ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

درمان سوزاک با انتی بیوتیک(دارویی وگیاهی)

درمان سوزاک چیست؟ قبل از یادگیری در مورد درمان های خانگی سوزاک در زنان و مردان، باید تعریف این عفونت را بدانید. گنوره به عنوان یک عفونت مقاربتی می باشد و می تواند در مردان و زنان رخ دهد. Neisseria gonorrhoeae باکتری است که مسئول این بیماری است.

تقریبا در همه موارد، این بیماری می تواند بر رکتوم، گلو و یا مجرای ادرار تاثیر بگذارد، هر چند که زنان نیز ممکن است برخی از علائم را در دهانه رحم خود ببینند.

علائم سوزاک

قبل از یادگیری درمان های خانگی برای سوزاک در مردان و زنان، باید در مورد این بیماری اطلاعات اولیه داشته باشید و بدین ترتیب نحوه جلوگیری از آن را به طور طبیعی یاد بگیرید.

درمان سوزاک

فرد مبتلا به سوزاک ممکن است علائم اولیه را متوجه نشود، اما بعضی از بیماران پس از 3 روز ابتلاء به این عارضه متوجه می شوند. با این حال، بیشتر علائم در هنگام بیماری اتفاق می افتد و شروع به ناراحتی می کند.
اولین علامت این بیماری این است که بیماران پس از ادرار در ناحیه آلت تناسلی خود درد احساس می کنند.

این درد در مردان معمول است و ممکن است پس از 3 روز پس از عفونت دیده شود و در برخی موارد، این علائ پس از 24 ساعت ابتلا به عفونت مشاهده می شود.
در موارد شدید سوزاک، آبسه ممکن است در مناطق آلوده دیده شود و بیماران ممکن است نیاز به انجام اقدامات جراحی داشته باشند.

علاوه بر این، خارش واژن ممکن است در زنان رخ دهد. در بعضی موارد، مردان نیز از این احساس خارش تناسلی رنج می برند.علاوه بر این، گاهی اوقات خون در ادرار، علائم رایج برای زنان و مردان است.

درمان سوزاک با انتی بیوتیک
چیز دیگری که باید درباره سوزاک قبل از شروع یادگیری در مورد درمان های خانگی بدانید این است که مشکل در ادرار کردن ممکن است یکی دیگر از علائم سوزاک باشد. این مسئله زمانی رخ می دهد که می خواهید ادرار کنید اما ادرار به طور طبیعی خارج نمی شود. مشکل ادراری باعث می شود افراد مبتلا به سوزاک احساس ناراحتی کنند.
همچنین، ادرار مکرر و سوزش دیگر علائم سوزاک است. این علائم اغلب هنگامی رخ می دهد که بیماری شروع به ایجاد اختلالات دیگر می کند. احساس سوزش زمانی رخ می دهد که افراد مبتلا به سوزاک شروع به ادرار کردن می کنند.

برخی از نشانه های دیگر سوزاک عبارتند از: از دست دادن اشتها، کاهش وزن، افسردگی و سردرد.در واقع، سوزاک حتی می تواند باعث ناباروری هم در مردان و هم در زنان شود. نشانه های بیماری 3-4 روز پس از آلودگی دیده می شود. علائم در مردان شامل نشتی از آلت تناسلی، التهاب لوله ها و همچنین ادرار دردناک می باشد.

زنان به علت ترشحات واژن، ادرار دردناک، خونریزی و حتی التهاب لگن را مشاهده می کنند.
سوزاک می تواند به صورت دهانی، از طریق مقعد و از طریق تماس با دستگاه تناسلی انتقال یابد. در صورت عدم درمان، باکتری هایی که مسئول این بیماری هستند می توانند به صورت همان زمان به سایر قسمت های بدن گسترش یابند.درمان سوزاکجلوگیری از سوزاک

قبل از یادگیری در مورد داروهای خانگی سوزاک و نحوه درمان آن در خانه، باید یاد بگیرید چگونه با استفاده از تکنیک های ساده از این بیماری جلوگیری کنید.
به طور منظم ورزش کنید و یک رژیم سالم داشته باشید تا سیستم ایمنی بدن قوی بماند. مقدار زیادی سبزیجات تازه و میوه به رژیم غذایی روزانه خود بیفزایید.
• از داشتن رابطه جنسی اجتناب کنید. اما گاهی با بوسیدن نیز این بیماری منتقل می شود مانند هپاتیت A
• به عشق خود وفادار باشید.
• اگر رابطه جنسی با شریک جنسی جدید دارید، از کاندوم برای محافظت از خود استفاده کنید. با این حال، باید به شرکای خود اطمینان داشته باشید.

درمان خانگی وگیاهی  برای سوزاک با نکات رژیم غذایی

یک رژیم سالم برای درمان علائم سوزاک مفید است. اجتناب از غذاهای تند به جلوگیری از التهاب و تحریک کمک می کند. علاوه بر این، یکی دیگر از داروهای خانگی برای درمان سوزاک، کاهش میزان مصرف چربی اشباع است. همچنین، محدود کردن مصرف غذاهای سرخ شده ، غذاهای پخته شده، محصولات لبنی و همچنین منابع گوشت چرب مناسب است.
یکی دیگر از داروهای خانگی برای حمایت از شما برای درمان سوزاک و رژیم غذایی سالم، افزودن غذاهای مغذی و همچنین محصولات غنی از چربی به برنامه رژیم غذایی شماست. برخی از غذاهای مغذی که باید بیشتر استفاده کنید، جو، سیب، انگور، انواع توت ها و هندوانه است. این غذاهای سالم به افزایش سطح مایع در بدن کمک می کند و به طور همزمان همه علائم عفونت سوزاک را کنترل می کند.

درمان سوزاک
سبزیجات غذاهای مغذی هستند و همچنین حاوی مقادیر زیادی آب هستند، بنابراین آنها یکی از بهترین درمان های خانگی برای سوزاک در مردان و زنان می باشد.
VI. نکات مراقبت روزانه در درمان خانگی برای سوزاک
به طور منظم به این نکات بپردازید تا از علائم سوزاک ای جلوگیری شود:
• تعداد شرکای جنسی خود را محدود کنید تا خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی کاهش یابد.
• سابقه جنسی شرکای خود را بشناسید و با افرادی که همواره شرکای مختلفی داشته اند، بیماری های جنینی داشته اند، داروهای داخل وریدی مصرف کرده اند رابطه برقرار نکنید.
• از تبادل مایعات بدن، به ویژه خون و مایع منی، اجتناب کنید زیرا آنها ناقل ویروس هستند. از کاندوم استفاده کنید؛ کاندوم یک راه حل تضمین شده برای مشکلات ایمنی جنسی است و همچنین خطر ابتلا به سوزاک، ایدز و سایر عفونت های منتقله از راه جنسی را کاهش می دهد.

آنتی بیوتیک ها تنها راه اثبات شده برای درمان با اطمینان و درمان سوزاک است . و با توجه به اینکه باکتری های ناشی از سوزاک سلولی به طور فزاینده ای در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند ، ارائه دهنده خدمات بهداشتی شما ممکن است به شما دستور دهد دو عدد آنتی بیوتیک را به طور همزمان مصرف کنید.

درمان خانگی وگیاهی

این آنتی بیوتیک ها معمولاً شامل موارد زیر هستند:

  • تزریق یک بار 250 میلی گرم سفتریاکسون (روسیفین)
  • 1 گرم آزیترومایسین خوراکی

اگر به سفتریاکسون حساسیت دارید ، پزشک ممکن است داروهای دیگری را تجویز کند.

  • آنتی بیوتیک ها: رایج ترین روش درمانی سوزاک ، استفاده از آنتی بیوتیک ها ، که شامل استفاده از تزریق سفتریاکسون است ، در ترکیب با دو قرص خوراکی که آزیترومایسین یا داکسی سایکلین هستند. این روش درمانی باید به صورت یکجا انجام شود تا موثر واقع شود. این روش درمانی همچنین خطر ابتلا به کلامیدیا را کاهش می دهد ، که اغلب در بیماران مبتلا به سوزاک رخ می دهد.
  • درمان دوگانه: سایر درمان های پزشکی برای سوزاک نیز شامل دوتایی درمانی با سفتریاکسون و آزیترومایسین است. دانشمندان همچنین در تلاشند تا واكسنی را برای جلوگیری از عفونت سوزاک انجام دهند.

اگر هنوز سه تا پنج روز بعد از اتمام درمان آنتی بیوتیکی علائم دارید ، با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود پیگیری کنید. ممکن است شما به یک آنتی بیوتیک یا یک درمان اضافی دیگر نیاز داشته باشید.

برای جلوگیری از انتقال عفونت به دیگران ، از تمام فعالیت های جنسی تا پایان درمان خودداری کنید و علائمی نداشته باشید. همچنین مهم است که شرکای جنسی شما نیز مورد آزمایش و معالجه قرار گیرد.

درمان سوزاک با انتی بیوتیک

درمان اولیه مهم است

در حالی که آنتی بیوتیک ها عفونت را پاک می کنند ، لزوماً هیچ یک از عوارضی را که در زیر مورد بحث قرار می گیرد برعکس نمی کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که هر چه سریعتر درمان آنتی بیوتیک را شروع کنید.

امیدوارم با استفاده از این مقاله بتوانید علائم سوزاک را بشناسید و در خصوص درمان خانگی سوزاک در مردان و زنان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

همچنین می توانید از صفحه بهداشت جنسی بازدید کنید تا بیشتر درباره درمان های خانگی برای سایر عفونت های منتقله از راه جنسی مطلع شوید.
پس از یادگیری بهترین درمان های خانگی برای سوزاک در زنان و مردان، اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه سریع و موثر از شر بیماری های دیگر منتقل جنسیت در خانه خلاص شوید، توصیه می کنم مقاله های دیگر در خصوص آن ها مطالعه کنید.

راهنمایی برای درمان یکی دیگر از بیماری های منتقله از راه جنسی 

داروهای خانگی برای سوزاک

مهمترین داروهای خانگی برای سوزاک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فلز روی

یکی از بهترین راه ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن و نگه داشتن بدن خود را در حال اجرا در یک دوره سالم روی است. این ماده معدنی ضروری می تواند تعداد آنتی بادی ها و گلبول های سفید را افزایش دهد و در عین حال به طور مستقیم بر عفونت باکتریایی سوزاک مؤثر باشد.

سیر

سیر و ماده مهم مهم آن ، آلیسین ، یکی دیگر از داروهای خانگی محبوب سوزاک است. این یکی از ضد باکتری ها به راحتی در دسترس و محبوب استغذاهایی که می توانید به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، و همچنین به نظر می رسد در آماده سازی های آشپزی همه کاره باشد. شما می توانید قدرت سیستم ایمنی بدن را به میزان قابل توجهی تقویت کرده و سوزاک را با مصرف طبیعی سیر درمان کنید یا خود را با عصاره سیر یا حتی سیر به شکل مکمل درمان کنید!

ویتامین سی

احتمالاً شنیده اید که ویتامین C یکی از بهترین راه ها برای بهبود سلامت سیستم ایمنی بدن است ، و هنگام بروز سوزاک ، هر چیزی که می تواند   مقاومت شما در برابر عفونت های باکتریایی را بهبود بخشد چیز خوبی است. بالا غلظت ویتامین C را می توان در میوه های مختلف و سبزیجات، به ویژه پیدا شده است اسفناج ، کلم بروکلی ، و مرکبات. ویتامین C که معمولاً به اسید اسکوربیک معروف است ، به عنوان یک آنتی اکسیدان نیز عمل می کند و می تواند به کاهش التهاب و ناراحتی ناشی از این بیماری کمک کند.

درمان سوزاک

سرکه سیب

این مقوی سلامتی همه کاره ، به ویژه قسمت سرکه مخلوط ، یک ماده ضد میکروبی و ضد باکتریایی  است ، بنابراین می توان از آن برای درمان مستقیم سوزاک استفاده کرد.  آیا در داخل مصرف و یا حتی به صورت موضعی (اعمال سیب در حمام و یا در یک تامپون سرکه سیب طبیعی)، این ماده می تواند به سرعت از بین بردن عفونت باکتریایی و جلوگیری از گسترش است. همچنین می تواند در کاهش التهاب و درد کمک کند.

آلوئه ورا

صبر زرد است  استفاده  برای مقاصد مختلف، و بسیاری از گونه های مختلف از این گیاه مفید است یک گونه خاص ،  Barbadensis milla ،  باید برای سوزاک استفاده شود ، زیرا دیگران می توانند باعث بیماری شوند یا عفونت را بدتر کنند. از آنجا که سوزاک به بسیاری از داروها مقاوم شده است ، داروهای گیاهی مانند آلوئه ورا اغلب به عنوان گزینه های مکمل یا جایگزین تجویز می شوند و آلوئه ورا در از بین بردن عفونت های باکتریایی و کاهش التهاب موفقیت چشمگیری نشان داده است.

روغن درخت چای

مشابه با سرکه سیب ، روغن درخت چای را می توان مستقیماً در تامپون قرار داد تا مستقیماً  به  باکتری های زنانی که از سوزاک مبتلا هستند حمله کند ثابت شده است که روغن درخت چای یک ماده ضد باکتری قدرتمند است که می تواند باکتری های سوزاک را خنثی کند و در عین حال مزایای دیگری نیز برای بدن به همراه دارد.

از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید

هنگام رنج از سوزاک ، التهاب و درد می تواند رابطه جنسی را بسیار ناخوشایند کند و حتی می تواند  شرایط را بدتر کند  علاوه بر این ، اگر با شریک زندگی جدید خود هستید ، خطر ابتلا به این بیماری را برای آنها به وجود می آورید ، و اگر شما و شریک زندگی تان هر دو از این بیماری رنج می برید ، شما این بیماری را مداوم می کنید و مشکل هر دو بدن را دشوارتر می کنید.

ورزش

فعال بودن  و تناسب اندام ، راهی مناسب برای سیستم ایمنی بدن است که بتوانید تمرین را نیز انجام دهید با ارتقاء جریان خون ، ترمیم و متابولیسم بالا ، ورزش باید بتواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند تا به طور مؤثر عفونت های باکتریایی مانند سوزاک را از بین ببرد.

مانگوستین

این میوه محبوب گرمسیری ، با نام علمی  Garcinia mangostana ،  برای معالجه سوزاک از نسل ها استفاده شده است. غلظت بالای ویتامین C و تنوع زیاد آنتی اکسیدان ها باعث می شود این میوه به عنوان یک مدافع قدرتمند  در برابر  عفونت های باکتریایی ایجاد شود.

اکیناسه

ده ها برنامه برای اکیناسه وجود دارد ، به دلیل خاصیت چشمگیر ضد باکتری و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن. اکیناسه همچنین در اکثر فروشگاه های مواد غذایی و فروشگاه های مواد غذایی سالم به راحتی قابل دسترس است. وجود دارد  تحقیقات  مطالعات حمایت از خواص ضد باکتری از این گیاه، و آن نشان داده شده است نه تنها عوارض بیماری کنترل نیست بلکه از بین بردن باکتری ریشه و محافظت از بدن را از عفونت بیشتر است.

اگرچه علائم همیشه شدید نیستند ، و درمان رسمی همیشه مؤثر نیست (سویه های سوزاک مقاوم به آنتی بیوتیک) ، مهم است که قبل از شروع درمان های جایگزین یا داروهای گیاهی برای یک بیماری مقاربتی با پزشک مشورت کنید. داروهای فوق پیشنهاداتی برای درمان های مکمل و راهکارهای خانگی است ، اما نباید به طور کامل جایگزین درمان آنتی بیوتیکی یا حداقل مشاوره پزشکی شود.

راه های پیشگیری

چند مورد احتیاط اساسی وجود دارد که می توانید برای پیشگیری از سوزاک یا هرگونه بیماری مقاربتی دیگر انجام دهید:

  • رابطه جنسی ایمن را تمرین کنید
  • هر زمان یک شریک جنسی داشته باشید
  • از کاندوم استفاده کنید

در آخر اینکه ، بسیار مهم است که در مورد STI با شریک جنسی خود صحبت کنید ، تا اقدامات احتیاطی بهتری انجام شود. همچنین برای جلوگیری از شیوع آن ، آگاهی در مورد سوزاک و سایر بیماری ها ضروری است.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور