ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

تهوع بارداری

تهوع بارداری

حالت تهوع معمولا حدود 5 تا 6 هفته شروع شده و حدود 11 هفته به اوج می¬رسد، تا 14 هفته حدوداً برای نیمی از زنانی که آن را تجربه می¬کنند و تا 22 هفته برای 90 درصد است. تهوع مداوم یا شدید فراتر از سه ماهه اول باید بیشتر ارزیابی شود. یک یا همه یا ترکیب هر یک از این اقدامات می¬تواند برای پیدا کردن موثر ترین کمک به شما تلاش کند:
1. وعده¬های غذایی کوچک و مکرر، حتی اغلب هر 2 ساعت یکبار بخورید، زیرا حالت تهوع با معده خالی یا بیش از حد پر شایع¬تر است. اغلب هر چه بیشتر بخورید، برای حفظ حداقل یک چیز کم شانس بیشتری دارید. آنچه را که خوب بنظر می¬رسد بخورید و اگر بوها شما را ناراحت می¬کند غذاهای سرد را امتحان کنید.
2. یک میان وعده پروتئینی در زمان خواب بخورید و تنقلات پروتئینی را نگهدارید تا هر زمانی که شما در طول شب از خواب بیدار شدید برای حفظ قند خون پایدار و کمک به جلوگیری از تهوع صبح بخورید.
3. شیرینی کراکر خشک، چیپس سیب زمینی، قطره لیمو، کوکی¬های زنجبیل و یا نان تست را قبل از بلند شدن هنگام صبح بخورید.
4. مطمئن شوید که هر وعده غذایی یا میان وعده یک منبع پروتئینی برای حفظ قند خون ثابت داشته باشد.
5. دندان¬های خود را بلافاصله پس از بلند شدن هنگام صبح و یا دقیقا پس از غذا خوردن برای جلوگیری از تحریک رفلکس gag در این زمان¬های حساس مسواک نزنید.
6. نوشابه¬های گازدار بنوشید، به خصوص نوشابه غیر الکلی گازدار که حاوی زنجبیل واقعی است (مانند کانادا درای). سعی کنید یک قوطی باز نشده در کنار تخت برای نوشیدن آب گرم قبل از بلند شدن هنگام صبح نگهدارید.
7. در طول روز و یا زمانی که حالت تهوع دارید قطره¬ای لیمو یا لیموناد بچشید.
8. از مواد غذایی با طعم قوی و یا رنجاننده و یا بافت لزج و بیش از حد جویدنی اجتناب کنید.
9. چربی را در رژیم غذایی خود محدود کنید زیرا هضم آن سخت است.
10. نوارهای مچی طب فشار را، مانند نوارهای Sea، در نقطه طب فشاری P6 دستورالعمل هر بسته امتحان کنید- موجود در داروخانه¬ها، Wal-Mart،Target ، و غیره.
11. استراحت کنید، روزانه چرت بزنید و یا حداقل هر زمان که ممکن است دراز بکشید.
12. ویتامین¬های دوران بارداری را متوقف کنید تا تهوع برطرف شود و فقط روزانه اسید فولیک400mg بخورید.
13. کپسول¬های خوراکی زنجبیل250mg را 4 بار در روز و یا 8 اونس چای زنجبیل را 4 بار در روز مصرف کنید.
14. برای تهوع خفیف بدون استفراغ، ویتامین B6 (پیریدوکسین)25mg خوراکی را 3 بار در روز بخورید.
15. برای تهوع متوسط با استفراغ خفیف (2≤ بار در روز) و یا اگر از ویتامین B6 به تنهایی هیچ تسکینی نیافتید، یونیسوم (دوکسیل آمین)12.5mg خوراکی را در زمان خواب اضافه کنید و ویتامین B6 (پیریدوکسین)25mg خوراکی را 3 بار در روز ادامه بدهید.
16. اگر پس از 4-5 روز هیچ تسکینی نیافتید، یونیسوم (دوکسیل آمین) 25mg خوراکی را در زمان خواب و12.5mg (نضف قرص) را صبح و بعد از ظهر ویتامین B6+ (پیریدوکسین)25mg را سه بار در روز امتحان کنید. همچنین ممکن است ویتامینB6 تا 50mg به هنگام خواب و در صورت نیاز با 25mg صبح و بعد از ظهر افزایش یابد.
17. یونیسوم می¬تواند باعث گیجی شود. برای 4-5 روز اول با دوز خواب شروع کنید تا خواب آلودگی کاهش یابد و سپس در صورت نیاز و تحمل در صبح و بعد از ظهر اضافه کنید. توجه: دوز خواب به تهوع صبح کمک می¬کند، دوز صبح به تهوع بعد از ظهر کمک می¬کند، و دوز بعد از ظهر به تهوع عصر کمک می¬کند تا زمان¬ها را برای نیازهای خاص شما تنظیم کند

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور