ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

فواید پروبیوتیک:علائم کمبود پروبیوتیک

فواید پروبیوتیک :یک مرور بر مطالعات کنونی در مورد سرطان و پروبیوتیک­ها بیان می­کند که شواهد از این موضوع حمایت می­کنند که مزایای پروبیوتیک­ها ممکن است شامل یک فعالیت ضدسرطانی نیز باشد. با این حال، کیفیت تلاش­های بالینی انجام شده موجود پایین است و قبل از بیان این نتیجه با قطعیت، لازم است تحقیقات بیشتری انجام شوند.

فواید پروبیوتیک

فواید پروبیوتیک:4 گام برای دریافت بیشترین پروبیوتیک

تحقیقات درحال ظهور: مزیت­های پروبیوتیک­ها برای دیگر شرایط نامطلوب جسمی.

سرطان

تحقیقات اولیه نشان می­دهند که سویه­های پروبیوتیکی مشخصی ممکن است به پیشگیری یا آهسته­کردن /توقف رشد سرطان­های مثانه یا کولکورکتال کمک کنند. برای سرطان کولون/کولورکتال. این اثر ممکن است توسط استفاده از پروبیوتک­ها همراه با مکمل­های پروبیوتیکی افزایش یابد.

سلامت دندان

در یک مرور بر شواهد کنونی در 209، دانشمندان اروپایی تعیین کردند که پروبیوتیک درمانی می­تواند یک گزینه بالقوه نوین برای سلامت دندان باشد. اولین تلاش بالینی تصادفی و کنترل شده در انسان­ها پیشنهاد می­دهد که سویه­های پروبیوتیکی مشخصی ممکن است در پیشگیری از کرم خوردگی دندان­ها کمک کنند.

فواید پروبیوتیک

عفونت­های دستگاه ادراری

بخاطر شیوه پراکنش باکتری­ها از مقعد به واژن و دستگاه ادراری در خانم­ها، پروبیوتیک­ها یک درمان پیشنهاد شده برای عفونت­های دستگاه ادراری (UTI) در خانم­ها هستند. یک مرور در 2012 تأیید کرد که بنظر می­رسد پروبیوتیک­ها در پیشگیری از UTIهای راجعه موثر باشند، اما تحقیقات بیشتری قبل از اینکه این موضوع مشخص شود، مورد نیاز هستند.

سویه­های سالم باکتری­هایی که می­توانند به این هدف دست یابند، نیز به نحوی کمتر رایج هستند که بدان معنی است که درمان مناسب می­تواند به لحاظ منطقی پیچیده باشد.فواید پروبیوتیک

روماتیسم مفصلی

بخاطر اینکه سلامت ضعیف روده­ای به پاسخ­های خودایمنی همانند آن­هایی که در رماتیسم مفصلی(RA) یافت می شوند، ارتباط دارد، پروبیوتیک­ها یک گزینه درمانی پیشنهادشده برای این شرایط هستند. تنها تعداد اندکی از مطالعات در انسان­ها انجام شده اند، و تنها یک آزمایش بر L. casei 01، یک سویه پروبیوتیکی مشخص، قادر بود تا کاهشی در التهاب RA و سرعت پیشرفت بیماری را نشان دهد.

سنگ­های کلیه

تعدادی از گونه­های پروبیوتیک لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم ممکن است بطور بالقوه­ای به تخریب اگزالات کمک کنند، که سب سنگ کلیه می­شود. محققین به این گزینه­ها علاقه دارند، زیرا برخلاف دیگر درمان­های دارویی برای سنگ کلیه، باکتری­های پروبیوتیک در روده زنده می­مانند.

فواید پروبیوتیک

با این حال، تحقیقات انسانی باید در ابتدا طراحی­شده و قبل از اطمینان از این قطعیت که این باکتری­ها می­توانند موثر باشند، انجام شوند. دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که آیا میکروبیوم می­تواند به شیوه­ای دستورزی شود که بطور موثری خطر احتمالی سنگ کلیه را کاهش دهد یا خیر.

علائم کمبود پروبیوتیک

فراموش نکنیم سلامت روده ما کاملا مرتبط با سلامت عصبی و عملکرد سیستم ایمنی می باشد. 80٪ از عملکرد ایمنی ما در روده است. پیشنهاد می شود در برنامه غذایی خود مصرف پروبیوتیک ها را اضافه کنید.

 • عفونت های دستگاه ادراری
 • آلرژی غذایی یا حساسیت غذایی
 • اگزما یا خارش پوست و آکنه
 • بیش فعالی
 • اختلالات اوتیس
 • اضافه وزن یا کمبود وزن
 • افسردگی ، اضطراب ، میگرن
 • مشکلات نفخ، التهاب، اسهال، یبوست

کاهش وزن

در گذشته پروبیوتیک­ها بعنوان بخشی از رژیم کاهش وزن پیشنهاد می­شدند.  محققین به نیاز برای طراحی تلاش­های بالینی بهتر اشاره نکرده بودند، زیرا آن­ها قانع نشده بودند که نتایج برپایه اصول علمی و به خوبی طراحی شده است.

فواید پروبیوتیک

لیست غذاهای پروبیوتیک

4 گام برای دریافت بیشترین پروبیوتیک در سیستم بدنی: فواید پروبیوتیک

 1. غذاهای ترش بیشتری مصرف کنید

گام شماره 1 مصرف بیشتر غذاهای ترش است- این بهترین شیوه برای دسترسی به مزیت­های پروبیوتیک­ها است. آنچه را که من قدرت ترش­بودن با غذاهای ترشی مانند سرکه سفید سیب و سبزی­های تخمیری، می­خوانم در آغوش بگیرید.

آن­ها دارای برخی پروبیوتیک­ها هستند، اما همچنین دارای انواع مشخصی از اسیدهای شبیه به گلوکونیک اسید و استیک اسید، اسیدهای سالم که از فعالیت پروبیوتیک­ها حمایت می­کنند (حتی در برخی موارد همانند پروبیوتیک­ها عمل می­کنند) هستند.

اگر بتوانید برخی غذاهای ترش سالم را بخورید عالی است. من غالبأ یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را به یک نوشیدنی، دوبار در روز اضافه کرده و می­نوشم. قبل از صبحانه و ناهار یا صبحانه و شام، یک قاشق غذاخوری از سرکه سیب را به وعده غذایی خود اضافه کنید.

و سپس شروع به مصرف بیشتر سبزی­های تخمیری مانند کلم ترش و کیمچی، یا نوشیدن آبجو کم­الکل روسی کنید. آیا سرکه­سیب به خودی خود پروبیوتیک است؟ نه، اما محتویات پروبیوتیک سرکه سیب آن را یک منبع عالی برای مزایای پروبیوتیک­ها می­سازند.

فواید پروبیوتیک

 1. غذاهای غنی از پروبیوتیک­ها را بیشتر مصرف کنید.

دومین شیوه برای بدست آوردن مزیت­های پروبیوتیک­ها شروع به مصرف بیشتر غذاهای غنی از پروبیوتیک است. این­ها چیزهایی مانند ماست شیر بز با کیفیت بالا، کفیر، خمیر میسو، آبجو کم الکل روسی، کفیر نارگیل و کمبوچا هستند. افزودن بیشتر غذاهای غنی از پروبیوتیک در رژیم غذایی شما برای افزایش باکتری­های روده­ای شما ضروری هستند.

تعدادی از مسیرها برای الحاق این غذاها می­تواند افزودن کفیر، یکی از گزینه­های محبوب من، به شیرینی صبحانه شما یا خوردن برخی ماست­های ارگانیک پروبیوتیک طی روز است.

میوه های حاوی پروبیوتیک

 1. غذاهای پروبیوتیک را به سیستم خود وارد کنید

گام شماره 3 برای بالابردن طبیعی پروبیوتیک­ها در سیستم شما، این است که شروع به خوردن پروبیوتیک­ها کنید. به این موضوع فکر کنید: پروبیوتیک­ها موجودات زنده هستند. اگر قرار است آن­ها در بدن شما زندگی کنند، آن­ها به سوخت نیاز دارند، آن­ها نیازدارند تا به خوبی با برخی چیزها تغذیه شوند و آن­ها به یک بستر رشد خوب نیاز دارند. این بستر رشد فیبرهای قابل تخمیر هستند.

دریافت فیبرهای خوب و با کیفیت عالی در رژیم غذایی شما در واقع می­تواند سبب این شود که پروبیوتیک­ها در بدن شما افزایش یابند. برخی از غذاهای غنی از فیبر محبوب من شامل دانه­های چیا و دانه­های کتان می­شوند، که هر دوی آن­ها بخوبی می­توانند در نوشیدنی صبحانه­ای شما قرار گیرند. دیگر افزودنی­های عالی برای یک رژیم سالم غنی از فیبر ممکن است شامل میوه­های ارگانیک سبزی­ها و سیب زمینی شیرین باشد.

 1. مقداری مکمل پروبیوتیک با کیفیت دریافت کنید.

آخرین گزینه، اما نه از بین تمام گزینه­ها، این است که مکمل­های با کیفیت پروبیوتیک را دریافت کنید که یک راه عالی برای بهبود میکروفلورروده­ای شماست، اما برخی مشخصات و ویژگی­ها وجود دارندکه شما باید وقتی که آن­ها را خریداری می­کنید از آن­ها آگاه باشید که من در پایین توضیح می­دهم.

فواید پروبیوتیک

چگونه بهترین مکمل فواید پروبیوتیک را انتخاب کنیم

به یاد داشتن این نکته مهم است که انواع متفاوتی از سویه­های باکتری­های پروبیوتیک وجود دارند. مزایای پروبیوتیک­ها از یک سویه پروبیوتیک ممکن است بطور کامل با مزایای سلامتی مشاهده شده از پروبیوتیکی دیگر متفاوت باشد. اگر شما می­خواهید از پروبیوتیک­ها استفاده کنید تا یک مشکل خاص برای سلامتی را حل کنید،.

انتخاب پروبیوتیک صحیح برای شرایط درست، ضروری است، یا شما می­توانید دامنه وسیعی از پروبیوتیک­ها را در غذای خود مصرف کنید تا تمامی نیازهای شما پوشش داده شود.

همانطور که قبلأ گفتیم، شما همان چیزی هستید که می­خورید، و پروبیوتیک­های زنده بخش حیاتی از یک محیط سالم روده­ای برای حمایت از جنبه­های متعدد سلامتی هستند.

وقتی که برچسب پروبیوتیک روی محصولات را می­بینید، این باید جنس، گونه و سویه پروبیوتیک را آشکار سازد. محصول (معمولأ در کپسول­ها یا در قرص­های پروبیوتیک) باید واحدهای تشکیل دهنده کلونی را در زمان تولید به شما اطلاع دهد. همچنین اکثریت پروبیوتیک­ها می­توانند تحت حرارت از بین بروند، بنابراین دانستن اینکه آن شرکت تولیدکننده دارای تأسیسات انبارسازی و خنک­کنندگی مناسب نیز است، اهمیت دارد.

هفت چیز مشخص وجوددارد که شما باید در زمان خریداری یک مکمل پروبیوتیک از آن آگاهی داشته باشید:

کیفیت نام تجاری- به دنبال مکمل­های غذایی از شرکت­های معروف و مشهور همراه با نظراتی از جانب کاربران (که به سهولت در دسترس است) باشید.

نحوه مصرف قرص پروبیوتیک

شمار CFU بالا- یک محصول پروبیوتیک با نام تجاری خریداری کنید که شمارش پروبیوتیک بالا، از 15 تا 100 بیلیون داشته باشد.فواید پروبیوتیک

قابلیت زنده­مانی و تنوع سویه­ها- به دنبال سویه­هایی مانند باسیلوس کوآگولانس، ساکارومایسیس بولاردی، باسیلوس سوبتیلیس، لاکتوباسیلوس پلانتاروم، باسیلوس کلاوسی و دیگر کشت­ها یا فرمولاسیون­هایی باشید که اطمینان می­دهند پروبیوتیک­ها تا روده زنده می­مانند و می­توانند تشکیل کلنی دهند.

اجزای مکمل و پروبیوتیک­ها- برای اینکه باکتری­های پروبیوتیکی رشد کنند، آن­ها به پربیوتیک­ها نیاز دارند. مکمل­های پروبیوتیکی با کیفیت بالا، هم پربیوتیک­ها و هم دیگر اجزایی را دارند تا از هضم و ایمنی آن­ها اطمینان یابند. مثال­هایی از این اجزا شامل تخم کتان، دانه­های چیا، دانه­های کانی هوا، آستراگالوس، اشواگاندا، دانه­های گیاه کله گربه، دانه­های کدوتنبل، خارخار، نخود فرنگی، زنجبیل، لوبیای مانگ و دارچین (ترجیحأ به شکل تخمیر شده) می­باشند.

پایداری و نوع ارگانیسم-برخی سویه­ های پروبیوتیک­ها نیاز دارند تا در سرما نگهداری شوند تا توانایی­های خود را حفظ کنند.

قرص پروبیوتیک زنان

این برای تولید، انتقال، ذخیره­سازی و فروش آن­ها نیز باید به کار برود. بقیه آن­ها در قفسه­ها پایدار هستند و به نگهداری در یخچال نیازی ندارند. متأسفانه، بسیاری از پروبیوتیک­های یخچالی هرگز از معده عبور نمی­کنند زیرا پایدار نیستند. در عوض، به دنبال محصولات پایدار در قفسه­ها باشید که دارای میکروارگانیسم­های برپایه خاکی هستند.

شکر-قند منبع غذایی مناسبی برای پروبیوتیک­ها نیست. پروبیوتیک­ها منابع غذایی هستند که می­توانند باکتری­های پروبیوتیک را زنده نگه دارند. سین­بیوتیک یک مکمل غذایی است که دارای هردوی پروبیوتیک­ها وپربیوتیک­ها است. بهترین سین­بیوتیک­ها دارای نشاسته­های سالم گیاهی و فیبرها هستند.

زنده در مقابل مرده- کشت­های زنده و فعال بهتر از ساخته شده با کشت­های فعال و زنده هستند. پس از تخمیر، محصول ممکن است با گرما تیمار شود که هم باکتری­های خوب و هم باکتری­های بد را از بین می­برد (طول عمر نگهداری در قفسه را افزایش می­دهد).

فواید پروبیوتیک

اثرات جانبی و فواید پروبیوتیک ­ها

تمامی پروبیوتیک­ها بطور یکسان ساخته نمی­شوند. تمامی سویه­ها نیز اثرات مفید ندارند، و این نکته مهم است که قبل از اینکه یک مکمل جدید را شروع کنید درباره آن تحقیق کرده باشید. و همیشه، تمامی رژیم­های مکملی جدید باید تحت نظارت و راهنمایی یک متخصص حرفه­ای پزشکی صورت گیرند.

اثرات جانبی پروبیوتیک­ها گاهی اوقات می­تواند شامل اسهال، اگر شما مقدار زیادی را در مدت زمان اندکی دریافت کنید، شود. شما می­توانید با مقدار کمتری شروع کنید، مثل یک قاشق غذاخوری از کفیر یا یک کپسول پروبیوتیک در هر روز، و اندک اندک این مقدار را درصورت نیاز افزایش دهید، البته اگر تازه شروع به خوردن غذاهای پروبیوتیک یا دریافت مکمل­های رژیمی کرده­اید.

یکی از اثرات جانبی خیلی نادر پروبیوتیک­ها که در بیماران سرطانی دیده می­شود سپسیس است. این میزان شیوع به شدت کمی دارد.

بطور کلی، بسیاری از مطالعات نشان داده­اند که پروبیوتیک­ها با اثرات جانبی اندکی همراه هستند و معمولأ مزایای بسیاری دارند.

تفکرات نهایی بر راهنمای ابتدایی برفواید  پروبیوتیک­ ها

پروبیوتیک های طبیعی باکتری­هایی هستند که در دستگاه گوارشی شما وجود دارند و از سیستم ایمنی شما حمایت  و به کاهش التهابات مزمن کمک می­کنند، و بطور بالقوه بروی ایجاد بسیاری از بیماری­ها موثر هستند.

بخاطر اینکه بخش عمده­ای از سلامتی شما در یک میکروبیوم پیچیده در روده آغاز می­شود، تعادل مناسب باکتری­های روده شما برای سلامتی کلی حیاتی است.

اولین گام در ایجاد یک روده سالم با پروبیوتیک­ها این است که از کشنده­های باکتری­های خوب مانند شکر، تنش مزمن و الکل اجتناب کنیم.

تحقیقات وسیع نشان داده­اند که پروبیوتیک­ها تعداد زیادی مزیت برای سلامتی دارند که شامل پیشگیری از بیماری­های گوارشی مانند سندروم لگن تحریک­پذیر و اسهال­های عفونی، افزایش ایمنی بدن، و مزیت­های پروبیوتیکی بیشتری، می­شود. حتی برخی تحقیقات نشان داده­اند که مزیت­های پروبیوتیک­ها به تسکین یبوست نیز می­رسد.

شما می­توانید پروبیوتیک­ها را در برنامه روزانه خود با خوردن غذاهای تخمیرشده و ترش الحاق کنید، و باکتری­های روده­تان را با فیبرهای نامحلول در غذاهای غنی از فیبر تغذیه کنید، و حتی مکمل­های پروبیوتیکی با کیفیت بالا دریافت کنید تا از مزیت­های پروبیوتیک­ها بهره مندشوید. فواید پروبیوتیک

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور