ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

عوارض ترمیم پرده بکارت( 1401)

پیش از اقدام به ترمیم پرده بکارت بخوانید! 

ترمیم پرده بکارت :

پرده بکارت چیست ؟

پرده بکارت یک غشای نازک است. اغلب قسمتی از دهانه واژن را می پوشاند. پرده بکارت بدون سوراخ زمانی است که پرده بکارت تمام دهانه واژن را بپوشاند .

در دوران بارداری این بافت با گلیکوژن ضخیم می شود. تگ‌های کوچک، یا آنچه به نظر می‌رسد گره‌هایی از مواد فیبری سفت هستند، به نام carunculae myrtiformes، بقایای پرده بکارت هستند که در زنان بالغ شناسایی شده‌اند .

پرده بکارت یائسه صورتی کم رنگ و نازک به دلیل کمبود استروژن است.

پاره شدن پرده بکارت نه فقط بعد از مقاربت، بلکه حتی اگر دختر فعالانه در ورزش، کارهای سنگین، دوچرخه سواری یا اسب سواری فعالیت داشته باشد ، بسیار طبیعی است. پرده بکارت بدون سوراخ شایع ترین نوع انسداد واژن است.

پرده بکارت بدون سوراخ چیزی است که یک دختر با آن متولد می شود. هیچ کس نمی داند چرا این اتفاق می افتد. مادر هیچ کاری برای ایجاد آن انجام نداده است.

این پرده یک غشاء نسبتا نازک و لاستیکی کشش‌دار است. در بیشتر پرده‌ها یک دهنه 1 تا 3 سانتی‌متر باز برای خارج شدن خون هنگام عادت ماهانه وجود دارد. اندازه بزرگی این دهنه و شکل آن در افراد مختلف متفاوت است. به طوری که در برخی دختران شکل یک حاشیه باریک را دارد اما در برخی دیگر به صورت هلالی شکل بوده و تقریبا نیم دهنه واژن را می‌پوشاند. ضخامت آن نیز در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

اگر کنجکاو هستید که ببینید آیا پرده بکارت دارید یا چه شکلی است، می توانید با یک آینه دستی و یک چراغ قوه به خانه نگاه کنید. اگر لابیای فرج خود را جدا کنید و به داخل مجرای واژن نگاه کنید، پرده بکارت ممکن است قابل مشاهده باشد. اگر نتوانستید پرده بکارت خود را پیدا کنید نگران نباشید، این چین پوستی کوچک است و در برخی موارد ممکن است اصلا قابل مشاهده نباشد.

انواع پرده بکارت

پرده بکارت حلقوی یا بیضی

رایجترین مدل هایمن، بکارت حلقوی است که به صورت یک دایره دور دهانه واژن را گرفته و مرکز آن خالی است. ممکن است دایره بزرگ و منفذ وسط آن کوچک و یا بالعکس باشد. حتی ممکن است پرده حلقوی دختران، به شکل بیضی باشد تا حلقوی. کشیدگی این بیضی می تواند به صورت افقی یا عمودی باشد.

پرده بکارت دیواره دار

این مدل هم شایع است البته نه به اندازه بکارت حلقوی. این نوع پرده بکارت، در واقع همان هایمن حلقوی است که در وسط منفذش یک دیواره از جنس بافت بکارت  ایجاد شده و حفره وسط را به دو نیم تقسیم کرده است. در واقع ظاهر آن به شکل یک پرده بکارت با دو منفذ در وسط است.

پرده بکارت غربالی

درصد کمی از انواع پرده بکارت، شبیه آبکش یا غربال هستند. یعنی به جای اینکه یک منفذ در وسط پرده وجود داشته باشد، هایمن تمام ورودی را پوشانده است. منافذ ریز زیادی عین سوراخهای آبکش در سرتاسر پرده هستند .

که کمک می کنند ترشحات واژن و خون قاعدگی از واژن مثل مدلهای قبلی هایمن، بتواند راحت خارج شود.
اگر سوراخهای پرده خیلی ریز باشند و ترشحات نتوانند به راحتی خارج شوند، دختران نیاز به کمک پزشکی دارند تا برش های کوچکی در هایمن ایجاد شود. این کار به خروج راحتتر خون کمک می کند و بکارت تان هم آسیب نمی بیند.

پرده بکارت هلالی

کسانی که پرده هلالی دارند، نیمه ی بالایی یا پایینی پرده بکارتشان را بافت هایمن و نیمه دیگر را منفذ یا حفره بکارت تشکیل می دهد. این مدل پرده بکارت چندان رایج نیست. برخی از زنان با پرده بکارت بسیار کوچک یا بدون پرده بکارت به دنیا می آیند. این کاملا سالم است و به این معنی نیست که آنها چیزی را از دست داده اند یا نیاز به مراقبت پزشکی دارند

پرده بکارت مسدود شده

این هایمن، کاملا ورودی واژن را پوشانده و هیچ حفره یا منفذی ندارد. بنابراین هیچ راهی برای خروج ترشحات واژینالی و پریودی نیست. برای همین به آن پرده بکارت مسدود می گویند. این نوع پرده خطرناک است. چون موقع پریودی، خون نمی تواند خارج شود و به تدریج به قسمتهای بالاتر یعنی رحم و لوله های رحمی وارد می شود.

ترمیم پرده بکارت چطوری انجام میشود ؟

پرده بکارت در تمدن انسانی به عنوان نشانگانی از پاکی و دست نخوردگی دختر تعریف شده است.  البته در نظر بسیاری از افراد این نوع نگاه مربوط به گذشته بوده و دیگر ملاک تشخیصی مناسبی به نظر نمی‌رسد.

 برای بسیاری از زوجین نیز موضوع بکارت از زمان نامزدی تا عقد موضوعی حساس و بحث برانگیز می‌باشد.  مراجع تقلید ترمیم پرده بکارت را به دلیل عورت نمایی برای غیر و همچنین فریب شوهر ممنوع اعلام کرده‌اند و حتی در مواردی شوهر می‌تواند امر نکاح را فسخ کند.

  اما در برخی جوامع غربی داشتن یا نداشتن پرده بکارت امری شخصی تلقی می‌شود و صحبت راجع به آن از سمت شوهر ممنوع است.

 با این حال موضوع اهمیت باکرگی زنان در ازدواج تنها به مسلمانان محدود نیست و در برخی جوامع غیر مسلمان نیز به آن اهمیت داده می‌شود.

پیش از اقدام به ترمیم پرده بکارت بخوانید!

با تمام این حرف‌ها مساله پرده بکارت و ترمیم آن در جامعه ما یک امر بحث برانگیز است و جای تامل بسیار دارد.  اگر پرده بکارتتان دچار آسیب شده، توصیه می‌شود که قبل از هر اقدامی با یک مشاور مامایی صحبت کرده و در مورد ترمیم آن  راهنمایی بگیرید.

به دلیل تفاوت در دیدگاه‌ها در چنین شرایطی مشاوره قبل از ازدواج ضرورت بیشتری پیدا می‌کند.

احتمال بازسازی خود به خودی پرده بکارت تنها در اطفال و دختران در سنین پایین وجود دارد.

 پس از عمل ترمیم بکارت، تشخیص آن توسط متخصص با توجه به نوع عمل، وضعیت بخیه و نوع پوست بیمار متفاوت خواهد بود.  معمولا عمل ترمیم پرده بکارت برای نوع ارتجاعی نتیجه خوبی نمی‌دهد.

 تشخیص سلامت انواع پرده بکارت، تنها توسط متخصص زنان و کارشناس مامایی قابل اطمینان است.

ورزش های سنگین مثل ژیمناستیک، اسب سواری و کاراته وآمیزش جنسی و مقاربت و دخول آلت مردانه – داخل شدن جسم خارجی در حال خود ارضایی – نداشتن پرده بکارت به صورت مادرزادی – عمل‌های لگنی وخیم به احتمال کم تصادف نیز می‌تواند سبب پارگی پرده بکارت شود.

آیا زمان پارگی پرده بکارت قابل تشخیص است؟

ترمیم پرده بکارتطی اولین دخول، پرده بکارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می‌شود، تنها تا ۲ هفته بعد از پارگی بکارت از روی نشانه‌های ظاهری می‌توان تاریخ دقیق آن را تخمین زد.  البته پزشک متخصص یا ماما تا یک ماه می‌تواند تاریخ پارگی را حدس بزند و بعد از آن دیگر به هیچ وجه زمان پارگی پرده معلوم نمی‌شود.

کپسول های ترمیم بکارت یا پرده بکارت مصنوعی

کپسول ترمیم بکارت در بازار موجود است تا در اولین رابطه جنسی نقش بکارت جعلی را ایفا کرده و خونریزی کند. با این حال ، موفقیت ، ایمنی و اثربخشی آنها تضمین نمی شود. آنها از غشای سلولز حاوی خون مصنوعی (معروف به رنگ تقلبی رنگ) ساخته شده اند.

برخی از زنان ادعا می کنند که کپسول بکارت های مصنوعی برای آنها کار کرده است ، در حالی که برخی دیگر می گویند که آنها موثر و قابل اعتماد نیستند. اگر به دنبال کپسول ترمیم  بكارت هستید ، شاید مایل نباشید امیدهای خود را بالا ببرید زیرا آنها بسیار قابل اعتماد یا موثر نیستند.

روشی کاملا موقتی که معمولا یک ساعت قبل از ازدواج صورت می‌گیرد. و به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست و جای ترمیم و جراحی بکارت را نمیگیرد. پرده بکارت مصنوعی یا کپسول پرده بکارت یک کپسول حاوی مایع قرمز رنگ و مشابه خون است.

زمانی که این کپسول درون واژن گذاشته می‌شود، لایه پوشاننده آن در اثر حرارت و رطوبت بدن به مرور تجزیه شده و مایع خون مانند درون آن از واژن خارج می‌شود.  این محصول اولین بار در چین ساخته شد و در کشورهایی نظیر مصر و کشورهای خاورمیانه با استقبال روبرو گشت.

روش ترمیم بکارت STID

. بیماران باید ابتدا با مشاور خود ملاقات کرده و ابتدا معاینه شوند . پس از معاینات مورد نیاز ، پزشک در مورد وضعیت شما با شما صحبت خواهد کرد و به شما می گوید که برای آماده شدن برای این روش چه کاری باید انجام دهید. جدیدترین متد ترمیم پرده بکارت روش STID است.  روش بخیه سه لایه‌ای لبه‌های بکارت می‌باشد.  در این روش لب‌های باقیمانده پرده بکارت با میکرو بخیه قابل جذب به هم فیوز می‌شوند.  ترمیم پرده بکارت با برداشتن لبه‌های پاره شده و ایجاد یک لایه ثانویه برای پوشش واژن صورت می‌گیرد.

بعد از حدود ۱ هفته لبه‌های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود ۲ هفته لبه‌های زخم تقریباً گرفته می‌شوند. این بخیه ها طی 15 تا 21 روز پس از عمل به طور کامل جذب می شوند.  اگر پرده بکارت ترمیم یافته باشد، مراحل فوق صورت نمی‌گیرد.  این خونریزی در بسیاری از فرهنگ‌ها نشانه باکرگی دختر تلقی می‌شود.

عوارض ترميم بكارت

 • شما به ندرت عوارض جانبی جدی هیمنوپلاستی را مشاهده خواهید کرد ، اما ممکن است هر یک از موارد زیر را تجربه کنید.
 • اگر احساس درد، بی حسی در حال افزایش یا احساس سوزن سوزن شدن در واژن دارید، نشانه آسیب عصبی است.
 • در صورت بروز تورم در ناحیه واژن، باید فوراً با جراح خود مشورت کنید. این می تواند یک عارضه جدی باشد. تورم نشانه نکروز پوست است که می تواند منجر به عوارض جدی شود. هرچه این بیماری زودتر مورد توجه و درمان قرار گیرد، بهتر است.
 • هماتوم و افزایش خونریزی – نیازی به نگرانی در مورد سطحی از خونریزی نیست. با این حال، با افزایش شدت خونریزی، این یک مشکل خواهد بود. زمانی است که هماتوم رخ می دهد. هماتوم درمان نشده می تواند باعث لخته شدن خون شدید شود و می تواند منجر به آمبولی شود. اگر هماتوم پس از عمل به خوبی درمان نشد، ممکن است لازم باشد که آن را جداگانه عمل کنید.

التهاب یا عفونت: بدلیل قرار گرفتن زخم جراحی در منطقه واژن که به طور مداوم در معرض الودگی با ترشحات واژن و مقعد است، التهاب ایجاد می‌شود.

سرگیجه و استفراغ: یک عارضه جانبی و عادیست که بعد از استفاده بیهوشی عمومی یا آرامبخش‌ها صورت می‌گیرد.

نتایج نامطلوب پس از جراحی: بدلیل نازک بودن لبه‌های پرده بکارت و باتوجه به شکل و ساختار پرده، ممکن است باعث ایجاد ترمیم ناقص حلقه بکارت شود.

کمی درد پس از عمل: ۲ تا ۳ روز پس از عمل درد و کبودی اطراف زخم و سوزش یا خارش وجود دارد.

خونریزی غیر طبیعی: بندرت ممکن است دچار خونریزی دراثر راه رفتن طولانی یا بد نشستن شوید.

ترشحات غیر طبیعی: حتما باید بعد عمل آنتی بیوتیک و داروی ضد قارچ تجویز شود.

ترمیم پرده بکارت یک عمل ظریف است و اگر جراحان بی تجربه این روش را انجام دهند ، میتواندعوارض جانبی جدی تری بدنبال داشته باشد.

اگر بیمار اقدامات احتیاطی و توصیه های پزشک خود را اعمال نکند ، ممکن است نتواند نتایج مطلوبی را از این روش بدست آورد. در بیشتر اوقات ، عمل با موفقیت انجام می شود. و ، تضمین می شود که خونریزی در حین رابطه جنسی پس از جراحی وجود داشته باشد و به افراد و روند بهبود آنها بستگی دارد.

اکثر بیماران گزارش می کنند که بعد از ترمیم پرده بکارت در هنگام مقاربت جنسی احساس گرفتگی و درد می کنند  . در مجموع ، بهترین کار این است که بیماران با پزشکان خود در تماس باشند و از توصیه های آنها پیروی کنند تا نتایج مورد نظر را بدست آورند.

التهاب یا عفونت پس از جراحی ممکن است برای هر خانمی اتفاق بیفتد که نتواند دستورالعمل ها را دنبال کند ، دستورالعمل ها را به اشتباه دنبال نکند ، یا بیماری های موجود مانند دیابت داشته باشد یا قبل از جراحی دچار عفونت واژن شود.

علت خونريزي بعد از ترميم بكارت

 • بخاطراستفاده از بخیه جذبی ، ممکن است منجر به خطر عارضه بعد از عمل ترمیم مانند خونریزی از زخم شود ، که احتمالاً در اثر راه رفتن زیاد یا سایر فعالیت ها ایجاد می شود. در بیشتر مواقع فرد بخاطر استرس زیاد دچار پریود زودهنگام میشود .
 • پس از جراحی ، خونریزی غیرطبیعی که ممکن است منجر به تشکیل لخته خون شود به ندرت اتفاق میوفتد و با کمتر از 1٪ از جراحی ها اتفاق می افتد. حداقل از 10 تا 15 روز قبل و بعد از جراحی برنامه ریزی شده باید از مصرف آسپرین و سایر داروهای ضد انعقاد خودداری شود.
 • اگر بعد از جراحی خونریزی بیش از حد از زخم جراحی رخ دهد ، دیگر هیچ هزینه ای برای خدمات و درمان این عارضه پس از جراحی به شما پرداخت نمی شود. اما اگر خونریزی یا عوارض دیگری به دلیل عدم رعایت دستورات پزشک اتفاق بیفتد ، بر این اساس هزینه از شما گرفته می شود.
 • پس از جراحی ، التهاب یا عفونت زخم ممکن است رخ دهد زیرا زخم جراحی در ناحیه دهانه واژن است و دائماً در معرض آلودگی مایع از مجاری واژن ، مجاری ادرار و مجاری (مدفوع) است.

آیا ترمیم پرده بکارت دردناک است؟

نه ، جراحی نباید دردناک باشد. یک بیمار به طور معمول تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد و باعث می شود کل عمل جراحی بدون درد باشد. با این وجود انتظار می رود بعد از جراحی مقداری احساس ناراحتی هنگام راه رفتن یا نشستن داشته باشید. به بیمارانی که تحت ترمیم بکارت قرار گرفته اند ، توصیه می شود از قرص های مسکن ساده برای تسکین درد و تورم پس از عمل ، که هر دو بعد از جراحی کاملاً طبیعی هستند ، استفاده کنند.

بهترین زمان مناسب براي ترميم بكارت

ترمیم پرده بکارت در هر زمان که بیمار تصمیم به انجام آن بگیرد ، فارغ از زمان پریود ، انجام می شود. ترجیح داده می شود که این کار بلافاصله پس از پریود انجام شود تا زمان بیشتری برای بهبودی قبل از شروع پریود بعدی داشته باشید.

ترمیم موقت بکارت بخیه زدن بخیه ها در طی 1-7 روز قبل از رابطه جنسی یا ازدواج است. توصیه نمی شود زودتر از 7 روز قبل باشد. در غیر این صورت بخیه های موقتی خود به خود حل می شوند. به همین دلیل ، این روش معمولاً 3 یا 5 روز قبل از مقاربت انجام می شود. با این حال ، انجام روش 7 روز قبل مانعی ندارد.

عملیات ترمیم بطور مداوم هایمن برای کسانی که یک ماه یا بیشتر برای ازدواج وقت دارند توصیه می شود. ترمیم دائم بکارت بصورت مستقل از تاریخ عروسی می تواند انجام شود. دیگر باز نمی شود.

ترمیم موقت بکارت با ایجاد بخیه های پنهان در قسمت پشتی بافت باقیمانده هیمن (روش “رشته کیف”) انجام می شود. به عبارت دیگر ، ورودی واژن مانند یک کیسه پلاستیکی کوچک می شود. بنابراین ، خونریزی در اولین تجربه جنسی رخ می دهد.

از نخهای مخصوص در ترمیم موقت بکارت استفاده می شود و با محکم کردن بخیه ها ، ورودی باریک می شود. به این ترتیب خونریزی در اولین مقاربت جنسی فراهم می شود. به عبارت دیگر ، هدف آن ایجاد خونریزی “تقلید از شب اول” است. خونریزی و درد بعضی اوقات کمی یا گاهی بیشتر است.

گواهی سلامت بعد از ترمیم

از نظر بعضی‌ها باید پیش از ازدواج، معاینات پزشکی جهت تشخیص بکر بودن دختر انجام شود و در نقطۀ مقابل افرادی معتقدند که دختران باید با از بین بردن پردۀ بکارت خود در نوجوانی، این نوع فرهنگ را نابود کنند.

پس از عمل ترمیم بکارت، تشخیص آن توسط متخصص با توجه به نوع عمل، وضعیت بخیه و نوع پوست بیمار متفاوت خواهد بود.  معمولا عمل ترمیم پرده بکارت برای نوع ارتجاعی نتیجه خوبی نمی‌دهد.

تشخیص سلامت انواع پرده بکارت، تنها توسط متخصص زنان و کارشناس مامایی قابل اطمینان است.

ورزش های سنگین مثل ژیمناستیک، اسب سواری و کاراته وآمیزش جنسی و مقاربت و دخول آلت مردانه – داخل شدن جسم خارجی در حال خود ارضایی – نداشتن پرده بکارت به صورت مادرزادی – عمل‌های لگنی وخیم به احتمال کم تصادف نیز می‌تواند سبب پارگی پرده بکارت شود.

سوالات درباره ترميم بكارت

توجه داشته باشید عمل ترمیم پرده بکارت در هیچ دانشگاهی درکشور ما آموزش داده نمی‌شود.  تنها در مواردی خاص پزشک قانونی عمل ترمیم بکارت را قانونی می‌داند.  بنابراین پزشکانی که عمل ترمیم پرده بکارت را انجام می‌دهند به صورت تجربی آن را یاد گرفته‌اند.  البته این عمل در کشورهای دیگر توسط جراح پلاستیک به عنوان عمل زیبایی انجام می‌شود.

زمان جراحی و مقاربت جنسی نیز برای گرفتن بهترین نتیجه بسیار مهم است. در صحبت‌های گروهی و در سایت‌های مختلف نظرات افراد در این زمینه کاملا ضد و نقیض به نظر می‌رسد.

ترمیم پرده بکارت

هر گونه سوال یا ابهامی در مورد پرده بکارت دارید با کارشناس مشاوره مامایی سرکار خانم علیزاده صحبت کنید.

ازینکه مقاله مارا خواندید سپاسگذاریم.

مجدداً، می توانید بررسی کنید که آیا پرده بکارت دارید یا خیر، و اگر نتوانید پرده بکارت را پیدا کنید، نگران نباشید. البته، اگر در مورد سلامت باروری خود نگرانی هایی دارید، همیشه می توانید با مامای خود صحبت کنید.احتمال بازسازی خود به خودی پرده بکارت تنها در اطفال و دختران در سنین پایین وجود دارد.

گواهی سلامت برای ازدواج ضروری است

در سراسر جهان، “گواهی باکرگی” را می توان پس از تایید پزشک مبنی بر سالم بودن پرده بکارت بیمار صادر کرد و گاهی اوقات به عنوان پیش نیاز ازدواج استفاده می شود. خیر گواهی سلامت بکارت جهت عقد ضروری نیست .

آزمایش باکرگی برای گواهی سلامت  در سراسر جهان، به ویژه در بخش‌هایی از آفریقا، آسیا و خاورمیانه انجام می‌شود. همچنین در کشورهای غربی مانند کانادا، اسپانیا، سوئد و هلند یافت شده است.

با این حال، بسیاری از متخصصان پزشکی معتقدند که آزمایش باکرگی غیرقابل اعتماد است و عواقب جدی برای دخترانی که در معرض آن قرار می‌گیرند، دارد.

گروهی بنا به اعتقاد یا فرهنگ خود، زنان و دختران را قبل از ازدواج «پاک» می‌طلبند و به دنبال آزمایش‌هایی به عنوان «اثبات» می‌گردند.

این عمل در کشورهایی مانند بنگلادش ممنوع است، اما در کشورهای دیگر مانند ایالات متحده قانونی است.

سازمان بهداشت جهانی تأیید کرده است که چنین “آزمایی” غیرعلمی است، حقوق بشر را نقض می کند و می تواند عواقب داشته باشد .

بیانیه‌ای که ماه گذشته توسط پزشکان، مدیران و سایر مدافعان منتشر شد، این عمل گواهی سلامت ازدواج را «وحشیانه، عقب‌مانده و کاملاً جنسیت‌گرایانه» محکوم کرد و افزود که «خوشبختانه بسیار نادر است و به تعداد کمی از بیماران مربوط می‌شود».

با این حال، امضاکنندگان گفتند که صدور چنین گواهی‌هایی می‌تواند برای کسانی که بدون آن با خشونت مواجه می‌شوند ضروری باشد.

در این بیانیه آمده است: «آنچه باید افکار عمومی را شوکه کند این نیست که پزشک چنین گواهینامه‌ای را بدون هیچ ارزش قانونی می‌نویسد، بلکه این است که در سال 2020 شرط باکرگی هنوز بسیار گسترده است.

اگرچه ایده پاره شدن پرده بکارت با از دست دادن باکرگی (بعد از رابطه جنسی) همراه است، اما این تنها راه برای کشش یا پاره کردن پرده بکارت نیست. در واقع، پاره کردن ناخواسته پرده بکارت توسط خانم‌ها از طریق ورزش‌های بدنی مانند دوچرخه‌سواری، اسب‌سواری، ژیمناستیک یا سایر ورزش‌های شدید بسیار رایج است. به همین ترتیب، خودارضایی، اسپکولوم های واژینال ، آسیب دیدگی یا استفاده از تامپون می تواند پرده بکارت شما را پاره یا کشیده شود.

شیاف هایمن چیست

صرف نظر از دلیلی که می خواهید بکارتان را دوباره به دست آورید ، کیت محصول به شما کمک می کند این احساس را داشته باشید و شریک زندگی شما نیز همین تجربه را دارد. از محصول شیاف پرده بکارت مصنوعی می توان برای مخفی نگه داشتن زندگی عشقی گذشته و نامزدی جنسی از شوهر آینده استفاده کرد.

استفاده از کپسول هایمن  مصنوعی آسان است و هیچ گونه آشفتگی ایجاد نمی کند. مزایای آن عبارتند از:

 • نیازی به مشاوره پزشک نیست
 • بدون عمل جراحی
 • استفاده آسان و راحت
 • مقرون به صرفه
 • عوارض جانبی ندارد
 • بکارت را بازیابی می کند
 • بدون بریدگی و درد
 • بدون دارو
 • محصول برای همه کار می کند

موارد احتیاطی که هنگام استفاده از کیت شیاف هایمن باید رعایت شود. کپسول هایمن فقط برای استفاده واژینال طراحی شده است.

مراقبت های بعد از ترمیم بکارت

 • آنتی‌بیوتیک‌ها، ضدالتهاب‌ها و ملین‌ها را طبق تجویز پزشک مصرف کنید تا درد محل برش را کاهش دهید.
 • یک یا دو روز پس از جراحی دوش بگیرید. برای جلوگیری از هر گونه عفونت، محل زخم را خشک کنید.
 • پس از جراحی حداقل 2 تا 3 روز از محل کار استراحت کنید.
 • حداقل برای 1 یا 2 دوره قاعدگی به جای تامپون از نوار بهداشتی استفاده کنید.
 • پوشش داخلی واژن را بلافاصله پس از جراحی تمیز کنید.
 • عدم مصرف الکل به مدت دو هفته
 • قبل و بعد از عمل حداقل دو هفته سیگار نکشید.
 • بعد از جراحی اجسام سنگین بلند نکنید یا فعالیت های سنگین انجام ندهید.

پریود شدن بعد از ترمیم پرده بکارت

در کدام مرحله از سیکل قاعدگی باید برنامه ریزی شود؟ مرحله سیکل قاعدگی برای جراحی مهم نیست. با این حال، پس از جراحی باید از استفاده از تامپون خودداری کنید، زیرا در غیر این صورت پرده بکارت جدید دوباره از بین می رود.

هیچ ارتباطی بین  جراحی هایمنوپلاستی  و سیکل قاعدگی وجود ندارد. هایمنوپلاستی در یک سطح بسیار سطحی انجام می شود، جایی که حتی کل واژن در ارتباط نیست. قطع چرخه قاعدگی به جنبه های مختلف دیگری بستگی دارد که به سختی ربطی به پرده بکارت یا حتی واژن دارد.

با تمام این حرف‌ها مساله پرده بکارت و ترمیم آن در جامعه ما یک امر بحث برانگیز است و جای تامل بسیار دارد.  اگر پرده بکارتتان دچار آسیب شده، توصیه می‌شود که قبل از هر اقدامی با یک مشاور مامایی صحبت کرده و در مورد ترمیم آن  راهنمایی بگیرید.

به دلیل تفاوت در دیدگاه‌ها در چنین شرایطی مشاوره قبل از ازدواج ضرورت بیشتری پیدا می‌کند.

ترمیم بکارت بدون عمل

قبل از هر چیز برای شما مهم است که بدانید جراحی ترمیم پرده بکارت چیست؟ بیایید و با ما بیشتر بدانید. پرده بکارت یک لایه نازک الاستیک به رنگ صورتی است که در ورودی واژن قرار دارد. تا زمان بلوغ به عنوان سد واژن در برابر عفونت ها عمل می کند. پارگی در این پرده بکارت در هر زمانی ممکن است رخ دهد که منجر به خونریزی می شود.

علل پارگی پرده بکارت همیشه به فعالیت های جنسی مرتبط است. اما لیستی از بسیاری از فعالیت های دیگر وجود دارد که ممکن است منجر به پارگی پرده بکارت شود.

ترمیم  بکارت  یک عمل غیر تهاجمی است که تحت بی حسی موضعی انجام می شود. با این حال، در شرایط جدی، این روش می تواند تحت بیهوشی عمومی نیز انجام شود. در این روش بازسازی پرده بکارت، جراحی با برداشتن لبه های پاره شده پرده بکارت شروع می شود.

پس از این مرحله برداشتن، پرده بکارت را می توان به یکی از سه روش بازسازی کرد.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

3 دیدگاه ها
 1. بهاره می گوید

  سلام ميشه كمك كنيد مي خواستم بدونم بكارتم سالمه يا نه عمل بكارت هزينه اش جقدى ميشه

 2. نگار می گوید

  سلام خسته نباشید من ۴ ماهه پیش رابطه داشتم بعد از یک ماه باز رابطه داشتم ۵-۶ بار الان میخوام ازدواج کنم میخوام ببرن پزشک قانونی میخواستم بدونم چه نوع عملی مشخص نمیکنه ک بکارت عمل شده؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   هر نوع7 ترمیم توسط پ قانونی قابل تشخیص خواهد بود

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور