ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

اندازه واژن :انواع واژن مشخصات یک واژن

رنگ طبیعی دستگاه تناسلی زنان

اندازه واژن :چه چيزي باعث ميشود ناحيه واژن بزرگ شود و آيا اين نرمال است؟

اندازه واژن

از پریود تا یائسگی چقدر است؟

ناحيه واژن شما منحصر به فرد است.واژن و يا دقيق­تر فرج و تمام اجزاء حالات و اندازه­ها و رنگ متفاوتي دارند.

بسياري از افراد درباره اين موضوع نگرانند که ناحيه واژني آنها نرمال به نظر نميرسد اما در واقع هيچ چيز نرمالي درباره اين ناحيه وجود ندارد تنها بخش نرمال چيزي­ست که براي شما نرمال است و اگر دچار درد و ناراحتي نباشيد احتمالا مشکلي وجود ندارد.

هنوز مطمئن نيستيد؟ نگاهي به اين تصاوير فرج­هاي واقعي بياندازيد تا متوجه شويد که نواحي تناسلي تا چه اندازه ميتوانند متفاوت باشند و ادامه اين مطلب را مطالعه کنيد تا اطلاعات بيشتري در اين زمينه به دست آوريد.

اندازه واژن

در فرهنگ عامه

فوپا اصطلاحي­ست که براي توصيف چربي اضافي در بالاي منطقه تناسلي مورد استفاده قرار ميگيرد يعني بالاي موهاي ناحيه تناسلي اما زير ناف.

فاصله ابتدای واژن تا دهانه رحم

همه افراد منحصر به فرد هستند ، اما به طور متوسط ​​، کانالهای واژن در حدود 3.77 اینچ (9.6 سانتی متر) عمق دارند. در این مقاله ، Flo آنچه را که بر عمق دستگاه تناسلی زنان تأثیر می گذارد خلاصه کرده است.

عمق واژن یک دختر چقدر است؟

اندام های تناسلی زنان شامل واژن ، تخمدان و رحم است. اندامهای جنسی خارجی به نام ولو (vulva ) نامیده می شود . فرج شامل دهانه واژن ، کلیتوریس و لبهای بیرونی و داخلی (به ترتیب لبهای بزرگ و لبهای کوچک) واژن است.

واژن یک گذرگاه ماهیچه ای بسته است که از فرج تا دهانه رحم (گردن رحم) گسترش می یابد. رنگ ، اندازه و شکل واژن متفاوت است. برخی از واژن ها تخم مرغی (تخم مرغی شکل) و کوچک و برخی بزرگ و استوانه ای هستند. رنگ واژن ها از صورتی قرمز تیره تا صورتی روشن متغیر است. یک مطالعه بزرگ بر روی زنان نشان داد که طول متوسط ​​واژن 3.77 اینچ (9.6 سانتی متر) و متوسط ​​دهانه واژن 1.14 اینچ (2.9 سانتی متر) عرض است.

صرف نظر از اندازه یا شکل واژن ، مهم این است که عملکرد طبیعی داشته باشد.

بیشتر بخوانید : ترمیم پرده بکارت

اندازه ميانگين  واژن چقدر است؟

زماني که افراد اصطلاح واژن چاق را به کار ميبرند آنها معمولا به ناحيه گوشتي بالاي لبه واژن بالاي لبه (برجستگي عانه) اشاره دارند و معمولا در اين ناحيه موهاي منطقه تناسلي قرار ميگيرد.

هدف اوليه آن ارائه محافظ براي شما و شريک جنسي­تان است تا استخوان لگن در زمان رابطه جنسي آسيب نبيند همچنين از ديگر آسيبها نيز جلوگيري ميکند.

اندازه برجستگي عانه به وزن کلي  و نوع بدن شما بستگي دارد افراد با انواع مختلف چربي را در نواحي مختلف جمع ميکنند  در نتيجه واقعا يک ميزان ميانگين وجود ندارد.

گاهي اوقات اين اصطلاح در اشاره به لبه­هاي بيروني گوشتي(لبه بزرگ) و يا پوست اضافه در ناحيه تناسلي بالايي (فوپا) مورد استفاده قرار ميگيرد مانند برجستگي عانه لبه­ هاي بيرونی و دروني انواع طبيعي مختلفي دارند که همگي نرمال هستند و به همين دليل فرج شما کاملا منحصر به فرد است.

اين مسئله در مورد ناحيه تناسلي بالايي نيز صدق ميکند اگرچه ناحيه زير ناف معمولا گوشتي و نر است در نهايت به وزن و نوع بدن شما بستگي دارد.

اندازه واژن

آيا اندازه برجستگي عانه ميتواند نوسان داشته باشد؟

برجستگي عانه يک ناحيه چربي­ست زماني که وزن شما بالا ميرود چربي بيشتري ميتواند در اين ناحيه تجمع يابد.

فاصله ابتدای واژن تا دهانه رحم

در برخي از موارد هورمون­ها نيز تاثيرگذارند شما ممکن است متوجه شويد که اندازه برجستگي عانه و ناحيه کلي واژن بر اساس چرخه قائدگي­تان تفاوت مييابد.

عوامل احتمالي عبارتند از:

 • بلوغ
 • پريود
 • بارداري
 • مرحله پيش از يائسگي
 • يائسگي

اگرچه هورمونها در اينجا نقش مهمي بازي ميکنند افزايش قابل­توجه وزن نيز معمولا به فاکتورهاي سبک زندگي مربوط است که شامل رژيم غذايي و فعاليت غذايي ميشود از هر سه زن دو نفر در آمريکا چاق و يا داراي اضافه وزن هستند با کشيده شدن پوست شما ممکن است تغييراتي را در بدن ببينيد که انتظارش را نداشتيد از جمله آنها ميتوان به بزرگتر شدن فرج اشاره کرد.

اين ناحيه حتي زماني که وزن قابل­توجهي را از دست ميدهيد همچنان ممکن است برجسته باقي بماند مگر اينکه وزن از دست رفته در ناحيه لگن باشد و برجستگي عانه ممکن است همچنان نسبت به قبل برجسته باقي بماند.

پوست ممکن است از طريق کاهش وزن هدف­مند به حالت قبلي خود بازنگردد روشهايي مانند جراحي باي­پس معده ميتواند يک حفره را ايجاد کند و يا اينکه باعث افتادگي پوست در ناحيه لگن شود.

اندازه واژن

آيا اندازه برجستگي عانه بر نوع لبه ناحيه تناسلي تاثير مي­گذارد يا خير؟

اگر شمادر ناحيه شکم وزن به دست بياوريد و يا از دست بدهيد ظاهر و حالت شکم تغيير ميکند و همين مسئله  در مورد فرج نيز صدق ميکند.

تغييرات وزن بر برجستگي عانه تاثير مي­گذارد و گاهي اوقات ميتواند بر تغيير لبه بيروني بيانجامد اگر شکل لبه بيروني تغيير کند فرج نيز ممکن است نسبت به قبل متفاوت به نظر برسد.

به عنوان نمونه ممکن است شما مشاهدات زير را داشته باشيد:

لبه ­های بيروني متورم­تر به نظر ميرسند لبه­هاي بيروني نسبت به قبل پايين­تر آويزان ميشوند.

لبه ­های دروني ديگر برجسته نيستند.

پرسش و پاسخ درباره اندام تناسلی زنان

راه­حل­هاي سلامت شريک جنسي

پاسخهاي خود ر از پزشک ظرف چند دقيقه در هر زمان به دست بياوريد

تفاوت بين برجستگي عانه ضخيم و فوپا چيست؟

اگرچه اين اصطلاحات اغلب براي اشاره به يک ناحيه پوست مورد استفاده قرار ميگيرند نميتوان آنها را به جاي يکديگر استفاده کرد.

برجستگي عانه ناحيه­اي­ست که مستقيما در بالاي لبه واژن قرار دارد نه بالاتر و نه پايين­تر اين جايي­ست که بيشتر موهاي ناحيه تناسلي در آن رشد مي­يابند.

ناحيه تناسلي بالاتر از طرف ديگر اساسا قسمت پايين شکم است اين ناحيه­اي­ست که بالاي موهاي ناحيه تناسلي و زير ناف قرار گرفته است.

برخي از افراد از اصطلاح فوپا براي توصيف پوست اضافه براي توصيف پوست اضافه در بالاي ناحيه تناسلي استفاده ميکنند به­خصوص اگر در بالاي برجستگي عانه آويزان باشد.

مشخصات یک واژن خوب

آيا ميتوان اندازه برجستگي عانه و يا ناحيه تناسلي بالايي را کاهش داد؟

اگرچه داشتن فعاليت بدني دائمي اغلب دسترسي­پذيرتر است اما مشخص نيست که آيا انجام اين کار به کاهش وزن در نواحي خاص مي­انجامد يا خير و تمام اين مسائل به وزن و نوع کلي بدن شما بستگي دارد.

به همين خاطر بسياري از افراد ليپوساکشن انجام ميدهند اين يک عمل جراحي­ست که براي حذف چربي اضافه در نواحي خاص به کار ميرود.

ورزش

ورزش منظم ميتواند باعث شود شما وزن اضافي را از دست بدهيد و حجم ماهيچه به دست آوريد ممکن است تعجب کنيد که متوجه شويد اندازه برجستگي عانه با کاهش وزن کاش مي­يابد.

شما همچنين مي­توانيد ورزش­هايي را انجا دهيد که منطقه پايين لگن را هدف قرار ميدهند ايجاد ماهيچه در قسمت پايين لگن ميتواند باعث شود برجستگي عانه به سمت بالا بيايد و ظاهري هموارتر داشته باشد.

علاوه بر ورزش کارديو منظم سعي کنيد تمرينهاي ماهيچه پاييني را نيز انجام دهيد و سه مجموعه را هر کدام 25 بار 4 بار در هفته تکرار کنيد.

کشش وي:اندازه واژن

بر روي پشت خود قرار بگيريد و پاها را مستقيم به بيرون بکشيد و دستان در بالاي سر قرار دهيد پاها را بالا بگيريد و سعي کنيد انگشتان پاي خود را لمس کنيد.

 • به موقعيت اوليه خود برگرديد
 • اين کار را دوباره تکرار کنيد
 • انجام تمرين بالا رفتن از کوه
 • در موقعيت شنا قرار بگيريد
 • به سرعت يک زانوي خود را به بالا به سمت قفسه سينه بياوريد و آن را پايين گذاشته و روي انگشتان قرار دهيد.
 • با زانوي ديگر نيز اين حرکت را تکرار کنيد
 • اين يک تکرار محسوب ميشود.
 • انجام دادن حرکت شناي بزرگ
 • کارخود را در موقعيت شنا آغاز کنيد
 • دو پاي خود را به بيرون بکشيد
 • اين کار را تکرار کنيد.

از دست دادن وزن و ايجاد ماهيچه زمان مي­برد در نتيجه شکيبا باشيد اگر ميتوانيد حداقل سه يا چهار ماه اين تمارين را انجام دهيد قبل از اينکه به اعمال جراحي پرهزينه روي بياوريد.

تشخیص اندازه واژن از چهره

شيوه­ های غيرجراحی

پيکرتراشي سرد  و پيکرتراشي واقعي هر دو چربيهاي ماندگار را هدف قرار ميدهند با اين حال آنها از تکنيکهاي غيرجراحي متفاوتي براي شکست سلولهاي چربي و تشويق بدن براي حذف طبيعي آنها استفاده ميکنند.

اين عملها بر روي برجستگي­هاي کم  بهترين کاربرد را دارند و راه­حلهاي کاهش وزن محسوب نميشوند و پوست اضافي را نيز حذف نميکنند.

اين عملها جراحي­هاي زيبايي در نظر گرفته ميشوند و تحت پوشش بيمه قرار نميگيرند.

شيوه­ های جراحی

براي انجام ليفت ناحيه تناسلي(منوپلاستي) جراح شما از ترکيبي از ليپوساکشن و تکنيکهاي برش براي حذف چربي­ها و پوست اضافي استفاده ميکند.

اين عمل اغلب همراه با عمل کاهش چربي­هاي شکم صورت ميگيرد هر دوي اين عملها زيبايي هستند و تحت پوشش بيمه قرار نميگيرد زمان بهبود شما به تکنيک­هاي دقيق مورد استفاده بستگي دارد جراح ميتواند به شما اطلاعات بيشتري درباره موارد مورد نتظار در زمان ريکاوري بدهد.

چه زماني بايستي به پزشک مراجعه کنيد.

رنگ طبیعی دستگاه تناسلی زنان

اگر شما درباره اندازه ناحيه تناسلي خود نگران هستيد به پزشک خود و يا يک ارائه­ دهنده خدمات درماي مراجعه کنيد آنها ميتواند به پرسشهاي شما پاسخ دهند و باعث ميشوند درباره ظاهر کلي خود احساس بهتري داشته باشيد.

اگر تمايل داريد اطلاعات بيشتري درباره اين کاهش بياموزيد. ارائه­دهنده خدمات درماني ميتواند شما را به يک جراح پلاستيک و يا ديگر متخصصين ارجاع دهد تا گزينه­هاي خود را مورد بحث قرار دهيد.

دیواره های واژن کاملاً کشسان بوده و دارای روگا هستند که یک سری برجستگی هستند. این بدان معناست که دیواره های واژن در هر زمان که نیاز باشد می توانند فرو ریخته یا بزرگ شوند. واژن می تواند به راحتی در هنگام رابطه جنسی یا هنگام زایمان کشیده شود. به دلیل این انعطاف پذیری ، واژن در یک اندازه خاص باقی نمی ماند و در صورت نیاز تغییر می کند.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور