ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

روش جدید از بین بردن چربی شکم (بهترین روش )

داروی از بین بردن چربی شکم

روش جدید از بین بردن چربی شکم

کاهش وزن و داشتن شکمی صاف هدفی است که بسیاری از افراد برای رسیدن به آن تلاش می کنند، اما خلاص شدن از شر چربی های سرسخت شکم اغلب می تواند چالش برانگیز باشد.

مهم نیست که چقدر کرانچ یا رژیم های مد روز انجام می دهیم، گاهی اوقات احساس می کنیم که وزن کم نمی شود. اما تسلیم نشو از دست دادن چربی شکم امکان پذیر است .

روش جدید از بین بردن چربی شکم

12 نکته زیر را بخوانید.

1

قند خون خود را مدیریت کنید

ویرجینیا گروهلر، مربی بهداشت جامع توضیح می دهد : “بهترین راه برای از بین بردن سریع چربی شکم، تنظیم قند خون با خوردن پروتئین و چربی با کیفیت بالا، مانند گوشت گاو با سبزی، ماهی آزاد صید شده وحشی، کره با علف و روغن زیتون است.”

تمرکز بر پروتئین و چربی با کیفیت بالا میل به شکر را از بین می برد، قند خون شما را ثابت نگه می دارد و احساس سیری را در شما حفظ می کند.

ثابت نگه داشتن قند خون ضروری است تا به بدن شما فرصت داده شود تا غذای شما را متابولیزه کند و در بین وعده های غذایی چربی بسوزاند.

روش جدید از بین بردن چربی شکم

2

هیدراته بمانید و الکترولیت ها را دوباره پر کنید

بدن ما برای زنده ماندن و سالم ماندن به آب زیادی نیاز دارد، اما به کاهش وزن نیز کمک می کند. گروهلر می گوید: “این به مدیریت گرسنگی، افزایش انرژی، افزایش متابولیسم و ​​هضم غذا کمک می کند.

سعی کنید نیمی از وزن بدن خود را بر حسب اونس آب بنوشید و از نمک دریایی معدنی شده برای جبران الکترولیت ها استفاده کنید.”

3

استرس خود را کنترل کنید

استرس باعث مشکلات زیادی از جمله کاهش وزن ناخواسته می شود.  “استرس مزمن می تواند باعث افزایش سطح کورتیزول شود، که می تواند انسولین را افزایش دهد و باعث عدم تعادل قند خون شود.

سطوح استرس بالا همچنین می تواند باعث افزایش هوس برای غذاهای شیرین و چرب شود!

یادگیری تکنیک های مدیریت استرس مانند خواندن، پیاده روی، یادداشت روزانه، ورزش، یا صحبت با یک دوست می تواند به شما در کاهش سطح کورتیزول و کاهش چربی شکم کمک کند.

داروی از بین بردن چربی شکم

4

روی کل بدن خود تمرکز کنید، نه فقط روی شکم

به جای هدف قرار دادن یک ناحیه از بدن خود، روی کاهش وزن کلی بدن تمرکز کنید رابرت هربست، مربی شخصی، متخصص کاهش وزن و تندرستی، و ورزشکار قدرتی می گوید:

“تنها راه برای از بین بردن چربی شکم، کاهش چربی کلی بدن است.

کاهش می یابد، در نهایت چربی شکم شما کاهش می یابد. بهترین راه برای انجام این کار این است که متابولیسم خود را از طریق ورزش هایی مانند تمرین با وزنه بالا ببرید.

که عضله فعال متابولیکی ایجاد می کند که کالری می سوزاند و متابولیسم شما را با ریکاوری بدن از تمرین بالا می برد.

تمرینات با شدت بالا (HIIT)، که بدهی اکسیژن ایجاد می کند. این تمرینات شما را قوی تر و قوی تر می کند و شما را در مسیر کاهش چربی شکم قرار می دهد.

روش جدید از بین بردن چربی شکم

5

به خودتان اجازه دهید در طول روز احساس گرسنگی کنید

جیک جکسون، مربی سطح دو کراس‌فیت ، می‌گوید: ما نیازی به احساس سیری در تمام طول روز نداریم . “بدانید که مشکلی نیست که در طول روز کمی احساس گرسنگی کنید. اگر هوسباز هستید، پس خیلی کم غذا می خورید. هنگامی که به کمبودی رسیدید که در آن گرسنگی متوسطی دارید (گهگاهی) می توانید به ورزش اضافه کنید. این برای شما جذاب است. در حالت ایده آل، این ترکیبی از تمرینات مقاومتی و کاردیو است، اما لازم نیست این باشد.

اگر کلاس رقص، دوچرخه سواری یا صخره نوردی را ترجیح می دهید، هر یک از این فعالیت ها کمی بیشتر می سوزد. انرژی که به شما امکان می دهد در کمبود کالری بمانید.

بهترین روش حذف چربی شکم

6

به طور متناوب خود را وزن کنید

جکسون می‌گوید: «تحقیقات روشن است که شما باید 5-1 درصد از وزن بدن خود را در هفته از دست بدهید. اگر مقدار بیشتری از دست بدهید، در خطر سوختن توده عضلانی و تخریب رژیم غذایی خود قرار خواهید گرفت.

از دست دادن چربی شکم یک بازی طولانی مدت است. اگر از این طرح پیروی کنید، ظرف یک ماه متوجه خواهید شد که لباس‌هایتان گشادتر شده‌اند و دیگران به زودی متوجه تغییرات بزرگ خواهند شد.»

7

مصرف شکر را متوقف کنید

همه ما می دانیم که شکر برای ما خوب نیست، اما می تواند از کاهش چربی شکم جلوگیری کند.  “دو نوع مختلف چربی در ناحیه شکم وجود دارد؛ چربی احشایی و چربی زیر جلدی.

اولین چیزی که به بیمارانم هنگام تلاش برای کاهش هر دو نوع آن می گویم این است که: از خوردن قند اضافه شده (کربوهیدرات های ساده) از جمله الکل خودداری کنید چرا؟

وقتی ما قندهای اضافه می خوریم بدن ما یک موج انسولین می فرستد تا سطح قند را کاهش دهد. سپس قند به گلیکوژن در کبد تبدیل می شود که در نهایت به عنوان چربی ذخیره می شود. ”

معجون برای از بین بردن چربی شکم

8

سلامت روده مهم است

دکتر گریفین می‌گوید: «اگر حداقل یک بار در روز به دستشویی نمی‌رویم، باید از غذاهای تخمیر شده (1 تا 2 وعده در روز) استفاده کنید. غذاهای تخمیر شده دارای مقادیر زیادی پروبیوتیک برای کمک به فلور طبیعی روده شما هستند.

غذاهای تخمیر شده عبارتند از کلم ترش، کیمچی و کومبوچا. چرا؟ نفخ و مواد مدفوع اضافی می تواند دیواره شکم را به بیرون پرتاب کند و حفظ ظاهر صاف شکم را سخت تر کند.

9

تمرین سخت

دکتر گریفین توضیح می دهد: “من همیشه به بیمارانم پیشنهاد می کنم علاوه بر تمرینات هوازی (تمرینات تناوبی با شدت بالا بهترین است) روی انجام تمرینات شکمی نیز تمرکز کنند.

یکی از ساده ترین راه ها گرفتن یک توپ ورزشی بزرگ و شروع با کرانچ های روزانه است. فراموش نکنید که با انجام حرکات کرانچ های جانبی، آن قسمت های مورب را روی پهلو بکشید.

چرا؟ تمرینات شکمی و تمرینات تناوبی به کاهش چربی زیر پوست کمک می کند، در حالی که رژیم معمولاً بر روی چربی احشایی تمرکز می کند. برای اهداف سلامتی، چربی احشایی بدترین است.

زیرا این همان چربی است که اندام های شما را احاطه کرده است. برای اهداف زیبایی شناسی، چربی زیر جلدی چربی سرسختی است که خارج از عضله شکم شما قرار دارد.

روش جدید از بین بردن چربی شکم

نوشیدنی برای از بین بردن چربی شکم

  • آب نارگیل
  • آب آرتیشو
  • آب سیب و دارچین
  • چای زنجبیل
  • آب قره قاط
  • چای سفید
  • آب لیمو ترش

10

بیشتر بخواب

به گفته کاترین جانستون، متخصص تغذیه، داشتن یک خواب خوب شبانه احساس خوبی دارد و می تواند به کاهش وزن کمک کند . او می‌گوید: «درست مانند استرس، خواب ناکافی می‌تواند مشکل مضاعف برای افزایش چربی شکم باشد. دریافت کمتر از ۷ تا ۹ ساعت توصیه‌شده در شب می‌تواند منجر به هوس‌های غذایی پرکالری در طول روز شود، به‌ویژه کربوهیدرات‌ها که می‌توانند به بیدار شدن سریع ما کمک کنند.

انرژی. علاوه بر این، کیفیت یا کمیت خواب ضعیف مزمن می تواند سطح کورتیزول را افزایش دهد. سعی کنید خواب خود را ردیابی کنید و تنظیمات کوچکی در برنامه روزانه خود ایجاد کنید تا زمان بیشتری در رختخواب داشته باشید.

علاوه بر این – یک ردیاب تناسب اندام می تواند به تعیین کیفیت خواب شما کمک کند و به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا شما باید پزشک خود را با یک برنامه درمانی همراه کنید.”روش جدید از بین بردن چربی شکم

سریع ترین راه از بین بردن چربی شکم و پهلو

11

کمبود کالری

جسی میلبرن، مربی تناسب اندام/تغذیه  توضیح می دهد که سوزاندن کالری بیشتر از آنچه که می خورید به عنوان کمبود کالری شناخته می شود و “شما نمی توانید بدون کمبود کالری چربی بسوزانید.”

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کمبود کالری این است که میزان کالری دریافتی خود را در روز کنترل کنید. برخی افراد به سختی می‌توانند به آن پایبند باشند، زیرا ممکن است احساس محدودیت کنند.

راه موفقیت با کمبود کالری این است که همچنان غذاهایی را که از آن لذت می برید بخورید، اما درک کنید که چه مقدار کالری در طول روز می خورید.

12

پیاده روی

میلبرن می گوید: «پیاده روی راهی عالی برای سوزاندن کالری و تحرک است. پیاده روی می تواند با سوزاندن کالری به شما کمک کند تا در کمبود کالری قرار بگیرید.

یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد پیاده روی این است که می تواند به کاهش استرس کمک کند. زمانی که در یک وضعیت استرس مزمن قرار داریم. از دست دادن چربی برای بدن ما سخت تر است.

هنگامی که ما به طور مزمن استرس داریم، هورمون کورتیزول به طور مداوم در بدن ما ترشح می شود. کورتیزول می تواند در طول زمان بدن ما را خراب کند که می تواند منجر به افزایش وزن و مشکل در از دست دادن چربی شکم شود.

 

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور