ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

رفع تیرگی کشاله ران و واژن | سفید کردن واژن

رفع تیرگی کشاله ران و واژن در سیاری از مردم، به ویژه زنان آمریکایی آفریقایی ، با پوست تیره در منطقه تناسلی یا منطقه مایوی است ناراحت هستندوخجالت میکشند اما نباید نگران چیزی باشید، این یک موضوع نرمال است. حتی برای نواحی دیگر بدن مانند زیر بغل‌ها هم اتفاقی طبیعی است.

رفع تیرگی کشاله ران و واژن

تیره شدن ناحیه واژن یک تجربه معمول برای زنان است. با این حال ، فقدان دانش مناسب است که با مشاهده آن باعث وحشت آنها می شود. این عامل آرامش است که همواره سلامت جنسی زنان را تحت پوشش قرار داده است. تیره شدن این ناحیه جنبه اساسی سلامت و رفاه زنان است. اگرچه قسمت های صمیمی کمی تیره تر از بقیه بدن هستند ، اما اگر اخیراً متوجه شده اید که ناحیه واژن شما بیشتر تیره شده است ، به آن توجه کنید.

پنج دلیل تیره شدن ناحیه واژن را می توان در موارد زیر برجسته کرد:

اصطکاک

اولین و رایج ترین دلیل اصطکاک است. این می تواند به دلیل پوشیدن لباس زیر تنگ یا لباس مناسب و مناسب نبودن ، و عدم وجود تهویه مناسب در ناحیه ایجاد شود. همچنین ممکن است در نتیجه فعالیت های روزمره مانند پیاده روی ، ورزش ، رابطه جنسی و غیره اتفاق بیفتد. علاوه بر این ، مالیدن بیش از حد ناحیه نیز می تواند منجر به تیره شدن شود.

عوامل هورمونی

بله ، هورمون های شما می توانند نقش مهمی در این امر ایفا کنند. این در نتیجه تغییرات هورمونی رخ می دهد.  ممکن است افزایش ناگهانی سطح استروژن منجر به تیره شدن ناحیه صمیمی شود. در اواخر دهه 30 و 40 سالگی ، ممکن است به دلیل سطوح پایین استروژن همان اثری را داشته باشید که نزدیک به یائسگی هستید.

عفونتهای واژن

واژن حساس ترین قسمت بدن است و زنان گاه به گاه مستعد عفونت های واژن هستند. شرایط خاصی بر ناحیه اطراف فرج تأثیر می گذارد ، که ممکن است منجر به ایجاد لکه های تیره در اطراف ناحیه شود.

سن

خوب ، با افزایش سن ، نه تنها از نظر کشش و بافت ، واژن شما دچار تغییر می شود ، بلکه ممکن است تغییر رنگ نیز داشته باشد. نه تنها واژن ، بلکه سایر اعضای بدن نیز با افزایش سن تیره می شوند. ممکن است همیشه اینطور نباشد ، اما این عامل را نباید نادیده گرفت.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

این بیماری زمانی ایجاد می شود که کیست های کوچکی در تخمدان ها ایجاد می شود و این باعث هورمون های هورمونی در داخل بدن شما می شود. PCOS منجر به افزایش هورمون های مردانه (آندروژن) در بدن می شود و این ممکن است منجر به تیره شدن قسمت های خصوصی شما شود.

کرم سفید کننده واژن نی نی سایت

در اینجا در مورد تیره شدن ناحیه واژن چه باید کرد؟

تیرگی تناسلی به ویژه ازعوامل ژنتیکی و نوع تغذیه ،افراد چاق ،اصطحکاک بین رانها، اصلاح منظم ،پیاده روی و راه رفتن زیاد،رابطه جنسی زیاد  منشا میگیرد.

شما اول باید به عادت های لباس پوشیدن راه رفتن نوع لباس میزان گرمای ناحیه آلت خودتان و حتی نوع ماده موبری که استفاده می کنید توجه کنید درباره ناحیه فرج میزان ترشحات ناحیه هم می تواند مزید بر علت شود و گاهی نوع صابونی که استفاده می کنید.

خارش های زیاد و تحریک محل با ناخن براثر خاراندن و نحوه صحیح طهارت که نباید با دست خود میزان قابل توجهی مواد دفعی را به ناحیبه مالید و همچنین استفاده از شورت های راحت به جای شورت های فشن بخصوص در فصل گرما و پوشیدن زیر پوش های آستین دار به جای رکابی و تاپ همچنین استفاده از صابون گلیسیرین و روغن آن در حین استحمام.

هنگامی که شخص به لحاظ جنسی تحریک می‌شود، جریان خون در اندام‌های تناسلی او بیشتر می‌شود. افزایش جریان خون در اندام‌های تناسلی، موجب ورم کردن بافت واژن و مرطوب شدن آن می‌شود، که این موارد از اولین نشانه‌های تحریک جنسی هستند. در این مرحله رنگ کلیتوریس و لب‌های داخلی واژن نیز تیره می‌شود.

بعد از این که حالت تحریک جنسی از میان برود یا بعد از این که زن به ارگاسم برسد، رنگ واژن به حآلت عادی باز می‌گردد. در طی فرآیند تغییر رنگ واژن در هنگام تحریک جنسی، ممکن است رنگ صورتی واژن به قرمز، یا رنگ قرمز به قهوه‌ای، کبود یا بنفش تبدیل شود و تمامی این تغییرات کاملا طبیعی هستند.

رژیم غذایی سالم بخورید که شامل انواع میوه و سبزیجات، غلات ، و گوشت بدون چربی  برای  حفظ پوست خوب .آب زیاد بنوشید که می‌تواند باعث بیرون راندن مواد سمی و حفظ پوست نرم و آبدار شده باشد.

استفاده از ضدافتاب با حداقل SPF ۳۰برای جلوگیری از پوست در معرض نورخورشید است.رفع تیرگی کشاله ران و واژن

1-محل را کاملاً با آب و محلول شوینده بشویید، از تیغ‌های یک بار مصرف استفاده کنید و بعد از شیو هم از محلول شوینده استفاده کنید

۲- بجای تراشیدن و یا شیو کردن از پمادهای موبر استفاده کنید. تیغ‌ها اغلب باعث تیرگی دور آلت می‌شوند. مواظب باشید وارد واژن نشود.

3-جهت جلوگیری از ایجاد مشکل از کرم‌های موبر استفاده کنید. برای این کار محل اندام دارای مو را مرطوب کرده و نه خیس. سپس کرم را با دست یا وسیله ی موجود در آن روی محل بمالید و بعد از حدود ۵ دقیقه محل را خوب بشویید.

اگر زیر بغل , کشاله ران و ناحیه تناسلی بدنتان دچار تیرگی شده بجای ناراحتی و استفاده از مواد شیمیایی مضرر میتوانید به مرور با مواد خانگی و طبیعی پوست خود را روشن کنید.

در ادامه چندین روش خانگی برای روشن و سفید شدن بدنتان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.سیب زمینی و خیار نیز پوست زیر بغل و واژن را روشن می‌کند

به این صورت که قطعات سیب زمینی با خیار را روی نقاط تیره قرار دهید و بعد از 10 دقیقه بشویید. همچنین می‌توانید آب سیب زمینی و خیار را مخلوط کنید و با یک دستمال آن را به زیر بغل بمالید.

سفید کردن واژن

روش‌های طبیعی برای رفع تیرگی واژن:  وکشاله ران

روغن نارگیل :دو قاشق روغن نارگیل را بر روی تیرگی پوستتان ماساژ دهید، روغن نارگیل یکی از بهترین روشن کننده‌های پوست تیره زیر بغل و واژن است.

آب لیمو: لیمو دارای خواص سفید کنندگی طبیعی است. می‌توانید آنرا مستقیما به پوستتان بمالید، البته از نواحی حساس دور نگاهش دارید. همچنین می‌توانید آنرا با چیزهای دیگر همچون عسل، شیر خشک، و روغن بادام نیز مخلوط کنید، تا ترکیبی برای روشن کردن پوستتان بسازید.

 خیار: همچنین می‌توانید از عصاره‌ی خیار، یا برش‌های خیار استفاده کنید و آنها را مستقیما به نواحی مورد نظرتان بمالید. خیار به روشن شدن، التیام سوختگی، و سفت کردن کمک می‌کند.

 زردچوبه: می‌توانید به منظور سفید کردن پوست تیره، پودر زردچوبه را به آب خیار یا آب لیمو بیفزایید.

ماست و آرد نخودچی: ماست، آرد نخودچی، زردچوبه، و شیر را با هم مخلوط کرده و آنرا روی نواحی تیره‌ی پوستتان بمالید.

پوست پرتقال: مقداری پوست پرتقال خشک شده را جمع کرده و آسیابشان کنید. سپس آنرا با آب لیمو مخلوط کنید تا خمیری بدست بیاید، خمیری که پوست را روشن می‌کند!

بادام: چند بادام را در طول شب درون آب گرم بخیسانید، و صبح آنها را آنقدری آسیاب کنید که تبدیل به خمیر شوند. سپس خمیر بدست آمده را با مقداری شیر مخلوط کنید و شب به پوستتان بمالید و بگذارید تا صبح روی پوستتان بماند. این کار را به مدت ۲ هفته تکرار کنید.

برگ نعناع: برگ‌های نعناع را خرد کنید و آنها را با یک کرم پوست بدون رایحه مخلوط کنید، سپس به نواحی تیره‌ی پوستتان بمالید.

آب گوجه فرنگی: آب گوجه را با بلغور جو دو سر مخلوط کنید، یا اینکه گوجه‌ی رنده شده را با آب لیمو مخلوط کنید. این دو مخلوط نیز به روشن کردن پوست کمک می‌کنند.

جوش شیرین : برای درمان خانگی تیرگی زیر بغل و واژن می‌توانید از جوش شیرین استفاده کنید. شما می‌توانید بعد از حمام کردن، جوش شیرین را به زیر بغل بزنید و آن را بعد از ١٠دقیقه بشویید فراموش نکنید که قبل از انجام این کار زیر بغل را کاملاً خشک کنید. خیلى مراقب باشید وارد واژن نشود.

همه دوست دارند که زیر بغل نرمالی داشته باشند که از باقی بدنشان تیره‌تر نیست و بوی بدی هم نمی‌دهد. بجای اینکه صبر کنید تا ناچار به درمانش شوید، می‌توانید از آن پیشگیری کنید.

تراشیدن موهای زیر بغلتان را بصورت منظم متوقف کنید، از موبرهای شیمیایی استفاده نکنید، و بلافاصله پس از تراشیدن موهای زیر بغلتان هم از دئودورانت استفاده نکنید.

کرم سفید کننده واژن

تاثیر سیب زمینی در رفع تیرگی زیر بغل ،رفع تیرگی کشاله ران و واژن

سیب زمینی نه تنها مزه خوبی دارد بلکه در درمان تیرگی موثر است، آب سیب زمینی را بگیرید و به مدت 15 دقیقه بر روی پوست زیر بغل بگذارید هم چنین از سیب زمینی رنده شده هم میتوانید استفاده کنید.

همچنین استفاده از برخی محصولات تجاری مانند :رفع تیرگی کشاله ران و واژن

 • ویتامین c
 • ویتامین E
 • صابون ال-گلوتاتیون
 • صابون پاپایا
 • کرم سفید کننده , روغن بچه

برای پیشگیری از تیره شدن پوست شرمگاهی، و کاهش رنگدانه‌ها، می‌توانید این اقدامات پیشگیرانه را هم انجام دهید:رفع تیرگی کشاله ران و واژن

 • لباس زیر آزاد و نخی بپوشید. نخ، از تعریق زیاد جلوگیری می‌کند، چرا که گرمای زیادی به خودش جذب نمی‌کند.
 • از اصلاح موهای زائد شرمگاهی توسط تیغ و حتی لوسیون‌های مو بر برای مدتی دوری کنید. اصلاح، به پوست آسیب می‌زند، و باعث زخم شدن یا تیره شدن آن نواحی می‌گردد. لوسیون‌های مو بر، دارای موادی شیمیایی هستند که به پوست‌های حساس آسیب می‌رساند. برای حذف موهای زائد، وکس کردن، گزینه‌ی بهتری است و مسبب تیرگی پوست هم نخواهد شد.
 • برای تمیز کردن محدوده‌ی شرمگاهی خود، از صابونی غیر اسیدی، بدون بو، و ملایم استفاده کنید.
 • رژیم غذایی سالمی داشته باشید که حاوی میوه، سبزیجات، غلات سبوس دار، و گوشت بدون چربی است. از غذاهای چرب و چیلی هم دوری کنید تا پوست خوبی داشته باشید.
 • آب زیادی بنوشید، تا سموم بدنتان دفع شود، و در نتیجه پوستی نرم، لطیف و زیبا برایتان به ارمغان بیاورد.
 • همیشه از ضد آفتاب با حداقل SPF 30 استفاده کنید، تا بخاطر اشعه‌های خورشید پوستتان تیره نشود.

رفع تیرگی واژن

از مواد طبیعی و ارگانیک استفاده کنید

محصولات غنی شده با مواد طبیعی مانند چوب صندل و زردچوبه را انتخاب کنید که به لایه برداری از ناحیه صمیمی و روشن شدن آن کمک می کند. چنین ترکیباتی به سفید شدن پوست قسمت های خصوصی بدن کمک می کند ، بدون اینکه آن را در معرض عوامل سفید کننده قوی ، مواد شیمیایی ، فلزات و مواد مصنوعی اضافه قرار دهید.

حفظ تعادل pH

مواد طبیعی مورد اعتماد سطح pH مناطق واژن را سالم نگه می دارد در حالی که به پوست حساس فواید روشن کننده ، روشن کننده و ضد عفونی کننده می دهد. آنها حتی به حذف سلولهای اپیتلیال مرده و تکه های تیره و سرسخت کمک می کنند.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور