ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

چه چیزی باعث سقط سریع جنین میشود

چه چیزی باعث سقط سریع جنین میشود

آیا دوره قاعدگی دیر یا تأخیری دارید؟ ناراحت نشوید ، زیرا این یک علامت شایع ناشی از تغییر سبک زندگی از جمله کاهش وزن یا یک بیماری پزشکی است  9 .ماه بارداری چیزی کمتر از یک غلتک سواری ندارد. سفر مادر شدن با بارداری آغاز می شود. چه چیزی باعث سقط سریع جنین میشود

داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل که شامل مقدار زیادی میوه و سبزیجات باشد برای یک خانم باردار مهم است. با این حال ، غذاهای خاصی مانند آناناس ، تخم مرغ خام و پاپایا وجود دارد که نباید در دوران بارداری مصرف شود. این مواردی است که هر زنی باید در مورد سقط جنین بداند ، از انواع مختلف گرفته تا عوامل خطر ، علائم و تشخیص از دست دادن بارداری.

از دست دادن بارداری یک اتفاق دلخراش است ، اما بسیار بسیار رایج است.

علاوه بر داروهایی که برای سقط جنین استفاده می شوند ، با استفاده از دستورالعمل های خاص داروهایی برای کاهش عوارض جانبی تجویز میشود .

 • برای درد ناشی از انقباضات رحمی.
 • برای جلوگیری از حالت تهوع یا استفراغ.
 • برای جلوگیری از عفونت.

به تمام زنانی که گروه خونی Rh منفی دارند ، ایمونوگلوبولین Rh داده می شود تا از حساسیت Rh پس از سقط جلوگیری کند.

همچنین باید بعد از سقط جنین برخی اقدامات احتیاطی اضافی را انجام دهید ، از جمله جلوگیری از قرار دادن هر چیزی در واژن به مدت دو هفته برای جلوگیری از عفونت.

حتی اگر سقط جنین در همه جمعیت زنان در سراسر جهان رایج باشد ، عواملی وجود دارد که می تواند خطر شما را افزایش دهد:

 • سنمطالعات نشان داده است که احتمال سقط جنین در مادران مسن بیشتر است – به احتمال زیاد به دلیل وجود تخمک و اسپرم همسرانشان در کروموزوم های غیرطبیعی. تقریباً از هر سه بارداری یک بار بعد از 40 سالگی سقط می شود.

چه چیزی باعث سقط سریع جنین میشود

چه چیزی باعث سقط صددرصدی جنین میشود

 • سطح ویتامین محققان دریافته اند که کمبود ویتامین D و ویتامین B12 می تواند خطر سقط جنین در زن را افزایش دهد.
 • عدم تعادل تیروئید درمان نشدههورمون های تیروئید بر کل بدن تأثیر می گذارد و می تواند سطح سایر هورمون ها را تغییر دهد ، از جمله هورمون هایی که در بارداری نقش دارند. کم کاری تیروئید و پرکاری تیروئید با خطرات سقط ارتباط دارند. بیشتر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی سطح تیروئید یک زن را در طول بارداری آزمایش می کنند ، به خصوص اگر در گذشته با مشکلات تیروئید تشخیص داده شده باشد.
 • اضافه وزن یا کمبود وزن زنان چاق یا BMI 30 یا بالاتر ، خطر سقط جنین به طور قابل توجهی بالاتر است. به همین ترتیب ، زنان با BMI زیر 18 سال بیشتر سقط می کنند.
 • سیگار کشیدن یا مصرف الکلهم سیگاری های فعلی و هم سیگاری های قبلی در مقایسه با افرادی که هرگز سیگار نکشیده اند ، خطر سقط جنین بیشتر است. مطالعات همچنین نشان داده است که مصرف زیاد الکل در زمان بارداری توسط مادر و پدر می تواند احتمال سقط جنین را افزایش دهد. اگر باردار هستید یا می خواهید باردار شوید ، زمان خوبی برای ترک سیگار و کاهش مصرف الکل است.
 • برخی از STI هاعفونت های مقاربتی ، از جمله سفلیس و برخی از انواع هپاتیت ویروسی ، می توانند زن را مستعد سقط جنین کنند.
 • فیبروم بزرگ رحماین تومورهای خوش خیم – که در زنان با افزایش سن بسیار شایع هستند – در صورت بزرگ بودن ، به ویژه در نواحی خاص رحم ، یا اگر در پاسخ به هورمون های بارداری شروع به رشد می کنند ، می توانند باعث عوارض بارداری از جمله افزایش سقط جنین شوند.

روشهای خانگی سقط جنین در اوایل بارداری

 • بیماری های مزمنزنان باردار مبتلا به بیماری های کلیوی ، بیماری های خود ایمنی ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و دیابت در معرض خطر سقط جنین بالاتر از حد معمول هستند.
 • داروها پزشکان توصیه می کنند که زنان باردار از مصرف چندین داروی بدون نسخه از جمله مسکن های معمول در دوران بارداری خودداری کنند. بسیاری از اینها باعث نقایص مادرزادی می شوند ، اما برخی دیگر نیز با سقط جنین ارتباط دارند.
 • سموم و خطرات محیطی مشخص شده است که قرار گرفتن در معرض سرب ، جیوه ، حلالهای آلی و تشعشعات یونیزان خطر سقط جنین را افزایش می دهد. این سموم به احتمال زیاد در خانه شما یافت نمی شوند اما گاهی اوقات در محل کار کشاورزی یا تأسیسات تولید صنعتی وجود دارند.
 • فاصله بین بارداری هاباردار شدن دوباره کمتر از شش ماه پس از آخرین بارداری کامل ، ممکن است خطر سقط جنین را فقط کمی افزایش دهد .

چه چیزی باعث سقط سریع جنین میشود

خوردن چه چیزهایی باعث سقط سریع جنین میشود

این مواد غذایی به خصوص در سه ماهه اول بارداری می توانند منجر به سقط جنین شوند. در اینجا در این مقاله ، ما 9 ماده غذایی را که باید در دوران بارداری اجتناب شود ، ذکر می کنیم.

غذاهای دریایی دودی

از مصرف غذاهای دریایی دودی و یخچالی خودداری شود زیرا ممکن است به لیستریا آلوده باشد.  لیستریا می تواند باعث عفونت شود که می تواند شدید شود و منجر به سقط شود.

تخم مرغ خام

زنان باردار باید از غذای کم پخت خود داری کنند. از تخم مرغ خام یا غذاهایی که تخم مرغ خام در آن قرار دارد ، مانند سس مایونز خانگی باید خودداری شود. اطمینان حاصل کنید که بعد از پختن تخم مرغ و زرده تخم مرغ باید جامد شوند. این به شما در جلوگیری از خطر احتمالی مسمومیت غذایی و سالمونلا کمک می کند.

شیر غیر پاستوریزه

زنان باردار باید از نوشیدن شیر خام یا غیر پاستوریزه و هر غذایی که از آن استفاده می کنند خودداری کنند. درست مثل تخم مرغ خام ، شیر خام نیز می تواند مسمومیت ایجاد کند.

چه چیزی باعث سقط سریع جنین میشود

روش های سقط جنین سریع خانگی

چوب درخت طبل

خطرناک ترین غذایی که می تواند منجر به سقط جنین در اوایل بارداری شود ، چوب طبل است. برای زنان باردار بد است زیرا درخت طبل حاوی آلفا-سیتوسترول است ، ساختاری شبیه به استروژن که می تواند منجر به سقط جنین شود.

جگر حیوانات

گرچه کبد حیوانی مقوی است ، اما می تواند به زنان باردار آسیب برساند زیرا اگر کبد از حیوان آلوده یا بیمار گرفته شود ممکن است حاوی سم باشد. کبد همچنین حاوی مقادیر زیادی ویتامین A و کلسترول است. مصرف بیش از حد آن می تواند بر جنین تأثیر منفی بگذارد و باعث سقط جنین شود

آلوئه ورا

زنان باردار نباید هر چیزی را که شامل آلوئه ورا است بخورند و بنوشند زیرا این امر می تواند منجر به خونریزی لگن شود که می تواند باعث سقط جنین شود. بهتر است از مصرف انواع محصولات آلوئه ورا در سه ماهه اول بارداری خودداری کنید.

سیب زمینی جوانه زده

این غذا نه تنها برای زنان باردار بلکه برای همه خطرناک است. سیب زمینی هنگام جوانه زدن حاوی سموم مختلفی است که برای سلامتی مادر و کودک او مضر است. در سیب زمینی سولانین با جوانه سبز وجود دارد و این می تواند برای رشد جنین مضر باشد. چه چیزی باعث سقط سریع جنین میشود

پاپایا

اعتقاد بر این است که پاپایا و به ویژه پاپایای سبز باعث سقط جنین می شود. دلیل این امر این است که پاپایای سبز حاوی آنزیمی است که می تواند باعث انقباضات رحمی شود و منجر به سقط شود.چه چیزی باعث سقط سریع جنین میشود

برای سقط جنین در خانه چی بخورم؟

آناناس

آب آناناس معمولاً در زمان زایمان مورد استفاده قرار می گیرد تا فرآیند سریع و آسان انجام شود. آناناس حاوی بروملین است که می تواند عضله رحم را صاف کند و در نتیجه منجر به سقط شود. اگر این را در سه ماه اول بارداری خود مصرف کنید ، ممکن است باعث سقط جنین شود. چه چیزی باعث سقط سریع جنین میشود

کافئین باعث سقط جنین می شود

تحقیقات نشان می دهد که زنان باید میزان کافئین مصرفی روزانه خود را محدود کنند. پس حد آن چیست؟ در برخی از زنان نباید بیش از 200 میلی گرم یا کمتر از آن باشد. چرا این هست؟ قهوه در صورت مصرف یک مرد بر زندگی اسپرم تأثیر می گذارد و در صورت مصرف زن می تواند رشد و تکامل جنین را محدود کند.

بنابراین، هر دو طرف باید از مصرف بیش از حد کافئین خودداری کنند.

پنیر باعث سقط جنین می شود

اگر پنیر کهنه شده باشد یا از شیر پاستوریزه نشده تهیه شده باشد، یک ماده غذایی بسیار خطرناک برای مصرف در دوران بارداری است. پنیر نرم ممکن است به باکتری به نام لیستریا آلوده شود زنان باردار حدود 20 برابر بیشتر مستعد ابتلا به این باکتری هستند که با شیر پاستوریزه از بین می رود.

هنگام خرید هر ماده غذایی در دوران بارداری مراقب باشید و تمام برچسب ها و مواد تشکیل دهنده را به طور کامل بررسی کنید.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور