ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

کرم | چسب بردن جوش سر سیاه بینی

کرم چسب جوش سر سیاه بینی : دختری در کلاس ریاضی دبیرستان من گفت او فکر میکرد کک مک های روی صورت من جذاب بودند. اینها کک مک نبودند… انها کم و بیش جوش های سرسیاه بودند.

حالا, بعد از یک دهه, من هنوز با جوش های سر سیاه روی بینی ام درگیر هستم و من هنوز هر روز انها را میبینم.

جوش های سر سیاه جوش هایی هستند که روی سطح پوست بالا می ایند. زمانی که روزنه ای بسته میشود وبالا می ایند, به عنوان سر سفید شناخته می شوند, اما وقتی که قسمت بالایی باز باقی می ماند سرسیاه  میشوند.

تعدادی از مردم فکر میکنند که جوش های سر سیاه سیاه یا تیره اند زیرا رنگ چرک جوش به ان رنگ است. واقعیت این است که جوش های سر سیاه به رنگ سیاه یا خاکستری تیره اند چون چربی و پوست مرده “منبع اکسیدTrusted” (سیاه میشود)هنگام تماس با هوا منافذ را پر میکند.

اگر شما با جوش های سر سیاه سرکاردارید. شما احتمالا متعجب هستید که چگونه از شر انها روی بینی یا اطرافش خلاص شوید.

کرم چسب جوش سر سیاه بینی

در اینجا 8 گزینه وجود دارد که شما میتوانید امتحان کنید :

کرم چسب جوش سر سیاه بینی

1.شستشوی صورت دو بار در روز و بعد از ورزش کردن

من مطمئنم که این اولین بار نیست که شما میشنوید که شستشوی منظم صورتتان به نزدن اکنه کمک میکند.

 شستشوی صورت در هنگام صبح برای حذف هرگونه کثیفی یا باکتری که ممکن است در طول شب روی صورت شما بشینند, نظر خوبی است. همچنین برای اطمینان بیشتر به طور منظم روبالشتی خود را بشویید.

فقط مراقب باشید بیش از حد تمییز نشود, که ممکن است باعث سفت شدن پوست شود و درواقع چربی بیشتری را برای جبران ایجاد کند.

 حتما هر چه سریعتر بعد از ورزش صورتتان را بشویید. درصورت عدم دسترسی اسان به روشویی, پاک کننده های صورت بسیار عالی عمل میکنند.

کرم چسب جوش سر سیاه بینی

عرق میتواند به همراه خاک و روغن در منافذ گیر بیفتد,  به همین دلیل میخواهید صورت خود را بشویید- در حالت ایده ال قبل از اینکه عرق فرصتی برای خشک شدن داشته باشد.

شما میتوانید دستمال مرطوب کننده های لطیف صورت را به صورت انلاین یا در داروخانه محلی یا فروشگاه های عرضه لوازم زیبایی بیابید.

 2.چسب منفذ را امتحان کنید

همه ما تبلیغاتی  را دیدیم که خانمی خندان لذت میبرد که جوش های سر سیاه را از روی بینی حذف میکند. نوارهای منفذ موقتا لایه ای از پوست را که اغلب همراه با اکسید خاک و چربی ترکیبی از جوش سرسیاه است را تخلیه میکند.

نوارهای منفذ مانع از بازگشت دوباره جوش های سر سیاه نمی شوند, چون تولید چربی پوست شما را تنظیم نمیکنند.

برای نتیجه ی بهتر, صورتتان را از قبل بخور دهید( برای مثال بخاری که از جوشیدن کتری خارج میشود, خیلی مراقب باشید.) تا منافذ باز شوند.

شما میتوانید نوارهای منفذ را به صورت انلاین یا در داروخانه محلی یا فروشگاه های عرضه لوازم بهداشتی بیابید.

3. استفاده از ضد افتاب فاقد چربی

این میتواند غیرمعمول باشد که لایه ای از ضد افتاب چرب را روی پوست جوش زده بزنید که احتمال بیشتر شدن چربی می شود.اما مهم این است که بدون توجه به نوع پوستی که چرب, خشک, یا حساس دارید از ضد افتاب استفاده کنید.

کرم چسب جوش سر سیاه بینی

خوشبختانه , گزینه های بسیار خوب فاقد چربی وجود دارد که به طور موثری مانع اشعه UVA و UVB می شود. این کرم های ضد افتاب فاقد چربی را برای پوست های چرب یا اکنه دار در نظر بگیرید.

4. کرم لایه برداری

هنگامی که به لایه برداری فکر میکنید, شما احتمالا به اسکراب(لیف های) درشت وزبر فکر میکنید. اینها درواقع اکنه ها را ملتهب تر میکند.

خوشبختانه,تعدادی از لایه بردارهای شیمیایی لطیفی وجود دارند که میتوانید ازانها استفاده کنید. به دنبال انهایی باشید که حاوی اسیدهای الفا و بتا هیدروکسی هستند.(AHAs وBHAs )

اینها اسید های مفیدی هستند که به ازبین بردن سلول های مرده پوست کمک میکنند. انها به طور واضح کمک میکنند که سایر محصولات که برای پوست بهترند نفوذ کنند و موثرتر عمل کنند.

شاید از اسید سالیسیلیک برای اکنه شنیده باشید که BHA است.BHAS محلول در چربی است و به پاکسازی منافذ کمک میکند.

اسید های گلیکولیک و لاکتیک , الفا هیروکسی اسید درنظرگرفته می شود که محلول در اب هستند و از منابع طبیعی مانند شیر, میوه یا شکر نشات میگیرند.

فقط بیاد داشته باشید که اسیدهای هیروکسی الفا و بتا لایه ای از پوست را ازبین میبرند که احتمالا پوست را دربرابر اشعه های UVAوUVB اسیب پذیر میکند. و اگر شما قصد بیرون رفتن را دارید ضد افتابتان را فراموش نکنید.

شما میتوانید لایه بردارهای صورت را به صورت انلاین یا در داروخانه محلی تان یا در فروشگاه های عرضه لوازم بهداشتی بیابید.

5.ماسک خاک رس صاف کننده

خاک رس  منبعی از ذرات مفید تسکین دهنده است که داده های اثربخشی ان به دوران باستان بر میگردد. خاک رس کمک میکند پوست از شر چربی اضافی خلاص شود و احتمالا از حالت خشکی درامده نرم شود و حتی کثیفی که منافذ را پر کرده ازبین میبرد.

ماسک های صورتی که از خاک رس درست میشوند ملایم تر ازنوارهای منفذ که ممکن است لایه از پوست را ازبین ببرد , کار میکنند. در عوض, خاک رس به درون منافذ نفوذ میکند وبه تدریج خاک و چربی را از بین میبرد.

برخی از ماسک های رس حاوی گوگرد هستند که به تجزیه کردن پوست مرده کمک میکند و میتواند ظاهر جوش های سر سیاه را بهبود بخشد. با این حال, بیشتر مردم به گوگرد حساسیت دارند, بنابراین اگر قبلا از محصول گوگردی استفاده نکرده اید ازمایش لک پوستی را روی بازوی حود انجام دهید.

ماسک های خاک رس را به صورت انلاین یا در داروخانه محلی یا فروشگاه های عرضه لوازم بهداشتی جستجو کنید.

6.  بررسی ماسک های ذغال

ذغال امروزه در همه ی انواع محصولات  و به دلایل خوبی در حال ظهور است- من خمیر دندانی با خاصیت ذغال دارم-  ذغال اکسید کننده ای عالی است. ان در منافذ عمیق نفوذ میکند و به استخراج کثیفی وسایر الودگی ها کمک میکند.

ماسک های ذغال شگفت انگیز بسیاری به صورت ازاد در دسترس است. یا شما می توانید قرص های ذغال فعال را از داروخانه بخرید, قرص ها را باز کنید, و ماسکDIYخودتان را با استفاده از مخلوص خاک رس بنتونیت, روغن درخت چای, عسل یا فقط اب خالص درست کنید.

شما میتوانید ماسک های خاک رس را ازاد به صورت انلاین یا در داروخانه محلی یا در فروشگاه های عرضه لوازم بهداشتی بیابید.

7.  ازمایش رتینوئید های موضعی

رتینوئید های موضعی از ویتامین آ ساخته شده است. و منبع معتبری برای بهبودی اکنه ها نشان داده شده است. انها به صورت ازاد یا به شکل نسخه در دسترس هستند.

رتینول متابولیسم سلول های پوست را افزایش می دهد, ممکن است چین و چروک ها را نیز کاهش دهد.

لازم به ذکر است که به خانم های باردار توصیه میشود از رتینول استفاده نکنند زیرا مقادیر بیش از اندازه میتواند در رشد جنین اختلال ایجاد کند. اگر شما باردار هستید, شما میتوانید برای داشتن تاثیرات مشابه از گلاب یا روغن باکوچیول به جای رتینول استفاده کنید.

شما میتوانید رتینوئید های موضعی را به صورت انلاین یا در داروخانه های محلی یا در فروشگاه های عرضه لوازم بهداشتی تهیه کنید.

سولات پزشکی دارید؟ با پزشکی متخصص و دارای مجوزبه صورت انلاین یا تلفنی ارتباط برقرار کنید. متخصص اطفال و سایر متخصصان در دسترس هستند.24/7

8.استفاده ژل سالیسیلیک اسید

سالیسیلیک اسیدها میتواند به حل شدن کراتین که منافذ را پرکرده و باعث جوش های سر سیاه است ,کمک کند.

همچنین این لایه برداری موثر است, اما شما میخواهید ان را تنها در نواحی از بدن که جوش های سر سیاه و سر سفید دارند استفاده کنید. استفاده از ان برای تمام بدن  شما میتواند منجر به مسمومیت با سالمیسیلات شود.

شما میتوانید ژل سالیسیلیک اسید را به صورت انلاین یا در داروخانه محلی و یا فروشگاه های عرضه لوازم بهداشتی خودتان بیابید.

خود را برنزه نکنید

من گاهی دوست داشتم از برنزه کننده خوبی استفاده کنم, اما اگر شما سعی دارید که روی جوش های سر سیاه خود تاکید نداشته باشید, بهتر است از برنزه کننده های صورت صرف نظر کنید.به این دلیل است که این محصولات باعث ایجاد جوش های سر سیاه میشود, و انها تیره تر و برجسته تر به نظر میرسد. حتی بدتر این است که, خود برنزه کننده ها ممکن است منافذ را مجددا پر کند و باعث بیشتر شدن انها شوند.

از محصولات زیاد استفاده نکنید

استفاده کردن بیش از حد بسیاری از محصولات به طور همزمان, حتی اگر برای مقابله با اکنه طراحی شده اند, میتواند پوست شما را تحت الشعاع قرار دهد و در واقع باعث تشدید جوش های سر سیاه روس بینی شود.

یک یا دو محصول را مد نظر قرار دهید و به یاد داشته باشید از مرطوب کننده استفاده کنید زیرا پوست های خیلی خشک چربی بیشتری را تولید میکند که ممکن است باعث افزایش جوش سرسیاه میشود.

بنزوییل پروکسید

بنزوییل پراکسید یک ماده رایج و موثر است که در بسیاری از داروهای بدون نسخه اکنه یافت میشود. ضد التهاب است, به این معنی که به ارام کردن اکنه های ملتهب مانند کیست, جوش های چرکی, جوش نوک تیز و جوشهای ریز کمک میکند.

جوش های سرسیاه و سر سفید از انواع اکنه های ملتهب محسوب نمی شوند, بنابراین بنزوییل پراکسید اثر چشمگیری نخواهد داشت. ضرری هم نخواهد داشت , اما احتمالا بنزوییل پراکسید حوله ها و لباس ها را لکه دار نخواهد کرد, بنابراین در استفاده از ان احتیاط کنید.

تخلیه

استخراج فرایند از بین بردن دستی یک جوش با فشار مستقیم بر روی ان نقطه است. این بهترین روشی حرفه ای است. متخصصین پوست یا متخصص زیبایی از ابزارهای مناسبی برخوردارند که به طور صحیحی ضد عفونی شده اند.

تلاش برای فشار, ترکاندن, یا استخراج جوش های سر سیاه روی بینی خود به خود و بدون کمک حرفه ای می تواند منجر به قرمزی, سوزش یا زخم دائم شود.

ازبین بردن : کرم چسب جوش سر سیاه بینی

جوش های سر سیاه روی بینی رایج اند. درحالی که انها بی ضرر هستند, میتوانند ازار دهنده نیز باشند. شستن روزانه ی صورت, استفاده از ضد افتاب فاقد چربی و امتحان کردن نوار های منفذ, رتینول ها یا محصولاتی که حاوی اسید سالیسیلیک هستند ممکن است به از بین بردن انها از روی بینی تان کمک کند.

برنزه کننده  ممکن است جوش های سر سیاه را برجسته تر نشان دهد. اگر میخواهید جوش های سر سیاه را بترکانید,حذف کنید یا استخراج کنید, بهتر است به متخصص مراجعه کنید که دارای ابزارهای ضد عفونی کننده باشد و روش های مناسب جلوگیری از جای زخم و سوزش بیشتر را بداند. کرم چسب جوش سر سیاه بینی

پماد برای خشک شدن جوش صورت چیست ؟

• amikacin.
• amoxicillin (Amoxil, Moxatag)
• ampicillin.
• cefazolin (Ancef, Kefzol)
• cefotaxime.
• ceftriaxone.
• cephalexin (Keflex)
• clindamycin (Cleocin, Benzaclin, Veltin)

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور