ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

عوارض خود ارضايي در زنان (از نظر علمی )

عوارض خود ارضايي در زنان : خودارضایی بی ضرر است و فواید زیادی برای سلامتی دارد. اما اگر کمی زیاد خودتان را لمس کنید ، ممکن است عواقب جدی داشته باشد. بخوان تا بیشتر بدانی.

  •  
  •  
  •  

عوارض خود ارضايي در زنان

بیش از حد لمس کردن خانمها خوب نیست. 

تحریک واژن یا خودارضایی بدون شک لذت بخش است. همچنین ، ممکن است در بهبود پاسخ جنسی کمک کند. اما متأسفانه ، چند جنبه منفی نیز دارد.

عوارض خود ارضايي  در زنان

چرا خانم ها خودارضایی می کنند؟

اگر از یک خانم سئوال شود که چرا اقدام به خودارضایی می کند ممکن است یکی از پاسخهای زیرا را بدهد:

  • تسکین احساس نا خوشایند در واژن: چون حین ارگاسم واژن منقبض شده و ترشحات خود را بیرون می ریزد.
  • تجربه احساس خوشایند: یکی از دلایل اعتیاد به مواد مخدر آزاد شدن هورمون دوپامین با مصرف مواد مخدر است، حین ارگاسم نیز مقداری ماده دوپامین ترشح می شود.

استفاده از مواد پورنوگرافی که منجر به خودارضایی می شود.

  • بدنبال رویا و یا فانتزی جنسی
  • بهبود خلق و ایجاد آرامش : تعداد قابل ملاحظه از خانمهائیکه خودارضایی می کنند هیچگونه لذت جنسی از آن نمی برند، بلکه معتقد هستند که خودارضایی سبب بهبود استرس و خلق آنها می شود.

گاها خانمی که وارد این سیکل می شود، نمی تواند از آن رهائی پیدا کند، مثلا اگر قبلاً یک بار خودارضایی (Masturbation) در روز با یک روش بخصوص نیازهای وی را برطرف می کرد، اکنون بعلت عادت کردن سیستم عصبی به ناچار باید برای بدست آوردن همان میزان رضایت جنسی تعداد موارد خودارضایی را زیاد کند.

ممکن است این روند افزایش تعداد موارد خودارضایی رفته رفته به رقم خطرناکی برسد که به آن اعتیاد به خودارضایی گفته می شود.

راه های ترک خود ارضايي از نظر علمی

اگر آناتومی تناسلی خود را درک می کنید ، باید بدانید که کلیتوریس  یکی از حساس ترین نقاط فرسایشی است. این یک دکمه کوچک است که درست بالای دهانه ادرار شما قرار دارد. عملکرد این اندام ایجاد لذت جنسی است. یکی از دلایل مهم خود ارضائی در خانمهای متاهل این است که رابطه جنسی در این زوج مختص برطرف کردن نیازهای جنسی مرد می باشد.

مرد اصلا یا نمی داند که یک خانم نیز باید به ارضاء جنسی برسد و یا اینکه چگونه یک خانم باید به ارضاء جنسی برسد را نمی داند. اکثریت قریب به اتفاق مردها فکر می کنند که رابطه واژینال مهمترین قسمت یک رابطه جنسی است در صورتیکه آن برای اکثر خانمها اهمیت چندانی ندارد.

ایا عوارض خود ارضايي بعد از ترک از بین میرود

اما که کلیتوریس بسیار حساس است و تحریک  آن بیش از حد اغلب می تواند عواقب عمده ای داشته باشد.

اگر بیش از حد خود را تحریک کنید

1-عفونت های واژن

تحریک بیش از حد  ، به ویژه از طریق دستگاه های خارجی مانند ویبراتور ، می تواند منجر به کبودی و بریدگی شود. به دلیل کبودی ، تورم نیز می تواند در آن ناحیه اتفاق بیفتد.

باکتری ها و قارچ ها میتوانند به زخمها نفوذ کنند و منجر به عفونت های شدید شوند.

2-عفونت دستگاه ادراری

لمس  با دست کثیف یا ویبراتور نیز می تواند بر دستگاه ادراری تأثیر بگذارد. دلیل این امر این است که لگن بسیار نزدیک به دهانه ادرار است و بنابراین احتمال گسترش باکتری در اطراف ناحیه زیاد است و همچنین منجر به عفونت ادراری می شود.

3-خشکی واژن احتمال دیگری است

وقتی بیش از حد از راه clit خود را مالش می دهید ، غدد عرق در منطقه منجر به ترشح می شود. مالش بیش از حد هر از گاهی باعث مسدود شدن منافذ آن منطقه شده و باعث خشک شدن آن می شود. همچنین می تواند منجر به التهاب در آن منطقه شود.

4-اختلال عملکرد جنسی

 تحریک بارها و بارها این ناحیه باعث اختلال اعصاب  آن می شود و بعد از مدتی ممکن است فرد در میل جنسی خود نیز از دست بدهد . “

اگر بیش از حد با لگن خود بازی کنید ، میل جنسی کم و اختلال عملکرد جنسی می تواند شما را آزار دهد. کی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

عوارض خود ارضايي دختر چیست

اگر در جایی که تنها هستید بیشتر خود ارضایی انجام می دهید بهتر است برای ترک این کار تا جای ممکن در جمع باشید و در فعالیت ها و مهمانی ها بیشتر شرکت کنید ، دوستان بیشتری بیابید تا کمتر تنها بمانید.

زمان های تنهایی تان درخانه و پیش از آمدن پدر و مادرتان از محل کار برای پیاده روی بروید، یا دریک کتابخانه درسهایتان را بخوانید.می توانید با رفتن به جمع عمومی مانند پارک ، کافی شاپ و … بروید زیرا بهتر از تنها ماندن است و خودارضایی است.

تعیین یک سیستم پاداش راهی برای کنترل امیال جنسی

اگر برای چند هفته متوالی توانستید خود ارضایی خود را ترک کنید ، برای رفتارهای خوب تان پاداش هایی مانند یک گیم جدید یا یک بستنی درنظر بگیرید. مواظب باشید با چیزی که درحال مبارزه با آن هستید به خودتان پاداش ندهید، مثلا بعد از دو هفته برای پاداش خود ارضایی را برای خودتان در نظر نگیرید.

5-مقاربت دردناک

اگر بیش از حد ناحیه  را تحریک کنید ، ممکن است دچار سایش شوید. این وضعیت به دیس پارونیا نیز معروف است. در دیس پارونیا ، درد در دستگاه تناسلی شما می تواند شدید باشد و ممکن است قبل ، در حین و حتی بعد از مقاربت رخ دهد.عوارض خود ارضايي در زنان

بنابراین خانمها ، کمی لذت ببرید اما خود را بیش از حد تحریک نکنید!عوارض خود ارضايي در زنان

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور