ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

در 100اهمیت وتشخیص باکرگی دختران

درصد اهمیت وتشخیص باکرگی دختران

درصد اهمیت وتشخیص باکرگی دختران :آیا داشتن پرده بکارت به معنای باکرگی فرد است؟برخی از افراد بر این باورند که اگر پرده بکارت پاره شود دیگر باکره نیستند اما داشتن پرده بکارت و باکره بودن دو موضوع یکسان نخواهد بود.  برخی از افراد هستند که از همان ابتدا بدون پرده بکارت به دنیا می آیند. علاوه بر این فعالیت های مختلفی می تواند باعث پاره شدن پرده بکارت شود.  پس  تنها با نگاه کردن به ظاهر پرده بکارت نمی توانید بگویید فردی قبلا رابطه جنسی داشته است یا خیر.

میانگین سنی برای از دست دادن باکرگی چه سنی است؟

میانگین سنی که افراد در آن برای اولین بار رابطه جنسی را تجربه می کنند 17 سال است. گاهی از اوقات افراد در سنین مدرسه اینکار را انجام می دهند . تنها نیمی از دانش آموزان دوره دبیرستان  رابطه جنسی واژینال را تجربه می کنند. بیشتر نوجوانانی که رابطه جنسی داشته اند آن را به طور مکرر انجام نداده اند.  انتخاب اینکه فرد برای اولین بار چه زمانی رابطه جنسی داشته باشد تصمیم بزرگ  و البته شخصی است. افراد  به موارد مختلفی همچون مذهب، معنویات، اعتقادات اخلاقی، خانوادگی و شخصی، تمایلات، عشق و روابط فکر می کنند. دلیل شما برای برقراری ارتباط هر چه که باشد  باید منتظر بمانید تا از تصمیم تان مطمئن شوید.  خیلی از نوجوانانی که رابطه جنسی داشته اند ارزو می کنند بیشتر منتظر می ماندند. اگر در حال حاضر رابطه جنسی دارید و می خواهید اینکار را متوقف کنید پس دست به کار شوید. اینکه قبلا رابطه جنسی داشته اید بدین معنی نیست که آن را تکرار کنید. افراد در هر سنی می توانند روابط جنسی غیر اخلاقی را کنار بگذارند. برخی ها هم  نداشتن رابطه جنسی را برای اخر عمر انتخاب می کنند. این موضوع هم به خود شما و تصمیماتی که می گیرید بستگی دارد.  درباره اینکه افراد چه چیزی پشت سرتان می گویند نگران نباشید. وقتی باکرگی تان را از دست دادید باید به فکر اینده باشید.  اگر به اجبار رابطه جنسی را تجربه کرده اید اصلا خوب نیست. بهتر است کمی منتظر بمانید تا حالتان از لحاظ روحی بهتر شود.

اولین باری که رابطه جنسی را تجربه می کنید چه اتفاقی می افتد؟

همیشه اولین بار دشوار است. اما  یکی از مهم ترین بخش هایی که باید به هنگام برقراری رابطه جنسی مدنظر قرار گیرد استفاده از قرص های ضد بارداری و کاندوم برای پیشگیری از بارداری و انتقال بیماری های جنسی است.  وقتی باکرگی تان را از دست می دهید این اتفاقات برایتان می افتد.

تشخیص  باکرگی چگونه ست؟

اولین باری که از طریق واژن رابطه جنسی را تجربه می کنید ممکن است حالتان خوب باشد، نباشد یا هر دوی این احساسات را داشته باشید. برخی ها هستند که با ورود الت تناسلی یا انگشت به ناحیه واژن دچار خونریزی می شوند اما چنین شرایطی برای همه رخ نمی دهد. برخی از افراد هم هستند که به طور طبیعی بافت بیشتری در پرده بکارتشان دارند و این درد و خونریزی زمانی اتفاق می افتد که پرده بکارتشان شروع به کشیده شدن می نماید.  اگر درد و خونریزی بعد از اولین رابطه جنسی بهتر نشد،  می توانید با دست بافت های پرده بکارت را بکشید تا از دردش کمتر شود.  در موارد نادر فرد باید برای باز کردن پرده بکارتش از جراحی استفاده کند. اگر درباره پرده بکارت یا داشتن درد در طول رابطه جنسی نگران هستید با پزشک تان صحبت کنید. اگر واژن شما به اندازه کافی مرطوب و روان نباشد باز هم ممکن است در طول رابطه جنسی دید یا تحریکی را احساس کنید.  نداشتن  رطوبت زیاد در واژن طبیعی است و به این معنی نیست که مشکلی در شما یا همسرتان وجود دارد.

استفاده از روان کننده ها به شما کمک می کند رابطه جنسی راحت تری داشته باشید. بهتر است کمی منتظر بمانید تا واژن مرطوب شود. برای افرادی که رابطه جنسی از طریق واژن را تجربه می کنند همیشه درد وجود ندارد.  گاهی از اوقات اصطکاکی که در طول این رابطه ایجاد می شود  موجب بروز چنین دردی می گردد اما استفاده از روان کننده چنین مشکلی را حل می نماید. اگر در طول رابطه جنسی درد دارید بهتر است با پزشک تان مشورت نمایید. گاهی از اوقات این درد نشانه وجود مشکل در بدنتان است.  داشتن رابطه جنسی مقعدی برای اولین بار می تواند اسیب رسان باشد به خصوص اگر به درستی از روان کننده استفاده نشود. پوست مقعد بسیار حساس است و خودش مثل واژن فرایند روان سازی را انجام نمی دهد. پس استفاده از روان کننده اصطکاک را کاهش می دهد و از پاره شدن بافت های این ناحیه و بروز درد پیشگیری می نماید. ارام بودن در طول رابطه جنسی و انجام دادن اهسته اینکار به شما کمک می کند رابطه بهتری داشته باشید. برخی از افراد هیچ وقت احساسی که از رابطه مقعدی به دست می آورند را دوست ندارند حتی اگر همه چیز به درستی اجرا شده باشد.   هیچ کس نباید رابطه جنسی را داشته باشد که برایش دردناک است یا در آن احساس راحتی نمی کند. اگر چیزی ناراحت تان کرد بلافاصله دست از کار بکشید. اگر در طول رابطه جنسی درد دارید به آن ادامه ندهید.

زمانی که باکرگی را از دست می دهید می توانید باردار شوید؟

بله این موضوع هم امکان پذیر است. زمانی که مایع منی وارد واژن می شود احتمال بروز بارداری هم وجود خواهد داشت.  حالا مهم نیست اولین باری ست که رابطه جنسی دارید یا سال هاست چنین شرایطی را تجربه می کنید.  به خاطر داشته باشید که حتی چند اسپرم هم می تواند باعث بروز بارداری شود. به همین خاطر است که بیشتر افراد به هنگام برقراری رابطه جنسی از قرص های ضد بارداری و کاندوم استفاده می کنند. اگر می خواهید رابطه جنسی از طریق واژن داشته باشید،  استفاده از قرص های ضد بارداری بهترین روش برای بارداری است . اضافه کردن کاندوم به این شرایط محافظت بیشتری در برابر بارداری ایجاد می کند و به شما کمک می کند خود را در برابر بیماری های STD محافظت کنید.

آیا ممکن است الت تناسلی مرد در واژن جای نگیرد؟

بله این موضوع ممکن است اما زیاد شایع نیست. واژن یکی از اندام هایی است که انعطاف پذیری و کشش زیادی دارد. بیشتر واژن ها بین 3 الی 7 اینچ طول دارند.  این عضو از بدن در طول رابطه جنسی و به دنیا آمدن نوزاد می تواند بزرگ تر و عریض تر هم باشد. اما در برخی از شرایط نادر این احتمال وجود دارد که الت تناسلی نتواند در واژن قرار گیرد. اگر آلت تناسلی  به اعماق واژن برسد و به دهانه رحم یا سایر بخش ها بخورد ممکن است احساس درد یا ناراحتی داشته باشید.  با امتحان کردن پوزیشن های مختلف می توان از بروز چنین شرایطی پیشگیری کرد. همچنین می توان رابطه جنسی ارام تری داشت یا از طرف مقابل خواست که الت تناسلی اش را تا انتها وارد واژن نکند.

این موضوع ممکن است متفاوت از انتظاراتتان باشد:

از دست دادن باکرگی در برخی از کشورها صرف نظر از سن، تجربه و پژوهشی که انجام داده اید می تواند موضوع بسیار مهمی باشد.  اولین باری که رابطه جنسی برقرار می کنید ممکن است احساس ناراحتی داشته باشید، بسیار سرگرم شوید یا اصلا حس خوبی به این شرایط نداشته باشید. هیچ موضوع درست یا نادرستی برای داشتن رابطه جنسی وجود ندارد. گاهی از اوقات شمارش تعداد دفعاتی که فرد رابطه جنسی داشته است بسیار دشوار می گردد.  مهم نیست در فیلم های سینمایی چه دیده اید یا از دوستان تان چه شنیده اید، مواردی درباره رابطه جنسی هست که هیچ کس به شما نمی گوید.

مثلا اینکه بعد از رابطه جنسی چه اتفاقی می افتد یا ممکن است در طول این رابطه درد داشته باشید.  اگر بدانید در طول این رابطه واقعا چه اتفاقی رخ می دهد می توانید رابطه بهتری داشته باشید. اگر دو سوراخ در واژن وجود  دارد شما باید از طریق کدام یک از این سوراخ ها رابطه جنسی تان را ادامه دهید.  اجازه دهید برخی از این سوالات را با هم مرور کنیم و ببینیم چه پاسخی می توانیم به آن ها بدهیم.

پرده بکارت شما بخشی از بدنتان است که تصورات نادرست زیادی درباره آن وجود دارد. بیشتر افراد بر این باورند که باکرگی به معنای وجود پرده بکارت است. این موضوع اصلا درست نیست. پرده بکارت هر فردی با پرده بکارت فرد دیگر کاملا متفاوت است.  حالا می خواهد پرده بکارت دست نخورده باقی مانده باشد یا از طریق رابطه جنسی یا سایر فعالیت ها اسیب دیده می شود. این موضوع هیچ ربطی به باکره بودن یا نبودن شما ندارد. ب

ر اساس گفته های متخصصان، پرده بکارت یک  بافت نازک و بدون استخوان است که در دهانه واژن شما قرار دارد. در بیشتر موارد  پرده بکارت همان چیزی است که دهانه واژن را می پوشاند . دهانه واژن هم همان جایی است که خون پریود از آن خارج می شود. بافت های پرده بکارت شما ممکن است به خاطر خودارضایی، قرار دادن تامپون، رابطه جنسی واژینال یا دوچرخه سواری و غیره پاره شود. زمانی که صحبت از رابطه جنسی به میان می آید همه فعالیت ها در کانال واژینال رخ می دهد ( همان جایی که تامپون قرار می گیرد و خون دوران قاعدگی از آن خارج می شود).

پیشاب راه شما سوراخ کوچکی بالای دهانه واژینال است که ادرار از آن خارج می شود و در  دخول درگیر نیست.  اولین باری که رابطه جنسی را تجربه می کنید ممکن است واکنش های فیزیکی و احساسی زیادی داشته باشید که همه آن ها نرمال و طبیعی هستند.  زمانی که از روش های محافطتی استفاده کردید و مطمئن شدید 100 درصد برای اینکار آماده اید می توانید کارتان را شروع کنید. در ادامه مواردی را درباره از دست دادن  باکرگی بیان می کنیم که تا به حال هیچ کس بهتان نگفته است.

 

هر وقت که خواستید می تواند ظرز فکرتان را عوض کنید:

اجازه دهید این موضوع را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. فرض کنید شب شده و شما با همسرتان تصمیم گرفته اید یک رابطه جنسی خوب داشته باشید اما به ناگهان نظرتان عوض می شود.  شاید فکر می کنید هنوز وقتش نرسیده که چنین شرایطی را تجربه کنید. پس مشکلی نیست. شما هستید که باید این موضوع را تعیین کنید. می توانید نظرتان را درباره این موضوع هم عوض کنید و ببینید بعدا چه کاری می توانید انجام دهید. داشتن رابطه جنسی یک تصمیم دو طرفه است. پس شما 50 درصد در آن سهم دارید.  اگر دوست نداشتید می توانید رابطه جنسی نداشته باشید.

اگر باکره هستید برای هیچ کس اهمیتی ندارد:

بله این موضوع کمی عجیب به نظر می رسد. شاید فکر کنید همه درباره رابطه جنسی صحبت می کنند. همه دوستان تان اینکار را انجام می دهند. اما واقعیت چنین نیست.باکره بودن شما بیشتر از اینکه به اطرافیان تان ربط داشته باشد به خودتان مربوط است. پس این افکار را برای همیشه از ذهنتان خارج کنید. شما تنها فردی نیستید که پرده بکارت دارید.

از دست دادن باکرگی به همان معنایی که شما فکر می کنید نیست:

شاید به این فکر کنید که از دست دادن باکرگی به معنای داشتن رابطه جنسی از طریق واژن است. اما بارها و بارها در این باره صحبت کرده ایم و گفته ایم که فعالیت های مختلف هم می تواند بر روی پرده بکارت فرد اثر بگذارد.

خیلی ها هم هستند که اصلا علاقه ای به برقراری رابطه با مردها ندارند و در واقع هم جنسگرا هستند. در چنین شرایطی باز هم ممکن است رابطه جنسی را تجربه کنند. ایا به این افراد هم می توان باکره گفت؟  علاوه بر این فعالیت های دیگر همچون رابطه جنسی دهانی و مقعدی هم وجود دارد که بیشتر افراد آن را در زندگیشان تجربه می کنند.  چنین شرایطی بیشتر از رابطه جنسی واژنی مشکل ساز هستند و می توانند خطر ابتلا به بیماری های STD را افزایش دهند.

هر وقت که با فردی صمیمی شدید باید بدانید که این رابطه بر روی شما اثر میگذارد. پس فکر نکنید که از دست دادن باکرگی به یکباره رخ می دهد. این شرایط پیشرفت کننده است و شما به تدریج ممکن است باکرگی تان را از دست بدهید.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!