ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

چگونه واژن تنگ داشته باشیم ( نی نی سایت )

چگونه واژن تنگ داشته باشیم : افراد تنگی واژن را به‌عنوان مرکز لذت جنسی در نظر می­گیرند. باوجودآنکه صحیح نیست، اما واژن می­تواند خاصیت ارتجاعی خود را از دست دهد و برای همیشه سست شود. تنگی واژن در حین رابطه جنسی به تحریک جنسی و ماهیچه­های کف لگن اطراف واژن وابسته است.

تحریک جنسی چگونگی انقباض یا استراحت ماهیچه­های کف لگن را در طول رابطه جنسی تعیین می‌کنند. احساس تحریک جنسی ماهیچه­ها را سست می­کند و فضای واژن را کم­تر تنگ­ می­کند، یا شل­تر می­کند و احساس اضطراب ماهیچه­ها را بیش­تر درگیر و تنگ­تر می­کند.

توانایی بافت واژن برای کشش و بازگشت به‌اندازه قبلی ممکن است با سن و پس از زایمان کمی تغییر کند، اما چنین تغییراتی به تغییر در ماهیچه­های کف لگن نسبت داده می­شود.

چگونه واژن تنگ داشته باشیم

زنان تحت تأثیر این باور قرار گرفته اند که داشتن واژن تنگ و روغن کاری شده برای جذابیت جنسی ضروری است. با این حال، این درست نیست. در عین حال، شل بودن واژن می تواند بر سلامت، راحتی و سلامت جنسی زن تأثیر بگذارد.

سلامت ماهیچه­ های کف لگن ممکن است به‌زودی پس از زایمان یا در طول فاز پس از یائسگی در زندگی جنسی تأثیر بگذارد. تغییرات هورمونی و آسیب­های جسمی یا استرس روی واژن یا دیگر اندام­های لگن می­توانند منجر به شلی واژن شوند.

 بازیابی قدرت ماهیچه­های کف لگن می­تواند به آن‌ها در برگشت به حالت طبیعی‌شان کمک کند. کف لگن سالم همچنین می­تواند با جلوگیری از پرولاپس و بی‌اختیاری بر رابطه جنسی اثر بگذارد. یک واژن سالم کلید لگن سالم و به‌طورکلی خوشبختی است.

فاکتو­ر­های خطر که در شلی واژن نقش دارند:

سن. شلی واژن می­تواند به‌طور طبیعی با افزایش سن در برخی از زنان رخ دهد که نتیجه ضعف تدریجی و آتروفی عضلات و بافت‌های واژن باگذشت زمان است.

چندین زایمان واژینال. شواهد پیشنهاد می­کنند که داشتن چندین زایمان واژنی شانس فرسودگی واژن و بازگشت ناکامل تنگی واژن پیش از زایمان را افزایش می‌دهد.

تروما در حین زایمان واژنی یا دیگر حوادث. این دسته شامل آسیب به ماهیچه­های کف لگن است که اطراف واژن اند و به حفظ موقعیت و شکل واژن کمک می‌کنند.

درجات متفاوتی از ترومای ماهیچه‌ای اسکلتی معمولاً با زایمان واژنی رخ می­دهند و بنابراین این احتمالاً یک رخداد متداول است؛ بنابراین به‌طورکلی، یک مادر جوان با زایمان واژنی بدون عارضه، معمولاً تنگی واژنش در طول 6 ماه پس از اولین فرزندش به‌طور کامل باز­می­گردد. درحالی‌که زنانی که در اواخر عمر بچه‌دار می­شوند، چندین زایمان دارند، یا آسیب قابل‌توجهی در حین زایمان دارند درخطر بالاتری از تجربه شلی واژن مزمن هستند که بیش از 12-6 ماه طول می­کشد.

با برخی گزینه­ های آسان، بدون درد و طبیعی می­توان بر شلی واژن غلبه کرد:

نخستین و پیش­ترین مرحله دنبال کردن یک رژیم غذایی مناسب خوب است که قدرت ماهیچه­های داخلی را بهبود می­بخشد و بنابراین به‌سلامت بهتر واژن کمک می­کند.

 خوردن یک رژیم غذایی سالم با فیبر بالا می­تواند به حفظ وزن بدنی سالم کمک کند و همچنین شانس یبوست مکرر که موجب ضعف ماهیچه­های لگن می­شود را کاهش می­دهد. کف لگن را می­توان با یک تغذیه محکم شامل غذاهای غنی از استروژن نظیر انار، دانه­های سویا، هویج، سیب، توت و غیره تقویت کرد.

کف لگن را می­توان با کنترل استرس و محدود کردن فشارهای غیرضروری با اجتناب از برداشتن وزنه­های سنگین و ایجاد حالت چمباتمه در حین حرکات روده مخصوصاً اگر دچار یبوست هستید قوی نگه داشت.

کف لگن بخشی از گروه بزرگی از ماهیچه‌هاست که هسته نامیده می­شوند. کشیده نگه‌داشتن تمام عضلات هسته­ای همراه با ران و گلوت ممکن است بهترین گزینه برای سلامت کف لگن باشد.

برای ترمیم پرده بکارت بخوانید 

ورزش کگل برای تنگی واژن نی نی سایت

ورزش ‌ها یکه می­توانند کف لگن را تقویت کنند شامل:

 ورزش­های کگل یکی از توصیه ‌شده‌ ترین و محبوب­ ترین راه­های تنگی واژن هستند. نگه‌داشتن و آزاد کردن چیزی است که ورزش کگل را تشکیل می­دهد. ورزش کگل عمل درگیر کردن عضلات کف لگن است، نگه‌داشتن به مدت 10-5 ثانیه و سپس رها کردن.

 این کار حدود 10-5 بار در هر دور و چند بار در روز انجام می­شود. عضلات کف لگن به این دلیل قوی­تر می­شوند و بنابراین به تنگی واژن کمک می­کنند. داشتن رابطه جنسی خوب برای تقویت عضلات کف لگن عالی است و به همان اندازه ورزش­های کگل مؤثرند.

لذت بردن از رابطه جنسی درست یا غلط نیست. انقباضاتی که یک زن در زمان رسیدن به ارگاسم دارد تقویت ایده آلی برای ماهیچه­های واژن هستند. دیواره­های واژن تقریباً در فواصل 0.8 ثانیه­ای منقبض می­شوند و سپس با فروکش کردن اوج شل می­شوند. اسکات برای کشیدگی کف لگن و تنگی واژن خوب است. با پاهای باز و باسن بیرون زده بایستید، باید مثل نشستن روی یک صندلی پایین بروید. سپس بالا بروید، مدتی بایستید و دوباره اسکات و بنشینید.

اسکات برای تنگی واژن

چگونه واژن تنگ داشته باشیم

برای تقویت ماهیچه­های لگن باید کشش لگن را انجام داد. ساده­ترین راه برای کشش لگن نشستن روی لبه صندلی و باز نگه‌داشتن پاها، خم شدن به سمت قوزک پا و باز کردن بازوها به بیرون است. ناحیه لگن باید به داخل جمع شود. این ورزش یکی از مؤثرترین روش­های تقویت ماهیچه­های واژن و تنگی واژن است.

ورزش کششی لگن برای تنگی واژن

پل­های باسن درحالی‌که دراز کشیده­اید برای تنگی واژن عالی هستند. زانوها را به سمت بالا قرار دهید و کمی از هم فاصله داشته باشند با پاهایی که کف را لمس کنند، به‌آرامی اما مطمئن لگن را از کف بردارید و باسن را بکشید، یک پل از شانه­ها شکل دهید که کف را لمس کند و در بالا نگه‌دارید قبل از آنکه به‌آرامی لگن را پایین بیاورید.

پل باسن برای تنگی واژن : چگونه واژن تنگ داشته باشیم

leg up ها ورزش­های عالی برای تنگی واژن و کمک به ساختن ماهیچه­های لگن قوی هستند. صاف دراز بکشید و پشتتان روی کف باشد، عضلات شکم را بکشید و به‌آرامی پاها را بدون خم کردن زانوها یکی پس از دیگری به سمت سقف بالا ببرید. این واقعاً به عمل ماهیچه­های کف لگن و حفظ درست و محکم آن‌ها کمک می­کند.

ورزش leg up برای تنگی واژن

درازنشست با توپ پزشکی روش پیشرفته­تری برای تنگی واژن و همچنین برای کمک به پک­های شکمی هم عالی است. نشسته با زانوهای خمیده و پاها روی کف، به حالت درازکش بروید با پشت روی کف. یک توپ پزشکی را در دست­های کشیده­تان نگه‌دارید، به‌آرامی بنشینید و به‌آرامی ماهیچه­های شکم را بکشید.

درازنشست با پرتاب توپ پزشکی برای تنگی واژن

ورزش­های شیب لگن می­توانند ماهیچه­های واژن را تقویت کنند. ایستاده شانه­ها و پشت را به دیوار بزنید و هر دوزانو را نرم نگه‌دارید، ناف را به سمت ستون فقرات بکشید، درحالی­که پشتتان صاف به دیوار است. ناف را برای 4 ثانیه بکشید و سپس آزاد کنید. یک ست با 10 تکرار برای کار ماهیچه­های لگن ایده آل است.

سفت و تنگ کردن واژن با چند روش ساده در خانه

ورزش تیلت لگن برای تنگی واژن

مخروط­های واژن ماهیچه­های کف لگن را با استفاده از مقاومت تقویت می­کنند. همچنین این وزن که به‌عنوان وزنه­های واژنی شناخته می­شود اشیایی به شکل حباب و به سایز تامپون است که زمانی که در واژن فرو می­رود به ماهیچه­ها فشار می­آورد تا آن را از طریق انقباض غیرفعال در جای خود نگه‌دارند. وزنه­ها می­توانند همزمان با انقباضات فعال یا دیگر ورزش­ها جفت شوند. وزن مخروط را برای نگه‌داشتن مخروط در جای خود می­توان افزایش داد، بنابراین کار برای ماهیچه­های واژن افزایش می­یابد.

مخروط­های واژن برای تنگی واژن

وزنه­های واژن برای مدت‌زمان کوتاه تا چندین بار در روز پوشیده می­شوند. مدت‌زمان استفاده به میزان سنگینی و اهداف مستقل بستگی دارد.

داروهای گیاهی- غوطه‌ور شدن در حمام سرکه محلول در آب درمان خانگی محبوب و آسان برای واژن تنگ است. همچنین ژل آلوئه­ورا را می­توان در یک‌کاسه آب رقیق کرد و برای شست‌وشوی نواحی واژن استفاده کرد. خاصیت سفت کنندگی آلوئه ورا برای کمک به تنگی بافت­ها شناخته‌شده است. این شیوه­های درمانی که طی دوره­ای از زمان دنبال می­شوند می­توانند به ترمیم تنگی واژن کمک کنند.

داروهای گیاهی برای تنگی واژن

مزایای بالقوه جنسی یوگا ممکن است درنتیجه اثرات آرام‌بخش، شیوه آن در تمرکز روی احساسات، اثرات تقویت‌کنندگی لگن در بسیاری از موقعیت­های یوگا، بهبود خود تصویری در حین ورزش یا ترکیبی از این­ها باشد.

یوگا برای تنگی واژن : چگونه واژن تنگ داشته باشیم

درحالی‌که بسیاری از روش­های طبیعی ذکرشده در بالا برای زنان با سطوح تناسب متفاوت ایمن و مناسب‌اند زنان مسن و آن­هایی که مسائل حرکتی یا پوکی استخوان‌دارند باید با فراهم‌کننده مراقبت­های سلامت مشورت کنند. راهنمایی از یک متخصص ادراری تناسلی و یک متخصص بدنی کف لگن می­تواند به رسیدن به تنگی واژن مطلوب به‌طور طبیعی کمک کند.

بسیاری از افراد بر این باورند که داشتن رابطه جنسی مکرر کانال واژن شما را شل می کند، اما این درست نیست. ماهیچه های واژن کاملاً انعطاف پذیر هستند.

تعداد دفعاتی که رابطه جنسی داشته اید مهم نیست. پس از آن بدون از دست دادن انعطاف پذیری، شکل و اندازه معمولی خود را حفظ می کند. در حالی که بسیاری از مردم همچنین بر این باورند که شل بودن پوشش واژن نتیجه داشتن شرکای جنسی زیاد است. این یک مغالطه محض است.

 برای تنگ شدن واژن چه بخورم؟

الف. می توان از رژیم غذایی سرشار از استروژن و پروتئین پیروی کرد.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور