ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

*علت / درمان خانگی واژینیسموس تمرینات کگل *

درمان خانگی واژینیسموس تمرینات کگل: برای برخی از زنان، عضلات واژن در طول نفوذ به واژن به طور غیراختیاری یا به طور مداوم منقبض می شوند. این واژینیسم نامیده می شود. انقباضات می توانند از مقاربت جنسی جلوگیری کنند یا آن را بسیار دردناك كنند.

درمان خانگی واژینیسموس تمرینات کگل

این اتفاق زمانی می افتد که:
• همسر شما تلاش برای دخول دارد
• هنگامی که تامپون را وارد می کنید
• هنگامی که زن در نزدیکی منطقه واژن لمس می شود.

درمان خانگی واژینیسموس تمرینات کگلواژینیسم با تحریک جنسی تداخلی ندارد، اما می تواند از دخول جلوگیری کند.
معاینه لگن نرمال به طور معمول علت انقباضات را نشان نمی دهد. هیچ اختلال فیزیکی با این بیماری همراه نیست.
اختلال جنسی در مردان و زنان دیده می شود و معمولا می تواند درمان شود. این تقصیر شما نیست، و چیزی خجالت آور نیست. با این وجود، این اختلالات می توانند روابط شما و کیفیت زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهند.
کارشناسان نمی دانند دقیقا چه تعداد از زنان از واژینیسم رنج می برند، اما این بیماری خیلی رایج نیست.

انواع واژینیسم : درمان خانگی واژینیسموس با تمرینات کگل

واژینیسموس به دو دسته تقسیم می شود:
• واژینیسم اولیه: زمانی که دخول واژن اتفاق نمی افتد
• واژینیسم ثانویه: هنگامی که دخول واژن یک بار اتفاق افتاده است، اما دیگر امکان پذیر نیست، به طور بالقوه به علت عواملی مانند جراحی زنان یا پرتودرمانی
بعضی از زنان پس از یائسگی، دچار واژینیسم می شوند. وقتی سطح استروژن کاهش می یابد، کمبود روانکاری واژن و کشش باعث ایجاد درد و استرس در طول دخول می شود. این اتفاق در بعضی از زنان منجر به واژینیسم می شود.
مقاربت دردناک
Dyspareunia اصطلاح پزشکی برای مقاربت دردناک جنسی است. این اغلب با واژینیسم اشتباه گرفته می شود، اما دیسپورونی می تواند به علت کیست ها، بیماری التهابی لگن یا آتروفی واژن باشد.

علت واژینیسموس: درمان خانگی واژینیسموس تمرینات کگل

این بیماری با سوء استفاده جنسی یا زخم گذشته، رابطه جنسی دردناک و عوامل عاطفی مرتبط است. در برخی موارد، هیچ علت مستقیمی وجود ندارد.
برای تشخیص، پزشک شما یک معاینه فیزیکی را انجام می دهد و درباره سابقه پزشکی و جنسی شما می پرسد. این سوابق می تواند به سرنخ هایی از علت اصلی انقباضات کمک کند.

درمان خانگی واژینیسموس تمرینات کگل

گزینه های درمان واژینیسموس : درمان خانگی واژینیسموس تمرینات کگل

واژینیسموس یک اختلال قابل درمان است. درمان معمولا شامل آموزش، مشاوره و تمرین است.
درمان جنسی و مشاوره
آموزش به طور معمول شامل یادگیری در مورد آناتومی شما و آنچه که در طول تحریک جنسی و رابطه جنسی اتفاق می افتد است. شما اطلاعاتی در مورد ماهیچه های درگیر در واژینیسم نیز خواهید فهمید. این می تواند به شما در درک چگونگی عملکرد بدن و نحوه پاسخ بدن شما کمک کند.
مشاوره ممکن است شما را به تنهایی یا با شریک زندگی تان درگیر کند. کار با مشاور که متخصص در اختلالات جنسی است، ممکن است مفید باشد. تکنیک های آرامش بخش و هیپنوتیزم همچنین ممکن است باعث آرامش و کمک به شما در رابطه با رابطه جنسی راحت تر شوند.

در هنگام توصیف درد زنان می گویند:
• مانند ضربه زدن به دیوار آجری است؛
• مبارزه متزلزل برای دخول؛
• درد شدید در مهبل (واژن)
• سوزش در ورودی واژن؛
• فشار در مهبل (واژن)
• سوزش و درد برای ساعتها یا حتی روزهای بعد؛
• احساس سوزن / چاقو زدن
• درد در قسمت پایین شکم.
Vulvar vestibulitis جزء استروئیدهای غربالگری است که یک وضعیت پیچیده است که نیاز به ارزیابی دقیق و مدیریت فردی دارد. با این حال، علیرغم پیچیدگی آن، یک درمان وجود دارد .

درمان خانگی واژینیسموس تمرینات کگلاین نیاز به یافتن پزشک مناسب دارد که به اندازه کافی صبور و متخصص باشد تا وقت لازم برای یافتن ریشه ی مشکل را صرف کند و بهترین درمان را انجام دهد.

توضیح: vestibuleیک ورودی است، مانند ورود به خانه، یا از لحاظ پزشکی، ممکن است ورود به گوش (auricular vestibule)، دهان (ورودی دهان)، بینی (ورودی بینی) و غیره باشد.

vulvar vestibule ناحیه تناسلی زن است که در درون لب ها قرار دارد (labia minora) که در آن ورود به مجرای مثانه (لوله ای که منجر به مثانه می شود) و واژن می تواند یافت شود.درمان خانگی واژینیسموس تمرینات کگل

Vulvar vestibulitis به عنوان احساس غیر طبیعی (اختلال نعوظ) در vulvar vestibule تعریف شده است. این احساس ممکن است با استفاده از موارد زیر مشخص شود:
• درد
• حس سوزش، “گرما”، خارش، سفتی، تورم، خشکی
• احساس “بریدن قسمت پایین”
• درد در تماس با لباس، به خصوص لباس های تنگ
• تکرر ادرار
• درد شدید در هنگام لمس / تلاش برای دخول به واژن

دیلاتور واژن
پزشک یا مشاورمامایی شما ممکن است توصیه به استفاده از dilator واژن تحت نظارت کند.
dilators مخروطی را در واژن خود قرار دهید. dilators به طور پیوسته بزرگتر می شوند. این به عضلات واژن کمک می کند تا انعطاف پذیر شوند و کشیده شوند. برای افزایش صمیمیت، از همسر خود بخواهید به شما کمک کند تا dilators را وارد کنید. پس از اتمام دوره درمان با مجموعه ای از dilators ، شما و همسرتان می توانید سعی کنید دوباره رابطه جنسی داشته باشید.

درمان خانگی واژینیسموس تمرینات کگل

تمرینات کگل برای درمان واژینیسموس : درمان خانگی واژینیسموس تمرینات کگل

برای انجام تمرینات Kegel، ماهیچه های کف لگن خود را مجددا سفت و شل کنید. این عضلات واژن، راست روده و مثانه را کنترل می کند.
وقتی ادرار می کنید، می توانید این عضلات را پیدا کنید. پس از شروع ادرار، جریان را متوقف کنید. برای انجام این کار از عضلات کف لگن استفاده می کنید.

ممکن است آنها را در هنگام سفت کردن و حرکت دادن حس کنید. این عضلات به عنوان یک گروه حرکت می کنند، به همین ترتیب همگی در یک زمان منقبض می شوند و استراحت می کنند.
این 5 تمرین را برای تقویت عضلات کف لگن و کاهش عوارض جانبی انجام دهید.

1-كگل

تمرین عضلات لگن ، یا Kegels ، تمرین منقبض و آرامش بخش عضلات کف لگن است.

 عضلات اصلی کار می کردند: کف لگن

 1. عضلات مناسب را مشخص کنید. آسانترین راه برای انجام این کار ، قطع ادرار در میان روده ها است. اینها عضلات کف لگن شما هستند.
 2. برای انجام کگل ، این عضلات را منقبض کنید و 5 ثانیه نگه دارید. 5 ثانیه رها کنید.
 3. این کار را 10 بار ، 3 بار در روز تکرار کنید.

2-اسکوات

اسکوات بزرگترین عضلات بدن را درگیر می کند و یکی از بزرگترین بازپرداخت ها از نظر بهبود قدرت است. هنگام انجام این حرکت اساسی ، قبل از مقاومت در برابر فرم خود اطمینان حاصل کنید.

درمان خانگی واژینیسموس تمرینات کگل

عضلات اصلی کار می کردند: گلوت ، همسترینگ ، چهار سر ران

 1. در حالت ایستاده بایستید ، پاها کمی وسیعتر از عرض شانه از هم فاصله داشته و انگشتان پا را کمی مشخص کنید. در صورت استفاده از هالتر ، باید پشت گردن روی عضلات ذوزنقه خود استراحت شود.
 2. زانوها را خم کرده و باسن خود را به عقب فشار دهید تا گویی قصد دارید در یک صندلی بنشینید. چانه خود را خسته و گردن خنثی نگه دارید.
 3. پایین بیایید تا رانهای شما به موازات زمین باشد و وزن خود را در پاشنه و زانوها حفظ کنید و کمی به بیرون خم شوید.
 4. پاهای خود را صاف کرده و به حالت ایستاده برگردید.
 5. تکمیل 15 تکرار

3-پل

این پل یک تمرین عالی برای گلوتها است. اگر به درستی انجام شود ، عضلات کف لگن را نیز در این فرآیند فعال می کند. حتی بدون وزنه ، مکث و نبض این حرکت باعث می شود که آن را احساس کنید.

عضلات کار می کردند : گلوت ، همسترینگ ، کف لگن

 1. روی زمین دراز بکشید.ستون فقرات شما باید در مقابل زمین باشد و زانوها با زاویه 90 درجه خم شوند ، پاها را صاف و بازوها را مستقیماً در کنار خود با کف دست به سمت پایین خم کنید.

2.پاشنه های خود را فشار دهید و با فشار دادن لک ها ، همسترینگ ها و کف لگن ، باسن خود را از زمین بلند کنید. بدن شما – که بر پشت و شانه های شما استراحت می کند – باید یک خط مستقیم از زانوها تشکیل دهد.

 1. 3 ثانیه در بالا مکث کنید و به موقعیت شروع برگردید.
 2. 10تا 15 تکرار و مجموعه های 2-3 را کامل کنید ، 30 تا 60 ثانیه بین مجموعه ها استراحت کنید.

برای یک چالش اضافه ، این تمرین را روی توپ پایداری انجام دهید. در موقعیت شروع ، پاهای خود را با پشت خود صاف روی زمین قرار دهید و مراحل بالا را تکرار کنید.

4-میز تقسیم شده

یک حرکت پا است که به عنوان پایه و اساس بسیاری از حرکات در تمرین پیلاتس Pilates عمل می کند. با اضافه کردن شکاف ، عضلات باسن و لگن را نیز فعال می کنید.

 باسن ، کف لگن

درمان خانگی واژینیسموس تمرینات کگل

با پشت خود روی زمین شروع کنید و زانوها خم شوید تا رانهای شما عمود بر کف باشد و ساقهای شما به موازات کف باشد.

 1. شکم شما باید مهار شود و ران داخلی شما فعال شود .
 2. در یک حرکت کنترل شده ، به آرامی پاها را تقسیم کنید تا هر زانو به سمت بیرون بیفتد و به یک موقعیت راحت برسید.
 3. به آرامی به همان ابتدا بلند شوید.
 4. 10 تا 15 تکرار و 3 مجموعه کامل.

5-سگ پرنده

یک تمرین با تعادل و ثبات ، تمرین سگ پرنده یک حرکتی تمام بدن است که باعث می شود ماهیچه های زیادی به طور همزمان درگیر شوید از جمله کف لگن.

عضلات کار می کردند: ABS ، پشت ، گلوت و باسن

 1. با چهار مچ زیر شانه ها و زانوهای زیر باسن شروع کنید. پشت شما باید صاف باشد و گردن شما خنثی باشد.
 2. تیغه های شانه خود را به سمت پایین باسن بکشید.
 3. برای شروع حرکت ، همزمان پای راست و بازوی راست خود را صاف کرده و بالا ببرید ، لگن و شانه ها را در حالت خنثی نگه دارید. سر خود را بالا نکشید یا پایین نکشید. به مدت 2 ثانیه نگه دارید.
 4. ضمن حفظ ثبات ، پا و بازو را خم کرده و به حالت اولیه برگردانید. سپس سوئیچ کنید ، پای راست و بازوی چپ خود را بالا ببرید. این 1 تکرار است
 5. 10 تکرار کل و 3 مجموعه را کامل کنید.

مراحل بعدی

اگر عضلات کف لگن شما نیاز به تقویت دارد ، چندین حرکت آسان برای انجام این کار در روال شما وجود دارد که می تواند سودمند باشد. به یاد داشته باشید که در طول هر تمرین به طور آگاهانه عضلات را درگیر کنید تا به حداکثر نتیجه برسید.

زندگی با واژینیسموس : درمان خانگی واژینیسموس تمرینات کگل

اختلال جنسی می تواند عواقب روابط را افزایش دهد. پیشگیری و درمان می تواند در نجات زندگی مشترک و روابط بسیار مهم باشد.
مهم این است که به خاطر داشته باشید که هیچ چیزی برای شرمساری وجود ندارد. صحبت کردن با شریک زندگی خود در مورد احساسات و ترس شما در مورد مقاربت ممکن است به شما کمک کند احساس آرامش بیشتری کنید. پزشک یا درمانگر شما می تواند راهی برای غلبه بر واژینیسم فراهم کند.
درمان با درمانگر جنسی ممکن است سودمند باشد. با استفاده از روانکاری یا موقعیت های خاص جنسی می توانید رابطه جنسی را راحت تر انجام دهید. تجربه کنید و ببنید چه چیزی برای شما و همسرتان بهتر است.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!