ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

برای عفونت دندان چی بخوریم ؟(نی نی سایت)

برای عفونت دندان چی بخوریم  ؟ آیا می‌دانستید برای بهداشت دهان و دندان می‌توانید غذاهای خاصی بخورید؟ یک متخصص این ابر غذاها را برای کنترل بوی بد دهان پیشنهاد می کند.

برای اطمینان از بهداشت دهان و دندان خود باید درست غذا بخورید.

بیایید در اینجا صادق باشیم: هیچ کس دوست ندارد بوی بد دهان و بهداشت نامناسب دهان را تحمل کند. این یکی از ساده ترین راه ها برای از بین بردن اولین برداشت شماست  .

برای عفونت دندان چی بخوریم

به جای خوردن میان وعده های شیرین، غنی از کربوهیدرات یا غذاهای اسیدی در طول روز، این غذاها را فقط در زمان وعده های غذایی بخورید تا مدت زمان قرار گرفتن دندان ها در معرض اسید را به حداقل برسانید. علاوه بر این، بدن بزاق بیشتری تولید می‌کند تا به هضم وعده‌های غذایی بزرگ‌تر کمک کند، که غذای بیشتری را می‌شوید و به خنثی کردن اسیدهای مضر قبل از حمله به دندان‌ها کمک می‌کند.

سعی کنید بعد از یک وعده غذایی بزرگتر مقداری سبزیجات خام را به عنوان میان وعده مصرف کنید تا به تمیز کردن دندان هایتان کمک کند.

اگر دوست دارید میان وعده بخورید، چیزی را انتخاب کنید که سالم باشد مانند میوه یا سبزیجات یا یک تکه پنیر. غذاهایی که به عنوان بخشی از یک وعده غذایی مصرف می شوند نسبت به خوردن تنقلات زیاد در طول روز آسیب کمتری به دندان ها وارد می کنند، زیرا بزاق بیشتری در طول وعده غذایی ترشح می شود.

اگر به دنبال اساسی ترین راه حل برای حفظ سلامت دهان و دندان خود و خانواده خود هستید، ما پاسخی داریم! خوب، اول از همه، شما باید عادات بهداشتی دهان و دندان مانند مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را در خود تلقین کنید. با این حال، اگر هنوز با سلامت دهان و دندان شما دست و پنجه نرم می کنید، ممکن است به دلیل عادات غذایی شما باشد. بدون مقدمه، بیایید نگاهی به برخی از مواد غذایی برای بهداشت دهان و دندان بیندازیم.

10 غذای سالم برای بهداشت دهان

برای عفونت دندان چی بخوریم

غذاهای مفید برای عفونت دندان

  1. ماست

از آنجایی که ماست دارای مقدار زیادی کلسیم است، می تواند مینای دندان (خارجی ترین لایه دندان) را تقویت کند. بر اساس برخی از مطالعات علمی اخیر، می تواند بوی بد دهان را با کاهش ترکیبات ایجاد کننده بو مانند سولفید هیدروژن از بین ببرد. با این حال، مطمئن شوید که ماست‌هایی می‌خورید که حاوی قند بیش از حد نباشد زیرا ممکن است ضرر بیشتری نسبت به فایده داشته باشد.

  1. سیب و هویج

میوه‌های ترد مانند سیب، هویج و کرفس تولید بزاق را تحریک می‌کنند، که در نهایت به شستشوی دهان از باکتری‌هایی که ممکن است منجر به پوسیدگی شوند کمک می‌کند. چیزی برای خوردن در حال حرکت نیاز دارید؟ یک سیب از یخچال خود بردارید.

  1. کشمش

اگرچه معمولاً توصیه می‌شود از خوردن غذاهای چسبنده خودداری کنید زیرا ممکن است به محل رشد باکتری‌ها تبدیل شوند، برخی از غذاهای چسبنده می‌توانند سلامت دهان را بهبود بخشند. کالج دندانپزشکی شیکاگو مطالعه ای انجام داد که نشان داد کشمش حاوی مواد شیمیایی گیاهی است که می تواند باکتری های مسبب ایجاد حفره و بیماری های لثه را از بین ببرد.

  1. چای سبز

حتما در مورد چای سبز که نوشیدنی موثری برای کاهش وزن است زیاد شنیده اید. با این حال، تحقیقات جدید نشان داده است که می تواند سلامت پریودنتال را با کاهش التهاب و رشد باکتری در داخل دهان که منجر به بیماری های لثه می شود، تقویت کند.

  1. غلات کامل

چه کسی نداند که غلات کامل برای حفظ سلامتی عالی هستند؟ اکنون پیشنهاد می شود که غلات کامل مانند جو، جو، سبوس و غیره می توانند به طور غیرمستقیم سلامت پریودنتال را با افزایش توانایی بدن برای پردازش قند خون بهبود بخشند.

زردچوبه برای عفونت دندان

  1. دارچین

دارچین یک ادویه محبوب است که از زمان های قدیم برای حفظ سلامت دهان و دندان استفاده می شده است. این روغن حاوی روغنی به نام آلدهید سینامیک است که می تواند رشد باکتری ها را مهار کند و در نتیجه از عفونت ها و بیماری ها جلوگیری کند.

  1. زغال اخته

زغال اخته برای درمان عفونت مثانه محبوب است اما می توان از آن برای بهبود سلامت پریودنتال نیز استفاده کرد. آنها حاوی ترکیبات طبیعی هستند که چسبیدن باکتری ها به سطوح را دشوار می کند. مطالعات نشان داده اند که آب زغال اخته از تشکیل گلوکان جلوگیری می کند که به عنوان یک بلوک ساختمانی برای پلاک عمل می کند. با این حال، پس از مصرف کرن بری، همچنان باید دندان های خود را مسواک بزنید زیرا دارای مقادیر زیادی قند و اسید هستند.

سبزیجات برگ سبز می توانند برای بهداشت دهان و دندان شما عالی باشند.

  1. پیاز

این ممکن است کمی سرخراش به نظر برسد اما بسیار موثر است. اگرچه پیاز خود سبزیجاتی با بوی تند است، اما به طرز شگفت انگیزی در برابر انواع مختلف باکتری ها موثر است و می تواند از ایجاد حفره ها جلوگیری کند.

  1. سبزیجات سبز و برگ دار

مصرف سبزیجات سبز و برگ دار فواید بی شماری برای سلامتی دارد. مانند غلات کامل، آنها نیز به پردازش قند خون و حفظ سلامت دندان ها کمک می کنند. آنها همچنین تولید بزاق را تحریک می کنند و حاوی مواد شیمیایی گیاهی هستند که می توانند باکتری ها را ریشه کن کنند.

  1. شیر و پنیر

هم شیر و هم پنیر سرشار از کلسیم هستند که دندان ها و استخوان ها را تقویت می کند. آنها همچنین حاوی پروتئینی به نام کازئین هستند که می تواند اسیدهای تولید شده توسط باکتری ها را خنثی کند و از این رو بوی بد دهان را کاهش داده و از زرد شدن دندان ها جلوگیری می کند.

مسواک زدن درست دندان ها ضروری است.

چای و نمک برای عفونت دندان

برای بهداشت دهان و دندان مسواک زدن را فراموش نکنید

مهم نیست که یک غذا چقدر سالم باشد، اگر بعد از مصرف آن دندان های خود را مسواک نزنید ، قربانی تجمع پلاک در دهان خواهید شد که منجر به بوی بد دهان و زرد شدن دندان ها می شود. بنابراین، مسواک زدن بعد از غذا صرف نظر از مواد غذایی برای بهداشت دهان بسیار مهم است.

بسیاری از مطالعات رژیم غذایی ناسالم را مسئول بیماری های دهان، حتی سرطان دهان می دانند. بنابراین، ممکن است ارزش داشته باشد که بشقاب خود را برای مدتی با میوه ها، کشمش و سبزیجات برگ سبز پر کنید.

رژیم غذایی که سلامت دهان و دندان را ارتقا می دهد فقط به غذاهایی که می خورید یا اجتناب می کنید نیست – زمان و نحوه خوردن آنها به همان اندازه مهم است. یکی از راه‌های محافظت از دندان‌ها، خوردن غذاهای خام در پایان وعده‌های غذایی است. چنین غذاهایی به تمیز کردن دندان‌ها و ماساژ لثه‌ها کمک می‌کنند و بزاق بیشتری تولید می‌کنند تا ذرات غذای اضافی که بعد از غذا باقی می‌ماند را بشویید.

«توالی غذا یا ترتیب مصرف غذا و نوشیدنی مهم است و ممکن است به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک کند. سعی کنید غذاهای خنثی کننده اسید را بعد از یک وعده غذایی شیرین یا صحرا بخورید، از حملات اسیدی طولانی مدت به دندان شما جلوگیری می کند و در نتیجه به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند. بهترین نمونه ها شیر، چای شیرین نشده یا پنیر است.”

برای عفونت دندان چی بخوریم

همچنین، حتماً در حین و بعد از غذا مقدار زیادی آب بنوشید تا به شستشوی قندها و اسیدهای باقی مانده از میان وعده ها و وعده های غذایی کمک کند – به خصوص در این ماه تابستان . برای عفونت دندان چی بخوریم

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور