ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

آیا بعد درمان زگیل تناسلی رابطه داشت ؟

آیا بعد درمان زگیل تناسلی رابطه داشت : زگیل های تناسلی زشت و آزار دهنده ، به نظر می رسد زگیل هرگز به اندازه کافی سریع از بین نمی رود.

زگیل ها به طور کلی بی ضرر هستند و اغلب به مرور زمان خود به خود از بین می روند ، اما ناخوشایند هستند و برخی مانند مواردی که در کف پا وجود دارد ، می توانند راه رفتن و ورزش را دردناک کنند. 

رابطه بعد از فریز زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی ممکن است جدید ، عودکننده باشند یا سال ها وجود داشته باشند. 

درمان زگیل های تناسلی اختیاری است. حتی اگر بسیاری از روش های درمانی مناسب برای زگیل های تناسلی وجود داشته باشد ، اما بیشتر عفونت های زگیل تناسلی دیر یا زود خود به خود از بین می روند. با این حال ، بسیاری از افراد مایل به درمان آنها هستند زیرا زگیل ممکن است ناخوشایند و / یا ناراحت کننده باشد.

هدف از درمان باید از بین بردن زگیل های تناسلی قابل مشاهده و از بین بردن علائم آزار دهنده باشد.

چندین روش درمانی در دسترس است و هیچ درمانی برای همه افراد یا همه زگیل ها ایده آل نیست.

علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در زنان چیست

عواملی که ممکن است در انتخاب روش درمانی تأثیر بگذارد شامل اندازه ، محل و تعداد زگیل ها ، تغییر در زگیل ها ، ترجیح بیمار ، هزینه درمان ، راحتی ، عوارض جانبی احتمالی و تخصص ارائه دهنده خدمات بهداشتی است. 

تمام گزینه های درمانی شامل برخی اشکالاتی مانند درد ، ایجاد زخم احتمالی و هزینه است. بعلاوه ، بعضی از زگیل هایی که در ابتدا پاک شده اند ، در بعضی از افراد ممکن است عود داشته باشند که به معنای بازگشت برای درمان بیشتر است. 

طول عمر ویروس زگیل تناسلی

اگر در طی 4-6 هفته پاسخ قابل توجهی به درمان HPV وجود نداشته باشد ، باید یک تشخیص جایگزین ، تغییر روش درمان در نظر گرفته شود.

گزینه درمانی هرچه باشد ، در اینجا چند نکته مهم برای یادآوری وجود دارد:

 • توصیه می شود قبل از شروع درمان زگیل های تناسلی به مشاوره پزشکی مراجعه کنید.
 • در مورد درمان ، از جمله هزینه ها و فواید احتمالی و همچنین هرگونه عوارض جانبی ، از پزشک توضیح بخواهید.
 • حتماً از دستورالعمل های پیگیری ، مانند اینکه در مورد ناراحتی چه کاری باید بکنید و چه موقع به دنبال کمک باشید ، آگاه شوید.آیا بعد درمان زگیل تناسلی رابطه داشت
 • صبور باشید – درمان اغلب چندین بازدید و روشهای مختلف طول می کشد.
 • در صورت بارداری ، به پزشک اطلاع دهید تا بتواند روش درمانی مناسب را انتخاب کند.
 • از درمان های بدون نسخه که مخصوص زگیل های تناسلی نیست استفاده نکنید (به عنوان مثال روش های درمانی زگیل روی پا یا دست). این موارد برای پوست حساس دستگاه تناسلی نیستند و می توانند آسیب بیشتری به پوست شما وارد کنند.
 • برای محافظت از ناحیه تحت درمان پوست از اصطکاک و کمک به بهبود آن توصیه می شود از تماس جنسی با ناحیه آلوده در طی درمان خودداری کنید.
 • حمام های آب نمکی در طول درمان به تسکین و التیام ناحیه دستگاه تناسلی کمک می کنند. دو مشت نمک ساده در هر حمام یا دو قاشق غذاخوری در یک کاسه بزرگ ، ترجیحاً دو بار در روز.
 • زیلوکائین (2٪ ژن لیگنوکائین) یک بی حس کننده موضعی مفید برای قرار دادن نواحی خام دو دقیقه قبل از دفع ادرار یا حرکت روده است.آیا بعد درمان زگیل تناسلی رابطه داشت
 • عفونت برفک (مخمر) شایع است ، و اغلب درمان برفک همزمان با درمان زگیل ها بسیار مفید است.
آیا بعد درمان زگیل تناسلی رابطه داشت

پماد برای درمان زگیل تناسلی

به یاد داشته باشید که همه این گزینه های درمانی ممکن است در دسترس نباشد و یک برنامه درمانی باید با  پزشک  در میان گذاشته شود .

انتخاب هرچه باشد ، به یاد داشته باشید که درمان های هفتگی معمولاً مورد نیاز است و ممکن است مدتی طول بکشد تا زگیل برطرف شود. در حال حاضر هیچ درمانی تضمین نمی کند که زگیل برای همیشه از بین رفته است. همچنین به خاطر داشته باشید که زگیل معمولاً با گذشت زمان و بدون درمان از بین می رود. 

 • محلول پودوفیلوتوکسین (Condyline) درمانی است که بیمار برای زگیل های دستگاه تناسلی خارجی استفاده می کند ، فقط برای پوست آلت تناسلی خارجی توصیه می شود زیرا در صورت استفاده از چین و چروک های پوستی مانند زیر پوست ختنه روی آلت تناسلی یا پوست مجرای (ناحیه اطراف دهانه واژن) می تواند تحریک کند. ) در بارداری منع مصرف دارد.
 • کرم Imiquimod (Aldara) درمانی است که بیمار از آن برای زگیل های دستگاه تناسلی خارجی و پریانال استفاده می کند. استفاده از آن آسان و در صورت رعایت دستورالعمل ها ایمن است. در بارداری توصیه نمی شود.
 • کرایوتراپی (یخ زدن زگیل با نیتروژن مایع) توسط یک پزشک بهداشتی آموزش دیده قابل انجام است.
 • تری کلرواستیک اسید (TCA) ماده شیمیایی است که توسط یک پزشک آموزش دیده در سطح زگیل اعمال می شود. 
 • لیزر درمانی (استفاده از نور شدید برای از بین بردن زگیل) یا جراحی (قطع زگیل) این مزیت را دارد که در یک بار ویزیت از شر زگیل خلاص شوید. درمان با لیزر می تواند گران باشد و ارائه دهنده خدمات بهداشتی باید در این روش ها به خوبی آموزش ببیند. عود ممکن است رخ دهد.
آیا بعد درمان زگیل تناسلی رابطه داشت

درمان زگیل تناسلی با سرکه سیب

توصیه شده ترین روش برای درمان زگیل با سرکه سیب نسبتاً ساده است. شما تنها به یک تکه پنبه، آب، سرکه سیب و نوار یا بانداژ نیاز دارید.

 1. دو قسمت سرکه سیب را در یک قسمت آب مخلوط کنید.
 2. یک تکه پنبه را به محلول آب سرکه آغشته کنید.
 3. پنبه را مستقیماً روی زگیل بمالید.
 4. پنبه به همراه نوار یا بانداژ را یک شب روی زگیل نگه دارید (یا در صورت امکان بیشتر).
 5. پنبه و بانداژ یا نوار را برداشته و دور بریزید.
 6. این عمل را تا زمان از بین رفتن زگیل هر شب تکرار کنید.
 • درمان زگیل تناسلی با آلوئه ورا

ژل گیاه آلوئه ورا را روی زگیل های تناسلی بمالید. این کار را تا درمان بیماری انجام دهید.

 • روغن پونه کوهی: پونه کوهی هم خانواده سبزی نعنا است. این گیاه برای دفع ویروس HPV و از بین بردن زگیل ها مؤثر است. بهتر است برای جلوگیری از سوزش، روغن را رقیق کرده سپس استفاده کنید.

درمان زگیل تناسلی با زردچوبه

زردچوبه آنتی اکسیدان مفیدی است. این آنتی اکسیدان طبیعی، ویروس بیماری را از بین می برد. این گیاه پرخاصیت برای درمان سرطان رحم نیز مؤثر است.

 • درمان زگیل تناسلی با ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان را خوب له کنید و روی زگیل های تناسلی بمالید.

 • درمان زگیل تناسلی با پوست درخت بید

برای از بین بردن زگیل های تناسلی، استفاده از پوست درخت بید مفید است. قسمت داخلی پوست درخت بید را روی زگیل ها بگذارید و با باند ببندید.

 • درمان زگیل تناسلی با جوش شیرین

جوش شیرین و روغن کرچک را با هم مخلوط کنید تا خمیری شوند. خمیر را روی زگیل ها بگذارید و با باند ببندید.

 • درمان زگیل تناسلی با الکل

به مدت 30 روز الکل بهداشتی را روی زگیل های تناسلی بمالید. درمان بیماری در این روش به اندازه زگیل ها بستگی دارد.

آیا بعد درمان زگیل تناسلی رابطه داشت

زگیل تناسلی در زنان چه عوارضی دارد

پس از پاک شدن زگیل های تناسلی قابل مشاهده ، ارزیابی پیگیری لازم نیست.

عود (بازگشت زگیل) بیشتر در 3 ماه اول اتفاق می افتد. ارزیابی پیگیری 3 ماه پس از درمان ممکن است برای اطمینان از عدم وجود زگیل های مداوم یا جدید مفید باشد. غربالگری منظم دهانه رحم توصیه می شود ، صرف نظر از اینکه زگیل تناسلی دارند یا نه.

هر کسی که دارای زگیل تناسلی است باید با پزشک خود در مورد وجود سایر عفونتهای مقاربتی در ارتباط باشد و از این فرصت استفاده کرده و یک بررسی کامل سلامت جنسی را انجام دهد.

 ایا زگیل تناسلی منجر به سرطان دهانه رحم می شود؟

برخی از انواع HPV با تغییرات غیرطبیعی سلول در دهانه رحم مرتبط است که خطر ابتلا به لکه های غیر طبیعی دهانه رحم و ایجاد سرطان دهانه رحم را افزایش می دهد. 

با این حال ، تعداد بسیار کمی از افراد مبتلا به عفونت HPV در معرض ناهنجاری های اسمیر دهانه رحم یا سرطان دهانه رحم هستند. HPV یک عفونت شایع است و اغلب توسط سیستم ایمنی بدن خود ما برطرف می شود.

انواع HPV مرتبط با سرطان گردن رحم معمولا به همان نوع از HPV که باعث  زگیل تناسلی میشود.

 زنانی که دارای زگیل های تناسلی است ، مانند هر فردیکه حتی از نظر جنسی فعال بوده است  ، باید به طور منظم آزمایش های غربالگری / اسمیر دهانه رحم را انجام دهد.

واکسیناسیون HPV و انجام غربالگری منظم دهانه رحم بهترین محافظ در برابر سرطان دهانه رحم است. 

غربالگری دهانه رحم (که به آن پاپ اسمیر نیز گفته می شود) ، همراه با آزمایش HPV DNA در صورت وجود ، یک ابزار غربالگری برای تشخیص تغییرات اولیه در دهانه رحم است که اگر درمان نشود یا نادیده گرفته شود ، می تواند در طی سالها به سرطان تبدیل شود. 

غربالگری دهانه رحم سلول های غیر طبیعی موجود در سطح دهانه رحم را تشخیص می دهد. تقریباً همیشه با تشخیص و درمان به موقع بافت غیر طبیعی دهانه رحم می توان از سرطان جلوگیری کرد.

آیا بعد از درمان زگیل تناسلی میتوان رابطه داشت

بسته به وضعیت منحصر به فرد شما ، ممکن است منطقی باشد که به همسر خود بگویید که چه اتفاقی افتاده است و در بعضی موارد ممکن است به شما توصیه شود که مدتی از رابطه جنسی خودداری کنید. این یک مسئله واقعا مشکل است ، بنابراین صحبت کردن با پزشک شما می تواند کمک بزرگی باشد.

در ضمن ، مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید که آیا می خواهید بعد از تشخیص HPV در مورد زندگی جنسی خود چه کاری انجام دهید.

زگیل تناسلی در بارداری

برای خانم های باردار ممکن است هنگام زایمان زگیل های دستگاه تناسلی به نوزادان خود منتقل شود ، اما این موارد نادر است. اگر باردار هستید با مامای خود صحبت کنید اگر فکر می کنید ممکن است زگیل تناسلی داشته باشید. 

آنها می توانند به شما توصیه کنند که از کدام روش درمانی استفاده کنید ، زیرا همه روش های درمانی مناسب برای زنان باردار مناسب نیست.آیا بعد درمان زگیل تناسلی رابطه داشت

گالری عکس زگیل تناسلی زنان

آیا بعد درمان زگیل تناسلی رابطه داشت

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور