ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

درمان سریع پف زیر چشم

درمان سریع پف زیر چشم :  ما انسانها موجودات ناقصی هستیم. ما می دانیم که دوست داریم شکل بهتری داشته باشیم، ما می دانیم که باید زود بیدار شویم،

ما می دانیم که باید از ضد آفتاب به صورت مذهبی استفاده کنیم، اما فراموش می کنیم بطری را با خود به ساحل بیاوریم.

زندگی همینه اما این بدان معنا نیست که ما نمی‌توانیم برخی عادات و بهترین شیوه‌ها را برای کاهش اثرات اجتناب‌ناپذیر یک زندگی خوب ایجاد کنیم. برای هر شب چت با نوشیدنی، برای هر روز بیرون از آفتاب و برای هر زمانی که انرژی لازم برای زدن کرم دور چشم را نداشتیم، نکات و ترفندهای زیادی برای مبارزه با علائم پیری وجود دارد.

راستش را بخواهید، حتی اگر عمرتان را صرف مراقبت دقیق از پوست خود کرده باشید، همه ما دیر یا زود علائم پیری را نشان خواهیم داد – که شامل کیسه های زیر چشم و حلقه های تیره می شود.

با گذشت زمان، پوست به طور طبیعی کلاژن را از دست می‌دهد و نازک‌تر می‌شود، بنابراین صرف نظر از اینکه چه نوع پوستی دارید یا چه عادت‌های خوبی را حفظ می‌کنید، رگ‌ها به ناچار از طریق پوست نازک اطراف چشم‌تان ظاهر می‌شوند. همانطور که می دانیم، قرار گرفتن در معرض نور خورشید روند تجزیه کلاژن را تسریع می کند، بنابراین بهترین سلاح شما در برابر حلقه های زیر چشم، عادات منظم و مداوم استفاده از ضد آفتاب از سنین پایین است. (استفاده از عینک آفتابی در هنگام بیرون از آفتاب نیز کمک می کند – چشمک زدن کمتر = پاهای کلاغی کمتر!)

اما بهترین عادت ها نمی توانند ژن های شما را تغییر دهند! ژنتیک بزرگترین عامل تعیین کننده در مورد نوع پوست و ظاهر ما با افزایش سن است. آنهایی از ما که پوست روشن یا نازکی را به ارث برده‌اند، به دلیل این واقعیت که وقتی خون ما در مویرگ‌های زیر چشم‌مان جمع می‌شود، به سادگی از طریق پوست روشن‌تر آشکارتر می‌شود، بیشتر زیر دایره‌ها ظاهر می‌شوند.

متأسفانه، با انباشته شدن خون بیشتر و بیشتر در آنجا، مویرگ‌های ظریف شما در زیر وزن شروع به کشیده شدن و کشیدگی می‌کنند که منجر به نشت و تجمع خون بیشتر می‌شود – و در نهایت حتی تیره‌تر شدن حلقه‌های زیر چشم.

با این حال، برای دیگران، سیاهی زیر چشم و کیسه‌های زیر چشم نه به دلیل افزایش سن، آفتاب گرفتن یا ژنتیک ایجاد نمی‌شوند. گاهی اوقات این یک موضوع ساده آلرژی است. آلرژی های تمام سال مانند آلرژی به گرد و غبار یا کپک، یا آلرژی های فصلی که بسیاری از ما در بهار تجربه می کنیم، باعث ترشح هیستامین می شود که باعث پاسخ التهابی می شود. این بدان معناست که رگ های خونی ما ملتهب و متورم می شوند – از جمله رگ های زیر چشم ما.

درمان سریع پف زیر چشم

درمان سریع پف زیر چشم

 

تزریق ژل زیر چشم

از روش‌ های درمانی غیر تهاجمی که برای درمان پف زیر چشم می ‌توان استفاده کرد، تزریق ژل می ‌باشد. کیفیت ژل ‌های مخصوص زیر چشم دائما در حال پیشرفت هستند و اکنون به کمک تزریق ژل، راه حل ‌هایی با کمترین میزان تهاجم برای رفع مشکل پوست زیر چشم موجود است.

انتخاب روش تزریق ژل، جهت رفع پف و تیرگی زیر چشم به شدت پف‌ کردگی، شکل، رنگ و ساختار بافت پوست بیمار بستگی دارد. هر بیمار ارزیابی شده و پزشک مناسب ‌ترین روش را با توجه به انتظارات، نگرانی‌ ها و نوع پوست بیمار طراحی می‌ کند. طیف گسترده ‌ای از انواع ژل وجود دارد که فرد می ‌تواند از میان آن ها انتخاب کند. البته توصیه ما به شضما این است که انتخاب نوع ژل تزریقی را به بهترین دکتر برای درمان پف زیر چشم بسپارید.

در حال حاضر راحت ‌ترین و بی‌ خطرترین راه برای درمان پف زیر چشم استفاده از ژل‌ های اسید هیالورونیک است. تاثیرگذاری و همچنین تفاوت‌ های بیو شیمیایی این مواد است که پاسخ های متفاوتی ایجاد می کند و بسته به نوع پوست و ساختار آن تعیین می شود. تزریق ژل یا تزریق چربی به زیر چشم می‌تواند روی مشکل را بپوشاند و ظاهر پف را محو کند.

ماندگاری نتایج از شش تا دو سال است. در مواردی که شدت پف زیاد است، این روش کاربرد موفقی ندارد و انجام جراحی بلفاروپلاستی یا بهره گیری از روش های غیر جراحی قوی تر توصیه می ‌شود.

کربوکسی ‌تراپی دور چشم

مکانیسم کربوکسی تراپی به این صورت است که در آن، با وارد شدن گاز دی اکسید کربن و وادار کردن بافت به افزایش جریان خون و تولید اکسیژن بیشتر، پف زیر چشم کاهش پیدا کرده و چروک ها کمتر و پوست شفاف تر و درخشنده تر می شود. نتایج حاصل از کربوکسی تراپی دور چشم دائمی نبوده و باید هر 6 تا 9 ماه تکرار شود.

اندولیفت دور چشم

مقالات مرتبط

دستگاه اندولیفت از لیزری با طول موج ۱۴۷۰ نانو متر استفاده می‌ کند. این پرتو لیزری، نوعی نور مادون قرمز بوده و طول موج آن بیشترین اثر را روی آب و چربی ‌های موجود در بافت پوست دارد. هدف اصلی در اندولیفت هم ذوب کردن چربی‌ های اضافی پوست و در نتیجه سفت شدن آن است.

از این روش نیز در بهبود پف و جوانسازی زیر چشم استفاده می شود و مزیت آن این است که کم تهاجمی بوده و بدون بیهوشی انجام می شود. مهم ترین نکته موثر در گرفتن مناسب ترین نتیجه از اندولیفت دور چشم، انتخاب درست بهترین دکتر برای درمان پف زیر چشم است.

جراحی بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی با هدف برداشتن پوست و چربی اضافه و بهبود ساختار عضلات چشم اثر می کند و با ایجاد برش ترانس کنژکتیوال یا داخل پلک پایین انجام می شود. در این روش چربی و ادم و مایع و همچنین پوست اضافه پلک پایین برداشته شده و بخیه می شود و پس از 5-6 روز بخیه ها کشیده شده و نهایتا تورم تا دو هفته بعد از عمل بهبود پیدا می کند.

بسیاری از افراد از بیهوشی و یا باقی ماندن جای بخیه بر روی پلک هایشان می ترسند، به همین دلیل روش های غیر جراحی نام برده در قسمت های بالا را به انجام جراحی بلفاروپلاستی ترجیح می دهند.

روش درمان پف زیر چشم با اندولیزر

با جا به جا کردن فیبر در این ناحیه، انرژی لیزر دایود در طیف مادون قرمز تابانده می ‌شود.اندولیزر یک متد درمانی بر پایه لیزر می ‌باشد که با حداقل تهاجم، بدون نیاز به ایجاد برش و بخیه و به صورت سرپایی بدون بیهوشی انجام می ‌شود که امروزه در پزشکی کازمتیک (زیبایی شناسی) مورد استفاده قرار می‌ گیرد و کاربرد بالایی دارد.

اندولیزر یک روش غیرجراحی بدون بر جای ماندن اسکار پس از درمان می باشد و روشی تقریبا بدون درد است که به تقویت و بازسازی پوست – کاهش سستی و افزایش استحکام پوست منجر می ‌شود. در این متد جدید اندولیزر در ناحیه زیر چشم با هدف قرار دادن آب میان بافتی – سلول های چربی و با ایجاد کردن گره های لیفت در ناحیه زیر چشم با تحریک الاستین و کلاژن سازی در ناحیه مداخله سبب لیفت شدن پوست آن ناحیه و کم شدن و یا از بین رفتن پف زیر چشم می شود.

روش های درمان پف چشم

در مرحله اول باید علت پف زیر چشم مشخص شود و در صورت وجود علت زمینه ای از جمله بیماری های تیرویید، مشکلات کلیوی و مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد، بهترین و مناسب ترین روش درمان این عارضه انتخاب شود.

کرم‌ دور چشم

نقش این کرم ها بیشتر پیشگیری از بروز پف زیر چشم است و نتایج درمانی آن ها در این مورد ضعیف است ولی استفاده مکرر از کرم های حاوی کافئین به انقباض عروق و کمتر شدن پف پلک پایین کمک می کند. همچنین ترکیبات حاوی کوجیک اسید و ویتامین K هم تا حدوذی در شفاف کردن زیر چشم تاثیر دارند.

مزوتراپی پف زیر چشم

در حالتی که چربی اضافه زیر چشم وجود داشته باشد یا تیرگی و چروک خفیف باشد، مزوتراپی راهکار مناسبی است. تعداد جلسات مورد نیاز برای گرفتن پاسخ مناسب از مزوتراپی بر اساس نتیجه حاصله متفاوت است ولی حداقل 3-4 جلسه و در فواصل دو هفته تا ماهی یک بار قابل انجام است. در این روش کوکتل مزو با افزایش گردش خون، کوچک کردن سلول چربی و کمک به  کاهش رنگدانه های پوستی اعمال اثر می کند.

آر اف فرکشنال زیر چشم

دستگاه فرکشنال آراف، با تحریک کلاژن ‌سازی در پوست حالت چروک، رنگ، استحکام و ظاهر پوست را بهبود می بخشد؛ در نتیجه شما شاهد کاهش تیرگی و بهبود ورم زیر چشم خواهید بود. این درمان باعث کاهش افتادگی و شلی پوست زیر چشم می ‌شود.

آر اف فرکشنال زیر چشم موجب جوانسازی این بخش از صورت شده و تاثیر آن ماه‌ ها ماندگاری دارد. همچنین پس از عمل جراحی و برداشتن چربی اضافی زیر چشم می‌ توان به وسیله آر اف فرکشنال سطح پوست را سفت ‌تر و هموار کرد. این روش باعث می ‌شود که پوست به آرامی جمع شده و پف زیر چشم از بین برود یا کاهش یابد.

با آر اف فرکشنال نمی ‌توان پف زیر چشم را به طور کامل از بین برد ولی اگر درمان به درستی انجام شود، برای موارد پف خفیف این اقدام زیبایی با جمع کردن پوست سبب بهبود کلی ظاهر پلک و گونه می شود. این روش جای عمل بلفاروپلاستی را نمی‌گیرد اما وقتی به درستی انجام شود باعث بهتر شدن وضعیت زیر چشم ‌ها می گردد.

در حالی که گاهی اوقات درمان‌های خانگی می‌توانند ظاهر سیاهی دور چشم را از بین ببرند یا به کاهش آن کمک کنند، اما اگر با متخصص یا پزشک مشورت کنید، علت سیاهی دور چشم‌تان را بدانید و بر اساس آن به دنبال درمان باشید. کسانی که به دلیل افزایش سن از مشکلات حلقه سیاه رنج می برند می توانند از لایه برداری شیمیایی یا بلفاروپلاستی استفاده کنند که اثر پف زیر چشم را کاهش می دهد. درمان سریع پف زیر چشم

 

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور