ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نحوه مصرف قرص ویتامین c :قرص ویتامین c برای پوست

نحوه مصرف قرص ویتامین c :

در طول این بیماری همه گیر، سر و صدای زیادی پیرامون ویتامین C به وجود آمده است، به طوری که همه در مورد مصرف ویتامین خود برای جلوگیری از COVID-19 دچار پارانویا هستند. قرص های ویتامین C یکی از موارد ضروری جدید در هر خانواده است.

پس دقیقا ویتامین C چیست؟ آیا باید آن را به عنوان قرص نیز مصرف کنیم و آیا ارزش این همه تبلیغات را دارد؟ ما سوالات شما را درک می کنیم و اینجا هستیم تا به آنها پاسخ دهیم.

نحوه مصرف قرص ویتامین c

ویتامین C چیست؟

به بیان ساده، ویتامین C یک ویتامین ضروری و محلول در آب است که بدن ما به دلایل زیادی در دوزهای کوچک به آن نیاز دارد. معنای ویتامین ضروری این است که به طور طبیعی توسط بدن ما تولید نمی شود. بنابراین، ما باید آن را از طریق رژیم غذایی خود به صورت خارجی مصرف کنیم.

با این حال، اکثریت ما حتی نیازی به ویتامین C اضافی نداریم، زیرا رژیم غذایی سالم و متعادل ما به اندازه کافی این ویتامین را برای ما فراهم می کند.

برای کمبود ویتامین c چی بخوریم

از آنجایی که ویتامین C توسط بدن ذخیره نمی شود، ضروری است که مراقب رژیم غذایی روزانه خود باشید و ویتامین C را به شکل میوه ها و سبزیجات مصرف کنید. اگر قرص ویتامین C به عنوان مکمل مصرف شود، 200 میلی گرم تا 500 میلی گرم یک حد مطمئن است.

شما می توانید ویتامین C روزانه خود را به طور طبیعی از منابع مختلف دریافت کنید . مرکبات و سبزیجات برگ سبز بهترین گزینه برای شما هستند.

غذاهای دیگری مانند انواع توت ها، سیب زمینی، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای نیز سرشار از ویتامین C هستند .

نام بیماری کمبود ویتامین c

خب، شدیدترین تظاهرات کمبود ویتامین C بیماری به نام اسکوربوت است.

مشخص‌ترین ویژگی اسکوربوت، لثه‌های متورم و خونریزی‌دهنده است که گاهی اوقات ممکن است باعث افتادن دندان‌های شما شود. بیمار معمولاً احساس بی حالی، ضعف و متورم شدن مفاصل و درد می کند.

علاوه بر این، آنها به راحتی کبود می شوند. با این حال، اسکوربوت بیشتر در افراد اقشار اقتصادی-اجتماعی پایین دیده می شود و بعید است در کشورهای جهان اول یافت شود.

فواید قرص ویتامین C

و در نهایت، اجازه دهید به هزاران فایده ای که ویتامین C دارد برسیم. اینجا برخی از علاقه مندی های ما وجود دارد.

  1. ویتامین C یک تقویت کننده سیستم ایمنی است

این به کاهش تجمع رادیکال های آزاد در بدن کمک می کند و در نتیجه به جلوگیری از استرس اکسیداتیو کمک می کند. این به تقویت سیستم ایمنی بدن و مبارزه با مواردی مانند پیری و التهاب، که با کاهش بسیاری از بیماری‌های مزمن مرتبط است، کمک می‌کند.

ویتامین C ممکن است به شما کمک کند تا با نقرس خداحافظی کنید.

نحوه مصرف قرص ویتامین c

نقرس یک بیماری دردناک است که در اثر التهاب مفاصل ایجاد می شود و یک وضعیت بسیار دردناک است. این به دلیل تجمع اسید اوریک، یک ماده زائد در بدن ایجاد می شود. ویتامین C به کاهش میزان اسید اوریک در خون کمک می کند و در نتیجه به جلوگیری از نقرس کمک می کند.

  1. ویتامین C از کم خونی جلوگیری می کند

آهن مسئول انتقال اکسیژن در بدن است. خوشبختانه، ویتامین C کمک می کند تا مطمئن شویم که سطح آهن ما بالا است.

این به خاطر این واقعیت است که مصرف ویتامین C به افزایش جذب آهن در بدن کمک می کند.

ویتامین C کمک می کند تا آهن به دست آمده به طور طبیعی مانند آهنی که از گیاهان به دست می آید به راحتی توسط بدن جذب شود.

  1. بیماری ها را دور نگه می دارد

ویتامین C نقش مهمی در تقویت ایمنی شما دارد.

ویتامین C حتی در فرآیند تولید گلبول‌های سفید و لنفوسیت‌ها که سربازان اصلی ما در برابر عفونت‌ها هستند، شرکت می‌کند.

این به تقویت پوست کمک می کند و حتی ثابت شده است که زمان بهبود زخم را کاهش می دهد. در واقع، نشان داده شده است که بیماران مبتلا به ذات الریه که مکمل های ویتامین C دریافت می کنند سریعتر بهبود می یابند.

نحوه مصرف قرص ویتامین c

  1. ویتامین C خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می دهد

مطالعات نشان داده اند که استرس اکسیداتیو در نزدیکی مغز و ستون فقرات می تواند خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش دهد. با این حال، از آنجایی که ویتامین C به کاهش استرس اکسیداتیو کمک می کند، به کاهش خطر زوال عقل و از دست دادن حافظه کمک می کند.

در نهایت، همچنین به کاهش فشار خون بالا و خطر ابتلا به هر گونه بیماری قلبی عروقی کمک می کند.نحوه مصرف قرص ویتامین c

پس با آن، امیدواریم شما را در مورد فواید ویتامین C متقاعد کرده باشیم. فقط قبل از شروع هر مکملی حتما با پزشک خود مشورت کنید!

نحوه مصرف قرص ویتامین c

  1. چه مقدار ویتامین C باید مصرف کند؟

دوز روزانه ویتامین C مورد نیاز برای بزرگسالان تقریباً 65 میلی گرم تا 90 میلی گرم است. یک فرد سالم سالم به طور ایده آل نیازی به قرص ویتامین C اضافی ندارد زیرا نیاز روزانه آنها از طریق خود رژیم غذایی تامین می شود.

با این حال، گروه های خاصی از افراد وجود دارند که در معرض خطر کمبود ویتامین C هستند. برخی از این گروه ها عبارتند از:

  1. افراد سیگاری (اعم از فعال و غیرفعال)

مطالعات نشان داده است که به دلیل استرس اکسیداتیو بالاتر در افراد سیگاری، آنها تقریباً 35 میلی گرم در روز بیشتر از افراد غیر سیگاری نیاز دارند. استنشاق غیرفعال دود همچنین می تواند منجر به کاهش سطح ویتامین C شود.

  1. شیرخوارانی که با شیر مادر تغذیه نمی شوند

شیر مادر مخزن مواد مغذی متعددی است که نوزاد تازه متولد شده به آن نیاز دارد، از جمله ویتامین C. با این حال، متأسفانه در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، نوزادان به جای شیر مادر، از شیر آب پز یا تبخیر شده گاو تغذیه می کنند که می تواند منجر به سوء تغذیه شدید و کمبود ویتامین C در کودک شود.

  1. افرادی که رژیم غذایی ناسالم دارند

مصرف یک رژیم غذایی سالم و متعادل برای دریافت همه ویتامین‌ها، نه فقط ویتامین C، کلیدی است. سبزیجات برگ سبز و مرکبات سنگر این ویتامین هستند. اما اگر شما فردی هستید که رژیم غذایی پر از غذاهای ناسالم یا فقط کربوهیدرات دارید، ذخایر ویتامین C بدنتان به سرعت کاهش می یابد.

5-6 میوه و سبزیجات مانند آملا ، پرتقال، انبه، هندوانه، سبزی های با برگ های تیره، فلفل دلمه ای، کلم بروکلی، گل کلم، کلم، کلم بروکسل، آناناس ، هندوانه می توانند نیازهای غذایی روزانه را برآورده کنند. اگر همچنان کوتاهی می کنید، همیشه می توانید یک مکمل برای رفع نیازهای روزانه خود اضافه کنید.

اولین علامت کمبود ویتامین سی

  1. افرادی که از شرایط پزشکی خاصی رنج می برند

برای بیمارانی که مبتلا به سوء جذب روده یا کاشکسی تشخیص داده شده اند، معمولاً برای حفظ سطح ویتامین C خود، قرص های اضافی تجویز می شود. بیماران مبتلا به انواع خاصی از سرطان و همچنین بیماری کلیوی بسیار شدید ممکن است به قرص ویتامین C نیز نیاز داشته باشند.

عوارض قرص جوشان ویتامین c

مصرف ویتامین C، در بیشتر موارد، کاملا بی ضرر است. با این حال، اگر مقدار زیادی مصرف کنید، ممکن است با مشکلات گوارشی مانند حالت تهوع، درد معده، نفخ مواجه شوید. حتی خستگی، خواب آلودگی و گاهی اوقات بی خوابی نیز دیده می شود. با این حال، برخی از اثرات مضر دراز مدت مصرف بیش از حد ویتامین C می تواند شامل بیماری هایی مانند سنگ کلیه باشد.

باید ذکر کنید که قرص های ویتامین C را نزد پزشک مصرف می کنید زیرا ممکن است در آزمایشاتی مانند آزمایش مدفوع برای آزمایش خون مخفی یا آزمایش غربالگری گلوکز تداخل داشته باشند.

آیا ویتامین C به درمان سرماخوردگی کمک می کند؟

باور عمومی بر این است که ویتامین C به درمان سرماخوردگی شما کمک می کند. متأسفانه هیچ مدرک علمی وجود ندارد که صحت این ادعاها را ثابت کند. ویتامین C به بهبود ایمنی و افزایش جذب بهتر آهن در بدن کمک می کند. همه اینها منجر به سلامت بهتر و کاهش احتمال سرماخوردگی، آنفولانزا و غیره می شود.

شواهدی وجود دارد که مصرف ویتامین C ممکن است از عوارض جدی مانند ذات الریه و بیماری های ریوی جلوگیری کند.

آیا ویتامین C به پیشگیری از سرطان کمک می کند؟

مطالعاتی وجود دارد که ارتباط بین دریافت اضافی ویتامین C و کاهش بروز انواع خاصی از سرطان مانند سرطان سینه، روده بزرگ و ریه را نشان می دهد. با این حال، این مطالعات این رابطه را به طور قطع تأیید نمی کند. ما مطمئن هستیم که از آنجایی که ویتامین C دارای خواص بسیار مفیدی است و استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد، بهتر از ضرر است.

قرص ویتامین c برای پوست

ویتامین C به مبارزه با علائم پیری کمک می کند. باعث افزایش سنتز کلاژن می شود. می تواند پوست خشک و آسیب دیده را ترمیم کند و چین و چروک را کاهش دهد. در صورت کمبود ویتامین C، هرگونه استفاده از کرم ضد آفتاب به مبارزه با اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش کمکی نمی کند.

همچنین، اگر سیگاری هستید، به 35 میلی‌گرم ویتامین C بیشتر نیاز دارید تا از بروز لکه‌های تیره‌ای که احتمالاً روی پوست ایجاد می‌شوند، جدا از سایر خطرات سلامتی ناشی از سیگار، جلوگیری کنید.

آیا می توانید قرص های ویتامین C را مستقیماً روی پوست بمالید؟

بسیاری از محصولات ضد پیری مانند سرم‌ها، مرطوب‌کننده‌ها حاوی ویتامین C هستند. اینها محصولاتی هستند که مارک‌ها در تحقیقات ناکافی برای استفاده از ویتامین C به عنوان یک ماده به روشی ایمن انجام داده‌اند. ویتامین C یک عنصر ناپایدار است و مستعد اکسیداسیون است. که می تواند قدرت محصول را کاهش دهد.

از این رو، محصولی که مورد تحقیق قرار گرفته و با دستورالعمل‌های ذخیره‌سازی مناسب همراه باشد، بهتر است آن را انتخاب کنید. با این حال، چندین بسته صورت DIY و سرم های خانگی وجود دارد که در آنها قرص های ویتامین C خرد شده و استفاده می شود. اثربخشی اینها را نمی توان تضمین کرد.نحوه مصرف قرص ویتامین c

 

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور