ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

8 نحوه مصرف قرص دیان سیپروترون کمپاند

نحوه مصرف قرص دیان سیپروترون کمپاند: اگر شما هر گونه سوالی در مورد اینکه چرا این دارو برای شما تجویز شده است از پزشک بپرسید.

1-درمان آكنه شدید و مقاوم به درمان،درمان پرمویی خفیف تا متوسط
در اولین دوره درمان، از روز پنجم قاعدگی روزی یك قرص به مدت 21 روز مصرف می‌شود. دوره‌های بعدی درمان بعد از گذشت هفت روز بدون مصرف قرص، به همان ترتیب شروع می‌شود.
2- جلوگیری از بارداری
از روز پنجم قاعدگی روزانه یك قرص به مدت 21 روز

نحوه مصرف قرص دیان سیپروترون کمپاند

مزایای قرص دیان 35 :نحوه مصرف قرص دیان سیپروترون کمپاند

در زنانی که قرص دیان 35 مصرف می کنند برخی از شرایط مانند بیماری التهابی لگن کیست تخمدان حاملگی اکتوپیک تغییرات فیبروسیست پستانی و سرطان رحم (رحم) و تخمدان ممکن است رخ دهد.

اگر شما هر گونه سوالی در مورد اینکه چرا این دارو برای شما تجویز شده است از پزشک بپرسید.

برخی از علائم واکنش حساسیت شامل:

تنگی یا اشکال در صورت و لب و زبان یا خارش و کهیر روی پوست سایر نقاط.

اگر شما با مصرف قرص دیان 35 لخته خون داشتید:

رگ های خونی از پاها (ترومبوز ورید-DVT) ریه ها( آمبولی ریه –پلی اتیلن) قبلی (سکته) مغز (سکته مغزی) دیگر نقاط بدن.

ممکن است  شما نگران افزایش خطر لخته شدن خون با مصرف  قرص دیان 35 باشید. لخته شدن خون نادر است. گاهی لخته شدن خون ممکن است باعث ناتوانی دائمی جدی و حتی ممکن است کشنده باشد.تمام قرص خوراکی بارداری از جمله  دیان 35 خطر لخته شدن خون را افزایش می دهند. با این حال خطر لخته شدن خون در هنگام مصرف قرص کمتر از خطر لخته شدن خون در دوران بارداری است.

ممکن است شما نگران افزایش خطر لخته شدن خون به دلیل سن و یا سیگار کشیدن باشید . همانطور که  مسن بودن خطر داشتن یک حمله قلبی یا سکته مغزی را افزایش می دهد. اگر سیگار می کشید آن هم موثر است. به خصوص اگر شما بالاتر از 35 سال سن داشته باشید هنگام مصرف اد دایان 35  باید مراقب باشید.

آنژین (درد قفسه سینه) میگرن سکته مغزی (همچنین به عنوانTIA با حمله های ایسکمیک گذرا شناخته می شود) که همراه با علائم بصری بیان یا ضعف یا بی حسی با خون رگ (التهاب لوزالمعده) مربوط به سطوح بالایی از مواد بیماری کبد چرب و عملکرد کبد که تحت تاثیر هورمونهای جنسی (گرم از سینه یا اندام تناسلی ) خوش خیم رشد می کند ممکن است بازگشت یا بد خیم کبدی موجب خونریزی واژینال شود.

اگر هر یک از این شرایط برای اولین بار با استفاده از قرص اتفاق می افتد مصرف انرا متوقف کنید و با دکتر خود مشورت کنید. در ضمن از روش غیر هورمونی ( مانع) جلوگیری از بارداری ( مانند کاندوم ویا دیافراگم) استفاده کنید.اگر شما حامله هستید و یا شما فکر می کنید حامله باشید از این دارو استفاده نکنید.

نحوه مصرف قرص دیان سیپروترون کمپاند

اگر شما یکی از شرایط پزشکی زیر را داشته اید به دکترتان بگویید:

اختلالات خونی دریچه و یا ریتم قلب خاص  ( فلبیت سطحی)

درد در قفسه سینه بازو یا زیر شکم و یا مشکل منشعب درد یا حساسیت به لمس یک ضعف بی حسی یا سوزن سوزن صورت دست یا پا به خصوص مشکل راه رفتن در یک طرف سرگیجه از دست دادن تعادل یا درد ناگهانی شکم غش یا سردرد یا میگرن و مشکلات با گفتار درک و یا بینایی.

عوارض ذکر شده در بالا ممکن است نشانه هایی از لخته خون (ترومبوز) باشد . هم چنین ( زرد شدن پوست یا  زرد شدن چشم) تا خونریزی واژینال .

نحوه مصرف قرص دیان سیپروترون کمپاند

یک قرص روزانه در همان زمان هر روز مصرف کنید . شما باید قرص دیان 35 را هر روز بدون در نظر  گرفتن رابطه جنسی مصرف کنید . این همچنین به یاد داشته باشید هنگامی که آن را مصرف می کنید. تمام قرص با آب خورده شود. خوردن آن را قبل یا بعد از غذا مهم نیست.

هر بسته بندی حبابی برای یک هفته می باشد. جهت فلش در بسته بندی را دنبال کنید تا تمام قرص مصرف شود.همیشه مصرف بسته جدید را در همان روز هفته بعد از بسته قبلی شروع کنید  .

مصرف قرص  دیان 35 برای اولین بار

اگر شما مصرف قرص  دیان 35 را بعد از چرخه طبیعی شروع کردید و قرص های ضد بارداری هورمونی در ماه گذشته استفاده کرده اید در اولین روز دوره خود یعنی در روز اول خونریزی قاعدگی مصرف را شروع کنید. باید جلوگیری از بارداری اضافی ( مانند کاندوم یا کلاه یا دیافراگم به همراه ) برای 14 روز اول  همراه مصرف قرص زمانی که مقاربت داشتید باید استفاده کنید.مصرف قرص دیان 35 پس از داشتن سقط جنین یا سقط جنین  توصیه می شود.

مصرف قرص 35 را  پس از مصرف آخرین قرص فعال در بسته قرص قبلی شروع کنید .ممکن است  تا پایان بسته اول خونریزی رخ دهد

چه مدت قرص دیان 35 باید مصرف شود؟

قرص دیان 35 برای حداقل 6 ماه قبل از بهبود در وضعیت باید مصرف شود . طول درمان بستگی به شدت بیماری و چگونگی پاسخ به درمان است. پزشک توصیه می کند که از مصرف اد دایان35، 3 تا 4 ماه پس از بهبود کامل علائم باید جلوگیری شود.

با دکتر خود را برای تعیین اینکه چه مدت باید اد دایان 35 مصرف شود با دکتر خود صحبت کنید  وباید معاینه منظم داشته باشید.

توقف مصرف قرص دیان-سیپروترون کمپاند

در هر زمان می توانید مصرف قرص دیان 35 را متوقف کنید. اگر شما باردار هستید شروع مصرف مکمل های ویتامین حاوی اسید فولیک به شما توصیه می شود . بهتر است که شما شروع به مصرف قرص فولیک اسید قبل از قطع مصرف قرص دیان 35 کنید وا ز مانی که پزشکتان توصیه می کند آن را متوقف کنید.

در مورد مکمل های مناسب از پزشک یا داروساز مشاوره بگیرید .مصرف اسید فولیک در دوران بارداری بی ضرر است و توصیه می شود .

اگر شما مصرف قرص دیان 35 را فراموش کردید:نحوه مصرف قرص دیان سیپروترون کمپاند

اگر مصرف قرص را در عرض 12 ساعت فراموش کردید اثر آن کاهش می یابد.

اگر شما بیش از 12 ساعت مصرف را فراموش کردید  این دستورالعمل و اطلاعات دقیق را دنبال کنید. برای موثر بودن قرص دیان  قرص فعال باید برای 7 روز بدون وقفه مصرف شود.

اگر قرص  فعال برای 7 روز  وقفه  افتاده است وبه محض اینکه یاد آوردید قرص فراموش شده را مصرف کنید. شما  به استفاده از اقدامات احتیاطی اضافی مانع بهداشتی نیاز دارید.

 نکات مهم درباره مصرف -سیپروترون کمپاتد

1- در طول درمان با این دارو، معاینه پستانها و اعضای لگنی و اندازه‌گیری فشار خون بیماران به طور منظم انجام شود.

2 درمان را تا بهبود كامل آكنه یا پرمویی بدن باید ادامه داد، و در صورت عود مجدد بیماری، دوره درمان باید تكرار شود.

3- در صورت مصرف این دارو به عنوان ضد بارداری، طی دو هفته اول مصرف، باید از روشهای دیگر جلوگیری از بارداری نیز استفاده شود.

4- عواملی مانند چاقی، سیگار كشیدن، بیماریهای قلبی- عروقی، دیابت و میگرن ممكن است خطر ترومبوز را افزایش دهند. افزایش سن،خطر ترومبوز شریانی ناشی از مصرف داروهای خوراكی تركیبی جلوگیری كننده از بارداری را افزایش می‌دهد و سیگار كشیدن این وضعیت را وخیم تر می‌كند.

5- مصرف این دارو ممكن است بعضی از بیماریهای مزمن را تشدید كند.

6-اگر بعد از قطع مصرف دارو خونروی اتفاق نیفتاد، باید قبل از شروع دوره جدید مصرف دارو، احتمال بارداری کنسل شود.

7- در صورت بروز اسهال یا استفراغ، ممكن است اثربخشی دارو در جلوگیری از بارداری كاهش یابد. بنابراین ، استفاده از سایر روشهای جلوگیری از بارداری در زمان باقیمانده از دوره مصرف دارو توصیه می‌شود.

8- در افراد چاق و فشار خون بالا با احتیاط تجویز می شود.

مصرف قرص سیپروترون در دوران شيردهي توصيه نمي‌شود.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!