ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

پرده بکارت حلقوی با تصویر ( ارتجاعی )

تشخيص سالم بودن بكارت توسط خود فرد با عکس

پرده بکارت حلقوی با تصویر

چند درصد از زنان حلقوی هستند

پرده بکارت

به یاد داشته باشید که اندازه و شکل پرده بکارت می تواند بسیار متفاوت باشد.  یک قانون خوب این است که اگر می توانید انگشت خود را به راحتی وارد کنید یا گوشت نامنظمی در اطراف دیواره های واژن احساس کنید (بدون اینکه مقاومت یا ناراحتی را تجربه کنید) ، احتمال دارد که پرده بکارت شما پاره شود.

اگر متوجه شدید که پرده بکارت خود را پاره کرده اید ، کاملاً طبیعی و عادی است.  اگر این اتفاق فقط افتاده است و شما هرگونه ناراحتی یا خونریزی خفیفی را تجربه کرده اید ، می توانید آن را با یک بسته خنک  یخ در منطقه کاهش دهید و از استفاده از تامپون یا رابطه جنسی خود داری کنید تا زمانی که بهتر شود  پس از بهبودی شما قادر خواهید بود که کارهای را به صورت عادی ادامه دهید!

امیدواریم این مقاله آموزنده باشد.  در این صورت ، ممکن است بخواهید سایر پست های وبلاگ ما در مورد پرده بکارت را بررسی کنید.

هرکسی که با واژن متولد شود دارای یک پرده بکارت در ورودی واژن شما است. همانطور که همه بدن ها متفاوت هستند ، پرده بکارت نیز متفاوت هستند .

 1. اطلاعات غلط زیادی درباره پرده بکارت حلقوی وجود دارد.
 2. ما از نقش دقیق بیولوژیکی پرده بکارت اطمینان نداریم.
 3. پرده بکارت حلقوی ارتجاعی معمولاً به دلیل فعالیت جنسی یا ورزش آسیب نمی بیند.
 4. پرده بکارت حلقوی ارتجاعی در طول زندگی در پاسخ به سطح هورمون ها (در درجه اول استروژن ها) تغییر می کند.

اگرچه این “آزمایش بكارت” به عنوان نقض حقوق بشر محكوم شده است ، اما امروزه در بسیاری از نقاط جهان همچنان ادامه دارد و می تواند در فرهنگ ها و ادیان مختلف مسئله ای بحث برانگیز باشد.

جهت مشاوره ترمیم پرده بکارت اینجا کلیک کنید.

پرده بکارت حلقوی با تصویر

از زمان دوران باستان، بکارت و از دست دادن بکارت به دلایل مختلفی بسته به فرهنگ و مذهب مسئله بسیار مهمی شناخته می شده است. بکارت اغلب به عنوان یکی از ویژگی های کودکان دختر و زنان مجرد شناخته شده است، و از دست دادن آن قبل از ازدواج اغلب مربوط به شخصیت غیر مطلوب فرد می باشد.

اما تعریف دقیق بکارت چه می باشد؟ گفته می شود یک زن وقتی باکره است که هرگز مقاربت جنسی را تجربه نکرده باشد، اما مطالعات بیان می کند که تعریف مقاربت جنسی امروزه بسیار متغیر است.
تنها نوع مقاربت که همه افراد آن را به عنوان یک مقاربت جنسی می پذیرند، رابطه از طریق واژن است. از سوی دیگر، مصاحبه با جوانان نشان داده است که بسیاری از آن ها رابطه جنسی مقعدی به عنوان “سکس” دارند، و این مقدار برای رابطه جنسی دهانی، کمتر از پنجاه در صد است.
پرده بکارت یک غشاء قرار گرفته در واژن می باشد که از بافت فیبری و ارتجاعی تشکیل شده و تا حدی دهانه ورودی واژن را می پوشاند.

در زنان جوان حالت کشسانی پرده بکارت بسیار خوب است اما در زنان یائسه این غشا به دلیل روند پیری بسیار نازک می باشد. عملکرد واقعی پرده بکارت هنوز نامشخص است.

برخی از دانشمندان بر این باورند که پرده بکارت در واقع عامل محافظت دختران جوان از عفونت می باشد. از آنجایی که بسته شدن دهانه واژن کامل نیست خون قاعدگی می تواند بدون هیچ مشکلی جریان یابد.
در بسیاری از فرهنگ ها و ادیان، اهمیت اجتماعی پرده بکارت شگفت انگیز است. زنان قبل از ازدواج باکره فرض می شوند. در طی اولین مقاربت جنسی، پارگی پرده بکارت اتفاق افتاده و زن خون ریزی دارد. مقدار خون ریزی متفاوت است و برخی از زنان ممکن است درد را تجربه کنند. وجود خون در دستمال تایید می کند که یک زن قبل از ازدواج باکره بوده است.

در صورتی که زن قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته باشد، پس در شب عروسی خون ریزی نخواهد داشت و این مسئله دلیل این است که چرا برخی از زنان ترمیم پرده بکارت را انجام می دهند. این جراحی در طی سال های اخیر بسیار محبوب شده است.

پرده بکارت

از کجا بفهمم ارتجاعی هستم

آیا آسیب پرده بکارت با از دست دادن بکارت برابر است؟
پرده بکارت نشان دهنده یک غشاء قرار داده شده در ورودی واژن است و این بخشی از فرج و دستگاه تناسلی زنانه خارجی است. پرده بکارت می تواند اشکال متفاوتی داشته باشد، و به طور سنتی، آسیب رساندن به پرده بکارت نشان دهنده از دست دادن بکارت است.

اگر چه پرده بکارت در اکثر موارد در اثر اولین مقاربت جنسی آسیب می بیند، اما موارد بسیاری از کشیدگی و یا آسیب پرده بکارت در دوران کودکی در اثر دلایلی مانند دوچرخه سواری، ژیمناستیک، باله، فرو کردن جسم خارجی در واژن، و غیره وجود دارد.

در این موارد، آسیب پرده بکارت در واقع نمی تواند از دست دادن بکارت به عنوان فردی که مقاربت جنسی نداشته تلقی شود. از سوی دیگر، با توجه به شکل های مختلف و خواص ارتجاعی پرده بکارت، می تواند حتی پس از تکرار فعالیت جنسی بدون تغییر باقی بماند.

از کجا بفهمم پردم چیه

بنابراین داشتن پرده بکارت واقعا نمی تواند ثابت کند که زنی مقاربت جنسی واژن نداشته است. به همین دلیل حتی ماما ها ومتخصصین زنان همیشه نمی تواند بگوید که آیا زنی مقاربت جنسی داشته است یا خیر.

فرهنگ های بسیاری وجود دارد که در آن از دست دادن پرده بکارت قبل از ازدواج غیر اخلاقی و نامطلوب در نظر گرفته می شود.
بکارت، پارگی پرده بکارت و خون ریزی: آیا خون ریزی تعیین می کند که شما باکره هستید؟ پرده بکارت حلقوی با تصویر
پرده بکارت غشایی است که به طور معمول بخشی از دهانه واژن را پوشش داده، و در واقع بعد از ازدواج الهه یونانی به نام هایمنیوس (Hymenaios) به این اسم نامیده شده است.

در فرهنگ های سنتی، وجود پرده بکارت سالم عامل مهم سربلندی و افتخار دختران باکره و خانواده های آن ها است، و عدم وجود آن می تواند عواقب شدیدی داشته باشد و این نگرش فرهنگی به قرون وسطی برمی گردد.
حتی در فرهنگ غربی نیز، برخورد به سوالاتی مانند: “من بعد از دوچرخه سواری در کوهستان متوجه خون ریزی شدم، آیا هنوز باکره هستم؟”، یا “شریک جنسی ام انگشتش را وارد واژن من کرد، آیا من بکارتم را از دست داده ام؟” . وجود دارد. چنین پرسش هایی در حال افزایش هستند.
انواع پرده بکارت

بیشتر بخوانید : ترمیم پرده بکارت

علائم بعد از پارگي بكارت حلقوی

همه پرده بکارت ها یکسان نیستند. در واقع آن ها انواع بسیاری دارند:
• پرده بکارت بدون سوراخ که به طور کامل سوراخ واژن را پوشش داده و خروج مایعات قاعدگی را غیر ممکن می سازد. این حالت را می توان در هنگام تولد تشخیص داد و نیازمند مداخله جراحی خواهد بود.
• پرده بکارت با سوراخ کوچک که تقریبا به طور کامل سوراخ واژن را پوشش می دهد و دارای یک سوراخ کوچک می باشد. استفاده از تامپون در دختران و زنان با این نوع از پرده بکارت بسیار دشوار خواهد بود و مانند حالت قبل نیازمند جراحی می باشد.
• پرده بکارت تیغه دار، نوعی است که باعث ایجاد یک نوار از بافت از وسط سوراخ واژن شده و اساسا دو دهانه جداگانه را ایجاد می کند. این نیز می تواند توسط عمل جراحی درمان شود.
پرده بکارت هلالی مانند یک هلال است. ممکن است نازک تر از حد معمول بوده و ممکن است در طی اولین مقاربت جنسی پاره نشود
• پرده بکارت حلقوی، رایج ترین نوع، دایره ای شکل با یک سوراخ بزرگتر در وسط است. این نوع پرده ممکن است در طی اولین مقاربت جنسی پاره شود و یا ممکن است که پاره نشود.

پرده بکارت

نوع پردتون چی بود نی نی سایت

آیا پارگی پرده بکارت باعث خون ریزی می شود؟ پرده بکارت حلقوی با تصویر
برخی از زنان هنگامی که پرده بکارت خود را در اولین مقاربت جنسی از دست می دهند، خون ریزی دارند. همچنین ممکن است پرده بکارت بسیار ارتجاعی باشد و در آن زمان پاره نشود و همین طور برخی از پرده بکارت ها فاقد عروق خونی هستند و در این حالت در زمان پارگی آن ها، خون ریزی اتفاق نمی افتد.
پارگی پرده بکارت می تواند در طول فعالیت های فیزیکی غیر جنسی شدید و یا ورود و خروج تامپون رخ دهد، اما در همین زمان، مهم است توجه شود که بقایای پرده بکارت حتی در زنانی که زایمان طبیعی داشته اند گاهی اوقات قابل مشاهده است.
زنانی که هنگام پارگی پرده بکارتشان خون ریزی داشته اند احتمالا متوجه شده اند که مقدار آن بسیار کم می باشد، اگرچه ممکن است که یک رگ پاره شود که در این حالت بخیه برای جلوگیری از خون ریزی نیاز خواهد بود.
جالب است که وقتی یک زن یا دختر در اولین مقاربت جنسی خون ریزی دارد، ممکن است از نظر فیزیکی بر روی ملافه تخت قابل مشاهده نباشد و یا حتی شریک جنسی زن متوجه آن نشود، زیرا هنگامی که مایع منی با مقدار خون کم مخلوط می شود، به احتمال زیاد خون قابل تشخیص نمی باشد.
آیا به راحتی می توان گفت که پرده بکارت فردی سالم است یا خیر؟
اغلب تعیین وضعیت پرده بکارت از طریق یک معاینه فیزیکی ساده غیر ممکن است ، زیرا که غشای پرده بکارت معمولا دو تا سه سانتی متر در داخل حفره واژن و حتی به عمق پنج سانتی متر، واقع شده است.

تشخيص سالم بودن بكارت توسط خود فرد با عکس

پرده بکارت و باکره بودن:پرده بکارت حلقوی با تصویر
همانطور که بیان شد، بکارت بیشتر مسئله اجتماعی است تا اینکه ساختار پزشکی داشته باشد. اگر وجود آن در وهله اول معنادار باشد، باید گفت که می تواند به طور کامل در غیاب فعالیت جنسی که لزوما همیشه همراه با خون ریزی نیست؛ از بین برود. همچنین می تواند بعد از تعداد بی شمار رابطه جنسی یک زن و تجربه زایمان طبیعی همچنان وجود داشته باشد.
زنانی که در فرهنگ هایی هستند که نیازمند شواهد پارگی پرده بکارت به شکل خون ریزی می باشند، ممکن است بخواهند از طریق هایمنوپلاستی شانس خون ریزی در روز عروسی خود را به حداکثر برسانند. در طی عمل جراحی بازسازی پرده بکارت، جراح از بقایای پرده بکارت طبیعی فرد برای ایجاد یک پرده جدید استفاده خواهد کرد. در زمانی که چنین بقایایی وجود ندارد، از بافت واژن ممکن است استفاده شود.

این عمل جراحی تهاجمی نیست و پرده ی بکارت واقعی آماده برای “استفاده” پس از حدود شش هفته ایجاد خواهد شد. این مهم است که دستورالعمل جراح خود را به دقت برای جلوگیری از پارگی پرده بکارت جدید دنبال کنید.

لیلا علیزاده کارشناس مامایی دارای مدرک معاینه پرده بکارت از سازمان پزشکی قانونی

تشخيص سلامت بكارت در خانه

و :
مفهوم بکارت و روشهای سنتی بررسی بکارت در جوامع مختلف
انواع پرده بکارت
معاینه هایمن با استفاده از روشهای چشمی، رنگ آمیزی،
تشخیص زمان آسیب دیدگی هایمن
تشخیص افتراقی آسیب دیدگی هایمن از نرمال واریاسیونهای هایمن
تشخیص افتراقی بکارت کاذب (هایمنورافی و هایمنوپلاستی) از بکارت حقیقی
نحوه صدور گواهی بکارت طبق آخرین دستورالعملهای سازمان پزشکی قانونی
ارائه خدمات درمانی به قربانیان تجاوز جنسی به عنوان خدمات سطح اول جهت کادر درمان بر طبق استانداردهای سازمان جهانی

از کجا بفهمم حلقوی هستم

پرده بکارت ارتجاعی حلقوی چیست؟پرده بکارت حلقوی با تصویر

هایمن یک یقه کششی از بافت در ورودی واژن شما است. توسط لبهای شما محافظت می شود.
پرده بکارت  در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند. آنها ممکن است یک شکل حلقه ، نیمه ماه یا لبه های چرک دار با بریدگی داشته باشند – همه اینها طبیعی است. اندازه دهانه کف پوش شما نیز از نظر اندازه و شکل متفاوت است.

پرده بکارت شما در طول زندگی تغییر می کند.

 • قبل از بلوغ ، هایمن شما نازک است و ممکن است حساس باشد.
 • در دوران بلوغ ، افزایش هورمون ها (استروژن) باعث ضخیم شدن و کشیدگی هایمن شما و سایر بافت های واژن می شود.
 • در دوران بارداری ، افزایش هورمون ها باعث می شود بافت های واژن شما حتی کشیده شود تا زایمان ایجاد شود.
 • زایمان همچنین ممکن است شکل هایمن و بافت های واژن شما را تغییر دهد.
 • با یائسگی و پیری ، هایمن و سایر بافتهای واژن دوباره نازک می شوند (با کاهش استروژن).

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

368 دیدگاه ها
 1. #ترنم# می گوید

  سلام خسته نباشید.سوالم اینه که من چن سال پیش که عقدکردم به دکترمراجعه کردم برای گواهی بکارت گفتن که پردم سالمه وحلقوی وازنوع الاستیکه.تودوران نامزدی باهم چندین وچندبار رابطه کامل داشتیم باآلت و باانگشت…توسایت خوندم این پردها پاره نمیشه حتی بادخول مکرر میخواستم بدونم الان که ماازهم جداشدیم ومن قصدازدواج مجدد دارم آیاپردم هنوزم سالمه؟میشه به اعتباراینکه توسایتهای مختلف نوشته این پرده پاره نمیشه پیش رفت؟خواهش میکنم جوابمو بدید..????

  1. کارشناس مامایی می گوید

   به گفته های هیچ سایتی اکتفا نکنید و برید معاینه بشید

   1. باران می گوید

    سلام من نه دخولی داشتم ونه خود ارضایی پردمم از نوع حلقوی هست چند وقته میبینم بالای سوراخ قاعدگیم یه خط کوچولو افتاده که نسبتا باز میشه به نظرتون پرده بکارتم پاره شده و این که آیا پرده از نوع حلقوی سخت پاره میشه؟؟؟

    1. کارشناس مامایی می گوید

     خیر بکارتتون کاملا سالمه

 2. مهدیه می گوید

  سلام من نه رابطه جنسی داشتم نه هر نوع عمل دیگه که باعث پارگی پرده بکارتم بشه از لحاظ شکلی هم پردم شبیه نوع حلقویه سالمه ک تو سایتا هست ولی نمیدونم چرا استرس بیخود گرفتم که پرده دارم یا نه خواهشا کمکم کنید????

  1. کارشناس مامایی می گوید

   اگر هیچگونه فعالیت جنسی ندارید چرا نگرانید ،نگرانی شما کاملا بی مورد

 3. لیلا می گوید

  وقتی در کشور ایران دختر که در سن پانزده سالگی ازدواج کرده و دوماه بعد طلاق گرفته را بیوه میگویند مسخره میکنند وباهاش ازدواج نمیکنند اونم مجبوره یا خودکشی کنه یاازدواج موقت یا زن یک پیرمرد بشه چرا باید اینطور باشه وکشور ما انقدر از روشن فکری به دور باشه

  1. کارشناس مامایی می گوید

   شما اول باید به خودشناسی برسید و تواناییهاتون رو بشناسید ادامه تحصیل بدید یا مشعول کاری بشید تا بتونید خودتون رو بالا بکشید

 4. پری می گوید

  ببخشید من پرده ام از نوع حلقویه صافه میشه راجع به این نوع حرف بزنید چطوره ایا خونریزی داره؟اخه اکثرا اعتقاد به خونریزی دارند اما این نوع میگن نداره چکار کنم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   اینکه بکارتی خونریزی داره یانه فقط با معاینه مشخص میشه

 5. شراره می گوید

  سلام وخسته نباشید خدمت شما .ببخشید من یک مشاوره خصوصی میخواستم از طریق تلگرام یا ایمیل اگه امکانش باشه ممنون میشم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   مشاوره تلفنی شمارش تو سایت هست

 6. سارا می گوید

  سلام بنده یک سال پرده ام ترمیم کردام معلوم نیست چند سال دیگه ازدواج کنم ایا ممکن تو این سال پرده ترمیم شده خود به خود از بین بره و شب عروسی خونریزی نکنه یه سوال دیگه الان بعضی وقتا اون ناحیه ترمیم شده درد می گیره به چه علت

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بستگی به نوع ترمیم داره ولی معاینه بشید دقیق تر میگم …

 7. ز می گوید

  سلام خسته نباشید من چند وقت پیش به یک ماما مراجعه کردم گفتن پردتون از ۲ جهت اشیب دبدگی داره ولی این نوع پرده در ردیف پارها نیس میخواستم ببینم ازدواج کنم خونریز داره یا ن

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بستگی به میزان اسیب دیدگی داره اگر زیاد باشه خیر

   1. Shima می گوید

    من دو بار رفتم دکتر معاینه شدم و گفتن از ناحیه ساعت 6آسیب دیده .اگه رابطه داشته باشم خونریزی دارم یانه؟خواهش میکنم جوابمو بدین????

    1. کارشناس مامایی می گوید

     خیر نخواهبد داشت

 8. Arezoo می گوید

  سلام من به پزشک مراجعه کردم بهم گفتن ک پردم از نوع حلقوی پایه بلنده ک همراه با خونریزیه میخواستم بدونم پایه بلند یعنی چی؟ایا با دخول پاره میشه یا احتیاج ب جراحی داره؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر به جراحی نیازی نداره خیالتون راحت باشه

 9. ندا می گوید

  سلام ببخشید وقتی ب پرده بکارتم نگاه میکنم طرف سمت راست دایره ماننده وسمت چپش یک خطی هست انگار باز شده ایا پاره شده؟؟ممنون میشم جواب بدین

  1. کارشناس مامایی می گوید

   شمانمیتونید تشخیص بدید باید توسط ماما معاینه بشید

 10. محمد می گوید

  سلام
  بعد از زایمان طبیعی ،مشخصه که قبلا پرده حلقوی ارتجاعی بوده؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر بعد زایمان کل پرده بکارت از بین میرود

 11. زهرا می گوید

  سلام وقت بخیر، معاینه با عکس انجام میدید؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر برای معاینه به ادرس مطب تشریف بیارید

 12. بینام می گوید

  ببخشید میخواستم بدونم ،من که پردم از نوع حلقوی دندانه دار هس موقع دخول خونریزی داره یا نه
  اگر که نه باید چیکار کنم؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   انواع پرده بکارت حلقوی وجود دارد و بستگی به میزان تنگی لبه ها میتوان حدس زد که خونریزی وجود دارد یا خیر

 13. نادیا می گوید

  سلام خانم دکتر وقت بخیر،شرمند طی یک رابطه خیلی ناخوداگاه سر الت به پردم برخورد کرد و خون ریزی شدیدی داشتم رفتم پیش دکتری که ۱۱ سال تجربه ترمیم داره با دقت معاینم کرد پرده بکارتم که پایین و اول وردی واژن به صورت حلال و پارگی نداره که شکل ۷ شده باشه هنوز حلال ولی ساعت ۵ پردم پارگی داره حدود یک میل و ساعت ۹ لبه پردم اسیب دیده انتهاش وصله، پردم حلقوی حلالی،دکتر چندبار طی چند هفته معاینم کرد گفت مشکلی نیست با دخول کامل باز خونریزی دارم ولی من خیلی میترسم
  بنظرتون باز خونریزی دارم؟؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   ممکن لبه ها هنوز ضخامت دارند که با دخول مجدد خونریزی دارند

  2. نادیا می گوید

   بله پردم اینجوری که دکتر گفتن جنس پردم خوبه لایه گوشتی ضخیم ،نازک نیست
   خودم که معاینه کردم با زور زدن نهایت ۱/۵سانت دهانه واژنم باز میشه و اینکه یک انگشت داخل واژن میره ولی دوتا نمیره شاید بزور زور زدن اندازه یک بند انگشت حتی کمتر داخل واژنم دیده بشه

 14. مرضیه می گوید

  سلام من پرده م ازاین مدلایی ک تاطبیعی زایمان نکنم پاره نمیشه اما شکل رحمم بدبفرم شده چکارکنم ترمیم کنم بنظرتون؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   ????☺☺☺☺ازکجا میدونید رحمتون بد شکل شده

 15. فرشته می گوید

  سلام من سه ماهه ک نامزدی ام
  دکتر ک رفتم معاینه شدم بهم گفتن که حلقوی هستی و فقط با زایمان پاره میشع
  یه جایی دیگ رفتم بهم گفتن ارتجاعی هستی
  دیروز نزدیکی داشتیم دخول کامل انجام شد حتی دو بار
  من هییچ دردی حس نکردم هییچ خونی ندیدم هیچییی
  حتی وقتی کامل برا اولین بار بود هیچی حس نکردم
  الان بهم میگ چرا اینجوری بودی چرا واقعا. الان همش بینمون بحثه میخواد منو ببره پزشک قانونی
  چرااا واقعا ترو خدا یه چیزی بگین من چرا هیچی نه دردی نه خونی هیچی نداشتم ترو خدا یه چیزی بگیین

  1. کارشناس مامایی می گوید

   شما باید قبل از ارتباط جنسی با خود همسرتون به مطب مامایی مراجعه میکردید و گواهی سلامت میگرفتید با ذکر اینکه بکارت شما خوتریزی نخواهد داشت

 16. ناازی می گوید

  سلام
  من هیچگونه رابطه ای نداشتم ولی هرچی به واژنم نکاه میکنم هیچ پرده ای نمیبینم یعنی چه مشکلی هست؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   پرده بکارت توسط شما قابل تشخیص نیست

 17. mahsa می گوید

  سلام من ۶ماهه نامزد کردم پردم حلقوی هستش موقع رابطه با همسرم اتفاقی سرالت ب پردم برخورد کرد و خونریزی ناچیزی داشتم در حد چند قطره ساعت ۶ پردم پارگیه ناچیزی پیدا کرده چون خانواده خودم خیلی حساس هستن برای گرفتن گواهی میخواستم بدونم ممکنه توسط پزشک اسیب دیدگی ذکر بشه یا موقع دخول کامل ممکنه باز هم خونریزی داشته باشم؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله اسیب دیدگی ذکر میشه و اینکه خونریزی کامل داشته باشید باید معاینه بشید

 18. Zizi می گوید

  سلام من چجوری میتونم عکس پرده بکارتمو براتون بفرستم ببینم سالمه یا ن

  1. کارشناس مامایی می گوید

   از روی عکس قابل تشخیص نیست برای معاینه به ادرس مطب مراجعه کنید

   1. زهرا می گوید

    سلام خسته نباشید من چند سال پیش با آقایی رابطه داشتم که هیچ دردی هم نداشتم ولی چند قطره لکه دیدم بعد که به پزشک مراجعه کردم گفت پردم حلقویه بعد از نامردیم من یه بچه سقط کردم و پزشک دهانه رحمم رو تنگ کرد بعد از اون چندین بارم با هم رابطه داشتیم ولی نه درد داشتم نه خونریزی الان از هم جداشدیم و قصد ازدواج مجدد دارم میخواستم ببینم پردم هنوز سالمه یا نه؟؟؟
    ممنون میشم اگه جواب بدید خیلی نگرانم

    1. کارشناس مامایی می گوید

     امکان سالم بودن پرده بکارت شما نیست

 19. زهرا می گوید

  سلام من چندسال پیش دراثردوچرخه سواری خونریزی داشتم الان بااستفاده ازایینه که نگاه میکنم پرده ای نمیبینم فقط یه سوراخ بزرگه ایابکارتموازدست دادم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   پرده بکارت توسط خود شما قابل تشخیص نیست لطفا کنجکاوی نکنید و برای معاینه توسط مامایی اقدام کنید

 20. نادیا می گوید

  ایا امکانش هست پرده حلقوی حلالی بجز از دو طرف از جهت های دیگه هم اسیب ببینه با دخول کامل؟؟؟
  جنس پرده خوب باشه ضخیم باشه حالت لایه گوشتی ۲میل

 21. مارگل می گوید

  سلام.من دکتررفتم وگفتن ک پردت سالمه ولی ی قسمتش کبودشده بعدچن روز ازبین میره.ی سال گذشته الان اون کبودی مونده یا قبل تشخیصه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر کبودی از بین میره وماندگار نیست

  2. مهسا..... می گوید

   سلام ممنون میشم جواب سوالمو بدید من چند روز پیش برای معاینه پرده بکارت پیش دکتر رفتم گفتن پرده حلقوی و اگررابطه جنسی داشته باشم درد زیادی داره احتمال خونریزی هم هست؟خودشون گفتن احتمال خونریزی زیاده ولی استرس دارم مگه پرده حلقوی خونریزی داره؟

 22. فاطمه می گوید

  من انگشتم رو ميكنم داخل واژنم ميره داخل پس پرده ندارم درسته؟؟ دارم رواني ميشم از بس شب و روز گريه ميكنم من اگر پردم رو بدوزم و شب اول ازدواجم بعد از دخول خوني مشاهده نشه و منو پيش دكتر ببره دكتر ميتونه تشخيص بده كه من پردم رو دوخته بودم؟؟????????????????????

  1. کارشناس مامایی می گوید

   شمابرای چی اینکارو انجام میدید که خیلی کار اشتباهیه ونیازی به دوختن بکارت ندارید ازین فاز فکری بیایید بیرون

 23. فاطمه می گوید

  خب خانوم دكتر الان من پرده ندارم درمانش چيه????

 24. مارگل می گوید

  پس ینی کسی نمیتونه تشخیص بده ک قبلا کبودی داشته؟گواهی سلامت میدن؟

 25. مارگل می گوید

  ینی اگه پزشکی معاینه کنه نمیتونه تشخیص بده ک قبلا کبود بوده؟گواهی سلامت میدن؟

 26. لیلا می گوید

  سلام من رفتم دکترمعاینم کرده گفته پردم حلقوی ارتجاعی هست …باشوهرم ده روزمیخواستیم رابطه داشته باشیم ولی نشد…خیلی دردداشت ودخول صورت نگرفت توروخدابگین چیکارکنم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   امکان نداره پرده ارتجاعی درد داشته باشهش

 27. م.م می گوید

  سلام.چندماهه که عقد کردم ولی هربار میخوام رابطه داشته باشم دردم زیاده.دکتر رفتم گفتن پردت حلقویه و ضخیمه یا باید دخول با شدت باشه یا باید جراحی کرد ولی فعلا نمیتونیم ۱میلیون پول جراحی بدیم.از ژل لوبریکانت هم استفاده کردم ولی بازم نمیشه.همسرم خیلی مراعات میکنه و میگه ما که عجله نداریم و نگران نباش ولی خودم میخوام پردم پاره شه ولی دردشو نمیتونم تحمل کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. کارشناس مامایی می گوید

   شما بیشتر ترسیدید ارامبخش بخورید و با لوبریکنت مجدد تلاش کنید

 28. مهدیس می گوید

  سلام
  ببخشید میخواستم بدونم پرده حلقوی حلالی بجز از دو طرف امکان پاره شدن از جهت های دیگه هم داره ؟؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله امکان پارگی داره

 29. Zahra می گوید

  سلام ببخشید من رابطه جنسی داشتم میخواستم ببینم پردم سالمه یا نه چون قبل از رابطه انگشتمو داخل میکردم ولی به چیزی بر نخورده بود اونموقع هم تو اینه نگاه میکردم شبیه به پرده حلقوی بود بعد رابطه هم تو اینه که نگاه میکنم مثل قبله حتی تقریبا تنگ بودن واژنم ولی واژنم یکم نسبت به قبل باز تر شده اما دهانه واژنم اون تنگی رو داره مثل قبل چین هاشم مثل قبله بنظرتون سالمه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   اینطور نمیشه تشخیص داد باید معاینه بشید ولی اگر رابطه داشتید پرده نمیتونه سالم باشه

 30. مارگل می گوید

  خانم دکترخیلی مهمه میشه جواب بدین.پزشکی میتونه تشخیص بده ک قبلا کبودی داشته؟

 31. مهدیس می گوید

  سلام ببخشید پرده حلقوی حلالی بجز از دو طرف امکان پاره شدن از جهت های دیگه هم داره؟

 32. ffff می گوید

  سلام من پرده م از نوع حلقوی ارتجاعی نزدیکی داشتم و به پزشک مراجعه کردم که بهگ گفتن یه پاره گی ریز مشاهده میشه میخواستم بدونم الان واسه گواهی سلامت قید میشه من پرده دارم؟؟چون به گفته پزشک پاره گیش خیلی ریزه

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بستگی به دکترتون داره که لازم ببینه قید بفرمایند یاخیر

 33. haniye می گوید

  سلام،دختری هستم 20ساله برای اولین بار با نامزدم رابطه گذاشتم و دخوال نیز انجام شد اما هیچگونه خونریزی ای نداشتم.و این موضوع باعث به هم زدن رابطمون شد در صورتی که در گذشته نه رابطه جنسی ای داشتم و نه خودارضایی.حدود دو سال گذشته از روی صندلی افتادم و چندقطره خون مشاهده کردم و تا چند روز سوزش هم داشتم،امکان داره بخاطر این موضوع پرده نداشته باشم؟؟؟و چقد احتمال داره پرده م از نوع حلقوی باشه؟؟؟واقعا نگرانم.لطفا راهنماییم کنین

  1. کارشناس مامایی می گوید

   پرده بکارت شما ازنوع حلقوی ارتجاعی بوده ولی قبل رابطه باید گواهی سلامت بکارت میگرفتید

 34. رها می گوید

  سلام ببخشید میخواستم بدونم اگر آب با فشار زیاد به کلیتوریس برخورد کنه دلیل بر این هست که پرده پاره شده باشه؟؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر به هیچ وجه

 35. نادیا رستمی می گوید

  سلام دکتر
  من نمیدونم پردم چه نوعی هست با نامزدم رابطه داشتم سه بار دخول کامل صورت گرفت الان هفت ماهه هیچ رابطه ای نداشتیم الان باید چکار کنم یعنی به مرور زمان خوب نمیش؟ه

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر ترمیم خودبخود وجود ندارد

 36. سارا می گوید

  سلام ۱سال پیش مورد تجاوز قرار گرفتم ولی سکوت کردم از ترس ابروم قبل این تجاوز ب دلیل داشتن عفونت دکتر رفتم اونجا متوجه شدم ک پرده من ارتجاعی
  بعد از تجاوز خونی هم ندیدم شایدم بود چون از ترس چیز دقیقی یادم نمیاد
  میخاستم بدونم من ک پرده ام ارتجاعی بعد ۱سال بخام ازدواج کنم و ب دکتر ماما برم تشخیص میده یا ن بهم برگه سلامت میده یا ن

  1. کارشناس مامایی می گوید

   برای معاینه مراجعه کنید ببینید نتیجه چه میشود ولی فکر نمیکنم سالم باشید

 37. ss می گوید

  سلام،من پرده ام در دوران نوزادی عمل شده چیزی که از والدینم شنیدم مشکل این بوده که پرده ام تمام مجرای واژن و ادراری ام رو بسته بوده و با گرفتن گواهی از پزشک و بیمارستان عمل رو انجام دادن.من با نامزدم چندین بار نزدیکی کامل داشتم ولی بار اول هیچ خونریزی نداشتم ولی بعد چندین ساعت چندین قطره خون مشاهده کردم متاسفانه نامزدی ام به هم خورد ولی نامزدم زیر بار نرفت که من باکره بودم سوالم اینه که آیا الان برم پیش دکتر زنان قابل تشخیصه که باکره بوده ام؟یا اصلا اگرقبلش هم میرفتم قابل تشخیص بود؟و اینکه آیا من پرده ای داشتم که پاره شده باشه و الان پارگی قابل تشخیصه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بعد ازنزدیکی پرده بکارت دیگر سالم نخواهد بود که تشخیص خاصی داده شود

   1. شقایق می گوید

    خانوم دکتر من یبار دخول داشتم پردمم حلقوی قابل اتساع هیچ خونی هم نیومده اصلا نگاه ک میکنم ی سوراخ ریزه قد یه عدس ولی فشار ک میارم یکم باز میشه میخاستم بدونم من سالمم عایا؟میخاسم ازدواج کنم اما میترسم پزشک بفمه و بگه

 38. فرزانه می گوید

  سلام خانم دکتر؛ خسته نباشید
  من تمام نظرات سایت رو خوندم
  قبلا پرده بکارتم معاینه کردم و دکتر گفت حلقوی دندانه دار هست اما گواهی نگرفتم
  الان در دوران عقد دخول کامل انجام شده و چون بدون خونریزی و درد بود الان پشیمونم که چرا گواهی برای همسرم نگرفتم حرفی نزدن اما نمیخوام شک ایجاد بشه
  افرادی مثل من باید چیکار کنن؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   تقریبا دیگه کاری نمیتونید بکنید حالا برای معاینه با همسرتون برید معاینه تا بهشون بگن که پرده شماخونریزی نداره

 39. مریم می گوید

  سلام
  من برای معاینه بکارت رفتم و بعد از معاینه گفتن پردم کاملا سالم و از نوع حلقویه.اما با دخول پاره میشه
  سوالم اینه مگه پرده های حلقوی با دخول پاره میشن؟ من شنیدم پرده های حلقوی با دخول پاره نمیشه
  میشه توضیح بدید

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر پاره میشن حتی پرده های ارتجاعی هم پاره میشوند

 40. سمانه می گوید

  سلام‌ببخشیدمن دوماه عقدبودم اماهیچ دخولی نداشتم وبه دکتررفتم وگواهی سلامت گرفتم وگفتن پردم سالمه وشکله حلقوی ازونایی که ممکنه کم خونریزی داشته باشه وگشاده باهمسرم اختلاف داشتم الان میخوام جداشم چون دخترم برای پاک شدن شناسنامم بایدبرم پزشکی قانونی وترس واسترس گرفتم چون لبه های پردم دهانشون بازه من پرده دارم ینی؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   باید معاینه بشید اینطور نمیشه نظر داد

   1. tina می گوید

    ایا بعد ترمیم و دوختن پرده ,
    آسیب دیدگی اولیه توسط پزشک قانونی قابل تشخیصه؟

    1. کارشناس مامایی می گوید

     بله قابل تشخیص

 41. مهران می گوید

  سلام
  من میخوام ازدواج کنم و طرف مقابلم بهم گفته که من پرده حلقوی دارم
  چجوری میتونم متوجه بشم که قبل رابطه داشته یا نه
  ممنون میشم بهم بگین
  اخه بنا به دلایلی نمیتونیم بریم ماما یا زنان

  1. کارشناس مامایی می گوید

   متاسفانه هیچ راهی جز معاینه وجود ندارد

 42. فاطمه می گوید

  سلام خانم دکتر.من پردم حلقپی هستش و بعد از یه اتفاق و بعد از مدتی متوجه شدم ک دچار سوزش هستم.با اینه ک نگله کردم دیدم قسمت بالای حلقه دوتا پارگی هستش.
  پردم اسیب دیده!؟!؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بنظر بله اسیب دیدست

 43. الی می گوید

  سلام ببخشید ایا خودارضایی بدون فرو کردن چیزی میتونه باعثه پاره شدن پرده بشه ؟یا خارش اون ناحیه؟ببخشید این موضوع شدیدا افکارمو بهم ریخته .چقد امکان پارگی هس؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر این حرکات باعث پارگی نمیشود

 44. الی می گوید

  جدیدا یکم سوزش دارم اطرافش ک باعث خارش میشه.همزمان حس میکنم یه چیزی خارج میشه ازم البته حسه .علت چیه؟ینی پرده پاره شده؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   علت عفونت قارچی واژن هست

 45. پرینا می گوید

  سلام خسته نباشید من چهار ماهی میشه نامزد کردم رفتم دکتر گفته پرده من از نوع حلقوی هست متاسفانه نامزدم یه بار نزدیکی کرد بهم ولی میگه من اونقدر ها نکردم قبول نداره میگه من خون ندیدم اینم میدونه که گاها پرده بکارت حلقوی پاره نمیشه ولی من خیلی میترسم آگه پاره شده باشه و از من خون نیومده باشه چی این امکان داره؟؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سریعا با همسرتون برای معاینه اقدام کنید تا ابهامات برطرف بشه

 46. سحر.س می گوید

  سلام خسته نباشید، میخواستم بدونم اگه چیزی یک سانتی متر وارد واژن بشه باعث پارگی پرده بکارت هست؟؟ خون ریزی هم داشتم کمی …ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله باعث پارگی میشود واحتمالا باعث پارگی پرده شماشده

 47. پرینا می گوید

  من رفتم دکتر ولی خودم تنهایی رفتم گفت بهم پرده بکارتت از سمت چپ یه کوچولو آسیب دیده اندازه نوک سوزن اونم انگار ساییده شده بهتره تاموقع عروسی نزدیکی نداشته باشی
  و به احتمال زیاد ازت خون بیاد ولی شایدم نیاد
  الان من چیکار کنم به نامزدم اینا رو گفتم ولی نتونستم بگم تنهایی رفتم دکتر بنظرتون من چیکار کنم؟

 48. پرینا می گوید

  میشه جواب منو به ایمیلم بدین آخه این سایت اصلا نظرمو نمیاره

 49. mahsa می گوید

  سلام من چن وقت پيش رفتم دكتر گفتن پردت حلقوي و خون نمياد موقع زايمان پاره ميشه دور تا دور سالمه بعد اون من دخول داشتم و خون نيومد ممكنه ساييدگي داشته باشه و موقع ازدواج معلوم شه ؟اگه به پزشك مراجعه كنم بگن سالم نيست يعني ترميم ميشه كرد؟لطفا و خواهشاً راهنمايي كنيد

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله ساییدگی و حتی پارگی هم ممکن
   ترمیمش بستگی به میزان پارگی و ساییدگی داره

 50. Sahar می گوید

  سلام من نامزد کردم…وباهمسرم نزدیکی داشتم نوع پرده ام حلقوی هست چون دکترم رفتم…
  اما وقتی نزدیکی کردیم خونی مشاهده نشد.خانواده من حساسن رو این موضوع چ کاری میتونم بکنم لطفا راهنمایم کنید…

  1. کارشناس مامایی می گوید

   درین مرحله کاری نمیتونید بکنید

 51. فاطمه می گوید

  سلام
  من ۴ ماهه که عروسی کردم و خونه خودم هستم،منتهی هنوز هایمن هستم و بسیار از رابطه میترسم،به متخصص زنان هم بابت مشاوره مراجعه کردم ولی منتهی انقدر مطب شلوغ بود که سر ۵ دقیقه منو معاینه کرد و گفت پردت حلقوی و وقتی من بهش گفتم یعنی درد داره؟ یه سری ژل و قزص داد گفت با اینا انجام بده و در انتها گفت اگر معمولی پاره نشد باید بیای واسه جراحی،بعدشم مریض بعدی اومد داخل… مثلا من رفتم از نظر ذهنی اروم شم ولی بد تر شد،
  حالا با این اوصاف ایا تمام پرده هایی که از نوع حلقوی هستن به سختی پاره میشن… یا امکانش هست معمولی هم پاره بشه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   متاسفانه بیشتر مطبهای متخصص ها اینجوری
   خیر نیازی به جراحی اصلا نیست این حرفها برای گرفتن پول بیشتر

 52. المیرا می گوید

  با سلام
  ببخشید میخواستم بدونم وقتی برگه سلامت بکارت میگیریم داخل برگه چی مینویسه مثلا مینویسه پرده حلقوی سالم بدپن خونریزی مثلا ؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله نوع پرده و امکان خونریزی

 53. Laeli می گوید

  سلام من پرده بکارتم از نوع حلقوی مصرس هستش دوروز پیش باکسی که قرارهستش ازدواج کنم رابطه داشتم فقط سرآلتش رو گذاشت روی واژنم اما داخل نرفت آیااحتمال داره پاره شده باشه پرده بکارتم توروخداراهنماییم کنید

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر احتمالا پاره نشده

 54. پریا می گوید

  سلام .من دوسال پیش به دکتر مراجعه کردم گفتم پرده م حلقوی الان نامزد کردم ونامزد اصرار به دخول داره اگه انجام بدیم پرده م پاره میشه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله حتما پاره میشه

 55. یگاپه می گوید

  سلام من یکسال و چهارماه پیش قبل نامزدی همراه با خانواده نامزدم به پزشک مراجعه کردیم و گفت پرده حلقوی و بدون خونریزی هست یکبار به صورت اتفاقی الت همسرم به سمت واژن رفت اما دخول نداشت الان به دلایلی درحال طلاق هستیم و برای پاک شدن اسم از شناسنامه باید به پزشک قانونی برم پرده پاره نشده اما میترسم بخاطر. اون اتفاق فشاری وارد شده باشه و پزشک متوجه شه
  ونامه نده. ایا میشع واقعا ؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   طبق گفته شما پاره نشده وشماباهمسر قانونی خود بودید چرا اینهمه ترس دارید

 56. زهرا می گوید

  سلام برا معاینه بکارت پیش ماما رفتم وبهم گفت که پرده ات از نوع حلقوی وسالمه ایا خونریزی داره ؟اخه توگواهی ننوشت که خونریزی داره بعدش از خود ماما پرسیدم گفت اره خونریزی داره.

  1. کارشناس مامایی می گوید

   با توجه به تاکید ایشون حتما خونریزی خواهد داشت

 57. یلدا می گوید

  ببخشید من در سن پایین عقد کردم ولی هیچگونه نزدیکی نداشتیم..زمان جدا شدن ب پزشکی قانونی رفتم و داخل نامه فقط نوشته پرده از نوع حلقوی و در معاینه مقعد آثاری دال بر دخول رویت نشد..الان میخوام بدونم ک پردم دارای درد یا خونریزی هست یا ن؟
  آیا برای ازدواج مجدد دیگه نیازی ب گواهی سلامت نیست؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بکارت شما سالم میباشد گرفتن گواهی جدید بنا به درخواست خانواده شما یا همسرتون خواهدبود

 58. Sahar می گوید

  یعنی اینکه پرده من خون نداره کلا میشه توضبح بدید لطفا؟؟؟؟؟

 59. مینا می گوید

  سلام خسته نباشید تو رو خدا کمک کنید من دیشب اولین رابطه ای ک با همسرم داشتم اون از جلو همچین کاریو کرد ولی بدون هیچ خونی حتی ی قطره ام خون نیومد تا الان همش درد دارم میشه جوابمو بدی

  1. کارشناس مامایی می گوید

   به طور حتم دچار پارگی شده ولی خب بدون خونریزی بوده

 60. مینا می گوید

  سلام من حتی نمیدونم پردم از چ نوعی هستش ولی دیشب ک رابطه داشتم هیچ خونی نیومد ایا من پردم سالمه یا ن

  1. کارشناس مامایی می گوید

   برای چک اپ پرده بکارت باید حتما معاینه شوید

 61. یلدا می گوید

  سلام . من تازه نامزد کردم . پردم حلقویه . هنگام دخول سرم گیج میره فشارم میوفته و خیلی درد دارم چیکار کنم همسرم سرزنشم میکنه. لطفا ی راه حلی بگید

 62. مهسا می گوید

  من با همسرم نزديكي داشتم سه بار
  ولي هيچگونه درد و يا خونروزي وجود نداشت
  حالا هم هنوز عقد هستيم و داريم جدا ميشيم
  آيا پزشك قانوني متوجه ميشه كه سكس داشتم
  سه ماه از آخرين رابطه ميگذره

  1. کارشناس مامایی می گوید

   صد درصد متوجه خواهند شد

 63. کارشناس مامایی می گوید

  بعلت ترس شدید که باید ازخودتون دور کنید

 64. ترنم می گوید

  سلام میخواستم خواهش کنم در مورد پرده بکارت مخروطی صحبت کنید پرده مخروطی جزو کدام دسته پرده بکارت هست آیا با اولین دخول بکارت مخروطی خونریزی داره یا خیر؟میخواستم خواهش کنم هم ب ایمیلم پاسخ رو بفرستید هم اینجا پلسخ بدید ممنون

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر قابل تشخیص خواهدبود

 65. Firouze می گوید

  سلام خسته نباشيد
  من هنگام رابطه نه خونريزي داشتم نه درد خاصي خيلي كم درد داشتم در حدي ك فقط حس بشه داخل شده
  ايا پرده من حلقوي ارتجاعي؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله به طورحتم

 66. گلی می گوید

  سلام من رفتم دکتر زنان و تشخیص داد پرده بکارت من حلقوی است وقتی ویژگی هاش رو پرسیدم گفتن یعنی که گشادی و ممکن است شب اول ازدواج طی مقاربت جنسی خون ریزی نداشته باشی من خیلی نگران این موضوع ام یعنی من با متاهلا هیچ فرقی ندارم؟ خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله قبل هرگونه زناشویی با همسرتون برای گرفتن گواهی اقدام کنید

 67. بی نام می گوید

  سلام شرمنده خانوم دکتر میخواستم بدونم با معاینه معلوم میشه ک پرده طبیعی هست و مجددا پرده گذاری نشده و دخولی داشته یا نه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله با معاینه طبیعی از غیر طبیعی تشخیص داده میشود

 68. سمیه می گوید

  سلام‌دکتر خسته نباشید من ۶ماه نامزدم و رابطه نداشتم همسرم چندشب پیش دخول کامل انجام داد ولی هیچ خونی نیومد نوع پرده ی من هم حلقوی ساده است جوری که ورودی واژنم هست وکامل واژنم رو گرفته وبا همسرم مشکل داریم لطفا .راهنمایی کنید

  1. کارشناس مامایی می گوید

   وقتی اظهار میکنید دخول کامل بوده پس نباید مشکلی داشته باشید برای معاینه بیشتر به مطب مراجعه کنید

 69. هستی می گوید

  سلام
  ایا پزشک زنان تشخیص خواهد داد که به واژن الت یا شی وارد شده؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیرقابل تشخیص نیست

 70. الی می گوید

  سلام.با تشکر از سایت خوبتون…
  من چند وقت پیس رفتم پیش یه ماما و بهم گفت پرده م از نوع حلقوی نیمه ارتجاعیه!!! خیلی تو نت گشتم چیزی راجع بش پیدا نکردم.
  اگ ممکنه ی کم راجع بش توضیح بدید.
  بعد زمان اولین دخول خونریزی داره این نوع پرده یا خیر؟
  ممنونم

  1. کارشناس مامایی می گوید
 71. الهه می گوید

  سلام من پرده ام ازنوع حلقویه وکاملا سالمه توسط گفته ی فوق متخصص زنان وزایمان ونازایی معمولااین نوع پرده هاخونریزی نداره واین من رونگران میکنه که درآینده باشک وتردیدهمسروخانواده هامون مواجه بشم…

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بایدقبل ازدواج گواهی سلامت بکارت بگیرید

 72. Nasim می گوید

  سلام خسته نباشید!
  من پارسال متاسفانه بهم تجاوز شد ولی خون ریزی نداشتم بخاطر اینکه تهدید شدم و از نظر روانی خیلی داغون بودم شکایت نکردم! حالا خوندم که ممکنه خونریزی باشه ولی بخاطر دلایلی که نوشته بودید معلوم نشه!! دکتر هم رفتم بعدش و پرسیدم بهم گفتن ارتجاعی بودی و باز شدی! ممکنه خونریزی کرده باشه و من ندیده باشم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر خونریزی چیزی نیست که نبینید

 73. سارا می گوید

  سلام خسته نباشید من دوماهه ازدواج کردم رفتم پیش دکتر گفتن که پرده از نوع حلقوی ولی خیلی ضخیمه باید جراحی کنی ولی شوهرم نمیذاره آیا راه دیگه ای وجود داره تو رو خدا راهنمایم کنید ممنون

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بدون معاینه نمیتونم راهنماییتون کنم

 74. الهه می گوید

  سلام من پردم حلقویه ولی نوعشو وقتی رفتم معاینه نگفت چند بار شوهرم خواسته پردمو بزنه ولی از درد شدید نتونستم تحمل کنم میشه یه اسپری بی حسی قوی معرفی کنید

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بایدتشریف بیارید مطب تا براتون نسخه بشه

 75. بهار می گوید

  سلام من‌ رفتم دکتر دکتر گف پردتت حلقوی فقط یک خراشیدگی داری خراشیدگی جز پارگی حساب میشه

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر پارگی نیست

 76. Hk می گوید

  سلام مرسی از سایت خوبتون.یه سوال داشتم.
  من دهانه ی وارژنم رو که دیدم،متوجه شدم که یه تیکه بستس و فقط انگار یه نقطه ی ریز وسطشه
  اما من موقع قاعدگی هیچ مشکلی از اون نظر ندارم و حتی لخته های بزرگ خون هم به راحتی ازش پایین میاد،میشه بگید از چه نوعیه ..من گیج شدم
  ممنون

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بدون معاینه پاسخگو نیستم

 77. ..... می گوید

  سلام من سه سال نامزد بودم و تو این سه سال رابطه داشتم ولی جدا شدم و میخوام دوباره ازدواج کنم اگر ترمیم کنم آیا شب اول خونریزی داره من نمیتونم به خونواده بگم یعنی این مسله شده باعث مرگ من میشه
  اگه راهنمایی کنید ممنون میشم ..
  قبلا هم که دکتر رفتم گفتن پردت حلقویه یکی هم گفت ارتجاعیه

  1. کارشناس مامایی می گوید

   شما باید۱هفته قبل رابطه ترمیم کنید تا خونریزی داشته باشید

 78. سارا می گوید

  سلام.
  سیکل من حدودا ۱۱هرماه هست.درد سینه و شکم داشتم ولی رابطه ای که برای اولین بار باهمسرم داشتم روز ۸ونهم باعث برداشتن بکارتم شد.با خوردن قرص اورژانسی بعد وقبل رابطه.و قرص ال دی فکر کردم جلوگیری میشه.
  ولی تا امروز که ۱۳هست هنوز پریود نشدم.چطور میو‌تونم متوجه بشم که باردار شدم یاخیر.
  بشدت استرس دارم .لطفا راهنماییم کنید.

  1. کارشناس مامایی می گوید

   در قدم اول باید تست بارداری بدید تا مطمئن شوید که باردار نباشید

 79. فائزه می گوید

  من دوساله ازدواج کردم ویه زایمان طبیعی داشتم.قبل ازازدواج رابطه ی جنسی باکسی نداشتم ولی بعدازاولین دخول هیچ خونریزی نداشتم ودردی هم نداشتم.اونموقع هرچی به همسرم گفتم برم معاینه اجازه نداد ولی من خودم برام سوال شده چرااینجوری شده الانم که معاینه فایده ای نداره.

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر معاینه الان فایده ای نداره ولی احتمالا حلقوی ارتجاعی بوده

 80. فائزه می گوید

  با سلام و خسته نباشی
  من پنج ماهه ک عقد کردم و امروز رفتم دکتر متخصص گفتند ک پرده حلقوی نازک دارم. حتی گفتن رابططه دارم اما خون ریزی نداشته … پس این ینی هنوز ساالمه پردم؟ یا باز برم جای دیگ؟لدفا جوابشو ب ایمیلم بدید

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر نمیتونه سالم باشه ولی بازم برای معاینه مجدد اقدام کنید

 81. الهi می گوید

  سلام من من 21 سالمه و وقتی 9 سالم به علت ورزش ژیملاستیک از بلندی افتادم درد شدید همراه با چند قطره خون داشت امکانش هست پردم کامل پاره شده باشه؟
  یا متخصص میتونه بعد این همه سال تشخیص بده که من رابطه ی جنسی نداشتم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   معمولا تشخیص پارگی داده میشه ولی علت این پارگی رو کسی نمیتونه به طور حتم بگه

 82. Pari می گوید

  سلام .‌
  من سه ماهه ازدواج کردم .شب اول ازدواج اصلا الت همسرم داخل نمیرفت ..بعد از یک هفته به پزشک مراجعه کردم بهم گفتن پرده شما طبیعیه و خونریزی باید داشته باشه.اما وقتی دوباره نزدیکی انجام شد الت همسرم تا اخر داخل شد اما هیچ خونریزی نداشت و من هنوز بعد از سه ماه درد زیادی دارم در هنگام رابطه …بنظر شما پرده من از چه نوعیه ..و ممکنه ارتجاعی باشه که خون نداشته و هنوز درد دارم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   علت درد عوامل بسیاری شامل میشه ولی عمده علت این دردها عدم تقارن سایز وازن و الت تناسلی

 83. سارا می گوید

  سلام ببخشید میشه به سوال من جواب بدین من نه نزدیکی داشتم نه چیزی واردش کردم ولی یمدت کاراته کارکردم و الان با اینهمه چیزهایی که خوندم میترسم از دست داده باشم خیلی میترسم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   برای معاینه اقدام کنید تا دیگه نگران نباشید

 84. نوشین می گوید

  سلام، من حدود دو ماه با کسی نامزد بودم ولی این نامزدی متاسفانه به هم خورد. اصلا دخول نداشتم و فقط یکبار به پردم ضربه شدیدی خورد و خونریزی کرد. به دکتر مراجعه کردم و بعد از معاینه به من گفت که روی ساعت ۷ روی پرده ام یه پارگی نیم سانتیمتری دارم. گفته که با لیزر می تونه برام درستش کنه، به نظر شما برای ترمیم آیا دوختن با بخیه معمولا بهتره یا لیزر؟ آیا بعد از دوختن وقتیکه برای معاینه ازدواج برم برام برگه سلامت صادر نمی شه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   لیزر کاری برای ترمیم لبه ها انجام نمیدهد

   1. .... می گوید

    من چند وقته پیش با نامزدم رابطه داشتم باعث شد ک سر آلت اون وارد واژنم شه … چند ساعت بعد از دخول دو قطره خون دیدم و احساسی درد میکردم تا ی روز میخواسم بدونم پردم پاره شده یا ن
    توروخدا جواب بدید خیلی نگرانم

    1. کارشناس مامایی می گوید

     بله عزیزم دچار پارگی شده اید

 85. Negin می گوید

  سلام ببخشید من رفتم دکتر گفتن پردم‌حلقوی ستاره ای هستش میخواستم‌ببینم خون ریزی خواهم داشت موقع نزدیکی یا نه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خونریزی خیلی کم درحد خون ابه خواهدبود

 86. مریم می گوید

  سلام خانم دکتر،من ۵ساله ازدواج کردم شب زفاف نه درد داشتم و نه خونریزی،بعد از ۱سال به پزشک مراجعه کردم گفتن ارتجاعی هستی اما نامه نگرفتم و شوهرم هم همراهم نبود،یه زایمان سزارین هم داشتم،الان بعد از ۵سال شوهرم شاکی شده،آیا پزشک میتونه اینو به همسرم اثبات کنه که پرده من ارتجاعی بوده و اینکه من قبل از ازدواج با کس دیگه ای در ارتباط نبودم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله معمولا قابل اثبات نگران نباشید

 87. Amir می گوید

  سلام من با نامزدم رابطه داشتم خونی مشاهده نکردم به من میگه هلقوی هستم میشه رفت پیش ماما تشخیص بده حلقوی بوده یا در رابطه گذشته پرده بکارت را از دست داده؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله با معاینه مامایی قابل تشخیص هست

 88. مرواريد می گوید

  سلام خانوم دكتر
  وقتي پرده بكارت از نوع حلقوي باشه و هنگام زايمان پاره بشه
  در صورت داشتن رابطه جنسي
  اگه برم دكتر براي چك آپ معلوم ميشه كه رابطه داشتم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله هرنوع رابطه ای مشخص میشه

 89. Ns می گوید

  من در اولین دخول داخل که مقداری از آلت تناسلی وارد واژن شد هیچ درد یا پرده ای حس نکردم بدون اینکه قبل از آن رابطه ای داشته باشم یا اسیب دیدگی داشته باشم ایا پرده حلقوی دارم؟ یا الان با ورود آلت یا انگشت پردم دچار پارگی شده؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بدون معاینه نمیشه نطر داد ولی مطمئنا اسیب دیده

 90. الی می گوید

  سلام خاتم دکتر
  آیا ساییدگی در ناحیه ساعت ۶ اگه دیگه تماس جنسی نداشته باشی به مرور زمان خودبخود رفع میشه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر عزیزم

 91. A می گوید

  سلام.من رابطه داشتم و در حین رابطه حس کردم بافشار سر الت ب من برخورد کرد بعد از آن خونریزی داشتم ولی اون گفت ک آلت خودش زخم شده بعد از چند ساعت بازم خونریزی داشتم این در حالی بودک دو روز از پریود بودنم گذشته بود میخواستم ببینم ممکنه با همون فشار یک ثانیه ای پردمو از دست داده باشم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله هرچیزی ممکن

 92. atefe می گوید

  سلام خسته نباشی .
  سوالم اینه ک خانومی ک پرده ارتجاعی داشته باشه زایمانش میتپنه طبیعی باشه . اخه خواهرمم بخاطر ارتجاعی بودنش سزارین کرد.

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر ربطی به نوع پرده بکارت ندارد میتوان زایمان طبیعی داشت

 93. سمانه می گوید

  سلام . من تو مخمصه ی بدی افتادم .. اگر ممکنه به صورت شخصی خانوم دکتر باهاتون صحبت کنم ..

  1. کارشناس مامایی می گوید

   باید تشریف بیارید به ادرس مطب

 94. ترنم می گوید

  سلام من قبلا یکبار عقد کردم و با همسرم رابطه داشتم بعد که خاستیم جدا شیم پزشک زنان بهم گفت پردت حلقویه و کاملا سالمه برای پاک کردن اسم شوهرم از شناسنامم حتی بهم گواهیم دادن بعد من یکم عفونت گرفتم که رفتم دکتر و اون دکتر منپ با اون دسگاه یکبار مصرفا معاینه کرد الان خاهرم میگه که اون دستگاه برای زنا فقط استفاده میشه و ممکنه پردتو پاره کرده باشه بنظرتون میشه همچین چیزی؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   باید به دکتر میگفتید که دوشیزه هستید ممکن دچار اسیب شده باشید

 95. Sarina می گوید

  آیا متخصص زنان میتونند نوع پرده بکارت را تشخیص دهند امروز رفتم متخصص زنان بهم گفتن باید ب. پزشک قانونی مراجعه کنید این امکان داره مگه ی متخصص نتونه نوع پرده بکارت را تشخیص نده؟؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله امکان داره بهرحال خدا که نیستند

 96. Ziba می گوید

  سلام . ۱ ماه پیش عقد کردم و بعد از رفتن پیش دکتر متخصص گفت که پرده ام سالم و از نوع حلقوی ارتجاعی و کم خون یا بدون خون هست . همسرم خیلی اصرار میکنه که دخول داشته باشیم ولی مادرم مدام تذکر میده که قبل از عروسی بازهم میبرمت پیش دکتر زنان تا مطمئن بشم سالمی. میخواستم بدونم اگه با نامزدم دخول داشته باشیم پرده ام پاره میشه و آیا دکت متوجه میشه؟؟خلاصه بدجور تو ۲ راهی گیر کردم????

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله در صورت هرجور رابطه ای دکتر متوجه خواهد شد

 97. مهرداد می گوید

  سلام و خسته نباشید .
  سه ماهی هست که نامزدیم ،در اقدام اول به نزدیکی دخول کامل انجام شد که با تعجب من و نامزدم رو برو شد .درد کمی داشت بعلت ورود آلت بوده.و خونریزی هم نکرد. دو بار دیگه هم نزدیکی شد ولی درد نداشت میخواستم بدونم پرده حلقوی یعنی هیچی معلوم نیست.و پاره نمیشه . و اینکه پدر نامزدم با ازدواج ما به دلایلی بکلی ،مخالف شده و اصرار داره که بهم بزنیم . اتفاقی از لحاظ از بین رفتن بکارت نیفتاده .آیا پزشکی قانونی داشتن رابطه رو تشخیص میده؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله پزشک قانونی متوجه خواهد شد نباید نزدیکی میکردید

 98. مریم می گوید

  سلام من یسوال داشتم.حدود یه هفته پیش من رابطه داشتم ازجلو.ولی خون نیومدکمی هم دردداشتم.خواستم بپرسم پرده من سالمه یاخیر؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   مط،عنا اسیب دیده است

 99. حسنا می گوید

  سلام وقتتون بخیر من چندسال پیش رابطه جنسی داشتم اما بدون دخول بود امسال که قراربود ازدواج کنم رفتم معاینه دکتد گفتن که پرده من دستکاری شده و در ساعت ۶و۷پارگی داره .
  من واقعا رابطم بدون دخول بوده و بعدشنیدن اینحرف یادم رفت سوال کنم که اگربخوام‌گواهی سلامت بگیرم داخل اون چی مینویسن بااین اوضاعم روم نمیشه برم دکتر دیگه.میشه لطف کنید بگید بااین شرایط ممکنه چی داخل برگهه گواهی بنویسن ؟ ممنون

  1. کارشناس مامایی می گوید

   همین نکات رو در گواهی قید میکنن یا اصلا گواهی نمیدهند

 100. S می گوید

  خواستم بدونم همه خانم ها قبل از ازدواج باید گواهی سلامت پرده رو بگیرن یا دلخواهه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر گرفتن گواهی کاملا شخصیه اجباری نیست

 101. E می گوید

  میخواستم بدونم چیزی مانند گوشت روی پرذه بکارت است چون چیزی داخل ان نکردم ولی از وقتی که برای معاینه پیش دکتر رفتم مثل لبه های بزرگ باز شده میخواستم بدونم پرده بکارت سالمه

  1. کارشناس مامایی می گوید

   ظاهرا از روی گفته های شما سالمه

 102. لاله می گوید

  سلام خانم دکتر من پردمو از دست دادم ب خاطر ی اشتباه و از این بابت حتی ب فکر خودکشی هم افتادم
  من میتونم پردمو ترمیم کنم ؟ هزینش چقد میشه

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله امکان ترمیم هست

 103. سهيلا می گوید

  سلام خانم دكتر من يه نامزدى چند ماهه داشتم كه طى اون چندبار دخول خيلى كمى داشتيم
  متاسفانه بعدش به هم خورد
  طى رابطه مون خون ريزى نداشتم اصلا
  بعدش به دكتر مراجعه كردم و گفتن پردم حلقويه و يكم گشاد شده ولى ديواره پرده سالمه
  اين ممكنه در آينده و ازدواجم مشكلساز بشه؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   مشکلی نداره به ظاهر البته خونریزی نخواهی داشت

 104. Kitty می گوید

  سلام خسته نباشید. من در دوران عقد هستم . ماه قبل روز پنجم پریودیم با نامزدم رابطهاونجایی که ترسیدم و احتمال دادم مقداری منی روی واژنم ریخته باشه سریع رفتم خودمو شستم ولی قرص مصرف نکردم.۱۰ روز بعد دوباره رابطه داشتیم که هم کنترلش کردم هم بعدش یه قرص ۱.۵ مصرف کردم. امروز ۱۴ روز از خوردن قرص میگذره فردا یا پس فردا موعد پریودیمه. هنوز پریود نشدم توی این ۱۴ روز خیلی دم‌نوش و زعفرون و این چیزا خوردم چند روز پیش از بس ترس و استرس بارداری داشتم ۴ تا قرص ال دی خوردم ۱۲ ساعت بعدش ۴ تا دیگه. دیروز بی بی چک زدم که منفی بود یه لکه هم دیدم که ادامه دار نبود. درد کمر و زیر دل دارم بدنم یهو گرم میشه. به نظرتون احتمال بارداریم هست؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر باردار نیستید ۱هفته صبرکنید تا پریود شوید فقط هیچ داروی دیگری مصرف نکنید

 105. Kitty می گوید

  یعنی لکه بینیم طبیعیه؟

 106. pegah می گوید

  سلام خسته نباشید
  من برای معاینه پرده ام پیش دکتر رفتم و دکتر گفتن پرده ات حلقویه ولی در اولین رابطه ام خونریزی داشتم علت چیه؟
  آیا پرده ام به طور کامل از بین رفته؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بکارت شما از نوع خونریزی دار بوده و اینکه بله کامل ازبین رفته

 107. بهار می گوید

  سلام. معاینه شدم گفتن پردم از نوع حلقوی هسش که سمت چپ حفره داره و کاملا سالمم. میخواسم بدونم این نوع پرده با دخول خونریزی داره یا نه

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله خونریزی دارد

 108. يلدااا می گوید

  با سلام من امروز رفتم پيش ماما بهم گفت پردت از نوع حلقويه پايه دار.ميخواستم بدونم چه جوريه !
  يعني بايد عمل كنم؟!درد و خونريزي داره؟!

  1. کارشناس مامایی می گوید

   جور خاصی نیست نگران نباشید خونریزی کمی داره

 109. طنین می گوید

  سلام خانوم دکتر خسته نباشید من الان ۶ ماهه نامزدم و موقع نامزدیم بهم گفتن که نوع پردم حلقوی ارتجاعیه میخاستم بدونم که موقع رابطم با نامزدم درد شدید خاهم داشت و اینکه خونی میبینم یا نه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر عزیزم نه درد و نه خونریزی

 110. Fafa می گوید

  سلام خانم دکتر ببخشید
  غیر از ترمیم راه های دیگه ای هم وجود داره برای کسایی که بکارتشون و از دست دادن؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   متاسفانه خیر

 111. بهار می گوید

  سلام میخواسم بدونم که پردم با دخول پاره میشه یا نیاز به جراحی داره؟

 112. بهار می گوید

  ببخشید خانم دکتر پرده حلقوی که سمت چپ حفره داره طبیعیه؟ پیش ماما که رفتم گفتن سالم به حساب میاد بازم نگرانم گفتم از شما هم بپرسم چون قبلا رابطه داشم اتفاقی ضربه خورده بود و ازم یه مایع قهوه ای رنگ خارج شده بود

 113. فافا می گوید

  سلام خانم دکتر شبتون بخیر
  ایا بدون عمل جراحی هم راهی برای ترمیم بکارت حلقوی هست؟یعنی راه های مصنوعی ؟
  من یک اشتباه بزرگ انجام دادم
  و الان دچار افسردگی حاد شدم
  و خیلی میترسم از این بابت که نتونم ترمیم کنم
  خواهش میکنم کمکم کنید
  در ضمن خودتون ترمیم انجام میدین؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   عزیزم هیچ راه مصنوعی برای ترمیم وجود ندارد

 114. پری می گوید

  سلام خسته نباشید من ازدواج کردم قبل ازدواج برای گواهی به پزشک مراجعه کردم گفتن پردم حلقوی ولی الان تو دوران نامزدی هنگام رابطه برای دخول بسیار درد داره و هیچ وقت اتفاق نمیفته دلیلیش چیه و چی کار باید کنم ممنون میشم راهنمایی کنید❤

  1. کارشناس مامایی می گوید

   همه انواع حلقوی ها بدون خونریزی نیستند

 115. سلما می گوید

  سلام.من متوجه نشدم ک بلاخره خودمون میتونیم تشهیص بدیم پرده بکارت رو با نه؟ این خانمها چطوری خودشون پردشون رو تشخیص دادن؟ من خیلی نگرانم.اخه هیچی نمیبینم..

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر هیچکس نمیتونه خودش نوع بکارتش رو تشخیص بده همه باید معاینه مامایی شوند

 116. فافا می گوید

  ببخشید خانم دکتر آزمایشی وجود داره که بگه چه کسی پرده بکارت و از بین برده؟

 117. فرزان می گوید

  سلام خانم دکتر میخواستم بدونم پرده حلقوی غربالی چجوریه چون برای ازمایش رفتم گف پردت غربالی و میخواستم بدونم اگه دخول نداشته باشیم فقط نزدیکی جزئی باشه نیاز ب کاندوم هست؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله ربطی به این نداره که باعث بارداری نشود

 118. سپیده می گوید

  سلام. من پردم حلقویه و یکبار سکس داشتم. و دخول کامل انجام شده. میخوام بدونم که احتمال ترمیم به مرور زمان وجود داره؟ و میتونم گواهی سلامت بگیرم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   هیچ ترمیم خودبخودی وجود ندارد

 119. پری می گوید

  سلام ببخشید من نامزدم
  چن روز بود خارش ترشح بد بو داشتم شک داشتم شاید عفونت دارم بعد این با نامزدم رابطه جنسی داشتم خون اومد ولی خون آبکی کم رنگ بود کم اومد ولی من شک دارم ببینم چی میتونه باشه
  میتونه عفونت باعث بشه؟یا باید برم معاینه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   احتمال پارگی پرده بسیار زیاده ولی باید معاینه شوید

 120. بهی می گوید

  سلام.وقت بخیر. ببخشید من چند روزه یه ذره در ناحیه تناسلیم اون قسمت مخاطی(بیرونی)اش احساس خارش دارم.و بخاطر مو بر که استفاده کردم حساسیت بیشتر شد.و ترشحاتم هم زیاد شده البته بد بو نیست ولی امروز دیدم داخلش یعنی لبه بکارتم سفید شده …ممکنه عفونت باشه بخاطر اون موبر یا چیز دیگه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   اگر موبر استفاده کرده اید احتمال سوختگی ناحیه وجود دارد تحریک نکنید و پماد هیدروکورتیزون بزنید

 121. atish می گوید

  سلام ببخشین من چندین بار برا تشخیص پرده بکارتم به ماما ومتخصص مراجعه کردم‌همه گفتن قابل تشخیص نیست بلخره یکی فوق تخصص مامایی تشخیص دادن‌ک حلقوی ارتجاعی هیت موقع ازدواج وگرفتن گواهی ابن مشکل رو دوباره دارم؟چطورمیشه قابل تشخیص نباشه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   ایا به هیچ عنوان ارتباط جنسی نداشته اید؟

   1. atish می گوید

    خیر تابحال هیچ‌رابطه جنسی نداشتم گواهی که اون متخصص بهم دادن داخل نوشته حلقوی ارتجاعی کاملا سالم ولی چرا بقیه تشخیص ندادن وبسختی ایشون هم تشخیص دادن و ممکنه مشکل باشه بعدا برای گواهی ازدواج

 122. Amene می گوید

  سلام من ۱۶ ساله هستم و بنا به دلایلی نمیتونم پیش کارشناس ماما برم. چطوری میتونم پرده ی خودمو ببنیمو تشخیص بدم که چه نو پرده ایی. کمی از معاینه کردن خودم میترسم . کمی هم ترس نداشتن پردرو به دلیل خودارضایی دارم اگه میشه راهنمایی کنید

  1. کارشناس مامایی می گوید

   عزیزم ما با کلی تحصیل دانشگاهی و کلاسهای اموزشی به سختی تشخیص درست میدهیم …معاینه بکارت کار خانگی نیست

 123. ساراا می گوید

  پرده حلقوي بد ٥.٦ بارابطه خيلي شديد يهو خون ريزي كنه و عقربه ٧ پارگي كم داشته باشه يني دختر نيستم.

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر دوشیزه نیستید

 124. ترنم می گوید

  سلام من واس معاینه بکارت اقدام نکردم اما اولین بار که شوهرم دخول انجام داد در حد سر آلت.خونریزی ایجاد شد با اینکه دخول کامل نبود،اما اونقدری خون اومد ک کف دست شوهرم و پاهای خودم پر شد. بعد از یکماه ک دوباره دخول انجام شد بازم اندازه سر آلت نه بیشتر بازهم من درد خیییییلی شدیدی داشتم و دوباره خون اومد ک خونهای مجاری تناسلیم یکم ک گذشت لخته شد
  میخاستم بپرسم علت اینهمه درد و تنگی چیه چون اصلا نمیشه دخول انجام داد و دو مرتبه ست ک خون نسبتا زیادی میاد!؟!؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   علت تنگی شدید و چسبندگی لایه های واژن است

 125. Mary می گوید

  سلام من الان حدودا ۱ سال و نیمه که عقدم هنگام سکس هیچ وقت دخول نداشتم ولی ۱ ماه پیش باردار شدم و جنین رو سقط کردم پیش دکتر که رفتم گفت برای سقط پرده بکارت باید زده شه قبل از سقط وقتی دخول انجام گرفت هیچ خونریزی نداشتم من خیلی نگران شدم..ممکنه هیچ خونریزی رخ نده؟؟احساس میکنم همسرمم بدبین شده نسبت بهم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   اولا برای سقط دارویی نیازی به تخریب بکارت وجود نداشت
   دوما باید قبل نزدیکی برای معاینه و مشاوره مراجعه میکروید تا شک و شبهات ازبین میرفت

 126. حسین می گوید

  الان بعد از دو ماه ازدواج زمان اولین نزدیکی قابل تشخیص میباشد ممنون از لطفتون

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر قابل تشخیص نیست

 127. مينا می گوید

  سلام من واسه گرفتن گواهي سلامت به دكتر مراجعه كردم بعد كلي معاينه بهم گفتن احتمالا حلقوي هستين ولي چون شك داشتن بهم گواهي ندادن گفتن حتما برم پزشكي قانوني! هرچي دارم فكر ميكنم متوجه اين حركت نميشم!

  1. کارشناس مامایی می گوید

   پزشکی قانونی گواهی بکارت صادر نمیکند فقط درصورت شکایت

 128. بهار می گوید

  سلام خسته نباشيد .من رفتم دكتر گفتن پرده بكارتت سالمه و خيلى ضريفه بايد مواظب باشى .حالا اين ينى چى ؟ خونويزى داره يا نه؟انقدر شلوغ بود اصلا اينار حواب نداد

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سعی کنید به مطبهایی مراجعه نکنید که انقدر شلوغ باشند که جواب سوالات شمارو ندهند

 129. هانیه می گوید

  ایا درست ک میگن کسی ک پردش ارتجاعی بدون خون ریزی هست باید یک عمل سر پایی انجام بدن تا بتونن حامله بشن؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر اصلا بیشتر شبیه یه شوخیه

 130. zozo می گوید

  سلام ببخشید من به دکتر مراجعه کردم وگفت که پرده من از نوع حلقوی ضخیمه ویک هفته قبل از عروسی بایدمراجعه کنم که دارو بده دردم کم بشه چون دردم زیاد خواهد بود..ایا این نوع پرده خون ریزی داره؟پاره میشه یا خیر؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله حتما خونریزی دارد و میتونید از ژلهای بی حسی استفاده کنید

 131. *_* می گوید

  سلام
  من برای تشحیص نوع پرده ی بکارت به ماما مراجعه کردم ایشون گفتن نوع پرده حلقویه ساده س
  میخواستم بدونم هنگام رابطه درد و خونریزی دارم ؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله احتمالا دارد

 132. ياسمن زرانداز باقرى می گوید

  با سلام ،،،،، من حدود دو ساله ازدواج كردم كه رابطه جنسى تو اين مدت داشتيم الان كه داريم جدا ميشيم ،،،،، پزشك قانونى نوشته پرده بكارت شما از نوع حلقوى دندانه داره،،،،نسبتا قابل اتساع ، بدون پارگى است ،،،،أيا شوهرم ميتونه ثابت كنه كه ما رابطه داشتيم ؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر عزیزم دیگه رو گواهی پزشک قانون نمیشه خلافش رو ثابت کرد

 133. آرزو عبدلي می گوید

  سلام من پردم از نوع حلقويه
  من تا حالا رابطه كامل نداشتم ولي وقتي رفتم دكتر بهم گفتن ديواره هاي پرده بكارتم نازك شده
  و انگار رابطه داشتم
  در صورتي ك رابطه كامل نداشتم
  بهم گفتن هر جايي بهم برگه سلامت پردا بكارت نميده من چيكار كنم خيلي استرس دارم
  ميتونم با نامزدم رابطه داشته باشم
  احتمال پارگي داره؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   احتمال پارگی که صد درصد خواهی داشت

 134. M.D می گوید

  سلام
  ببخشید میخواستم بدونم اگه اب با فشار به کلیتوریسیم برخورد داشته باشه(خود ارضایی) همراه با مقدار کمی خون ریزی باشه و هیچ دخولی به واژن صورت نگرفته باشه امکان پارگی وجود داره؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   به احتمال قوی خیر پارگی ندارید

 135. فاطی می گوید

  سلام خانم دکتر من عقدم به با همسرم دخول داشتم و خونریزی نداشتم رفتم دکتر گفتش که پرده ات حلقویه حالا میخوام برا شب اول عروسیم خون داشته باشم باید چیکارکنم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بکارت حلقوی که ارتجاعی باشد خونریزی نخواهد داشت حال برای مشاوره بیشتر به ادرس مطب تشریف بیارید

 136. سارا می گوید

  سلام من پیش دکتر رفتم معاینه شدم گفتن پرده شما نیمه حلقوی سالمه هیچ صدمه ای ام ندیده میخواستم بدونم پرده نیمه حلقوی چیه بعد موقع رابطه خونریزی هم داره

  1. کارشناس مامایی می گوید

   باید از خود دکتر میپرسیدید ولی به احتمال زیاد خونریزی نخواهد داشت

 137. آسمان می گوید

  سلام خانم دکتر من رفتم معاینه شدم گفت که حلقوی متوسطه..ولی جلوی برگه یه چیز دیگه هم نوشته که من نمیتونم دستخطشو بخونم..شما میشه انواع پرده حلقوی رو بگین؟ممنون میشم

 138. Mobina می گوید

  سلام دكتر من دخول داشتم اما پريود بودم بعد از اون سوزش داشتن هنگام دستشويي ممكن پردم رفته باشه چون پريود بودم نفهميدم خون اومده بعدم اينكه قسمتي از لابيا ها بيرون هست

  1. کارشناس مامایی می گوید

   هر چیزی ممکن است ولی خب باید برای اطمینان حتما معاینه شوید

 139. Pari99 می گوید

  سلام.من چندبار تاحالا تو زمان پریودی وقتی میرفتم حمام برای اینکه ببینم خونی هست یا نه انگشتمو بین دوتا لب های کوچک واژنم میزاشتم و میکشیدم.یعنی انگشتمو روی و اطراف واژن میکشیدم‌..ایا اینکار باعث پارگی بکارت میشه اگا انگشتو سفت روی پرده و واژن بکشیم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر اگرانگشت فرو نرود اسیبی به بکارت نمیزند

 140. امین می گوید

  سلام آیا دکتر با عکس هم میتونه تشخیص پرده بکارت سالم رو بده؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر هیچ تصویر یا عکسی نمیتوند وضوح لبه های بکارت را نشان دهد

 141. Mhdie می گوید

  سلام من۲۰سالمه ۶یا۷ساله ک بودم بهم تجاوز شد ولی اصلا یادم نیس ک تجاوز چ جوری بود فقد میدونم ک تجاوز شد بهم ولی نمیدونم چرا حرفی نزدم تا الان و تاهمین لحظه کسی نمیدونه
  میخام ازدواج کنم ولی میترسم با مامان بریم معاینه راهی هست ک من بتونم خودم تشخیص بدم؟؟؟

 142. مینا می گوید

  سلام و ممنون از پاسخگوییتون.من چند وقت پیش برای معاینه هایمن به دکترماما مراجعه کردم و ایشون با دخالت دست منو معاینه کردن که کمی خونریزی و درد داشتم حین معاینه و گفتن پردم سالمه و حلقوی ساده است و دلیل خونریزیم شکنندگی لابیا هام بوده بخاطر اپیلاسیون وعفونت و اینکه خودم قبل معاینه خارش داشتم ولی چون شنیدم معاینه بدون دست زدن و درده ترسیدم که آسیب وارد شده باشه.سوالم اینه که این نوع معاینه رایجه؟و اسیب ب پرده نمیزنه؟و اینکه بخاطر عفونت خارش شدید دارم و خاروندن قسمت بیرونی که خونریزی خیلی کم هم دیده بشه باعث پارگی نمیشه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   معاینه با کشیدن واکسپاند کردن لبه های بزرگ انجام میشود وبنظر نمیرسد مشکلی ایجاد شده باشد

 143. Ssssss می گوید

  سلام خسته نباشید خیلی استرس دارم چند روز دیگه عروسیمه و نامه سلامت گرفتیم چند ماه پیش و دکتر گفت بکارتم از نوع نیمه حلقوی تنگ هست و خونریزیش معمولیه و اطلاعات دقیقی بهم نداد خانواده همسرم خیلی رو این موضوع حساسن و ملاک رو خونریزی میدونن با توجه به اینکه پردم کاملا سالمه میشه راهنمایی کنید چون هر چی سرچ میکنم چیزی راجع به پرده نیمه حلقوی وجود نداره

 144. بانو می گوید

  سلام خسته نباشید ببشید من دوشیزه هستم اما سر نااگاهی فکر نمیکردم پرده در دهانه ی واژن قرار گرفته و فکر میکردم خیلی داخل تره و از سر کنجکاوی واژنمو باز میکردم و دو تا لبه مانند لبه های کوچیک بود ک با انگشت باز میکردم و داخل ان در جستجوی پرده بودم و الان متوجه شدم همان هایی ک من میگرفتم باز میکردم پرده ام بوده و بنظر حلقوی است اما پایین پردم خیلی دندانه داره و ریش ریش و روستاهستم و امکان معاینه رفتن ندارم استرس شدیدی دارم تو راخدا کمک کنید یعنی پایین پردم از ساعت۳ تا ۹ بخاطر ببشتر از حد با ز کردنشون پاره شدن یا میتونه پایینش مدلش باشه ؟

 145. نیما می گوید

  سلام
  بنده قصد ازدواج با خانومی رو دارم که ادعا میکنه دوران کودکی در تصادف با دوچرخه آسیب دیده و در ناحیه تناسلی اندکی خون مشاهده کرده ولی به پزشک مراجعه نداشته و الان تردید دارن که پرده آسیب دیده یا نه و بنده بهشون مشکوکم!
  آیا متخصص زنان توانایی افتراق نوع ضربه رو دارن؟
  اگر بتونن افتراغ بدن آیا صادقانه میگویند آسیب در اثر چه چیزی بوده یا حفظ آبرو میکنند؟
  لطفا در کل راهنمایی بفرماید چه باید کرد…
  پیشاپیش سپاسگزارم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   سلام معمولا قدرت افتراق وجود ندارد.اگر در کودکی اسیبی وارد شده باشد معمولا خودبخود ریپیر میشود.با اینحال بهترین گزینه معاینه پزشکی ست تا شک وتردیدی وجود نداشته باشد

 146. مممم می گوید

  سلام من تازه عقد کردم رفتم معاینه برای پرده دکتر گفت حلقوی باز ه
  ترسیدم گفت ممکنه خونریزی نداشته باشی میترسم برای شب ازدواج چیکار کنم لطفا جواب بدید

  1. کارشناس مامایی می گوید

   کارخاصی نمیتونید انجام دهید

 147. eli می گوید

  سلام‌من قبل اینکه برم دکتر انگشتم میرفت داخل کامل بعد رفتم دکتر گفت حلقوی دوقطره خونریزی داری الان نامزد کردم رابطه داشتم اما خونریزی نداشتم پردم پاره شده یا نه ؟؟؟استرس دارم میشه بگید..

  1. کارشناس مامایی می گوید

   در صورت رابطه بله حتما پاره شده است

 148. سارا می گوید

  سلام خسته نباشید من قبلا دکتر رفتم تشخیص دادن پرده ام ارتجاعه چند وقت پیش با اقای رابطه داشتم دخول که انجام شده درد داشتم اما خونریزی نداشتم بار دوم دخول انجام نداد با انگشت داخل واژن برد کمی خونریزی داشتم ایا امکان دارد پرده ام پاره شده باشد

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله به احتمال قوی پاره شده است

 149. صدف می گوید

  سلام خسته نباشين من امروز رفتم معاينه به من گفتن نوع بكارتم حلقوى ساده هستش منظور از حلقوى ساده چيست و اينكه همراه با خون هستش؟؟؟

 150. S می گوید

  سلام من حدود ۷ ماه نامزد بودم و رابطه در حد انگشت داشتم و نامزدیم به هم خورد پزشک قانونی جمله ی حلقوی متسع و مدخوله رو درج کرد میشه بگید یعنی چی؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   یعنی اینکه مشخصه رابطه داشتید وباز شده است.

 151. هانی می گوید

  من چند سال پیش دکتر رفتم و گفت که پرده من حلقویه با قابلیت اتساع بعداز اون رابطه داشتم چندین بار و هیچوقت خونی نیومده می‌خوام بدونم الان اگه بخوام ازدواج کنم این مسأله برام مشکل ساز میشه ؟!من پرده دارم یا نه؟!

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر شما بکارت ندارید

 152. نیایش می گوید

  سلام .
  میخواستم‌بدونم پزشک زنان میتونه تشخیص بده ساییدگی بر اثر ورود الت بوده یا شی خارجی؟ و این ک بعد از رابطه جنسی و دخول هم نوع پرده ارتجاعی قابل تشخیصه؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر قابل تشخیص نیست

 153. Hanie می گوید

  سلام من چهار روز پیش برایه اولین بار رابطه جنسی داشتم
  و هیچ اطلاعی ندارم که نوع پرده بکارتم چیه
  و در حین دخول هیچ خونی و دردی احساس ندارم
  الان من پرده بکارت دارم یا نه؟؟؟؟
  میشه کمکم کنید دارم از استرس میمیرم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   درصورت هر نوع دخول پاره شدن بکارت اتفاق میوفتد

   1. Hanie می گوید

    میشه ترمیم کرد؟؟؟؟؟؟

 154. سحر می گوید

  سلام، من نه سال و نیم سنمه، هفته پیش چند مرتبه در هفته شیر دستشویی را موقع شستن خودم تا ته باز می کردم، آب خیلی فشارش زیاد بود و خیلی سوزش داشتم، بعدم لباسم لکه خون دیدم، خیلی ترسیدم، به نظرتون طوریم شده؟ حتی با عوض کردن لباس زیرم، تو لباس بعدیم هم لکه شده بود

 155. Zahra می گوید

  سلام خسته نباشید.ب واژنم ک نگاه میکنم فقط یه خطه ک وسطش باز میشه.خیلی ک بازش میکنم ی سوراخی توش هست.امکان داره پرده بکارتم از نوع ضخیم باشه ک احتیاج ب جراحی داره؟چون قبلا خود ارضایی داشتم لبه های واژنم بلند شده و باعث شده خجالت بکشمو پیش متخصص برای معاینه نرم.میشه راهنماییم کنید????

 156. Niloufar می گوید

  سلام ببخشيد من عقد هستم براي نوع پرده ب پزشك مراجعه كردم و گفتن ك از حلقوي متوسط هستش
  اين نوع پرده نوع سختيه ايا؟؟؟خون ريزي داره؟؟درد داره؟؟؟

 157. ندا می گوید

  سلام خسته نباشين خواهش ميكنم جوابموبدين من امروز رفتم دکتر زنان گفت که پردم حلقویه ولی یه تیکه از پردم اسیب دیده و عفونت دارم ولی شاید بخاطر عفونت باشه و بعد از خوب شدنم پردمم سالم بنظر بیاد یعنی امکانش هست پردم سالم باشه و فقط بخاطر عفونت اینجوری معلوم شده؟یا اینکه ربطی بهم ندارن؟

 158. زهرا می گوید

  سلام وقت بخیر.من رابطه دخول داشتم ولی خونریزی نداشتم و هربار رابطه درد داشتم کلی خونریزی نه.فقط یکی دوبار براثر ضربه تو رابطه کمی خونریزی داشتم.رفتم دکتر گفت که پرده ات حلقویه و پاره شده.این یعنی چی؟؟؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   یعنی دچار پارگی شدید ولی لزوما بدون خونریزی بوده

 159. Elhamm می گوید

  سلام .مجرد هستم و رابطه و خود ارضايي نداشتم.
  چن روز پيش ب پزشك ماما مراجعه كردم و نوع پردم حلقوي متوسط هست ك گفتن ديوارهاي پرده نازك و هنگام رابطه خونابه مشاهده ميشه.بهم گفتن ك ديوارهاي پرده پاين پردم با بقيه جاها تفاوت داره .ك گفتن احتمال داره بخاطر خارش شديد باشه، اين موضوع صحت داره بخاطر خارش؟

 160. aZhra می گوید

  سلام من فعلا امکان اینکه بیام مطب و تماس بگیرم ندارم ..اتفاق بدی برام افتاد.. اگه بکارتم اسیب دیده باشه شما ترمیم میکنید؟؟ و بعدش قابل تشخیصه؟؟ لطفا جواب بدید

 161. دنیا می گوید

  سلام من چند سال پیش ک شاید ۶یا ۷سال سن داشتم ی انگشت ک ب واژنم خورد ی لحظه درد بدی رو حس کردم ک نمیدونم ب پردم خورد یا نه ولی الان همینجوری ک تو سایتها عکس پرده حلقوی سالم رو گذاشتن پرده منم همین شکلیه ولی خیلی استرس دارم ب نظر شما امکان نقص هست؟

 162. نگین می گوید

  سلام ببخشید من چند ماه پیش دکتر رفتم گفتن که پردتون نودو نه درصد سالمه از نوع حلقوی بدون هیچ رابطه ایی یعنی چی

 163. زهرا می گوید

  ایا پرده بکارت در ۱۸ سالگی معاینه میشود یعنی معاینه بکارت اجباریه؟

 164. رها می گوید

  سلام من نمیدونم پردم از چه نوعی هستش فقط با نامزد م که قراره ازدواج کنیم وقتی که اخرای پریودی من بود
  التشو فقط روی واژنم گذاشت ولی داخلش نرفت
  بعد من نگاه کردم فقط ترشحات بود و بعد نیم ساعت لکه‌خون دیدم البته لخته هم یه کوچولو بود الان میخوام بدونم اون پریود بوده یا پرده اسیب دیده؟

 165. رها می گوید

  سلام من نمیدونم پردم از چه نوعی هستش فقط با نامزد م که قراره ازدواج کنیم وقتی که اخرای پریودی من بود
  التشو فقط روی واژنم گذاشت ولی داخلش نرفت
  بعد من نگاه کردم فقط ترشحات بود و بعد نیم ساعت لکه‌خون دیدم البته لخته هم یه کوچولو بود الان میخوام بدونم اون پریود بوده یا پرده اسیب دیده؟

 166. آیدا می گوید

  سلام خسته نباشید من از چهار پنج سالگی تا 15 سالگی متاسفانه خود ارضایی داشتم نمیتوان اصلا چه کاری تلویحی که 15 سالم شد فهمیدم یعنی چی دیگر اون کار و نکردم البته در اون بین به چند سالی هم اونکارو نمیکردم خود ارضایی میم طوری بود که لای پاهام بالش یا پتو میافتم و میخوابیدم بالاو یا پایین میگردم گاهی هم فشار میدارم ولی تابه حال هیچ چیزی فرو نکردم وقتی واژنمو نگاه میکنم انگار به طرف پردم وقتی زور میدم باز میشه مثل دوتا لبه یه طرفش از همموجدامیشه انگار که پاره شده باشه ولی بقیه قسمتا اون حالتو نداره همش فک میکنم نکته آسبب دیده یا پاره شده تو رو خدا کمک کنیم خیلی نگرانم

 167. ایکس می گوید

  سلام اگر پرده حلقوی و ارتجاعی باشه
  قبل از ازدواج نزدیکی باشه
  هنگام معاینه مشخص میشه؟!

 168. ایگرگ می گوید

  سلام،من از روی نادانی و در زمان نوجوانی یکی دوبار انگشتمو وارد کردم و الان استرس خیلی زیادی دارم،و از طرفی هم نمیتونم به پزشک مراجعه کنم امکانش هست عکس رو برا شما ارسال کنم و کمکم کنید و تشخیص بدین که ایا مشکلی دارم یا نه؟

 169. NSTRN می گوید

  سلام مرسی از سایت خوبتون
  یه سوال داشتم. من وقتی 13 سالم بود خود ارضایی رو شروع کردم بدون اینکه بدونم اسمش جیه و پرده وجود داره. با مالش بود و یک بار یکی از انگشت هامو تا اخر کردم تو واژنم. یادم نمیاد درد و خونریزی داشتم یا نه. واقعا میترسم. با مادرم هم نمیتونم برم معاینه. الان 16 سالمه و خودارضایی رو ترک کردم. اگه میشه جواب بدید اخه من نگران آیندم هستم. تابحال با هیچ پسری دوست نبودم و دستش بهم نخورده. خیلی نگرانم که همه بد درموردم کنن. ممنون

 170. بینام می گوید

  سلام من ۱۸ سالمه یکساله که عقدم وپرده بکارتم ارتجاعی وبدون خونریزی هست وخانواده همسرم خیلی حساس هستندوبایدشب عروسی خون روببینندومن وهمسرم خیلی استرس داریم میخواستم بپرسم که ایامیشه بابریدن بدن خودم این خون روبه جاش بهشون نشون بدیم وایامشخص خواهدشدیانه؟؟

 171. نگار می گوید

  خانوم دکتر من تاحالا هیچ دخول تداشتم مجردم ولی وقتی مردمو نگا کردم سمت راست یه صاف نبود خیلی نگرانم اخه رابطه نداشتم ممکنه مردم اسیب ریره باشه????????ولی من تو بعضی سایتا دیدم که بعضیا طبیعیه

 172. مرضیه می گوید

  من رابطه داشتم بعد خونی نیومد قبلشم هیچ رابطه ای نداشتم فک مبکردم ارتجاعیه ولی الان وختی نگا میکنم شبیه بکارت پاره شده معمولیه خونده بودم ارتجاعی پاره نمیشه

 173. nazi می گوید

  سلام خانم دکتر خسته نباشید
  من وقتی ٩سالم بود از دخول و پرده چیزی نمیدونستم از پشت بهم تجاوز شده ینی از پشت میتونه داخل واژنم بره؟خونریزیزی و درد هم نداشتم ولی وقتی خودم معاینه میکنم واژنم خیلی گشاده من خیلی میترسم الا ن١۶سالمه دستمم داخل واژنم میکنم نمیره توش ینی پرده دارم یانه و اینکه ممنکنه پرده بدون خونریزی و درد باشه؟

 174. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید میشه جواب بدین من پردم حلقوی ارتجاعی هستش و دخول داشتم و خون اومده برام عجیب بود چون گفتن پرده حلقوی خون نمیاد قبلا هم دکتر رفتم گفتن بعداز 1سال دوباره پردم تشکیل میشه نمیدونم چیکار کنم میشه راهنمایی کنید

 175. فرشته می گوید

  من ۱۷ سالمه و خیلی استرس اینو دارم ک شاید پرده نداشته باشم توروخدا راهنمایی کنیید????????

 176. فرشته می گوید

  من هیچ رابطه جنسی نداشتم میترسم ک پرده نداشته باشم
  و اینکه یا نبود پرده باعث نازایی میشه
  توروخدا جواب بدین

 177. مهسا محمدی می گوید

  سلام خانم دکتر
  خواش میکنم جوابمو بدید کار من شده شب و روز گریه کردن افسردگی شدیدگرفتم بخدا
  وفتی که با عکس گرفتن نگا میکنم دو تا خط افتاده رو پردا بکارتم یکی رو ساعت شیش اونیکی یک فک کنم وفتی که زور میزنم اونا باز میشن پردم و از دست دادم??????
  وقتی بچه بودم یه بار انگشتم وارد واژنم کردم در حد یک بند انگشت اشاره رو ولی ن خونریزی داشتم و ن دردی
  من اون موقعه بچه بودم واقعا نمیفهمیدم ک این کار اشتباه

 178. ناشمااااااس می گوید

  میشه چواب این سوالمو بدیدددددددد لطفا
  پرده بکارت من نمیدونم از چ نوعی هستش اخه خیلی گیج کنندس فقط میدونم شکل درازی داره سمت پایین خطی داره ک وقتی زور میزنم باز میشه سمت بالا هم انگار یه چیز مربعی شکلی بوجود امده ک وقتی زور میزنم اونم باز میشه و بعدش هم ی کوچولو باز میمونه
  پردم پاره شده یا اسیب دیده???? اگه اره با این حالت برگه سلامت بهم میدن

  درضمن وقتی بچه بودم دو بار در حد بند انگشت , انگشت اشاره رو وارد واژنم کردم

  لطفا خواهشااااااا جواب بدید
  منتظرم

 179. Fat می گوید

  سلام من بکارتم از نوع دیواره داره (سبتوم دار )چند بار که میخواستم دقیق نگاش کنم خیلی کشیدم ولی اصلا دست نزدم یا اینکه خون بیاد ایا ممکنه بکارتم اسیب ببینه

 180. نارین می گوید

  سلام.من چند سال پیش ی اتفاق برام افتاد شیر آب حموم آب پر فشار ریخت توی واژن و مثل اینکه ب ی مانع برخورد کنه آب برگشت ببرون و زود خودمو کشیدم عقب.آخرای پریودیم بود بعد یکم خون اومد بعدش.خیلی نگرانم ک پردمو زده باشم نمیتونمم به خانوادم بگم که برم معاینه توروخدا کمکم کنین ????☹️

 181. Anahita می گوید

  سلام من بچگی خودارضایی داشتم و بالای سوراخ واژن که مثل دوتا گوشت هست. که دور نقطه G هست بزرگ شده و رنگش تغییر کرده مثل همین عکسی که بالاس الان هم نامزد کردم. میخوام برم دکتر و میترسم دکتر بفهمه یا اینک به پردم آسیب رسیده باشه. و اینک مقعد رو هم چک میکنن؟؟!

 182. مریم می گوید

  سلام ببخشید خاستم بدونم پرده حلقوی بعد از رابطه جنسی بعد از چندماه یا بعداز 3یا4 سال بسته میشه ؟ و برای ازدواج مشکل ساز نمیشه یعنی شب حجله مرد نمیفهمه که طرف قبلا رابطه جنسی داشته؟

 183. رویا.م.م می گوید

  سلام خسته نباشید من پرده بکارتم حلقوی ساده ونیمه ارتجاعی باسوراخ نسبتا کوچیک بود چهارماه پیش عروسیم بود من خیلی دردکشیدم وخونریزی داشتم یک ونیم روز ولی ازاون روز خیلی ترسیدم ودیگه نمیتونم رابطه برقرارکنم میترسم بازدردداشته باشم میخواستم بتونم پرده بااین نوع وخونریزی یعنی کاملا ازبین رفته؟

 184. دنیا می گوید

  سلام ی سوال داشتم .. میخاستم ببینم اگه پرده حلقوی شکلش کشیده مانند شده باشه و مثل یک مستطیل ولی باریک باشه .. یعنی پاره شده؟؟
  درصورتی ک رابطه ای نداشتم و فقط با یک انگشت یکم واردش شد و خونریزی داشت ..‌ممکنه این خونریزی براثر پارگی نباشه؟

 185. Mahtab می گوید

  سلام من دخول کامل نداشتم تا حالا. فقط خودارضایی زیاد کردم و خودم مالوندمش، ولی چیزی وارد واژنم نشده. امکان داره پاره شده باشه؟
  پرده بکارتم حلقوی هستش. چندروز پیش خودم شکلشو نگاه کردم یکم v شکل بود، v شکل بودنش عیبی نداره؟؟؟؟

 186. ستاره می گوید

  سلام خانم دکتر خسته نباشید ببخشید خانم دکتر من با دوست پسرم نزدیک ۹ماه پیش از پشت رابطه داشتم و فقط یکم از پشت خون اومد و از جلو فقط مالش میداد اما اون مالش رو هم یک ذره درد داشتم اما سوزش و چیزی نبود خونی هم نیومد خودم همونجا نگاه کردم بعدش ک رفتم خونه جلوی آیینه خودمو نگاه کردم اینجوری یک سوراخ ریز هستش ک حتی داخل اون سوراخ رو هم یک گوشتی پوشونده هستش اما یک ذره ک زور میزنم اون سوراخه بصورت یک هلال ماهی باز میشه من خیلی نگرانم ک پرده ی بکارتم آسیب ندیده چون یک ذره درد داشتم ولی خونی ندیدم چون من داخل یک خانواده ی مذهبی و سخت گیری بزرگ شدم شرایطشو ندارم برم دکتر الآنم واسم خواستگار اومده نمی‌دونم بخدا چیکار کنم توروخدا میشه بهم بگین آیا پرده ام سالم؟؟؟

 187. انا می گوید

  سلام ببخشید من پردم شبیه هیچ کدوم از اینا نیست ب اندازه نصف بند انگشت ک بره تو میخورم ب ی گوشت ک دایره بودن واژنم رو دو تیکه کرده شبیه علامت تهی ولی خب یکم توعه امکان داره پردم دو تیکه باشه؟

 188. يگانه می گوید

  سلام خسته نباشيد من ٣ماه پيش براى اولين بار رابطه داشتم ولى هيچ جوره دخول وارد نميشد و كلى درد داشت چه مشكلى هست

 189. نجوا می گوید

  سلام من چندوقت پیش به دکتر مراجعه کردم و توی گواهی بکارت قید شد پرده بکارت سالم و غیرمدخوله و از نوع حلقوی هست حالا میخوام بدونم چطور باید بفهمم که ارتجاعی هست یانه و بار اول خونریزی خواهم داشت

  1. کارشناس مامایی می گوید

   از طریق همون معاینه مامایی

 190. Mahla می گوید

  سلام خانوم دکتر ،من بعد از خود ارضایی فقط با مالش حدود یکی دو قطره خون توی ترشحاتم دیدم آیا امکان پارگی پرده هست؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله وجود داره

 191. Mahla می گوید

  از کجا باید بفهمم از بین رفته یا نه؟

 192. صدف می گوید

  سلام خواهش ميكنم سوال منم جواب بدين من ٢٢ سالمه و مجردم، بنده ٢ بار ب يه پزشك زنان براي عفونت قارچي مراجعه كردم كـــه منو معاينه كردن و هربار كه پيش اين متخصص ميرم بهم ميگه كه پردت ارتجاعيه و خونريزي نداري و پردت گشاد شده، حتى ازم ميپرسه ك نامزد داري؟؟! درحالي ك هيچ رابطه ايي نداشتم…. من الان در شروف ازدواجم ايا برگه سلامت براي من صادر ميشود ؟؟؟؟؟

 193. مریم می گوید

  سلام خسته نباشید داخل سوراخ واژن یه چیز گوشتی مانند نشانه‌ ی چیه

 194. ساحل می گوید

  سلام
  من برای بکارتم به دکتر مراجعه کردم و گفتن پرده شما از نوعِ حلقوی هست و کشسانی، و با رابطه جنسی خون میاد، ماهِ پیش با نامزدم رابطه داشتم و انگار سرِ آلتشون باعث باز شدنِ سوراخِ واژن شد اما مطمئنم که دخولی صورت نگرفت و هیچ خونی هم نیومد، میخواستم بدونم بکارتم سالمه؟ لطفا اگه میشه جواب بدین

  1. کارشناس مامایی می گوید

   اینجور مشخص نمیشه باید معاینه بشید

 195. فاطمه می گوید

  سلام من۱۸سالمه رابطه جنسی نداشتم و دکترم نرفتم ک ببینم پردم سالمه یا نه ولی وقتی تو اینه ک نگاه میکنم میبینم ک حلقویه و یه سوراخ وسطشه ایا من پرده دارم یا نه
  ممنون میشم بهم بگین خیلی نگرانم

 196. پریسا می گوید

  سلام من پارگی بکارت با انگشت داشتم که خیلی ازم خون رفت خیلی زیاد مراجعه کردم گفتن که آسیب دیدی . می خوام بدونم دلیل خونریزی زیاد چی بوده ؟ امکانش هست که طی رابطه جنسی بازم خونریزی بکنم ؟

 197. ... می گوید

  سلام خانم دکتر خسته نباشید
  من وقتی به پردم‌نگاه میکنم یه بریدگی هایی میبینم و انگار ی جاهایی ضخیم تر هستن
  ولی هیچ وقت ن چیزی وارد واژنم شده ن خودارضایی داشتم
  ایا این نوع پرده طبیعیه؟؟

 198. مهسا می گوید

  سلام خسته نباشین
  من 17 سالمه و قبل اینکه متوجه بشم ممکنه پرده توسط اعمال مختلف پاره بشه چندین بار خودارضایی انجام دادم و مداد یا انگشت خودم رو هم حتی وارد واژنم کردم اما ن خونریزی داشتم و ن دردی احساس کردم متاسفانه نمیتونم تشخیص بدم ک از چه نوعه پردم و سالمه یا ن به پزشک هم نمیتونم مراجعه کنم
  میشه راهنماییم کنین

 199. ابوالفضل می گوید

  سلام من دوماه نامزد کردم ورابطه ازجلو چند باری داشتیم ولی خونریزی صورت نگرفته و احتمالا حلقوی هستش اگه بره معاینه معلوم میشع ک دخول صورت گرفته؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله مشخص میشه

 200. M می گوید

  سلام شبتون بخیر تو گواهی پزشکی قانونی نوشته پرده حلقوی هستش میخواستم ببینم با خون ریزی باشه بعدا برا معاینه معلوم میشه رابطه ای انجام شده

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله مشخص میشه

 201. zahramazhari83@gmail.com می گوید

  سلام خوب هستید من 17سالمه با نامزدم رابطه داشتم اما دخول خیلی صورت نگرفت نمیدونم هنوز دخترم یا..؟؟

 202. سی می گوید

  سلام من خودارضایی کردم و شئ وارد واژنم شده اما ن درد داشتم ن خونریزی توی اینه هم خودمو دیدم پرده ام رو دیدم ایا ممکنه ک پردم ارتجاعی باشه؟؟ اگ دکتر برم قابل تشخصیه ؟؟ اگر قابل تشخیص هس دکتر میگ پاره شده یا صدمه دیده؟؟

 203. Y می گوید

  سلام
  ۳بار رابطه داشتم و هیچ خونریزی نداشتم و فقط درد داشتم الان برم دکتر زنان مشخص میشه که رابطه داشتم؟؟؟

 204. ن می گوید

  سلام ببخشید میشه پیغام شخصی گذاشت؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   در واتساپ لطفا

 205. سایه می گوید

  سلام ببخشید من چند روز پیش دکتر رفتم برای معاینه گفتن که پرده از نوع حلقوی هست اما خراش خورده ولی کاملا از بین نرفته و خونریزی به ضخامتش بستگی داره البته من با همسرم قبلا رابطه داشتم اما سطحی و سر آلت ۰فقط بهش خورده نفهمیدم منظور دکتر این بود که خونریزی میکنم یا نه؟ خیلی استرس دارم لطفا کمکم کنید

 206. مائده می گوید

  سلام . من الان نامزدم . اینکه نامزدم اصرار داره رابطه داشته باشیم و نوع پرده من حلقوی لاستیکی هست دکتر ماما گفته خونریزی داره اما نامزدم تو چنتا سایت خونده که پرده های حلقوی خونریزی نداره و اسرار به رابطه داره حالا ایا من اگه رابطه داشته باشم خونریزی صورت میگیره یا نه لطفا جواب بدید🙏🙏🙏ممنون

 207. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر ببخشید من چند سال پیش که از پرده بکارت اطلاعی نداشتم ،به جای نوار بهداشتی از چند لایه دستمال کاغذی استفاده کردم ،الان میخواستم بدونم ممکنه دستمال کاغذی پرده بکارت رو پاره کرده باشه؟؟و اینکه ممکنه هم پایین پرده بکارت پاره باشه هم وسطش؟؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بایئ معاینه بشید

 208. ۰۰۱ می گوید

  سلام من برای معاینه بکارتم به پزشک مراجعه کردم و گفتن حلقوی پایه دار هست. این یعنی ارتجاعیه یا غیر ارتجاعی؟ آیا توی اولین رایطم خونریزی خواهم داشت یان؟

 209. 001 می گوید

  سلام
  میخواستم در مورد بکارت دختر بفهمم چون بکارت این شکل دیگر دارد دو سوراخ است است سن اش هم دو سال است لطفآ بر ام معلومات بدین

 210. مهرداد می گوید

  سلام خسته نباشید قبل از ازدواج خانوم من بدون اینکه من بدونم رفت دکتر گواهی سلامت اورد وپردش حلقوی هست تو اولین رابطه هیچ خونی نیومد ازش الان هم داریم جدا میشیم دوخولیت هم انجام شده چند بار الان پزشکی قانونی بهش گفته باکره هست میشه راهنمایی کنید

 211. دلارا می گوید

  سلام من چند وقتی هست خود ارضایی می کنم با مالش کلیتوریس البته بدون وارد کردن انگشتم به واژن و هایمن اما دفعه آخری که این کارو کردم تا دو روز خون ریزی کم داشتم زمان پریودمم نبودحالا خیلی می ترسم لطفاً راهنمایی کنید که دلیل این خونریزی چی بوده

 212. ماه می گوید

  سلام من پرده ام حلقوی چندسال پیش دکتر گفت ازطریق جراحی فقط پاره میشه یاهمون ازدست میره چندوقت پیش نامزدم باانگشت بازی میکرد چندساعت بعد شورتم کلا خون شد بود مثل زمان پریودی ازترسم دکتر نرفتم ایا امکان دار پارشد باشه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور