ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

عوارض سقط جنین با قرص

عوارض قرص سقط جنین۲

عوارض سقط جنین با قرص

قرص سقط جنین چیست ؟

“قرص سقط جنین” رژیمی از دو داروی مختلف است، میفپریستون (با نام تجاری Mifeprex ، و همچنین به عنوان RU-486 شناخته می شود) و میزوپروستول ، که توسط FDA برای ختم بارداری تا 70 روز (10 هفته) بارداری تایید شده است.

میفپریستون یک قرص منفرد است که برای شروع فرآیند سقط پزشکی مصرف می شود. به عنوان یک آنتاگونیست پروژسترون عمل می کند و مانع از رسیدن هورمون طبیعی پیش از بارداری بدن به جنین می شود. بدون پروژسترون کافی، رشد جنین متوقف می شود و اگر به اندازه کافی کوچک باشد، کودک گرسنه می ماند. هر چه زن در دوران بارداری دورتر باشد، احتمال اینکه میفپریستون به زندگی جنین پایان دهد کمتر است.

میزوپروستول دومین دارو در فرآیند سقط پزشکی است که معمولاً 48 ساعت بعد تجویز می شود. میزوپروستول دهانه رحم را نرم کرده و باعث انقباضات رحمی برای دفع محتویات رحم می شود. اگر میفپریستون به زندگی نوزاد پایان نداده باشد، دفع آن پایان می یابد. دفع محتویات رحم معمولاً در عرض چند ساعت یا تا 2 هفته اتفاق می افتد، اما خونریزی ممکن است تا دو هفته رخ دهد.

سقط دارویی یک وسیله ایمن، قابل اعتماد و غیر جراحی برای سقط جنین ارائه می دهد.

سقط دارویی شامل داروهای میفپریستون و میزوپروستول است. میفپریستون (که قبلاً با نام RU486 شناخته می شد) از طریق دهان مصرف می شود. با مسدود کردن عملکرد هورمون (پروژسترون) که از بارداری حمایت می کند، به بارداری پایان می دهد. برای حدود 95 تا 98 درصد از بارداری‌های تا نه هفته، پس از مصرف دو دوز داروی سقط جنین، به درمان بیشتری نیاز نیست.

برخلاف سقط جراحی، سقط جنین با قرص دارویی نیازی به انجام در بیمارستان یا واحد جراحی روزانه ندارد، زیرا نیازی به حضور جراح، متخصص بیهوشی یا سایر کادر پزشکی در مراحل بعدی عمل ندارد. این امر آن را به یک جایگزین مناسب برای کسانی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند به شرط دسترسی به مراقبت های اضطراری تبدیل می کند.

این یک روش کمتر بالینی و غیر جراحی است که ممکن است برخی از زنان آن را ترجیح دهند.

سقط‌های دارویی معمولاً زمان‌برتر از سقط‌های جراحی است و ممکن است مراجعه‌ها و آزمایش‌های بیشتری به پزشک انجام شود.

نسخه ای برای میزوپروستول (که Cytotec نیز نامیده می شود) و همچنین نسخه هایی برای تسکین درد و حالت تهوع به شما داده شده است. ما به شما توصیه می کنیم که تمام نسخه های داده شده را برای کمک به کاهش عوارض جانبی سقط پر کنید.

عوارض سقط جنین با قرص

عوارض سقط جنین با قرص سایتوتک 200

بیش از 47٪ سقط جنین در ایالات متحده در زنان زیر 8 هفته با روش قرص سقط جنین پایان می یابد.

میزان موفقیت در زنانی که 8 هفته یا کمتر باردار هستند 96 تا 99 درصد است.

 برای زنانی که 9 تا 10 هفته باردار هستند ، میزان موفقیت اندکی کاهش می یابد و به 93 تا 98 درصد می رسد.

 در بیمارانی که 13 هفته باردار هستند ، میزان موفقیت 93 تا 96 درصد است.

میزان عدم موفقیت در روند سقط جنین پزشکی کمتر از 1٪ است.

سقط جنین چگونه انجام میشود

عوارض سقط جنین با قرص

قرص سقط جنین در واقع دو قرص متفاوت است.

اولین مورد Mifepristone است (Mifeprex ، RU 486 ، قرص فرانسوی) که FDA برای سقط جنین در مراحل اولیه پزشکی (7 هفته یا کمتر) در سپتامبر 2000 تأیید شد. با جلوگیری از اتصال پروژسترون روی رحم کار می کنداین منجر به پاسخی می شود که گویی پروژسترون کافی در بدن وجود نداردپوشش دیواره رحم از بین می رود و بارداری جدا می شودعلاوه بر این میفپریستون همچنین باعث افزایش فشار داخل رحم ، نرم شدن دهانه رحم و افزایش حساسیت رحم به انقباض در هنگام قرار گرفتن در معرض پروستاگلاندین ها می شود.

میزوپروستول (Cytotec) دومین قرصی است که داده می شود مشخص شد که دادن سایتوتک به زنانی که باردار هستند باعث گرفتگی رحم ، خونریزی واژن و سقط جنین می شودپروستاگلاندین ها باعث انقباض رحم می شوند و بافت حاملگی را از طریق دهانه رحم هل می دهند.

 چرا قرص سقط جنین اثر نکرد

مطالعه ای با استفاده از Misoprostol به تنهایی انجام شد تا مشخص شود چرا در برخی شرایط قرص سقط جنین موثر نیست. در بیماران با درد پایین شکم و خونریزی واژینال که در عرض 24 ساعت از مصرف قرص میزوپروستول اتفاق افتاده است ، میزان موفقیت بالاتری دارد. همچنین در زنانی که هرگز زایمان نکرده اند و دارای گروه خونی Rh منفی هستند ، میزان موفقیت بالاتری نیز وجود دارد. میزان موفقیت ایجاد سقط کامل با یک دوزمیزوپروستول  تقریباً 75٪ بوده است. میزان موفقیت با استفاده ازمیزوپروستول  به تنهایی برای خاتمه حاملگی طبیعی 85 تا 95 درصد است.

میزان شکست قرص سقط جنین بسیار ناچیز استدر صورت عدم موفقیت ، فرد باید به فکر ادامه بارداری ، حاملگی خارج رحمی ، سقط جنین ناقص یا از بین رفتن جنین (عدم رشد بافت بارداری و یا عدم وجود ضربان قلب جنین) باشدشرایطی وجود دارد که بیماران ممکن است برای چندین روز خونریزی سنگینی داشته باشند و در عین حال بارداری دست نخورده باقی مانده و به رشد طبیعی خود ادامه دهد.

 به همین دلیل مهم است که همه دستورالعمل ها را دنبال کنیدقرار ملاقات پیگیری 2 تا 4 هفته بسیار مهم استاطمینان از عدم وجود بافت جنین است و هیچ عارضه دیگری وجود ندارد.

سقط جنین پزشکی هنگامی که باید یک عمل جراحی کورتاژانجام شود ، یک شکست محسوب می شودهمه بیمارانی که انتخاب می کنند یک روش سقط جنین پزشکی را انجام دهند ، می دانند که میزان موفقیت 100٪ نیست.

علتی که ممکن است به سقط جراحی (ساکشن )نیاز باشد ، موارد زیر است.

عوارض قرص سایتوتک برای بارداری بعدی

بارداری ادامه دارد

تقریباً 25٪ بیماران برای ویزیت پیگیری 2 تا 3 هفته ای خود بر نمی گردندسونوگرافی انجام می شود که نشان می دهد بارداری همان بارداری است و رشد طبیعی نیز وجود داردبیمار باید تصمیم بگیرد که آیا مایل است بارداری را ادامه دهد یا سقط کند.

خونریزی شدید واژن

زنانی که پس از مصرف قرص میزوپروستول بدون خونریزی ، خونریزی بسیار کم ، خونریزی کم و یا بدون درد احساس می کنند ، باید از نظر بارداری خارج رحمی یا عدم سقط جنین پزشکی ارزیابی شوندبه ندرت اما ممکن است که خونریزی یا گرفتگی عضلات پایین شکم یا لگن اتفاق نیفتد و سقط درمانی موفقیت آمیز باشداین در زنانی رخ می دهد که 3 تا 4 هفته بارداری دارند.

 میزوپروستول ممکن است به صورت زیر زبانی ، یا مقعدی تجویز شودخونریزی به طور کلی 15 تا 20 دقیقه پس از مصرف قرص ها شروع به کاهش می کند.

بعد از سقط جنین چه آنتی بیوتیکی مصرف کنیم

آنتی بیوتیک ها ممکن است برای جلوگیری (پیشگیری) یا درمان عفونت مداوم شروع شوندقرص های میزوپروستول یا کورتاژ ساکشن جراحی دو روشی هستند که برای تخلیه رحم استفاده می شودتصمیم گیری برای انتخاب بین یکی یا دیگری به مدت طولانی بودن روند ، علائم حیاتی بیمار ، وضعیت آبرسانی ، حالت تهوع ، استفراغ ، میزان خونریزی واژن ، درد ،

دستورالعمل های مربوط به سقط پزشکی ، بر اهمیت مشاوره زنان در مورد خطر شکست و عوارض مرتبط با روش قرص سقط جنین تأکید دارنداز بیماران خواسته می شود در هر زمان برای یک دمای بالاتر از 38 درجه  که بیش از 24 ساعت طول بکشد ، با یک شماره اضطراری 24 ساعته تماس بگیرند . ( درد قابل توجه در قسمت تحتانی شکم که با استفاده از داروی مسکن برطرف نمی شود ، یک درد ناگهانی شدید لگن راست یا ربع پایین که ممکن است نشان دهنده  بارداری خارج رحمی باشد ، اسهال یا استفراغ مداوم ، قادر به ایستادن یا راه رفتن بدون سرگیجه ، تاکی کاردی (ضربان قلب سریع) ، بی حال ، بی پاسخ یا ایجاد ترشحات بدبوی واژن.)

طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

روش قرص سقط جنین اخیراً توسط FDA اصلاح شده است تا سقط جنین را تا 10 هفته با استفاده از روش قرص سقط جنین خاتمه دهد برای زنانی که بیش از 10 هفته باردار هستند ، هنوز ممکن است روش قرص سقط جنین انجام شود.

مطالعات نشان می دهد که روند قرص سقط جنین می تواند برای بیمارانی که 6 هفته یا کمتر دارند تا 93٪ تا 100٪ موثر باشدروش تجویز می تواند عامل مهمی در تکمیل روش سقط جنین باشد.

مقالات مرتبط

 پس از مطالعات بیشمار و میلیون ها بیمار که روند سقط جنین پزشکی را طی می کنند ، بسیار ایمن بودن آن ثابت شده استدستورالعمل های مصرف سری دوم قرص سایتوتک (Misoprostol) که شامل دوز ، راه مصرف (واژینال ، زیر زبانی ، باکال یا بلعیده شده) و تعداد دفعات آن است که به طور کلی دشوار نیست شاید قرص ها اگر از طریق واژن وارد شوند به اندازه لازم در عمق یا زیر دهانه رحم قرار نگیرندیا شاید قرص میزوپروستول حل نشده (ذوب) نشده و بنابراین دوز کافی برای تکمیل فرآیند سقط جنین بدست نیامده استاز طرف دیگر ، قرار دادن قرص ها به صورت باکال یا زیر زبانی ممکن است محقق نشود.

سونوگرافی واژینال بعد از سقط جنین

 سونوگرافی فقط باید برای اثبات عدم وجود کیسه حاملگی یا ضربان قلب جنین انجام شودغیر معمول نیست که آزمایش بارداری تا 3 هفته یا بیشتر مثبت باقی بماند .

حتی در 3 هفته ممکن است محصولاتی وجود داشته باشد که در رحم باقی می ماننداگر بیماران بدون علامت باشند (بدون تب ، درد پایین شکم ، ترشحات واژن ضعیف یا حساسیت به رحم) و فقدان کیسه سالم یا جنین ، مداخله تهاجمی موجه نیست.

دوره قاعدگی بعد از سقط جنین به طور معمول 4 تا 6 هفته پس از اتمام روند سقط پزشکی آغاز می شود تخمک گذاری ممکن است 4 تا 5 روز پس از مصرف قرص مزوپروستول رخ دهدبارداری می تواند در طی 1 هفته از مصرف قرص های مزوپروستول اتفاق بیفتد.

کدام قرص برای سقط جنین موثر است

کدام قرص سقط جنین موثرتر است؟

ترکیب میفه پریستون و میزوپریستول در سه ماهه اول بارداری بسیار موثر استروش های مختلفی وجود دارد که در انجام روند سقط جنین پزشکی استفاده می شود.

مراقبت های پس از سقط جنین

 زنان باید 2 تا 4 هفته پس از عمل سقط جنین پیگیری کننداین قرار مهم است و برای تأیید کامل روند سقط جنین استفاده می شود و هیچ مشکلی و شکایتی وجود نداردآزمایش ادرار می تواند آزمایش منفی بودن بارداری و خالی بودن رحم توسط سونوگرافی را تعیین کند.

تا زمانی که در قرار ملاقات بعدی ویزیت شده اید و اجازه انجام این کار را به شما نداده اید، هیچ رابطه جنسی یا استفاده از تامپون نداشته باشید.

علائم بارداری بعد از سقط جنین

هیچ مدرکی مبنی بر کاهش میزان باروری بیماران پس از سقط جنین پزشکی وجود ندارد . یک مطالعه افزایش میزان بارداری را در زنان تحت عمل قرص سقط جنین در مقایسه با گروه شاهد با نرخ باروری پایین نشان داد. مشاوره سقط جنین تلفنی

شیردهی پس از سقط جنین

اکنون که دانستید شیردهی پس از سقط جنین مجازاست ، می توانید اجازه دهید که تولید شیر به خودی خود کاهش یابد ، یا سعی کنید آن را سرکوب کنید. می توانید چند مرحله ساده برای کنترل روند شیردهی پس از سقط جنین امتحان کنید. مشاوره سقط جنین تلفنی

اگر سینه ها احساس سیری می کنند ، مهم است که شیر را با استفاده از پمپ شیر یا دست خود شیر دهید. اگر شیر اضافی را از پستان خود خارج نکنید ، ممکن است دچار ورم پستان شوید که منجر به سفت شدن بافت پستان می شود و می تواند منجر به عفونت های دیگر شود.

هیچ مدرکی وجود ندارد که مصرف سایتوتک یا میزوپروستول باعث عوارض پزشکی به دلیل شیر دادن به فرزندش میشود .

 سقط جنین پزشکی چقدر ایمن است؟

هنگام خاتمه حاملگی با استفاده از روش سقط درمانی کمتر از 0.5 درصد احتمال بروز عارضه جدی وجود دارد . عوارض سقط جنین با قرص

 مراقبت های بعد از سقط جنین

مراقبت از خود پس از مصرف قرص سقط جنین مهم است مراحل زیر را دنبال کنید تا حداقل شانس بروز عوارض را داشته باشید:

از وارد کردن اجسام به واژن از جمله تامپون خودداری کنیددوش گرفتن خوب است.

2 .حداقل 24 ساعت پس از مصرف قرص های میزوپروستول از انجام فعالیت های بدنی سنگین خودداری کنیدورزش شدید ، بلند کردن یا حمل اجسام سنگین ، ایستادن طولانی مدت یا پیاده روی بیش از حد طبیعی نمونه هایی از فعالیت هایی است که باید از آنها به مدت 24 تا 48 ساعت پس از عمل پرهیز کنید.

3. زنان باید از رانندگی پس از مصرف قرص های مزوپروستول خودداری کننددرد و ناراحتی به طور بالقوه باعث حواس پرتی شده و منجر به تصادف اتومبیل و احتمالاً مرگ می شود.

 • اگر تلفن ندارید یا بیش از یک ساعت از خدمات پزشکی بیمارستان فوریت زندگی می کنید ، درمان مناسب نیست. این در صورت خونریزی شدید که نیاز به درمان فوری دارد.

روش استفاده از قرص میزوپروستول برای سقط جنین

از کجا بفهمیم جنین کامل سقط شده

سقط ناقص جایی است که بیماران به طور کلی دل درد و خونریزی دارندوقتی تمام بافت جنین و یا بارداری از رحم خارج نشده باشد ، سقط جنین ناقص استاین می تواند باعث درد مداوم یا خاموش و درد شکم یا خونریزی واژینال شود.

گاهی اوقات کل جفت (که پس از زایمان نیز نامیده می شود) پس از زایمان در رحم باقی می ماند. جفت حفظ شده می تواند منجر به خونریزی (خونریزی) ، عفونت شدید یا حتی مرگ شود. مشاوره سقط جنین تلفنی

جفت احتباس شده معمولاً پس از زایمان واژینال اتفاق می افتد. اما RPOC بیشتر زمانی اتفاق می افتد که بارداری زودهنگام به پایان برسد. ممکن است تا روزها ، هفته ها یا حتی ماه ها پس از پایان بارداری مشکلی ایجاد نکند.

در بعضی مواقع خونریزی ممکن است بیشتر از زمان های دیگر باشدلخته های خون به اندازه لیمو یا توپ های گلف ممکن است از طریق واژن عبور کنندممکن است شروع ترشحات ناخوشایند واژن رخ دهد . عوارض سقط جنین با قرص

آیا سقط جنین با قرص قابل تشخیص است

هیچ آزمایش تجاری خون یا ادرار وجود ندارد که بتواند سطح خونی قرص سقط جنین را تشخیص دهد. عوارض سقط جنین با قرص

اگر دهانه رحم شما شروع به گشاد شدن کرده باشد اما خونریزی یا دردی ندارید ، ممکن است پزشک شما را با یک دهانه رحم بی کفایت تشخیص دهد و  برای جلوگیری از سقط دیرهنگام ، سرکلاژ را انجام دهد – یعنی با بخیه بسته باشد. مشاوره سقط جنین تلفنی

پزشک شما احتمالاً با تجویز دارویی برای کمک به بدن شما برای تخلیه رحم شروع می کند. شاید لازم باشد این دارو را بیش از یک بار مصرف کنید. در حدود 25 درصد موارد ، دارو جواب نمی دهد و پزشک شما باید جراحی به نام اتساع و کورتاژ یا D&C انجام دهد . مشاوره سقط جنین تلفنی

در صورت عدم موفقیت سقط جنین ، باید سقط جراحی به صورت پیگیری انجام شود تا از بروز عوارض یا رشد جنین با ناهنجاری جلوگیری شود.سقط جنین تقصیر شما نیست. و گرچه ممکن است بسیاری از والدین صریحاً در مورد داشتن آن صحبت نکنند ، بدانید که این اتفاق خیلی بیشتر از آنچه تصور می کنید اتفاق می افتد.

سقط جنین با قرص جایگزینی برای سقط جنین جراحی برای زنانی است که از نظر پزشکی برای آنها مناسب است و در مورد بهترین گزینه برای آنها تصمیم آگاهانه گرفته اند.

سقط جنین معمولاً چند ساعت بعد کامل می شود، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد. معمولاً به یک یا دو روز استراحت یا کاهش فعالیت نیاز دارید.

24 تا 48 ساعت بعد یک قرص میزوپروستول مصرف خواهید کرد. این امر دهانه رحم را نرم می‌کند و به رحم کمک می‌کند تا حاملگی را بیرون بکشد. این مرحله تقریباً همیشه در خانه اتفاق می افتد. (اگر بعد از مصرف میزوپریستول و قبل از اتمام سقط جنین نیاز به مسافرت دارید، توصیه می شود یک فرد بزرگسال مسئول داشته باشید که بتواند شما را رانندگی کند.)

مشاوره تلفنی سقط جنین

 • بعد از مصرف قرص سایتوتک چیزی در حدود 12 ساعت اتفاق نمی افتد. مشاوره سقط جنین تلفنی
 • بعد از 12 ساعت ممکن است شروع به خونریزی کنید. اگر خونریزی وجود ندارد نگران نباشید.
 • پس از تجویز پروستاگلاندین ، ​​اگر خونریزی از قبل شروع نشده باشد ، اکنون شروع می شود و بیشتر زنان دچار درد و گرفتگی معده می شوند که ممکن است بسیار شدید باشد. سقط جنین در سه ماهه دوم مانند زایمان است. در بعضی موارد خونریزی می تواند بسیار زیاد باشد و در موارد بسیار کمی (حدود 1 در 300 مورد) ممکن است لازم باشد که تزریق خون و سایر داروهایی که رحم منقبض شده اند انجام شود.
 • اگر درد زیادی وجود داشته باشد ، پزشک داروهای مسکن تجویز می کند.
 • مدت زمان متوسط ​​برای دفع بارداری حدود هشت ساعت پس از قرص های پروستاگلاندین است. با این حال ، تعدادی از زنان باید روز دوم و بعضاً در روز سوم دوره دوم پروستاگلاندین را انجام دهند. مشاوره سقط جنین تلفنی
 • تعدادی از زنان بعد از جنین از جفت عبور نمی کنند و برای کمک به این موارد (جفت حفظ شده) به یک روش جراحی احتیاج دارند.

عوارض قرص سایتوتک تا چند روز است

 • اگر زن Rh منفی باشد.
  • آزمایشات معمول توسط پزشک ارجاع ، گروه خونی را بررسی می کند. اگر گروه خونی Rh منفی باشد ، تزریق برای جلوگیری از تشکیل آنتی بادی انجام می شود که در صورت بارداری مجدد ، ممکن است مشکل ساز شود. مشاوره سقط جنین تلفنی
  • ممکن است چندین هفته خونریزی کنید. اگر خونریزی زیاد است (بیش از دو عدد ماکسی در ساعت و به مدت دو ساعت) باید با کلینیک ، پزشک ارجاع یا خدمات پزشکی بیمارستان فوریت تماس بگیرید. مشاوره سقط جنین تلفنی
   • اگر بیماری پزشکی مانند شکایت قلبی ، فشار خون بالا یا دیابت دارید.
   • اگر به شدت از آسم رنج می برید یا به هر دلیل دیگری تحت درمان طولانی مدت استروئید هستید.
   • اگر کم خون هستید یا اختلال خونریزی دارید یا داروهای ضد انعقاد خون دریافت می کنید.

   پزشک در مورد مناسب بودن درمان و گزینه های شما بحث خواهد کرد.عوارض سقط جنین با قرص

   میزوپروستول به صورت خوراکی نیز مصرف می شود. باعث نرم شدن دهانه رحم و منقبض شدن رحم برای دفع بارداری می شود.

   سقط دارویی شامل استفاده از داروهای میفپریستون و میزوپروستول به جای جراحی برای پایان دادن به بارداری است. به محض مشاهده بارداری در سونوگرافی می توان آن را انجام داد. در استرالیا، سقط دارویی تا هفته نهم بارداری انجام می شود.

  • بارداری برای ادامه به سطوح بالایی از هورمون پروژسترون نیاز دارد. میفپریستون با مسدود کردن عملکرد پروژسترون باعث توقف پیشرفت بارداری می شود. میزوپروستول باعث نرم شدن دهانه رحم و انقباض رحم می شود تا بارداری از رحم خارج شود.

عوارض سقط جنین با قرص در ماه اول

قرص برای سقط جنین

فرآیند و تعداد قرارهای ملاقات برای سقط دارویی بسته به نوع کلینیکی که در آن شرکت می کنید، و اینکه آیا برخی از آزمایشات مورد نیاز شما (مانند سونوگرافی و آزمایش خون) در محل موجود است یا نیاز به قرار ملاقات جداگانه دارد، متفاوت است. تعدادی از کلینیک ها می توانند آزمایش های لازم و سقط دارویی را در یک نوبت اولیه ارائه دهند.

فرآیند سقط جنین دارویی به طور کلی شامل مراحل زیر است:

شما یک مشاوره پزشکی با یک پزشک و اغلب یک پرستار نیز خواهید داشت که شامل ارزیابی بالینی اطلاعات پزشکی و سایر اطلاعات مربوطه و ترتیباتی برای انجام سونوگرافی و آزمایش خون است.

اطلاعاتی در مورد روش های سقط جنین به شما داده می شود تا به شما کمک کند تا در مورد بهترین روش برای خود تصمیمی آگاهانه بگیرید.

اگر تصمیم به سقط دارویی دارید، از شما خواسته می شود که یک فرم رضایت نامه را امضا کنید و تمام اطلاعات مربوطه در مورد انتظارات، اقداماتی که باید انجام دهید و مراقبت های قبل و بعد از سقط جنین به شما داده می شود.

شما در مورد نوع تسکین درد، و هر داروی مناسب دیگری که ممکن است به آن نیاز داشته باشید، و نحوه به دست آوردن آن برای آمادگی برای سقط جنین صحبت خواهید کرد.

اگر دستگاه داخل رحمی دارید، قبل از مصرف اولین دارو (میفپریستون) باید آن را خارج کنید.

شما یک قرص میفپریستون را در کلینیک یا در خانه مصرف خواهید کرد و سایر داروهای مناسب را تهیه خواهید کرد.

پس از مصرف دومین قرص سقط جنین دارویی در خانه، ممکن است موارد زیر را تجربه کنید:

حالت تهوع، استفراغ، اسهال، سرگیجه، سردرد و تب

درد – معمولا در عرض نیم ساعت و به طور کلی بسیار قوی تر از درد پریود است

خونریزی یک تا چهار ساعت بعد – شدیدتر از یک پریود و ممکن است لخته های بزرگ وجود داشته باشد

بعد از دو تا شش ساعت خونریزی معمولاً به سطح قاعدگی طبیعی شما می رسد

خونریزی معمولاً برای سه تا هفت روز دیگر مانند یک دوره معمولی است

خونریزی غیرقابل پیش بینی، نامنظم یا طولانی مدت می تواند تا چهار هفته پس از سقط دارویی ادامه یابد.

توجه: زمان درد و خونریزی غیرقابل پیش بینی است. گاهی اوقات قبل از مصرف داروی دوم شروع می شود، اما ممکن است شروع آن تا 24 ساعت طول بکشد.عوارض سقط جنین با قرص

آیا طب سوزنی برای سقط جنین کمک می کند؟

طب سوزنی می تواند در از بین بردن حاملگی ناخواسته کمک کند. این یک عمل سنتی است که مبتنی بر این اصل است که مشکلات بهداشتی ناشی از انرژی مسدود شده در بدن بوجود می آیند. با تحریک نقاط خاص مانند SP6 و L14 ، ممکن است سقط جنین رخ دهد.

همچنین انجام این کار توسط خودتان توصیه نمی شود و در عوض به کمک یک متخصص طب سوزنی کمک می کند.عوارض سقط جنین با قرص

بارداری ناخواسته و سقط جنین می تواند برای زنان شوکه کننده باشد و به طرق مختلف بر زندگی آنها تأثیر بگذارد. زمان نقاهت این روش می تواند در هر زن متفاوت باشد. لازم است از بدن خود مراقبت کنید و تمام مواد مغذی و مراقبت های لازم را برای رهایی از حالت عادی فراهم کنید.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور