ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

*(عوارض سقط جنین در دوران شیردهی )*

عوارض سقط جنین در دوران شیردهی : قرص های سقط جنین طی شیردهی- عوارض جانبی و نکات ایمنی

هرچند بارداری جدید اغلب به عنوان یک خبر خوب در نظر گرفته می شود، گاهی اوقات ممکن است طی زمان هایی رخ بدهد که کمتر انتظارش می رود؛ مثلاً وقتی که شما یک مادر شیرده هستید!

 برای برخی از مادران، ممکن است یک سورپرایز خوشایند باشد، در حالیکه برای مادران دیگر ممکن است خوشایند نباشد، زیرا باید همزمان از دو بچه کوچک مراقبت کنند.

 اگر می خواهید یک بارداری ناخواسته را تمام کنید، احتمالاً به دنبال راه حل هایی برای خاتمه دادن به آن خواهید رفت.

 در اینجا، ما در مورد جنبه های مختلف مرتبط با قرص های سقط جنین طی شیردهی، عوارض جانبی و نکات ایمنی مختلف بحث خواهیم کرد.

خرید قرص سایتوتک در کرج

آیا استفاده از قرص های سقط جنین طی شیردهی ایمن است؟

وقتی شما تصمیم می گیرید تا از طریق مصرف قرص های سقط جنین به بارداری خود خاتمه دهید، ممکن است از پزشک خود در مورد گزینه های خود سوال کنید. برخی از عوامل مؤثر بر این می تواند شامل سن کودک شما، تعداد دفعات تغذیه در روز، سن بارداری شما و غیره باشد.

بعد از مشخص کردن تمام این فاکتورها، پزشک تصمیم می گیرد که قرص های سقط را تجویز کند یا نکند. بیشتر قرص های سقط جنین به صورت ترکیبات دوتایی می باشند- قرص اول و قرص دوم.

مجموعه ای از پنج قرص باید در زمان خود مصرف شوند تا بارداری خاتمه یابد، اما هر دو می توانند به شیر مادر منتقل شوند.

 اگر این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که “اگر قرص سقط بخورم، آیا می توانم شیر بدهم؟” باید بگوییم که پزشک شما بهترین فرد برای راهنمایی تان در این زمینه است.

عوارض سقط جنین در دوران شیردهی

عوارض سقط جنین در دوران شیردهی

به این دلیل که ممکن است قرص های سقط به درون شیر منتقل شوند، برخی زنان ممکن است این روش خاتمه دادن به بارداری را ترجیح ندهند.

ترکیبات مختلف یافت شده در قرص های سقط جنین ممکن است بر سلامت کودکتان اثر گذاشته و باعث اسهال و مشکلات سلامتی دیگر شود.

بیشتر بخوانید : قرص سقط جنین اصل بدون درد

با این حال، اگر پس از مصرف این قرص ها مراقبت مناسب و احتیاط صورت گیرد، می توان از عوارض جانبی این قرص ها در کودک شما جلوگیری کرد.

در بیشتر موارد، پزشک شما ممکن از شما درخواست کند که برای حداقل 5 ساعت پس از مصرف قرص به کودک خود شیر ندهید.

همچنین ممکن است پزشک از شما بخواهد تا قبل از مصرف قرص، شیر خود را بدوشید و برای چند روز شیر دوشیده شده را به فرزند خود بدهید.

در برخی موارد، به زنان توصیه می شود که حتی برای چند هفته از پستان شیر ندهند. تمام این ها ممکن است به نوع قرص مصرفی بستگی داشته باشد.

با این وجود، در هند، یک زن ممکن است مجبور نشود که پس از مصرف قرص، شیر دادن به کودکش را متوقف کند. اما مجدداً به نوع قرص مصرفی بستگی دارد.

مصرف قرص سقط جنین در دوران شیردهی

خاتمه دادن به بارداری یک تجربه عذاب آور است و کاملاً به تصمیم شما بستگی دارد که بخواهید روش پزشکی یا جراحی را انتخاب کنید.

خاتمه دادن با جراحی ممکن است برای مادری که در حال مراقبت از یک کودک کوچک است، اندکی طاقت فرسا باشد.

گاهی اوقات ممکن است باعث عوارض جانبی بر روی سلامت مادر شود، از قبیل خستگی شدید، بی خوابی، از دست رفتن اشتها و غیره. همچنین ممکن است منجر به افسردگی و استرس شود.

بنابراین، بیشتر زنان به دنبال روشی می روند که دارای خطر کمتری باشد و در چنین مواردی، قرص های سقط جنین می توانند گزینه خوبی باشند.

قرص ارزان سقط جنین

بیشتر بخوانید : چه مدت سقط جنین طول می کشد

خاتمه دادن پزشکی به بارداری حین شیردهی شامل مصرف قرص می باشد. همچنین قرص ها یک رویکرد شخصی تری را برای کل پروسه ارائه می دهند.

برای یک پروسه جراحی، ممکن است شما دچار درد احساسی و فیزیکی شدیدی شوید؛ از طرف دیگر، در مورد روش پزشکی، شما می توانید به راحتی قرص را در منزل خود مصرف کنید (اما البته، تحت نظارت پزشکی).

وقتی قرص را مصرف می کنید، رحم ممکن است شروع به انقباض کند و در نتیجه از طریق سقط باعث دفع جنین می شود. این روش همچنین در مقایسه با روش جراحی مقرون به صرفه تر می باشد.

امروزه، با افزایش درک زنان از تکنولوژی و اتکا به خرید اینترنتی، این قرص همچنین می تواند به صورت آنلاین از بسیاری از وبسایت های دارویی آنلاین خریداری شود.

با این حال، مطمئن شوید که قرص خود را تنها پس از تأیید متخصص زنان و زایمان خود مصرف کنید.

خرید قرص سقط جنین از داروخانه

نکاتی برای شیر دادن ایمن حین مصرف قرص ها برای سقط جنین

اگر یک قرص خاتمه دهنده بارداری در حین شیردهی مصرف کرده اید، ضروری است که برخی از نکات ایمنی را رعایت کنید تا از عدم آسیب به کودک خود مطمئن شوید. برخی از پیشنهادات ما عبارت اند از:

 • بعد از مصرف قرص به کودکتان شیر ندهید. ممکن است باعث ناراحتی یا مشکلات سلامتی دیگر در فرزندتان شود.
 • قبل از برنامه ریزی برای شیر دادن، حتماً باید با پزشکتان مشورت کنید. تنها پس از اینکه پزشکتان به شما اجازه داد، باید شیر دادن به فرزندتان را آغاز کنید.
 • ممکن است برای تعیین اینکه آیا محتویات قرص از سیستم بدنی تان دفع شده اند یا خیر، تحت برخی از تست ها بروید.
 • اگر در حال شیردهی هستید، از مصرف هرگونه قرص سقط جنین برای خاتمه دادن به یک بارداری اکتوپیک (خارج رحمی) خودداری کنید. ممکن است برای اتمام بارداری خارج رحمی تحت پروسه جراحی بروید و در عین حال از کودک خود پرستاری کنید.

عوارض جانبی قرص های سقط جنین در دوران شیردهی

اگر هنگام شیردهی، حامله شدید، اگر این یک حاملگی ناخواسته باشد، ممکن است بخواهید قرص های سقط جنین مصرف کنید. سقط پزشکی، یعنی استفاده از قرص، آسیبی به بدنتان نمی رساند. با این حال، ممکن است با مصرف قرص ها طی شیردهی متوجه عوارضی شوید.

 برخی از عوارض جانبی قرص های سقط جنین شامل درد شکمی، خونریزی شدید، ترشحات بدبوی واژن و تب می شوند. اگر متوجه هرکدام از این عوارض شوید، باید فوراً با پزشک خود مشورت کنید. همچنین، قرص ها فقط باید بعد از مشورت با پزشک مصرف شوند.

اگر تصمیم گرفتید که بچه را نگه ندارید، کاملاً بدون مشکل است. فقط شمایید و کس دیگری نیست که تحت تأثیر این تصمیم باشد. بنابراین، اگر تصمیم دارید که قرص مصرف کنید، مطمئن شوید که کاملاً به آن فکر کرده اید و یک تصمیم عمدی توسط خودتان می باشد.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

8 دیدگاه ها
 1. زینب می گوید

  با سلام من یکه مادر شیرده هستم دخترم ۸ماهه هست زایمانم سزارین بوده احتمال میدم که باردار باشم از کمر درد هایی که این چند روز دارم چه قرصی برای قسط بخورم ؟؟

 2. زینب می گوید

  تورو خدا کمکم کنید نمیخوام بچه بیارم جونشو ندارم

 3. ام البنین می گوید

  سلام من بچم ۱۱ماهشه وهم خودم هم بچم ضعیفیم توان زایمان هم ندارم هم خودم هم شوهرم واسه سقط مشکلی نداریم اخه توهفته های اول بارداری ام پزشک سقط روانجام میده یا گیرمیدن؟

 4. زهرا جوینده می گوید

  سلام من ی بچه ۱۸ ماهه دارم ک شیرمیخوره باردار شدم تو هفته های اول هسم تموم دندونام خرابه تواین مدت بخاطر کرونا میترسیدم برم دندانپزشکی تازه روند درمان را شروع کرده بودم ک فهمیدم باردارم میخوام سقط کنم ایا قرصهای سقط توی شیردهی برا بچم خطرناکه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سلام بمدت 12 ساعت شیر ندهید

 5. سودابه می گوید

  سلام
  من دخترم ۸ ماهشه و باردارم از قرص میزوپرستول استفاده کردم و جواب داد حالی نمیدانم تا چی مدت باید به دخترم شیر ندهم لطفا کمک کنید

 6. پریسا می گوید

  سلام میشه بگید چه جوری استفاده کردین منم میخوام استفاده کنم قرص رو ولی میترسم دکترم گفته دوتا شیافی برداریه دونه زیر زبان بزار بااین سقط میشه به نظرتون

 7. خدیجه می گوید

  سلام پسرم ۳ماهه هستش چند روزه فهمیدم که احساس حاملگی دارم تست هم زدم مثبت بود نمیخوام دوباره بچه دار شم تورو خدا کمک کنید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور