ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

آيا یبوست باعث پاره شدن پرده بكارت مي شود؟(20+)

یبوست باعث پاره شدن پرده بكارت:پرده بکارت یک عضو آناتومیکی از genitourinary درمونث ها هست که مذکرها آن را ندارند. در آلت خارجی زنان قراردارد. یک بافت نازک یا ضخیم از غشاء موکوسی است که دهانه واژن را می پوشاند و به اندازه انگشت شماست .

 پرده بکارت از کلمه یونانی hymen گرفته شده به معنی غشاء میباشد که بیشتر یک دانش افسانه ای در بعضی فرهنگها میباشد.

2-به بقایای باقیمانده پس از پارگی پرده بکارت carunculae myrtiformes گفته میشود.یبوست باعث پاره شدن پرده بكارت

3-حلقه بکارت به عنوان نقطه عطفی دربررسی های لگنی وپرولاپسها وپیوند اعضا ی لگنی محسوب میشود.

4-پرده بکارت عمدتا از بافت پیوندی الاستیک وکلاژنی تشکیل شده وهردو سطح بیرونی ودرونی با لایه اپیتلیوم پوشیده شده است.پرده بکارت عمدتا به رنگ صورتی ست ودارای یک سوراخ در وسط ان میباشد که اجازه خروج خون قاعدگی وترشحات واژن را میدهد.

5-دربدو تولد رینگ بکارت مانند یک حلقه اشک است.وازدوره نوزادی به ازای هر سال 1میلیمتر قطر حلقه بکارت افزایش می یابد.

6-خونریزی در اولین نزدیکی لزوما به معنای پارگی پرده بکارت نیست.شاید این خونریزی در اثر فشار عضلات واژن ویا پارگی پرینه وخراش لبه های پرده بکارت باشد.

7-شایعترین شکل پرده بکارت نوع هلالی یا حلقوی میباشد.

8-هدف فیزیولوژیکی پرده بکارت یکی از اسرارهای ابدی بدن زنان است. یک نظریه درمورد ماهیت وچرایی پرده بکارت میگوید که جلوگیری از ورود میکروبها وباکتریها به درون واژن کودکان است ویا مهرتایید عدم امیزش جنسی قبل ازدواج است.یبوست باعث پاره شدن پرده بكارت

9-درموارد بسیار نادری پرده بکارت میتواند بدون سوراخ باشد که خون قاعدگی نمیتواند خارج شود درین صورت جراح با یک برش صلیبی منفذی در پرده ایجاد میکند تا خونریزی ماهانه خارج شود (imperforate hymen)

آيا یبوست باعث پاره شدن بكارت مي شود؟!

یبوست و زور زدن باعث پارگی بكارت نخواهد شد…؟

خیر

اگر هنگام زور زدن در یبوست و یا سقوط از ارتفاع و بلند کردن جسم سنگین ، مقداری خونریزی را از دستگاه تناسلی مشاهده کردید نترسید چون این خونریزی مربوط به آسیب پرده بکارت نیست و تنها به خاطر فشار بر رحم است و به هیچ عنوان نمی توانند باعث پاره شدن پرده بکارت شوند.

هر ساختاری در بدن ما دارای عملکردیست . شما باید از وجود پرده بکارت شگفت زده شوید. خوب، ازنظر فیزیولوژیکی عملکرد آن خیلی تقدیرنشده است. صادقانه باید گفت حضور آن وقتی خیلی ضخیم باشد، ارزشمند خواهد بود چون در عملکردهای فیزیولوژیکی طبیعی سیستم بازسازی یا زمانیکه آن پاره می شود ، مشخص می شود.

برخلاف آنچه شما فکر می کنید، مقاربت جنسی (عمل زناشویی) تنها دلیل پارگی پرده بکارت نیست بلکه می تواند بدلیل استفاده از تامپون ها ،آسیب یا جراحت فیزیکی، trauma/ ورم و عفونت ، تجاوز، فقدان ازبدو تولد و حتی ورزش هم باشد.به رجوع به عملکرد آن ، آن مانند حفاظی برای واژن است بویژه برای جنین و نوزادان مونث که این پرده نازک تراز بالغین است . آن همچنین باعث جریان ترشح در بلوغ می شود.

در موارد قانونی ، یک دختر با پرده بکارت پاره شده می تواند گواه زنده فیزیکی تجاوز بچه گی ، سرکشی و خطای جنسی باشد .

کاهش درد پارگی پرده بکارت :یبوست باعث پاره شدن پرده بكارت

قبل از ازدواج و شب زفاف حتما برای معاینه پرده بکارت خود اقدام کنید. اولین شب نزدیکی خود را بعد از شب عروسی موکول کنید. درشروع رابطه اولین نکته اینست که ترس را از خود دور کنید. نفس عمیق بکشید و ارام باشید.همسر شما حتما باید شمارا تحریک جنسی کرده و با شما معاشقه کند.

برای به حداقل رساندن درد و کاهش اصطحکاک از یک ژل بهداشتی امیزشی روان کننده(لوبریکنت)استفاده کنید و محیط اطراف را مرطوب کنید.اول با وارد کردن یک انگشت وایجاد فشار ولرزش انگشت دوم را به ارامی وارد کنید وماساژ دهید وبه ارامی با همسرتان صحبت کنید .

اگر باز هم دردی احساس شد میتوانید از یک ژل بی حس کننده استفاده کنید ویک ارامبخش بخوریدکه البته لذت جنسی شما را کاهش میدهد.ممکن است در اولین تجربه نزدیکی خونریزی نداشته باشید و با تکرار دفعات دچار مقداری خونریزی شوید .اگر خونریزی شما تا چند روز طول کشید حتما جهت معاینه به پزشک یا ماما مراجعه کنید.

پرده بکارت بسته

پرده بکارت تنها بخشی ازواژن را می پوشاند تا خون قاعدگی به راحتی جریان پیداکند. پرده بسته (بدون سوراخ و روزنه) حالتی است که این پرده کاملا” بسته است .این مانع خروج خون قاعدگی می شود.

این مشکل ساز می شود پون قاعدگی یک عملکرد فیزیولوژیکی طبیعی است در زنان و هیچکس نمی تواند متوقف کند. حتی این مشکل پرده بکارت . خون قاعدگی باید ازبدن خارج شود چون ضایعات نمی تواند مدت زیادی دربدن بماند و مشکلات سلامتیی جدی ای اتفاق خواهد افتاد.

علل بسته بودن پرده بکارت

بطورکلی پرده بکارت بسته درسالهای نوجوانی رخ می دهد و طی آزمایشات اولیه تشخیص داده می شود. روشن است که پرده بکارت بسته اغلب ذاتی است و می تواند به دلیل شکست سلولهای مخاطی مرکزی پرده بکارت درزمان رشد آناتومیکی اتفاق بیفتد.درسن رشد، بزرگ شدن واژن و مجاری ادرای می توانند باعث بزرگ شدن توده سیستیک در رحم/شکمی شوند.

نشانه ها و علائم پرده بکارت بسته

*مانع خارج شدن خونروش قاعدگی

*درد کمتر شکمی

*اختلالات در سلولهای مخاطی پرده بکارت، این در جریان روبه عقب و تجمع خون در واژن می شود

*مشکلات مجاری ادرار

*حضور توده آبی رنگ یا قرمز بین دو لایه آلت

*دربعضی موارد یبوست می تواند بروز کند

اگر به تاریخ نگاه کنیم ، سکس عنوانی پیچیده است . بعضی جوامع دراین حوزه  نسبتا” آزاد هستند و تاکیدشان فقط روی لذت شخصی  است . بقیه مقیدترهستند. حتی امروزه، شما می توانید گروه های اخلاقی و مذهبی پیدا کنید که هنوز بشدت به پارسایی تا زمان ازدواج پایبند هستند .

درواقع بیشتر این جوامع گامی فراتررفته و بطور خاص حق بیمه ای برای دوشیزگی خانم ها درنظرگرفته اند. چه چیزی دوشیزگی را اثبات می کند؟ پرده بکارتی که همچنان باشد.برخلاف عقیده عموم در این قضیه،  پرده بکارت می تواند بنا به دلایل زیادی ازبین برود بدون برقراری رابطه جنسی مثل، اسب سواری، ژیمناستیک، وارد کردن تامپون و دلایل بسیاردیگر.

حتی بدون یادآوری خانم هایی که بدون پرده بکارت متولد می شوند. البته، حتی اگر پارگی پرده بکارت بدلیل سکس باشد نباید دلیلی برای پایان زندگی یا مانع ازدواجی برای شما باشد.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور