ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

عوارض جانبی رابطه نزدیکی در قاعدگی(پریودی)

عوارض رابطه نزدیکی در قاعدگی : رابطه نزدیکی در قاعدگی: دوران پریودی رابطه نزدیکی برقرار کنید؟ در طول سالهای باروری ، حدوداً یکبار در ماه قاعدگی خواهید داشت. مگر در مواردی که به خصوص فشرده شده باشید ، دیگر نیازی به جلوگیری از فعالیت های جنسی در طول دوره خود نیست.

گرچه رابطه جنسی در قاعدگی  می تواند کمی کثیف باشد ، اما بی خطر است. و داشتن رابطه جنسی در هنگام قاعدگی می تواند چند مزیت از جمله تسکین گرفتگی قاعدگی را به همراه داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رابطه جنسی در طول دوره  پریودی خود بخوانید.

رابطه نزدیکی در قاعدگی

عوارض رابطه نزدیکی در قاعدگی

رابطه جنسی در طول دوره قاعدگی شما چند نکته مثبت دارد:

1-تسکین گرفتگی در گرفتگی

ارگاسم ممکن است گرفتگی قاعدگی را تسکین دهد . گرفتگی قاعدگی در نتیجه منقبض شدن رحم برای آزادسازی لایه آن است. وقتی ارگاسم دارید ، عضلات رحم شما منقبض می شود. سپس آنها آزاد می شوند. این نسخه  گرفتگی های دوره قاعدگی را  تسکین میدهد.

رابطه جنسی همچنین باعث آزاد شدن مواد شیمیایی به نام اندروفین می شود که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید. بعلاوه ،  انجام فعالیتهای جنسی ذهن شما را اشغال می کند ، که ممکن است به رفع ناراحتی قاعدگی کمک شود.

2-دوره های قاعدگی کوتاه تر

رابطه جنسی ممکن است دوره های شما را کوتاه تر کند. انقباضات عضلانی در هنگام ارگاسم ، سریعتر محتویات رحم را بیرون می زند. این می تواند به دوره های کوتاه تر منجر شود.

3-افزایش انگیزه جنسی

به دلیل نوسانات هورمونی ، میل جنسی شما در طول چرخه قاعدگی تغییر می کند. در حالی که بسیاری از خانم ها می گویند انگیزه جنسی آنها در طی تخمک گذاری افزایش می یابد ، یعنی حدود دو هفته قبل از پریود شما ، برخی دیگر احساس می کنند در طول دوره خود احساس جنسی بیشتر شده است.

4- روغن کاری طبیعی

شما می توانید ژل را در طول دوره خود کنار بگذارید. خون به عنوان روان کننده طبیعی عمل می کند.

5- ممکن است سردرد شما را تسکین دهد

نیمی از زنان سردردهای میگرنی در دوره های قاعدگی خود دارند. اگرچه بیشتر زنان مبتلا به میگرن قاعدگی از سکس در طی حملات خود جلوگیری می کنند.

رابطه نزدیکی در قاعدگی

عوارض جانبی احتمالی رابطه نزدیکی در قاعدگی چیست؟

بزرگترین نقطه ضعف در رابطه جنسی در دوره پریودی شما  خون می تواند بر روی شما ، شریک زندگی شما و بخصوص اگر جریان سنگینی داشته باشید ، وارد بدن شما شود. گذشته از کثیف شدن تختخواب ،  اضطراب در مورد این می تواند برخی یا تمام تفریحات جنسی را از بین ببرد.

نگرانی دیگر در مورد رابطه جنسی در دوره شما خطر ابتلا به عفونت مقاربتی ( HIV ) مانند HIV یا هپاتیت است . این ویروس ها در خون زندگی می کنند و می توانند از طریق تماس با خون قاعدگی آلوده گسترش یابند. استفاده از کاندوم در هر بار رابطه جنسی می تواند خطر ابتلا به شیوع یا ابتلا به STI را کاهش دهد.

اگر قصد دارید در دوره پریودی خود رابطه جنسی داشته باشید و تامپون پوشیده اید ، باید آن را از قبل خارج کنید.

می توانید در دوران قاعدگی  باردار شوید؟

شما به احتمال زیاد در دوران تخمک گذاری باردار می شوید ، که حدود 14 روز قبل از شروع دوره شما اتفاق می افتد. با این وجود طول چرخه هر زن متفاوت است و طول چرخه شما می تواند ماهانه تغییر کند. اگر چرخه قاعدگی کوتاهی دارید ، احتمال باردار شدن در دوره شما بیشتر است.

همچنین در نظر بگیرید که اسپرم ها می توانند تا هفت روز در بدن شما زنده بمانند . بنابراین ، اگر چرخه 22 روزه دارید و به زودی پس از پریود شدن دوره تخمک گذاری می کنید ، احتمال دارد که تخمک آزاد شود در حالی که اسپرم هنوز در دستگاه تولید مثل شماست.

رابطه نزدیکی در قاعدگی

آیا شما نیاز به استفاده از کاندوم دارید؟

استفاده از کاندوم نیز شما را در مقابل STI محافظت می کند. نه تنها می توانیدبه  STI را در طول دوره خود مبتلا شوید ، بلکه می توانید راحت تر به شریک زندگی خود انتقال دهید زیرا ویروس هایی مانند HIV در خون قاعدگی زندگی می کنند.

از همسرتان بخواهید هر بار که رابطه جنسی دارید کاندوم لاتکس بپوشید تا شانس بارداری و ابتلا به فشار خون  را کاهش دهد. اگر شما یا شریک زندگی تان به لاتکس حساسیت دارید ، اشکال دیگری از محافظت وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. می توانید از داروساز یا پزشک خود در مورد توصیه های خود سوال کنید.

نکاتی درباره رابطه جنسی در طول دوره پریودی

در اینجا چند نکته وجود دارد که رابطه جنسی دوره ای را به یک تجربه راحت تر و کثیف تر تبدیل کند:

  • با شریک زندگی خود باز و صادق باشید. به آنها بگویید که در طول دوره جنسی خود نسبت به رابطه جنسی چه احساسی دارند و از آنها بپرسید که در مورد آن چه احساسی دارند. اگر هر یک از شما مردد هستید ، در مورد دلایل ناراحتی صحبت کنید.
  • اگر تامپون دارید ، قبل از شروع رابطه ، آن را حذف کنید.
  • یک حوله به رنگ تیره را روی تخت پهن کنید تا هرگونه نشت خون دیده نشود. یا اینکه در حمام  رابطه جنسی برقرار کنید تا از ظهور کامل جلوگیری شود.
  • یک دستمال مرطوب یا دستمال مرطوب را کنار تخت نگه دارید تا بعد از آن تمیز کنید.
  • به شریک زندگی تان کاندوم لاتکس بپوشید . این ماده در برابر بارداری و STI محافظت می کند.
  • اگر موقعیت جنسی معمول شما ناراحت کننده است ، چیز دیگری را امتحان کنید. به عنوان مثال ، شما ممکن است بخواهید که در کنار خود دراز بکشید و شریک زندگی خود را امتحان کنید.

اجازه ندهید که دوره قاعدگی شما زندگی جنسی شما را متوقف کند. اگر کار مقدماتی کمی را انجام دهید ، رابطه جنسی می تواند در همان پنج روز یا بیشتر از آن در روزهایی که بقیه ماه است ، لذت بخش باشد. شاید تعجب کنید که فهمیدید که رابطه جنسی در طول دوره شما حتی بیشتر هیجان انگیز است.

سالم بودن یا ناسالم بودن چیزی (از نظر بهداشتی) دقیقاً به معنی حرام یا حلال بودن آن (از لحاظ شرعی) نیست. به این ترتیب توجه داشته باشید که در اینجا به این سوال پاسخ نمی دهیم که رابطه جنسی در دوران قاعدگی حلال یا حرام است بلکه صرفاً اثرات آن بر سلامت انسان را بررسی کردیم. عوارض رابطه نزدیکی در قاعدگی

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

1 دیدگاه
  1. مینا می گوید

    سلام من روز اول پریودیم با همسرم رابطه داشتم و پریودیم قطع شدش قرص ضد بارداریم‌خوردم

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور