ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

درمان سریع آفتاب سوختگی صورت

درمان سریع آفتاب سوختگی صورت

راهنمای 5 مرحله ای شما برای یافتن ضد آفتاب مناسب برای شما

اگر به دنبال ضد آفتاب کامل هستید، در اینجا راهنمای شماست تا به شما بگوید چگونه بهترین را انتخاب کنید!

قبل از استفاده از کرم ضد آفتاب بدانید.

درمان سریع آفتاب سوختگی صورت

در حال حاضر تابستان است، به این معنی که خورشید – بیرون و وحشی، و آلودگی در طلوع تمام زمان‌ها وجود خواهد داشت. اجازه دهید حتی وارد سایر عوامل استرس زا که روزانه پوست ما را بمباران می کنند، نشویم. داشتن یک رژیم مراقبت روزانه مناسب برای حفظ پوستی درخشان و جوان مهم است. استفاده از کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش، تحریک پوست، آفتاب سوختگی و غیره ضروری است.

نحوه انتخاب ضد آفتاب مناسب:

 1. طیف گسترده:

همه ضدآفتاب ها در برابر اشعه UVB که دلیل اصلی آفتاب سوختگی و سرطان پوست هستند، محافظت می کنند. اما اشعه های UVA نیز وجود دارند که می توانند باعث سرطان پوست و پیری زودرس شوند. همه ضد آفتاب ها از این موارد محافظت نمی کنند. فقط تعداد کمی از ضدآفتاب‌ها این تست را پشت سر می‌گذارند و مجاز به برچسب‌گذاری با طیف وسیع هستند.

 1. فاکتور محافظت در برابر آفتاب با نام SPF:

SPF معیار محافظت در برابر UVB (مقدار انرژی خورشیدی مورد نیاز برای آسیب یا آفتاب سوختگی) ضد آفتاب است. قبل از خرید مطمئن شوید که ضد آفتاب حداقل SPF30 یا بالاتر باشد. هرچه عدد SPF بیشتر باشد، محافظت در برابر اشعه UVB بهتر است.

 1. ریخته گری غیر سفید، مرطوب کننده، غیر چسبنده:

بیا با آن روبرو شویم. آیا کرم ضد آفتابی نمی خواهید که صورت شما را کاملاً چسبناک، خشک و از همه مهمتر شما را شبیه یک خون آشام از سری گرگ و میش نکند؟ خوشبختانه، ضدآفتاب هایی وجود دارند که بدون گچی، غیر چرب و غیرسفید هستند.

 1. غیر کومدون زا و بدون مواد شیمیایی مضر:

ساده است. از کرم ضد آفتابی استفاده کنید که به جای خفه کردن، به پوست شما اجازه تنفس می دهد. در مورد مواد شیمیایی صحبت کنیم، همه ضد آفتاب ها دارای مواد شیمیایی هستند. فقط باید مراقب موارد مضری مانند هوموسالات، آووبنزون، متیل ایزوتیازولینون و غیره باشید.

 1. محافظت از نور آبی:

در حال حاضر، این چیزی است که 90 درصد ضد آفتاب ها از آن غافل هستند. پرتوهای نور آبی از دستگاه‌ها و صفحه‌نمایش‌ها به همان اندازه مضر هستند، اگر نه بیشتر. بنابراین وقتی به دنبال SPF بعدی خود هستید، مطمئن شوید که از شما در برابر پرتوهای نور آبی نیز محافظت می کند!

درمان سریع آفتاب سوختگی صورت

بهترین کرم ضد آفتاب و ضد چروک

نحوه استفاده از ضد آفتاب

برای محافظت کافی، باید 2 میلی گرم (قاعده یک قاشق چایخوری یا دو انگشت) ضد آفتاب را روی صورت، پشت گوش، گردن و غیره استفاده کنید. هنگامی که بیرون هستید، هر 2 ساعت یکبار ضد آفتاب بزنید زیرا لایه محافظ عرق، سبوم و روغن فرسایش می یابد. حتی اگر در داخل خانه بمانید زیرا اشعه UVA از پنجره ها نفوذ می کند، باید از ضد آفتاب استفاده ک

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، اما این نکات را نیز برای جلوگیری از آفتاب سوختگی در دسترس داشته باشید

استفاده از کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از آسیب نور خورشید ضروری است اما کافی نیست. به همین دلیل این نکات را برای درمان آفتاب سوختگی در نظر داشته باشید تا از مشکلات پوستی دور شوید.

از آفتاب محافظت کنید.

روز گرم و آفتابی است! فصل تابستان با مشکلات پوستی رایج همراه است. یک روز زیر نور خورشید نه تنها برای برنزه شدن شما کافی است، بلکه می تواند باعث آفتاب سوختگی نیز شود. کسانی که قبلاً با آفتاب سوختگی دست و پنجه نرم کرده‌اند، می‌دانند که آفتاب چقدر سریع می‌تواند به پوست شما آسیب برساند یا آن را بسوزاند و چگونه مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا بهبود یابد. بنابراین، دانستن قبل و بعد از نحوه درمان آفتاب سوختگی ضروری است.

اگرچه آفتاب سوختگی های خفیف در عرض چند روز محو می شوند، اما یک آفتاب سوختگی عمده می تواند منجر به سایر مشکلات پوستی مانند چین و چروک، لکه ها یا خشکی پوست شود. در واقع، گاهی اوقات مهم نیست که چقدر ضد آفتاب استفاده می کنید، در نهایت با آفتاب سوختگی آزاردهنده مواجه می شوید . می خواهید بدانید چرا این اتفاق می افتد؟ خوب، چون ضد آفتاب کافی نیست!

بله، نکات خاصی وجود دارد که برای جلوگیری یا تسکین آفتاب سوختگی باید آنها را نیز رعایت کنید.

آفتاب سوختگی ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا معادل آن است.

نکاتی برای جلوگیری از آفتاب سوختگی پیشنهاد شده توسط دکتر جین:

 1. بعد از ظهر بیرون نروید

زمانی که زیر نور خورشید قدم می گذارید یا زمانی که پوست شما توسط چیزی پوشانده نشده و در معرض مستقیم خورشید قرار می گیرید دچار آفتاب سوختگی می شوید. از بیرون رفتن در وسط روز خودداری کنید – از ساعت 10 صبح تا 3 بعد از ظهر، زیرا اشعه های خورشید در این بازه برجسته تر و معمولاً قوی ترین هستند.

درمان افتاب سوختگی پوست صورت نی نی سایت

 1. لباس های آستین کامل بپوشید

اگر در این مدت مجبورید بیرون از منزل باشید، ترجیح دهید لباس هایی با پارچه های محکم بپوشید تا بدن را بپوشانید. آنها اجازه نمی دهند اشعه خورشید از پارچه نفوذ کند. همچنین به خاطر داشته باشید که لباس شما باید آستین کامل باشد.

 1. عینک آفتابی بزنید

اگر در زیر نور آفتاب سوزان بیرون می روید، استفاده از عینک آفتابی را فراموش نکنید. استفاده از عینک آفتابی هر بار که بیرون می‌روید محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را فراهم می‌کند، بنابراین آن‌ها را در جایی بگذارید که در هنگام خروج نتوانید آن را از دست بدهید.

نور خورشید می تواند به پوست شما آسیب برساند، بنابراین از عینک آفتابی نیز استفاده کنید.

 1. در سایه بمانید

موثرترین راه برای جلوگیری از آفتاب سوختگی، اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید تا حد امکان است. بنابراین، ترجیح دهید در مکان‌هایی با سایه قرار بگیرید و در صورت امکان از قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید خودداری کنید.

 1. کلاه بپوشید

در کنار پوشیدن وسایل محافظ در برابر آفتاب مانند لباس و شیشه، هنگام بیرون رفتن از کلاه لبه پهن استفاده کنید تا تا حد امکان پوست را بپوشاند. کلاه با ایجاد سایه از پوست صورت شما در برابر قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید محافظت می کند.

 1. حتی در داخل خانه از ضد آفتاب استفاده کنید

مهم نیست که از خانه بیرون می روید یا از خانه کار می کنید، باید از کرم ضد آفتاب روی پوست خود استفاده کنید تا از آن در برابر منابع مختلف اشعه ماوراء بنفش محافظت کنید. در واقع، به گفته دکتر جین، برای محافظت از پوست خود باید آن را هر دو ساعت یک بار استفاده کنید.

ضد افتاب چیست

آیا می خواهید مشکلات پوستی خود را معکوس کنید؟ از ضد آفتاب استفاده کنید.

اگر دچار آفتاب سوختگی شده اید، این نکات را برای درمان آفتاب سوختگی همراه با نکات زیر که در بالا ذکر شد، دنبال کنید.

 1. دوش بگیرید

مکرر دوش آب خنک بگیرید اما از رفتن به سونا و جکوزی خودداری کنید و بلافاصله پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب دوش نگیرید.

 1. هیدراته بمانید

برای درمان آفتاب سوختگی، بسیار مهم است که مقدار زیادی آب بنوشید تا از کم آبی بدن جلوگیری کنید. پوست هیدراته شده سریعتر بهبود می یابد.

 1. از مرطوب کننده های آبرسان استفاده کنید

برای نرم و درخشان نگه داشتن پوست و درمان آفتاب سوختگی به طور مرتب از مرطوب کننده های مرطوب کننده استفاده کنید. مرطوب کننده های مرطوب کننده مانند آلوئه ورا یا سویا روی پوست برای قفل کردن رطوبت. از استفاده از لوسیون های حاوی بنزوکائین خودداری کنید.

از یک مرطوب کننده مناسب آب و هوا استفاده کنید.

 1. بابونه

چای بابونه یکی از بهترین داروهای خانگی است که می توانید برای درمان آفتاب سوختگی استفاده کنید زیرا به تسکین پوست کمک می کند. یک حوله را در چای سرد بابونه خیس کنید. از آن برای اعمال روی نواحی سوخته استفاده کنید.

 1. با پزشک مشورت کنید

در صورت مشاهده تاول های بزرگ یا تهوع، لرز، سردرد، تب و تورم پوست، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید و به دنبال مشاوره باشید.

توجه: اگر پوست شما به آرامی شروع به لایه برداری و خارش می کند، به این معنی است که بدن شما در تلاش است .درمان سریع آفتاب سوختگی صورت

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور