ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

رژیم غذایی برای ناخن | مو | پوست (تقویت ناخن )

رژیم غذایی برای ناخن مو پوست : جمله ای وجود دارد که می گوید ناخن ها ، موها و پوست ما غالباً به ما می گویند که چقدر سالم هستیم و نشانه هایی از سلامتی رژیم ماست.

رژیم غذایی برای ناخن مو پوست

غذاهایی که سلولهای ما را ملتهب می کنند و باعث خراب شدن آنها می شوند ، کلاژن ، کراتین و الاستین را که پوست لطیف ، موهای قوی و ابریشمی و ناخن هایی قوی با رشد سریع را فراهم می کنند ، از هم جدا می کنند.

کار بیش از حد ظرفیت ، استرس و رژیم غذایی ضعیف همگی باعث  پوست ضعیف  ، موهای خشک و شکننده و ناخن های شکننده می شوند که به نظر نمی رسد هرگز رشد کنند.

یکی از نادرترین چیزها در مورد رژیم غذایی سالم ، ناخن ها ، موها و پوست شما هستند که اغلب اولین چیزهایی است که هنگام بهبود رژیم غذایی شما تغییرات خوبی  می کنند.

یک رژیم غذایی مبتنی بر گیاه ، تمام مواد مغذی ناخن ها ، موها و پوست شما را که برای رسیدن به بهترین حالتشاننیاز دارند  فراهم می کند.

با این حال ، برخی غذاها حاوی خواص غذایی بیشتری هستند که از رشد و سلامت کلی  آنها در مقایسه با سایر موارد حمایت می کند.

در اینجا پنج مورد از بهترین ها هستند که  برخی از اصلی ترین اجزای تغذیه ای را پیشنهاد می کنند که سریعا ناخن ها مو و پوست شگفت انگیزی را فراهم میکنند.

رژیم غذایی برای ناخن مو پوست

رژیم غذایی برای ناخن مو پوست

 1. بادام ارگانیک خام
  بادام سرشار از ویتامین E است ، یک آنتی اکسیدان طبیعی است که از تولید کلاژن حمایت می کند و فواید ضد التهابی را برای بدن به همراه دارد.بادام همچنین حاوی مقدار زیادی پروتئین گیاهی است ، سرشار از اسیدهای آمینه که برای حمایت از رشد کلاژن و تقویت بدن لازم هستند.

بادام همچنین منبع بسیار خوبی از کلسیم است ، که باعث تقویت تغذیه ای برای استخوان ها ، موها ، پوست ، دندان ها و ناخن های ما می شود.

آن ها همچنین در مقایسه با آجیل های اسیدی مانند بادام زمینی زمانی که خام مصرف می شوند قلیایی هستند .

(بر اساس اصول فنی حبوبات(.غذاهای قلیایی از سم زدایی و سطح PH سالم پشتیبانی می کنند که از التهاب ، اسیدیته و ضعف  سلامتی بدن جلوگیری می کند.

در آخر اینکه بادام سرشار از ویتامین Bبیوتین  است که برای تقویت ناخن ها و موها لازم است.

 این ویتامین،ویتامین  اصلی است از میان  بیشتر ویتامین های ناخن ، مو و پوست است.

بهترین ها را انتخاب کنید: همیشه به دنبال  بادام ارگانیک خام ، یا کره بادام ارگانیک خام  (بدون نمک اضافه شده) باشید.

آجیل ها و دانه های بو داده شده اسیدی تر و فرآوری شده هستند و آجیل ها و دانه های غیرارگانیک اغلب با سموم دفع آفات ،مخمر  ، سموم و سایر مواد شیمیایی خطرناک زیست محیطی آلوده می شوند.

غذاهای خام همچنین سرشار از آنزیم هایی هستند که باعث افزایش جذب و هضم مواد مغذی می شوند.

برای تقویت ناخن چه بخوریم

رژیم غذایی برای ناخن مو پوست


2. سبزیجات

بدن شما مانند یک اسفنج تغذیه ای جادویی مواد مغذی را از غذاهای سبز جذب می کند !ویتامین های A ، C ، E ، K و حتی ویتامین های B و آهن همه در هنگام خوردن سبزیجات برگ دار برای بدن شما فراهم می شود.

غذاهای سبز مانند اسفناج ، کلم بروکلی ، کلم پیچ، شاهی آبی و کاهو  همچنین حاوی مقادیر خوبی کلسیم ، منیزیم و پتاسیم هستند.مواد معدنی برای سلامتی ناخن ها ، موها و پوست شما بسیار مهم هستند.

آنها همچنین از نظر آب غنی هستند ، بنابراین بدن شما را بدون آب نخواهند گذاشت  و محیطی قلیایی برای پاک کردن سموم بدن ایجاد می کنند.

اسپیرولینا ، یک جلبک دریایی سبز تیره همچنین منبع فوق العاده ای از بیوتین ، پروتئین ، آهن و ویتامین B12 است که حتی بیشتر از ناخن ها ، موها و پوست شما پشتیبانی می کند.

بهترین ها را انتخاب کنید: رژیم غذایی برای ناخن مو پوست

 همیشه در صورت امکان به دنبال غذاهای سبز تیره (از غذاهای سالم فرآوری نشده از محصولات غذایی سبز) باشید.

پودرهای سبز سالم  غذایی و اسپیرولینا نیز توصیه می شود.. همیشه در صورت امکان ، ارگانیک و بدون اصلاح ژنتیکی را انتخاب کنید.

مجموعه ای از سالادهای دلچسب ، بسته بندی ها ، اسموتی های سبز ، پیش غذاها و آب میوه های سبز را مشاهده کنید که شامل بسیاری از غذاهای سبز است.

روش خانگی برای محکم شدن ناخن ها

3.گیاه های  ریشه نارنجی

سیب زمینی شیرین ، هویج ، کدو تنبل و کدو حلوایی همگی حاوی مقادیر زیادی ویتامین A هستند که از ناخن ها ، موها و پوست شما نیز پشتیبانی می کنند.

این مواد غذایی همچنین سرشار از ویتامین C ، یک آنتی اکسیدان است که باعث کاهش استرس که می تواند باعث تضعیف کلاژن ، الاستین و کراتین در بدن شود،می شود.

ویتامین C همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان در مبارزه با تولید رادیکال آزاد که می تواند منجر به پیری شود ، عمل می کند.

هنگام پختن این غذاها ، به جای سرخ کردن آنها ، همیشه بخارپز ، پخت و یا روی اجاق گاز آهسته بپزید.

 این باعث می شود محتوای آنتی اکسیدانی آنها بدون پختن  بیش از حد از آنها تقویت شود.

اگر دوست دارید آنها را خام بخورید ، به هر معنی ، لطفاً این کار را انجام دهید.

 سبزی های کباب شده را با سالاد اسفناج وسیر کره ای ،سالاد سیب زمینی شیرین (خام) ، هویج ادویه ای  با پسته ،سوپ زنجبیل هویج گرم ، کدو پر از مریم گلی ، سوپ کدو کره بادام زمینی  سیب ، بدون گلوتن ، بدون شکر به علاوه پای کدو تنبل و سوپ نودل کدو تنبل زنجبیل را امتحان کنید.

چه چیزهایی برای تقویت مو خوبه

بهترین ها را انتخاب کنید:

 نسخه های کامل از این غذاها را هر زمان ممکن انتخاب کنید (به جای کنسرو از تازه) و اگر همیشه قادر به تهیه ارگانیک نیستید ، آن را شیرین نکنید.

 این مواد غذایی نسبت به برخی دیگر از نظر سموم دفع آفات نسبت به برخی دیگر مانند سبزیجات ، سیب ، آجیل ، دانه ها و سبزیجات و میوه های متخلخل تر  پایین تر هستند.

رژیم غذایی برای ناخن مو پوست


4- تخم  کدو تنبل ارگانیک خام

هر قسمت کدو تنبل یک غذای سالم  است! تخم کدو تنبل  از جمله  دانه های مفید ، قلیایی ، مغذی است که می توانید بخورید.

 آنها سرشار از پروتئین ، آهن ، منیزیم ، پتاسیم ، بیوتین و اسیدهای چرب امگا 3 هستند.

آنها  همچنین مانند   بادام سازنده قلیایی هستند بنابراین به جای تجزیه  بدن آن را می سازند.

تخم کدو تنبل حالت ، انرژی و البته ناخن ها ، موها و پوست شما را بهبود می بخشد. روزانه 1/4 فنجان بخورید و ناخن های قوی تر ، موها و پوست شفاف تری را در هر زمان مشاهده خواهید کرد.

انها را به عنوان یک وعده واز   آنتی اکسیدانی که ناخن ها ، موها و پوست شما از هر طریق دوست خواهند داشت ، امتحان کنید!

بهترین تقویت کننده ناخن خانگی

بهترین ها را انتخاب کنید: رژیم غذایی برای ناخن مو پوست

همیشه بجای کباب شده و شور به دنبال تخم  کدو تنبل خام و ارگانیک  بروید.غذاهای سالم  همچنین باعث ایجاد دانه کدو تنبل ارگانیک  تحت برند 365 (که به طور خودکار حاوی هیچ گونه اصلاحات ژنتیکی ، علف کش یا سموم دفع آفات نیست) می شوند .

5- جو دوسر
جو یکی از ارزانترین غذاهای سالم  است که می توانید بخورید.حتی اگر دانه های چسبنده را به خوبی هضم نکنید ، جو دوسر فاقد گلوتن برای نجات شما وجود دارد.

غلات کامل برای بیشتر رژیمهای غذایی افراد مهم است.خواه برنج وحشی ، محصولات گندم ، جو دوسر ، جو ، چاودار ، برنج قهوه ای ، برنج سیاه یا کینوا را انتخاب کنید ، همه آنها از خواص خاصی پر شده اند تا از بدن شما پشتیبانی کنند.

جو دوسر مزایای خاصی دارد که ناخن ها ، موها و پوست شما را تقویت  می کند.

برای تقویت مو چه بخوریم

این مواد مغذی عبارتند از: پروتئین ، بیوتین و ویتامین های دیگر B ، خواص ضد التهابی ، منیزیم و پتاسیم. آنها همچنین پر از فیبر و آنتی اکسیدان هستند.

جو دوسر التهاب را کاهش می دهد ، پوست را پاکسازی می کند ، استرس را کاهش می دهد و حمایت های  تغذیه ای را برای سلول های شما فراهم می کند.

سعی کنید جو دوسر خود را یک شبه با مقداری ماست نارگیل خیس کنید تا یک صبحانه فوق العاده مغذی و زیبا تهیه کنید.یا برخی از افزودنیهای خلاقانه را برای آرد جو  در نظر بگیرید.

بهترین ها را انتخاب کنید:

جوی ارگانیک و بدون اصلاح ژنتیکی به جای جو دوسر فوری به عنوان سالم ترین گزینه خریداری می کنید.این ها مواد مغذی بیشتری را فراهم می کنند ، کمتر فرآوری می شوند و عاری از سموم و آلرژی های محیطی هستند که می توانند با مارک ها و انواع غیرارگانیک رخ دهند.

برای تقویت ناخن چه روغن هایی مفید است

مانیکور روغنی  – یک درمان زیبایی که بازسازی، تقویت و مراقبت شدید از ناخن را ارائه می دهد. با استفاده از روغن های طبیعی با مسائل مختلف مربوط به ناخن و کوتیکول مقابله می کند. این را می توان در خانه و همچنین در برخی از سالن های زیبایی از جمله مناطق ویژه SPA انجام داد.

وقت آن رسیده است که به فواید مانیکور روغنی نگاهی دقیق بیندازیم. به نظر می رسد که درمان ناخن با روغن های طبیعی نتایج مطلوب بسیاری را به همراه دارد، البته به شرطی که درمان به طور منظم انجام شود. به طور خلاصه، روغن های طبیعی تضمین می کنند:

 • تقویت صفحه ناخن
 • پیشگیری از شکافتن ناخن
 • تسریع رشد ناخن
 • بازسازی فشرده
 • کاهش تغییر رنگ
 • ناخن های سفت تر
 • صافی و درخشش طبیعی
 • کوتیکول های نرم و سالم

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور