ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

ریزش | خارش پوسته ریزی: بعد از کاشت ابرو

ریزش خارش بعد از کاشت ابرو : چگونه ابروها را بعد از شیمی درمانی یا آسیب دیدگی ترمیم کنیم؟ چگونه ابروهای خود را ضخیم تر کنیم؟ چگونه ابروهای نازک ترمیم شود؟ چگونه ریزش موی ابرو ارثی را درمان کنیم؟ یک راه حل موثر برای مشکلات فوق جراحی کاشت مو ابرو با روش FUE است. این شامل پیوند بین 50 تا 400 پیوند است.

آنها از قسمت پشت گردن بیمار یا ناحیه ای از پشت گوش استخراج می شوند زیرا شکل و ساختار آنها از نزدیک شبیه موهای طبیعی ابروها است.

بعد از کاشت ابرو

 کاشت ابرو FUE – چه چیزی است؟

این روش می تواند با  استفاده از تکنیک FUE یا FUG / نوار انجام شود ، اما مهمترین جنبه این امر صرف نظر از اینکه از چه روشی استفاده می شود ، ایجاد دقیق مکان های گیرنده برای موهای پیوند شده است.

اولین نتایج کاشت موهای ابرو FUE بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است. به مدت 6 ماه بعد از عمل ، ابروها ضخیم تر و ضخیم تر می شوند و یک سال بعد یک شکل مناسب ابرو قابل مشاهده است.

اقدامات احتیاطی در مورد کاشت ابرو:

 1. قبل از 6 ماه کاشت ابرو موهای خود را کوتاه نکنید. فولیکول های مو برای ثابت ماندن دائمی وقت دارند. پیرایش قبل از آن دوره باعث آسیب به فولیکول ها می شود. در این حالت ممکن است به یک عمل جراحی ناکام منجر شود.
 2. حداقل در مدت 6 ماه درمورد موهای بلند ابرو بسیار مراقب باشید. موهای ابرو را خیلی سخت نکشید.

کاشت ابرو:

 1. این روش جراحی منحصر به فرد برای افرادی در نظر گرفته شده است که ابروهای نازک ، زخمی یا بدون ابرو دارند.
 2. این یک روش شگفت انگیز است که می تواند عوارض جانبی لیزر درمانی بیش از حد و لیزر را معکوس کند.
 3. ابروهای نادرست همچنین ممکن است نتیجه عوامل ژنتیکی ، مشکلات تیروئید و اختلال هورمونی باشد. پیوند ابرو یک راه حل واحد برای همه این نگرانی ها است.
 4. بر خلاف ترمیم ابرو ، که باعث پیوند فولیکول مو می شود ، پیوند ابرو روی پیوند موهای ریز از پوست سر به طور مستقیم در خط ابرو تمرکز دارد.
 5. این روش بی نظیر نهایت دقت را می طلبد ، زیرا این یک هنر تقلید از رشد ابرو است.
 6. پیوند مو از پوست سر در امتداد خط ابرو کاشته می شود به گونه ای که الگوی رشد فولیکول های موی اصلی مو را می چسبانند.

بعد از کاشت ابرو

مزایای کاشت ابرو:

 1. این روش منحصر به فرد روشی شگفت انگیز برای پنهان کردن زخم ها و سوزاندن علائم اطراف ناحیه ابرو است.
 2. این همچنین روشی است که هر لحظه آزاد می شود از نخ کردن.

بسیاری از افراد از نازک شدن ابروها و یا حتی ریزش موهای ابرو رنج می برند که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند شیمی درمانی ، بیماری ها ، ژنتیک یا صدمات ایجاد شود. ریزش مو یا ریزش مو ابرو یک مشکل واقعی است که معمولاً با آرایش پنهان می شود. با این حال ، توصیه می شود که برای رهایی از این مشکل برای همیشه از عمل کاشت مو ابرو با روش FUE استفاده کنید. این یک روش تأیید و مؤثر است که توسط متخصصین پوست برای ترمیم موهای ابرو توصیه می شود.

مزایای کاشت ابرو FUE شامل موارد زیر است:

 • کارآیی ابروها همیشه ضخیم تر شده و بعد از عمل طبیعی به نظر می رسند.
 • بدون زخم پزشک از پوست سر و بخیه استفاده نمی کند ، بنابراین بیمار نیازی به نگرانی از زخم بودن در ناحیه اهدا کننده یا ابرو ندارد.
 • نتیجه دائمی موها با فولیکولها و سلولهای بنیادی واقع در آنجا انجام می شوند که وظیفه رشد مو را دارند. که نتایج جراحی پیوند مؤثر را برای مدت نامحدود تضمین می کند.
 • بدون درد به لطف بی حسی منطقه ای که هنگام عمل جراحی استفاده می شود.
 • بهبودی سریع بعد از عمل جراحی کاشت مو FUE ابرو FUE معمولاً چند روز طول می کشد. در این زمان بیمار می تواند قرمزی کمی روی ابرو و ناراحتی در ناحیه اهدا کننده را تجربه کند.

کاشت موهای ابرو FUE یک روش مؤثر برای ضخیم تر کردن ابروها و صورت شما زیبا و جذاب شماست.

بعد از کاشت ابرو

درمان خارش بعد از کاشت ابرو

خارش ابرو بعد از کاشت مشکل خاص و خطرناکی نیست و ، خود به خود برطرف خواهد شد لذا باید به مدت ۵ الی ۷ روز، از خارش محل پیوند باید اجتناب نمود زیرا احتمال بیرون زدن موهای پیوندی و آسیب دیدگی آنها زیاد خواهد بود.

به منظور کاهش حس خارش و درمان آن می توان از سرم شست و شو استفاده کرد، کافی است محل پیوند را با سرم مرطوب نگه داشت و از داروهای ضد خارش و آنتی باکتریال تجویزی پزشک جراح استفاده کرد، بدین ترتیب حس خارش سریع تر برطرف خواهد شد. در صورتی که محل پیوند دچار خارش شدید گردد، این به معنی عفونت کردن محل پیوند است .

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

در نواحی ابرو که دچار ریزش شده اند و یا نواحیی که کم پشت می باشند شیوه ای مناسب برای ترمیم این کم بود خواهد بود و معمولا از موی خود فرد برای عمل پیوند استفاده می گردد و در محل ابرو کاشت می شود البته این کار باید حتما توسط یک متخصص مجرب صورت گیرد تا نتیجه مطلوبی برای فرد داشته باشد.

عوارض طبیعی بعد از کاشت ابرو

پوسته پوسته شدن

در اولین روز بعد از عمل، پوسته‌های کوچکی به اندازه سر سوزن در اطراف فولیکول موهای کاشته شده دیده می‌شوند.

این پوسته‌ها به اندازه دانه‌های ماسه هستند و از گرافت‌ها (موهای کاشته شده) در مقابل بیرون آمدن و عفونت محافظت می‌کنند. با اینکه هر بیماری با بیمار دیگر متفاوت است، اما به طور کلی پوسته پوسته شدن، و قرمز و صورتی شدن ابروها بعد از چند روز تا ۲ هفته از بین می‌روند.

وقتی این پوسته‌ها بریزند، انتظار می‌رود تا موهای کوتاه کاشته شده نیز بریزند. اما جای نگرانی نیست، زیرا فولیکول‌ها در زیر پوست زنده و سالم هستند و بعد از ۳ تا ۴ ماه دوباره رشد خواهند کرد. فولیکول‌هایی که همراه پوسته‌ها نریختند، بعد از ۳ تا ۶ هفته رشد می‌کنند و معولا می‌ریزند.

قرمز شدن

در بیشتر بیماران، صورتی و قرمزی ملایمی روی زخم ناحیه دهنده و ابروها پس از چند روز تا ۲ هفته کم‌رنگ می‌شوند.

اما در موارد نادر بیمارانی وجود دارند که در ناحیه گیرنده دچار قرمزی می‌شوند و این قرمزی تا ۸ هفته و حتی بیشتر ادامه پیدا می‌کند، به خصوص زمانی که پوست بیمار روشن باشد. در این صورت باید کرم‌های غیرتجویزی را تهیه و طبق دستورالعمل گفته شده استفاده کنید.

درد جزیی

به طور کلی، بیشترین احساس ناراحتی بعد از عمل کاشت ابرو ناشی از سفتی پوست سر است، در صورتی که از روش FUT (روش استریپ) استفاده کرده باشید. احساس سفتی و کشیدگی هم در ناحیه گیرنده و هم در ناحیه دهنده مو وجود دارد. این علائم به آهستگی طی چند روز تا چند هفته از بین خواهند رفت.

تورم

تورم در پیشانی، ابروها، و پلک‌ها بخشی از روند بهبودی است و ممکن است حتی به سمت بینی، اطراف چشم‌ها و گونه‌ها نیز حرکت کند. همچنین در موارد نادر ممکن است منجر به کبودی چشم‌ها نیز بشود.

از اولین لحظه بعد از عمل تا ۳-۴ روز بعد از آن، دست کم ۴-۶ بار در روز و هر بار به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه روی پیشانی خود یخ بگذارید (یخ را روی محل کاشت قرار ندهید).

اقدامات پس از عمل کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو

لباس پوشیدن بعد از کاشت ابرو

تا ۵ روز بعد از عمل از لباس‌های دکمه‌دار یا زیپ‌دار استفاده کنید. پوشیدن تی‌شرت یا لباس‌هایی که باید از سر عبور کنند باعث کنده شدن موهای کاشته شده می‌شوند.

خوابیدن

برای جلوگیری و/ یا کاهش تورم بعد از عمل، خوابیدن به حالت نیمه نشسته بسیار مهم است. برای ۳-۴ شب اول بعد از عمل، هنگام خواب از ۳ یا ۴ بالشت یا یک متکا استفاده کنید. دقت کنید که زاویه کمرتان بیشتر از ۴۵ درجه نباشد. بهتر است از یک بالشت محافظ گردن نیز برای نگهداری گردنتان استفاده کنید.

برگشتن به محل کار

اگر کارشما به گونه‌ایست که پشت میز می‌نشینید، روز بعد از عمل می‌توانید سر کار خود حاضر شوید، البته در صورتی که ‌بتوانید اندک ناراحتی و قرمزی را در پوست ناحیه دهنده تحمل کنید. اما اگر کار شما به گونه‌ایست که اجسام سنگین‌تر از ۱۵ پوند را بلند می‌کنید یا فعالیت شما نسبتا زیاد است، توصیه می‌شود که در صورت عمل FUT، ۷ روز و در صورت عمل FUE، ۵ روز بعد از عمل به محل کار خود بازگردید.

ورزش و فعالیت

بسیار مهم است که تا ۷ روز بعد از عمل به روش FUT و ۵ روز بعد از روش FUEاز ورزش و فعالیت‌های ورزشی خودداری کنید. فعالیت خیلی شدید می‌تواند باعث تورم، خونریزی، و از بین رفتن گرافت‌ها شود.

بعد از گذشت ۷ روز از عمل کاشت ابرو به روش FUT و گذشت ۵ روز از عمل به روش FUE می‌توانید فعالیت‌های متوسط خود را شروع کنید

اصلاح ابروها

از آنجایی که موهای کاشته شده در ابرو از بین موهای سر برداشته شده‌اند، می‌توانند به اندازه موهای سر رشد کنند. بنابراین باید به طور منظم اصلاح شوند.

از ۳-۴ ماه بعد از عمل، ینی زمانی که موها دوباره شروع به رشد کنند باید دو بار در ماه اصلاح شوند. همچنین می‌توانید از سرم اسکوالان TCHR، ژل آلوئه‌ورا، ژل مو، یا ژل ابرو استفاده کنید تا رشد موها را به هر جهتی که می‌خواهید هدایت کنید.

علاوه بر آن می‌توانید از انگشتانتان یا از برس ابرو نیز برای فرم دادن به ابروهایتان استفاده کنید.

آرایش ابرو

آرایش ابروهایتان را می‌توانید ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از عمل شروع کنید.

رنگ کردن ابرو

شما می‌توانید ۴ هفته بعد از عمل کاشت ابرو، ابروهایتان را رنگ کنید.

تاتوی ابرو

برای داشتن ابروهای زیبا، پرپشت، و شاداب می‌توانید از هر دو روش کاشت و تاتوی ابرو استفاده کنید. توصیه می‌شود که تا ۱۲ ماه بعد از عمل کاشت ابرو از انجام دادن تاتو خودداری کنید و اجازه دهید که تمام موهای کاشته شده رشد کنند.

پوشاندن قرمزی ابرو : ریزش خارش بعد از کاشت ابرو

اگر ابروی شما صورتی یا قرمز شده است، می‌توانید ۴ روز بعد از عمل مواد پوشاننده خاصی را روی ناحیه دریافت‌کننده بزنید. این محصولات برای افرادی که دچار آلرژی هستند مناسب است، همچنین بدون چربی، بر پایه آب، و پوشاننده هستند.

بعلاوه می‌توانید ۷ روز بعد از عمل کاشت ابرو از پماد هیدروکورتیزون ۱ درصد یا سرم هیدروکورتیزون ۱ درصد حاوی آلوئه ( آلوئه کورت) برای برطرف کردن قرمزی استفاده کنید.

مراقبت از مو

بلافاصله بعد از از بین رفتن پوسته‌ها و کبره زخم‌ها موهایتان را کوتاه کنید، و اگر از روش FUT برای کاشت مو استفاده کرده باشید، پس از کشیدن بخیه‌ها و استاپل‌ها می‌توانید این کار را انجام دهید که حدود ۲ هفته طول می‌کشد. در این روش، تا ۶ ماه اول می‌توانید موهایتان را به اندازه ۲٫۵ سانتی‌متر کوتاه کنید تا رنگ صورتی کم‌رنگ شود.

شنا کردن و قرار گرفتن در معرض آفتاب

تا 2 هفته بعد از کاشت مو از رفتن به استخر خودداری کنید. اما آب دریا به زدودن پوسته‌های سر کمک میکند و برای روند بهبودی بسیار مفید است، بنابراین ۳ روز بعد از عمل می‌توانید در آب دریا شنا کنید.

از قرار دادن طولانی مدت ناحیه گیرنده در معرض نور خورشید در ۳-۴ هفته اول بعد از عمل اجتناب کنید (می‌توانید از کلاه استفاده کنید). بعد از ۷ روز حتما از کرم ضدآفتاب حاوی زینک‌اکساید استفاده کنید.

مصرف دخانیات بعد از کاشت ابرو : ریزش خارش بعد از کاشت ابرو

محققان ثابت کرده‌اند که مصرف دخانیات روند بهبود زخم را به تعویق می‌اندازد. برای اطمینان از بهبودی هرچه سریع‌تر و زنده ماندن موهای کاشته شده، توصیه می‌کنیم که دست کم یک ماه قبل از عمل و دو هفته بعد از آن از کشیدن سیگار اجتناب کنید.

موارد احتیاطی در مورد کاشت ابرو: ریزش خارش بعد از کاشت ابرو

 1. موهای پیوند زده شده از پوست سر تا زمانی که موهای روی سر شما رشد کند ، می توانند رشد کنند. بنابراین ، هر ماه برای پیرایش ابروها از نظر ظاهری طبیعی بسیار مراقب باشید.
 2. بعد از عمل به سر یا پیشانی خود سخت نکشید. این می تواند برای موهای پیوند زده شده و همچنین پوست سر که پس از عمل بخیه زده می شود خطرناک باشد.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!