ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

مراقبت | رفع قرمزی اسکراب | لایه برداری پوست صورت

مراقبت اسکراب لایه برداری پوست صورت : به لایه برداری به عنوان جنبه تمیز کردن عمیق و مراقبت از پوست خود فکر کنید.

مراقبت اسکراب لایه برداری پوست صورت

پاک کنندگی یا لایه برداری روزانه به خلاص شدن از شر پوست مملوء از آرایش، روغن کمک می کند، در حالی که یک لایه بردار درسطح پوست قرار می گیرد و سلول های مرده پوستی را که با گذشت زمان جمع شده اند، از بین می برد.

پاتریشیا فریس، پزشک متخصص پوست، با مجوز هیئت مدیره مستقر در نیواورلئان می گوید: “لایه برداری به شما کمک می کند سلول های مرده پوست را از بین ببرید و پوست را صاف و درخشان تر به نظر می رساند.”

همه ی موارد اینها نیستند – با استفاده از لایه برداری، همچنین کرم ها و سرم ها به طور مؤثرتری رسوخ می کنند.

به گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD)، پس از برداشتن لایه بالایی پوست، محصولات قادر خواهند بود تا قسمت عمیق تر به پوست نفوذ کنند که با گذشت زمان می تواند باعث جوانی و درخشندگی پوست شود.

مراقبت اسکراب لایه برداری پوست صورت

با استفاده از یک لایه بردار فیزیکی

اگر از لایه بردار فیزیکی استفاده می کنید، ابتدا صورت خود را مرطوب کنید، سپس مقدار کم از اسکراب را استفاده کنید.

 با استفاده از حرکات دایره ای آن را روی پوست ماساژ دهید، سپس با آب بشویید.

 دستورالعمل های محصول خود را نیز بررسی کنید – برخی توصیه می کنند محصول را به مدت 30 ثانیه یا یک دقیقه قبل از شستشو روی پوست قرار دهید.

مراقبت اسکراب لایه برداری پوست صورت

بنابراین لایه برداری مهم است – شما فقط باید بدانید چه چیزی پوست شما می تواند تحمل کند

اگر نرم و صاف کردن، درخشندگی بیشتر پوست، هدف شماست ، لایه برداری با یک لایه بردار فیزیکی یا شیمیایی علاوه بر مراقبت از پوست باعث این موارد هم می شود.

 شما می خواهید بر اساس نوع پوست خود لایه بردار خود را انتخاب کنید.

اگر پوست شما آکنه دارد و در حال از بین بردن آنها می باشید، BHA ممکن است برای شما مناسب باشد، در حالی که AHAs  ها به عنوان عامل مبارزه با پیری شناخته شده اند.

اگر پوست حساسی ندارید (خوش شانس ها)، باید بتوانید یک لایه بردار فیزیکی را تحمل کنید (استفاده از نوک انگشتان به نسبت استفاده از یک برس تمیز کننده ملایم تر خواهد بود).

مهم نیست که کدام یک را انتخاب کنید، مراقب باشید که از آن زیاده روی نکنید، زیرا لایه برداری بیش از حد می تواند به قرمزی و سوزش منجر شود.

 انواع مختلف پوست واکنش متفاوتی نشان می دهند، بنابراین چند محصول را آزمایش کنید تا ببینید پوست شما چه چیزی را تحمل می کند، یا با متخصص پوست خود مشورت کنید تا آنچه را برای شما توصیه می کنند، استفاده نمایید.

کدام نوع لایه بردارهای پوستی موجود است؟

دو نوع لایه بردار وجود دارد: لایه بردارهای فیزیکی و لایه بردارهای شیمیایی. آنها هر دو لایه برداری را انجام می دهند، اما از طرق مختلف به این کار می پردازند.

مراقبت اسکراب لایه برداری پوست صورت

نحوه عملکرد لایه بردارهای شیمیایی

از طرف دیگر، لایه بردار های شیمیایی با حل کردن سلول های مرده پوست با اسید کار می کنند. دو دسته اصلی اسید وجود دارد که باید در آن دسته بندی، مواد اکسید کننده شیمیایی را جستجو کنید: اسیدهای هیدروکسی اسید (AHA) و اسیدهای بتا هیدروکسی (BHAs).

AHA ها محلول در آب هستند، در حالی که BHA ها محلول در چربی هستند، به این معنی که می توانند از طریق فولیکول های روغنی که به عمق پوست نفوذ می کنند، برداشته شوند.

 این امر باعث می شود BHA ها برای انواع پوست های چرب و افرادی که پوستی مستعد به آکنه ندارند، انتخاب مناسبی باشد. به طور ویژه به اسید سالیسیلیک، به عنوان محبوب ترین BHA ، نگاه کنید.

 یک مطالعه کوچک منتشر شده با بررسی بر روی پوست، یک اسید موضعی سالیسیلیک با غلظت 5/1 درصد با مصرف دو بار در روز به مدت یک ماه به بهبود آکنه صورت در 95 درصد از شرکت کنندگان در مطالعه دست یافت.

مراقبت اسکراب لایه برداری پوست صورت

همچنین شما می توانید از محصولی استفاده کنید که این دو اسید را با هم ترکیب کند (پاک کننده های SkinMedica AHA / BHA). فریس می گوید فواید این مواد شیمیایی بالاتر و فراتر از لایه برداری می باشد.

او می گوید: “این ترکیبات چندین وظیفه را انجام می دهند از جمله: رنگدانه ها را کاهش می دهند، منافذ را کاهش می دهند، خطوط و چروک های ظریف را نرم می کنند و حتی باعث بهبود بخشیدن به جوش های پوستی می شوند.

چگونه به درستی پوست خود را لایه برداری می کنید؟

بستگی به این دارد که کدام یک از لایه بردارها را برای استفاده انتخاب کنید، اما بدانید که کمی زمان می برد. همچنین، شما نمی خواهید هر روز پوست خود را لایه برداری کنید.

با استفاده از لایه بردار شیمیایی

از طرف دیگر، مواد لایه بردار شیمیایی معمولاً درمانهای ترکیبی هستند که نیازی به شستشو ندارند، مگر اینکه  صورت پوست پوست شود یا ماسک استفاده شود.

یک یا دو پمپاژ را برای تمیز کردن و خشک کردن پوست اعمال کنید. برای اطمینان از استفاده صحیح از آن، دستورالعمل های محصول را دوباره بخوانید.

سپس از مرطوب کننده خود و سایر محصولات مراقبت از پوست در بالای صفحه استفاده کنید تا از مزایای افزایش نفوذ بهره مند شوید و ضد آفتاب را فراموش نکنید.

طبق مطالعه ای که در ژورنال علوم پوستی منتشر شده است، به ویژه AHA ها می توانند پوست را در برابر خورشید حساس تر کنند.

مراقبت اسکراب لایه برداری پوست صورت

بهترین اسکراب لایه بردار پوست چرب

آیا می توان پوست خود را بیش از حد لایه برداری کرد؟

اگرچه محصول مناسب را پیدا کردید، لایه برداری کاملاً قابل حمل می باشد، براساس گزارش AAD برای افراد مبتلا به آکنه التهابی یا روزاسه ایمن نمی باشد. مراقبت اسکراب لایه برداری پوست صورت

 این افراد قبل از شروع دوره ی لایه برداری باید با پزشک متخصص پوست مشورت کنند زیرا برخی از لایه بردارها می توانند این شرایط را بدتر کنند.

به گفته زین حسین، پزشک متخصص پوست و مو و متخصص بنیانگذاری مرکز پوست و زیبایی نیوجرسی در مارلبورو می گوید: به طور خلاصه: هر روز لایه برداری نکنید.

 دکتر حسین می گوید: “لایه برداری روزانه می تواند برای پوست تحریک کننده و خشک کننده ی پوست باشد.

فاریس می گوید، افرادی که پوست چرب دارند ممکن است مثلاً قادر به تحمل لایه برداری روزانه باشند. برای آزمایش و خطا آماده باشید و به نحوه واکنش پوستتان توجه کنید.

مراقبت اسکراب لایه برداری پوست صورت

آیا بعد از لایه برداری قرمز می شود؟ خیلی حساس؟ همراه با احساس سوزش؟ این علائمی هستند که باید آنها را کاهش دهید. مراقبت اسکراب لایه برداری پوست صورت

فاریس توصیه می کند افرادی که پوست حساس دارند هنگام پاک کردن پوست از برس و دستکش در هنگام استفاده از لایه بردارها استفاده کنند.

 اسیدها برای انواع پوست حساس نیز کاملاً بی خطر نیستند. طبق گفته سازمان غذا و دارو (FDA) ، AHA ها می توانند باعث سوزش، بثورات و تورم شوند و کمترین میزان غلظت آنها کمتر از 10 درصد AHA می باشد.

 طبق گفته FDA ، BHA ها کمتر تحریک کننده می باشند.

اگر پوست شما به هیچ یک از این موارد پاسخ خوبی ندهد، به دنبال اسیدهای پلی هیدروکسی و اسیدهای بیونیک باشید.

فریس گفت اینها جدیدترین نسل اسیدهای هیدروکسی هستند و یک مطالعه نشان می دهد که آنها مشابه AHA ها هستند اما کمتر تحریک کننده می باشند و آنها برای افراد با پوست حساس انتخاب خوبی می باشند. او پیشنهاد می دهد از پاک کننده های صورت Neostrata PHA استفاده شود.،

 که به اندازه کافی ملایم می باشند و اکثر افراد روزانه از آن ها استفاده می کنند. مراقبت اسکراب لایه برداری پوست صورت

مراقبت اسکراب لایه برداری پوست صورت

لایه بردار قوی برای لک صورت خانگی

 

برای لایه برداری پوست در خانه چه کنیم ؟

لایه برداری به از بین بردن سلول های مرده پوست از سطح پوست کمک می کند. لایه برداری منظم همچنین ممکن است به جلوگیری از منافذ گرفتگی و تحریک تولید کلاژن کمک کند.
نتیجه؟ پوستی محکم تر ، نرمتر و براق تر که کمتر مستعد شکستگی است.
اگر دوست دارید بدانید که چه چیزی را روی پوست خود می گذارید ، اسکراب صورت خانگی ممکن است گزینه ای باشد. پاداش دیگر این است که آنها سریع و آسان ساخته می شوند ، و احتمالاً شما تمام مواد مورد نیاز خود را از قبل تهیه کرده اید.
خواندن را ادامه دهید تا در مورد فواید لایه برداری ، و نحوه درست کردن اسکراب صورت خودتان با مواد بی خطر بیاموزید .
نحوه عملکرد لایه بردارهای فیزیکی
لایه بردارهای فیزیکی با از بین بردن فیزیکی سلول ها با مواد سایشی قابل مشاهده کار می کنند. فریس می گوید: “مواد لایه بردار حاوی دانه های ریز هستند كه هنگام مالیده شدن روی پوست به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می كند.”
او می گوید ممکن است با استفاده از یک برس تمیز کننده، دستکش، دستگاه میکرودرم ابریژن (روشی برای رفع سلول های مرده پوست) در منزل یا فقط نوک انگشتان خود لایه برداری از پوست را انجام دهید. فریس می گوید:

“این مورد گردش خون را افزایش می دهد و به پوست شما کمی درخشش می بخشد.” “همچنین باعث می شود پوست صاف و ابریشمی شود.”مراقبت اسکراب لایه برداری پوست صورت

اسکراب جو دوسر و ماست
جو فقط برای صبحانه نیست – آنها همچنین برای مراقبت از پوست هستند. در واقع ، جو دوسر را می توان در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست یافت. این محصولات معمولاً به عنوان “جو دوسر کلوئیدی” ذکر شده است.
طبق تحقیقات ، جو دوسر جو حاوی ترکیباتی به نام فنل است که دارای فعالیت آنتی اکسیدانی هستند . همچنین برای تسکین پوست خاصیت ضد التهابی دارد.
ماست که دارای اسید لاکتیک طبیعی است ، می تواند به تقویت لایه برداری کمک کند ، در حالی که روغن جوجوبا می تواند رطوبت را بدون انسداد منافذ اضافه کند.
این اسکراب برای پوست های ترکیبی به خوبی کار می کند .
• 2 قاشق غذاخوری جو دو سر نورد ریز (در صورت امکان) ارگانیک
• 1 قاشق غذاخوری. ماست یونانی آلی یونانی
• 1 قاشق غذاخوری. روغن جوجوبا یا نارگیل

اسکراب خانگی برای پوست چرب وجوش دار


طرز تهییه :
جو دوسر را با استفاده از آسیاب قهوه یا پردازنده مواد غذایی درون یک پودر ریز خرد کنید.
تمام مواد را در یک کاسه مخلوط کن مخلوط کنید.
برای مدت زمان 30 تا 60 ثانیه روی پوستهای تمیز شده در محافل ملایم بزنید.
اسکراب را از پوست خود با آب ولرم بشویید.
هر مخلوط باقیمانده را درون یک ظرف ثابت قرار دهید و در یخچال نگهداری کنید.
عسل و جو دوسر را خرد کنید
عسل به دلیل توانایی داشتن تعادل باکتری ها بر روی پوست ، علاوه بر این به عنوان یک اسکراب صورت فوق العاده است. این امر آن را به یک ماده مؤثر در برابر آکنه تبدیل می کند. عسل هم نرم کننده و مرطوب کننده طبیعی است.
• 1/4 فنجان جو دوسر ساده ، پخته نشده
• 1/8 فنجان عسل خام
• 1/8 فنجان روغن جوجوبا
جو دوسر را با استفاده از آسیاب قهوه یا پردازنده مواد غذایی درون یک پودر ریز خرد کنید.
عسل را برای چند ثانیه در مایکروویو گرم کنید تا مخلوط کردن راحت تر شود.
تمام مواد را در یک کاسه مخلوط کنید.
حدوداً 60 ثانیه در دایره های ملایم روی پوست بمالید.
اسکراب را با آب ولرم بشویید.
بقیه اسکراب را در یک ظرف هوادهی قاشق ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

اسکراب لایه بردار صورت خانگی


اسکراب سیب و عسل
این اسکراب از عسل برای تغذیه و مرطوب کردن پوست استفاده می کند. سیب ها – که دارای اسیدهای میوه طبیعی و آنزیم ها هستند – نیز از بین می روند. اسیدهای میوه همراه با خاصیت ضد باکتریایی عسل ، آن را برای پوست های روغنی یا مستعد آکنه انتخاب مناسبی می کند .
• 1 سیب رسیده ، پوست کنده و سوراخ شده
• 1/2 قاشق غذاخوری عسل ارگانیک خام
• 1/2 قاشق غذاخوری روغن جوجوبا
سیب را در یک پردازنده مواد غذایی خالص کنید تا صاف شود اما آب و هوایی نباشد.
عسل را برای چند ثانیه در مایکروویو گرم کنید تا مخلوط کردن راحت تر شود.
تمام مواد را در یک کاسه مخلوط کنید.
به مدت 30 تا 60 ثانیه در حرکات دایره ای روی صورت خود بمالید.
اجازه دهید اسکراب به مدت 5 دقیقه روی مزایای مرطوب کننده بیشتر بر روی پوست شما بنشیند.
با آب ولرم تمیز کنید.
هر مخلوط باقیمانده را درون یک ظرف ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

لایه بردار قوی برای لک صورت خانگی


4- اسکراب جو دوسر موز
اگر طرفدار استفاده از روغن بر روی صورت خود نیستید ، این اسکراب را که به جای آن از موز به عنوان پایه استفاده می کند ، امتحان کنید.
موز حاوی مواد مغذی مانند پتاسیم ، ویتامین C و اثری از ویتامین A است. آنها همچنین حاوی سیلیس ، یک عنصر معدنی و سیلیکون هستند که می تواند به تقویت تولید کلاژن در پوست شما کمک کند.
این اسکراب برای پوست های روغنی مناسب است .
• 1 موز رسیده
• 2 قاشق غذاخوری جو دوسر ریز خرد شده
• 1 قاشق غذاخوری. ماست یونانی آلی یونانی
موز را با یک چنگال خرد کنید تا صاف باشد .
جو دوسر را در یک پردازنده مواد غذایی به یک پودر ریز خرد کنید.
تمام مواد را در یک کاسه مخلوط کنید.
در حرکات دایره ای به مدت 30 تا 60 ثانیه روی پوست بمالید.
اسکراب را تمیز بشویید.
هر مخلوط باقیمانده را درون یک ظرف هوادهی قاشق قرار دهید و در یخچال نگهداری کنید.

بهترین اسکراب لایه بردار صورت

 

بهترین زمان استفاده از کرم لایه بردار چه زمانیست ؟

هفته ای یک بار یا دو بار لایه برداری را انجام دهید، اگرچه او می گوید در ماه های تابستان وقتی هوا خشک نیست، می توانید دفعات لایه برداری را افزایش دهید.
هیچ محدودیتی دقیقی در میزان لایه برداری بیش از حد وجود ندارد زیرا بستگی به نوع پوست شما و لایه برداری کردن مورد استفاده شما داراست.

رفع قرمزی پوست بعد از کرم لایه بردار ؟

روغن نارگیل
روغن درخت چای
چای بابونه
چای سبز
خیار:
ماسک آرد جو
آلوئه ورا:
کمپرس سرد

مراقبت بعد از لایه برداری پوست چیست ؟

• هر روز هشت تا 10 لیوان آب بنوشید تا پوست مرطوب شود
• برای سهولت در خارش ، از دوش سرد استفاده کنید
• برای محافظت از پوست خود از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم در معرض آفتاب یا پوشیدن ضد آفتاب خودداری کنید
• خراشیده نشوید و یا سعی نکنید پوست را به زور پوست بکنید.
• از مصرف حمام گرم خودداری کنید
• به طور مرتب از مرطوب کننده استفاده کنید.
مراقبت اسکراب لایه برداری پوست صورت

درمان خشکی پوست بعد از لایه برداری

زیاد لایه برداری نکنید.

لایه برداری پوست صورت می بایست حداقل هر 28 روز یکبار انجام گیرد. ، بنابراین نیازی نیست که ظرف 3-4 روز پس از لایه برداری ، از یک لایه بردار جداگانه (مانند اسکراب ، برس یا پاک کننده لایه بردار) استفاده کنید.

از تمرینات سنگین ، سونا خشک و اتاق بخار خودداری کنید.

افزایش گردش خون در صورت می تواند باعث گرم شدن ، سوزن سوزن شدن ، خارش ، قرمزی یا سایر عوارض جانبی ناخوشایند روی پوست تازه لایه برداری شده شود . روزی که از یک لایه بردار استفاده می کنید از چنین فعالیت هایی صرف نظر کنید.

صورت خود را با آب خنک بشویید.

آب گرم یا گرم ممکن است به خوبی آب سرد و خنک نباشد ، که می تواند به تسکین احساسات بعد از پوست کمک کند.

بیشتر ضد آفتاب بزنید.

پوست شما بعد از لایه برداری ظرافت بیشتری دارد ، بنابراین از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید ، که می تواند حتی به نشانه های قابل مشاهده تری از پیری پوست منجر شود.

مرطوب و هیدراته شوید.

از آنجا که لایه برداری می تواند به طور موقت مانع محافظتی پوست شما را به خطر بیندازد ، تقویت این مانع با یک مرطوب کننده مرطوب به ضخامت متوسط ​​بسیار مهم است. همچنین ، برای جلوگیری از کمبود آب بدن ، مقدار بیشتری آب بنوشید که باعث سفتی پوست شما می شود.

طرز تهیه کرم بادام برای صورت

این اسکراب پوست حساس را احیا می­کند.

بادام چه به صورت موضعی استفاده شود و چه خورده شود، باعث تقویت پوست می­شود. خاصیت درمانی و تغذیه کننده پوست دارد و از سال­های دور در زمینه زیبایی مورد استفاده قرار می گرفت. این نیروگاه مغذی سرشار از ویتامین E، آنتی اکسیدان و اسید چرب امگا 3 است.

شیر حاوی آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است که به دلیل افزایش محبوبیت به عنوان یک محصول شگفت آور مراقبت از پوست، در بسیاری از محصولات زیبایی موجود در بازار پیدا می شود. همچنین به مبارزه با خطوط ریز و چین و چروک کمک می­کند.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور