ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

راه های خانگی برای کاهش قند خون

قرص پایین آورنده سریع قند خون

کاهش قند: آیا می‌خواهید میزان مصرف شکر خود را کاهش دهید؟شما می‌توانید بمب‌های آشکار شکر مانند شکلات و کیک را حذف کنید، اما باید به منابع پنهان دیگری از شکر نیز توجه داشته باشید.

راه های خانگی برای کاهش قند خون

5روش برای کاهش قند:تغذیه سالم

چاشنی های غذایی خود را بررسی کنید

باورت نمی‌شود که چه مقدار قند می‌تواند در چاشنی‌های عادی مثل کچاپ و سس‌های سالاد،باربیکیو و  مارینارا وسس تریاکی وجود داشته باشد.

زمانی که برای مواردی مثل اینها خرید می‌کنید، همیشه برچسب‌های مواد غذایی بخوانید.

کاهش قند

و زمانی که این کار را می‌کنید، مطمئن شوید که به اندازه مصرفی توجه می‌کنید – به احتمال زیاد کوچک‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید

با این حال، این مواد طعم دهنده دارای محدودیت نیستند. بسیاری از مارک های تجاری نسخه‌های کاهش یافتهشکر ،غذاهای کلاسیک را ارایه می‌کنند.

کچاپ های باشکر کم تر “هینز” را که ۷۵ درصد شکر کمتری نسبت به کچاپ کلاسیک دارد بررسی کنید.

نوشیدنی هایی راکه شیرین نیستند،استفاده کنید.

چای سیاه

همه ما می‌دانیم که سودا پر از شکر است – یک اونس( مقیاس وزنی برابر 31/1035 گرم)  بسته “کوکایین” ۳۹ گرمی دارد.

اما نوشیدنی‌ها که سالم به نظر می‌رسند، مانند آب‌میوه و چای سرد، می‌توانند از شکر آمیخته شوند.

به جای  نوشیدن آب میوه ، چای سرد غیرشیرین و آب‌معدنی بنوشید.

هم چنین قهوه و چای داغ می‌تواند حاوی مقدار زیادی شکر باشد، به خصوص نسخه‌های مدرن قهوه. به جای سفارش دادن لاته طعم دار، درخواست قهوه یا چای با طعم بدون قند / موادقندی کم  بدهید و  از شیرین کننده طبیعی بدون کالری استفاده کنید.

معجزه ای برای کاهش قند خون

شیر بیش از آنچه فکر می‌کنید قند دارد

شیر گاو

زمانی که مقدارشیرمعینی را در غلات یا قهوه  خودمیریزید، احتمالا قند بیشتری از آنچه که فکر می‌کنید،دارد.

یک فنجان شیر عاری از چربی حدود ۹۰ کالری و ۱۲ گرم شکر دارد.

قند خود را برای چیز دیگری ذخیره کنید. شیر بادام شیرین یک جایگزین خوب برای شیر محصولات لبنی است.

شما می‌توانید یک فنجان خوش‌مزه شیر بادام بدون شکر  (معمولی یا وانیل)برای ۳۰ کالری و بدون شکر داشته باشید.

کاهش قند

۵ روش برای کاهش قند: تبدیل شدن به یک خواننده برچسب و دنبال  همه چیز بگردید

بسیاری از غذاهای بسته‌بندی‌شده حاوی شکر اضافه هستند.

آن می‌تواند در همه چیز از سس سیب و میوه‌های یخ زده تا ماست و نان پنهان شود.

برای مثال، یک بسته متوسط ماست وانیل، ۱۴.۵ گرم شکر دارد.

شما می توانید از ماست ساده و عصاره وانیلی و شیرین کننده های طبیعی بدون کالری استفاده کنید.

استفاده ازموادسالم

۵ روش برای کاهش قند: تمام غذاها را تا جایی که ممکن است سالم باشد، انتخاب کنید

هر چه یک غذا به شکل اصلی خود باشد کم‌تر احتمال دارد که پر از موادقندی غیر منتظره باشد

غذاهای آماده و بسته‌بندی‌شده اغلب مقدار زیادی شکر اضافه دارند تا طعم آن‌ها بهتر شود.

برای مثال، یک جو دو سر، یک گرم شکر دارد.

یک بسته سیب و دارچین و آرد جو به حدود ۱۲ گرم شکر می‌رسد.

قرص پایین آورنده سریع قند خون

متفورمین در ابتدا ۵۰۰ میلیگرم معادل یک قرص دوبار در روز همراه صبحانه و ناهار سپس در صورتیکه نیاز باشد پزشک در طول هفته دوز دارو را افزایش می‌دهد و به مقدار ۵۰۰ یا ۸۵۰ میلیگرم دو یا سه بار در روز همراه غذا می‌رساند.

متفورمین همراه با سایر داروهای کاهنده قند: پزشک دوز هر دارو را اندازه‌گیری می‌کند. متفورمین همراه با انسولین: ابتدا ۵۰۰ میلیگرم یک بار در روز سپس پزشک در صورت نیاز دوز دارو را افزایش می‌دهد. کودکان بالای ۱۰ سال: ۵۰۰ میلیگرم دو بار در روز همراه صبحانه و عصرانه و در صورت نیاز پزشک دوز دارو را افزایش می‌دهد. کودکان زیر ۱۰ سال: مقدار داروی مورد نیاز توسط پزشک تعیین می‌شود.

قند طبیعی یا گلوگز موجود در خون با گرسنگی و با میزان غذایی که می‌خوریم تغییر می‌کند. بعد از ۸ ساعت گرسنگی میزان قند خون mg/dl 100 است. اگر دو ساعت بعد از غذا خوردن بازهم قند خون رو چک کنید میزان آن تا mg/dl 140افزایش یافته است.

نوشیدنی برای کاهش قند خون

آب خوردن

آب آشامیدنی قویترین پایین آوردنده قند خون است. نوشیدن آب زیاد چون ادرار آور است می‌تواند قند خون را پایین بیاورد. آب نوشیدن باعث رقیق‌ شدن قند موجود در خون می‌شود و این قند را از طریق ادرار دفع می‌کند. وقتی میزان قند خونتان بالاست ۳ یا ۴ لیوان آب بخورید، سپس میزان قند خون را اندازه گیری کنید. اگر تغییر زیادی نکرده بود عجله نکنید و چند لیوان دیگر آب بخورید تا حجم ادرار به‌طور چشمگیری افزایش یابد.

دوش آب‌گرم

شاید تعجب کنید و بپرسید که مگر دوش آب‌گرم هم بر میزان قند خون موثر است؟ باید به صراحت به شما بگوییم بله دوش آب گرم نیاز به گلوکز دارد، همچنین با افزایش جریان انسولین قند خون را کاهش می‌دهد. البته دو نکته را فراموش نکنید

  1. بهتر است قبل و بعد از دوش گرفتن قند خون را چک کنید.
  2. شکستن گلوکز نیاز به انسولین دارد و اگر انسولین به میزان کافی موجود نباشد قند خون افزایش می‌یابد. پس در سنجش میزان قند خون قبل از دوش گرفتن دقت کنید.

عرق کاسنی

یکی از اثرات عرق کاسنی پایین آورندگی قند خون است. طعم این عرق برای بعضی افراد جالب نیست به‌همین دلیل برای دل‌چسب‌تر شدن طعم آن می‌توانند آن را آب معمولی یا آب مرکبات ترکیب کنند.

دمنوش بادرنجویه

بادرنجویه گیاهی است که ما معمولا به عنوان آرام‌بخش و خواب آور می‌شناسیم. اما این گیاه در کاهش قند خون هم موثر است. بادرنجویه با تحریک جذب گلوکز و مهار کردن سنتز گلوکز منجر به کاهش قند خون می‌شود. تهیه‌ی دمنوش این گیاه هم مانند دمنوش دارچین با حرارت غیر مستقیم و مصرف به‌صورت روزانه است.

دمنوش چای ترش

چای ترش گیاهی است که به دلیل طعم ترش آن به این نام مشهور است. این دمنوش به دلیل طعم آن می‌تواند سبب پایین آوردن فوری قند خون شود. برای تهیه آن مقداری برگ خشک چای ترش را داخل آب جوش بریزید و با حرارت غیر مستقیم روی کتری دم کنید. بعد از نیم ساعت آن را صاف کنید و میل کنید. روزانه تا دوبار هم می‌توانید این دمنوش را استفاده کنید.

طب سنتی

گیاه گزنه برای پایین آوردن قند خون در طب سنتی یک داروی کاربردی و مهم است. خاصیت این گیاه این است که باعث کاهش گلوگز در خون می‌شود. همچنین نقش محافظتی در برابر افزایش میزان قند خون  و تخریب سلول‌های پانکراس دارد. تهیه این دمنوش مانند دمنوش‌های قبلی است ولی سعی کنید دمنوش گزنه را با معده‌ی پر و بعد از غذا میل کنید.

دمنوش دارچین

ترکیبات دارچین می‌تواند قند خون را از چند طریق پایین بیاورد. مثلا قند را در جریان خون پخش می‌کند، یا میزان حساسیت به انسولین را بالا می‌برد. برای تهیه دمنوش باید مقداری دارچین خشک را داخل قوری محتوی آب جوشیده بریزید و با حرارت غیر مستقیم آن را دم کنید. روزانه یک فنجان از این دمنوش میل کنید.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور