ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

خونریزی شدید قاعدگی | درمان دارویی | نزدیکی

خونریزی شدید قاعدگی درمان نزدیکی :خونریزی شدید قاعدگی (به نام منوراژی توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی) به عنوان خیس کردن یک نوار بهداشتی یا تامپون در هر ساعت یا کمتر، در طول هر سیکل قاعدگی تعریف شده است.

 برای بسیاری از زنان، خونریزی شدید قاعدگی یک مانع بزرگ در سبک زندگی است. آیا شما تا به حال مجبور به برنامه ریزی مجدد فعالیت هایتان نزدیک دوره قاعدگی خود شده اید؟ پس شما می دانید که چه زحمتی ایجاد می کند.

خونریزی شدید قاعدگی درمان نزدیکی

شما ممکن است ندانید که خونریزی شدید می تواند بیشتر از یک شکست در برنامه ریزی باشد. خونریزی سنگین می تواند موجب کم خونی فقر آهن شده که شایع ترین تهدید کننده سلامتی مرتبط با منوراژی است.

در حالی که اغلب موارد کم خونی می تواند به راحتی با مکمل خوراکی آهن درمان شود، گاهی اوقات خونریزی آنقدر شدید است که کل حجم خون زن افت می کند و منجر به تنگی نفس، خستگی شدید و تپش قلب شده که نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد.

ملاحظات درمانی برای خونریزی قاعدگی شدید

گزینه های شیوه زندگی
چندین گزینه وجود دارد که شما ممکن است بخواهید برای کاهش خونریزی شدید قاعدگی خود، در مورد آن تلاش کنید. این موارد شامل:
• بسته یخ. قرار دادن یک بسته یخ در شکم به مدت 20 دقیقه در یک زمان، چند بار در روز، به خصوص هنگامی که خونریزی شدید است.
• ویتامین ها. از مکمل های ویتامین C برای کمک به جذب آهن بدن شما و احتمالا تقویت عروق خونی استفاده کنید.
• آهن. بعضی از تحقیقات نشان می دهد، سطوح آهن کم می تواند خونریزی قاعدگی را افزایش داده و استفاده از مکمل های مواد معدنی می تواند خونریزی قاعدگی را کاهش دهد.
همیشه با متخصصین مراقبت های بهداشتی خود، قبل از مصرف هر نوع دارویی مشورت کنید، این داروها شامل گرفتن داروهای گیاهی و مکمل های غذایی طبیعی، برای مدیریت شرایط بهداشتی و یا به طور کلی برای نگرانی های بهداشتی و سلامتی هستند.
اغلب متخصصین مراقبت های بهداشتی توصیه می کنند که یک درمان پزشکی برای اولین بار، قبل از حرکت به سوی جوانب دیگر، یک توصیه به شدت تهاجمی است، اگر خونریزی قاعدگی شدید است و نیاز به کمک دارد.

 گزینه های زیر، درمان های پزشکی هستند که متخصص مراقبت های بهداشتی شما ممکن است با توجه به سابقه سلامت شخصی شما، در مورد آن ها با شما صحبت کند.
• ضد التهاب های غیر استروئیدی. این داروها که شامل ناپروکسن، ایبوپروفن (موترین)، و دیکلوفناک NSAID نسخه ای (Cataflam) و یا مفنامیک اسید (Ponstel)هستند، توسط کاهش سطوح پروستاگلاندین ها و مواد شیمیایی شبه هورمون که مانع لخته شدن خون می شوند، عمل می کنند. مطالعات نشان می دهد که این داروها می توانند جریان خون را به طور متوسط 25 تا 35 درصد کاهش دهند.

خونریزی شدید قاعدگی

• قرص ضدبارداری. قرص های ضد بارداری خونریزی قاعدگی را تا 60 درصد، به وسیله جلوگیری از تخمک گذاری و نازک شدن اندومتر کاهش می دهند.

 در یک مطالعه این قرص ها با مفنامیک اسید NSAIDS ، ناپروکسن و دانازول مقایسه شد و دریافتند که هر چهار تا به خوبی موجب کاهش خونریزی می شوند.

ترکیب قرص استروژن و پروژسترون، قرص Natazia، اولین قرص ضد بارداری است که به طور خاص توسط FDA برای درمان خون ریزی شدید قاعدگی تایید شده که توسط شرایط رحمی ایجاد نشده است.

این دارو ممکن است به کاهش خونریزی در زنانی کمک کند که از قرص های ضد بارداری خوراکی استفاده کرده و فاقد عوامل خطرزایی هستند که قرص های ضد بارداری هورمونی ایجاد کرده که توصیه نمی شود.
• پروژستین. پروژستین رایج ترین داروی تجویز شده برای منوراژی است. یافته های مطالعات نشان می دهد که این ماده بیشتر از 15 درصد موجب کاهش خون ریزی می شود. پروژستین با کاهش اثرات استروژن در بدن، موجب کاهش رشد جدار رحم می شود. اما عوارض جانبی آن شامل افزایش وزن، سردرد، تورم و افسردگی است که منجر به ترک این گزینه توسط بسیاری از زنان می شود.

خونریزی شدید قاعدگی:عوارض ودرمان دارویی

خونریزی شدید قاعدگی درمان نزدیکی

• آگونیست هورمونی آزاد کننده ی گنادوتروپین (آگونیست GnRH). این داروها تنها در یک مدت کوتاه به دلیل هزینه های بالا و عوارض جانبی شدید استفاده می شدند. در واقع، آن ها به طور موقت یک زن را وارد مرحله یائسگی، با حالت گرگرفتگی کامل می کردند. با این حال، آن ها در کاهش جریان خون قاعدگی بسیار موثر هستند. اما از آنجایی که با فعالیت استروژن در بدن تداخل ایجاد می کنند، استفاده طولانی مدت می تواند منجر به پوکی استخوان شود.
• دانازول. دانازول یک شکل از هورمون مردانه تستوسترون است که مانع عمل استروژن در بدن می شود.

این مسئله باعث می شود دوره قاعدگی شما در حدود چهار تا شش هفته متوقف شود، اما می تواند عوارض جانبی، از جمله آکنه و کاهش سایز سینه داشته باشد.
• دستگاه درون رحمی (IUD). FDA سیستم لوونورژسترول داخل رحمی (میرنا) را برای درمان خون ریزی شدید قاعدگی در زنانی که از وسیله ضد بارداری داخل رحمی به عنوان روش پیشگیری استفاده می کنند را تایید کرده است.

این روش برای زنانی که در حال حاضر دارای یک فرزند هستند، توصیه می شود. این یک وسیله جدید در مورد میرنا است که توسط FDA در سال 2000 به عنوان یک روش پیشگیری از بارداری مورد تایید قرار گرفته است.

 در یک مطالعه کارآزمایی بالینی، مشخص شد که خون ریزی ماهیانه بیش از 50 درصد در نزدیک به نه نفر از ده زن تحت مطالعه کاهش یافت.

 سیستم میرنا ممکن است در محل برای پنج سال نگهداری شود. بیش از این زمان، به آرامی دوز پایینی از لوونورژسترول هورمون پروژسترون را به رحم آزاد می کند. میرنا به عنوان یک دستگاه داخل رحمی یا IUD به کار می رود.

عارضه جانبی اصلی میرنا می تواند مقداری خونریزی بین دوره های قاعدگی، به خصوص در سه ماه اول استفاده باشد.

خونریزی شدید قاعدگی درمان نزدیکی

• هیسترکتومی. 75 تا 80 درصد از زنان مبتلا به خونریزی شدید قاعدگی نیاز به هیسترکتومی ندارند، اما هنوز بسیاری از زنان این عمل جراحی را که اغلب به عنوان یک گزینه درمانی پیشنهاد می شود، را انتخاب می کنند.

اگرچه در توقف خونریزی رحمی بسیار موثر است (بدون رحم قاعدگی متوقف می شود)، هیسترکتومی عمل جراحی سنگینی است که نیاز به بستری شده و هفته ها زمان برای بهبودی دارد.

علاوه بر این، هیسترکتومی با تعدادی از عوارض مرتبط با عفونت های شایع ارتباط دارد. از متخصص مراقبت های بهداشتی خود درخواست کنید که به طور کامل شرایط عمل جراحی و فواید و خطرات بالقوه آن را توضیح دهد .خونریزی شدید قاعدگی درمان نزدیکی

 هر چند برخی از زنان ممکن است هیسترکتومی را به دیگر گزینه های جراحی ترجیح دهند، مطمئن شوید که شما تمام گزینه های خود را قبل از انتخاب شناخته اید. سایر گزینه های جراحی کمتر تهاجمی عبارتند از:
• قطع اندومتریال. در این روش با حداقل تهاجم، پوشش داخلی رحم از طریق انجماد، برق، مایکروویو، فرکانس رادیویی (امواج رادیویی) و یا آب گرم از بین می رود. خونریزی شدید قاعدگی درمان نزدیکی

این قطع به صورت سرپایی یا در مطب دکتر با بیهوشی خفیف انجام می شود و ریکاوری بسیار سریع است.

این شرایط زن را قادر به حفظ رحم خود می کند و در بسیاری از موارد، ممکن است دوره قاعدگی او متوقف شود. اگر این گزینه را برای درمان را انتخاب کنید، شما باید به ادامه استفاده از روشهای پیشگیری از بارداری، در صورت لزوم مطمئن شوید.

حاملگی به دنبال این روش توصیه نمی شود.خونریزی شدید قاعدگی درمان نزدیکی

نزدیکی در دوران قاعدگی وپریودی: خونریزی شدید قاعدگی درمان نزدیکی

بسیاری بر این باورند که آمیزش در دوره جنسی چندش آور و نامطلوب می باشد. آمیزش در طی دوره قاعده گی برای تمامی زنان مناسب نمی باشد. چرا که PMS ممکن است در وضعیت مناسب نباشد و بسیار نگران باشید.
1- به اندازه ای که شما فکر می کنید بد نیست.
به جز در مواردی قاعده گی سنگینی داشته باشید، به نظر نمی رسد که خونریزی بسیار شدیدی داشته باشید. میانگین خونی که در این این دوره آزاد می شود بین 40-30 میلی لیتر می باشد.

به همین دلیل تصور کنید که چه مقدار خون کمی به ازای هر دقیقه خارج می شود. و سپس به این مورد توجه داشته باشید که هر دوره آمیزش چقدر به طول می انجامد.
2- در صورت ناخوشایندی، می توانید پاک کنید.
بر روی یک پتو دراز بکشید و تمامی لباس¬های خونی را دور بریزید و سپس خود را بشویید.
نکته: این تنها خون است. و چیز چندش آوری نمی باشد.
ماده سمی وجود ندارد که در طی آمیزش انتقال یابد.
3 – پریود کثیف یا چندش آور نمی باشد.
وضعیتی طبیعی می باشد. هر ماه روی می دهد و بخشی از بدن زنان می باشد. به همین دلیل قاعده گی چیزی نیست که به خاطر آن خجالت زده باشید.
4- با داشتن آمیزش در طی قاعد گی
می توانید با انجام آمیزیش چیزی مثبت را در طی این دوره صورت دهید.
7- داشتن ارگاسم منجر به کاهش دردهای شکمی می شود.
ارگاسم پدیده طبیعی کاهش درد میباشد. و همچنین پر از جذابیت می باشد.
8- انجام دادن آن منجر به کوتاه شده دوره قاعده گی می شود.
با داشتن ارگاسم، تمامی عضللات رحم از حالت انقباض خارج میشوند و جریان خون سریعتر می شود، به این معنی که تعداد آمیزش های بیشتر منجر به کاهش طول دوره به میزان 2-1 روز می شود.
9- معمولاً در اطراف دوره قاعد گی شهوانی هستیم
چرا حقیقت را انکار می کنید؟ به خاطر مقدار کمی خون می ترسید؟ به نیازهای خود توجه کنید و خود را درمان کنید.
10- باعث می شود در زمانی که احساس درد دارید بیشتر جذاب و خواهان آمیزش باشید.
یکی از راه ها برای مرتب کردن و کنترل خود، این مورد می باشد.
11- نیاز به روغن ندارید.
ترشحات خونی در این دوره به عنوان روان کننده عمل می کنند.
12- در صورتی که واقعاً سخت گیر هستید، راه های مختلفی برای کاهش گسترش خون وجود دارد.
می توانید از کاندوم استفاده کنید، می تواند از تامپون های منعطف استفاده کنید که برای چنین دوره های طراحی شده است.
13- به دلیل اینکه همه این کار را انجام می دهند.
مردم در این موارد کمتر صحبت می کنند ولی اطمینان داشته باشید که افراد متعددی این کار را انجام می دهند. تنها عامل ممانعت کننده شرم شما می باشد.
5 مورد در رابطه با آمیزش در دوره قاعده گی که ممکن است ندانید.
تحقیقات اخیر صورت گرفته نشان میدهد که 30% از مردم تصور می-کنند که رابطه جنسی در دروه قاعده گی مناسب نمی باشد. اگرچه این یک تصمیم شخصی می باشد، ولی دلیل پشت این قضیه می تواند مشکل ساز باشد. هیچ چیز ناپسندی در مورد رابطه جنسی در این دوره وجود ندارد.
1- سرویکس بسیار پایین می باشد.
برخی زنان از این وضعیت لذت می برند، چرا که در سرویکس انتهای عصبی وجود دارد که مرتبط با لذت جنسی می باشد.
2- شما یک روان کننده طبیعی دارید
یکی از وضعیت هایی می باشد که رابطه جنسی بدون نیاز به کرم امکان پذیر می باشد. از آنجایی که سطح استروژن بالا می باشد، روان کننده طبیعی در اختیار دارید.
3- شاید به دنبال چیز جدیدی باشید
علایق جنسی در طی سیکل فلحی شما متفاوت می باشد. برخی زنان در این دوره نیاز شدید به رابطه جنسی دارند. برخی دیگر در طی دوره تخمک¬گذاری تمایل بیشتری دارند.در یک مطالعه نشان داده شده است که زنان در دوره تخمک¬گذاری بیشتر آمیزش PIV را دوست دارند.
4- سینه های شما بسیار حساس هستند
حساسیت سینه در طی تخمک گذاری به حداکثر می رسد، به همین دلیل لمس در این دوره بسیار لذت بخش است. همچنین می تواند این وضعیت بیش از قاعده¬گی نیز مشاهده شود که بسته به شرایط می تواند خوب یا بد باشد.
5- BDSM نیز می تواند شدید باشد.
از آنجایی که آستانه درد درست پیش از قاعده گی و در طی آن پایین می باشد، فرد مقابل ممکن است با آرامی با شما برخورد کند. ولی روش های BDSM می تواند بسیار جذاب تر باشد. این مورد بسیار مهم می باشد که اگرچه این روش بسیار معمول می باشد ولی از یک فرد به فرد دیگر تفاوت میکند.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور