ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

قرص سقط جنین اصل بدون درد ( فایزر )

قرص برای سقط جنین چهل روزه

قرص سقط جنین اصل بدون درد , عوارض سقط جنین با قرص :200موضوعی است در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره آن به شما بدهیم. زمانی که برای مصرف این قرص آماده بودید، بخشی از وقت خود را برای مطالعه این مقاله اختصاص دهید تا بتوانید اطلاعات کافی در مورد آن کسب نمایید.

سقط جنین میتواند از نظر جسمی و احساسی برای زن بسیار دردناک باشد. بعد از این واقعیت، طبیعی است که زن احساس افسردگی، گیجی و عصبانیت داشته باشد و با زنان دیگر در مورد اینکه چگونه با این مشکل مقابله کند؛ صحبت کند.

قرص سقط جنین اصل بدون درد

سقط جنین با قرص تا چند ماهگی امکان دارد؟

سقط جنین فقط باقرص  سایتوتک /میزوپروستول تا 9 هفته

تنها کارآزمایی کنترل شده تصادفی چند متری که برای مقایسه فواصل دوز متفاوت فقط با میزوپروستول انجام شده است ، نشان داد که میزان سقط کامل برابر است با میزوپروستول به طور واژینال هر-12 ساعت یا زیرزبانی هر6 ساعت به مدت 5 دوز. دوز زیر زبانی شیوع عوارض جانبی بالاتر از دوز واژینال بود

در سقط دیرتر در سه ماهه اول انقباضها از میانه تا شدید متفاوت خواهند بود و زنان بافتهای قابل‌تشخیصی مانند کیسه بارداری و قسمتی از جنین و یا جفت را خارج خواهند کرد.

طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

مکانیسم سقط جنین با قرص :قرص سقط جنین اصل بدون درد

تا 8 هفته: ساک حاملگی تمایل به خارج شدن دارد و دسیدوا ]غشای مخاطی دوران بارداری[ پس از آن می ریزد.

از 12-8 هفته: کپسولاریس دسیدوا پاره شده و جنین خارج میشود  به صورت کامل با پس از پارگی آمنیون

پس از 12 هفته: جفت کاملا تشکیل شده و فرایند سقط شبیه یک زایمان کوچک است. معمولا برای جنین خارج شدن رایج تر است اما برای جفت به دلیل اتصال محکم تر به جدار رحم، ماندن رایج تر است.

عوارض سقط جنین با قرص فایزر 200 قرص سقط جنین اصل بدون درد

سقط جنین زمانی رخ می دهد که بارداری فرد به طور ناگهانی قبل از اینکه خانم باردار به هفته بیستم بارداری خود برسد، قطع شود و به انتهای خود برسد. واژه دیگری برای سقط جنین که به طور ناگهانی رخ می دهد سقط جنین خود به خودی است. سقط جنین در میان خانم های باردار بسیار شایع است.

قرص سقط جنین اصل بدون درد

از هر 5 بارداری بیش از یک بارداری به سقط منجر می شود. سقط جنین یک روش طبیعی برای دست و پنجه نرم کردن با بارداری های غیر طبیعی است. به طور کلی، سقط جنین به خاطر کارهایی که شما انجام می دهید معمولا رخ نمی دهد.

سقطی که در حال حاضر آغاز شده است را نمی توانید متوقف کنید. اگر قبلا سقط جنین داشته اید، جنین و مایع اضافی در رحم باید از بدن خارج شود. پزشک در مورد گزینه هایی که برای سقط وجود دارد با شما صحبت می کند. او از شما می خواهد منتظر بمانید و اجازه دهید همه چیز خودش از واژن خارج شود. اگر این گزینه برای شما کار نکرد، پزشک می تواند شما را با موارد زیر درمان کند:قرص سقط جنین اصل بدون درد

 • استفاده از داروهایی که رحم را مجبور می کند هر چیزی که در داخلش هست را به بیرون بریزد.قرص سقط جنین
 • استفاده از جراحی برای برداشتن مواردی که از بارداری در داخل رحم ایجاد شده است.

طریقه مصرف قرص سقط جنین فایزر

تصمیم به سقط جنین می تواند پیچیده باشد و توسط عواملی چون ارزش ها، عقاید، ارتباطات، کار، اهداف مطالعه، پایداری مالی، سن، اندازه فعلی خانواده و پس زمینه فرهنگی زن تحت تاثیر قرار بگیرد.قرص سقط جنین اصل بدون درد

این تصمیم گیری همچون ممکن است اولین تصمیم بزرگی باشد که زن در زندگی خود می گیرد. چنین تصمیمی ممکن است به نظر خسته کننده برسد و به همین خاطر آرزو می کنند ای کاش قدرت تصمیم گیری در اختیار آن ها نبود.

با اینحال این شما هستید که می توانید نحوه تفسیر این تصمیم را انتخاب کنید و تاثیر آن بر روی زندگیتان را تعیین کنید. به جای اینکه خسته و نا امید شوید، می توانید از این تصمیم برای قدرتمند تر کردن خود استفاده کنید. این تصمیم فقط و فقط برای شماست.

.فرایند تصمیم گیری در مورد بارداری ناخواسته فرصت زیادی را در اختیار زنان قرار می دهد تا خود را نشان دهد. باید به خاطر داشته باشید که هر تصمیمی ( همچون تصمیم در مورد حاملگی ناخواسته) باید با مصمم بودن و آگاهانه گرفته شود.

قرص سقط جنین اصل بدون درد

تصویر زیر سه گزینه ای که برای مدیریت سقط جنین وجود دارد را نشان می دهد. در برخی از موارد، اگر شما و پزشکتان تصمیم گرفتید این گزینه ها را مورد استفاده قرار دهید می توانید از دارو نیز برای بهبود شرایط کمک بگیرید.

این داروها باعث می شوند سقط جنین سریع تر رخ دهد. چنین دارویی را میزوپرستول می نمایند. اگر بارداری بسیار پیشرفت کرده باشد، دارو ممکن است برای شما گزینه خوبی نباشد. در این شرایط پزشک، جراحی را توصیه می کند.

قرص سقط جنین اصل بدون درد

فاکتورهای خطری که با سقط شدن جنین همراه است:قرص سقط جنین اصل بدون درد

هر زنی می تواند سقط جنین داشته باشد اما سایر فاکتورها می تواند نسبت به فاکتورهای دیگر خطر این شرایط را بیشتر کند. این فاکتورهای خطر عبارت است از :

 • سن: زنان کهنسال ممکن است بیشتر از سایر زنان جنینی با اختلالات کروموزومی داشته باشند و در طول دوران بارداری بت سقط مواجه شوند. بر اساس آمارهای موجود زنانی که بالای 40 سال سن دارند دو برابر بیشتر از زنانی که زیر 30 سال سن دارند با سقط جنین مواجه می شوند.
 • اختلالات یا بیماری های مزمن: اگر دیابتی دارید که همیشه تحت درمان نبوده است احتمال سقط جنین افزایش پیدا می کند. همچنین سایر اختلالات همچون اختلال لخته شدن خون، اختلالات هورمونی و خود ایمنی همچون لوپوس هم می تواند خطر سقط شدن جنین را افزایش دهد.
 • سقط جنین قبلی: اگر قبلا سقط جنین داشته اید احتمال بروز این شرایط بعد از بارداری مجدد ممکن است افزایش یابد.
 • مشکلات ژنتیکی یا مشکلات مادرزادی: اگر هر عضوی از خانواده همچون والدین اختلال ژنتیکی داشته باشند و بارداری قبلی یا کودکانی که قبلا به دنیا آمده اند همین اختلال را داشته باشند خطر سقط جنین افزایش پیدا می کند.

قرص سقط جنین اصل بدون درد

 • مشکلات مرتبط با رحم یا دهانه رحم: وجود ناهنجاری در دهانه رحم، دهانه رحم کوتاه یا ضعیف یا چسبندگی بسیار زیاد رحم به خاطر زخمی شدن بافت ها می تواند خطر سقط جنین را تا حد زیادی افزایش دهد. با اینحال محققان فیبروئید رحمی را به این شرایط مرتبط نمی دانند هر چند بحث های مختلفی در این زمینه وجود دارد.
 • استفاده از مواد یا الکل: مصرف الکل، سیگار کشیدن یا استفاده از مواد مخدر در طول بارداری خطر سقط جنین را افزایش می دهد. برخی از محققان احتمال سقط جنین را به مصرف کافئین نیز ربط می دهند.
 • عفونت ها: پزشکان بر این باورند که خطر سقط جنین در صورت وجود عفونت هایی همچون سوزاک، HIV ، لیستریا ، rubella و سایر موارد افزایش می یابد.
 • فاکتورهای زیست محیطی: برخی از سموم خاص بارداری را تحت تاثیر خود قرار می دهد و خطر سقط جنین را بیشتر می کند. به عنوان مثال قرار گرفتن در معرض آرسنیک، سرب و سایر مواد شیمیایی همچون اتیلن اکسید، فرمالدهید و بنزن می تواند خطر بروز این شرایط را بیشتر کند. دوز بالای تابش هم می تواند خطر سقط جنین را بیشتر نماید.

قرص سقط جنین اصل بدون درد

 • استفاده از داروها: همیشه در مورد داروهایی که در طول بارداری مصرف می کنید با پزشک خود مشورت نمایید. برخی از این داروها می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد. زمانی که از داروهای بدون نسخه همچون داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مثل اسپرین و ایبوپروفن استفاده می کنید مراقب باشید و با پزشک مشورت نمایید.

قیمت قرص سقط جنین نی نی سایت

 • فاکتورهای والدینی: برخی از تحقیقات موجود نشان می دهد مشکلات موجود در پدر هم می تواند به سقط جنین منجر شود اما شواهدی وحود دارد که نشان می دهد سن والدین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. محققان هنوز در حال تحقیق بر روی نحوه بارور شدن تخمک با اسپرم هستند تا ببیند شرایط مختلف همچون سموم محیطی بر بارور شدن چه تاثیری دارد. اگر پدر قبلا در معرض سرب، جیوه و سایر مواد شیمیایی صنعتی قرار گرفته باشد این خطر افزایش پیدا می کند.
 • تشخیص: زمانی که پزشک از مایع آمنیوسنتز برای تشخیص نمونه برداری می کند احتمال بروز سقط ممکن است افزایش یابد. هر چند این شرایط بسیار نادر است.
 • چاقی: اگرچه این موضوع هنوز تایید نشده است اما برخی از مطالعات سقط جنین را به افزایش وزن هم مرتبط می دانند.

قیمت قرص سقط جنین فایزر

مشکلات دیگری که باعث افزایش خطر سقط جنین می شوند شامل باردار شدن در بازه زمانی سه ماه بعد از زایمان می باشد.

این دارو برای چه مقاصدی به کار می رود؟قرص سقط جنین اصل بدون درد

میزوپرستول دارویی است که  سقط جنین را با سرعت بیشتری آغاز می کند. این دارو باعث می شود رحم منقبض شود و محتوای خود را به خارج از بدن هدایت نماید. میزوپرستول همچنین باعث می شود دهانه رحم نرم گردد. این موضوع بدین خاطر است که این دارو برای درمان سقط جنین نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

میزوپرستول ممکن است در برخی از موارد زمانی مورد استفاده قرار گیرد که سقط کامل نشده و هنوز بافت هایی داخل رحم باقی مانده است. دوز دقیق این دارو توسط پزشک تعیین می شود و این دوز برای هر فردی متفاوت است. میزوپرستول را همانگونه که پزشک تجویز کرده است مورد استفاده قرار دهید.

بعد از سقط جنین چه اتفاقی رخ می دهد؟قرص سقط جنین اصل بدون درد

فیلم سقط جنین با قرص سایتوتک

ممکن است موادی از بدنتان خارج شود یا پزشک مجبور شود به کمک جراحی باقی مانده جنین را از بدن حذف نماید اما بعد از عبور بافت ها گرفتگی های خفیف شکمی برای چند روز و لکه بینی تا خونریزی خفیف برای 1 الی 2 هفته وجود خواهد داشت. حتما از نوار بهداشتی استفاده کنید. برای کاهش درد گرفتگی شکمی می توانید از استامینوفن و ایبوپروفن بهره ببرید.

از داشتن رابطه جنسی، داروهای مرتبط با واژن، دوش واژن برای چند هفته خودداری کنید تا خونریزی متوقف شود. خونریزی شدید، علائم عفونت مانند بوی بد در هنگام ترشحات واژن و تب و یا درد بیش از حد نیاز به مراقبت های پزشکی فوری دارد. سرگیجه و احساس ضعف ممکن است به این معنی باشد که شما در حال ورود به حالت شوک هستید. در این شرایط بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید یا از فری بخواهید شما را به بیمارستان برساند.

عکس قرص سقط جنین

قرص برای سقط جنین

احتمال داشتن یک سقط جنین دیگر

پس از اولین سقط جنین، احساس نگرانی خواهید داشت. با اینحال متخصصان باروری بر این باورند که سقط جنین برای یک بار بدین معنی است که اشکالی در شما یا همسرتان وجود دارد.

هزینه سقط جنین نی نی سایت

پس از دو سقط جنین، یکی پس از دیگری، پزشک نمونه های خون را برای پیدا کردن آنچه که در بدن شما اتفاق می افتد، جمع آوری می کند. این موضوع زمانی که مشکلات پزشکی دارید یا 35 سال و بالاتر دارید، بسیار ضروری است. اگر بارداری را در سه ماهه دوم یا اوایل سه ماه سوم از دست دادید، به یک متخصص مراجعه کنید تا بارداری های بعدی شما را کنترل کند.

اگر شما بارداری سالمی داشته باشید، خونریزی ، لکه بینی، گرفتگی شکم و نشانه های بیماری های دیگر را در خود نداشته باشید احتمال بروز سقط جنین بسیار کاهش پیدا می کند. متوسط ضربان قلب جنین 120 ضربان در هر دقیقه است.

هر ضربان قلبی که از این مقدار بالاتر یا کمتر باشد ممکن است باعث ایجاد نگرانی در پزشک شود. حتی زمانی که ضربان قلب جنین عالی است باز هم سایر شرایط ممکن است باعث سقط جنین شود. به همین خاطر باید در این دوران همیشه تحت کنترل باشید.

روش استفاده از قرص میزوپروستول برای سقط جنین

چگونه باید از قرص سقط جنین میزوپرستول استفاده کنیم؟

شما می توانید این دارو را در واژن قرار دهید یا از طریق دهان مصرف نمایید. اگر میزوپرستول را از طریق دهان مصرف می کنید سعی کنید آن را به همراه غذای خود میل نمایید. اینکار باعث می شود درد شکمی، ناراحتی شکمی یا اسهال کمتر شود. اگر این دارو را از طریق دهان مصرف می کنید آن  را به همراه آنتی اسیدها یا کلسیم ها میل ننمایید.

آنتی اسیدها داروهایی هستند که برای درمان سوزش سر دل یا رفلاکس اسید معده به مری مورد استفاده قرار می گیرند.  اگر قرص را از طریق واژن مورد استفاده قرار دهید عوارض جانبی کمتری خواهید داشت. اگر اینکار را می کنید بهتر است قبل از قرار دادن قرص در واژن به حمام بروید، برای سی دقیقه دراز بکشید. سپس راهنمایی های پزشک را دنبال کنید. درمان را همانطور که پزشک دستور داده است به اتمام برسانید. پزشک  نحوه مصرف دارو را به هنگام تجویز ان، شرح خواهد داد.

بعد از مصرف قرص سقط جنین چه اتفاقی روی می دهد؟

قرص سقط جنین اصل بدون درد

چند ساعت بعد از مصرف میزوپرستول ممکن است خونریزی را تجربه کنید. قبل از مصرف قرص، لباس زیر مناسب به تن داشته باشید و کاغذ دستمالی استفاده کنید. خونریزی معمولا شبیه خونریزی های دوره قاعدگی است و برای 7 الی 10 روز طول می کشد. شما ممکن است بعد از خونریزی، با لکه بینی مواجه شوید.

ممکن است این لکه بینی تا دوره قاعدگی بعدی ادامه داشته باشد. معمولا باید دوره قاعدگی بعدی را پس از مصرف قرص، 4 الی 6 هفته بعد تجربه نمایید. ( البته اگر دوره قاعدگی تان قبل از بارداری منظم بوده است).

همچنین ممکن است لخته های خونی کوچک یا بخشی از محتوای رحم نیز به بیرون از بدن هدایت شود. ممکن است به موادی که از بدن خارج می شود نگاهی بیندازید و ببینید که کیسه بارداری یا جنین از بدن خارج می شود. پزشک یا پرستار کلینیک، شما را برای چنین شرایطی آماده می کند. اگر سوالی دارید با پزشک خود تماس بگیرید.

باید بدانید که خونریزی به تنهایی به معنای این نیست که همه محتویات داخل رحم به بیرون آمده است. در برخی از خانم هایی که از این قرص استفاده می کنند، دارو ممکن است برای درمان سقط کافی نباشد.

قرص سقط جنین اصل بدون درد

در چنین شرایطی،  می توان از ساکشن کورتاژاستفاده نمود. باید دستورات پزشک یا پرستار بعد از مصرف این قرص کاملا دنبال شود. خوب حالا سوال اینجاست که بعد از مصرف میزوپرستول چه انتظاری باید از عوارض جانبی آن داشته باشید؟

قیمت قرص سقط جنین فایزر

درد شکم/ گرفتگی شکم:

ممکن است 30 دقیقه پس از مصرف قرص، دچار درد یا گرفتگی شکمی شوید. این موضوع بدین خاطر است که رحم به شدت  سعی دارد محتوای موجود را به خارج از بدن هدایت کند و در حال فشرده شدن است. ممکن است گرفتگی هایی را تجربه کنید که قوی تر از گرفتگی های معمول دوره قاعدگی است.

به هنگام سقط جنین با قرص برای تسکین درد می توانید از مسکن هایی همچون ایبوپروفن و استامینوفن استفاده نمایید. دستورالعمل های موجود بر روی بسته بندی این داروها را به دقت دنبال کنید. پزشک ممکن است مسکن دیگری برای از بین بردن درد تجویز نماید. اگر چنین بود، مسکن را بر اساس دستورالعمل پزشک مصرف نمایید.

تب و/یا لرز:

ممکن است بعد از مصرف این قرص  با مواردی همچون  تب یا لرز مواجه شوید. این یک عارضه جانبی رایج است و زیاد طول نمی کشد. ممکن است تب نیز داشته باشید. اگر تب دارید می توانید از استامینوفن استفاده کنید. دستورالعمل های موجود بر روی بسته بندی را دنبال کنید تا ببینید چگونه می توانید آن را با سایر داروها مصرف نمایید.

ناراحتی شکمی یا استفراغ:

ممکن است بعد از مصرف این دارو ناراحتی شکمی یا استفراغ را تجربه نمایید. این عارضه جانبی زیاد طول نمی کشد.  برای بهبود ناراحتی شکمی می توانید از دیمن هیدرینات استفاده کنید. این دارو یکی از داروهای بدون نسخه محسوب می شود. دستورالعمل موجود بر روی بسته بندی را دنبال کنید تا بتوانید نحوه مصرف آن به همراه داروهای دیگر را بفهمید.

اگر یک ساعت بعد از مصرف قرص از طریق دهان، استفراغ داشتید، باید دوزی از دیمن هیدرینات را مصرف کنید و دوز کاملی از میزوپروستول را میل نمایید.بهترین کاری که باید بکنید این است به دلخواه خود در وضعیت راحت  بمانید

مدفوع شل( اسهال):

بعد از مصرف دارو ممکن است با شل شدن مدفوع خود مواجه شوید. این یک عارضه جانبی رایج است.  اگر چنین شرایطی داشتید باید مایعات زیادی بنوشید.

عوارض سقط جنین با قرص 200

از کجا می توان متوجه شد که سقط جنین موفقیت آمیز بوده است؟ 

از کجا بفهمیم جنین سقط شده 

بعد از مصرف دومین دوز از قرص های میزوپرستول، حداقل یک الی چند روز خونریزی سنگینی خواهید داشت. گرفتگی شکمی معمولا به تدریج بعد از 24 ساعت کاهش پیدا می کند. خونریزی نیز بعد از اینکه لخته های خونی و بافت های موجود از بدن خارج شد، کمتر می شود.

حتی اگر خونریزی شدیدی داشته باشید باز هم باید برای تایید اینکه بارداری به طور کامل به پایان رسیده است، تست هایی را انجام دهید. شما می توانید برای تایید سقط جنین، دو هفته بعد از مصرف دوز نهایی از داروی سقط، سونوگرافی بدهید.

اگر دوست ندارید از روش هایی همچون سونوگرافی استفاده کنید می توانید در منزل از تست های بارداری استفاده کنید اما اینکار را باید 4 هفته بعد انجام دهید. این موضوع بدین خاطر است که هورمون های بارداری که در این تست ها تشخیص داده می شود حتی بعد از سقط نیز در بدن حضور خواهند داشت. به همین خاطر، باید به هورمون ها زمان بدهید تا به طور کامل از بدن شما خارج شوند.سقط جنین با قرص

شما حتی می توانید برای بررسی هورمون بارداری hCG  نیز آزمایش خون بدهید.  اگر چنین روشی را انتخاب کردید، می توانید یکی از آزمایش ها را بعد از مصرف دارو دیگری را  چند روز بعد انجام دهید. اگر سطح این هورمون افت کرده باشد، بارداری شما به اتمام رسیده است.

شیردهی در طول مصرف قرص های سقط جنین

اگر در هنگام سقط جنین شیر دهی دارید ، لطفا توجه داشته باشید که مقدار کمی از میزوپروستول به شیر مادر منتقل می شود. مطالعات تاکنون نشان نمیدهد که این امر باعث ایجاد مشکلات یا عوارض جانبی برای نوزادان شیرخوار میشود. تغذیه با شیر مادر ممکن است بدون وقفه ادامه یابد اما بهتراست در دوران شیردهی ،شیر را متوقف کنید.

قیمت قرص سقط جنین فایزر

آیا این روش سقط جنین با قرص سقط امن هستند؟

سقط جنین با ترکیبی از  داروهای میفپریستون و میزوپرستول در 97 الی 98 درصد موارد موثر خواهد بود. در حقیقت، اولین داروی سقط جنین با نام RU-486 برای اولین بار در دهه 80 میلادی  در فرانسه معرفی شد و از آن زمان به بعد میلیون ها زن در سرتاسر جهان از این داروها بدون هیچ عارضه ای استفاده می کنند. از سوی دیگر، فرآیند سقط جنین بیش از 40 سال است که به طور  امن مورد استفاده قرار می گیرد.

من دو ماهه باردار هستم و  دوبار از قرص  میزوپرستول استفاده کردم اما سقط جنین موفقیت آمیز نبود، آیا کودک من مشکلی خواهد داشت؟

باید در این شرایط به پزشک مراجعه کنید. به احتمال زیاد بعد از مصرف این قرص، نقص هایی در جنین ایجاد می شود. برای سقط جنین باید ازساکشن  استفاده کنید.

من از قرص میزوپرستول  برای سقط  جنین در بارداری 5 هفته ای خود استفاده کردم. ایا سقط جنین انجام شده است؟ دوباره می توانم باردار شوم؟

برای اینکه مطمئن شوید سقط جنین به طور کامل انجام شده حتما با یک پزشک متخصص مشورت کنید. برای بارداری مجدد روش هایی وجود دارد.  بدن  حدود سه ماه الی یکسال  پس از اولین بارداری که با شکست مواجه شده است زمان نیاز دارد تا بتواند خود را بازیابی کند.

ممکن است در این بازه زمانی کودک یا خودتان را به خطر بیندازید. بهتر است فعلا بارداری را شروع نکنید.  اگر به پزشک مراجعه کنید می توانید از راهنمایی های او برای برنامه ریزی صحیح استفاده کنید. برای اینکه کودک سالمی داشته باشید باید خودتان بدن خوب و سالمی داشته باشید.

من برای سقط جنین از قرص میزوپرستول استفاده کردم اما تنها یک روز خونریزی داشتم برای تایید سقط جنین باید به پزشک مراجعه کنم؟

قرص برای سقط جنین چهل روزه

شما نمی توانید همه شرایط پزشکی خود را از طریق مقالاتی که در اینترنت منتشر می شود بررسی و درمان کنید. بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

این دارو خطرناک است و نباید بدون راهنمایی پزشک مصرف گردد.  این دارو تنها در ۴۰ درصد موارد به خوبی کار می کند  و زمانی که به درستی کار نکرد ممکن است باعث ایجاد خونریزی و عفونت شود و به مادر و جنین او اسیب برساند.

گزینه های زیادی در مورد سقط جنین وجود دارد و بحث های زیادی در این مورد دیده می شود. در این مقاله سعی می کنیم هر دو جنبه سقط جنین را با هم بررسی کنیم و ببینیم این بحث ها چه چیزی را در مورد این شرایط بیان می کنند.

قرص سقط جنین اصل بدون درد

بعد از سقط جنین با قرص، این کارها را انجام ندهید:

برخی از خانم ها هستند که با سقط جنین مواجه می شوند. این موضوع بدین معنی است که آن ها بچه ای که در شکم شان قرار بود رشد کند را از دست می دهند. چنین شرایطی می تواند برای افراد ازاردهنده و نا امید کننده باشد. بعد از سقط جنین ممکن است از لحاظ احساسی به هم بریزید. شاید فکر کنید که دیگر نمی توانید باردار شوید. از لحاظ فیزیکی هم ممکن است خسته باشید و در خوابیدن با مشکل مواجه شوید.

طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

قیمت قرص میزوپروستول دیجی کالا

شاید هنوز با درد ناشی از سقط جنین دست و پنجه نرم می کنید.  وقتی می خواهید با چنین شرایطی مقابله کنید روش های منفی زیادی پیش رویتان قرار می گیرد که هیچ کمکی بهتان نمی کند. خوشبختانه کارهای زیادی هست که بعد از سقط جنین می توانید برای بهبود شرایط تان انجام دهید. این توصیه ها می تواند به شما کمک کند از این مرحله دشوار عبور کنید و بتوانید خودتان را برای بارداری های آینده آماده نمایید.

احساس تنهایی کردن:قرص سقط جنین

شاید احساس کنید تنها فردی هستید که چنین شرایطی را تجربه می کنید. اما واقعیت چنین نیست. نباید خودتان را با این احساسات درگیر کنید. واقعیت این است که سقط جنین شایع تر از ان چیزی است که فکرش را می کنید. تخمین های موجود متغیر است اما برخی از متخصصان بر این باورند که 15 الی 20 درصد بارداری ها به سقط جنین ختم می شود. به دنیا آمدن جنین مرده هم در خیلی از افراد رخ می دهد.

مشکل اینجاست که ما درباره این موضوع زیاد حرف نمی زنیم. چه ترجیح بدهید از اینترنت استفاده کنید یا اینکه بخواهید از موارد شخصی بهره ببرید، گروه هایی برای افراد مثل شما هستند که به بهبود شرایط تان کمک می کنند.با پیوستن به این گروه ها احساس تنهایی نخواهید داشت.

قیمت قرص سقط جنین در هلال احمر

سرزش کردن خودتان:قرص سقط جنین

وقتی بارداری را از دست می دهید سرزنش کردنتان بسیار محتمل است. احساس گناه یک موضوع طبیعی در این شرایط است. چه کسی می تواند از دست دادن فرزندش را به راحتی قبول کند؟ اما این احساس چه کمکی به شما خواهد کرد؟ این شما بودید که باعث سقط جنین شدید؟ نه. شما هیچ کاری از دست تان بر نمی آمد و نمی توانستید نتابج بارداری را تغییر دهید. درک  علل از دست دادن بارداری می تواند کمکتان کند اما حتی اگر علت آن شناخته شده نباشد نباید خودتان را سرزنش کنید. روش هایی هست که به شما کمک می کند احساس گناه بعد از سقط جنین را کنار بگذارید.

قیمت قرص سقط جنین در سال 1401

به این فکر می کنید که نرمال و طبیعی هستید یا خیر:عوارض سقط جنین با قرص

هر فردی با غم و اندوه به شیوه خاص و منحصر به فرد خودش رفتار می کند. برخی نیاز دارند با دوستان و اعضای خانواده شان صحبت کنند، برخی از خدمات مختلف بهره می برند و برخی از خاطراتی که دارند استفاده می کنند.

خیلی ها هم هستند که دوست دارند خودشان  را تنها  به افراد قابل اعتماد بسپارند  و خاطرات و تجربیات شان را برای خودشان حفظ کنند. برخی از افراد هم هستند که خیلی سریع ناراحت و غمگین می شوند اما این شرایط برای بعضی افراد متفاوت است. به خاطر داشته باشید که همه این ها طبیعی است. محدودیت یا موعد مقرری برای پایان یافتن چنین احساساتی وجود ندارد.

به حرف ها و احساسات منفی گوش می کنید:

از آنجایی که خیلی ها دوست ندارند درباره سقط جنین با دیگران صحبت کنند خیلی ها نمی دانند وقتی می خواهند درباره آن بحث نمایند باید از چه چیزهایی صحبت کنند. در نتیجه آن ها بدون داشتن قصد قبلی، از موارد ازاردهنده حرف می زنند. به خاطر داشته باشید که شما می توانید از حرف ها و احساسات منفی رهایی پیدا کنید. درباره علت های سقط جنین اطلاعاتی به دست آورید و ببینید چه افسانه هایی در این باره وجود دارد.

نیازهای عاطفی و احساسی تان را نادیده می گیرید:عوارض سقط جنین با قرص

احساس کرختی و بی حسی، اولین واکنشی است که به سقط جنین  دارید شاید فکر نکردن به این شرایط راحت تر از آن چیزی که فکر می کنید باشد. ناراحتی و غم و اندوه در چنین شرایطی خسته کننده است. اما به تدریج مجبور می شوید خودتان را با چنین شرایطی وفق دهید. اگر تلاش کنید احساسات تان را نادیده بگیرید با مشکلاتی همچون مشکل خواب و بیماری های فیزیکی مواجه می شوید.

به خودتان یادآوری کنید که  هر فردی به گریه کردن و بیان احساساتش نیاز دارد. هر از چندگاهی این فرصت را به خودتان بدهید.  علاوه بر این داشتن احساسات خوب هم کمک تان می کند.

روش استفاده از قرص میزوپروستول برای سقط جنین

درباره چیزهایی که دیگران می گویند نگران هستید:عوارض سقط جنین با قرص

اگر می خواهید برای کودک از دست رفته تان مجلس عزارداری بگیرید اصلا چیز بدی نیست. اگر می خواهید کارت های تعطیلات را با نام کودک تان علامت گذاری کنید هم چیز بدی نیست.قرص سقط جنین اصل بدون درد

اگر می خواهید درباره این موضوع در شبکه های اجتماعی صحبت کنید باز هم  حق انتخاب دارید. اگر احساس می کنید نمی خواهید با کسی در این باره صحبت کنید هم موضوع عادی است. هیچ فردی در زندگی شما نیست که کارهایی که انجام می دهید برایش مهم باشد. پس زیاد به این موضوع فکر نکنید و خودتان را نگران نکنید. هر کاری که فکر می کنید برایتان خوب و درست است را انجام دهید.

برای رها شدن از شرایط موجود عجله می کنید:عوارض سقط جنین با قرص

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله نیز گفتیم هیچ موعد مقرری برای رها شدن از غم و اندوه چنین شرایطی وجود ندارد. اگرچه با گذشت زمان همه چیز بهتر می شود و مقابله با این غم ساده تر می گردد اما مسیری که قرار است طی کنید اصلا واضح نیست. شما ممکن است هر روز با این شرایط روبرو شوید.قرص سقط جنین اصل عوارض سقط جنین با قرص

قرص سقط جنین اصل بدون درد

برخی از روزها حالتان بهتر از روزهای دیگر است و گاهی از اوقات احساس می کنید حالتان اصلا خوب نیست. زمانی که چنین شرایطی برایتان رخ می دهد ممکن است احساس کنید همه چیز از اول شروع شده است. از دست خودتان خسته نشوید. به حرکت کردن ادامه دهید و به خاطر بسپارید که گذشت زمان همه چیز را حل می کند.قرص سقط جنین اصل

این شرایط را به عنوان راز در درون خودتان نگه می دارید:قرص سقط جنین اصل

طریقه مصرف قرص سایتوتک اصل

برای بیشتر خانم ها زمانی که اتفاق سخت و ناگواری همچون سقط جنین رخ می دهد پنهان کردن شرایط موجود دشوار خواهد بود. برخی ها هستند که دوست دارند قرص سقط جنین اصل اتفاقاتی که برایشان رخ داده را با دوستان و همکارانشان در میان بگذارند.

اما خیلی ها هم چنین نیستند و دوست ندارند درباره مشکلات و رویدادهای زندگیشان با کسی صحبت کنند. حتی اگر نخواهید همه جزییات غم و اندوه تان را با کسی در میان بگذارید باز هم  بیان آن برای برخی از افراد می تواند سبک تان کند. عوارض سقط جنین با قرص

گاهی از اوقات بیان جمله های ساده می تواند به اعضای خانواده و دوستان تان کمک کند نحوه برخورد با شرایطی که در آن گیر افتاده اید را درک نمایند. در این شرایط متوجه خواهید شد که منابع حمایتی زیادی را نادیده گرفته اید. بهتر است از اعضای خانواده کمک بگیرید.

نیازهای فیزیکی تان را نادیده می گیرید:قرص سقط جنین اصل بدون درد

بعد از سقط جنین، ممکن است بیش از حد به احساسات تان توجه کنید و موضوع مهمی همچون ریکاوری فیزیکی را فراموش نمایید.  بلافاصله بعد از سقط جنین، تغییرات فیزیکی زیادی در بدن تان رخ می دهد که مجبور می شوید با آن ها دست و پنجه نرم کنید. اما حتی بعد از اینکه خونریزی واژینال  متوقف شد باز هم بدن شما نیازهایی خواهد داشت.

با انجام تمرینات ورزشی و سالم نگه داشتن بدن می توانید بهتر از قبل با احساساتی که دارید دست و پنجه نرم کنید. تمرینات ورزشی می تواند سطح اندورفین را افزایش دهد و حس و حالتان را بهبود ببخشد.

قرص سقط جنین اصل بدون درد

قرص سایتوتک اصل را از کجا تهیه کنیم

از کمک افراد متخصص و حرفه ای استفاده نمی کنید:قرص سقط جنین اصل بدون درد

باید به خودتان زمان بدهید و صبور باشید. بعد از سقط جنین روزهای خوبی هم خواهید داشت اما مشکلاتی هم ممکن است برایتان رخ دهد.

در روزهای بد ممکن است نتوانید حتی از رختخواب تان خارج شوید. به نظر می رسد انرژی انجام هیچ کاری را ندارید و از هیچ چیزی لذت نمی برید. دوست ندارید چیزی بخورید، نمی توانید به راحتی بخوابید و از ملاقات با افراد طفره می روید. ممکن است حتی بخواهید به خودتان اسیب بزنید و به زندگی تان خاتمه دهید. اگر چنین احساساتی داشتید حتما از یک فرد متخصص کمک بگیرید.عوارض سقط جنین با قرص

این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چون غم و اندوه می تواند به افسردگی حادی تبدیل شود. با پزشک تان حرف بزنید. اگر تصمیم داشتید به خودتان یا دیگران اسیب بزنید از اورژانس کمک بگیرید./ وقتی بعد از سقط جنین به کمک نیاز دارید از این موضوع شرمنده نباشی.

هزینه میزوپروستول در سراسر جهان متفاوت است. اما میزوپروستول به طور گسترده ای در دسترس است ، بنابراین به طور کلی گران نیست. تولیدکنندگان قرص ها را با هزینه بسیار کمی به داروخانه ها می فروشند .

میزوپروستول معمولاً برای کسی که قصد سقط جنین دارد گزینه مقرون به صرفه ای است. البته برخی از داروسازان یا فروشندگان دارو ممکن است از افرادی که به دنبال میزوپروستول هستند استفاده کنند و سعی کنند هزینه های بیش از حد قرص ها را بپردازند. اگر می دانند هزینه قرص ها در زندگی شما چقدر است ، یا می توانید در اینترنت اطلاعات هزینه محلی را جستجو کنید ، می توانید از افرادی که به آنها اعتماد دارید سال کنید. اما به یاد داشته باشید: میزوپروستول نباید گران باشد.

حتی اگر قرص های سقط جنین را به نام خود بخواهید ، مانند میزوپروستول یا میفپریستون ، برخی از فروشندگان دارو ممكن است سعی كنند قرص های تقلبی به شما بفروشند كه م workثر نیست و ممكن است سقط جنین را به تأخیر بیندازد. قرص های سقط جنین بی خطر و موثر باید:

 • رنگ سفید
 • قرص یا قرص ، نه کپسول
 • در حالت ایده آل ، در یک بسته تاول زده نشده و دو آلومینیومی بسته بندی شده است
 • توسط داروخانه یا فروشنده دارویی که به شما اعتماد دارید به شما فروخته می شود
 • منقضی نشده است (تاریخ انقضا باید روی بسته باشد)

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

15 دیدگاه ها
 1. سمانه می گوید

  سلام چه جوری بفهمیم کامل سقط کردیم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   فقط از طریق سونوگرافی

 2. زینب می گوید

  سلام من نمیدونم هفته چندم بارداری هستم وفردا میخام سقط ازطریق قرص انجام بدم و خیلیییی میترسم ایاممکنه سقط جنین کامل انجام نشه

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سلام سقط جنین خودسرانه مشکلات زیادی از جمله تشنج وخونریزی شدید وباقی ماندن بقایا وسقط ناقص ویا اثر نکرده به همراه دارد مراقب باشید

 3. زهرا شریفی می گوید

  سلام من ۵ هفته و ۶ روز باردار هستم قرص گرفتم ولی سقط نشد چکار کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید

 4. مینا می گوید

  قرص سایتوتک(سقط جنین) اصل فایزر آمریکا موجود است پشت نویسی آبی و انقضا تا2023 جهت سفارش به شماره 09387812589 در واتساپ پیام بدهید پرداخت برای تهران و کرج درب منزل .

 5. مینا می گوید

  من چند وقت پیش سابقه سقط با قرص سایتوتک داشتم و خیلی دنبال قرص اصلی گشتم به هر جایی نمیتونستم اعتماد کنم تا اینکه بالاخره تونستم ی شخص معتبر پیدا کنم که مورد تایید چندین نفر بود گفتم شاید شما هم براتون مهم باشه قرص اصلی پیداکنبد.اینم شمارشون 09130812085

 6. الهام می گوید

  سلام. من ۲ ماه باردارم و توی هفته ششم ۴ تا قرص رو استفاده کردم البته هندی که تاثیری نداشت و توی هفته هفتم بازم تکرار کردم و یک بسته ۱۰تایی استفاده کردم متاسفانه بازهم هیچ تاثیری نداشت و توی سونوگرافی اصلا اثری از سقط جنین نبود. الان میخام قرص فایزر امریکایی اصل رو استفاده کنم از کجا میتونم اصلی و تهیه کنم واینکه الان توی هفته ۸ هستم چندتا رو باید استفاده کنم و آیا جواب میده قطعا ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 7. نجمه می گوید

  سلام خسته نباشید خدمت شما عزیزان چرا توسایتتون به هیچ کدوم از این بار آرنا که می‌خوام سقط کنن کمک نمی کنید شرایط اقتصادی کشور جوری شده که مردم بچه نمی خوان

  1. کارشناس مامایی می گوید

   عزیزم باید در واتساپ با پزشک در ارتباط باشید

 8. Saghi می گوید

  قرص

 9. ترانه می گوید

  سلام خسته نباشید من شش هفتمه مخام سقط کنم میشه بگید چجوری سقط کنم قیمت قرص سقط جنین
  و ایا با دود عنبر نسا سقط میشه بچه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   برای تهیه قرص تو واتساپ پیام بدید 09387812589

 10. رابین هود می گوید

  هرکی قرص سایتوتک ارزان 09387812589

 11. زهرا می گوید

  سلام دخترم ۲۴هفته حامله است الان دکتر کفته که بچه اش ناقصه دکترها سقطش هم نمیکنن الان باید چیکارکنم چجوری ازاین بچه خلاص بشه دخترم هود دخترم هنوز ۲۰سالشه نمیتونه بچه ای ناقص نگهداری کنه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور