ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

پیلاتس لاغری شکمی صاف کاهش وزن *

پیلاتس لاغری شکمی صاف کاهش وزن : در این مقاله

  • چربی سوزی با پیلاتس
  • بالا بردن میزان متابولیک
  • تاثیر پیلاتس
  • تمرین های پیلاتس در منزل
  • حرکات کششی
  • حرکات پیلاتس
  • حرکات پا ـ ایستاده
  • حرکات کششی پا

پیلاتس لاغری شکمی صاف کاهش وزن

پیلاتس لاغری شکمی صاف کاهش وزن

آیا پیلاتس به شما برای کاهش وزن کمک خواهد کرد؟ هرشخصی می داند که ترکیب جاودیی ورزش و رژیم می تواند به شما در کاهش وزن به سرعت بیشتر یا یکی به تنهایی کمک کند.

چیزی که ممکن است شما ندانید این است که وزن بدن و ورزش های تمرینی مقاومتی مانند پیلاتس می تواند در مورد کاهش وزن به اندازه یک تمرین قلبی موثر باشد.

اگر سعی میکنید رقم روی ترازو را کاهش دهید دلایل ساده آن را که پیلاتس ابزار موثری است را کشف کنید.

چربی سوزی با پیلاتس

اولین دلیل ریاضی ساده است. اگر شما فردی هستید که تا حد زیادی بی تحرک است یا حتی یک فرد پرمشغله اما به خصوص فعال نیستید، ورزش پیلاتس باعث افزایش کل کالری شما از هر مبنای اولیه است، به چند صد کالری بالاتر از آن می شود.

اگر شما به طور معمول 1200 کالری در یک روز معمول می سوزانید و 300 کالری تمرینی به روزمره خود اضافه کنید، قبل از اضافه کردن تمرین درمجموع  1500 کالری یا 25% بیشتر از آن که می خواهید می سوزانید.

این برای تمام ورزش ها که شما به رژیم موجود خود اضافه می کنید اعمال می شود، نه تنها پیلاتس.

 هرچند، درک این که افزایش فعالیت شما، فزونی چربی سوزی است و مستقیما به کاهش وزن منجر می شود، مهم است.

بالا بردن میزان متابولیک

دومین روشی که در آن پیلاتس در کاهش وزن کمک می کند تاثیرگذاری بر ترکیب کلی بدن شما است.

بسیاری از مردم کسانی که در جستجوی کاهش وزن هستند لزوما به دنبال کوچکتر شدن نیستند.

 این تقسیمی دوباره است که بسیاری از ما در جستجوی آن هستیم. اگر شما هم وزن دقیق یکسانی داشتید اما تراشیده شده و عضلات کشیده شده طبیعی، آیا مایلید که کاهش وزن داشته باشید؟ حتما نه.

زمانی که ما به آینه می نگریم چیزی که به مقدار زیاد می خواهیم ببینیم  عضلات کشیده شده طبیعی سفت است و حداقل گوشت اضافی است.

به عبارت دیگر، توده عضلانی بیشتر و چربی کمتر. به منظور تغییر نسبت عضلات به چربی، شما باید تمرین های استقامتی را انجام دهید.

 شما می توانید برای تحقق این امر از تمرینات وزنه بدن یا تمرین واقعی وزن استفاده کنید. پیلاتس، همانطور که مشخص است، از هردو استفاده می کند.

تمرین های مناسب پیلاتس شما را ملزم به تسلط بر یک سری تمرینات وزنه بدن می کند که به مت پیلاتس شناخته شده اند، همچنین تسلط بر تمرین های روزمره بیشماری که بر اساس شیوه های مقاومتی پیلاتس مشخص است.

 توجه داشته باشید که پیلاتس فنرهای بزرگ و سنگینی را برخلاف وزن به کار میگیرد بنابراین شما از سطح های بسیار مختلفی از لباس های دوخته شده مقاوم برای استحکام و توانایی استفاده خواهید کرد.

تغییر وضعیت بدن تان با اضافه شدن عضله و کاهش چربی بر میزان متابولیک بنیان شما در روشی مثبت تاثیر خواهد گذاشت.

 هرچه عضلات بیشتری شما اضافه کنید، کالری بیشتری است که در حالت استراحت می سوزانید. بله، درست شنیدید.

شما به سادگی به وسیله خاصیت داشتن ماهیچه لخم اضافه شده به بدنتان کالری بیشتری در حالت استراحت خواهید سوزاند.

ورزش پیلاتس دو نوع مختلف از تمرین مقاومتی برای کمک به انجام این ورزش پیشنهاد میکند.

در حقیقت، در یک مطالعه چاپ شده در سال 2019، شرکت کنندگانی که ورزش پیلاتس را برای 8 هفته انجام دادند افزایش بیشتری در توده لخم (و از دست دادن چربی بیشتر) در نقطه مقابل از کسانی که ورزش ایروبیک را طی 8 هفته انجام دادند، داشت.

پیلاتس لاغری شکمی صاف کاهش وزن

پیلاتس لاغری شکمی صاف کاهش وزن

اگر دلایل فیزیولوژیکی اختصاصی برای ترغیب شما به ورزش پیلاتس برای کاهش وزن کافی نیستند، یک دلیل نهایی وچود دارد که باید  معامله را حل کند.

این چاشنی پنهان از کارشناسان یا مربیان پیلاتس در همه جا است که آن را اثر پیلاتس می نامند.

 در ورزش پیلاتس شرکت کنید و شما مجبور خواهید بود شکم خود را به داخل و بالا بکشید، شانه های خود را منقبض کنید و گردن خود را دراز کنید.

با پایان کلاس پیلاتس، ستون فقرات تان کشیده خواهد شد، دور کمرتان باریک و قفسه سینه تان را با افتخار بلند کنید.

طرز ایستادن شما دستخوش اصلاحات اساسی است به شما اجازه می دهد که طولانی تر و بلندتر از تنها ساعتی زودتر که انجام دادید به نظر برسید.

ورزش پیلاتس در خانه برای کاهش وزن

توصیه های ورزش پیلاتس در خانه برای آنهایی که می خواهند وزنشان را کاهش دهند شامل حرکاتی است که شما ممکن است از تناسب اندام سنتی شناخته شود.

پیلاتس ریشه قوی در ژیمناستیک و ورزش های سبک بدون وسیله (ورزش های سوئدی) دارد بنابراین متعجب نشوید اگر شما هنر رقص آرایی را شناختید.

اندکی تلاش کنید اگر شما به تازگی پیلاتس را شروع کرده اید یا در جستجوی مکمل تمرین قلبی با برخی تمرین استقامتی برای بالا بردن نتایج کاهش وزن هستید.

حرکات کششی

وزنه های 2 تا 3 پوندی را بالای سر خود نگه دارید. با پاهای خود به صورتی که یک پا پشت پای دیگر قرار گیرد شکل Y ایجاد کنید، روی پاها خم شده و بازوها را بالای سر بکشید، پای عقبی راست باشد، با پایین آمدن بازوها پای جلویی را به عقب ببرید. این حرکت را 8 تا 10 بار تکرار کرده و سپس جای پاها را عوض کنید.

حرکات پیلاتس

بایستید و قبل از چرخش دستان خود را به حالت پلانک یا با فشار به جلو بکشید و فشار دهید، 3 تا 5 بار این فشار را ادامه داده، سپس دستان خود را به سمت پاها بکشید و در آخر به سمت بالا بچرخانید.

حرکات پا ـ ایستاده

با پاهای کمی جمع تر از عرض باسن و به صورت موازی بایستید و دستان خود را به صورت ضربدری بر روی سینه قرار دهید.

با خم کردن ران و زانوهای خود در حالیکه ستون فقرات تان را صاف نگه داشته اید، حرکت اسکات را نیمه انجام دهید. تا 3 شماره در پائین ترین حالت بمانید، سپس دوباره صاف بایستید. این حرکت را 8 تا 12 بار در هر ست انجام دهید.

حرکات کششی پا

ماهیچه های عقب بدن شما بزرگ و متراکم هستند. افزایش استحکام و حجیم شدن یا بزرگ شدن آن بر متابولیسم یا سوخت وساز شما تاثیر خواهد گذاشت.

پاهایتان را در جلو قرار داده و دستها پشت کفل باشد. انگشتان رو به جلو . مفصل ران را بالا فشار دهید و خطی مستقیم با بدن خود ایجاد کنید.

5 نفس نگه دارید. کاهش داده و 5 تا 8 بار تکرار کنید. هنگامیکه پیشرفت کردید می توانید حرکت ضربه زدن را نیز اضافه کنید، یک پا را همزمان بالا بیاورید.

اگر برای سطح بعدی پیلاتس آمادگی دارید جایی که با تجهیزات مشخص و فنرهایی که پیلاتس به آنها معروف شده است سروکار دارید، به کارگاه پیلاتس بروید و برای یکی به یکی درس های آن ثبت نام کنید جایی که میتوانید تمام تفاوت های انواع تجهیزاتی که دردسترس هستند را تجربه کنید.

اگر در تلاش برای کاهش وزن چشمگیری هستید، نیازمند این خواهد بود که شما دو یا سه بار در هفته پیلاتس را انجام دهید و با لوازم فنری محور به طور منظم کار کنید.

چگونگی غلبه بر درد گردن و درد بالای پشت در پیلاتس

آسیب گردن، درد گردن، و کشش در گردن و شانه ها در شروع کنندگان پیلاتس شکایات غیرمعمولی نیستند. بسیاری از افراد تعجب میکنند که آیا تمرینات استقامتی برای گردن وجود دارد که میتواند به آنها کمک کند تا از مرحله درد گردن عبور کنند.

درحالیکه قدرت عضلات گردن فرد میتواند یک عامل باشد، یک گردن ضعیف اغلب دلیل اصلی درد در پیلاتس نیست.

هنگامی که گردن و شانه ها در ورزش به طور مناسب حمایت نشدند، بیش از حد کار انجام می دهند. ماهیچه های ضعیف شکم، عضلات ضعیف پشت، و همترازی ضعیف احتمال دارد که عامل باشند.

شکم، پشت و هم راستایی باید با یکدیگر برای ایجاد استحکام در تنه است که باعث رهایی گردن میشود.

البته، اگر درد ثابت در گردن و پشت دارید یا بدتر شد، لازم است که با یک ارائه دهنده مراقبت بهداشتی کار کنید و در جستجوی دیگر عوامل بالقوه باشید. پیلاتس لاغری شکمی صاف کاهش وزن

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور