ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن *

درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن : عفونت های باکتریایی واژن از معمول ترین عفونت های واژینال است  .

این عفونت فقط به زنان محدود نمی شود، بلکه می تواند شریک زندگی شما را نیز مبتلا کند. علائمی که باید مراقب آنها باشید ترشحات رقیق کف آلود، زرد یا سبز تناسلی و خارش ناحیه تناسلی است. اگر شریک مرد شما ترشحات سفیدی از آلت تناسلی خود دارد، یکی از علائم تریک است.

علائم عفونت واژن در دختر

با چه روشهایی خانم ها میتوانند این شرایط را در خانه درمان کنند؟ در ایالات متحده از هر 4 خانم یک نفر مبتلا به عفونت های باکتریایی واژن می باشد .

حفظ سلامت مطلوب واژن آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست. با این حال، بسیاری از شما به دلیل رعایت نکردن بهداشت قاعدگی و عدم تغییر مکرر لباس های خود مقصر هستید. 

یکی از شرایط بسیار رایجی که به دلیل رعایت نکردن بهداشت می تواند باعث دردسر شما شود، عفونت باکتریایی یا واژینوز باکتریایی است. این وضعیتی است که به دلیل رشد بیش از حد باکتری هایی که به طور طبیعی در واژن یافت می شود، باعث التهاب واژن می شود. بوی ماهی، احساس سوزش هنگام ادرار کردن از علائم شایع این بیماری است. 

بسیاری از آنها هیچ علامتی ندارند و بعضی آن را با عفونت های دیگری چون عفونت های قارچی اشتباه میگیرند .

معمول ترین علامت عفونت های باکتریایی واژن بوی بد است که بوی ماهی از واژن به مشام میرسد .

بعضی خانم ها همچنین خارش ، سوزش یا ترشحات خاکستری رنگ غیر طبیعی را تجربه می کنند .

آنتی بیوتیک می تواند بسیاری از عفونت های باکتریایی واژن را درمان کند .

بعضی از خانم ها ترجیح می دهند در ابتدا درمانهای خانگی را امتحان کنند ، در حالی که دیگر افراد درمی یابند که بعد از چندین نوبت آنتی  بیوتیک همچنان عفونت های باکتریایی واژن ادامه می یابد .

این مقاله بعضی از درمانهای خانگی برای عفونت های باکتریایی واژن را بررسی میکند .اینها ممکن است کمک کنند به :

درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

شکست دادن عفونت های باکتریایی واژن

کاهش تشدید آنها

جلوگیری از عود آن

1- بدانید که چه زمانی به پزشک مراجعه کنید

درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

 

اگر علایم عفونت های باکتریایی واژن با خارش ، سوزش یا درد همراه بود ، باید با یک مشورت مشورت کنید . واژن مکانی است برای اجتماعی از میکروارگانیسم هایی که سلامت واژن و  PH  شیمیایی آن را حفظ می کنند . زمانی که  PH یا با کتری واژن تغییر می کند ، واژن برای عفونت هایی همچون عفونت های باکتریایی آسیب پذیرتر می شود .

یک عفونت باکتریایی واژن نشان می دهد که بعضی چیزها درحال برهم زدن توازن شیمیایی واژن است . پرداختن به این اصول موجب کمک به درمان و کاهش عود آن می شود .

بخوانید : درمان عفونت قارچی واژن

عفونت های باکتریایی واژن به ندرت باعث علائم جدی می شود ، بنابراین بسیاری از خانم هایی که می خواهند درمانهای خانگی را برای عفونت های باکتریایی واژن امتحان کنند ، می توانند با اطمینان این کار را انجام دهند .

علت طولانی شدن عفونت واژن

 اگرچه که در بعضی موارد علائم عفونت های باکتریایی واژن ، نیاز به درمان فوری پزشکی دارد . خانم هایی که گمان می کنند عفونت باکتریایی وازن دارند باید به پزشک مراجعه کنند اگر :

– آنها باردار هستند : عفونت های باکتریایی واژن با زایمان زودرس ، سقط جنین ، وزن کم هنگام تولد و دیگر مشکلات بارداری مرتبط است .

– آنها علائم دیگری دارند : احساس سوزش در طی دفع ادرار، درد شدید ، ترشح خون یا علائم مشابه ممکن است چیزی غیر از عفونت باکتریایی واژن را نشان دهد .درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

– آنها تب دارند : این همچنین نشانه ای برای عفونت های دیگر نیز می باشد .

آنها سوختگی یا خارش شدید دارند

– درمانهای خانگی ناموفق است : بعضی عفونت های دیگر می توانند علائم عفونت های باکتریایی واژن را تقلید کنند . این عفونت ها، بدون درمان بدتر می شوند .

– اگرچه مشکل عفونت های باکتریایی واژن است ولی آنها مطمئن نیستند : برای مثال خانم هایی با عفونت های قارچی راجعه ، باید قبل از شروع درمانهای خانگی به پزشک مراجعه کنند . بعضی شرکت ها در حال حاضر تست های واژینال را بدون نسخه می فروشند که ممکن است گزینه ای باشد برای خانم هایی که از علت علائم خودشان مطمئن نیستند .

درمان قطعی عفونت واژن با داروی گیاهی

در بسیاری از موارد پزشک به راحتی می تواند عفونت های باکتریایی وازن را تشخیص دهد . یک دوره کوتاه از انتی بیوتیک باید عفونت را رفع کند . این آنتی بیوتیک ها به ندرت اثرات جانبی قابل توجه ایجاد می کنند.

2- بدانید که رابطه  جنسی چگونه می تواند عفونت های باکتریایی واژن را ایجاد کند

عفونت های باکتریایی واژن می تواند بین شرکای جنسی گسترش پیدا کند . بنابراین خانمی که فکر می کند عفونت باکتریایی واژن دارد باید از رابطه  جنسی اجتناب کند یا با کاندوم رابطه جنسی ایمنی را امتحان کند تا اینکه عفونت از بین برود . اقدامات جنسی که توازن طبیعی باکتری های واژن را مختل می کند ، ممکن است باعث شیوع عفونت های باکتریایی واژن شوند . راهکارهایی که خطر ان را کاهش می دهد شامل :

-هرگز رابطه جنسی را از مقعد به واژن تغییر ندهید : این می تواند سبب انتقال مواد مدفوعی به واژن و عفونت باکتریایی واژن شود . قبل از انجام مقاربت از مقعد به واژن کاندوم را تعویض کنید و هرگز چیزی را که در مقعد بوده است ،  بدون شستن با صابون و اب گرم در واژن قرار ندهید .

– در طی رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید : زمانی که مایع منی با مایعات (ترشحات ) واژن مخلوط می شود ، ممکن است بویی بدتر از عفونت های باکتریایی واژن را تولید کند .درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

درمان خانگی عفونت دخترانه

– بلافاصله پس از مقاربت ادرار کنید : پس از دفع ادرار واژن و پرینه را با آب تمیز بشویید. در بعضی از خانم ها مایعات و نرم کننده های جنسی که  توازن حساس PH واژن را تغییر می دهد، ممکن است آن را نسبت به عفونت های باکتریایی واژن آسیب پذیرتر کند .

3- از روش های بهداشتی ایمن استفاده کنید

پوشیدن لباس زیر نخی قابل تنفس به حفظ بهداشت مناسب واژن کمک خواهد کرد زیرا عفونت های باکتریایی واژن می تواند باعث بوی بد نیز شود، بسیاری از خانم ها به اشتباه معتقدند که این مربوط به بهداشت نامناسب است که یک باور نادرست است .

واژن یک ارگان خودپاکساز است که نیازی به پاک کننده ، صابون یا معطرکننده ها ندارد . در حقیقت استفاده از این محصولات می تواند PH واژن را تغییر دهد . این سبب افزایش آسیب پذیری به عفونت های باکتریایی واژن می شود و ممکن است به خودی خود بوی بد تولید کند .

برای کاهش خطر و اجتناب از تشدید عفونت ایجاد شده :درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

– از استفاده از محصولات معطر برای واژن شامل تامپون و یا صابونهای خوشبوکننده اجتناب کنید .مارک های مختلف از صابونهای معطر و ایمن را می توانید به صورت آنلاین خریداری کنید .

– دوش (واژینال ) نکنید، چون می تواند توازن شیمیایی واژن را تغییر دهد و می تواند در آن از محصولات معطری استفاده شود که ممکن است باعث سوزش شود .

– واژن را فقط با آب بشویید و هرگز صابون وارد واژن نکنید . معمولا استفاده از صابونهای غیر معطر روی پرینه مانعی ندارد .

– لباس زیر نخی قابل تنفس بپوشید

– از جلو به عقب خشک کنید چون این  از فرستادن مواد مدفوعی به داخل واژن جلوگیری می کند . هرگز از اشیائی که داخل مقعد بوده است مثل ابزار جنسی در واژن استفاده نکنید

– اطراف واژن را خشک نگه دارید. از نشستن با مایو یا لباس زیر خیس اجتناب کنید و واژن را به آرامی پس از دوش گرفتن خشک کنید.

– قبل از دست زدن به واژن دستهای خود را بشویید مخصوصا اگر در حال وارد کردن اشیائی مثل تامپون یا فنجان قاعدگی هستید.

درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

4- یک پروبیوتیک را امتحان کنید

پروبیوتیک به بدن کمک می کند که باکتری های مفید را رشد بدهد . اینها می توانند باکتری های غیر سالم و قارچ ها همچون مخمر ها را شکست بدهند .

پروبیوتیک های طبیعی می تواند کلونی باکتری ها را  که واژن را سالم نگه می دارد ، حمایت کند . اینها شامل :

ماست

غذاهای تخمیری

بعضی پنیر های دلمه شده

یک مکمل پروبیوتیکی ام ممکن است همچنین کمک کننده باشد .

خانم هایی که درد مرتبط با عفونت های باکتریایی واژن را تجربه می کنند ، می توانند از تامپونهای پروبیوتیک خنک کننده استفاده کنند . بدین منظور ، خانم ها می توانند ماست ساده بدون طعم را در یک اپلیکاتور تامپونی فریز کنند و سپس آن را وارد واژن کنند . احساس خنکی به صورت موقت درد را کاهش می دهد و پروبیوتیک ممکن است با عفونت های زمینه ای نیز مبارزه کند .

5- درمانهای جایگزین را امتحان کنید

محققان به طور گسترده، قدرت پزشک محلی را برای مبارزه با عفونت های باکتریایی واژن جدی میگیرند . هر فردی ممکن است  بخواهد یکی از راهکارهای زیر را در نظر بگیرد

-سرکه سیب :

سرکه سیب ممکن است به توازن   PH واژن کمک کند . شستن پرینه با محلولی از دو قاشق غذاخوری سرکه سیب و یک فنجان آب دو بار در روز ممکن است علائم را کاهش دهد .

– عسل ، که یک پروبیوتیک ضد میکروبی طبیعی است ، ممکن است اپرات سرکه سیب را افزایش دهد . سرکه سیب در اشکال مختلف از جمله مکمل در دسترس است .

– سیر : بعضی محقیقات نشان می دهد که سیر یک آنتی باکتریال طبیعی است . افزودن آن به رژیم غذایی یا مصرف یک مکمل حاوی سیر می تواند خطر عفونت های باکتریایی واژن را کاهش دهد . در هر حال مهم این است که خورده شود . افراد نباید سیر را وارد واژن کنند چون پوست نازک آن را خواهد سوزاند .

پاکسازی واژن از عفونت

–  بوریک اسید :

خوردن سیر خطر عفونت های باکتریایی واژن را می تواند کاهش دهد زیرا می تواند به عنوان یک آنتی باکتریال طبیعی عمل کند . تحقیقات نشان می دهد که بوریک اسید می تواند با عفونت های باکتریایی واژن، بویژه در خانم هایی که عفونتهای راجعه دارند،  مبارزه کند .

در تحقیقی در سال 2009 ، محققان درمان آنتی بیوتیکی را با 600 میلی گرم از اسید بوریک که به طور مستقیم وارد واژن کردند، جایگزین کردند . خانم هایی که اسید بوریک استفاده کردند نسبت به کسانی که استفاده نکردند، میزان درمان بالاتری داشتند . مطالعه هشدار می دهد که در هرحال تحقیقات بیشتری برای تایید این درمان خانگی برای عفونت های باکتریایی واژن مورد نیاز است .

قبل اینکه شیافهای اسید بوریک را خریداری کنید ، اگر تمایل داشتید با یک پزشک مشورت کنید .

اینها شایع ترین عفونت ها هستند. با علائمی مانند خارش واژن، احساس سوزش، سوزش، ترشحات سفید رنگ و گاهی التهاب قابل تشخیص است. داروهای بدون نسخه برای عفونت های مخمری فراوانی وجود دارد. با این حال، در صورت تداوم علائم، مشورت با پزشک قابل درک است.

خانم های باردار نباید از درمانهای خانگی استفاده کنند .

-روغن درخت چای :

یک مجموعه محدود از تحقیقات نشان می دهد که استفاده زا روغن درخت چای ممکن است علائم عفونت های باکتریایی واژن را درمان کند . این ممکن است همچنین به برخی دیگر از عفونت ها مثل مخمر ها نیز کمک کند .

افراد می توانند به روغن درخت چای حساسیت داشته باشند. برای تست این واکنش، مقداری روی بازو بمالید اگر در طی 24 تا 48 ساعت واکنشی نداد ممکن است مفید باشد . در هر حال روغن می تواند بسوزاند . مهم است که مردم به خاطر داشته باشند که این برای خانم های باردار ایمن نیست . خانم هایی که قصد خرید درمان های درخت چای را دارند ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنند .

خطرات عفونت واژن در بارداری

عفونت های واژینال ذکر شده در این مقاله ممکن است اثرات بدی در افراد در طی بارداری داشته باشد .

بر اساس موسسه ملی بهداشت کودک و توسعه انسانی ، شرایط خاص می تواند عوارض خاصی را در طی دوران بارداری ایجاد کند . برای مثال :

– عفونت های باکتریایی واژن ممکن است شانس زایمان زودرس را افزایش دهد . 

– کلامیدیا می تواند شانس زایمان زودرس را افزایش دهد و باعث عفونت های چشمی یا پنومونی در نوزاد شود .

سوزاک می تواند سبب اتمام بارداری ، زایمان زودرس ،وزن کم هنگام تولد و همچنین عفونت های چشم و نابینایی در نوزاد شود .

– افرادی با هرپس تناسلی ممکن است عفونت را هنگام تولد به نوزاد منتقل کنند .

– تریکومونا می تواند سبب زایمان زودرس و یا وزن کم هنگام تولد شود.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور