ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

داروهای گیاهی برای تقویت موی سر (جدیدترین)

داروهای گیاهی برای تقویت موی سر : گیاه طبیعی که می توانند رشد مو را دوباره شروع کنند

ما در مورد گیاهان طبیعی برای رشد مو صحبت می کنیم ، که در انواع فرمول ها از روغن پوست سر تا قرص های روزانه وجود دارد.

مطمئناً این یک ایده اغوا کننده است ، اما همه گیاهان مساوی نیستند  و به همین ترتیب ، تمام تأثیراتی که بر روی موهای شما می گذارند برابر نیست – یا قانونی است. ما با کری یاتس ، متخصص مغز و اعصاب و بنیانگذار Color Collective و ویلیام گائونیتس ، WTS ، متخصص تریکولوژی معتبر و بنیانگذار پیشرفته تریکولوژی ، حدود پنج گیاه طبیعی که معمولاً برای رشد مو استفاده می شوند ، صحبت کردیم. در ادامه سخنان آنها را بخوانید.

داروهای گیاهی برای تقویت موی سر

چه ویتامینی باعث ضخیم شدن مو میشود

ویتامین E

ویتامین E خانواده‌ای از ۸ ماده‌ی مغذی محلول در چربی را در برمی گیرد. این مواد در بدن مانند آنتی اکسیدان عمل می‌کنند. آنتی اکسیدان‌ها کمک می‌کنند سلول‌ها از تنش اکسیداتیو در امان بمانند، امری که با ریزش و سفید شدن مو‌ها مرتبط است.

ویتامین D

ویتامین D بیشتر با نقشش در کمک به جذب کلسیم و منیزیم برای بهبود سلامت استخوان شناخته می‌شود. این ویتامین در رشد مو‌ها هم نقش دارد که کمتر به آن پرداخته شده است. ویتامین D با افزایش تعداد فولیکول‌های مو در پوست سر به رفع مشکل ریزش مو کمک می‌کند.

ویتامین A

ویتامین A بیشتر به نقشش در بهبود سلامت چشم‌ها و کمک به سیستم ایمنی شهرت دارد، اما این ویتامین در رشد مو‌ها هم نقشی کلیدی دارد.

با کارشناس آشنا شوید

  • کری ای. یتس متخصص مغز و اعصاب و بنیانگذار Color Collective است .
  • ویلیام گائونیتز ، WTS ، یک متخصص مغز و اعصاب مجاز و بنیانگذار پیشرفته تری کولوژی است .

داروهای گیاهی برای تقویت موی سر

روغن رزماری

چیست: روغن رزماری روغنی است که از یک گیاه طبیعی گرفته می شود.

فواید مو: “گونیتس توضیح می دهد : ” روغن رزماری ضد التهاب و ضد میکروبی است ، و این گزینه را برای افرادی که با مشکلات پوست سر مانند خارش و پوسته پوسته شدن روبرو هستند انتخاب خوبی است. ” اثرات ضد التهابی آن نیز باعث مفید بودن آن برای اهداف بالقوه رشد مو می شود ، زیرا به سلامت فولیکول کمک می کند تا از رشد مو حمایت کند .

نحوه استفاده: چند قطره از روغن را بزنید (قوی است ، بنابراین کمی طولانی می شود) و آن را مستقیماً به مدت پنج تا 10 دقیقه در پوست سر ماساژ دهید ، بلافاصله بعد از آن شامپو بزنید .

ماساژ آن در پوست سر به تحریک گردش خون کمک می کند و همراه با خواص ضد التهابی روغن ، راهی عالی برای تقویت فاز آناژن ، یا رشد چرخه مو است.

برای دیدن هر نوع تأثیر بر سلامت فولیکول و رشد احتمالی شما باید چهار ماه صبر کنید.

داروی گیاهی برای رشد سریع مو

داروهای گیاهی برای تقویت موی سر
داروی گیاهی تقویت مو

اره پالممتو

 یک گیاه نخل بومی منطقه جنوب شرقی ایالات متحده با توت های غنی از مواد مغذی است. می توانید آن را به عنوان یک مکمل مستقل پیدا کنید ، اگرچه این ماده اصلی در بسیاری از مکمل های مو است که ترکیبات مختلفی را ترکیب می کند.

فواید مو: “به نظر می رسد که وقتی به شکل گیاهی متمرکز شود و به صورت داخلی مصرف شود ، تأثیر مثبتی دارد. مواد مغذی موجود در توت می تواند از تأثیر DHT بر پیازهای مو بکاهد.” (به عنوان یک یادآوری سریع ، DHT هورمونی است که در معمای ریزش مو نقش اساسی دارد ، زیرا می تواند فولیکول مو را کوچک کرده و مرحله رشد را کوتاه کند.) به همین دلیل ، برای مبتلایان زن و مرد می تواند مفید باشد.

روش استفاده: باید به صورت خوراکی مصرف شود.

چه مدت طول می کشد تا کار شود: احتمالاً شروع پیشرفت در حدود هشت هفته را خواهید دید.

عوارض جانبی: نخل اره نباید در غلظت های بالاتر از 400 میلی گرم مصرف شود زیرا می تواند سیستم هضم را مختل کند ، گائونیتز می گوید.

داروی گیاهی برای ریزش موی ارثی

املا

فواید برای مو: یتس می گوید : “آملا سرشار از آنتی اکسیدان ، به ویژه ویتامین های C و E است.” با توجه به اینکه استرس اکسیداتیو می تواند هم به ریزش مو کمک کند و هم به ظاهر کم رنگ مو منجر شود ، هر نوع آنتی اکسیدان همیشه چیز خوبی است.  یک مطالعه در سال 2011 در مجله تحقیقات گیاهان دارویی همچنین نشان داد که عصاره آملا بر سلولهای خاص موجود در فولیکول های مو تأثیر مثبتی دارد که می تواند با طولانی شدن آناژن یا مرحله رشد چرخه مو به رشد کمک کند.

چگونگی استفاده از آن: ماساژ روغن آملا در پوست سر برای پوست مفید است ، اما همچنین می تواند به بهبود سریع تر ظاهر مو نیز کمک کند. دستورالعمل های مشابه روغن رزماری – 5 تا 10 دقیقه قبل از شامپو زدن کاملاً روی پوست سر ماساژ دهید. یتس اضافه می کند که آملا را می توان به عنوان مکمل خوراکی نیز مصرف کرد. 

چه مدت طول می کشد تا اثر کند:  به گفته یتس ، حدود چهار ماه. نکته مثبت: وی می گوید: “ممکن است در ابتدا رشته های کوچک و شکسته به نظر برسد ، اما این در واقع موهای جدید است.”

عوارض جانبی: ییتس می گوید از عارضه جانبی منفی مرتبط با آملا بی اطلاع است ، هرچند هر ماده طبیعی همیشه با آلرژی همراه است.

گیاهان دارویی برای پرپشت شدن مو

آلوئه ورا

چیست: آلوئه ورا گیاهی است که در برگهای آن ماده ای ژل مانند دارد.داروهای گیاهی برای تقویت موی سر

فواید مو: اگر انصاف داشته باشیم ، آلوئه ورا فواید بیشتری نسبت به موها برای پوست  دارد اما با توجه به اینکه موهای سالم فقط می توانند از یک پوست سر سالم بدست آیند ، شایسته جایگاهی در این لیست است. 

یتس می گوید: “مراقبت از پوست سر به طور کلی به رشد مو کمک می کند.” تا آنجا که آلوئه می رود ، آن را دارای ویتامین هایی (به ویژه A ، C و E ، همه آنتی اکسیدان های محافظ عالی) و بسیار مرطوب کننده و تسکین دهنده با مزایای ضد التهاب است. یک مطالعه نشان داد که این امر به ویژه برای کسانی که با درماتیت سبورئیک ، یک بیماری شایع پوست سر که منجر به خشکی ، پوسته پوسته شدن و خارش می شود ، مفید است.

نحوه استفاده از آن: برای بهترین نتیجه ، بدنبال محصولاتی باشید که حاوی آب یا ژل آلوئه ورا خالص باشند .و قبل از شامپو زدن روی پوست سر ماساژ دهید.

چه مدت طول می کشد تا کار شود: ییتس می گوید فواید آلوئه ورا را بلافاصله روی پوست سر مشاهده خواهید کرد ، و متوجه بهبود احساس و ظاهر آن فقط پس از یک بار استفاده می شوید. مانند سایر گیاهان ، شروع اثرات مربوط به رشد چند ماه طول می کشد.

عوارض جانبی: باز هم ، این کاملاً قابل تحمل است ، اما هر ماده طبیعی خطر واکنش آلرژیک را به همراه دارد.

ریشه قاصدک

چیست: ریشه گیاه قاصدک ، که اغلب در چای ها و به عنوان مکمل خوراکی استفاده می شود.

فواید مو: “ریشه قاصدک برای سم زدایی از کبد و کلیه عالی است ، اما همچنین در کاهش التهاب پوست سر نیز فواید مثبتی دارد.” وی اضافه می کند که این امر آن را برای افرادی که با بیماری های التهابی پوست سر مانند درماتیت سبورئیک و شوره سر مواجه هستند ، ایده آل می کند. با توجه به اینکه التهاب در پوست سر و در فولیکول می تواند رشد سالم مو را از بین ببرد ، به طور غیرمستقیم این امر می تواند در نتیجه رشد مفیدی داشته باشد.

گیاهی که باعث ضخیم شدن مو میشود

نحوه استفاده از آن: گائونیتس پیشنهاد می کند که آن را به عنوان چای مصرف کنید و همچنین یادآوری می کند که وقتی با ریشه بیدمشک ، سم زدایی خوب دیگر نیز ترکیب شود ، به خوبی اثرمی کند. (بسیاری از چای ها این دو را با هم ترکیب می کنند)

چه مدت طول می کشد تا اثر شود: طبق گفته گائونیتس ، شما باید طی 10 تا 14 روز شاهد برخی پیشرفت ها باشید.

عوارض جانبی: ریشه قاصدک می تواند برخی از فعل و انفعالات بالقوه منفی با گیاهان دیگر داشته باشد ، بنابراین اگر از سایر مکمل های گیاهی استفاده می کنید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

داروهای گیاهی برای تقویت موی سر

در مورد گیاهان و رشد مو چند نکته مهم جهانی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید. داروهای گیاهی برای تقویت موی سر

اول ، به یاد داشته باشید که دلایل ریزش مو و مسائل مربوط به پوست سر معمولاً چند عاملی هستند و تشخیص آنها می تواند مشکل باشد. به طور کلی ، یتس می گوید ، اتخاذ یک رویکرد جامع نگر که به صورت داخلی و موضوعی به این مسئله بپردازد ، بهترین روش است.

 دو ، طبیعت همیشه بی ضرر نیست ، او هشدار می دهد. قبل از مصرف خوراکی هر یک از گیاهان فوق الذکر ، حتماً با پزشک خود مشورت کنید. و اگر هنگام استفاده موضعی از هر نوع خارش ، گزگز یا بثورات پوستی مشاهده کردید ، استفاده از آن را قطع کنید.

در پایان روز ، ریزش مو یک مسئله پیچیده است. گیاهان طبیعی مناسب می توانند تأثیر مثبتی در مورد رشد موهای سالم داشته باشند ، اما تحقیقات خود را انجام دهید و برای به حداکثر رساندن بهترین نتیجه نهایی ، به دنبال مشاوره حرفه ای باشید. داروهای گیاهی برای تقویت موی سر

چگونه در یک ماه موهای خود را بلند کنیم

نکته برای مراقبت از موی سالم:

  1. رشته های خود را از داخل به بیرون درمان کنید

این یک واقعیت است که موهای سالم از درون شروع می شود. استرس برای بدن شما مضر است و ارتباط بین استرس و ریزش مو به خوبی شناخته شده است. و در حالی که ما در مورد غذا صحبت می کنیم، بسیاری از مواد مغذی با رشد سریع مو مرتبط هستند، به این ترتیب تمرکز بر سلامت روده اساسا برای تغییر مو و پوست مهم است.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

  1. پوست سر را شفاف کنید

برای داشتن موهای سالم باید پوست سر را تمیز و تحریک کنید . تجمع بیش از حد پوست سر (روغن اضافی، محصولات، باکتری ها و به طور کلی ضایعات) می تواند ریشه فولیکول را که منبع واقعی رشد مو است خفه کند. التهاب بیش از حد در بالا می تواند رشد را خفه کند و در نهایت منجر به ریزش شود. فرد باید موهای خود را به طور منظم شفاف کند.

موهای خود را به درستی تمیز کنید.

  1. مکمل ها

کلاژن جزء ضروری موهای قوی و سالم است. حاوی پروتئین ها و اسیدهای آمینه مورد نیاز برای تولید کراتین، پروتئینی است که موهای شما را می سازد. تخم مرغ منبع بسیار خوبی از پروتئین و بیوتین است، دو ماده مغذی که باعث سلامت مو می شود. مصرف ماهی های غنی از اسیدهای چرب امگا 3 مانند سالمون نیز با افزایش رشد مو مرتبط است. 

قویترین دارو برای رشد مو

به عنوان منبعی از ریزمغذی ها، وگان ها می توانند دانه ها، آجیل ها، آووکادو، لوبیا و سویا را جایگزین ماهی در رژیم غذایی روزانه خود کنند. در حالی که بسیاری از ما به درمان قدیمی روغن کردن موهایمان برای کمک به افزایش رشد مو پایبند هستیم، مهم است که بدانیم رژیم غذایی با پروتئین بالا و افزایش مصرف مکمل هایی مانند بیوتین، فولات، گوگرد، روی، ویتامین A، ویتامین D و ویتامین B12 به کاهش ریزش مو کمک می کند.

  1. از استفاده از ابزار داغ خودداری کنید

با گرمای زیاد در هوا، افزودن حرارت بیشتر به موها آسیب می رساند و باعث خشک شدن پوست سر می شود. از استفاده از وسایل گرمایشی برای مو خودداری کنید یا از وسایل گرم فقط یک یا دو بار در هفته استفاده کنید. پس از شستن موها، آن ها را به صورت قیطانی ببندید تا حالت مجعدی داشته باشند و اجازه دهید به طور طبیعی خشک شوند. این بخش مهمی از یک روال مراقبت از مو است.

وسایل گرمایشی را از موهایتان دور نگه دارید. 

  1. چرب کردن مو

بسیاری از مردم بر این باورند که روغن کاری فقط در فصل زمستان ضروری است، اما این رایج ترین تصور غلط است. در تابستان نیز باید هفته ای یکبار موهای خود را چرب کنید. روغن های مو، مانند روغن نارگیل یا روغن زیتون، موهای شما را تغذیه می کنند و در عین حال به رشد آن نیز کمک می کنند.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور