ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

5.علت پریود نشدن بعد از قطع کردن قرص ال دی

پریود نشدن: در صورتی که شما برای جلوگیری از بارداریِ ناخواسته قرصهای ضدبارداری بلعیدنی را مصرف می کنید، احتمالا عقب افتادن یک پریود به ذهن شما نمی رسد. اما عقب افتادن پریود هنگام پیشگیری از بارداری غیرمتداول نیست، و در بسیاری موارد، به معنای این نیست که مشکلی رخ داده است. مادامی که شما از دستورالعملهای پیشگیری از باداری پیروی می کنید، احتمالا ایمن هستید. در واقع، برخی زنان حتی پیشگیری از باداری را برای پریود نشدنِ تعمدی مورد استفاده قرار می دهد.

5.علت پریود نشدن بعد از قطع کردن قرص ال دی

5.علت پریود نشدن بعد از قطع کردن قرص ال دی

اما در صورتی که هنگام پیشگیری، عقب افتادن پریود را تجربه می کنید، چگونه باید بفهمید که این مساله طبیعی است؟ این مقاله را بخوانید تا دریابید که آیا پریود نشدن هنگام پیشگیری از بارداری طبیعی است؟

قرصهای پیشگیری از بارداری چگونه عمل می کنند؟

انواع مختلفی قرص پیشگیری از باداری وجود دارد. به طور خلاصه، تمامی انواع روشهای هورمونی پیشگیری از بارداری با جلوگیری از تخمک گذاری عمل می کنند. در صورتی که تخمدانهای شما هر ماه یک تخمک رها نمی کنند، شما از بارداری در امانید.

قرص های پیشگیری از بارداری حاوی استروژن و پروژسترون هستند، اگرچه مینی پیل تنها حاوی پروژسترون است. این هورمونها همراه با یکدیگر برای جلوگیری از چرخه طبیعی قاعدگی و توقف تخمگذاری عمل می کنند.

شما معمولا برای 21 روز قرصهای اکتیو (فعال) را مصرف می کنید و سپس برای 7 روز پلاسیبو (شبه دارو) مصرف می نمایید یا هیچ قرصی نمی خورید. شما باید طی این 7 روز پریود شوید، اما باز هم از بارداری های ناخواسته محافظت خواهید شد. همچنین گزینۀ مصرف 24 قرص اکتیو و 4 قرص پلاسیبو وجود دارد که امروزه با ویژگیهای فیزیولوژیکی بدن هماهنگ تر است. در مورد مینی پیل، شما 28 روز مستقیما آنها را دریافت می کنید و سپس بسته بعدی را بدون استراحت آغاز می نمایید.

همچنین قرص پیشگیری از بارداری از طریق افزایش ضخامت مخاط گردن رحم مانع از بارداری می شود، این کار شناور شدن اسپرم در رحم شما را دشوارتر می سازد. این کار همچنین باعث می شود لایه داخلی اندومتر نازک تر شود. این بدین معناست که حتی در صورتی که تخمک ها رها شوند و بارور گردند، جایی برای لانه‌گزینی در رحم شما نخواهند داشت.

5.علت پریود نشدن:آیا (قرص) جلوگیری از بارداری از پریود شما جلوگیری می کند؟

از لحاظ تکنیکی، بله. خونریزی که شما هنگام پیشگیری از بارداری دارید یک پریود واقعی نیست. بدن شما تخمک گذاری نمی کند یا چرخه قاعدگی طبیعی را هنگام مصرف قرصهای ضد بارداری بلعیدنی طی نمی نماید. در عوض، آنچه شما به عنوان پریود در هنگام پیشگیری از بارداری درک می کنید در واقع یک خونریزی ناشی از محرومیت است.

این خونریزی واکنش بدن شماست که این هورمونها را طی هفته باقیمانده در پایان بسته 21 روزه تان دریافت نمی کند. این بدین معناست که در صورتی که شما به صورت متوالی مصرف این قرص را ادامه نمی دهید، در حقیقت می توانید به طور ایمن با پیشگیری از بارداری مانع از پریود شوید. و حتی در صورتی که وقفه 7 روزه (در مصرف قرص) داشته باشید، باز هم برخی عوامل می توانند سبب شوند پریودتان به تعویق بیفتد.

 پریود نشدن

5.علت پریود نشدن:بعد از قطع مصرف قرصهای جلوگیری از بارداری (ال دی) چه زمانی پریود می شوید؟

وقتی شما دوره 7 روزه عدم مصرف قرص در هر ماه را آغاز کرده اید، معمولا 2 تا 4 روز در “هفتۀ بدون مصرف قرص” آغاز به خونریزی خواهید کرد. این زمان بسته به هر زنی متفاوت است، اما پیشگیری از بارداری چرخه شما را منظم می کند. بدین معنی که بعد از چند ماه مصرف قرص، معمولا متوجه می شوید که پریود شما در یک روز یکسان در هر ماه آغاز می شود.

بنابراین، احتمال دارد که شما هر 28 روز پریود شوید. اما حتی بعد از اینکه بدن شما به این قرص عادت می کند، باز هم ممکن است در زمان پیشگیری از بارداری تاخیر پریود را تجربه کنید. در صورتی که تاخیر تنها چند روز باشد، جای نگرانی نیست.

به خاطر داشته باشید که پیشگیری شما از بارداری در صورتی که قرص را به صورت صحیح مصرف کنید، کارآمد خواهد بود. در صورتی که مصرف قرص را سه بار یا بیشتر فراموش کردید، ممکن است خونریزی ناشی از محرومیت را قبل از برنامه ریزی وقفه 7 روزه تجربه کنید. بدین معنا که شما دیگر برای این ماه در برابر بارداری محافظت نمی شوید و نیاز است بسته جدیدی را آغاز نمایید.

پریود نشدن

آیاعقب افتادن یک پریود به معنای بارداری است؟

در صورتی که طبق دستورالعمل های تولید کننده، قرصهایتان را مصرف می کنید، 99.7% در برابر بارداری ایمن هستید، حتی اگر پریودتان به تاخیر بیفتد. کارایی این قرصها به این بستگی دارد که هر روز قرص را تقریبا در زمان یکسان مصرف نمایید.

دلایل مختلفی وجود دارند که می توانند سبب به تاخیر افتادن پریود در زمان مصرف قرص شوند. هرچند، شما باید همواره به خاطر داشته باشید که هیچ روش پیشگیری از بارداری 100% کارآمد نیست. بنابراین، در صورتی که در دوره پیشگیری از بارداری پریود نشده اید، می توانید مرتب تست بارداری بدهید. در صورتی که تست منفی بود، استرس شما را کاهش می دهد و به برگشتن چرخه شما به حالت طبیعی کمک می کند.

هر چند در صورتی که سه بار یا بیشتر قرص را مصرف نکرده اید، شانس تخمک گذاری شما افزایش خواهد یافت. در صورتی که چند روز بعد از عقب افتادن قرص هیچ خونریزی را تجربه نکنید، باید تست بارداری بدهید تا اطمینان یابید که پیشگیری از بارداری در شما با شکست مواجه نشده است. همچنین شما باید در صورتی که دو پریود متوالی را هنگام پیشگیری از بارداری از دست دادید باید تست بارداری بدهید.

5علت به تاخیر افتادن پریود در زمان (مصرف قرص) پیشگیری از بارداری

بدن شما به شیوه های مختلف به بسیاری از موقعیتها واکنش می دهد. هورمونها می توانند به دلایل بسیار، نوسان داشته باشند و این نوسانات می تواند سبب به تاخیر افتادن پریود هنگام مصرف قرص گردد. موارد زیر برخی از متداولترین دلایل برای تاخیر پریود هنگان پیشگیری از بارداری هستند.

استرس

در واقع استرس می تواند به هورمونهای شما آسیب برساند. استرس سطح کورتیزول شما را افزایش می دهد، که هورمون استرس نیز نامیده می شود. استرس همچنین بر هیپوتالاموس شما اثر دارد که غده ای است که بسیاری از عملکردهای هورمونی در بدن شما را کنترل می نماید. این مساله می تواند طی چرخه شما عدم تعادل هورمونی ایجاد کند.

استرس همچنین می تواند یک چرخه معیوب ایجاد کند که به تاخیر پریود می انجامد. در صورتی که شما نگران تاخیر پریود هستید، سطوح هورمون شما نوسان دارد، که این احتمال اینکه پریود شوید را کمتر می کند. به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان توصیه می کنند برای اینکه از نگرانی رهایی یابید یک تست بارداری، ادرار یا خون انجام دهید.

هر موقعیتی که سبب استرس شود می تواند باعث تاخیر پریود شما هنگام مصرف قرص گردد. در نهایت، مرگ یا بیماری شخص مورد علاقه، مهاجرت به کشور دیگر، یا حتی مسافرت می توانند سبب تاخیر پریود شود.

پریود نشدن

 5.علت پریود نشدن :کاربرد طولانی قرص پیشگیری از بارداری

یکی از اثراتی که قرص پیشگیری از بارداری بر بدن شما دارد، کم شدن ضخامت لایه داخلی رحم شماست. این لایه اندومتر است که هر ماه طی پریود شما فرو می ریزد و سبب خونریزی می گردد.

به دلیل اینکه این قرص اندومتر شما را نازک تر می کند، مصرف زیاد قرص پیشگیری از باداری می تواند در نهایت سبب تاخیر پریود شود، حتی در صورتی که شما عدم مصرف 7 روزه قرص را داشته باشید. این بدین دلیل رخ می دهد که اندومتر شما بسیار نازک می شود و نمی تواند ایجاد خونریزی کند، و یک بار پریود نشدن بدین دلیل، طبیعی و نسبتا متداول است.

تغییرات رژیم غذایی

یک رژیم غذایی با کالری بسیار محدود می تواند سبب تاخیر پریود هنگام مصرف قرص شود. محدود کردن زیادِ کالری دریافتی می تواند ایجاد عدم تعادل هورمونی کند، چرا که بدن شما در صورتی که نیاز به تولید هورمون به طور صحیح داشته باشد، عناصر غذایی را دریافت نمی کند. به ویژه زنانی که از اختلال تغذیه رنج می برند بیشتر مستعد این مساله هستند، اما رژیم بسیار کم کالری نیز می تواند بر چرخه شما اثر بگذارد.

وزن کم کردن

آیا می دانستید که هورمونهای جنسی از کلسترول نشات می گیرند؟ بله؟ بنابراین منطقی است که درصد چربی پایین و غیر طبیعی بدن می تواند هورمونهای شما را تخریب کند. زنانی که اضافه وزن یا کمبود وزن دارند می توانند مشکلات هورمونی بیشماری را تجربه کنند. و در صورتی که شما بسرعت مقدار قابل توجهی وزن از دست می دهید، ممکن است بدن شما کالری کافی برای پریود شدن دریافت نکند.

تمرین بیش از حد

حتی برای زنانی که پیشگیری از بارداری ندارند، تمرین بیش از حد می تواند سبب تاخیر پریود شود. این بدین دلیل است که تمرین می تواند سطوح هورمونی شما و چرخه قاعدگی شما را مختل کند. ورزشکارانِ با عملکرد بالا از آمنوره و تاخیر پیوسته پریود رنج می برند، اما حتی ورزشکاران تفریحی می توانند این اختلال را تجربه کنند.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

147 دیدگاه ها
 1. Khatere.. می گوید

  سلام..ممنون از سایت مفیدتون.
  ی سوال..من ک با مصرف قرص ضدبارداری قبل از اینکه21روز تموم شه پریود شدم..10 روز بعد از شروع مصرف قرص رابطه داشتم..و 3 روز بعد رابطه خونریزی شفاف و تقریبا پریودی..ایا علامت بارداریه؟؟خطرناکه؟؟لطف میکنید ج بدین.متشکرم????????

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر عزیزم پریود شدید

  2. شیرزادی می گوید

   سلام .من فردا عازم مشهدم.پریود قبلیم 23 ماه گذشته بود…از سه شب پیش شروع به خوردن اچ دی کردم…اما الان یه لکه دیدم…آیا مصرف مجدد قرص کمک میکنه پریودم زودتر تمام شه یا مصرفش رو رها کنم؟

 2. مژده می گوید

  سلام ببخشید من مجردم.برای سفری که میخوام برم ال دی مصرف کردم که پریودنشم درطول سفر.الان تاریخ سفر عقب افتاده من بعداز سه روز قرصمو قطع کردم.توهمون زمان قبلی پریود میشم؟ تو زمان بعدی پریودیم تاثیر میذاره؟عقبتریا جلوتر میشم؟احتمال لک بعدش هست؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله احتمالا

   1. artmasom٨١ می گوید

    سلام من١٨سالمه و هنوز پریود نشدم سونوگرافی هم دادم گفتن طبیعیه همه چی و مشکلی نداری حالا من ال دی بخورم سه روز

    ممکنه پریود شم?
    خواستم آمپول پروژسترون بزنم دکترم گفت ب بادام حساسیت دای نزن حالا من چکارکنم که پریود شم تاحالا اصلا پریود نشدم

 3. aida می گوید

  سلام.من 6 ساله ال دی مصرف کردم.الان میخوام قطع کنم .بعد از قطع پریودم منظم میشه؟یا ممکنه تاخیر داشته باشه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   ممکنه تاخیر داشته باشه

 4. کیمیا می گوید

  من قرص LD مصرف میکردم بعداز 11 روز نزدیکی داشتم و الان 5 روزه که دوره ی قرصم تموم شده و پریود نشدم…آیا باردار شدم؟؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر اصلا

 5. راضیه می گوید

  سلام من بخاطر کیست تخمدان قرص ضدبارداری دکتر تجویز کرده واسم،بعد از۲۱روز قطع کردم بعد ۳روز از قطع قرص لکه دیدم و الان پریود نیستم ۷روز گذشته صبرکنم یا قرصا رو شروع کنم باز؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله بسته جدید رو شروع کنید

 6. دنیا می گوید

  سلام
  من ۱۲ روز قرص LD خوردم الان سه روز هست قطع کردم اما پرسود نشدم علت چی هست !؟ اصلا پریود میشم !؟ کار خاصی باید انجام بدم!؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   باید 10روز صبرکنید

 7. دنیا می گوید

  سلام من ۱۲ روز قرص LD استفاده کردم الان سه روز هست که نخوردم قرص رو و قطع کردم مصرف رو اما پریود نشدم . علت چی هست!؟ اصلا پریود میشم!؟ کار خاصی باید انجام بدم که پریود بشم!؟

 8. من می گوید

  سلام من با همسرم نزدیکی داشتم و بعدش برای اطمینان یه قرص خوردم متاسفانه فراموش کردم و دوازده ساعت بعد قرصی نخوردم تست بارداری دادم منفی بود الان نه روزه ک پریودیم عقب افتاده .تو این مدت هم مسافرت بودیم تغییر ابو هوا یا مصرف اون یک عدد قرص تاثیری تو تاخیر پریودی داره ؟ من همیشه پریودیم با سه روز تاخیر هست این سری شده نه روز دلیلش چیه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   مجددا تست رو تکرار کنید

 9. کارشناس مامایی می گوید

  خیر احتمال وجود ندارد

 10. الهه می گوید

  سلام
  من به مدت ۱ سال و نیم برای تنظیم پریود قرص استروژن و مدروکسی پروژسترون خوردم …دوماهه که پس از قطع قرص ها پریود نمیاد …به طور معمول چند ماه پس از قطع قرصا پریود از سرگرفته میشه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   1ماه

   1. الهه می گوید

    ببخشید این سوالو هرجا که می گردمم با جوابای متفاوت مواجه میشم..این قرصهای استروژن و مدروکسی پروژسترون در زمان مصرف خاصیت ضدبارداری دارند؟

 11. مینا می گوید

  سلام من ب مدت چند ماه قرص ال دی مصرف کردم و یکماهه ک قرصو قطع کردم و ب روش طبیعی جلو گیری کردم ولی الان 12 روزه ک پریود نشدم امکان بارداری وجود داره؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سلام بله احتمال وجود دارد

 12. مینا می گوید

  بعد از قطع قرص ال دی ماهای بعد یک روز مشخص پریود میشیم یا ده پونزده روز عقب انداختن طبیعیه؟

 13. Sara می گوید

  سلام من مجردم حدود ۱ هفته به پریودیم مونده بود یه سفر یهویی مشهد پیش اومد قرص جلوگیری رو ۲ تا ۲ تا ۵ روز خوردم بعد قطع کردم میخام بدون چقدر میکشه پریود شم؟لازمه دکتربرم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   معمولا ۱۰روز بعد قاعدگی رخ میدهد

 14. Negar می گوید

  سلام
  برای عقب اندختن پریود از 2هفته ی گذشته قرص ld مصرف کردم و در زمان نزدیکی هم به طور اورژانسی ld و بعد hd مصرف کردم اما ساعتش دقیق نبود
  ایا با این حجم قرصی که خوردم بازم احتمال بارداری هست؟
  نزدیکی در روز 24دورم بود که الان 2روزه عقب افتاده

 15. ستاره می گوید

  سلام من قرص ال دی مثرف کردم الان بشدت خونریزی قطره ای با کمر درد شدید دارم چکار کنم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   قرص وقطع کنید

 16. فاطمه می گوید

  سلام وقت بخير من مجردم و 34 سالمه از سن 20 سالگي به خاطر نامنظمي پريود قرص هاي ال دي رو استفاده کردم اما هربار که قرص نميخورم پريود نميشم و 3-4 ماه پريودي بعدي من طول ميکشه چندين بار دکتر رفتم و انواع قرص هاي ديان، مدروکسي پروژسترون، سيپروترون کامپاند رو خوردم اما اثري روي منظم شدن پريوديم نداشته، مواقعيم که پريود نميشم به شدت عصبي ميشم به نظر شما بايد چيکار کنم

 17. رها می گوید

  سلام خداقوت
  من بلافاصله بعد پاک شدن از خون تقریبا یه هفته ای قرص ال دی خوردم.والان تقریبا یه هفتس قط کردم اما پریودنشدم.میخوام بشم چون میخوام برم زیارت چندوقت دیگه.چیکارکنم؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   قرصتونو شروع کنید

 18. رویا می گوید

  سلام
  من برای دوره اول مصرف ال دی بعد از پریودیم شروع به مصرف کردم و بعد از اتمام دوره و قطع مصرف حدود ۴ روز است که پریود نشدم
  آیا احتمال بارداری هست؟
  در این ۴ روز نزدیکی بوده

 19. negin می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید من مدت سه ماه قرص سیپترون کامپاند استفاده کردم الان یک ماهه که قطعش کردم و الان یک ماهه درست پریود نشدم و احساس سنگینی و ضعف دارم در بدنم و دل درد ونرشحم دارم باید چکار کنم؟؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   مقداری دمنوش قاعده اور مصرف کنید

 20. شهرزاد می گوید

  سلام من قرص اورژانس خوردم اون بلیسترهایی ک دوعدد قرص دارن و تا الان دوماه از پریودیم عقب افتاده چرا؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   تست بارداری دادید؟

 21. الناز می گوید

  سلام وقت بخیر من این ماه پریود شدم یک هفته بعد باز لکه دیدم و حس کردم دارم پریود میشم چون دل درد داشتم قرص الدی خوردم و تو این مدت نزدیکی داشتم الان ۴ ۵ روزه که قرصو قطع کردم و دل درد دارم آیا باید تست بارداری بدم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله تست بدهید

 22. ندا می گوید

  سلام
  من به مدت یکسال و نیم قرص جلوگیری مصرف کردم
  اما درماه گذشته اونو کنار گذاشتم و بصورت طبعیی جلوگیری کردم.اما الان یک هفته از زمان قاعدگی میگزره ولی هنوز پریود نشدم تست بیبی چک هم ۴ بار استفاده کردم ومنفی بوده
  دلیل اینکه پریود نمیشم چیه؟
  تا چند روز طبیعیه که پریود نشم؟

 23. فروغ می گوید

  سلام وقت بخير
  بنده مجرد هستم ، بخاطر يه سفر کارى ناچار شدم از قرص هاى ال دى استفاده کنم 6 روز قبل از شروع پريودم ،هرشب مرتب تا اخرين قرص رو مصرف کردم الان 3 روزه که هنوز پريود نشدم آيا طبيعى هست ؟يا بايد به پزشک مراجعه کنم ؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سلام خیر طبیعیه ولی اگرتا 1هفته دیگه پریود نشدید تست بارداری بدید

 24. Efd می گوید

  سلام.من قرص ال دی مصرف میکنم بعداز ۲۱ قرص ک تموم میشه بعد ۵ روز پریود میشم ولی الان ۶ روزه ک نشدم فردا هم باید بسته بعدی رو شروع کنم ک مصرف کنم.علتش چی هست؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   در ابتدا یک تست بارداری بدهید

 25. مهسا می گوید

  سلام روزتون بخیر من این ماه قرص دورسبلا استفاده کردم الان یک قرص سفید مونده و من هنوز پریود نشدم . زمان پریود در نصرف این قرص ها کی عست و من اگر پریود نشدم مصرف بسته ی بعدی رو شروع کنم ؟

 26. زهرا می گوید

  سلام من میخواستم برایه عاشورا به مشهد برم و نزدیک پریودم بود به مدت ۵ روز ال دی مصرف کردم و هنوز پریود نشدم عادیه یا به دکتر مروجعه کنم؟

 27. ب می گوید

  سلام من مجردم به خاطر کیست ۲ دوره قرص جلوگیری برام تجویز کردن . ۲۱ روز دوره اول تموم شد مرتب و به موقع خوردم ولی هنوز بعد ۳ روز پریود نشدم
  خطری داره ؟ باید برم پیش دکترم ؟ و اینکه کی دوره بعدی قرص رو شروع کنم ؟
  اگر مهمه ۱۹ سالمه و قرص دیان مصرف کردم

 28. مریم اسماعیلی می گوید

  سلام خسته نباشید. من دستگاه آی یو دی داشتم و بعلت کیست قرص ال دی مصرف میکردم. کیستم که خوب شد قرصا رو قطع کردم.بعد از قطع قرصا پریود شدم ولی بعد ازون دو ماه پریود نشدم. تست بارداری چندبار دادم منفی بود. 10 تا قرص ال دی خوردم و قطع کردم ولی 20 روزه پریود نشدم. چیکار کنم؟

 29. مهتا می گوید

  سلام من قرص ال دی مصرف می کنم الان پنج روزه که قرص این دوره تموم شده ولی هنوز پریود نشدم مصرف قرصم منظم بوده مگر یکی دو ساعت این طرف و اونطرف شده. علت عدم پریودیم چی بوده ؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   تست بارداری بدهید تا مطمئن شوید

 30. کوثر می گوید

  سلام.ببخشید من برای سفر کربلا شروع به مصرف قرص ال دی کردم در روز 7 مصرف قرص رابطه ی محافظت نشده با همسرم داشتم اما مصرف قرص رو تا انتهای بسته اول ادامه دادم و بدون استراحت مصرف بسته ی دوم رو شروع کردم و 8تا قرص از بسته دوم رو هم مصرف کردم تا وقتی از سفر برگردم.الان 4 روز هست که مصرف رو قطع کردم اما پریود نشدم.آیا احتمال بارداری وجود داره؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   1هفته بعد از قطع قرص پریود میشوید

 31. میلاد می گوید

  سلام همسر من یه مدت دیان ۳۵ مصرف میکرد و حین خوردن قرص‌ رابطه داشتیم با هم بدون دخول
  چند روز بعد از رابطه قرصها تموم شد و چند روز بعد عادت ماهیانه شدن‌
  اما الان سه‌ ماهه عادت نشدن‌ مشکل چیه ؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   گام اول باید تست یارداری بدهند

 32. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید من هفت دوره قرص مارولین مصرف کردم و الان یکماه هست که قطع کردم و از کاندوم استفاده میکنم من همیشه دقیقا سر موقع پریود میشدم اما با وجود اینکه الان تمام حالت های پریود رو دارم اما یه روز هست که عقب افتاده ایا احتمال بارداری وجود داره؟ تا چند روز عقب بیفته طبیعی هست؟ این اولین پریودی هست که بعد از قطع قرص دارم. ممنون

 33. yasna می گوید

  ببخشید که پیام زیاد میذارم .. معذرت میخوام فقط کمی چون استرسم زیاده و متوجه جواب تون نشدم که واسه سوال منه یا خیر

 34. بهار می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من این ماه بعد از اتمام پریودم ۵ قرص ال دی هر روز مصرف کردم باعث شد خونریزی داشته باشم و قطعش کردم و حالا موقع پریودم شده و هفت روز عقب افتاده من خیلی نگرانم بااینکه هنگام نزدیکی منی همسرم به واژن من ریخته نشده این پریود نشدن از چی هست ؟

 35. Mz می گوید

  سلام من ماه پیش قرص LDخوردم باید پانزدهم پریود میشدم ولی الان ۵ روزه عقب افتاده دلیل خاصی داره

  1. کارشناس مامایی می گوید

   اولین علت بارداری هست یک تست بدهید

 36. Boshe می گوید

  لطفااگه امکانش هست ی راهکار بدین ک پریودیم یکم عقب بیفته

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سلام باید خوردن قرص هارو ادامه بدید

 37. Goli می گوید

  سلام من ماه پیش قرص الدی خوردم و تا اخرش مصرف کردم وقتی قطع کردم قرص رو ۲ روز بعد لک بینی داشتم و تا ۳ روز ادامه داشت ممکنه روش جلو گیری تاثیری نداشته باشه و باردار شده باشم ؟پریود کامل نشدم و تا ۳ روز فقط لکه بینی داشتم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   هرچیزی ممکن تست بدهید

 38. سارا می گوید

  سلام خسته نباشید دکتر من ۱۱روز قبل پریودیم شروع ب مصرف قرص ال دی کردم دوشبه اخر یکم تاخیر داشت ۴ساعت دیرتر مصرف کردم وبا همسرم نزدیکی داشتم ک بعدنزدیکی هم قرص اورژانسی مصرف کردم ۱۲ساعت بعدهم دوباره مصرف کردم …دوروز بعد لکه بینی داشتم ک همون شد الان ۵روز ازش میگذره وپریود نشدم …ممکنه باردار باشم؟یا دوباره قرصو شروع کنم وچطور؟ممنون

 39. مائده می گوید

  سلام وقت بخیر پیشاپیش ممنون از پاسخ دهیتون .در مدت زمان ۷ روز استراحت در مصرف قرص ال دی، نیاز به پیشگیری دارد یا خیر؟
  من وقتی ۲۱ روز قرص ال دی تموم شد یک شب بعدش پریود نشدم و رابطه داشتم و مشکوک بود ۴قرص ال دی خوردم و ۱۲ ساعت بعد ۴تای دیگه . چون دوره ۲۱ روزم تموم شد ترسیدم دو روز قرص نخوردم حامله بشم ایا در زمان استراحت رابطه ی پر خطر بازم باعث حاملگی میشه اگه نه الکی قرص نخوردم
  اگر میشه جواب رو ایمیل کنید

 40. Salavati می گوید

  سلام من قرص الدی مصرف میکنم بعداز ۲۱روز هنوز پریود نشدم مطمعنم که باردار نیستم . آیا طبیعیه؟ یا باید بدون اینکه پریود نشدم دوباره مصرف قرص رو شروع کنم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   اول تست بارداری بدهید اگرمنفی بود بله مصرف کنید

 41. Sepidhqq می گوید

  سلام خسته نباشید
  من قرص اپو متفورمین مصرف میکردم و پریودیم منظم ۱۴هم هر ماه اتفاق می افتاد
  بعد قرص اپو نایاب شد و من متفورمین xrمصرف کردم همزمان ۲۹و۳۰م مهر ماه اقدام به بارداری کردم
  تا ۲۵ ابان پریود نشدم اما ازمایش بارداریم منفی بود
  بعد از مراجعه به دکتر گفتن که یه کیست ۶سانتی توی تخمدان چپم دارم و ال دی تجویز کردن
  من ۷روز ال دل رو خوردم و ۳روزه که قطع کردم که اول پریود بشم بعد کیستمو درمان کنم ولی هنوز پرود نشدم علتش چیه

 42. رها می گوید

  سلام من ۲۱ روزه قرص ال دی مصرف کردم با الان هم چهار روزه که قرص ام تموم شده اما هنوز پریود نشدم

  1. نادیا می گوید

   سلام. ببخشید من 7 ماهه قرص دزوسپتیو رو برای پیش گیری از بارداری مصرف می کنم. همیشه 6 روز بعد از قطع قرص پریود می شدم اما این ماه اصلا پریود نشدم.آیا احتمال بارداری وجود دارد؟؟؟

 43. مریم می گوید

  سلام من از قرص ال دی واسه پیشگیری از بارداری استفاده میکنم و الان تقریبا یکسال میشه همیشه روز پنجم میشدم اما اینبار ک قطع کردم الان روز پنجم و نشدم ایا باردارم!من سر ساعت خوردم و تداخل دارویی نداشته در ضمن جلوگیری طبیعی هم دارم اما استرس دارم

 44. حمید می گوید

  سلام خسته نباشید من برای زیارت قرص ال دی استفاده کردم الان ۲۰ روز میشه قرص قط کردم ولی تاحالا پریود نشدم بنظرتون دلیلش چی میتونه باشه

  1. کارشناس مامایی می گوید

   مدتی طول میکشه

 45. Z می گوید

  سلام من دوماهه که حتما باید قرص ال دی مصرف کنم تا پریود شم این ماه هم هنوز مصرف نکردم وپریود نشدم چیکار باید بکنم؟

 46. Zahra می گوید

  سلام من ماه دیگه ۱۸ عروسیمه تقریبا همون روزا هم عادت میشم
  میشه تو عادت این ماهم قرص ال دی بخورم بعد ۲۱ روز قطع کنم که پریود شم و پریودیم بیافته قبله ۱۸؟

 47. مرمر می گوید

  سلام خانم دکتر وقت بخیر
  من 26سالمه و دختر هستم ابان ماه بمدت 15روز برای مسافرت کربلا و جلوگیری از پریود قرص ال دی مصرف کردم و قطع کردم و تا الان که بهمن ماه هست دیگه پریود نشدم الان چیکار باید بکنم و مشکلم از چی میتونه باشه؟

 48. سیما می گوید

  سلام من یک دخترم
  وبه علت نامنظمی قاعدگی ( یعنی طوری که یک ماه خون ریزی پشت هم داشتم ومابین هم قطع میشد تو این یک ماه دوباره با هر هیجانی که وارد بدنم میشد دوباره شروع میشد ) برای همین شروع به خوردن یک بسته قرص ال دی کردم تا منظم بشه الانم بعد از مصرف 21 روز 3 یا 4 روز گذشته هنوز پریود نشدم به نظر شما علت چی میتونه باشه
  اهان راستی من در زمان مصرف این قرص ها معمولا زیر دلم گاهی اوقات درد میگرفت ولی با قطع قرص ها که باید شروع بشه نشده

 49. سمیرا می گوید

  سلام .من قرص ال دی مصرف میکنم و همزمان از کاندوم هم استفاده میکنیم و کاملاً اطمینان دارم . هر وقت که ۲۱ قرص را مصرف میکنم بعد از ۵ روز پریود میشوم اما الان ۱۲ روز هست که مصرف قرص را قطع کردم اما پریود نشدم و بهداشت هم رفتم گفتن که باید مصرف قرص رو شروع کنم با اینکه پریود نشدم آیا باید تست بدم؟؟ با اینکه مطمعنم باردار نیستم ایا باید باز مصرف قرص رو شروع کنم؟؟

 50. Sh می گوید

  سلام .من میخواستم بدونم هر چند دوره مصرف قرص LD باید استراحت داد و چند ماه وقفه بندازم؟
  بهتره چندمین روزه پریودی مصرف قرص رو شروع کرد؟
  ممنونم

 51. ز می گوید

  سلام من بانامزدم نزدیکی داشتم پرده بکارتشوزدم اب منیم نصفش داخل رحمش ریخت بعداز ۵ساعت ۲عدد قرص الدی خورد وبعد از۱۱ساعت ۱عدد قرص اورژانسی ۷۵خور بعد از ۳ساعت دیگه اونیکی قرص اورژانسی رم خورد ودوباره بعداز۱۲ساعت قرص ال دی خورد الانم ۳روزه مرتب داره قرص ال دی میخوره ایا احتمال بارداری وجودداره اگه وجودداره باید چکار کنیم لطفا راهنمای کنید

 52. راضیه می گوید

  سلام
  من ب علت داشتن کیست تخمدان وتجویز دکترم مدت 3ماه 5پریودی تا14روزبایدقرص دوفاستونذمیخوردم
  ماه اول پریود شدم ماه دوم لکه بینی الان بعداز قطع قرص پریودنشدم میخواستم بدونم چه مشکلی دارم؟

 53. Mahsa می گوید

  سلام من قرص ال دی میخورم دو روزه ک تموم شده ولی پریود نشدم ؟چیکار باید کنم

 54. پروانه می گوید

  سلام ممنون از سایت خیلی خوبتون
  من سه سال قرص جلوگیری استفاده میکردم از ۴ ماه پیش قطعش کردم
  بعد از اون فقط یک بار پریود شدم و الان دو سه ماهه که پریود نمیشم
  بیبی چک هم گرفتم منفی بوده
  ۴ ساله که ازدواج کردم تجربه بارداری هم نداشتم
  به نظرتون طبیعی هست این مشکل؟ چه کار باید کنم؟

 55. مرضیه می گوید

  سلام
  من ۳-۴ سال قرص مصرف می کردمسه هفته پیش قطع کردم و بعد از ۳ روز پرسود شدم که نرمال بود.اما الان بعد از دو هفته دوباره پریود شدم.ایا نرمال است؟؟

 56. fati می گوید

  سلام خسته نباشید من پریودام منظم نبود و رفتم دکتر قرص جلوگیری بهم داد ک مصرف کنم الان ۵ روزه قطعشون کردم ولی پریود نشدمه میشع راهنماییم کنین استرس دارم

 57. Mon می گوید

  سلام من سندروم پلی کیستیک دارم بعد ی سال قرص دیان مرتب مصرف کردم رفتم دکتر دکتر گف ک مشکلی نداری دیگ مصرف نکن منم قط کردم دی ماه بود بعد پریودام مرتب بود اردیبهشت ک ماه رمضون بود پریود نشدم الان ده روز تاخیر دارم ک برا من بی سابقس..ب نظر شما عادیع یا باید دوباره قرص مصرف کنم؟لطفن جواب بدید واجبه

 58. فاطمه می گوید

  سلام من یه ماه کامل بخاطرماه رمضان ازقرص trifarbe استفاده میکردم الانم ده روزه ک قطش کردم ولی هنوز پریود نشدم ؟

 59. مژده می گوید

  سلام من قرص ال دی رو پنج روزه قطع کردم اما هنوز پرویید نشدم اگه تا دو روز دیگه هم پرویید نشدم و شد هفت روز ،خوردن بسته بعدی رو شروع کنم؟ممنون میشم جواب بدید

 60. عاطفه می گوید

  سلام من قرص مصرف کردم از روز هفتم قاعدگی و ۲۱روز تمام قرص خوردم و الان ۵روزه قطع کردم اما پریود نشدم چرا پریود نشدم ؟آیا باردارم ؟در ضمن من همسرم هم طبیعی جلوگیری میکرده بدون کاندوم. راهنمایی کنید

 61. نفس می گوید

  سلام من شب ز. فا. ف بدون کاندوم دخول داشتم که هنگام پاره شدن بک.. ارتم متوجه شدم و کاندوم گذاشتیم و واسه ی اطمینان بعد دوروز قرص دوقلو ضدبارداری خوردم و روز بعدش لکه بینی داشتم و بعد از 5 روز پریود شدم و الان پریود دومی من خیلی طول کشیده و من یکم نگرانم بنظرتون من باردارم؟

 62. زهرا می گوید

  سلام من کیست تخمدان دارم قرص یاز مصرف میکنم امروز تمام شده و دو روز قبل لکه داشتم و باید روز اول یا دوم پریودم سنو انجام بدم الان امروز روز دوم بوده یا صبر کنم؟ لطفا جواب بدید

 63. Mahsa می گوید

  سلام وقت بخیر، من3 ساله ازدواج کردم و 6 ماه اول رو با قرص یاسمین جلوگیری کردم
  و بعد‌ طبیعی جلوگیری کردم
  عموما قاعدگی منظمی دارم، تقریبا هر 28 روز یکبار پریود میشم والبته قاعدگی من بسیار دردناک هست. حدود 2سال طبیعی جلوگیری کردم، و باردار هم نشدم، الان دو ماهه قرص ال دی مصرف میکنم اما پریود نمیشم علائم بارداری رو ندارم،به نظر شما
  علت چی هست؟

 64. BF می گوید

  سلام من تنبلی تخمدان پلی کستیک دارم دکتر قرص اتیسترون تجویز کرده ماه اوله که میخورم 17سالمه الان چهار الی پنج روزه که قطع کردم ولی پریود نشدم اگه پریود نشدم بسته بعدی رو شروع کنم؟

 65. اسرا می گوید

  سلام قرص ال دی خوردم پریود نشدم دلیلش چیه خیلی شکمم درد میکنه لکه خیلی کم دارم

 66. سحر می گوید

  بادرود و خسته نباشید
  الان ۱۶ ماهه ک عروسی کردیم و از اولش قرص ال دی برای جلوگیری میخورم
  اما خیلی جاها خوندم و شنیدم ک خوردن این قرصا برای طولانی مدت خوب نیست و عوارض داره
  منم هر ۵-۶ ماه یکبار ک قرص میخورم،یکماه بینش نمیخورم و فاصله میندازم
  *این فاصله انداختن مشکلی ایجاد میکنه؟و این یکماه امکان بارداری توش هست؟
  دوره قبل ک از روز ۵ باید قرص میخوردم نخوردم و الان۳روزه پریودم عقب افتاده،تو ماه گذشته با کاندوم رابطه داشتیم بجز سه چهارروز مونده ب موعد پریود ک اونم داخل خالی نکردن،امکان بارداری هست؟

 67. شعله می گوید

  سلام من چهار روز قرص ال دی خوردم که پریود نشم می خوام برم مسافرت و از ۶روز مونده به پریود شروع کردم ولی بعد ۴ روز دیگه نخوردم الان ۳ روز از قطعش گذشته و پریود نمی شم چیکار کنم؟!

 68. زهرا می گوید

  سلام من روکین مصرف میکنم و همیشه بعد 5 روز از تموم شدنش پریود میشدم. الان شده هفت روز و من فقط لک دارم احتمال بارداری هست؟ الان تست بدم مشخص میشه؟

 69. فاطمه می گوید

  سلام من دوروز مونده بود ب پریودیم یک عددقرص ال دی خوردم دیگ نخوردم الان سه روزمیگذره ولی پریودنشدم چیکارکنم

 70. Shabnami می گوید

  سلام من اولین باره قرص ال دی مصرف کردم ۲۱ قرصم تموم شده پنج روزه قطع کردم اما هنوز پریود نشدم اگه تا دو روز دیگه هم پریود نشدم و شد هفت روز ،خوردن بسته بعدی رو شروع کنم؟یا باید صبر کنم تا زمان پریود؟

 71. Toka می گوید

  سلام من قبل رابطه با نامزدم قرص ال دی خوردم شب یکشنبه بعد سه شنبش با نامزدم رابطه داشتم که من نفهمیدم از پشت بوده یا واژن بعد رابطه یه قرص ال دی خوردم الان سه روز گذشته شنبه شب شده دوتا قرص ال دی خوردم آیا امکان بارداری هست یانه این قرص تاثیر میکنه لطفا راهنمایی کنید

 72. فاطمهه می گوید

  سلام من برا اولين بار نزديكى داشتم و آب منى وسط پاهام ربخت و من ١٤ ساعت بعدش ٤تا قرص ال دى و مجدد ٢٤ ساعت بعد از اولين نزديكى ٤ قرص ديگه خوردم و پريوديم عقب افتادع،امكان باردارى هست؟????

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر

 73. مریم ملکی می گوید

  سلام من 21روز به صورت مرتب قرص سیپروترون کامپاندجهت درمان تخمدان پلی کیستیک مصرف کردم.دوروز پس ازقطع قرص رابطه بدون حفاظت داشتم الان 5روز از قطع قرص میگذره وفقط دیروزلکه بینی تیره رنگ داشتم.باید بسته جدید را شروع کنم؟چه مشکلی پیش اومده؟احتمال بارداری که نیس؟

 74. مریم می گوید

  سلام من دختر هستم و یک شنبه رابطه داشتم نامزدم شک داره که ممکن ابش ریخته باشه اطراف واژن بعد من روز دوشنبه ساعت ۱ ظهر یک عدد قرص ال دی خوردم و روز سه شنبه همون ساعت ۴ عدد و چهارشنبه همون ساعت یک چهار عدد دیگه خوردم.الان ۴ روزه از قرص گذشته من پریود نشدم میخواستم بدونم احتمال بارداری هس؟و تا چند روز پریود نشم مشکلی نداره؟

 75. سیدی می گوید

  سلام ببخشید من بعد از ازدواجم عقب افتادگی پریودی زیادی دارم، برا منظم شدن پریودیم دکترم LD برای سه ماه تجویز کرده آیا بعد از سه ماه که قرص رو مصرف کردم و دیگه استفاده نکنم تا همیشه پریودیم منظم میشه؟

 76. parisa می گوید

  سلام خوبید؟ من ده روز بعد از تمام شدن پریودم دوباره لکه بینی داشتم بعدش 4 روز قرص ال دی خوردم و لکه بینیم تموم شد و من قرص رو قط کردم و رابطه بدون جلوگیری با همسرم داشتم الان ده روز از قط قرص ال دی میگذره ولی من هنوز پریود نشدم حالت تهوع اینا هم دارم ب نظرتون امکان بارداری وجود داره؟؟

 77. نازی می گوید

  سلام من مجردم و ۳ ماهه ک‌پریود نشدم الانم ک ۴روزه قرص ال دی تموم کردم ولی هنوز پریود نشدم علتش چیه؟

 78. اسم می گوید

  سلام من 30 سالم و دارم قرص راکوتان مصرف می کنم دکتر گفت برای اطمینان دو تا راه پیشگیری انتخاب کن و من از ان روز شروع کردم به خوردن قرص hd دقیقا یک روز قبل از پریودیم تا 30 روز چون طریقه مصرف را نمی دانستم و حالا بعد از هفت روز که قطع کردم هنوز پریود نشدم ممکن مشکلی پیش امده باشه؟

 79. Tina می گوید

  سلام من با نامزدم رابطه داشتم بعدش قرص اورژانسی خوردم پنج روز بعد پریود افتادم ایا امکان بارداری وحود داره خیلی می ترسم باردار شم

 80. مهسا می گوید

  سلام .یک روز مونده بود به پریودیم بخاطر نزدیکی قرص ال دی خوردم به مدت ۳روز بعد نخوردم الان ۴روزه پریود نشدم کاندوم استفاده کردیم موقع ارضا شدن آیا احتمال بارداری هست

 81. شیرین می گوید

  سلام خدمت شما.من مجردم و بخاطر درد هایی که زیر شکمم میگرفت از پیش خودمون قرص ال دی مصرف کردم که اگر کیست باشه بیوفته.
  سه روز به زمان پریودم دیگ نخوردم تا تاریخ پریودیم بهم نخوره چون دردامم خوب شده بود .
  الان یک ماه از نخوردتش میگذره و الان باید پریود میشدم (بغیر از سه روز بعد از قطع کردن قرصه که باید پریود میشدم و نشدم) الان خیلی نگرانم چه اتفاقی برام افتاده چرا دوبار سر تا ریخش پریود نشدم؟

 82. س می گوید

  سلام
  من 4 سال ازقرص ال دی استفاده کردم و یک ماهی هست که استفاده نمیکنم و پریدم نشدم امکان حاملگی وجود داره؟

 83. z می گوید

  سلام من تنبلی تخمدان دارم پنج ماهه قرص ال دی مصرف کردم و الان کنار گذاشتم سه ماهه که پریود نشدم.چکار باید بکنم؟اگه مداوم ال دی مصرف کنم میتونم بچه دار شم؟

 84. نسرین اسماعیلی می گوید

  سلام من نزدیکی داشتم ۳روز قبل از زمان پریودم و ۱روز قبل از پریودم یدونه قرص اورژانسی خوردم یدونه ال دی .دیگه چیزی نخوردم .الان دوروزه که پریود نشدم .مشکل از چیه .آیا پریود میشم طبیعیه ؟؟؟

 85. مینا می گوید

  سلام من ۳۲سالمه برای تنظیم هورمون پرولاکتین وتنبلی تخمدان وتنظیم هورمونام به مدت شش ماه قرص اسپیرونولاکتون واتیسترون وکابرگولین مصرف کردم بعد از قطع اتیسترون یبار پریود شدم وبعد از تموم شدن قرص اسپیرونولاکتون وداروهام پریود نشدم الان از چهل روز بیشتره که از وقتم میگذره وخبر نیست تست بارداری هم دادم منفی بود چیکار کنم.ممنون از راهنماییتون

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بدلیل مصرف قرص اینطور شده مشکلی نیست

 86. فاطمه می گوید

  سلام من بعد سه سال استفاده از قرص جلوگیری یه ماه مصرف نکردم ولی درد بسیار شدید شکم و کمر دارم
  تا چند روز پریود ممکنه عقب بيافته

 87. رها می گوید

  سلام وقت بخیر من به مدت ۲ سال قرص ضد باردارب مصرف کردم و ماه پیش بعد از اینکه پریود شدم دیگه نخوردم این ماه ۱۰ روز از پریودم گذشته و پریود نشدم طبیعیه؟ کی دوباره پریود میشم

 88. fariba می گوید

  سلام.من ۱۷ خرداد نزدیکی مقعدی داشتم که اب منی در مقعدم خالی شد و من از ترس اینکه اب منی به طرف واژن بره و باعث حاملگی بشه بعد ۲۸ ساعت دو تا قرص اسپت ال دی مصرف کردم و بعد از اون هر روز سر همون ساعت یکی ک رفتم دکتر گفتن اشتباهه مصرفم و من ۲۶ خرداد قط کردم و بعد از سه روز،به خونریزی افتادم که چهار روز طول کشید،ایا این خونریزیه پریودیه یا لانه گزینی!؟ایا ممکنه حامله باشم!؟البته ۴ تیر پاک شدم و ۱۳ تیر بیبی چک دادم که منفی بود و ۱۶ تیر هم رفتم ازمایشخن بارداری دادم که هنوز جوابشو نتونستم برم بگیرم.خیلی نگرانم.ایا این فاصله ی زمانی برا ازمایش خون بارداری کافیه یا باید بازم صبر میکردم!؟ایا میتونه با جواب ازمایش خیالم از همه چی راحت باشه یا باید دوباره بعدا بعد از دو هفته ازمایش خون بارداری بدم!؟خواهش میکنم ج بدین هیچکی جواب نمیده.ممنون میشم خیلی نگرانم.🙏🙏ناشناس باشم.

 89. ثنا می گوید

  سلام من قرص ال دی مصرف میکنم الان 4 روز که بستش را تموم شده و هنوز پریود نشدم 3 روز دیگه باید دوباره بسته جدید را شروع کنم اگه تو این 3 روز پریود نشدم بسته جدید را شروع کنم یا خیر؟تقریبا الان 3 و نیم هست که مصرف میکنم و تواین مدت بعداز تمام شده بسته قرص بعداز دو تا سه روز پریود میشدم ولی این سری اینطور شده.

 90. نیکی می گوید

  سلام وقت بخیر من ۲۱ روز اوسپت-ال دی مصرف کردم و الان ۵ روز که قطع کردم ولی پریود نشدم خواستم ببینم تا چند روز وایسم بعد بسته جدیدو شروع کنم؟اگه پریود نشم باید چیکار کنم؟

 91. samira می گوید

  سلام من چند ساعت بعد نزدیکی قرص اچ دی مصرف کردم 2 عدد و 12 ساعت بعد دو عدد دیگه یه هفته بعد خوردن قرص لک شدم یه روز و فردای اون روز هم خون ریزی پریودی که دقیقا زمان پریودیمم بود خواستم بپرسم مشکلی نیست ؟؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین؟ 💜

 92. jlalysl74@gmail.com می گوید

  سلام. خسته نباشیدمن قرص LDمصرف میکنم واین ۵روزکه بسته قرص وتموم کردم ولی پریودنشدم من قرصاموسروقت میخورم ولی نمبدونم این ۵ روزگذشت ولی پربودنشدم وخیلی استرس دارم مشکل چیه چراپریودنشدم لطفاجواب بدید

 93. jlalysl74@gmail.com می گوید

  اگه ی هفته بگذره وپریودنشدم بسته بعدی قرص وشروع کنم یان

 94. فرناز می گوید

  سلام
  من براي اولستي ار از قرص روكين استفاده كردم، به طور منظم و سرساعت ، الان ٤ روزه مصرف يك بسته قرص تموم شده و قطع كردم ولي پريود نشدم، ايا احتمال بارداري وجود داره؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر صبرکنید

 95. Sama می گوید

  سلام خسته نباشید من توی صورتم جوش زده بودم رفتم دکتر گفتن ک هورمونیه پریودمم نامنظم بود بهم قرص ال دی دادن کامل مصرف کردم یه روز بعداز قطع قرص با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم ولی مایع منی روی واژنم ریخته شده دو روزم هست ک پریود نشدم احتمال بارداری هست ?چقدر زمان میبره ک بعداز قطع قرص پریود شم ؟

 96. الی می گوید

  سلام.من قرص ال دی مصرف کردم.ولی متوجه شدم که تایم اشتباهی خوردم و بعد از ۶ روز قطع کردم.دو سه روز بعد قرص اورژانسی هم خوردم چون رابطه داشتم تو این مدت.الان یه هفته از قطع قرص ال دی میگذره و من هنوز پریود نشدم.احتمال بارداری هست؟؟؟

 97. fatmeh می گوید

  سلام من از خرداد عادت ماهیانه ام نامنظم شد و من ب جای 21روز حدود دو ماه بعدش عادتم شروع شد و برای بار بعدم همینطوری با فاصله دو ماه برای بار دوم عادت شدم و الان سه ماه میگذره و هنوز عادت نشدم بخاطر همین از قرص جلو گیری استفاده کردم بعد الان 6روز گذشته از قطع استفاده دارو و من هنوز عادت نشدم مشکل من چیه؟

 98. Yeganeh می گوید

  سلام دکتر برای درمان پلی کیستیک من شیش ماه قرص ال دی تجویز کرد من مرتب مصرف کردم و وقتی قطع شد الان دوماه هست که پریود نمیشم چیکار کنم؟

 99. Parvaneh می گوید

  سلام ، من برای اولین بار به مدت سه روز قرص ال دی مصرف کردم بعد به خاطر حالت تهوع شدید قطع کردم و الان سه روزه پریود نشدم یعنی الان باردار که نیستم؟

 100. ناشناس می گوید

  سلام من به خاطرتنبلی تخمدان قرص ال دی میخورم دوره ۲۱روزه قرص تموم شده ۵ روزه هنوزپریودنشدم چیکارکنم؟

 101. Hanane می گوید

  سلام، من با نامزدم نزدیکی داشتم ماه پیش و قرص ضد بارداری مصرف کردم و قطع کردم پریود شدم همون ماه پیش ولی این ماه ۵ روزه که پریود عقب افتاده میشه بگین دلیلش چیه؟؟؟؟؟

 102. ... می گوید

  ببخشید من یه ماهه ک برای پیشگگیری از بارداری قرص ال دی مصرف میکردم تازه شروع کرده بودم هنگام رابطه قرص ارژانسی هم مصرف کردم الان بسته تموم شده و ۴ روز گذشته پریود نشدم چیکارکنم بسته جدیدو شروع کنم یا صبر کنم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   اول تست بارداری بزنید اگر منفی بود مصرف کنید

 103. سپیده می گوید

  سلام ببخشید من دهم وقت پریود شدنم بود یک هفته قبلش شروع به خوردن قرص کردم و ب مدت دو هفته مصرف کردم و سه روزه که قرص مصرف نمیکنم ولی پریود نشدم ایا مشکلی به وجود اومده؟

 104. مهرشید می گوید

  من 2 ماه برای کیست تخمدان روکین مصرف کردم و در فواصل قطع دارو پریود شدم. ماه بعد که دارو مصرف نکرده بودم پریود شدم ولی ماه بعدش دیگه پریود نشدم علتش چیه؟ این یعنی دوباره کیست رشد کرده؟ برای پریود شدن صبر کنم با به دکتر مراجعه کنم؟

 105. بهار می گوید

  سلام
  من بعد از چندسال مصرف قرص كنتراسمين كه براي جلوگيري از بارداري است، ماه گذشته قرص نخوردم و ١ ماه دور از همسرم بودم و الان ١٠ روز از زمان پريودم گذشته و پريود نشدم، علت تأخير در پريود چي هست؟ من رابطه هم نداشتم

 106. رها می گوید

  سلام
  من ماه قبل رابطه داشتم ولی بعدش پریود شدم بعد ازاون واسه عقب انداختن پریودی قرص ال دی خوردم کل بسته تموم شد و هرقرص رو به موقع میخوردم الان هشت روز از قطع کردن قرصا میگذره ولی هنوز پریود نشدم دو روزه ک لکه بینی دارم
  آیا احتمال این هست ک باردار باشم؟

 107. پروانه می گوید

  سلام من دوماهه عروسی کردم و از قرص الدی استفاده میکنم ماه اول یه هفته پریودم عقب افتادولی پریود شدم ولی الام ۲۰ روز ازپریودم گذشته و من هنوز پریود نشدم سه یا چهار روز پیش بیبی چکم منفی شد علتش چیه؟؟خیلی میترسم که ممکنخ حامله باشم چون ۱۶ سالنه

 108. مریم می گوید

  سلام من سه ماهه قرص الدی مصرف میکنم برای جلوگیری از بارداری از روز پنجم پریودیم خوردم بستم تموم شده الان پنج روزه پریود نشدم چیکار باید بکنم بسته ی بعدیمو شروع کنم بخورم؟

 109. زری می گوید

  سلام خسته نباشید من قبل از پریودیم شش عدد قرص ال دی خوردم تو مریضیم هم قرص خوردم میشه شش تا حالا من هنوز پریود نشدم الان چهار روزه چکار کنم؟

 110. بهار می گوید

  سلام من پریودیم شیش روز عقب افتاد سرخود دو عدد قرص ال دی خوردم الان چهار روز گذشته ولی پریود نشدم دو دفعه هم بیبی چک زدم و منفی بود با اینکه دخول نداشتم اما برا اطمینان بی بی چک زدم حالا باید چیکار کنم؟؟

 111. Sama می گوید

  سلام خسته نباشید من ۱۰ روزه پیش قرص ال دی مصرف کردم و بعد سه روز دیگه نخوردم و هنوز پریود نشدم قبل شروعشم لکه بینی داشتم چند روز و هیچ‌اثری دیگه از پریودی نبود ممکنه باردار باشم؟؟؟

 112. zuhayra می گوید

  سلام از زمان پریودم تقریبا دو سه هفته یا بیشتر میگذشت حین نزدیکی کاندم سوراخ شد و بلافاصله از قرص دیان ۳۵استفاده کردم اما بعد سه روز چون عوارض جانبی شدید مانند حالت تهوع شدید و سر گیچه و درد معده پیدا کردم از قرص دیگه استفاده نکردم و رابطه هم نداشتم اما بعد قطع قرص امروز چهار روز میشه اما من پریود نشدم و حالت تهوع هم دارم ایاد احتما بارداری وجود داره ؟

 113. Zeino می گوید

  سلام وقت شما بخیر
  من کیست ساده دارم و دکتر برام قرص دزوسپتیو تجویز کرد بعد از مصرف منظم ۲۱ قرص و تموم شدن بسته بعد ۳ روز من یک لکه دیدم و دیگه پریود نشدم
  دکتر به من گفته بودن از روز پنجم پریودی بسته بعدی رو شروع کنم
  الان چکار کنم؟ مصرف بسته بعدی رو کی شروع کنم ؟ چون پریود نشدم
  ممنون میشم جواب بدید خیلی مهمه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور