ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

چیکار کنم بعد سقط جنین پریود بشم ?///?

چیکار کنم بعد سقط جنین پریود بشم : پس از سقط جنین چه زمانی دوباره قاعدگی شروع می شود؟

 طبیعی است که پس از سقط جنین خونریزی داشته باشید ، اما قاعدگی یک خانم معمولاً چند هفته بعد اتفاق می افتد.

در این مقاله به آنچه زنان می توانند انتظار داشته باشند که دردوره های قاعدگی  پس از سقط جنین رخ دهد ، پرداخته شده است. برای آگاهی از تأثیر سقط جنین بر چرخه قاعدگی در ادامه مطلب بخوانید.

چیکار کنم بعد سقط جنین پریود بشم

زنان ممکن است بلافاصله بعد از سقط جنین خونریزی کنند ، اما بازگشت دوره های قاعدگی چند هفته طول می کشد.

یک زن معمولاً 4-8 هفته پس از سقط جنین پریود می شود . سقط جنین رحم را خالی می کند ، بنابراین چرخه قاعدگی را دوباره شروع می کند.

تاریخ شروع پریود بعدی زنان به این مسئله بستگی دارد که آیا ازجلوگیری از  بارداری استفاده می کند و در صورت استفاده ، از کدام نوع استفاده می کند.

اگر پریودهای زنان طی 8 هفته از سقط جنین شروع نمی شود ، باید با پزشک خود صحبت کند.

خونریزی پس از سقط جنین چیست؟

بسیاری از افراد پس از سقط جنین مقداری خونریزی را تجربه می کنند. پزشکان به این خونریزی بعد از سقط می گویند. بهتر است پس از سقط جنین از پد بهداشتی استفاده کنید تا میزان خون حاصل را پیگیری کنید.

دو نوع اصلی سقط جنین دارویی و جراحی است. در اینجا ، ما در مورد این نوع سقط جنین و خونریزی صحبت می کنیم که زنان ممکن است پس از آن تجربه کنند.

خونریزی بعد از سقط جنین دارویی

سقط جنین دارویی زمانی است که پزشک برای پایان دادن به بارداری خود  قرص سقط جنین می دهد. این نوع سقط جنین در 10 هفته اول بارداری وجود دارد.

  • میزوپروستول برای تحریک رحم برای دفع بافت حاملگی

میزوپروستول باعث انقباض رحم می شود که بافت بارداری را مجبور می کند از طریق واژن خارج شود. این درمان منجر به خونریزی می شود که می تواند شبیه به پریود شدید باشد. برخی از افراد خونریزی شدیدتری را نسبت به دیگران تجربه می کنند و ممکن است حاوی لخته های بزرگ خون باشد.

پس از آن ممکن است یک زن لکه بینی یا خونریزی خفیف را تا 2 هفته پس از از بین رفتن بافت حاملگی تجربه کند.چیکار کنم بعد سقط جنین پریود بشم

چیکار کنم بعد سقط جنین پریود بشم

خونریزی بعد از سقط جراحی

سقط جراحی معمولاً پس از هفته 10 بارداری انجام می شود. سقط جراحی دو نوع دارد:

  • آسپیراسیون خلا ، که شامل از بین بردن بارداری با استفاده از مکش است
  • اتساع و تخلیه ، که شامل اتساع دهانه رحم با فورسپس و برداشتن بارداری با مکش است

پزشکان معمولاً از مکش خلا  تا حدود 16-14 هفته پس از آخرین قاعدگی زنان استفاده می کنند. پس از مدت زمان طولانی ، آنها به طور کلی توصیه می کنند که اتساع و تخلیه انجام شود.

سقط جراحی همچنین می تواند باعث خونریزی پس از سقط جنین شود که ممکن است مشابه یک دوره طبیعی باشد. خونریزی بعد از سقط جراحی معمولاً حدود 1-2 هفته طول می کشد . بعضی از خانمها ممکن است لکه بینی را تا قاعدگی بعدی خود تجربه کنند.

نامنظم شدن پریود بعد از سقط جنین

برخی از روش های جلوگیری از بارداری ممکن است روی قاعده مند بودن دوره های بعد از سقط جنین تأثیر بگذارد. اگر فردی به طور معمول پریود نامنظم باشد ، ممکن است پس از سقط جنین همچنان این موارد را تجربه کند.

سقط جنین می تواند منجر به استرس عاطفی شود که ممکن است بر چرخه قاعدگی فرد نیز تأثیر بگذارد. تجربه استرس می تواند نظم قاعدگی را تغییر دهد.

اگر خانمی بعد از سقط جنین قاعدگی نامنظمی داشته و قبلاً این کار را نکرده است ، باید با پزشک خود صحبت کند.

خونریزی شدید در اولین پریود بعد از سقط جنین

پس از سقط جراحی ، اولین قاعدگی زنان ممکن است کوتاهتر از حد معمول باشد .در این روش سقط جنین رحم را کاملا خالی می کند ، بنابراین بافت کمتری برای دفع وجود دارد که می تواند منجر به دوره قاعدگی  کمتری شود .

به دنبال سقط جنین دارویی اولین دوره قاعدگی زنان ممکن است طولانی تر از حد معمول باشد .زیرا در این درمان از هورمون هایی استفاده می شود که ممکن است بر طول دوره وی تأثیر بگذارد  .

این دوره قاعدگی همچنین می تواند سنگین تر باشد زیرا بدن ممکن است بافت اضافی برای دفع پس از عمل داشته باشد.

استفاده از پد در اولین دوره قاعدگی پس از سقط جنین به زنان امکان می دهد میزان خونی را که از دست می دهد کنترل کند.

دومین پریود بعد از سقط جنین

دوره دوم قاعدگی پس از سقط جنین احتمالاً به همان دوره قبل از قاعدگی فرد بازمی گردد.

با این اوصاف ، برخی از خانم ها ممکن است متوجه شوند که دو یا سه دوره طول می کشد تا قاعدگی به حالت عادی برگردد. اگر این اتفاق نیفتد ، آنها باید با پزشک خود صحبت کنند.

جلوگیری از بارداری بعد از سقط جنین

زنان می توانند پس از سقط جنین مستقیماً ازضد بارداری استفاده کنند. اگر آنها می خواهند از دستگاه داخل رحمی (IUD) استفاده کنند ، می توانند از یک متخصص بهداشت بخواهند .

آی یو دی  نوع موثری در جلوگیری از بارداری است. آی یو دی مسی بدون هورمون و آی یو دی پلاستیکی هورمونی موجود است.

مزیت آی یو دی های مس این است که بر روحیه تأثیر نمی گذارد ، اما ممکن است دوره های قاعدگی سنگین تری ایجاد کند.چیکار کنم بعد سقط جنین پریود بشم

آی یو دی هورمونی ممکن است دوره ها را سبک کند اما مانند همه پیشگیری از بارداری هورمونی ، ممکن است بر خلق و خوی تأثیر بگذارد.

کاندوم یک روش پیشگیری از بارداری بدون هورمون قابل اعتماد است که نیازی به جراحی ندارد. اینکه کدام روش پیشگیری از بارداری استفاده شود انتخاب شخصی است و گزینه های مختلف برای افراد مختلف کارساز است.

هر کسی که بعد از سقط جنین احساس ضعف کرده یا دمای آن بالاست باید صحبت با پزشک را در نظر بگیرد.

اگر خانمی پس از سقط جنین  درد غیر قابل کنترل  یا، دچار خونریزی بسیار شدید است ، باید با پزشک خود صحبت کند.

لخته شدن خون تا اندازه یک لیمو در هنگام خونریزی بعد از سقط طبیعی است. لخته های خون بزرگتر از این مواردی است که باید با یک پزشک در میان بگذارید.

علائمی که ممکن است شامل سرگیجه ، تعریق و حالت تهوع در هنگام سقط جنین یا پس از آن باشد ، معمول است. با این حال ، زنانی که احساس ضعف و گرمای زیادی دارند باید با پزشک خود صحبت کنند.

سقط جنین منجر به شروع مجدد چرخه قاعدگی می شود. بیشتر زنان 4-8 هفته پس از سقط جنین پریود می شوند.

علت دیر پریود شدن بعد از سقط جنین

اولین دوره های پس از سقط جنین دارویی ممکن است سنگین تر و طولانی تر از قبل باشد. اولین دوره پس از سقط جراحی ممکن است کوتاهتر و سبک تر باشد.

اگر پریودهای زنان 8 هفته پس از سقط جنین شروع نشود یا بعد از 3 ماه به حالت عادی برگردد ، باید به پزشک مراجعه کند.

خونریزی پس از سقط طبیعی است. اگر این بسیار سنگین باشد ، بیش از 2 هفته ادامه یابد یا حاوی لخته های خون بزرگتر از یک لیمو باشد ،  باید با پزشک خود صحبت کنید.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور