ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

خودارضایی باعث پاره شدن پرده بکارت می شود؟&

خودارضایی باعث پاره شدن پرده بکارت:استمناء (یا بازی با خود) خودارضایی زمانی است که قسمت های جنسی خود را به شکلی لمس کرده یا مالش می دهید.  این ممکن است به احساس خوبی به نام ارگاسم منجر شود.  پسران و دختران هر دو خودارضایی می کنند و می توانند ارگاسم داشته باشند.خودارضایی   ایمن ، سرگرم کننده و طبیعی است.  اینگونه است که یاد می گیرید این احساسات خوب را برای خودتان رقم بزنید.  بیشتر افراد به صورت خصوصی خودارضایی می کنند.  برخی از اینها بیشتر از دیگران این کار را می کنند.  مقدار زمانی که برای خودارضایی صرف کرده است برای همه متفاوت است.

فکر کردن در مورد چیزهایی که هنگام استمناء هیجان انگیز هستند کاملاً طبیعی است.  اینها تخیل نامیده می شوند.

الان بخوانید : سوالات پرده بکارت

اگر خودارضایی کنید ، می توانید به بدن خود بیاموزید که چگونه ارگاسم داشته باشد.  به این “آمدن” نیز گفته می شود.  معمولاً در اوج هیجان جنسی احساس لذت (مانند امواج ملایم فشار عضلات) است.  این احساس در اندامهای جنسی شروع می شود و در کل بدن به بیرون حرکت می کند.  معمولاً افراد در طول رابطه جنسی یا استمناء ارگاسم دارند.

این نگرانی کاملاً طبیعی است ، اما شایعات و اسطوره هایی که بین دوستان و در اینترنت پخش می شود می توانند ترس های غیر ضروری ایجاد کنند. درک آنچه ممکن است در طول و بعد از رابطه جنسی رخ دهد ، می تواند نگرانی های شما را کاهش دهد.

تعریف بکارت ساده نیست – جنس و بکارت می تواند چیزهای مختلفی را برای افراد مختلف معنی دهد.

وقتی افراد می گویند “باکره” ، آنها معمولاً به معنای شخصی هستند که رابطه جنسی نافذ و آلت تناسلی در واژن با شخص دیگری نداشته است. با این حال ، این فقط یکی از تعاریف بسیار ممکن است.خودارضایی باعث پاره شدن پرده بکارت

خودارضایی باعث پاره شدن پرده بکارت

خونریزی پرده بکارت چقدر است؟

سوالات مربوط به خونریزی  در طول ازاله و پارگی بکارت کاملا رایج هستند. با این حال؛ هیچ مقدار خاص و مشخصی  از خونریزی که قرار است در اولین تجربه جنسی شما  رخ دهد وجود ندارد.
معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود.لازم است این خون را از خون قاعدگی تمیز دهیم.خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است، لذا دیرتر لخته شده و سلول های واژینال در آن بسیار زیاد است در حالی که خون حاصل از پرده بکارت سریعتر لخته شده و حاوی مقادیر کمی سلول واژینال است.

لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند.

در بسیاری از موارد، مقدار کمی از لکه بینی، که در آن زنان متوجه چند قطره خون بر روی دستمال  خود و یا در دستمال کاغذی وجود دارد هیچ خونریزی شدیدی  را تجربه نمیکنند، اگر خونریزی به اندازه کافی سنگین وباعث خیس خوردن کل نوار بهداشتی شود با یک پزشک صحبت کنید.

دوشیزگی وباکره به چه معناست؟ باکره کسی ست که به هیچ عنوان رابطه جنسی نداشته است وپرده بکارت او سالم وبدون پارگی میباشد.

پرده بکارت یک فلپ چسبناک  کوچک وظریفی ست که 10تا20درصد دهانه واژن را بلوکه میکند وقسمتی از اندام تناسلی را پوشش مید هد ودر چهارمین ماه بارداری در99.9درصد جنین دختر تشکیل میشود.وبعد از تولد تا زمانیکه مقاربت ونزدیکی جنسی ویا نفوذ شیئ به واژن صورت نگرفته باشد پاره نمیشود.

دخترانیکه به طور فعال ورزش میکنندیا از تامپون استفاده میکنند ممکن است دیگر پرده بکارت نداشته باشند.هنگامیکه پرده بکارت پاره میشود ممکن است با درد و خونریزی همراه باشد.اگر پارگی پرده بکارت بدلیل نزدیکی جنسی نباشد ممکن است خودبخود به حالت عادی برگردد.

ترمیم پرده بکارت با لیزر

دربسیاری فرهنگها پرده بکارت با خلوص یک زن درارتباط است. پرده بکارت  غشایی بسیار حساس و نازک دارد و با کوچکترین تحریک اسیب پذیر می باشد.

گرچه تحریکات کوچک و مختصراسیب کامل به پرده بکارت نمی رساند ولی باعث خراشیدگی بکارت میشود وهمین اسیب جزئی  قابل تشخیص است و سبب حساس شدن آن و احتمال پارگی پرده بکارت وجود دارد.

خودارضایی باعث پاره شدن پرده بکارت

 

آیا خودارضایی باعث پاره شدن پرده بکارت  میشود؟

خود ارضایی در صورتیکه باعث ضربه مستقیم به پرده بکارت شود، می‌تواند باعث پارگی آن شود. ذکر این نکته ضروری است که پرده بکارت به طرق مختلف پاره می‌شود هرچند مقاربت متداول ترین راه آن است.خودارضایی باعث پاره شدن پرده بکارت

دختران فعال با ورزش‌هایی نظیر دوچرخه سواری، رقص، پریدن و سایر فعالیتهای فیزیکی بیشتر در معرض کشیده شدن و پارگی پرده بکارت قرار دارند. وارد کردن تامپون با نیروی کافی نیز ممکن است باعث پارگی شود. ضربه‌های شدید در منطقه مهبل مانند لگد خوردن می‌تواند باعث پارگی پرده بکارت شود.

باید توجه داشت که پارگی پرده بکارت تنها از طریق ضربه مستقیم به آن یا مقاربت اتفاق نمی افتد و جز به این دلیل هیچ مورد دیگری مثل سقوط از ارتفاع یا بلند کردن جسم سنگین،کوهنوردی و موارد مشابه نمی‌تواند علتی برای این پارگی باشد.

-همیشه با خودارضایی واستمنا پرده بکارت پاره نمیشود .اگر خودارضایی فقط با تحریک لبیاها وکلیتوریس باشد صدمه ای به بکارت وارد نمیشود ولی اگر با وارد کردن انگشت یا هر چیزی به داخل واژن امکان پارگی پرده بکارت وجود دارد.

یک نکته مهم اینکه هرگونه نزدیکی جنسی  ویا دستکاری بکارت حتی با انگشت حتی اگر پرده بکارت از نوع ارتجاعی باشد و پاره نشود توسط پزشک قابل تشخیص است. دختران بقدری از پارگی پرده بکارت ترس دارند که با کوچکترین اتفاق فکر می کنند که پرده آنها پاره می شود.

مثلا خودارضایی ،و حتی فشار آب هنگام شستن خود ولی باید به آنها گفت که احتمال صدمه دیدن پرده در اینگونه موارد کم است .بهترین راه تشخیص پارگی پرده بکارت معاینه توسط ماما یا پزشک متخصص زنان است .خودارضایی باعث پاره شدن پرده بکارت

نحوه تشخیص پرده بکارت پاره شده در کمتراز 72ساعت از روی لبه های پارگی پرده میتوان تشخیص داد.لبه های پارگی در پرده بکارت معمولا زخمی وقرمز رنگ بوده واثار خون مردگی دران مشاهده می شود.

بعد از 1هفته لبه های پاره شده از مخاط پرده بکارت پوشیده شده وبع از 2هفته لبه های زخم رها میشوند ولبه های پارگی ازاد هستند و ازهم باز شده اند وهیچ وقت بهم جوش نمیخورند .وهیچ علامت تشخیصی برای اینکه پرده بکارت چگونه پاره شده است وجود ندارد.

در سالهای اخیر اعمال جراحی وترمیمی پرده بکارت افزایش یافته است از انجا که روند رابطه جنسی قبل ازدواج زیادشده وسن ازدواج بالا رفته است بسیاری از زنان دست به ترمیم پرده بکارت خود میزنند.تا باعث ایجاد یک ورودی کوچک در واژن شود.ترمیم پرده بکارت معمولا زمانی انجام میشود که هیچ راه حل دیگری وجود ندارد ویک تصمیم کاملا خصوصی میباشد.خودارضایی باعث پاره شدن پرده بکارت

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

11 دیدگاه ها
 1. sogandnia می گوید

  من این حالت خون مردگی ک میگیدو دیدم ،بعد خودارضااییی ،ولی چیزی داخل نکرده بودم،حالا ینی چی شده؟ شمشما دقیقا کجای تهرانید،معاینه هم میکنید؟

 2. سالیا می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید من متاسفانه از ۹ سالگی بدون اینکه بدونم این کار اسمش خودارضاعیه انجامش میدادم تا حالا ک ۲۱ سالمه جوری بود ک هفته‌ای یک یا دوبار با مالش سریع یا فشار اب روی کلیتوریس خودمو ارضا میکردم بعضی متنا رو خوندم ک نوشته بود باعث پارگی پرده میشه خیلی نگرانم و ناراحتم میخوام عقد کنم ولی نمیتونم دکتر برم هیچوقت چیزی توی واژنم فرو نبردم ولی میترسم از مالش سریع مشکلی واسم درست شده باشه میشه بگید الان مشکلی هست یا نه؟؟ خیلی ناراحتم با اینکه ترکش کردم????????????

 3. Moha می گوید

  سلام من ۵ ماه پیش بدون اینکه بدونم اسم این کار خودارضایی هست این کارو انجام دادم
  با استفاده از انگشتام این کارو انجام دادم و با واژنم برخورد کرد
  من میدونم که پرده بکارت من پاره شده
  ولی میخام بدونم تو سن ازدواجم نمیتونم بچه دار شم
  یا مشکلات جنسی برام بوجود بیاد ؟
  من فقط یه بار دست ب این کار زدم و تا ۲ شب این کارو ادامه دادم و توی فضای مجازی متوجه معایب این کار شدم
  خیلی نگرانم و پیشمونم
  ولی دیگه سودی نداره

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر اصولا باعث نازایی نمیشود

 4. سحر می گوید

  سلام من موقع پریودی خود ارضایی داشتم از طرق فیلم و مالش سطحی چیزی داخل واژنم نکردم می خواستم بدونم آیا ممکنه پردم پاره شده باشه

 5. رویا می گوید

  سلام خسته نباشید من خود ارضایی میکردم الان ۱۳ سالمه من ۳ یا ۴ بار انگشتم را در واژن خود کردم ولی هیچ یک از این علائمی که میگید برای پارگی پرده بکارت در من ایجاد نشده ممنون میشم بگید الان من پرده دارم یا نه ؟

 6. kkjhhg می گوید

  سلام
  من حدود یک سال پیش ک از پرده بکارت خبری نداشتم خود ارضایی کردم البته خدارو شکر الان ترک کردم و توبه ولی نگرانم چون من برای ارضا شدنم از انگشت استفاده کردم????و از روی شورتم نصف بند انگشتم رو بردم تو ب طور مکرر
  الان میترسم بکارت نداشته باشم دکتر هم نمیتونم برم و اینکه درد و خون ریزی نداشت حالم بد هستش لطفا جون عزیز هاتون جواب بدین ممنان

 7. راحله می گوید

  سلام
  من الان ۱۶ سالمه و از ۱۳ سالگی حدود یه سال خود ارضایی میکردم که زیاد سمت محل پرده کار نداشتم اصلا نمیدونستم اسمش چیه یا بده الان میترسم که پرده نداشته باشم یه خواستگار دارم نمیدونم پرده دارم یا نه برای همین نمیدونم میتونم جواب مثبت بدم یا نه میشه بگید پردم سالمه یا نه چون خیلی میترسم

  1. کارشناس مامایی می گوید

   باید معاینه شوید باتعریف که نمیتوان نظر داد

 8. ماهور می گوید

  سلام
  من تازه خود ارضایی رو ترک کردم، و اینکه یک ماهی هست متوجه شدم که این عمل ناپسند خود ارضایی نام داره.
  من با فشار اب این کار رو انجام میدادم و هیچ شی یا چیزی وارد واژنم نشده و حتی از مالش هم استفاده نکردم و فقط فشار اب بوده
  مطالب زیادی رو مطالعه کردم
  الان نمیدونم ممکنه بکارت صدمه دیده باشه یا خیر¿
  چون با اینه که نگاه کردم شکل نامنظمی نداشت و مثل تصاویر بکارت هایی که دیدم نبود.
  اگر امکانش هست پاسخ بدید

 9. Nafas می گوید

  سلام خسته نباشین من ۱۶سالمه از۸سالگی تا۱۴سالگی خودارضایی میکردم بدون اینکه اطلاعاتی دربارش داشته باشم ی حتی اسمشم نمیدونستم ت ۱۴سالگی ی بار ک خودارضایی میکردم ی لخته خون اومدخیلی ترسیدم و از اون موقع تا الان اصلا خودارضایی نکردم اون موقع ۵روز اززمان اخرین پریودم میگذشت وفقط اون قطره خون بود و دیگه هیچی بکارتم آسیب دیده ی نه؟؟؟؟توروخدا جوابمو بدین????????????????من الان خواستگار دارم و میترسم ازدواج کنم خانوادمم رو این چیزا خیلی حساسن

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!