ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

صدور گواهی پرده بکارت باید خاتمه یابد(20+)

صدور گواهی پرده بکارت.اندازه واژن یا پرده بکارت پاره شده نمی تواند وجود رابطه جنسی زن را تعیین کند.
در کشورهای مختلف وجود پرده بکارت در زنان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به عنوان مثال یکی از موسسات اندونزیایی گزارشی را منتشر کرده که نشان می دهد تست های باکرگی در زنان در حال افزایش است. این تست در زمان ازدواج انجام می شود تا نشان دهد فردی باکره هست یا خیر. چنین تست هایی نقص حقوق زنان محسوب می شود و معمولا برای خانم ها دردناک است. به همین خاطر بیشتر افراد بر این باورند که چنین خشونتی باید خیلی سریع خاتمه پیدا کند. این موسسات بیان می کنند که انجام چنین تست هایی می تواند نشانه جنسیت گرایی باشد و برای خانم ها به یک موضوع دردناک تبدیل گردد. آن ها بیان می کنند که باکره بودن ربطی به دیگران ندارد و یک موضوع شخصی است.

باکرگی یک مشکل جهانی است:

 • تست پرده بکارت تنها در کشورهایی همچون اندونزی رخ نمی دهد. زنان کشورهای دیگر نیز مجبور می شوند این تست را انجام دهند و اغلب چنین تستی بر اساس علاقه و تمایلشان انجام نمی شود. ترکیه، مصر، عراق، ایران از جمله کشورهایی هستند که هنوز تست باکرگی را بر روی دختران و زنان انجام می دهند. در سال ۲۰۱۳ در ترکیه ۵ نفر از دانش آموزان بعد از اینکه مجبور به انجام تست باکرگی شدند، تلاش به خودکشی گرفتند.
  فرآیند انجام تست:
  روشی که این تست انجام می شود از محلی به محل دیگر متفاوت است. همه ما حالا با واژه تست دو انگشت که توسط پلیس ملی اندونزی انجام می شود اشنا هستیم. در برخی از مکان ها در عراق این تست به صورت بصری انجام می شود. یک زن زمانی باکره در نظر گرفته می شود که هیچ نشانه بصری از مشکل در پرده بکارتش وجود نداشته باشد.
  در برخی از روستاها نیز این تست بسیار تصوری انجام می شود. عروس باید تست تخم مرغ را انجام دهد. او بر روی پشت می خوابد و پاهایش را باز می کند. حالا فردی که این تست را انجام می دهد یک تخم مرغ در دهانه واژنش می شکند. اگر تخم مرغ وارد بدن زن شود، نشان می دهد که او رابطه جنسی انجام نداده است. مهم نیست برای تعیین باکره بودن زنان از چه روشی استفاده می شود. دو جنبه وجود دارد که اغلب باکره بودن خانم ها را تعیین می کند. یکی پرده بکارت دست نخورده و دیگری دهانه واژن سفت است. هردوی این شرایط برای تعیین باکرگی در زنان مورد استفاده قرار می گیرد هرچند این موارد هم برای نتیجه گیری ممکن است گزینه امن یا قابل اعتمادی نباشد.
  افسانه پرده بکارت:صدور گواهی پرده بکارت
  اجازه دهید بحث خود را با پرده بکارت آغاز کنیم. پرده بکارت غشایی در کانال واژن است.
  پزشکان هنوز در مورد عملکرد آن مطمئن نیستند. بیشتر آن ها بر این باورند که پرده بکارت هیچ عملکرد خاصی در بدن زنان ندارد. اگر استفاده از این غشا را یک راز در نظر بگیرید، وضعیت و اندازه آن در حال باکرگی یکی دیگر از مواردی است که هنوز در میان پزشکان مورد بحث است. بیشتر افراد بر این باورند که پرده بکارت شبیه دو گزینه زیر است:
  یک غشای شبیه بالون که کانال واژینال را پوشش می دهد یا یک بخش حلقه مانند با لبه نرم. برخی از افراد بر این باورند که هر گونه اختلالی در بکارت می تواند به پاره شدن آن منجر شود. بنابراین به دختران توصیه می شود زمانی که دوچرخه سواری می کنند مراقب خودشان باشند و از به کار بردن تامپون خودداری کنند زیرا این موارد هم می تواند به پاره شدن پرده بکارت منجر شود. در واقعیت پرده بکارت بیشتر شبیه گلبرگ های یک گل است.

این پرده دارای چین خوردگی ها و شکاف هایی حتی در حالت باکرگی است . این پرده در چگالی های مختلف انعطاف پذیری متفاوتی دارد. برخی از پرده ها نازک هستند و برخی از آن ها می توانند ضخیم تر باشند. زمانی که شیء خاصی وارد واژن می شود این پرده می تواند دچار خراش یا پارگی گردد. در برخی از شرایط پرده ممکن است کشیده شود و هیچ اسیبی به آن وارد نگردد. به همین خاطر نمی توان گفت همیشه رابطه جنسی باعث تغییر در پرده بکارت می شود. موارد زیادی وجود دارد که می تواند در این مورد اسیبی به پرده بکارت وارد نماید.

صدور گواهی پرده بکارت چرا؟

در برخی از شرایط پرده بکارت زن ممکن است دهانه بزرگ و شکاف های زیادی داشته باشد. این نیز نوعی پرده بکارت است که بیشتر افراد آن را به اشتباه یک مشکل در باکرگی زن می دانند. به همین خاطر است که پزشکان در مورد این موضوع همیشه شک دارند و دوست ندارند باکره بودن زن را بر اساس پرده بکارت و اسیب های ناشی از آن بسنجند.

پزشکان در کشورهای مختلف سعی می کنند زمانی که با چنین شرایطی روبرو می شوند از جملات زیر استفاده کنند:
نشانه ای که بیان کند زن باکره است یا خیر به طور دقیق وجود ندارد.
اسیب یا تروما به پرده بکارت را نمی توان به سادگی تعیین کرد. مطالعات زیادی در این زمینه انجام شده و این مطالعات نشان می دهد نشانه های سوء استفاده جنسی در کودکی را نمی توان از نشانه های مشکلات دیگری که برای پرده بکارت در کودکی رخ داده است به راحتی تشخیص داد.

این موضوع به خصوص زمانی صادق است که کودک بعد از درمان نادرست به بیمارستان برده شود.
یک فرض اشتباه:
یکی دیگر از جنبه هایی که پرده بکارت در آن مورد بررسی قرار می گیرد سفتی آن است. بیشتر افراد بر این باورند زنانی که از لحاظ جنسی غیر فعال بوده اند دهانه واژن سفتی دارند زیرا پرده بکارتشان دست نخورده است و این موضوع در طول مقاربت جنسی تحت تاثیر قرار نگرفته است.
این گزینه نیز یکی از فرض های اشتباهی است که باید در ذهن و باور عوم اصلاح شود. سفتی واژن به خاطر غشای پرده بکارت رخ نمی دهد بلکه نتیجه عضلات لگنی منقبض شده است.
هر چقدر این عضلات بیشتر منقبض شود، کانال واژینال باریک تر و تنگ تر خواهد بود. زمانب که یک زن احساس اضطراب می کند به خصوص زمانی که در حال برقراری ارتباط جنسی است به طور خودکار عضلات لگن را می کشد.

بیشتر پزشکان این موضوع را دلیلی بر تنگ بودن دهانه واژن زنان باکره می دانند. برای خانم هایی که به دنبال دهانه واژن باریک تر و تنگ تر هستند پزشکان توصیه می کنند عضلات لگنی خود را منقبض نمایند.

این شرایط را می توان به راحتی به کمک ورزش های لگنی انجام داد. کشیدن عضلات لگن چیزی است که پزشکان به خانم هایی که تست تخم مرغ را انجام می دادند تجویز می نمودند. در این شرایط خانم ها می توانستند تست مدنظر را با بهترین نمرات پاس کنند.
هر گونه تست بکارت که تنها بر بررسی پرده بکارت یا تنگی دهانه واژن تکیه داشته باشد بحث برانگیز خواهد بود و نمی تواند گزینه کاملی برای بررسی وجود روابط جنسی زن قبل از ازدواج باشد.

هیچ فردی چه زن و چه مرد دوست ندارد تحت چنین آزمایش ها و تست های سوال برانگیزی قرار گیرد. اما سوال اینجاست که اگر چنین ابزارهایی برای سنجش بکارت زن ها غیر قابل اعتماد هستند چرا هنوز هم از این موارد به طور گسترده استفاده می شود؟
پرده بکارت یک فرد ممکن است به خاطر مقاربت جنسی و سایر فاکتورهای متعدد پاره شود. در فرهنگ های مختلف ممکن است بکارت زن مجرد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد.

تست و ازمایش پرده بکارت باید خاتمه پیدا کند
در چنین شرایطی اگر فردی بنا به هر دلیلی دچار اسیب در پرده بکارت شود باید خود و خانواده اش را در برابر دیگران شرمنده ببیند. زنانی که می خواهند ازدواج کنند باید بکارت خود را به خانواده داماد ثابت نمایند.

اگر در این شرایط بکارت تایید نشود مشکلات متعددی برای فرد ایجاد می شود. در این شرایط پزشک تلاش می کند وجود پرده بکارت را در فرد مورد تشخیص قرار دهد. به همین خاطر است که برخی از افراد به دنبال ترمیم پرده بکارت خود می روند. برخی از پزشکان بر این باورند که زنان حق کنترل بدن خود را دارند و بررسی این موضوع ربطی به دیگران ندارد.

بیشتر افراد هم هستند که بکارت خود را به دلایلی غیر از رابطه جنسی از دست می دهند. در این شرایط اگر پرده بکارت مورد ترمیم قرار نگیرد فرد ممکن است با چالش های مختلفی همچون خشونت و حتی مرگ مواجه شود.

ترمیم پرده بکارت ممکن است یکی از زیرشاخه های جراحی پلاستیک در نظر گرفته شود. این جراحی تنها برای خانم ها انجام می شود و می تواند برایشان کمی ترسناک هم باشد. در این شرایط بخش ظریف آناتومی بدن که در قسمت های قبلی بدان اشاره کردیم مورد ترمیم قرار می گیرد. پرده بکارت ممکن است به نام های مختلفی در میان افراد شناخته شده باشد.

از لحاظ فنی پرده بکارت غشای نازکی است که به طور جزئی دهانه واژن زن را می پوشاند. دختری که قبلا مقاربت جنسی نداشته است ممکن است پرده بکارت دست نخورده ای داشته باشد.
حالا تکنیک های جدید جراحی به دختران اجازه می دهد پرده بکارتی که به دلایل مختلف ممکن است پاره شده باشد را ترمیم نمایند.
همانطور که قبلا نیز بیان کردیم پرده بکارت غشای ظریفی است که دختر بودن را از زن بودن متمایز می کند. به جراحی که برای برطرف کردن مشکلات پرده بکارت انجام می شود ترمیم پرده بکارت می گویند. این یک جراحی نسبتا ساده است و در آن تلاش می شود پرده پاره شده سر جایش دوخته شود.

تصورات نادرست در مورد پرده بکارت و تست باکرگی:

باکرگی زنان به طور سنتی به عنوان وضعیتی تعریف می شود که در آن فرد مقاربت جنسی قبلا نداشته باشد. باکرگی زنان را نمی توان به کمک بررسی فیزیکی یا تست های مختلف تعیین کرد و حتی تایید نمود. یک پزشک، دوست، همکار یا عضوی از خانواده نمی تواند باکرگی زن را مشاهده کند. باکرگی زنان یک هویت شخصی برای آن ها محسوب می شود. در این بخش سعی می کنیم افسانه ای که در مورد باکرگی فیزیکی وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم و دانش مورد نظر برای غلبه بر مشکلات این مسئله را در اختیار زنان قرار دهیم.
تست باکرگی که در بیشتر کشورها انجام می شود بر خلاف حقوق انسانی است. این شرایط زمانی رخ می دهد که یک پزشک به بررسی دهانه واژن فرد می پردازد تا سالم بودن پرده بکارت را تعیین نماید.صدور گواهی پرده بکارت
پرده بکارت چیست؟
پرده بکارت چین خوردگی های نازکی از بافت های غشایی است که یک الی دو سانتی متر در داخل دهانه واژن قرار دارد و آن را احاطه می کند یا حتی ممکن است به طور کامل آن را بپوشاند. رنگ پرده بکارت تقریبا صورتی است اما ممکن است ظاهر سفیدی هم داشته باشد.

زمانی که دختر وارد سن بلوغ می شود و بدن او شروع به تولید هورمون استروژن می کند، این موضوع باعث می شود پرده بکارت ضخیم تر شود و عرض آن افزایش یابد. یک نوع پرده بکارت وجود ندارد و این پرده ممکن است شکل و فرم مختلفی داشته باشد. علاوه بر این فرد ممکن است به طور کامل بدون پرده بکارت به دنیا بیاید هر چند این موضوع بسیار نادر است.

تست باکرگی:

اگر پرده بکارت دست نخورده باشد زن می تواند از تست باکرگی به سلامت عبور کند . در چنین شرایطی ممکن است افراد بر این باور باشند که فرد مدنظر رابطه جنسی از طریق واژن نداشته است. اگر پرده بکارت پاره شده باشد یا مشکلی در آن دیده شود زن نمی تواند از تست باکرگی عبور کند و دیگران بر این باور خواهند بود که او در رابطه جنسی شرکت داشته است.
چه چیزی می تواند باعث پارگی پرده بکارت شود؟صدور گواهی پرده بکارت
اولین باری که یک زن مقاربت جنسی واژینال را تجربه می کند ممکن است ورود آلت تناسلی مرد به این ناحیه به طور کامل یا به طور جزئی این پرده را پاره نماید. همین امر باعث ایجاد ناراحتی در فرد می شود و ممکن است خونریزی هم رخ دهد.

با اینحال کمتر از نیمی از زنان اولین باری که مقاربت جنسی از واژن دارند خونریزی را تجربه می کنند. نکته مهمی که باید مدنظر قرار گیرد این است که فعالیت های دیگری هم وجود دارد که می تواند باعث پارگی پرده بکارت شود. شرکت در فعالیت هایی همچون دوچرخه سواری، اسب سواری یا ژیمناستیک می تواند به پارگی پرده بکارت منجر شود.صدور گواهی پرده بکارت

همچنین مواردی دیگری هم می تواند باعث پارگی این پرده شود. از جمله این موارد می توان به قرار دادن تامپون در واژن، قرار دادن وسایل مختلف به هنگام بررسی از طرف پزشک، قرار دادن انگشت و خودارضایی اشاره کرد. به همین خاطر دست نخورده بودن پرده بکارت یک زن نمی تواند تایید فیزیکی بر فعالیت جنسی او باشد. همچنین زمانی که یک فرد مقاربت جنسی از طریق واژن را تجربه می کند باز هم ممکن است پرده اش پاره نشود و تنها به کشیدگی پرده منجر گردد.

اگر پرده بکارت یک زن به خاطر مقاربت جنسی، فعالیت های فیزیکی شدید، استفاده از تامپون یا خودارضایی دچار اشکال شود دو روش اصلی برای ایجاد مجدد پرده بکارت وجود دارد.

جراحی بازسازی پرده بکارت که با عنوان هایمنوپلاستی شناخته می شود. این یک فرایند جراحی است که باقی مانده پرده بکارت را به طور مجدد بازسازی می کند. در این فرایند جراحی باقی مانده حلقه پرده بکارت به هم دوخته می شود چند بخیه در هر طرف زده می شود.

این بخیه ها به مرور زمان حل می شود و قابل تشخیص نخواهد بود . انجام چنین فرایندی بسیار ساده است و نیازمند بیهوشی یا بی حسی موضعی است.

در این شرایط بعد از انجام جراحی و ترمیم پرده بکارت اگر فردی مقاربت جنسی داشته باشد دچار خونریزی خواهد شد.
با اینحال نتایجی که از چنین جراحی هایی حاصل می شود بسیار متغیر است زیرا هیچ تضمینی برای رخ دادن خونریزی پس از مقاربت جنسی وجود ندارد.
همچنین ممکن است بخیه ها بعد از جراحی بیفتد زیرا نگه داشتن بخیه در بافت هایی که نرم و الاستیک هستند بسیار دشوار است.صدور گواهی پرده بکارت

به همین خاطر برخی از جراحی های بازسازی پرده بکارت در برگیرنده ایجاد یک کپسول ژلاتینی است که ماده شبیه خون را بعد از مقاربت ازاد می کند. اگر پزشکی این جراحی را انجام دهد و بعد از یک ماه پزشک دیگری تست باکرگی را بر روی همان فرد اجرا کند قادر به تشخیص بازسازی و ترمیم پرده بکارت نخواهد بود.

پرده بکارت مصنوعی یک ماده پلاستیکی کوچک است که خون مصنوعی به هنگام نفوذ آلت تناسلی ایجاد می کند. این پرده به پرده بکارت چینی یا پرده بکارت مصنوعی هم معروف است. شما می توانید آن را از فروشگاه های مختلف خریداری کنید. پرده بکارت مصنوعی مایعی شبیه خون به هنگام نفوذ آلت تناسلی از خود منتشر می کند. این ماده غیر سمی است و عوارض جانبی هم ندارد.

رعایت نکردن حقوق انسانی:صدور گواهی پرده بکارت

انجام تست باکرگی معمولا یک اجبار برای خانم ها محسوب می شود و می تواند برایشان بسیار ازاردهنده باشد. این موضوع دقیقا بر خلاف حقوق انسانی است و نمی تواند روش خوبی برای تعیین باکرگی فرد باشد. هیچ کس نباید تحت چنین شرایط سخت و دشواری قرار گیرد و مجبور به انجام تست باکرگی شود.
تست باکرگی که به اجبار انجام می شود یک حمله ظالمانه و مستقیم به شخصی زنان است.
هیچ کس حق ندارد فردی را به زور وادار به انجام کاری بکند یا شهرت و اعتبار او را به خطر بیندازد.

هر فردی در زندگی خود اختیار عمل دارد و باید این حق به او داده شود تا بتواند از خود در برابر چنین مواردی محافظت نماید. علاوه بر این، نتایج تست باکرگی معمولا به شوهر یا خانواده زن داده می شود.صدور گواهی پرده بکارت

این موضوع بدین معنی است که اطلاعات بیمار خارج از استانداردهای اخلاقی به سایرین هم انتقال می یابد و همین امر می تواند برای خانم ها ازاردهنده باشد. هر فردی باید بتواند خدمات پزشکی را به صورت کاملا حرفه ای و اخلاقی دریافت کند و انسانیت او محترم شمرده شود و این موضوع به هیچ عنوان زیر سوال برده نشود.

استفاده از روش هایی برای بازسازی مجدد وضعیت باکرگی خانم ها می تواند باعث ایجاد اعتماد به نفس مجدد در آن ها شود اما در عین حال ممکن است باعث ناراحتی دیگران گردد.

این روش ها به فرد اجازه می دهند کنترل بدن خود را به دست بگیرد، از رابطه جنسی که قرار است برقرار نماید لذت ببرد و در همین حال ارتباط آینده خود را علی رغم مشکلاتی که دارد کنترل نمایدصدور گواهی پرده بکارت

از دیدگاه دیگر، ایجاد یک پرده بکارت مصنوعی سیستمی است که به ملاحظاتی نیاز دارد. بازسازی و ایجاد مجدد پرده بکارت یک تداخل پزشکی الزامی نیست اما این گزینه ای است که می تواند در شرایط دشوار فرهنگی و اجتماعی به زنانی که باکرگی خود را به هر دلیلی از دست داده اند کمک کند.

با اینحال برخی از پزشکان ممکن است از انجام چنین جراحی سر باز زنند زیرا آن ها ممکن است بر این باور باشند که چنین جراحی هایی به معنای فریب دادن دیگران به خصوص همسر اینده فرد است. FIGO راهنمایی ها و دستورالعمل های خاصی دارد که این مشکل را برطرف می کند. این راهنما بیان می دارد فردی که از چنین فرآیندهایی بهره می برد باید هنوز بتواند به سادگی و به راحتی از آن استفاده نماید. پزشکان باید به زندگی، سلامت و حس خوب بیماران خود توجه کنند و اولویت اصلی را برای این فاکتورها قائل باشند.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

4 دیدگاه ها
 1. narges bano می گوید

  من هم با این موضوع ک ارزش یک خانم را با پرده بکارت میسنجند مخالفم و عقیده دارم ک این کار واقعا کار درستی نیست همانگونه ک یک مرد حق دارد ب غرایض جنسی اش توجه کند یک خانم هم احتیاجاتی دارد و اینکه کسی باکره هست یا ن ب خودش ربط دارد و این واقعا یک تبعیض غیر قابل هضم است و امیدوارم ک بقیه ام ب این موضوع پی ببرند ک برای خواسته و نظر دیگران هم باید احترام گزاشت ممنونم از مجله بسیار عالی ک گزاشتین❤

 2. فاطمه سادات می گوید

  مطالبتون خیلی خوب بود.خیلی زیاد.واقعا خوشحالم که افرادی هستند که چنین دیدگاه روشنفکرانه ای دارند.این بحث گواهی سلامت بکارت واقعا مسخره است.آخه مگه میشه یک تیکه کاغذ اینطور بتونه با ابروی آدم بازی کنه؟کاغذیکه اصلا ارزش علمی و پزشکی نداره و به هیچ وجه نمیشه بهش استناد کرد.این کار خیلی زشته.بخدا تبعیضه.بی عدالتیه.خشونت علیه زنان.دقیقا همون چیزیکه سازمان بهداشت جهانی مطرح میکنه وبعد در کشور ما که ادعا میکنه اسلامی هست رعایت نمیشه.درسته باید وجودداشته باشه.برای موارد ضروری وحقوقی ک پیش میاد.ولی نه اینکه دختریکه مجرده و قراره ازدواج بکنه چون بهش شک دارن مثل متهم ببرن معاینه.اون دختر باید با خیال راحت و برای مشاوره و کسب اطلاعات ضروری قبل از ازدواجش بره پیش پزشک ولی وقتی همچین درخواستی ازش میشه واقعا درد آوره.خیلی وقیحه.پس پسرا چی که هزار جور خلاف و گناهی میکنند ولی معلوم نمیشه؟خود دکترهای عزیزمون هم در تحقیقی که انجام دادن مشخص شده که با شک و تردید اینکارراانجام میدن و آموزش لازم را در این زمینه ندیده اند.اینقد دخترها را اذیت نکنید.به اندزه کافی تو مدرسه ودانشگاه و نمره و پریود و….استرس ودرد و عذاب کشیدیم که دیگه واقعا تحمل این یکی رو نداریم.

 3. لیلی می گوید

  باسلام.من به همراه تعدادخیلی زیادی از دوستانم این مطالب را تایید میکنیم.واقعا یعنی چی آخه این مسخره بازیها.؟اونم تو این دوره زمونه؟؟واقعا خجالت آوره.پس سوابق جنسی مردان چی؟پس عدالت کجارفته؟چرا باید اندام یک دختری قبل از همسرش دیده بشه.به اعتقاد ما اون هیجان واون لذت در جنس دختر به شدت سرکوب میشه.چقدر قشنگ ودرسته که اولین بار با عشق و علاقه این احساس قشنگ و این لمس ولذت توسط همسرآن دختر و خودش انجام بشه.به نظرم مقصر اصلی این مطبها وپزشکان زنان هستند .اونها باید در مقابل چنین خانواده هاییکه مراجعه میکنند به شدت موضع بگیرن و به انها تفهیم کنند که این مساله کاملا شخصی است و کارآنها تجاوز به حریم شخصی یک انسان است. و به دختر خانوم بگویند که فقط اورا وشخصا برای دادن مشاوره واطلاعات و حتی معاینه و بدون صدور هیچگونه برگه ای میپذیرند.نه اینکه با گرفتن کلی مبلغ با تشخیص شاید اشتباهشون آبرو و حیثیت یک دختر بیگناه را به باد بدهند.باز هم ممنونم.امیدوارم واقعا این برگه برای همیشه ازبین بره.ما بچه ها اگه واقعا همچین اتفاقی بر امون بیفته خیلی دلمون درد میگیره و حالمون از اون ازدواج بهم میخوره و به شدت با اون آقا وخانواده برخورد خواهیم کرد.هرچه بگویند هم اهمیتی نداره.

 4. ماریناز می گوید

  سلام.اینکار جدااز همه ی توهین هاییکه به همراه داره از نظر شرعی حرامه.چطور یک دختری باید به همین راحتی دست به کاری که حرام هست بزنه اونم وقتی ضرورتی نداره؟؟خود جامعه ی پزشکی همکه اینکارراانجام میده متخلفه وباید باهاش برخوردبشه.عملا داریم کار حرام را اشاعه میدیم .آخه برای چی؟؟در مواقع ضروری که قانون مشخص کرده اینکار وآنهم توسط پزشکی قانونی منعی نداره ولی اینجوریکه پزشکان زنان عزیز ما با گرفتن کلی هزینه و چه بسا با بردن آبروی یک دختر و رعایت نکردن اصل رازداری که برایش قسم خورده اند وبا تجاوز به حریم خصوصی یک انسان اینکارراانجام میدهند خداپسندانه نیست.باید فقط جهت دادن مشاوره و اطلاعات لازم قبل از ازدواج به دختران جوان کمک کنند نه اینکه به این صورت شرایط توهین و تحقیر را فراهم سازند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!