ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

خونریزی لانه گزینی چند روز است؟؟؟

خونریزی لانه گزینی چند روز است : خونریزی لانه گزینی می تواند نشانه اولیه بارداری باشد. اگر می خواهید باردار شوید ، احتمالاً بیش از حد از هر علامت ، علامت یا تورم خارج از عادی که در حین انتظار خود مشاهده کرده اید ، بسیار آگاه هستید ، مخصوصاً اگر قبل از پریود خونریزی مشاهده کنید.

و حتی اگر شما رسماً “تلاش” نمی کنید ، با وجود خون غیر منتظره باز هم می توانید مکث کنید. دقیقاً چه اتفاقی می افتد؟

خونریزی لانه گزینی چند روز است

خونریزی لانه گزینی چیست؟

خونریزی لانه گزینی به معنای مقدار کمی لکه بینی یا خونریزی سبک است که از 10 تا 14 روز پس از لقاح و چند روز قبل از چرخه قاعدگی بعدی شما اتفاق می افتد. این تقریباً رایج است – حدود یک سوم کل زنان گزارش می کنند که آن را تجربه کرده اند.

خونریزی لانه گزینی در زمانی انجام می شود که تخمک بارور شده در دیواره رحم کاشته می شود. خونریزی لانه گزینی از علائم حاملگی نیست. یک مطالعه هیچ ارتباطی بین کاشت و خونریزی واژینال نشان نداد و از آنجا که لکه بینی می تواند در چرخه هایی اتفاق بیفتد که هم به بارداری ختم شود و هم به پایان نرسد ، نتیجه گیری واقعی بین این دو دشوار است.

علائم خونریزی لانه گزینی

خونریزی لانه گزینی اغلب می تواند برای مدت کوتاهی اشتباه گرفته شود. همین امر در مورد بسیاری از علائم و نشانه هایی که غالباً همراه با خونریزی لانه گزینی است صادق است – آنها بسیار شبیه به پریود شدن هستند .اما برخی موارد خاص وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

 • لکه بینی روشن / ترشحات قهوه ای
 • دل درد  سبک (بسیار کمتر از یک دوره عادی)
 • حالت تهوع
 • سینه های دردناک
 • سردرد
 • نوسانات خلقی

خونریزی لانه گزینی چه مدت طول می کشد

از آنجا که این نوع خونریزی با زمان پریود همگام سازی می شود ، تشخیص این دو ممکن است دشوار باشد. اما چند چیز مجزا برای جستجوی وجود دارد.

 • رنگ خون اگرچه رنگ خون قاعدگی شما ممکن است متفاوت باشد ،  به خصوص در چند روز اول قاعدگی ، قرمز روشن تر است. اما خونریزی لانه گزینی معمولاً به رنگ صورتی روشن یا قهوه ای تیره است.
 • لخته شدن خونریزی قاعدگی غالباً حاوی لخته است ، در حالی که خونریزی لانه گزینی معمولاً اینگونه نیست.
 • سنگینی / مقدارحتی اگر دوره هر خانمی متفاوت باشد ، خون قاعدگی اغلب سنگین تر است و مدت زمان بسیار بیشتری از خونریزی لانه گزینی طول می کشد. یک روش خوب برای تجسم آن ، فکر کردن در مورد مقدار خون لازم برای پر کردن یک پد یا تامپون است. اگر خون کافی برای انجام این کار وجود داشته باشد ، معمولاً قاعدگی شماست. اگر هنگام پاک کردن متوجه چیزی بیشتر مانند لکه بینی یا اثری از خون شوید ، می تواند خونریزی لانه گزینی باشد.

لانه گزینی چند روز بعد از لقاح

بعد از لانه گزینی شما باردار می شوید اما ممکنه هنوز علائمی از بارداری رو در خودتون مشاهده نکنید. برای اینکه تست حاملگی انجام بدید باید کمی صبور باشید و این کار رو زود انجام ندید. چرا که ممکنه سطح هورمون hcg در بدن به سطح مورد نظر نرسیده باشه و جواب تست باردرای شما رو منفی نشون بده.

به طور میانگین حساس‌ترین تست‌های حاملگی، در حدود 10 روز بعد از تخمک گذاری، نتیجه رو نشون میدن. البته باید این موضوع رو به خاطر داشته باشید که تخمک گذاری، لقاح و لانه گزینی از جمله فرآیندهای مهم برای ایجاد بارداری هستند و هر کدام از این مراحل جدول زمان بندی مخصوص به خودش رو داره و این زمان بندی برای تمام خانمها منحصر به فرد بوده و ممکنه با دیگران متفاوت باشه.

حتی بعد از لانه گزینی و شروع ترشح هورمون اچ سی جی، باز هم چند روز طول میکشه تا این هورمون به حد کافی در بدن بالا بره و در آزمایش خون یا تست بارداری تشخیص داده بشه.

بنابراین بهتره بعد از عقب افتادن خونریزی قاعدگی، حداقل یک هفته صبر کنید و بعد تست خانگی بارداری یا بی بی چک رو استفاده کنید. برای انجام آزمایش خون بارداری هم بهتره یک هفته بعد از عقب افتادن پریود صبر کنید و اگر بعد از گذشت این مدت زمان، همچنان خونریزی پریود ایجاد نشد، برای انجام آزمایش خون به آزمایشگاه مراجعه کنید.

همزمانی خونریزی لانه گزینی با پریود نی نی سایت

رنگ خون ، لخته شدن و شدت خونریزی که تجربه می کنید همه نشانگرهای خوبی در مورد این است که آیا شما با خونریزی کاشت در مقابل پریود مواجه هستید. اما نکته مهم دیگری نیز باید در نظر بگیرید: مدت زمانی که خونریزی می کنید .

بیشتر دوره های قاعدگی زنان از 3 تا 7 روز به طول می انجامد. خونریزی لانه گزینی ، از چند ساعت حداکثر تا سه روز طول می کشد. (اگر اولین بارداری شما باشد ، ممکن است در طرف دیگر این محدوده قرار داشته باشید ، در حالی که زنانی که قبلاً باردار شده اند در محدوده کمتری قرار خواهند گرفت.) بنابراین اگر فقط برای مدت کوتاهی خونریزی خفیف دارید و جریان خون  افزایش نمی یابد ، احتمال اینکه شما خونریزی کاشت را تجربه می کنید وجود دارد.

اگر واقعاً خونریزی لانه گزینی را تجربه می کنید ، هیچ جای نگرانی وجود ندارد. این برای شما و نوزاد طبیعی و بی ضرر است و خود به خود برطرف می شود. با این حال ، در برخی موارد ، چند دلیل وجود دارد که می توانید با مامای خود تماس بگیرید.

اگر خونریزی شما کاهش نیافته است ، ممکن است سقط جنین یا مسئله ای مانند بارداری خارج رحمی را تجربه کنید. قطعاً ارزش تماس یا مراجعه به پزشک را دارد. و اگر باردار هستید و دچار لکه بینی یا خونریزی هستید ، به خصوص اگر در سه ماهه دوم یا سه ماهه سوم هستید ، همچنین مهم است که هرچه سریعتر با مامای خود صحبت کنید.

نکته پایانی: همیشه داشتن ایمنی بهتر از تأسف است ، به خصوص وقتی که صحبت از خونریزی و بارداری می شود ، بنابراین اگر  نگران هستید ، در تماس با پزشک یا ماما خود دریغ نکنید.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

9 دیدگاه ها
 1. عبدالهی می گوید

  از اینکه این متن رو درمورد خونریزی لانه گزینی از سایت شما خوندم واقعا ممنونم پراز انرژی مثبت بود بخصوص در شرایط بد روحی من که دارم اینو تجربه میکنم امیدوارم لانه گزینی باشه برای من

  1. کارشناس مامایی می گوید

   امیدوارم بسلامتی

 2. سوین می گوید

  ایا خونریزی بعد ۱۰ روز با وجود مصرف قرص اورژانسی میتونه برای لانه گزینی باشه؟ و اینکه اگر پریودی هست آیا دوباره در زمان سیکل قاعدگی همیشگی هم باید پریود شد؟

 3. مهلا می گوید

  سلام عزیزم خونریزیتون چه طوریه؟؟

 4. ... می گوید

  آیا خونریزی چهار روزه و زیاد لانه گزینی است؟

 5. سحر می گوید

  سلام
  من دقیقا سر تاریخ پریودیم خونریزی داشتم و دقیقا شبیه قبلا ۷ روز کامل خونریزی داشتم
  ایا با این وجود امکان داره باردار باشم و خونه برای لانه گزینی باشه ؟؟؟

 6. نگار می گوید

  سلام من پریودام نامنظمه از ۲۵ روز تا ۳۰روز طول دوره هستش بین همین تایم دوروز لکه بینی خفیف داشتم بعد قطع شد دوباره بعده چندروز لکه بینی خفیف داشتم دوباره قطع شد الان از تایم پریودم گذشته بازم امروز لکه دیدم و زیر دلم احساس گرفتگی دارم آیا خون لانه گزینی میتونه باشه؟

 7. باران می گوید

  سلام من چند ماهی اقدام ب بارداری کردم ماه قبل پریودم عقب افتاد ولی پریود شدم این ماه ب جای پریودم یکم خونریزی داشتم ولی در حدی که پد کامل خیس نشد و رنگ خون یکم تیره تر از همیشه بود روز بعد کم و کمتر شد وروز سوم کلا قطع شد و یکم حالت دل درد داشتم و صبح اول وقت هم حالت تهوع داشتم ولی زیاد نه می‌تونه این حالت من لانه گزینی باشه؟

 8. اسرا می گوید

  سلام من28روز ازقاعدگی قبلیم گذشته وچند بارلکه بینی خیلی کم داشتم ولی درد پریودی نداشتم احتمال داره باردار باشم

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور