ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

(14) روش عقب انداختن پریود بدون قرص

روش عقب انداختن پریود بدون قرص

14/ 1 به این ترتیب می‌توانید عادت ماهانه خود را به طور طبیعی به تأخیر بیندازید

مادر طبیعت هر زمانی از ماه می‌تواند شما را فرا‌بخواند، بنا‌بر‌این، همواره بهتر است حساب دقیق چرخه‌های ماهانه خود را داشته باشید.

اما مواقعی پیش می‌آید که تعطیلات ویژه یا جشنی پیش رو داریم یا ممکن است دلیل دیگری داشته باشد و پریود شما آخرین چیزی است که می‌خواهید با آن کنار بیایید!

عادت ماهانه می‌تواند وضعیت احساسی ما را خراب نماید و ما حتی در مورد درد جسمی که پریود برایمان ایجاد می‌کند شروع به صحبت نکنیم! درد‌های شدید پریود و تغییرات خلقی می‌تواند یک هفته برنامه‌ریزی‌شده را خراب کند.

بنا‌بر‌این، چه کاری می‌توان انجام داد تا عادت ماهانه در روز‌های خاص ما را غافل‌گیر نکند؟

 آن‌ها را به تأخیر بیندازید. بله، اما مصرف قرص برای به تأخیر انداختن دوره قاعدگی بعدا می‌تواند باعث بد‌تر شدن آن‌ به دلیل دوز هورمونی بالای این قرص‌ها در بدن شود.

پس ما فکر کردیم که 10 روش عالی را که می‌توانند به طور طبیعی پریود شما را به تأخیر بیندازند، به شما معرفی کنیم.

روش عقب انداختن پریود بدون قرص

 لطفا توجه داشته باشید این روش‌های درمانی برای نتیجه‌گیری بهتر باید حداقل دو هفته قبل از تاریخ پریودتان دنبال شوند.

14/ 2 ژلاتین

مخلوطی از یک بسته ژلاتین و یک فنجان آب به تأخیر انداختن فوری عادت ماهانه کمک می‌کند. این یک روش چینی برای به تأخیر انداختن پریود شما از چند ساعت تا یک هفته است.

 نوشیدن این محلول به کند شدن روند قاعدگی و در نتیجه تاخیر در قاعدگی کمک می‌کند.

14/ 3 انبه

شاید در مورد زنان بار‌دار شنیده باشید که به آن‌ها گفته می‌شود از خوردن انبه خود‌داری کنند، به این دلیل که انبه هندی سرشار از کاروتن است که باعث راه‌اندازی سطوح استروژن در بدن شده و منجر به تغییر در جریان خون رحم می‌شود و می‌تواند به سقط جنین در زنان بار‌دار بینجامد. اما اگر می‌خواهید پریود خود را به تأخیر بیندازید انبه هندی می‌تواند به شما کمک کند، زیرا در مواردی غیر از بار‌داری، بی‌خطر و طبیعی است.

14/ 4 آب لیمو

آب لیمو منبع غنی از ویتامین‌ها و اسید‌سیتریک است و به همین دلیل مصرف آب لیمو قبل از پریود می‌تواند آن را به تأخیر بیندازد. هم‌چنین می‌تواند جریان خون شما را سبک‌تر کرده و عوارض حین چرخه قاعدگی را تسکین دهد. نوشیدن آب لیمو چند روز قبل از تاریخ پریود مورد‌انتظارتان، کمک می‌کند تا بدون مشکل آن را به تعویق بیندازید.

 روش عقب انداختن پریود بدون قرص

14/ 5 برگ تمشک

درست مانند آب لیمو، برگ تمشک منبع فراوانی از ویتامین C است که با کند کردن روند قاعدگی به تأخیر در عادت ماهانه شما کمک می‌کند. چای برگ تمشک هم‌چنین در زمان پریود بسیار مفید است، زیرا حاوی فراگارین و آلکالوئید می‌باشد که با انقباض و به استراحت در‌آوردن رحم درد‌های شدید قاعدگی را کاهش می‌دهد. چای برگ تمشک به کاهش سندروم پیش از قاعدگی، درد‌های شدید پریود و حالت تهوع کمک می‌کند و انرژی شما را بالا نگه می‌دارد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.روش عقب انداختن پریود بدون قرص

بخوانید : عقب افتادن پریود بعد قطع قرص

14/ 6 ماساژ رحم

ماساژ روغن روی شکم به تأخیر انداختن و نیز تسکین درد قاعدگی در طول چرخه کمک می‌کند. اما این روش فقط زمانی موثر است که ماساژ به طور صحیح انجام گیرد، بنا‌بر‌این، استفاده از کمک حرفه‌ای توصیه می‌شود.

14/ 7 سرکه سیب

برای به تأخیر انداختن عادت ماهانه خود، قبل از پریود روزانه یک قاشق غذا‌خوری سرکه سیب مخلوط شده در آب بنوشید. نوشیدن سرکه سیب فواید زیادی دارد و برخی از معدود این موارد، رفع چربی و سموم اضافی از بدن است.

14/8 دانه‌های خردل

نوشیدن مخلوط 2 قاشق پودر خردل با یک فنجان شیر گرم یک هفته قبل از پریود به تأخیر انداختن آن کمک می‌کند.

 روش عقب انداختن پریود بدون قرص

14/9  برگ جعفری

برگ جعفری حاوی منبع غنی از ویتامین B12، ویتامین K، C و نیز ویتامین A است. جوشاندن چند برگ جعفری در آب و مصرف آن دو بار در روز پس از خنک کردن، به تأخیر انداختن عادت ماهانه و هم‌چنین دفع سموم اضافی از بدن کمک می‌کند.

14/10  روی تشک بروید

پریود با تغییر در عادات شیوه زندگی می‌تواند به تأخیر بیوفتد. اگر برخی تمرینات شدید را درست قبل از پریود شروع کنید می‌تواند به مغز شما سیگنال دهد تا پریود را به تأخیر بیندازد. رژیم شدید ورزشی به بدن استرس وارد می‌کند تا متفاوت عمل کند که پریود شما را موقتا سرکوب نماید.

14/11 دانه گشنیز 

این می تواند دوره قاعدگی را تاخیر دهد.دانه های گشنیز، دارای خواص برای کنترل هورمون هستند و بنابراین می توانند دوره ها را تاخیر دهند.

  • برای درمان، 20 گرم دانه گشنیز را در 2 فنجان آب بریزید.
  • 10 دقیقه بجوشانید.
  • این آب را هر روز تا دو هفته قبل از شروع دوره قاعدگی، بنوشید.

14/ 12 حبوبات/ عدس داشته باشید

حبوبات، جزء اصلی در رژیم غذایی هندی هستند. حبوبات در به تأخیر انداختن پریود شما کمک می‌کنند. عدس سرشار از مواد معدنی، پتاسیم و فیبر است که چرخه قاعدگی را مختل می‌کند و نیز به رفع هم‌زمان سایر مشکلات مربوط به عادت ماهانه کمک می‌نماید.

می‌توانید عدس را به صورت پودر‌شده با یک لیوان آب ولرم مصرف کنید. می‌توانید آن را مانند سوپ میل نمایید.

14/13 انجیر

انجیر ، می تواند سطح هورمون ها را در بدن شما کنترل کند.و می تواند دوره را برای چند روز به تعویق بیاندازد.

  • برای درمان، تعدادی برگ انجیر و 2 فنجان آب نیاز است.
  • 10 دقیقه آن را بجوشانید.
  • و سه بار در روز، چند روز قبل از شروع دوره بنوشید.

14/14از غذا‌های پر‌ادویه پرهیز کنید

خوردن غذا‌های پر‌ادویه جریان خون را بهبود می‌بخشد و چرخه قاعدگی شما را شروع می‌کند. اما اگر می‌خواهید خلاف این اتفاق صورت بگیرد، از غذاهای پر‌ادویه مانند فلفل قرمز ، فلفل سیاه و سیر پرهیز کنید. بهترین راه این است که این غذا‌های پر‌ادویه را چند روز قبل از تاریخ پریود کلا از بین ببرید.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور