ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

علائم سقط جنین ناقص با قرص (سایتوتک | میزوپروستول)

چرا بعد از سقط خونریزی قطع نمیشود

علائم سقط جنین ناقص با قرص : سقط جنین ناقص :یک سقط جنین است که تنها تا حدی موفقیت آمیز است. بارداری به پایان رسیده است – هیچ جنینی نمی تواند رشد کند، اما بدن شما فقط بخشی از بافت و محصولات بارداری را اخراج می کند. سقط جنین ناقص:( قرص سایتوتک)

شکل جنین سقط شده در ماه اول

از کجا بفهمیم قرص سایتوتک اثر کرده

به محض اتمام سقط جنین ، علائم شما باید کاهش یابد.

ممکن است خونریزی کمتری داشته باشد ، در حالی که دل درد ممکن است خیلی شدید احساس نشود. سایر عوارض جانبی مانند تب یا حالت تهوع نیز باید از بین بروند.

ممکن است دو روز طول بکشد تا شما به روال عادی خود برگردید ، زیرا این روند می تواند شما را خسته کند.مهمترین منبع برای فهمیدن اثر قرص سایتوتک سونوگرافی ست .

چند هفته پس از مصرف قرص سقط جنین ، احساس خونریزی کمتری طبیعی است ، بنابراین اگر هنوز لکه بینی دارید ، نگران نباشید.

حدود 4 تا 6 هفته پس از سقط جنین ، قاعدگی شما باید برگردد .

توجه داشته باشید که بدن شما می تواند حدود 3 هفته بعد  تخمک گذاری کند ، یعنی شما می توانید یک بار دیگر باردار شوید.

اگر خونریزی طولانی مدت دارید، خونریزی بیش از حد (خیلی بیشتر از یک دوره منظم قاعدگی)، درد شکمی  که بعد از چند روز از مصرف میزوپروستول سایتوتک، درد، غیر قابل تحمل، تب، خونریزی پس از سه هفته، یا درد هنگام شستن شکم شما ممکن است سقط جنین ناقص داشته باشد.

شما باید به بیمارستان یا پزشک مراجعه کنید تا یک سونوگرافی انجام دهید و اگر هر کدام از این علائم را داشته باشید، درمان شوید. این کاملا ضروری است زیرا بافت و خون موجود در بدن می تواند باعث خونریزی شدید یا عفونت شود. درمان سقط جنین ناقص در همه جا قانونی است.علائم سقط جنین ناقص با قرص

علائم سقط جنین ناقص با قرص

سقط جنین ناقص:( قرص سایتوتک)

سقط جنین ناقص چیست؟

سقط ناقص یک سقط جنین است که تنها تا حدی موفقیت آمیز است. بارداری به پایان رسیده است – هیچ جنینی نمی تواند رشد کند، اما بدن شما فقط بخشی از بافت و محصولات بارداری را اخراج می کند. اگر خونریزی طولانی مدت دارید، خونریزی بیش از حد (خیلی بیشتر از یک دوره منظم قاعدگی)، درد شکمی  که بعد از چند روز از مصرف میزوپروستول سایتوتک، درد، غیر قابل تحمل، تب، خونریزی پس از سه هفته، یا درد هنگام شستن شکم شما ممکن است سقط جنین ناقص داشته باشد.

شما باید به بیمارستان یا پزشک مراجعه کنید تا یک سونوگرافی انجام دهید و اگر هر کدام از این علائم را داشته باشید، درمان شوید. این کاملا ضروری است زیرا بافت و خون موجود در بدن می تواند باعث خونریزی شدید یا عفونت شود. درمان سقط جنین ناقص در همه جا قانونی است.علائم سقط جنین ناقص با قرص

. بسیار مهم است که سقط ناقص را درمان کنید. درمان سقط ناقص آسپیراسیون ساکشن یا “کورتاژ” نامیده می شود. گاهی اوقات درمان با دو قرص اضافی سایتوتک ممکن است کافی باشد.علائم سقط جنین ناقص با قرص

 علائم سقط جنین ناقص با قرص

سقط جنین ناقص پس ازمصرف قرص سقط جنین چند درصداست؟علائم سقط جنین ناقص با قرص

مدت بارداری       درصد سقط جنین ناقص

0-77 روز   1.6٪

78-83 روز 2.6٪

83-91 روز 3.4٪

انتظار برای سقط بدون مداخله رویکردی‌ست که پزشکان مدیریت در انتظار می‌نامند و بسیاری از زنان از آن با عنوان سقط جنین طبیعی یاد میکنند.

قرص سایتوتک هندی خوبه

چرا مدیریت در انتظار میتواند یک گزینه معقول باشد برخی از زنان سقط طبیعی را ترجیح میدهند زیرا آنها میخواهند از مداخلات پزشک اجتناب نمایند و در ترجیح میدهند در حریم خصوصی خانه‌های خود و بدون عذاب بستری شدن در بیمارستان و جراحی‌های پزشکی مانند دی و سی کار سقط جنین خود را به اتمام برسانند. افراد ممکن است ترجیحات به شدت قوی در این زمینه داشته باشند و بیشتر پزشکان تمایل خانمها درباره عدم انجام دی و سی را در نظر میگیرند.

برای بیشتر زنان تصمیمی برای عدم انجام سی و دی در واقع مطالعات نشان میدهد که 80 درصد از زنانی که برای سقط طبیعی صبر میکنند میتوانند این کا را بدون عوارض پیش‌بینی نشده انجام دهند البته این مسئله با فرض بر این مسئله است که آن خانم زمان کافی برای بیرون کردن بافت جنین را دارد (تا 8 هفته).

البته یک ریسک کوچک در ارتباط با خونریزی و عفونت وجود دارد اما این ریسک مشابه دی و سی میباشد نکته حائز اهمیت این است که برخی از زنانی که سقط طبیعی را ترجیح میدهند ممکن است در نهایت مجبور شود دی و سی را انجام دهند یعنی در صورتی که بافت دوره بارداری از رحم در زمان مناسب خارج نشود.

میزان خونریزی در سقط جنین چقدر است؟علائم سقط جنین ناقص با قرص

علائم سقط کامل جنین با قرص سایتوتک

خونریزی بعد از سقط طبیعی‌ست اما چگونه میتوانید متوجه شوید که چه زمانی خونریزی بیش از اندازه است. بنا بر تعریف سقط جنین از بین رفتن بارداری قبل از هفته   20  است یعنی قبل از اینکه جنین بتواند خارج از رحم زندگی کند.

هنگامی که بارداری در هر  زمانی از دست میرود رگهای خونی در رحم گسترش یافته‌اند و بافت به گونه‌ای توسعه یافته تا از بارداری حمایت گردد. زمانی که سقط رخ میدهد این مواد به بیرون ریخته میشوند. در زمان یک سقط نرمال خونریزی واژن معمولا سنگین‌تر از دوره قائدگی‌ست بنابراین چه زمانی میتوان متوجه شد که خونریزی بیش از حد میباشد؟ تفاوت بین خونریزی نرمال و هموراژی چیست؟

اگر خونریزی شما تا به اندازه‌ای‌ست که یک نوار بهداشتی متوسط(نه بزرگ و یا کوچک) در کمتر از یک ساعت آغشته به خون میشود بلافاصله به پزشک رجوع کنید. همچنین در صورتی که علایم شما صرف‌نظر از میزان خونریزی نشان‌دهنده بارداری خارج‌رحمی‌ست بایستی بلافاصله کمک پزشکی بگیرید. علایم بارداری خارج‌رحمی ممکن است شامل درد شدید در شکم و کمر و نبض بالا و سرگیجه باشد.

بعد از هموراژ مربوط به سقط ممکن است برگشت خون به شما حالت نرمال زمان ببرد و مراقبت از خود در این زمان بسیار حائز اهمیت است.علائم سقط جنین ناقص با قرص

اگر شما در منابع نگاهی بیاندازید و مقالاتی درباره کورتاژ عمدی دیدید نگران نشوید کاربرد پزشکان از اصطلاح کورتاژ برای توصیف‌های عمدی و غیرعمدی‌ست که در آن کورتاژ عمدی سقط انتخابی و سقط جنین غیرعمدی سقط خود به خود نامیده مشود.

مقدار خونریزی پس از مصرف قرص سایتوتک

اغلب زنان 1-4 ساعت پس از استفاده از قرص سایتوتک خونریزی را شروع می کنند؛ با این حال، تغییرات فردی وجود دارد. بدن هر زن متفاوت است. در برخی موارد استثنایی، خونریزی ممکن است 24 تا 72 ساعت پس از مصرف قرص سایتوتک رخ دهد. مهم است بدانیم که اگر خونریزی پس از 72 ساعت خونریزی رخ ندهد و یا خونریزی کم باشد، به این معنی است که سقط جنین روی نداده است. خونریزی معمولا از یک دوره قاعدگی سنگین تر و اغلب همراه با لخته است.

شدیدترین خونریزی معمولا 2 تا 5 ساعت پس از استفاده از قرص سایتوتک رخ می دهد و معمولا در عرض 24 ساعت کم می شود. برخی زنان ممکن است لخته هایی را روزها یا حتی هفته ها بعد دفع کنند. این شایع است و اگر هیچ علامتی از عوارض وجود نداشته باشد خطرناک نیست. چیزی است که بعد از سقط جنین انتظار می رود:

مقدار خونریزی متفاوت است. احتمالا در ابتدا سنگین تر از یک دوره قاعدگی است و حداقل به مدت چند روز به همان اندازه سنگین است. ده روز متوسط زمان خونریزی است، هرچند گاهی اوقات ممکن است خونریزی  وجود داشته باشد شود و یا به طور مداوم تا دوره بعدی 4-6 هفته طول بکشد. همچنین ممکن است که شما فقط چند ساعت خونریزی سنگین  داشته باشید.

علائم سقط جنین ناقص با قرص

اثر قرص سایتوتک-میزوپروستول بر جنین :

قیمت قرص سایتوتک هندی

علائم سقط ناقص با قرص سایتوتک

سایتوتک-میزوپروستول در سال 2000 توسط FDA به عنوان جایگزین سقط با جراحی تایید شد. در دو رژیم سقط دارویی غالب، سایتوتک-میزوپروستول دنبال می شود. مقالات اندکی درباره ی زنده ماندن جنین های زنده بعد از قرارگیری در معرض سایتوتک-میزوپروستول به تنهایی منتشر شده اند. این مقاله مروری برای خلاصه کردن مطالعات موجود تعیین کننده ی زنده ماندن جنین بعد از سایتوتک-میزوپروستول انجام شده است.

این مقاله نرخ پایه ی تداوم بارداری بعد از سایتوتک-میزوپروستول را به منظور کمک به تعیین ارزش درمانی پروژسترون مکمل در زنانی که تمایل به ادامه ی بارداری دارند تعیین می کند.

PubMed و پایگاه داده ی کوچران در مارس سال 2016 به دنبال مقالات نشان دهنده ی بقای جنین بعد از مصرف سایتوتک-میزوپروستول به صورت تک دارویی جستجو شدند. مطالعات بیشتری در لیست منابع مقالات مربوطه و مقالات مروری یافت شدند. مطالعات مربوطه ای که بقای جنین را تایید می کردند از اولتراسوند به عنوان معیاری برای تداوم بارداری استفاده کردند.

زنده ماندن جنین بعد از مصرف قرص سایتوتک

سایتوتک-میزوپروستول در محدوده ی وسیعی از دوزها و سنین حاملگی کشنده است؛ جنین های زنده مانده در محدوده ی مشابهی وجود داشتند. نرخ بقا با استفاده از دوزهای 200 تا 300 میلی گرم بین 10 تا 23.3 درصد بود. در یک مطالعه که از رژیم تک دوزی 200 میلی گرم فعلی استفاده می کرد، بقای جنین 23.3 درصد بود.

Csapo در سال 1973 نشان داد که خارج کردن کورپوس لوتئوم و در نتیجه از بین رفتن پروژسترون باعث دفع جنین می شود؛ جایگزین کردن پروژسترون منجر به بقای جنین می گردد . سایتوتک-میزوپروستول به عنوان یک عامل سقط کارآمد به عنوان پیشرفتی مهم و دارای پتانسیل تاثیر قابل توجه روی کنترل باروری انسان شناسایی شد . بعد از کشف سایتوتک-میزوپروستول ، سرعت تحقیقات افزایش یافت.

سندرم موبیوس و هولوپروزنسفالی بعد از مواجهه با سایتوتک-میزوپروستول

سندرم موبیوس یک بیماری نادر است که با فلج مادرزادی صورت و فلج ابدوسنس مشخص می شود. درگیری سایر اعصاب جمجمه ای، دیسمورفیسم اوروفشیال، و ناهنجاری های اندام ها نیز اغلب وجود دارند.علائم سقط جنین ناقص با قرص

در هند یک مورد کودک 10 ماهه متولد شده با سندرم موبیوس که با هولوپروزنسفالی بعد از مواجهه با سایتوتک-میزوپروستول در رحم مراجعه کرده است گزارش شده است. با دانش فعلی ما این مورد نخستین گزارش موردی منتشر شده ای است که این ارتباط و همزمانی را شرح می دهد. فرضیه ی اتیولوژیکی سندرم موبیوس نیز مورد بحث قرار گرفته است.

علائم سقط جنین ناقص با قرص

استفاه از جنینی مرغ  برای مطالعه ی تاثیرات سایتوتک-میزوپروستول  روی جنین زایی اولیه

سایتوتک-میزوپروستول که یک آنالوگ سنتتیک پروستاگلاندین E1 است یک داروی ضد زخم کارآمد بوده و به عنوان دارو برای القای سقط نیز تجویز می شود. این دارو به صورت غیر قانونی برای القای خاتمه ی بارداری توسط خود فرد و بدون نظارت نیز استفاده می شود. با این حال، سقط های ناموفق منجر به مواجهه ی جنین با دارو می شوند و گزارش شده است که باعث ناهنجاری های مادرزادی می گردند.

این مطالعه نتایج اولیه ی یک پروژه ی پیلوت طراحی شده برای ارزیابی تاثیرات میزوپروستول روی نمو جنین مرغ را گزارش می کند. پروژه شامل دو گروه تخم مرغ بارور است. گروه ها با A برای کنترل (n=5) و B برای نمونه ی تیمار شده (n=5) مشخص شدند.

جنین های گروه تیمار در معرض 4 میکروگرم میزوپروستول با تزریق مستقیم دارو به داخل ساک زرده قرار گرفتند، در حالی که همین حجم نرمال سالین به گروه کنترل تزریق شد. بررسی کل جنین ها بعد از 33 ساعت انکوباسیون مراحل نموی نرمال  را در جنین های گروه کنترل نشان داد.

در حالی که در گروه تیمار، 2 مورد از 5 جنین دچار تاخیر در مرحله ی نموی بودند و تشکیل وزیکول مغزی وجود نداشت و تعداد کمتری از جفت های somite مشاهده نشد. نتیجه گرفته شد که مواجهه ی جنین های مرغی در حال نمو با سایتوتک-میزوپروستول در دوزهای بالینی مربوطه ی زنان بزرگسال به طور بالقوه باعث تاخیر نموی و عقب ماندگی رشد جنین ها می شود.

عدم خونریزی بعد از مصرف میزوپروستول

میزوپروستول /سایتوتک و Teratogenicity

بازبینی تخصصی بیماری مزوفروتولوژیک در سال 2002 انجام شد. جزئیات کامل گزارش در اینجا موجود است. این گزارش به این نتیجه رسید:

“ارتباط بین نقص های زایمان و در معرض قرار گرفتن در معرض سایتوتک-میزوپروستول وجود دارد. به نظر می رسد که روند سقط جنین ناشی از میزوپروستول (به عنوان مثال، انقباض رحم و خونریزی) می تواند سبب ایجاد اختلال عروقی موقت در واحد جفت-جنین شود. این اختلال می تواند خون رسانی به جفت را کاهش دهد و منجر به هیپوتروفی، هیپوکسی یا انسداد عروقی در جنین شود. طیف گسترده ای از نقص ها ممکن است اما اغلب موارد  عبارتند از

equinovarus (کلاژ فو) عدم وجود انگشتان و در مواردی نقص تکامل در اعصاب مغزی ۱۲-۱۱-۹-۸-۵-۳ انحناهای عصب جمجمه (تاثیر عصب V، VI، VII و XII)

“در حالی که خطر نسبی ناهنجاریها واقعی است، مطالعات اپیدمیولوژیکی نشان می دهد که خطر مطلق (به عنوان مثال تعداد موارد) کم است (کمتر از 10 ناهنجاری در هر 1000 تولد در معرض میزوپروستول سایتوتک  در داخل رحم). این برآورد ریسک باید در هنگام آموزش زنان در معرض خطر نقایص جنین بعد از قرار گرفتن در معرض سایتوتک قرار گیرد.

زنان تنها با چنین اطلاعاتی می توانند تصمیمات بهداشت باروری کامل را اتخاذ کنند. به همین ترتیب، این خطر، مانند همه خطرات، باید در متن قرار گیرد.

برای مثال، در تنظیمات کم منابع و در کشورهایی که دسترسی به سقط جنین قانونی و ایمن محدود است، میزوپروستول به طور کلی گزینه ای برای سقط جنین ارزان است که زنان را مجبور به پایان دادن به بارداری می کند و پیامدهای کمتری نسبت به سقط جنین ناامن دارد. در واقع، در دسترس بودن میزوپروستول سایتوتک  باعث کاهش مرگ و میر ناشی از سقط جنین شد.

بیومدیکاله کردن سقط غیرقانونی جنین

دکتر مارسلو می گوید، در این جا تعداد زیادی موارد سقط وجود دارد. آن ها می گویند که این مورد ترس ناگهانی بوده است، یا این که افتاده اند، و بنابراین من از آن ها می پرسم که آیا روی یک جعبه ی سایتوتک افتاده اند. او نیز همچون بسیاری از همکارانش در صورت شک به القای خاتمه ی بارداری توسط زن از او درباره ی چگونگی القا سوال می کند، تا اطمینان حاصل کند که از روش های خطرناک استفاده نکرده است.

چرا بعد از سقط خونریزی قطع نمیشود

او توضیح می دهد که اگر آن ها از خرزهره استفاده کرده باشند که سمی است، ممکن است جان خود را از دست بدهند. یکبار او بعد از مرگ یک زن به دلیل استفاده از پروب واژینال با پلیس تماس گرفت، و بعد از گرفتن نام او از یک زن دیگر دارای سقط عفونی و ناقص، آن ها را برای دستگیری یک دکتر سقط غیر قانونی که باعث القای سقط او شده بود فرستاد.

بیشتر پزشکان می گویند که فقط در موارد یا زمانی که زنان با علائم سقط دیرهنگام اما بدون بقایای جنین به بیمارستان می آیند به پلیس زنگ می زنند و زنان را تحت فشار می گذارند. در غیر این صورت، آن ها از این کار اجتناب می کنند تا خود را در مقابل بیمار قرار ندهند. با این حال، بسیاری این کار را نه تنها برای نجات زنان، بلکه همچنین برای حفاظت از خود در برابر عوارض ایجاد شده انجام می دهند.

به همین دلیل، بسیاری از پزشکان در گزارش پزشکی بیمار خود سقط تحریک شده را می نویسند، اگرچه همیشه درک این که آیا سقط جنین عمدی بوده است یا خیر امکان پذیر نیست. بسیاری از پزشکان زمانی که مقادیر اندک سایتوتک-میزوپروستول در بیمار خود پیدا می کنند تسکین می یابند.

با این حال، بسیاری اشاره می کنند که گاه زنان از دوزهای بسیار بالا استفاده کرده، و/یا از آن در مراحل بارداری پیشرفته استفاده می کنند، که ممکن است باعث پارگی رخم و عفونت های خطرناک شود.علائم سقط جنین ناقص با قرص

عوارض جانبی  قرص  سایتوتک

مهم است بیمار بداند که فعالیت های روتین همچون ورزش، دخول جنسی، و کار باعث از دست رفتن زودهنگام بارداری نمی شوند. حدود 50% از همه ی موارد از دست دادن زودهنگام بارداری به ناهنجاری های کروموزومی جنین نسبت داده می شوند .

کالج آمریکایی متخصصین زنان وماماییACOG از دست دادن زودهنگام بارداری را به صورت بارداری داخل رحمی غیرزنده ویا با ساک بارداری خالی یا ساک بارداری حاوی جنین بدون ضربان قلب در 12 هفته ی اول بارداری تعریف می کند . در طول سه ماهه ی اول، اصطلاح از دست دادن زودهنگام بارداری، سقط، و سقط خودبخود، به جای هم استفاده می شوند . گزینه های از دست دادن زودهنگام بارداری عبارتند از: اجازه دادن برای پیشرفت طبیعی سقط درمان پزشکی، و تخلیه با جراحی هستند.

 1. سایتوتک-میزوپروستول برای از دست دادن زودهنگام بارداری مطالعه شده است. میزوپروستول که یک آنالوگ پروستاگلاندین E1 است باعث کاهش نیاز به اتساع با ساکشن و کورتاژ (D&C) تا 60% شده و زمان تکمیل را در مقایسه با دارونما کاهش می دهد. افزودن میفپریستون (آنتاگونیست گیرنده ی پروژسترون) به میزوپروستول به عنوان درمانی برای از دست دادن زودهنگام بارداری مطالعه شده است.
 2. با این حال، شواهد ناکافی برای نشان دادن این مساله که این رژیم بهتر از میزوپروستول به تنهایی است وجود دارد. ACOG استفاده ی روتین ازقرص سایتوتک-میزوپروستول برای درمان از دست دادن زودهنگام بارداری را توصیه نمی کند.
 3. تجویز واژینال میزوپروستول برای افزایش اثربخشی توصیه می گردد. نتایج مطالعه نشان می دهند که تجویز واژینال اثربخش تر از استفاده ی خوراکی از میزوپروستول است. یک دوز اثربخشی حدود 70% دارد، و اثربخشی 2 دوز حد ود 84% است .

قرص سایتوتک خوردم ولی خونریزی ندارم

 1. مشاوره بیمار برای تجویز مناسب بسیار مهم است. تجویز باید در صبح یا اوایل بعد از ظهر انجام شود. به بیمار بگویید که خونریزی شدید خواهد داشت. خونریزی معمولا 4 تا 48 ساعت بعد از تجویز قرص میزوپروستول رخ می دهد.
 2. اگر خونریزی در 48 ساعت رخ نداد، دوز سایتوتک -میزوپروستول باید تکرار شود. به بیمار بگویید که خونریزی معمولا بیشتر از قاعدگی است و همراه با کرامپ شدید می باشد. مشاهده ی عبور لخته ی خونی و بافت نرمال است. خونریزی شدید و کرامپ معمولا حدود 4 ساعت به طول می انجامد. بیمار باید در این زمان آرام بوده و در فعالیت های شدید شرکت نکند.
 3. به بیمار درباره ی اهمیت ماندن یک عضو خانواده یا دوست برای حمایت از او تاکید کنید. به بیمار توصیه کنید که در صورت پر شدن 2 پد در ساعت به مدت 2 ساعت متوالی حتما با پزشک خود تماس بگیرد . عوارض جانبی سایتوتک میزوپروستول شامل اسهال و سرگیجه هستند/ خونریزی اندک ممکن است تا حدود 2 هفته به طول انجامد.
 4. بیماران ممکن است برای مدیریت درد استامینوفین دریافت یا  استامینوفین کدئین)، همراه با میزوپروستول استفاده کنند. مهم است بیمار بداند که OTC و داروی ضد درد نباید از دوز روزانه ی توصیه شده برای استامینوفن تجاوز کند. زنانی که Rh(D) منفی دارند باید در 72 ساعت بعد از اولین تجویز قرص میزوپروستول ایمونوگلوبین Rh(D) دریافت کنند.
 5. پیگیری بعد از تجویز میزوپروستول اهمیت دارد. به بیمار توصیه می شود در 7 تا 14 روز با پزشک خود برای سونوگرافی پیگیری شوند تا اطمینان حاصل شود بافت ها به طور کامل خارج شده اند . اگر بافتی باقی مانده باشد، بیمار می تواند دوز سایتوتک -میزوپروستول را تکرار کرده یا D&C داشته باشد داروساز قادر به ارائه ی آموزش و حمایت از بیماری است که از دست دادن زودهنگام بارداری را تجربه می کند.

علت خونریزی نکردن بعد از قرص سایتوتک

اگر بعداز مصرف قرص سقط جنین هنوز باردار هستید…

سقط جنین با قرص در حدود یک درصد از موارد اثر نمی کند. حدود دو تا پنج درصد در زنان بافت جفتی در رحم باقی خواهند ماند و برای تکمیل سقط جنین نیاز به درمان بیشتری از قبیل قرص های اضافی یا یک روش جراحی کوچک برای تکمیل سقط جنین خواهند داشت.

حاملگی ممکن است که حتی پس از استفاده از سایتوتک / میزوپروستول همچنان ادامه داشته باشد. در این مورد، سقط جنین به طور کامل شکست خورده است و زن باردار است.

حتی اگر خونریزی کنید، هنوز می توانید بارداری را ادامه دهید. خونریزی به این معنا نیست که شما سقط موفق داشته باشید. اگر هنوز علائم حاملگی مانند سینه درد یا حالت تهوع دارید، ممکن است بارداری ادامه داشته باشد.

شما باید در عرض یک هفته یک سونوگرافی داشته باشید یا 3 هفته بعد آزمایش بارداری را تکرار کنید تا حاملگی به پایان برسد. بیشتر تست های بارداری که 3 هفته پس از سقط جنین انجام می شود قابل اعتماد هستند.

لازم است 3 هفته پس از سقط جنین انتظار بکشید زیرا هورمون های بارداری در بدن باقی می مانند و می توانند آزمایش حاملگی را به طور غلط مثبت نشان دهند. اگرپس از سقط دارویی ، بارداری شما پابرجاست ، می توانید مجددا سقط دارویی را انجام دهید یا سقط جراحی انجام دهید.

گرچه خطر بسیار پایین (کمتر از 1/1000) میزوپروستول می تواند خطر ابتلا به ناهنجاری های جنینی را افزایش دهد.علائم سقط جنین ناقص با قرص

علائم سقط جنین ناقص با قرص

مرگ ناشی از سقط جنین غیر ایمن

در گزارشات متخصصین، سایتوتک-میزوپروستول به صورت داروی با دو لبه ظاهر می شود. از یک طرف، باعث نجات زندگی می شود و پزشکان از آن در موارد عفونت بعد از سقط استفاده می کنند. از طرف دیگر یک روش بالقوه خطرناک و در عین حال راحت برای سقط غیر قانونی است که بسیار ایمن تر از سایر روش های خطرناک تر همچون دستکاری رحم یا سموم است.

اگر جنین با قرص سایتوتک سقط نشود

با این حال، در صورتی که زنان از دوزهای اشتباه یا در سنین حاملگی بالا بدون راهنمای پزشکی از آن استفاده کنند همچنان خطرناک است. فقط یک مورد مرگ مادر بعد از تجویز خودسرانه  سایتوتک-میزوپروستول توسط پزشکان در یک بیمارستان (HP) گزارش شده است، اما مشخص نیست آیا این زن از روش دیگری نیز استفاده کرده بود یا خیر.

دکتر لوئیزا که یک متخصص زنان و زایمان باتجربه در دهه ی پنجم زندگی است، با مرگ این زن شوکه شد. او میگوید، من آن دختر را دیدم، فکر کنم 23 ساله بود، او 20 هفته باردار بود . . . او از 25 قرص سایتوتک بعد از پیشنهاد دوستش استفاده کرده و در خانه مانده بود، نمی دانم چند روز، شاید دو تا سه روز در خانه بوده است. او ساعت 13:00 به اینجا آمد و در ساعت 18:00 به او رسیدگی شد.

این مورد یکی از شکست های اصلی سیستم است، بسیاری مواقع شرایط بیمار نیاز به بستری دارد، زمانی که من رسیدم او در وضعیت شوک سپتیک بود، او ضعف و غش کرده بود، فشار خون او افت کرده بود. به یاد می آورم که با بستگانش تماس گرفتم، مادرش خبر نداشت، خواهرش نمی دانست، این بیمار در ساعت 1:00 به بیمارستان انتقال داده شده و در ساعت 5:00 در آن جا جان خود را از دست داد،.

موارد جدی رخ داده است، و من شک هایی داشتم و بنابراین چندین مرتبه از بیمارستان درباره ی نتایج آتوپسی (کالبد شکافی) سوال کردم، زیرا داستان 25 قرص را باور نداشتم، فکر کنم دستکاری رحم نیز انجام شده بود .

عوارض قرص سایتوتک هندی

به نظر می رسد مرگ این زن به دلیل نادیده گرفتن پزشکی، یا خشونت سازمانی و نه استفاده از میزوپروستول به تنهایی بدون راهنمایی پزشکی و یا ترکیبی از این دو عامل بوده است. در حقیقت، برخی پزشکان و به خصوص کسانی که نگرش محافظه کارانه تری نسبت به سقط دارند، زن را با سقط ناقص به مدت چند ساعت ترک می کنند تا آن ها را تنبیه نمایند.

دکتر لوئیزا یکی از این پزشکان است: او می گوید، زمانی که بارداری پیشرفته تر باشد، مثلا 14، 15، 16 هفته، گاهی آن ها خونریزی نمی کنند، و درد قوی احساس می کنند، بنابراین ما می دانیم که او از دارو استفاده کرده است، زمانی که سوال می کنیم و او آن را تایید می کند، می گوییم که باید صبر کند، می گوییم که اگر تمایل به خاتمه ی بارداری دارد باید صبر کند،.

زیرا نمی توانیم او را بستری کرده و در بیمارستان باعث سقط او شویم، اگر او خونریزی نکند، اگر دهانه ی رحم او باز نباشد، اگر سقط ناقص نداشته باشد، به او می گویم که بسیار متاسفم و باید درد خود را بکشند .

با این حال، دکتر لوئیزا در موارد خطر برای حیات فرد شکی در استفاده از میزوپروستول برای تکمیل سقط ناقص ندارد. به عنوان مثال، او یکبار برای تحریک خارج سازی جنین در یکی از بیماران دارای عفونت شدید به او آنتی بیوتیک داده و از داروی سایتوتک استفاده کرد، او این کار را علیرغم تناقص اخلاقی ایجاد شده با این حقیقت که او اسکنی نداشت و بنابراین نمی دانست جنین زنده است یا خیر انجام داد.

قرص سقط جنین را از کجا می توانم تهیه کنم

شما می توانید قرص سقط جنین را از پزشک ، پرستار یا هر مرکز بهداشتی دریافت کنید. ممکن است بتوانید قرص سقط جنین را به صورت رایگان یا با هزینه کم دریافت کنید.

آیا برای خرید قرص سقط جنین به نسخه پزشک احتیاج دارم؟

اگر می خواهید قرص های سقط جنین را در داروخانه محلی خریداری کنید ، ممکن است به نسخه پزشک احتیاج داشته باشید یا نداشته باشید. این به مقررات محل زندگی شما بستگی دارد.

مدت زمان اثر،جواب دهی ،خونریزی ،قرص سایتوتک چقدراست؟

 

اگر بعد از مصرف سایتوتک خونریزی نکنم چه می شود؟
می توایند۲ قرص دیگر را قرار داده و بگذارید حداقل 30 دقیقه حل شود.
شما می توانید سقط جنین را تکرار کنید یا سقط کورتاژی کنید ، یا تصمیم به ادامه بارداری بگیرید.
1- بارداری خارج رحمی دارم
حاملگی خارج رحمی هنگامی اتفاق می افتد که جنین در مکانی غیر از رحم (رحم) مانند یکی از لوله های فالوپ کاشته شود. حاملگی خارج رحمی یک بیماری غیر معمول است ، اما به طور بالقوه تهدید کننده زندگی ، در 1.5-2٪ از بارداری ها اتفاق می افتد و تنها پس از 6 هفته توسط سونوگرافی قابل تأیید است …
. اگر حاملگی خارج رحمی داشته باشید ، قرص های سقط جنین عملی نخواهد بود. ممکن است وی خونریزی داشته باشید ، اما لخته یا بافت حاملگی را نخواهد دید ، زیرا بارداری در خارج از رحم ادامه می یابد.
بارداری خارج رحمی می تواند در مراحل اولیه بدون علامت باشد. علائم بارداری خارج رحمی اغلب مبهم است و شامل خونریزی واژن ، درد شکم یا لگن (معمولاً از یک طرف قوی تر) ، درد شانه ، ضعف یا سرگیجه است.

شیاف سقط جنین اصل


این علائم همچنین می تواند در شرایط دیگری مانند کیست تخمدان ، سقط جنین یا حتی در بارداری طبیعی اتفاق بیفتد ، بنابراین این علائم به تنهایی به معنای این نیست که زن بارداری خارج رحمی داشته باشد.
اگر به یک حاملگی خارج رحمی مشکوک باشید ، آزمایش خون برای بتا HCG ، هورمون موجود در خون در دوران بارداری و سونوگرافی بعد از 6 هفته می تواند برای تأیید تشخیص استفاده شود. یک حاملگی خارج رحمی پارگی می تواند تهدید کننده زندگی باشد و به مراقبت های اضطراری نیاز دارد.
2-
از مصرف گریپ فروت یا آب گریپ فروت در طول درمان خودداری کنید ، زیرا ممکن است باعث افزایش سطح خون داروها به سطوح نامطلوب شود و خطر عوارض جانبی از جمله سردرد ، سرگیجه ، خستگی ، حالت تهوع ، استفراغ ، گرفتگی ، اسهال ، هیپوکالمی (پتاسیم خون پایین) را افزایش دهد. ، احتباس مایعات ، تورم و فشار خون بالا.

آیا قرص آسپرین باعث سقط جنین میشود؟
 

این قرص ها تقریباً از داروهای خانگی برای سقط جنین شلیک شده اند ، همچنین می توانید از آنها برای تنظیم چرخه دوره خود استفاده کنید. شما باید بسیاری از این قرص ها را بدست آورید و سپس 5-6 از اینها را چندین بار با آب بخورید و در کنار آن شما باید تمام داروهای خانگی دیگر را نیز دنبال کنید. حال اگر در هر شرایطی این قرص ها را مصرف می کنید ، رژیم غذایی شما باید حتماً حاوی برخی مواد تشکیل دهنده باشد.

این مواد شامل زنجبیل ، میخک ، جعفری ، آووکادو ، انجیر و برخی دیگر از این گیاهان و آجیل ها هستند.
ممکن است از قرص ایبوپروفن به عنوان یک ضد درد استفاده کنید. با این حال ، می توان از این قرص ها برای شروع چرخه قاعدگی به طور مؤثر استفاده کرد. با این شانس که احساس می کنید دوره خود را از دست داده اید ، پس از آن تعویق نکنید. مقدار لازم قرصهای سقط جنین آسپرین را در کنار مقداری آب مصرف کنید و بهترین نتیجه را بگیرید.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

97 دیدگاه ها
 1. عسل می گوید

  سلام من یه دوره قرص سایتوتک و استفاده کردم.بعد از قرص هفتم مقدار زیادی مایعات مثل پاره شده کیسه آب ازم بی اختیار خارج شد اما خونی خارج نشد میخواستم بدونم ندفه خارج شده یا نه و اینکه قرص عملکرد درستی داشته.سپاسگزارم

 2. Mina می گوید

  سلام
  من ۵روزه که سقط انجام دادم. متأسفانه درد عجیبی کل ناحیه لگن، ران،کلیه ها وواژن دارم واین درد به قدری هست که پاهام رو نمیتونم صاف کنم یا طاق باز بخوابم.چون درد به قلب وحتی پشت چشمام میزنه. نفس کم میارم. نمیدونم چی کنم. راهنماییم کنید

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سلام متاسفانه سقط ناقص بوده وبقایای بزرگی مانده واحتمالا باعث عفونت شده حتما در ابتدا سونوگرافی انجام بدید چون این همه درد طبیعی نیست

 3. Solmaz می گوید

  سلام من در هفته ۴-۵بارداری هفت تا قرص میزو استفاده کردم و خونریزی داشتم اما ی روز بعد قطع شد،سونو دادم گفتن ساک حاملگی سالم هس و حامله هستم الان هفته هفت بارداری هستم و میترسم از اینکه بچه ناقص بدنیا بیاد خیلی نگرانم میخوام نگهش دارم اما خیلی اضطراب دارم.لطفا راهنماییم کنین

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سلام دلیلش سقط جنین خودسرانه است واعتماد زیاد وجاهلانه شما به تبلیغات اینترنتی وفروش قرص های سقط جنین که چنین مصیبتی به بار می اید

 4. فائزه می گوید

  سلام هفته هشتم بارداری هستم و جنین ناقص و بدون ضربان است خودم هم خونریزی دارم به نظرتان باید دارو مصرف کنم یا خیر
  و چه دارویی

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سلام اگر منتظر بمونید ممکن خیلی طول بکشه تا خونریزی کنید وکامل دفع بشه قرص مصرف کنید تا زودتر راحت بشید

 5. رویا می گوید

  سلام. من تو هفته 4 بارداری از قرص سایتو تک استفاده کردم خونریزی داشتم و کلی لخته خارج شد و فک کنم حتی جنین و تشخیص دادم یه چیزه ژله ای مانند بود ولی اصلا درد نداشتم و فقط حالت تهوع و اسهال. الان یه هفته میگذره و تو این مدت درد خیلی کمی داشتم و خونریزی خیلی تیره و خیلی کم. اما امروز درد زیادی داشتم و خونریزیمم زیاد شد ولی نه در حد پر شدن نوار ولی نسبت به قبل بیشتر. میشه راهنمایی کنید؟

 6. رویا می گوید

  همین الانم یه تیکه بزرگ لخته اومد بیرون ک رنگ بدی داشت. خواهش میکنم جوابمو بدید

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خب کاملا دفع شده همه چی

 7. . می گوید

  سلام من ۱۸تا قرص سایتوتک استفاده کردم هیچ دردی تو ناحیه شکم نداشتم حالت تهو هم همین طور فقط تنهاا دردم دردپام بود بخاطر بالا پایین پریدن زیادخون ریزی هم بسیار کم بود فقط ی بند انگشت ازم دفع شد ب نظرتون هنوز هم باردارم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   18عدد؟خیلی زیاده؟خود درمانی نتیجش همین میشه…شما حداقل باید خونریزی پریود داشته باشید…سقط انجام نشده

 8. لیلی می گوید

  باسلام ،
  من درروز سوم سقط هستم ،زیر نظر پزشک از امپول استفاده کردم ،ساعت های اول خونریزی و لخته های کوچیک وسفید وقرمز رنگ دفع شدند، وامروز فقط مقدار کمی خون همراه با مایه لزج سفیدرنگ رو دفع میکنم ،به همراه درد سینه، الان استرس شدید دارم که مشگل برطرف شده یا باید کوتاژ بشم ،پزشک بیان کردند تا یک هفته اما من خیلی استرس دارم ???? میتونم زودتر سونوگرافی انجام بدم ، ایا داشتن درد سینه طبیعی و نشانه وجود جنینه؟???????? هنوز هم درد ناحیه شکم رو دارم،ممنون میشم منو راهنمایی کنید تاشاید اروم تر بشم????

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله سونو انجام بدید هر چه سریعتر

 9. Shadan می گوید

  سلام من امروز از قرص سایتوتک برای سقط استفاده کردم دردم خیلی جزیی بود و فقط تا الان چند لخته خون ب همراه ماده و رگه های سفید رنگ ازم خارج شد ب نظرتون سقط انجام شده

 10. محبوبه توکلی می گوید

  سلام من ۱۱دی اول در بیمارستان با قرص و دست جنین جفت خارج کردن شب هم اتاق عمل کورتاژ بقایا یه هفته بعدش سونو دادم یخورده بقایا مونده بود که باعث شد عفونت شدید بگیرم با درد ،، الان دکتر بهم قرص میزوپروستول داد گفت اگر تا یه هفته چیزی دفع نشد دوباره کورتاژ،، واقعا چیزی ازم نمونده نابود شدم ، الان دوتا شیاف قرص سقط گذاشتم ولی هیچ اتفاقی نیفتاده ،، چیکار کنم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   دیگه بقایا با شیاف نمیوفته

 11. لیلا می گوید

  سلام و روزتون بخیر
  من در هفته شش بارداری بودم و تحت نظر پزشک، سه تا دوز دوتایی ۲۰۰ میلی‌گرم قرص، با فاصله ۳ساعت. بعد از سه چهار ساعت درد شدید ناحیه رحم داشتم و چندین لخته قهوه ای و سفید با رگه های صورتی ازم خارج شد. توی اولین دفعه ها یه چیزی اندازه کنجد اما خیلی تیره با یه دنباله کمرنگ توش بود، بعد از اون فقط انقباض رحم و شکم دارم و لکه های قهوه ای، خونریزی ندارم، از جمعه تا الان هم همچنان درد ادامه داره، به نظر شما احتمالا سقط انجام شده یا حتما باید خونریزی شدید باشه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   احتمالا دفع شده ولی سونو انجام بدید

  2. گیسو می گوید

   سلام من روز اول دو تا قرص استفاده کردم بهد از سی ساعت دوتا قرص واژن استفاده کردم بعد از پنج شش ساعت دستشویی قرصا افتادند ولی چند بار لکه خون اومده چیکار باید انجام بدم

   1. کارشناس مامایی می گوید

    عزیزم متاسفانه فقط ضیان به جنین وارد کرده اید

 12. رقیه می گوید

  سلام خسته نباشید،روز سه شنبه ازمایش دادم،بتا990بود،دکتر گفت روز جمعه،چهارتا قرص سایتوتک شیاف کنم،اما من پنجشنبه صبح10:30 انجام دادم،ساعت18خونریری شروع شد،در حد پریود،جمعه صبح ازم چهار لخته اندازه سکه،دفع شد،اما خونریزیم کمه،و یکی دو ساعته که نبض رحمی دارم،ایا سقط انجام شده؟

 13. ثریا می گوید

  سلام من ۲ ماه پیش احساس بارداری کردم و بی بی چک مصرف کردم و مثبت بود از قرص سایتوتک استفاده کردم و خونریزی داشتم و دوباره بی بی چک مصرف کردم و دوباره خونریزی کردم و در شرایطی هم نیستم که سونو گرافی برم ایا نیاز هست بازم قرص مصرف کنم ؟چون نه حالت تهوع دارم و نه درد پستان اگر جنین سقط نشده باشد باید چیکار کنم ؟ آیا بی بی چک کافی هست ؟

 14. سما می گوید

  سلام ۳روز پیش ده تا قرص سایتوتک مصرف کردم روز اول و دوم خونریزی داشتم ولی روز اول خونریزیم شدید ولی از روز بعد خیلی خیلی کم شد الانم تقریبا قطع شده چیکار کنم هفته ۶ بارداری بودم

 15. سما می گوید

  سلام ۳روز پیش ده تا قرص سایتوتک مصرف کردم روز اول و دوم خونریزی داشتم ولی روز اول خونریزیم شدید ولی از روز بعد خیلی خیلی کم شد الانم تقریبا قطع شده چیکار کنم هفته ۶ بارداری بودم امکان سقط ناقص وجود دارد

 16. الیساا می گوید

  سلام خسته نباشید من27روز باردارم وبه اشتباه دوتا آمپول پروژسترون زدم هفته پیش آیا با مصرف قرص سایتوتک می تونم سقط کنم واینکه چند ساعت بعد از مصرف این قرص سقط انجام میشه

 17. آمال می گوید

  سلام خسته نباشید…۹ روز از زمان‌پریودیم گذشت و ازمایش خون دادم که ازمایشم مثبت بوده
  ۶ قرص سایتوتک مصرف کردم ۴ تا واژینال ۲ تا زیر زبان
  که علایم دل درد داشتم بعد از ۵ ساعت خونریزی کردم ولی لخته ای نبود…همون لحظه فقط این خون از من خارج شد..و شب تا صب در حده لکه قهوه ای دیده میشه؟؟ سوالم اینه که دفع شده؟؟؟خیلی استرس دارم
  از خوردن قرصا‌ یک روز گذشته

 18. Zarii می گوید

  سلام وقت بخير
  ببخشيد من دقيق نميدونم ولي يك ماه ودو هفته س كه از پريود نشدم و تست م مثبت بود ،با فاصله هاي زماني ١٤ تا قرص سايتوتك هندي استفاده كردم و فقط ديدم مقداري قرص حل شده با چند لكه خون ارمد،بعد از ٤ روز الان درد شكم دارم كه ميكشه به كليه سمت چپم و هيچ خون و لخته اي هم نيومده،چيكار كنم حالا ؟آيا قرص سايتوتك فايزر بگيرم و واژينال بذارم؟؟داروهاي سنتي هم زيااااد خوردم ولي جواب نداد

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خب قرص همیشه کارساز نیست

 19. ندا می گوید

  سلام من يك ماه بود كه پريود نشدم تست دادم و مثبت بود دو تا قرص سايتوتيك خوردم و دو تا رو در رحم گذاشتم بعد از چهار ساعت لكه ديدم و بعد از اون چند لخته خون بعد از اين موضوع ديگر هيچ خونريزي ندارم و الان شك دارم سقط كامل انجام شده يا نه ميشه منو راهنمايي كنيد

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سونوگرافی انجام بدید

 20. زهرا می گوید

  سلام درهفته ۴بارداری قرص مصرف کردم خونریزی داشتم تا یه هفته بعد دیگه نداشتم سونوگرافی بعد ۱۰روز دادم گفتن که حدود۶میلی متر بافت وجود دارد الان چه کنم که دفع بشه این ۶mm
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 21. محبوبه می گوید

  سلام من‌درهفته6م بارداری هستم امروز 8عدد قرص سایتوتیک استفاده کردم 4عدد دهانی 4عدد داخل واژن.بعد 2ساعت به شدت درد داشتم بازهم بالا پایین پریدم تا جاییکه تونستم بعد8ساعت‌دردم کمتر شد خونریزی هم یکم بیشتر از عادت ماهانه دارم همراه با لخته های خونی‌.بنظر شما بچه سقط شده ؟

 22. س ا می گوید

  سلام وقت بخیر
  من ۱۴فروردین سونوگرافی دادم و گفتند که فقط ساک هست و بچه یا تشکیل نشده یا جذب شده.و باید سقط انجام بدم.در خانه از گرمیجات استفاده کردم به همراه ورزش.بعد از چند روز دچار لک بینی و بعد یک روز خونریزی شدید شدم.و لخته دفع کردم. بعد از اینکه چند روز خونریزی کم شد ،مجددا یک روز دچار خونریزی شدید شدم و مجدد لخته دفع کردم. بعد از فکر کنم دو هفته خونریزی کاملا قطع شد و هیچ مشکلی نداشتم. الان بعد از دوازده سیزده روز مجدداً پریود شدم.آیا این طبیعیه یا باید سونوگرافی بدم؟؟؟
  ممنون میشم که پاسخ بدید.

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سونوگرافی بدید چون بقایای بارداری دارید

 23. سحر٧٣ می گوید

  سلام من هفته ي ٤ روم بارداري با قرص سقط جنين داشتم و الان نزديك به يك ماه و ٥ روز خون ريزي دارم ولي درد ندارم يه مدت فقط لكه تيره رنگ بود بعد زيادتر شد الان كاملا خون ريزي دارم اين نرماله؟ بايد چيكار كنم؟

 24. saba می گوید

  چرا بعد خوردن قرص سایوتک درد خیلی خیلی شدید دارم یک ماه یه هفته حاملم ۶ تا قرص استفاده کردم

 25. Marziyeh می گوید

  باعرض سلام و خسته نباشید من دوماه چنین باردارم ۸تا قرص میزؤپرستول به فاصله یک ساعت تا یک ساعت نیم واژینالی استفاده کردم بعد چند ساعت تهوع و خونریزی خیلی خیلی زیاد که در چند ساعت یک بسته و نیم نوار نهداشتی تموم کردم همش لخته ازم میومد بعد با همون درد رفتم سونوگرافی دادم و هنوز جنین سالم بود قلب داشت ولی دوباره بعد سونوگرافی دوتا لخته زیاد ازم اومد و من. کامل بیهوش شدم ولی بعد خونریزیم بند اومد الان با گذشت دو روز در حد خیلی کم در روز یک نوار بهداشتی خونریزی دارم و تب سردرد دارم و قرص سفیکسیم ۴۰۰خوردم الان باید چیکار کنم تورو خدا راهنماییم کنید

 26. سارا می گوید

  سلام من در هفته چهارم سقط با قرص سایتوتک داشتم هر ده عدد رو مصرف کردم و خونریزی داشتم ولی نه خیلی زیاد و یه لخته هم به اندازه دو تا انگشت و دو بند انگشت بیرون اومد و بعدش خونریزی خبلی کم شد و فرداش به کل خونریزی تموم شد میخواستم بدونم سقط انجام شده تورو خدا جواب بدید

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سونوگرافی کنید احتمالا خیر

 27. مژ می گوید

  سلام.من ۵هفته باردارم و میخوام بدون اجازه شوهرم با قرص سقط کنم ولی میخوام حتما کورتاژ بشم و میخوام در حدی قرص بخورم که به خونریزی بیفتم و برم برا کورتاژ.چند تا قرص بخورم کافیه ؟ و ممکنه شوهرم بفهمه خودم سقط کردم؟بیمارستان میتونه مشکلی برام بوجود بیاره؟

 28. ملینا می گوید

  سلام.هفته ۷بارداری بودم و۴قرص سایتوتک استفاده کردم(دهانی)۳ساعت بعد اسهال واستفراغ.لرز و شکم درد شدید شدم ک کار به اورژانس کشید وبا سرم ومسکن هم درد داشتم .بعد خونریزی شروع شد امروز 4روزه که دو روز اول شدید و بعد به صورت پریود بوده .لخته هم داشتم ولی اینکه به چشم چیزی شبیه جنین ببینم ندیدم.بافتهایی هم داخل نوارم بوده.درد سینه هام هم کم شده و امروز کمی پهلو درد داشتم.بنظرتون سقط انجام شده.

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سونوگرافی واژینال انجام دهید

 29. سارا می گوید

  سلام. هفته شش بارداریمه، ده تا قرص سایتوتک مصرف کردم، ۴ تا تو دهن آب شد، ۶ تا واژینال، اولش تب و ارز شدید داشتم، بعد چند ساعت درد شدید رحم و ناحیه لگن، بعد ۶ ساعت از آخرین مصرف قرص پرید سبکی داشتم و چند ساعت بعد یه تکه گوشت مانند قد یه بند انگشت، حالا دو روزه پریدم، وخونریزی معمولی دارم، بنظرتون سقط انجام شده؟؟

 30. سما می گوید

  سلام من تواولین هفته ی بارداریم ۲۰تاقرص آسپرین خوردم حالابعدازدوهفته دلدرده خیلی شدیدی دادم بنظرتون اتفاق بدی افتاده؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   چرا 20تا اسپرین خوردید ؟

 31. Zahra می گوید

  سلام دکترببخشیدمن دوشب پیش تحت نظریه دکترماما ازقرص سقط استفاده کردم واسم دوتابصورت شیاف گذاشتن سه تاقرصم ب فاصله یساعت زیرزبانی استفاده کردم ۴ساعت بعدش دلدروخونریزی کردم صبش چن لخته خون ازم افتاد تیره رنگ بودبعدش دگ فقط چن لکه خونریزی داشتم دگ هیچ علائمی نداشتم دکترتوروخداجواب بدین ینی بچه بطورکامل سقط شده یان

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بنظر میاد سقط نشده باشه زودتر سونوگرافی انجام بدید

 32. نسرین می گوید

  سلام من هفته ۸بارداری هستم ۸تا قرص،ب فاصله ۳ساعت زیرزبانی استفاده کردم.دووتاهم ی ساعت یه ساعت واژینالی.بلافاصله درد فوق سدید و خونریزی و دفع مکرر لخته های ریز ریز وزیاد داشتم باامروز سه روز میشه.امروز یه قرص تو نوارم اومد.همچنان خونریزی متوسط و درد شکم وکمر دارم.بنظرتون سقط انجام شده

  1. کارشناس مامایی می گوید

   احتمالا دفع شده ولی سونو کنید

 33. مونا می گوید

  سلام من تو هفته ۶ بارداری بودم دیروز ۷ تا قرص سایتوتک ۲۰۰ میلی امریکایی استفاده کردم بعد از ۳/۴ ساعت به درد و خونریزی افتادم و کلی لخته بزرگ ازم خارج شد که تو یکی از رخته ها ی چیز سفیدی بود
  بنظرتون ۳ تا قرص باقیمانده رو مصرف کنم یا جنین سقط شده کاملا ؟؟
  چند روز دیگه میتونم برم سونوگرافی الان خونریزی ندارم تقریبا

 34. هستي می گوید

  سلام در در هفته سه بارداري سه عدد قرص سايتوك استفاده كردم يك عدد زير زبان و دو عدد واژينال
  بعد از. ٣ ساعت شروع به خونريزي و درد كردم
  اما بعد از ٥ ساعت كه دستشويي رفتم يكي از قرصا ها داخل واژن خارج شد و اب نشده بود
  امروز ٥ روز از مصرف قرص ها ميگذره و خونريزي ادامه دارد اما احساس هاي بارداري هنوز هست و لخته خون خارج نشده
  لطفا راهنمايي كنيد
  بايد مجدد قرص استفاده كنم؟
  در ضمن ٢ گرم زعفران دم كرده هم خوردم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   احتمالا سقط صورت نگرفته اول سونوگرافی انجام بدید تا مطمئن بشید

 35. Sahel می گوید

  سلام هفته ششم بارداری هستم،دوتا خوردم دوتا داخل واژن،درد شدید داشتم و خونریزی بعد از ۴ ساعت شروع شد و احساس میکنم جنین رو دیدم که خارج شد خونریزیم از پریودی کمی بیشتر است.
  سقط انجام شده؟تا چند روز باید خونریزی ادامه داشته باشه؟لطفا جواب بدید خیلی میترسم.

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله سقط شده مطمینا

 36. Sahel می گوید

  قرصی هم که استفاده کردم سایتوتک هست از بیمارستان زنان و زایمان گرفتم
  دیروز خوردم دردم امروز خیلی کم شده

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خونریزی کردید؟

 37. Sahel می گوید

  بله هنوزم دارم از دیشب ولی داره کم میشه هی

 38. azar می گوید

  سلام بعد از یک سقط جنین موفق با قرص سایتوتک تا چند روز بعد باید خونریزی داشته باشم؟
  مقدارش در روز چقدر باید باشه؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدهید

  1. کارشناس مامایی می گوید

   تا 2هفته

 39. azar می گوید

  سلام ۶ روز از سقط جنینم میگذره با قرص سایتوتک.
  بعضی موقع ها دل درد میگیرم طبیعیه؟دل درد کم مثلا در حد چند دقیقه تیر میکشه دلم.
  لخته خون هم دارم

 40. raha می گوید

  من اخرین پریودیم۶/۲۵بود و تا الان پریود نشدم تقریبا س چهار روز پیش رفتم دکتر امپول پروژسترون دوتا زدم ک پریود شم ولی نشدم دیروز هفت تا قرص سایتوتک استفاده کردم ساعت یک یکی زیرزبونی ی دونه داخل واژن دو ساعت بعد ی دونه زیرزبون ی دونه داخل واژن و دو ساعت بعدش ی دونه زیرزبون دوتا داخل واژن
  بدنم لرز گرفت و اسهال گرفتم ی خورده هم شکم درد ولی الان دوساعت از اخرین استفادم میگذره هنوز هیچ خبری از خونریزی نیست دیشب طرفای ساعت ده یازده رفتم سرویس دیدم ی مایع غلیظ ک رگ رگای خونی داخلشه البته خیلی کم بود ازم اومد بیرون البته نبود ک بریزه پایین دستمال ک میزاشتم میدیدم ی خورده لکه ست تا ب الان ک صبح شده هم همونطوره ب نظرتون سقط انجام شده؟اخه من خونریزی نکردم،یا امروز و منتظر بمونم شاید خونریزی شروع بشه

 41. Maryam می گوید

  سلام من 5هفته بار دار بودم وبا خوردن 6تا قرص سایتوتک آمریکایی سقط کردم همون شب سه تا لخته خون ازم خارج شد و حال بدی داشتم ولی روی خونریزی شدید نیوفتادم؟همون شب یه کم خونریزی بود و الان سه روزه روی خونریزی نیوفتادم آیا سقط کردم یا خیر لطفا کامل راهنمایی کنید چه کنم نگرانم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سلام سونو کنید تا مشخص شود ولی احتمالی خیر نشده

 42. bhr می گوید

  سلام…من یک شب ازسقط جنین ۸هفتم میگذره جنین رو دیدم و بعدو قبل ازاون لخته زیادی دفع شده خونریزی دارم ولی خیلی زیاد نه الان شبه دومه و باگرفتگی زیر شکم مواجه شدم لطفا راهنماییم کنین ممنون میشم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   عزیزم بقایای بارداری مونده برای همین دل درد دارید

 43. Baran می گوید

  من در هفته ۱۳ بارداری به دلیل بیماری ک ممکن بود جنین مبتلا باشه سقط با قرص انجام دادم ۴ عدد زیر زبونی و ب فاصله ۴ ساعت دو بار ۳ تا دیگه خوردم خونریزی داشتم ولی زیاد نبود لخته خون خیلی کم بود درد وحشتناکی داشتم ولی الان خونریزی قطع شده کمی زیر شکمم درد دارم ب نظرتون سقط انجام شده ؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   باید ساک بارداری همراه جنین دفع شده باشد اگر چیزی مشاهده نکردید که خیر سقط نشده

 44. فافو می گوید

  سلام وقت شما بخیر من در هفته پنج بارداری از قرص سایتوتک ده عدد استفاده کردم یکی زیر زبان یکی واژینال بعد از دهمین عدد چندین لخته و خونابه و مقدار کمی خونریزی از من دفع شد و چیزی شبیه یک کیست کوچک مت داخلش مقداری خون بود ، اما اصلا درد نداشتم ، امروز سونو دادم گفتن ساک بارداری هنوز موجوده ولی فعلا قلب تشکیل نشده تو رو خدا بگین چیکار کنم

 45. اردین می گوید

  سلام.منتوهفته هشت بارداری پنج قرص واژینال گذاشتم دوازده ساعت بعدخونریزی شدیدداشتم وتا یک هفته بعد خونریزی کم .سقط انجام شده یانه

 46. s می گوید

  من در هفته ۵ یبار مصرف کردم نشد بعد هفته ۷ انجام دادم نشد اخرش رفتم دکتر گفت خودسرانه این کارو نکنیددز هفته ۹ رفتم دکتر وارژینال برام تجویز کرد ک ۵ ساعت بعد متاستافانه جفت با بچه اومد در هر کاری با پزشک مشورت کنید ن دیگران

 47. Flower می گوید

  سلام لطفا پاسخ بدین
  من ۵ تا قرص استفاده کردم بعد از ۶ ساعت خون ریزی کردم ولی هیچ چیزی که تقریبا شبیه جنین باشه از من خارج نشد الان بعد از ۳ روز خون ریزیم شدیدتر شده و درد در ناحیه زیر شکمی دارم ولی غیرقابل تحمل نیست در حد درد پریودیه میخواستم بدونم جنین دفع شده؟
  در هفته چهارم بارداری هستم
  ممنون میشم جواب بدین

 48. mahla می گوید

  من ی سوال داشتم
  من ۲۷ سالمه و توی ۵ هفته
  دیروز با قرص سقط داشتم تمام علائمش مثل زایمان طبیعی بود ..از ساعت ۷ تا دوازده شب درد داشتم و خونریزی کم مثل پریودی ولی بعدش یهو دردم اروم شد ..
  الانم که یک روز گذشته خونریزی کمی دارم لخته ..
  هیچ دردی ندارم و خوب بودم امروز فقط احساس ضعف دارم و سرگیجه ..
  و اینکه من چیزی ندیدم ب جز لخته ی خون که ازم بره ..ممکنه سقط نشده باشه ؟
  یا اینکه ممکنه ادم خونریزی داشته باشه ولی سقط نشده باشه ،
  ممنون میشم جواب بدین

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سونو انجام بدید

 49. مهری می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من چهار روز پیش سقط داشتم با قرص درد داشتم و بعد دو ساعت لخته بزرگ و سفتی از من دفع شد تقریبا پنج هفته بودم اما بعد اون لخته اصلا دیگه خونریزی نداشتم و قط شد و هنوز که نفس میکشم احساس میکنم یه چیزی تو معدمه و احساس سبکی نمیکنم آیا کامل سقط نشده؟؟؟؟

 50. ریحانه می گوید

  سلام من ۶روزازپریودیم ردشده ومریض نشدم دوتابی بی چک زدم دوتاشم مثبت و۴تاقرص سایتوتک دوتازیرزبون ودوتاواژن بعداول یکم اب ازبدنم خارج شدوبعددوساعت خونریزی داشت که یه لخته فک کنم بزرگ ازبدنم خارج شد ویعددوساعت هم یه لخته بزرگ وصبح یه لخته کوچیک بعدم خونریزی قطع شد جنین سقط شده کاری لازم نیس انجام بدم

 51. نفس می گوید

  سلام من تو هفته چهارم بارداری بودم از قرص سایتوتک استفاده کردم ۳ تا زیر زبون یکیم داخل رحم.بعد از یک ساعت خونریزی شدید ب همراه درد شدید داشتم الآن دو هفته از خونریزیم میگذره کمتر شده خوحریزیم حالت تهوع ندارم دردم ندارم ولی لخته خون زیاد میبینم.از بی بی چک استفاده کردم جواب مثبت شد.یعنی هنوز باردارم؟؟باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنین🙏

 52. شیما می گوید

  سلام من ۵روز از پریودیم میگذشت دوبار بیبی چک زدم مثبت شد قرص سایتوتک برای سقط هم واژن هم زیر زبان انجام دادم بعد ۱۰تا قرص خونریزی داشتم ولی درد نداشتم لخته بزرگ ازم اومد لخته زیاد اومد بعد یه چیز گرد کوچیک دفع کردم و فرداش خونریزیم کم شد بعد لک شد بعد الان قطع شد فقط یهروزخونریزی داشتم میخواستم ببینم سقط شده؟

 53. سید می گوید

  سلام من چندروزازپریودیم گذشت تست دادم مثبت بوددوتاقرص سایتوتک بااب حل کردم واردواژینال کردم دوسه ساعت بعدخونریزی شروع شدنع شدیدلخته داشتم دیگه کمترشدبعدازچندروزحالالخته خونریزی شدیددارم توروخداکمکم کنین چه کارکنم اسهال هم داشتم

 54. گلنار می گوید

  سلام من باردار بودم ۷ هفته بود ۶ قرص خریدم مصرف کردم الان نزدیک به ۲ روزه خون ریزیم خیلی کمه باید چکار کنم ایا میتونم دوباره قرص بگیرم مصرف کنم

 55. مبینام می گوید

  سلام وقتتون بخیر من دوهفته پیش ازمایش دادم ومتوجه شدم باردارم ولی هنوز عقدم پنج تا قرس سایتوتک مصرف کردم ک دوتاشو بالااوردم ولی همون لحظه دل درد و کمر درد شدم و خونریزی گردم و چن لخته سفید رنگ ازم اومد و الان چند روزه ک میگذره ولی هنوز دل درد و کمر درد دارم یعنی سقط شده ؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سلام خیر سقط نشده

 56. Nihhhh می گوید

  سلام من دیروز قرص سایتوتک استفاده کردم ساعت ده صبح یه قرص گذاشتم زیر زبونم دوتا هم گذاشتم بااپلیکاتور قرص داخل واژن فعالیت کردم ولی هیچی نشدساعت 12ظهر دوباره تکرار کردم خیلی بالا پایین پریدم بعد یه ساعت بعد مقدار خیلی کمی خون اومد که توش سه چهار تا لخته مانند خیلی کم خون بود وبعدشم خونریزی کردم ودل درد داشتم اما خونریزیم کم بود تقریبا معمولی بود مثله قاعدگیه معمولی الانم اصلا درد ندارم خونریزیمم خیلی خیلی کمه جوری که روزی یه دونه نواربهداشتی استفاده میکنم هفته هفتم حاملگی ام بودم بنظرتون بچه سقط شده؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر مجدد تکرار کنید

 57. Nihhhh می گوید

  لطفا جواب بدین

 58. نوری می گوید

  سلام،،من در اخر هفته چهار اقدام به سقط با قرص سایتوتک زیر نظر پزشک کردم؛۲ قرص زیر زبان،۱ قرص در واژن،و بعد از گذشت یک و نیم ساعت ۲ قرص دیگر در زیر زبان،بعد از گذشت ۳ ساعت درد شدید رحم ،اسهال،لرز،و خونریزیم شروع شد،اول خونریزیم خون همراه با لختهای کوچیک بود بعدش یه لخته بندازه کف دستم که یه چیزی ب اندازه نخود و زرد رنگ که بهش وصل بود ازم خارج شد،بعد از خروج دردهام کمتر شد،الان بعد از ۳ روز خونریزیم مث پریودی هست،ایا سقط صورت گرفته؟هنوز سینهام درد میکنن،امروز بیبی چک زدم مثبت بود،لطفا راهنماییم کنید

 59. نوری می گوید

  سلام
  من هنوز بعداز گذشت ۱۱ روز خونریزی دارم،البته شدتدش کمتر شده،ایا بقایا دارم؟ قرص متیل ارگونوین برای بقایا خوبه؟ لطفا جوابمو بدین،ممنون از سایت خوبتون

 60. بهار می گوید

  سلام هفته سوم بارداری ۱۰ تا ۵ تا زیر زبونی ۵ تا هم داخل واژن قرص سایتوتک فایزر استفاده کردم بعد دل درد شدید وتب دوروزه ازم لخته کوچیک وبزرگ خارج شد روز دومم یه تیکه سفید رنگ شبیه جنین ازم خارج شد الان دیگه فقط در حد خون ابه خارج میشه میخواستم ببینم سقط انجام شده یا ن توروخدا جواب بدید خیلی استرس دارم

 61. صنم می گوید

  سلام
  آی وی اف کردم اما در هفته ۷ و ۸ دکتر گفت ساک هست اما خالیه و باید سقط بشه .قرص استفاده کردم ۵ تا،خونریزی کردم اما چیزی دفع نکردم که جلب توجه کنه ،بعد از ۳ روز خونریزی کم و گاهی دل درد در حد پریود دارم و سرگیجه که همچنان پابرجاس،سونو واژینال گف ساک مچاله شده اما هنو هست ،چکار کنم .از کورتاژ میترسم
  و اینکه ساکشن و کورتاژ هردو با بیهوشی هستن؟

 62. نورا می گوید

  سلام تو هفته ۶بارداری ۵درز قرص سایتوتک استفاده کردم ۲تا واژینال ۳تا زیرزبانی. ولی هربار زیرزبانی گذاشتم بعد ۱ساعت تهوع گرفتم بالا آوردم. حدودآ۶ساعت بعداز مصرف کم کم خونریزی گرفتم بادردشدید زیرشکم. ۲روز خونریزی عادی داشتم همراه لخته ولی خودم چیزی که نشون بده جنین دفع شده ندیدم الان روز ۴هستم خونریزیم خیلی کم هستش. بنظرتون جنین کامل خارج شده یانه؟

 63. نورا می گوید

  هنوزهم یه وقتایی زیرشکمم درد میگیره بعداز چند لحظه خوب میشه. آیا اینم عادیه؟

 64. Afson می گوید

  سلام وقت بخیر،من دوتاقرص سایتوتک‌ زیرزبونم گذاشتم واسه سقط،هفته هشتم هستم،بلافاصله درد وانقباض شکمی داشتم وبعدازچندساعت اندازه کف دست لخته سیاه خارج شد ودرپایان روز خونریزی داشتم ولی شدید نبود،روزبعدکاملاقطع شد،الانم هنوز حالت تهوع دارم مثل روزایی قبل به نظرتون سقط انجام شده؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   عزیزم سقط نشده

 65. Raha می گوید

  سلام من ۱۰ تا قرص میزو استفاده کردم،قبلش سونو دادم هفته ۴ بود فقط ساک تشکیل شده بود،دوباره این هفته سونو دادم گفتن ساک هنوز هست ولی رشد نکرده و دهانه ی رحم باز هست،باید چیکار کنم که بتونم به طور کامل سقط کنم؟

 66. Raha می گوید

  خونریزی هم داشتم،یعنی الان هم در حد لکه بینی دارم،ممنون میشم کمک کنید بگید چیکار کنم؟،

 67. zahra می گوید

  سلام وقتتون بخیر من نمیدونم هفته چندم بارداری بودم تست بی بی چکم مثبت شده بود ۱۰تا قرص سایتوتک مصرف کردم ۲تا زیر زبانی نیم ساعت بعد یک زیر زبانی و یک واژینال و همینطور نیم ساعت یکبار تکرار کردم بعد از حدود ۳ الی ۴ساعت عذر میخوام اسهال و اسفراغ و لرز داشتم وخیس عرق شدم و خونریزی کم شروع شد و چند لخته خون خارج شد و چون فشارم پایین بود ۴تا سرم برام زدن اورژانس اومد الان روز دومم هست و خونریزی نرمالی دردم مثل پریودی و کمی درد شکمی و کمر میشه راهنماییم کنید بدونم سقط انجام شده یا نه؟

 68. zahra می گوید

  اگه دعع نشده باشه سونوگرافی هفته دیگه انجام بدم دیر میشه؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور