ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

پوسته پوسته شدن صورت بعد میکرونیدلینگ

علت ورم صورت بعد از میکرونیدلینگ

پوسته پوسته شدن صورت بعد میکرونیدلینگ :

پوسته پوسته شدن صورت بعد از میکرونیدلینگ

میکرو‌نیدلینگ اکنون مدتی است که در بالای لیست‌های درمانی جوان‌کننده پوست قرار دارد. نه تنها می‌تواند ظاهر و احساس پوست را بهبود بخشد، بلکه هم‌چنین می‌تواند در کاهش زخم‌های آکنه، خطوط و چین و چروک‌ها معجزه کند.

 و اگر‌چه میکرو‌نیدلینگ در خانه یک روش عالی برای احیای آرام کلاژن بیش‌تر در پوست است، میکرو‌نیدلینگ در مطب، جادوی واقعی است.

همان‌طور که می‌توانید تصور کنید، آن‌چه در مطب پزشک تجربه خواهید کرد یک روش درمانی قوی‌تر نسبت به آن چیزی است که در خانه با یک درما‌رولر دریافت خواهیدکرد.

اما برای تحسین درمان ، چند نکته وجود دارد که باید آنها را مورد توجه قرار دهید ، مخصوصاً وقتی صحبت از مواردی است که پس از اتمام درمان تجربه خواهید کرد. اما هر چه درمان بیش‌تر مورد تحسین قرار بگیرد، چند نکته وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید، به ویژه هنگامی که صحبت از تجربه شما پس از پایان درمان است.

پوسته پوسته شدن صورت بعد میکرونیدلینگ

در زیر، 12 مورد است که باید در هنگام میکرو‌‌نیدلینگ در مطب انتظار داشته باشید.

12/ 1 پوست شما قرمز خواهد شد.

دکتر Marianna Blyumin-Karasik، متخصص پوست در Davie ایالت فلوریدا می‌گوید که قرمز شدن پوست پس از انجام میکرو‌نیدلینگ کاملا طبیعی است، اما بیش‌تر قرمزی باید در عرض 24 ساعت فروکش کند.

تا روز بعد، پوست صورتی به نظر می‌رسد، اما در عرض چند روز عادی می‌شود.

با این حال، اگر درمان تهاجمی‌تری انجام شود، قرمزی ممکن است برای مدت طولانی‌تری ادامه یابد. دکتر Jennifer Reichel، متخصص پوست در سیاتل می‌گوید: «من از دستگاه میکرو‌نیدلینگ با فرکانس رادیویی Infini در مطب خود برای درمان زخم‌های آکنه، خطوط ریز و چین و چروک دور چشم‌ها و لیفت (کشیدن) و سفت کردن پوست استفاده می‌کنم».

علت ورم صورت بعد از میکرونیدلینگ

 «مستقیما پس از درمان، پوست از گرما قرمز روشن به نظر می‌رسد، احساسی تقریبا شبیه آفتاب سوختگی، اما خیلی هم بد نیست». مرطوب نگه‌داشتن پوست می‌تواند به کاهش قرمزی نیز کمک کند.

پوسته پوسته شدن صورت بعد میکرونیدلینگ

12/ 2

ممکن است پوست شما احساس سفتی و خشکی کند.

دکتر Jordan C. Carqueville، متخصص پوست در شیکاگو می‌گوید پس از درمان، پوست احتمالا احساس کمبود آب می‌کند و بنا‌بر‌این برای بهبودی به رطوبت زیاد نیاز خواهد داشت.

«بعد از انجام این روش، من توصیه می‌کنم از سرم اسید هیالورونیک یا نرم‌کننده‌ها مانند وازلین یا لانولین به مدت دو تا سه روز استفاده کنید. پس از چند روز، خوب است که مرطوب‌کننده‌های معمولی را طبق تحمل از سر بگیرید».

12/ 3 خون‌ریزی ناچیز، غیر‌معمول نیست.

به گفته دکتر Blyumin-Karasik، طبیعی است که به دلیل ورود سوزن به داخل پوست، خون‌ریزی اندکی روی پوست ایجاد گردد. دکتر Reichel افزود: « از آن‌جایی که برخی از درمان‌های میکرو‌نیدلینگ مانند Infini تهاجمی‌تر هستند، ما از بی‌حسی موضعی، بی‌حس‌کننده موضعی با مزو‌نیدل‌ها و آرام‌بخش خوراکی یا داخل وریدی استفاده می‌کنیم».

12/ 4

ممکن است کمی پوست‌اندازی یا ریزش پوست مشاهده کنید.

دکتر Sapna Palep، متخصص پوست در نیویورک می‌گوید پوست می‌تواند تا یک هفته پس از درمان پوسته‌پوسته شود که ممکن است منجر به پوست‌اندازی بسیار ملایم گردد.

او اضافه می‌کند اما نگران نباشید: « این نشانه خوبی است، زیرا جایگزینی سلولی و ایجاد پوست جدید را نشان می‌دهد».

دکتر Blyumin-Karasik می‌گوید این پوسته‌پوسته شدن احتمالا یک روز پس از درمان شما آغاز خواهد شد و باعث می‌گردد پوست کمی مات به نظر برسد.

 وی توضیح می‌دهد: «پوست صورتی و خشک ماسه‌ای می‌شود و در چند روز آینده شروع به پوسته‌پوسته شدن تدریجی می‌کند».پوسته پوسته شدن صورت بعد میکرونیدلینگ

بهترین کرم ترمیم کننده بعد از میکرونیدلینگ

پس از انجام میکرونیدلینگ منافذ پوست باز خواهد شد و به همین دلیل استفاده از کرم های ضد آفتاب اصلا توصیه نمی شود؛ چرا که به طور کلی فرمولاسیون کرم های ضدآفتاب برای پوست های سالم تهیه شده و در شرایطی که پوست تحت درمان قرار گرفته، به پوست آسیب وارد می کند.

بنابراین تا زمانی که منافذ پوست بسته نشده استفاده از کرم های ضد آفتاب خصوصا ضد آفتاب هایی که دارای رنگ Tinted هستند، ممنوع می باشد.

پوسته پوسته شدن صورت بعد میکرونیدلینگ

در این شرایط توصیه می شود حداقل تا 48 ساعت از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب ، لامپ های کم مصرف ، مانیتور و سایر وسایل الکترونیک خودداری نمایید؛ مگر اینکه لایه ضخیمی از پماد اکسید زینک به روی کل نواحی ای که تحت درمان قرار گرفته استفاده شود.

12/ 5

ممکن است واکنش آلرژیک داشته باشید.

اگر میکرو‌نیدلینگ در مطب را با فرکانس رادیویی مرتبط می‌کنید، دکتر Rita Linkner، متخصص پوست در نیویورک می‌گوید او مواردی از واکنش آلرژیک را دیده است.

«این امر احتمالا به دلیل بی‌حسی موضعی است که استفاده شده و سپس به داخل پوست میکرو‌نیدل گشته است. سوراخ کردن، مانند وافلینگ پوست می‌تواند به مدت 36 ساعت ادامه یابد، خصوصا اگر شخصی هستید که به آسیب به پوست بسیار حساسید».

درمان خارش صورت بعد از میکرونیدلینگ

12/ 6

پوست شما به خورشید حساس خواهد شد.

از آن‌جایی که لایه بالایی پوست یا لایه شاخی مختل شده است، دکتر Carqueville خاطر نشان می‌کند که پوست به خورشید حساس خواهد بود.

(7 درمان کبودی |سوختگی | جوش میکرونیدلینگ ) : بخوانید

«من توصیه می‌کنم به مدت یک ماه از قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم خود‌داری کنید، زیرا 28 روز طول می کشد تا لایه شاخی خود را از آسیب مکانیکی میکرو‌نیدلینگ باز‌یابی نماید».

اگر این کار امکان‌پذیر نیست، سعی کنید در چند روز اول بهبودی کاملا از آفتاب جلو‌گیری کنید، «و بعد از دو یا سه روز، استفاده مجدد از ضد‌آفتاب‌ها اشکالی ندارد».

 با این حال، وی خاطر‌نشان می‌کند که کلاه‌ها و ضد‌آفتاب‌ها باید به مدت یک ماه به طور مداوم استفاده شوند، «و برای محافظت از سرمایه‌گذاری خود جلو بروید».

12/ 7

ممکن است پوستتان متورم باشد.

دکتر Carqueville می‌گوید به دلیل آسیب مکانیکی میکرو‌نیدلینگ، روز بعد ممکن است پوست کمی متورم باشد”.

دکتر Palep می‌گوید: «بسته به میزان تهاجمی بودن یا عمیق بودن درمان، تورم خفیف به مدت یک تا سه روز طبیعی است»، او اضافه می‌کند که استفاده از کمپرس سرد به کاهش التهاب خواهد کرد. پوسته پوسته شدن صورت بعد میکرونیدلینگ

بخوانید :میکرونیدلینگ صورت:با انواع درمارولر

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور