ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

عوارض و نحوه تشخیص رابطه مقعدی(20+)

عوارض و تشخیص رابطه مقعدی : ایجاد رابطه جنسی مقعدی یا نزدیکی از مقعد با هر روش و با استفاده از هر ماده لغزنده  یا بی حس کننده به صورت کرم ، اسپری ، روغن ، ژل ،  یک رابطه پرخطر جنسی است.استفاده ازهر موادی فقط از دردناک بودن رابطه مقعدی کاسته و آسیب های جبران نا پذیری به فرد مفعول به لحاظ جسمی و برای هر دو فرد فاعل و مفعول به لحاظ انتقال بیماری های مقاربتی به همراه داشته و هیچ پزشکی این رابطه را توصیه نمی کند و از نظر علمی غیر قابل قبول میباشد.

هیچ نظریه ای مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه جنسی ارائه نگردیده و بر عکس این رابطه همیشه از نظر پزشکی نقض گردیده است.

در نواحی مقعد رشته های عصبی بسیارزیادی وجود دارد که این رشته های عصبی بسیار بسیار آسیب پذیر و حساس میباشند و نسبت به هر چیزی که وارد دهانه مقعد ( anal) شود سریعا واکنش نشان میدهند:

رابطه جنسی از پشت یا کلا وارد شدن هر شئی در درون مقعد باعث می شود اسفنکتر خارجی مقعداسیب دیده و  دریچه خروجی مقعد یا همون آنال به درستی کار خودش رو انجام نداده یعنی از قدرت ارادی خارج میشه پس به مرور زمان امکان ارادی خروج مدفوع یا نگه داشتن خود را از دست میدهید .

در این صورت نا خواسته و غیر ارادی مدفوع از مقعد خارج میشود در اینصورت همیشه لکه هایی از مدفوع در لباس زیر مشاهده می گردد. که اصلا خوشایند نیست.

رابطه مقعدی از نظر شرع

در اسلام به رابطه  مقعدی بین دو مرد لواط و به سکس مقعدی مرد با زن نیز وطی دبر گفته می‌ شود. عمل لواط در این دین به شدت منع شده و حرام و از گناهان کبیره‌ است و برای آن مجازات اعدام وجود دارد. اما در مورد جواز سکس مقعدی مرد و زن اختلاف وجود دارد به گونه‌ای که برخی معتقدند این عمل کاملاً حرام است و اگر کسی انجام داد باید توبه کند و برخی معتقدند اگر زن راضی نباشد حرام و در غیر اینصورت شدیداً مکروه‌ است.

 • امام صادق (ع)در مورد نزدیکی از پشت اجازه زن را شرط می داند مگر نه حرام است.
 • آیت الله مکارم شیرازی :در صورت رضایت همسر کراهت شدید دارد و در صورت عدم رضایت حرام است.
 • برخی از علما می گویند رابطه مقعدی حتی با اجازه زن هم مکروه است.
 • آیت الله خامنه ای: این عمل کراهت شدید دارد و احتیاط در ترک آن است مخصوصا اگر زن راضی نباشد و در صورتی که موجب اذیت او شود حرام است.
 • آیت الله تبریزی: آمیزش با همسر از عقب، بنابر احتیاط واجب جائز نیست.

تمایل مردان به رابطه مقعدی:عوارض و تشخیص رابطه مقعدی

یکی از دلایلی تمایل مردان، عدم موفقیت مرد در به ارگاسم رساندن همسرش می‌ باشد. و از این موضوع رنج می‌برد؛ زیرا بدلایل روانشناختی احساس میکند مردانگی او زیر سوال رفته است  در چنین شرایطی زن می‌ تواند با محبت به شوهرش  وبا لمس و بازی با مواضع حساس جنسی‌ اش ، سریع‌ تر آماده شده و به ارگاسم برسد. در این صورت مرد احساس قدرت و لذت می‌ کند، واز تقاضای خود منصرف می‌شود.

عوارض پزشکی رابطه مقعد: عوارض و تشخیص رابطه مقعدی

از نظر پزشکی احتمال ابتلاء به بسیاری از عفونت‌ ها و بیماری‌ ها برای زن و مرد در رابطه مقعدی جنسی وجود دارد. اسفنگتر مقعد مانند واژن قابلیت ارتجاعی و انعطاف‌ پذیری لازم برای نزدیکی و حرکت رفت و برگشتی آلت تناسلی مرد را ندارد، در نتیجه احتمال خراش برداشتن و خون ریزی آن بسیار بالا می‌ باشد. این خراش‌ها و بریدگی‌ها اغلب در بافت و بسیار ریز می‌باشند. هم چنین، نوک آلت تناسلی مردان نیز به دلیل عدم وجود محیطی مناسب برای حرکت رفت و برگشتی احتمال دارد که دچار خراش در سطح گردد که این مورد خطر دریافت ویروس را در شخص فاعل هم افزایش می‌دهد.

نحوه تشخیص رابطه مقعدی

پزشکی قانونی میتواند با معاینه پی به وجود نزدیکی جنسی از مقعد ببرد .در صورت تکرار دفعات، علایم دخول را می توان مشاهده نمود. باید دانست که اگر دفعات دخول کمتر از 3 مورد باشد نباید انتظار علایم را داشت در صورتی که دفعات دخول بیشتر باشد از بین رفت چین های مقعدی که در حالت معاینه پوست اطراف مقعد صاف تر از زمان طبیعی است.

و تورم یا صافی چین ها، ضخیم شدن پوست اطراف مقعد که به داخل کشیده شده واگر مفعول حرفه ای باشدمقعد قیفی شکل شده وبه طرف داخل کشیده میشودواسفکتر مقعد بسیار شل وباز است
.از مهمترین عوارض سکس مقعدی بی اختیاری مدفوع میباشد..از جمله عوارض دیگر بواسیر یا هموروئید وزگیل مقعدی وانتقال ویروسها باکتری وقارچ به داخل الت مردان است.عده ای از خانمها تصور میکنند که با رابطه مقعدی ممکن است باسن انها برجسته وبزرگ شود که اصلا همچین ذکری اثبات پزشکی ندارد.

در رابطه با احتمال اسیب رابطه مقعدی به پرده بکارت باید گفت بله احتمال اسیب وجود دارد ومعمولا ایجاد خراش ویا پارگی ناگهانی بکارت وجود دارد.چیزی که محتمل است اینست که اولا حتما باید معاینه شوید ودوما در معاینه نزدیکی مقعدی مشخص میشود وسوم اینکه اگر به دفعات سکس مقعدی داشته باشید به احتمال یقین پرده بکارت شما اسیبهایی دیده است.

مهم است که همیشه از حفاظت استفاده کنید. کاندوم را هنگام استفاده از مقعد بپوشید. این به جلوگیری از انتقال STI کمک می کند – اگر کاندوم نپوشید و شما یا شریک زندگی تان مطمئن نیستید که تمیز هستید ، احتمال ابتلا به بیماری یا انتقال بیماری مانند HIV را دارید. پوشیدن کاندوم همچنین شما را از آلوده شدن باکتری هایی که در روده راست وجود دارد ، محافظت می کند.

زمان لازم است تا عضلات موجود در روده برای استراحت آماده شود تا از خیال راحت مقعد لذت ببرید. در روز اول مستقیماً به سمت نفوذ آلت تناسلی خود نکشید. با انگشتان دست و پا زدن را شروع کنید و با اسباب بازی ها آزمایش کنید تا بتوانید عضلات راست روده را برای استراحت آموزش دهید. این امر باعث کاهش درد یا آسیب دیدگی می شود.

همیشه از مکعب استفاده کنید. سخاوتمندانه باشید: از استفاده بیش از حد نترسید. در داخل و خارج از راست روده باید در آماده سازی با استفاده از انگشتان خود روغن کاری شود. کاندوم را نیز روغن کاری کنید. به یاد داشته باشید که از روان کننده های حاوی آب استفاده کنید ، زیرا روغن های روغنی ، خطر نارسایی کاندوم را افزایش می دهند.

نفوذ به رابطه جنسی مقعد باید به آرامی و با دقت انجام شود. به آرامی فشار وارد کنید. با سرعت یا نیرویی که ممکن است در رابطه جنسی واژن وجود داشته باشد ، داخل و خارج نشوید. به آرامی و با احتیاط کار کنید تا به ریتمی بپردازید که برای هر دو طرف راحت باشد.

عوارض و تشخیص رابطه مقعدی

هیچ وقت مستقیماً از رابطه جنسی مقعد به واژن یا دهان و دندان شسته نشوید. با این کار می توانید باکتری ها را از روده به دهان یا مهبل منتقل کنید ، جایی که می تواند باعث عفونت یا بیماری شود.

به طور معمول ، مدفوع در روده بزرگ ذخیره می شود که جدا از روده است. اما بلافاصله قبل از حرکت روده ، مدفوع از روده بزرگ به روده منتقل می شود. قبل از حرکت روده رابطه جنسی مقعدی نداشته باشید. بهترین حرکت این است که قبل از رابطه جنسی مقعدی انجام شود.

برخی از افراد مایل به شستن رکتوم خود با یک دوش بین حرکت روده و رابطه جنسی مقعد هستند. این کاملاً ضروری نیست و باید با احتیاط انجام شود. دوشیدن بیش از حد در طی یک دوره زمانی ممکن است باکتریهای سالم موجود در روده بزرگ را مختل کند.

همیشه قبل از اینکه در رابطه جنسی مقعدی شرکت کنید رضایت مثبت و شاداب بگیرید. داشتن رابطه جنسی بدون رضایت مثبت ، هیچگاه درست نیست. سؤال کنید و مطمئن باشید مقعد همان چیزی است که شریک زندگی شما می خواهد. اگر رضایت مشتاقانه ندارید ، رابطه جنسی نداشته باشید.

یادآوری این نکته مهم است که به محض رضایت شریک زندگی شما ، آنها می توانند هر زمان که خواستند آن را پس بگیرند: بسیار مهم است که به آن احترام بگذارید.

بخوانید: 6 بیماری مقعد : فیسچول ، زگیل، بواسیر

عوارض جانبی کوتاه مدت ممکن است

 • پاره شدن بافت مقعد
 • بواسیر
 • آبسه مقعد

عوارض جانبی طولانی مدت

 • اسفنکتر مقعد ضعیف
 • عفونت های مقاربتی

فواید

 • برای بعضی ها لذت بخش است
 • بعد جدیدی به زندگی جنسی فرد می افزاید

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

4 دیدگاه ها
 1. صدیقه می گوید

  سلام .خوب و مفید بود تو سکس با شوهرم استفاده کردم

 2. saya می گوید

  سلام ایا امکان بارداری در رابطه معقدی وجود داره؟
  بار اول با نامزدم رابطه معقدی داشتم از بعد اون ک‌یک هفته میگذره خیلی شکمم اذیتم میکنه سر شکمم احساس نفخ و سنگینی دارم میترسم نکنه بارداری باشه خیلی استرس دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

 3. Yasaman می گوید

  من حدود سه سال هفته اي يك بار سكس مقعدي داشتم احساس درد هم نداشتم فقط چند دقيقه بعد از ارضاء شدنم تا پارتنرم ارضاء بشه چون شدت ضربات رو زياد ميكرد درد داشتم آيا ممكنه در آينده برام مشكلي پيش بياد؟ رابطه مقعدي من قابل تشخيص هست الان دو سال گذشته؟ آيا در آينده ميتونم از اين روش استفاده كنم چون فقط اينطوري ارگاسم ميشم

 4. ح می گوید

  سلام من یک شب متوجه تغییر رنگ خیلی منظم در دور مقعد خانمم شدم وعفونت واژن که درش پیدا شد این تغییر رنگ به مدت یکی دو هفته از کمرنگ به سیاه تبدیل شد تو این مدت دفع مزاج هم زیاد داشت میخان بدونم ایا رابطه مقعدی داشته اگه بوده بعد دو ماه قابل تشخیص هست کجا باید ببرمش لطفا راهنمایی کنید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور