ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

مشاوره مامایی چیست؟( بهترین ماما در تهران )

ماما کیست ؟


بهترین ماما در تهران کیست ؟

مشاوره مامایی چیست : وظایف اصلی مشاوره مامایی شامل مراقبت از زنان در دوران بارداری و زایمان و ارائه مراقبت های بعد از تولد تا یک زمان خاص پس از تولد است. ماماها نقش مهمی در آماده سازی زنان برای زایمان و همچنین کمک به حفظ سلامتی آنها در دوران بارداری دارند. ماما بودن چیزی بیش از نگه داشتن نوزاد است – ما در مراقبت از زنان در دوران بارداری ، زایمان و بعد از تولد کارشناس هستیم.

مشاوره مامایی چیست؟

مامایی مراقبت آگاهانه، ماهرانه و دلسوزانه از زنان باردار، نوزادان تازه متولد شده و خانواده‌ها به صورت مداوم در دوره پیش از بارداری، دوره بارداری، تولد ، پس از زایمان و هفته های اولیه زندگی نوزاد است. مهم ترین ویژگی‌ها عبارتند از بهینه سازی فرآیندهای فرهنگی، اجتماعی، روانشناختی بیولوژیک طبیعی تولید مثل و دوران اولیه زندگی، پیشگیری اولیه و مدیریت عوارض، مشاوره و ارجاع به دیگر خدمات، احترام به شرایط و دیدگاه های فردی زنان، و همکاری با زنان برای افزایش توانایی های زنان برای مراقبت از خود و خانوادشان.

ماما کیست؟

ماما شخصی است که برنامه آموزشی مامایی مقرر در کشوری که در آن زندگی می‌کند را گذرانده باشد و دوره‌های آموزشی از پیش تعیین شده مامایی را با موفقیت گذرانده باشد و از صلاحیت لازم برای ثبت یا مجوز قانونی مامایی برخوردار باشد .

مامای ماهر کیست؟

یک مامای ماهر، یک کارشناس سلامت مجاز، مانند ماما و پزشک یا پرستار، است که مهارت های لازم برای مدیریت بارداری طبیعی (بدون عوارض)، زایمان و دوره پس از زایمان و دوره پس زا زایمان را آموزش دیده باشد و از توانایی شناسایی، مدیریت و ارجاع عوارض در مادران و نوزادان برخوردار باشد

مواردی درباره مامایی:

پتانسیل ماما برای بهبود کیفیت مراقبت
• می توان 83% از مرگ و میر مربوط به زایمان، مرده زایی و مرگ نوزادان را با بسته کامل از مراقبت‌های مامایی (از جمله برنامه ریزی خانواده) رفع کرد.
• 62% از شیوه های اثربخش در حوزه مامایی به اهمیت بهینه سازی فرآیندهای طبیعی زایمان و اوایل زندگی و توانمندسازی زنان برای مراقبت از خود و خانوادشان اشاره دارد.

مشاوره مامایی
• از طریق تکنیک های مامایی و فلسفه مراقبت می‌توان تا 56 درصد عواقب مادران و نوزادان را بهبود بخشید.
• می توان از طریق ماماها که با استانداردهای بین المللی آموزش دیدند 87% خدمات مورد نیاز را از طریق آنها ارائه داد.
• کاهش 82% در احتمال مرگ و میر مادران با پوشش جهانی مامایی
• زمانی که خدمات مامایی به وسیله مامای تحصیل کرده ارائه می‌گردد که بر اساس استانداردهای بین المللی به خوبی آموزش دیده، مامایی موجب استفاده کارآمد از منابع و بهبود نتایج می‌گردد.
• مامایی موجب کاهش مرگ و میر مادران و نوادان، کاهش مداخلات نیروی انسانی، بهبود نتایج اجتماعی- روانی و افزایش فاصله تولد و استفاده از روش های پیشگیری از بارداری می‌گردد.
• حضور ماما‌ها در جامعه تاثیر مثبتی بر اقتصاد، اثربخشی و کارایی دارد.
• مامایی باید به عنوان مهمترین بخش از پوشش بهداشت فراگیر مورد توجه قرار گیرد. کیفیت مراقبت مامایی برای دستیابی به اولویت های ملی و جهانی و تامین حقوق زنان و نوزادان از اهمیت برخوردار است.
• کیفیت به حقوق و زنان و نوزادان در رابطه با بالاترین استانداردهای سلامت مربوط می‌باشد و به معنای مراقبت با محوریت زنان است. به واسطه مراقبت های مامایی از همه زنان بارور، کیفیت مراقبت ،اثربخش تر می‌گردد.
• مراقبت های ماما محور، هیچ عوارض جانبی ندارند بلکه از مزایای قابل توجهی برخوردار می‌باشد، از اینرو پیشنهاد می‌گردد که همه زنان باید از مدل های مراقبت مستمر ماما محور برخوردار گردند.
• مراقبت های مامایی امن و مقرون به صرفه می‌باشند.
• ماما‌ها از پتانسیل ارائه مراقبت های عالی با کیفیت برخوردار می‌باشند، اما به منظور تحقق پتانسیل کامل آنها باید بر موانع اجتماعی- فرهنگی، اقتصادی و حرفه ای غلبه کرد.

مشاوره مامایی

ماماها ارائه دهندگان مراقبت های اولیه هستند که مراقبت های جامع دوران بارداری را برای دوران بارداری کم خطر و طبیعی ارائه می‌دهند. در دوران بارداری شما، مامای شما هر چهار هفته تا 28 هفتگی و هردو هفته تا 37 هفتگی و پس از آن به صورت هفتگی تا زمان تولد نوزاد شما را در درمانگاه ملاقات خواهد کرد. در طول ملاقات های بارداری شما درباره تغییرات بدن خود به واسطه پیشرفت بارداری آگاهی می‌یابید، از آزمایش های ارائه شده در طول دوران باداری مطلع می‌گردید و از فرصت پرسش سوال برخوردار هستید. ماما‌ها می‌توانند همه آزمایش‌ها و فراصوت‌ها را انجام دهند و داروهای مربوط به سلامت و بارداری کم خطر را تجویز کنند. ملاقات های باداری معمولا سی دقیقه به طول می‌انجامند و افراد حامی شما از شما استقبال می‌کنند.

شماره تلفن دکتر مامایی

ماماها پیشرفت کار را نظارت می‌کنند و روند زایمان را هدایت می‌کنند و مراقبت های آنی پس از زایمان را به نوزاد و مادر ارائه می‌دهند. با حضور ماماها، شما می‌تواند درباره استفاده از داروهای ضد درد (مانند اپیدورال) در زمان زایمان تصمیم گیری کنید. درصورت افزایش عوارض در طول زایمان یا در طول تولد، مامای شما اقدام به مشاوره خواهد کرد و یا مراقبت را به یک متخصص مناسب محول می‌سازد.
شما می‌توانید انتخاب کنید که فرزند خود را در خانه یا بیمارستان نگهداری کنید. ما پیشنهاد می‌کنیم که در مورد محل تولد با مامای خود صحبت کنید. برای تولد برنامه ریزی شده در بیمارستان، ممکن است مامای شما تا زمان درد زایمان در خانه شما حضور یابد و پس از آن برای تولد به بیمارستان مراجعه کند یا ممکن است مستقیما شما را در بیمارستان ملاقات کند. در هر دو شرایط، دو ماما به تولد رسیدگی می‌کنند. هر دو این انتخاب‌ها از امینت برخوردار هستند و در هر دو شرایط انتخاب شده مراقبت های جامعی ارائه می‌گردند.
مراقبت پس از زایمان: نگرانی ما درباره آسایش شما با تولد نوزاد به پایان نمی رسد و ما همچنان مراقبت های سرع پس از زایمان را به شما و نوزاد شما ارائه می‌دهیم. ما می‌دانیم که درصورتی که ما بتوانیم چالش های تغذیه ای و تغذیه با شیر مادر را سریعا تشخیص دهیم، می‌توانیم از وضعیت وخیم تر حاصل از آن جلوگیری کنیم. ما شما را تشویق می‌کنیم تا پس از تولد همچنان به ملاقات پرستار- ماما برای مادر/ کودک ادامه دهید. هدف ما ارائه مراقبت های پزشک اطفال یا پزشک خانوادگی نیست، بلکه تکمیل مراقبت های تغذیه با شیر مادر و کارشناسی های نوزاد توسط پرستاران و ماماهای متخصص ما است. ماما‌ها مراقبت کامل از شما و نوزاد شما را تا 6 هفته پس از زایمان ارائه می‌دهند.
ماماها معمولا در طول دو هفته اول، چهار ملاقات پس از زایمان در منزل شما خواهند داشت و پس از آن در 4 تا 6 هفته پس از زایمان دو ملاقات در دمانگاه صورت می‌گیرد. ماماها در شرایط اضطراری آماده ارائه خدمات به شما و نوزاد هستند. ماماها برای ارائه پشتیبای تغذیه با شیر مادر آموزش می‌بینند و به شما و نوزاد شما کمک خواهند کرد تا احتمال موفقیت شیر دهی را به حداکثر برسانند.

مشاوره مامایی

مرکز مشاوره مامایی تهران

پنج واقعیت اساسی درباه مراقبت های مامایی

آیا شما به همکاری با یک ماما به عنوان ارائه دهنده مراقبت های اولیه درطول باداری خود علاقه مند هستید؟ شما تنها نیستید!
آخرین آمار نشان داد که ماما‌ها در حدود 9% از کل زایمان‌ها در سال 2014 در کانادا حضور داشتند و حیرت انگیز است که از سال 1990 که مامایی تحت نظارت درآمد، 275000 تولد با حضور ماماها صورت گرفت.
با کشف مزایای مراقبت آگاهانه توسط زنان، مهم ترین جنبه مراقبت مامایی، مدل مراقبت مامایی در کانادا محبوبیت زیادی یافت. اصول راهبردی مراقبت مامایی کانادایی بیان می‌کند که شما، به عنوان یک مادر باردار، از حق تصمیم گیری درباره مراقبت های زایمان خودو افرادی که این مراقبت‌ها را به شما ارائه می‌دهند برخوردار هستید.
درصورتی که شما در مورد ماماها کنجکاو هستید یا به همکاری با آنها علاقه مند هستید، در اینجا یک فهرست مفید از حقایق مربوط به مراقبت های مامایی وجود دارد:

A- ماما یک قابله نیست

قابله‌ها دستیاران حرفه ای تولد نیستند، آنها آموزش پزشکی ندیدند و نمی تواند در زمان تولد به تنهایی حضور یابند. ماماها ارائه دهندگان مراقبت های پزشکی با تحصیلات دانشگاهی هستند. دانشجویان مامایی برای یک دوره 4 تا 7 ساله به تحصیل می‌پردازند و از طریق همکاری با ماماهای شاغل به تجربه عملی دست می‌یابند. لازم به ذکز است که ماماها مانند پزشکان تحت کنترل کالج های حرفه ای قرار دارند که آنها را تایید و ثبت کرده اند.

B- شما باید درد را بپذیرید

این تصور غلط وجود دارد که زنانی که به کمک ماماها و به صورت طبیعی زایمان می‌کنند باید در طول انقباضات از درد نوار چرمی را بجوند. این درست نیست! به یاد داشته باشید که بر انتخاب آگاهانه تاکید می‌گردد، اگر شما خواستار داروی بی حسی هستید، کسی مانع شما نمی گردد.

C- شما می‌توانید در بیمارستان زایمان کنید

با اینکه تولد در خانه یکی از گزینه های مراقبت مامایی می‌باشد، حدود 75% از زایمان‌ها با حضور ماما در بیمارستان اتفاق می‌افتد. اکنون برخی از شهر‌ها در کانادا به عنوان سومین گزینه برای زایمان از مراکز زایمان ماما محور برخوردار هستند.

D- ماماها معمولا به زمان بیشتری نیاز دارند

به طور متوسط یک ملاقات مامایی حدود 45 دقیقه به طول می‌انجامد. در این جلسات تمرکز زیادی بر سلامت و آساش مادر صورت می‌گیرد. در مقایسه این جلسات با پزشک خانوادگی حدود 15 دقیقه به طول می‌انجامد و شما متوجه منظور من می‌شوید. دلیل به طول انجامیدن این ملاقات‌ها چیست؟ دلیل آن ایجاد اعتماد میان ماماها و خانواده و پرسیدن سوالات زیاد توسط آنها است.

E- ماما‌ها همه آزمایشات مربوطه را تجویز می‌کنند

ماماها مانند پزشک خانوادگی همه آزمایش های استاندارد را تجویز می‌کنند. آنگاه نتایج را با شما در میان می‌گذارند و به شما اطمینان می‌دهند که با آسایش و اعتماد به پیش روید. ماماها همان استانداردهای مراقبتی را ارائه می‌دهند که اگر شما تحت مراقبت یک پزشک خانواده یا متخصص زایمان بودید دریاقت می‌کردید. ماماها همان برنامه زمانی ملاقات شما در زمان ملاقات پزشک خانوادگی را حفظ می‌کنند.
مراقبت های مامایی محبوبیت زیادی به دست آورده است، این موضوع ایمن سازی آن را دشوار ساخته است! در صورتی که احساس می‌کنید به مراقبت های مامایی علاقه مند هستید، تعاونی هایی را پیدا کنید که در منطقه شما خدمت می‌کنند و بارداری خود را به اطلاع آنها برسانید. معمولا زنان اغلب در لیست انتظار قرار می‌گیرند، اما نگران نباشید، بسیاری از زنان بارداری خود را با یک ماما به پایان می‌رسانند!

شماره تماس مطب مامایی

 • نظارت بر سلامت زنان در دوران بارداری.
 • کمک به تدوین و حمایت از برنامه تولد زن.
 • انجام معاینات بالینی و غربالگری به عنوان بخشی از مراقبت های دوران بارداری.
 • انجام آزمایشات غربالگری و گرفتن نمونه خون و دما.
 • شناسایی بارداری های پرخطر.
 • تجویز داروها در معافیت.
 • اجرای کلاس های والدین به عنوان بخشی از مراقبت های دوران بارداری.
 • کمک به مراقبت و نظارت در حین زایمان و تولد.
 • ارائه مشاوره و پشتیبانی از والدین نوزادان ، به عنوان مثال آموزش نحوه تغذیه نوزادان به مادران تازه متولد و باردار.
 • ارائه مشاوره و پشتیبانی به والدین که با سقط جنین ، مرده زایی ، و مرگ نوزادی کنار آمده اند.
 • انجام اقدامات اورژانس و ارجاع زنان به سایر کادر پزشکی در صورت لزوم.
 • نوشتن گزارش ها و مستند سازی ارزیابی ها و مراقبت ها.

اگر باردار هستید و فقط می خواهید در مورد گزینه های خود به طور کلی صحبت کنید ، لطفاً برای مشاوره بررسی با ما تماس بگیرید. 09376845943

اگر شما و همسرتان در جستجوی یک  مشاوره مامایی هستید (اگر در خارج از کشور زندگی می کنید و می خواهید زایمان در منزل داشته باشید اما هیچ مامای محلی در دسترس نیست) ، ما می توانیم شما را در یافتن پاسخ مناسب راهنمایی کنیم.

 

بهترین دکتر مامایی در تهران
بهترین ماما تهران نی نی سایت
بهترین متخصص مامایی در تهران
بهترین پزشکان مامایی در تهران
بهترین جراح مامایی در تهران
بهترین دکترهای مامایی در تهران
بهترین ماما های تهران
بهترین فوق تخصص مامایی در تهران
بهترین جراح مامایی در تهران
بهترین ماما های تهران

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور