ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

وزن جنین در هفته 28 بارداری (حرکت جنین )

در هفته 28 بارداری چی بخورم

وزن جنین در هفته 28 بارداری : در هفته 28 شما اکنون وارد سه ماهه سوم بارداری خود می شوید. اگرچه بارداری 12 هفته دیگر به طول می انجامد ، اما باید آمادگی خود را برای ورود نوزاد آغاز کنید. در اینجا آنچه در هفته 28 بارداری پیش می آید:

هفته 28 بارداری یعنی چند ماهگی

در این مرحله ، جنین شما کاملاً رشد کرده است. اندام ها ، بافت ها و اعصاب او همچنان در حال رشد هستند ، اما او در حال حاضر دارای تمام سیستم های لازم برای زنده ماندن در خارج از رحم است.

در اواخر بارداری ، نوزادان شروع به تشخیص صداها و صداهای آشنا می کنند.وزن جنین در هفته 28 بارداری

همانطور که بیشتر و بیشتر وقت خود را صرف استراحت می کنید ، از این زمان برای صحبت با نوزاد ، آواز خواندن و برقراری ارتباط قبل از زایمان استفاده کنید.

وزن جنین در هفته 28 بارداری

وزن جنین در هفته 28 بارداری

کودک شما تقریباً به اندازه یک نارگیل است. این بدان معناست که وزن او در حدود 2 و یک چهارم پوند (1 کیلوگرم) است. از سر تا پا ، اندازه او تقریباً 15 اینچ (38 سانتی متر) است.

نوزاد از چند ماه آینده در وضعیت D قرار می گیرد. نوزاد مورب است و سر احتمالاً به سمت ران چپ شما و صورت به سمت باسن شما است. این به عنوان قسمت قدامی راست عقبی شناخته می شود. اگر کودک رو به ران راست شما قرار دارد ، به عنوان قسمت قدامی چپ عقبی شناخته می شود.

چشم جنین هنوز در حال رشد است و در این مرحله ، نوزاد در صورت زایمان زودرس قادر به دیدن است. مراحل مهم رشد مغز در این مرحله اتفاق می افتد. بخش هایی از مغز که به سمت آگاهی حرکت می کنند شروع به کار می کنند.

نوزاد در حال حاضر در موقعیت مناسب برای زایمان قرار می گیرد. اگرچه ممکن است نوزاد در داخل رحم بچرخد و موقعیت خود را تغییر دهد ، اما بیشتر اوقات سر خود را به سمت پایین و پاها رو به بالا صرف می کند و فشار بیشتری به دیافراگم شما وارد می کند. این می تواند ناخوشایند باشد زیرا نوزاد هر بار که پاهایش را دراز می کند به دیافراگم شما فشار می آورد.

این ممکن است برای شما ناراحت کننده باشد و سوزش معده موجود را تشدید کند . وزن جنین در هفته 28 بارداری

چرا بعضی روزها حرکت جنین کم میشود

نوزاد شما همچنین ممکن است بریچ (باسن پایین) (بریچ تک پا -20٪ ، فرانک بریچ-50-75٪ ، بریچ کامل -5-10٪) تا 75٪ خود به خود تا هفته 38 تغییر کند ، اما خیلی زود است در حال حاضر نگران آن باشم.

موقعیت بریچ زمانی اتفاق می افتد که سر نوزاد رو به بالا ، به سمت قفسه سینه شما باشد ، و پاها و قسمت پایینی او به لگن شما فشار می آورند. اگر کودک برای مدت زمان طولانی تری در این وضعیت بماند ، پزشک یا ماما ممکن است با اعمال فشار مستقیم به شکم مادر ، یک نسخه را انجام دهد تا نوزاد را به حالت رأس تبدیل کند. میزان موفقیت در حدود 50 است.

خطرات نسخه شامل جدا شدن جفت و فشردن بند ناف است ، بنابراین تیم پزشکی شما باید در صورت نیاز برای یک سزارین اورژانسی آماده شود.

از آنجا که هنوز در مورد این موضوع از وضعیت اضطراری فاصله دارید ، اگر کودک هنوز در موقعیت مناسب قرار نگرفته است نگران نباشید. مهمترین چیز این است که آماده باشید.

در هفته 28 بارداری چی بخورم

وقتی شکم شما بزرگتر می شود ، پوشیدن آن در لباس روز به روز دشوارتر می شود. لباس پوشیدن در فصول سرد سال بسیار دشوارتر است زیرا ممکن است عملاً پیدا کردن یک کت گرم مناسب شما باشد. با این وجود ، از هزینه زیاد برای خرید لباس بارداری خودداری کنید. به هر حال ، شما فقط چند ماه دیگر از آنها استفاده خواهید کرد.

درد بیشتر از قبل ممکن است ناشی از افزایش فشار بر دنده ها و قسمت فوقانی شکم باشد. در نتیجه ، ممکن است احساس کنید دنده های شما از داخل به بیرون کشیده شده اند. نگران نباشید ، هیچ آسیبی از این احساس ناشی نمی شود. برای جلوگیری از ناراحتی بیشتر ، وعده های غذایی مکرر اما کم حجم داشته باشید. از آنجایی که از قبل ناراحت هستید ، نیازی نیست معده خود را با وعده های غذایی زیاد اضافه کنید.

برخی از علائم ناخوشایند سه ماهه اول در حال بازگشت است. به دلیل افزایش فشار بر روی شکم ، گاهی اوقات ممکن است احساس خستگی یا حتی حالت تهوع کنید.

کاهش حرکات جنین در هفته

با فشار بیشتر و بیشتر معده ، می توانید نسبت به غذاهای مختلف ، به ویژه غذاهای چرب و چرب ، و همچنین غذاهای شور و تند حساس باشید. کمر درد ممکن است با رشد کودک شدیدتر شود ، بنابراین مطمئن شوید که به اندازه کافی استراحت کرده و تا جایی که می توانید تلاش کنید تا راحت بمانید. پایان سه ماهه دوم آغاز هفته های آخر بارداری است. انتظار خستگی بیشتری داشته باشید و برای استراحت برنامه ریزی کنید .

و فعالیت های خود را تنها به کسانی که برای خود راحت می دانید تقلیل دهید. از آنجایی که کودک سریعتر رشد می کند و شما بیش از پیش دراز می کشید و استراحت می کنید ، به خاطر داشته باشید که سبک و سالم غذا بخورید.

کربوهیدرات ها مانند ماکارونی ، شیرینی ها ، سیب زمینی ، برنج و قندها فقط به منابع چربی شما و نوزاد اضافه می کنند ، بدون اینکه مزایای زیادی برای سلامتی داشته باشند. از این پس بر مراقبت از خود ، یادگیری بهبودی پس از زایمان و پیوند با نوزاد تمرکز کنید.

حرکت جنین در هفته 28 بارداری

وقتی شکم شما بزرگتر می شود ، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا بتوانید موقعیت راحت نشستن و دراز کشیدن را پیدا کنید. پوست سفت روی شکم ممکن است خارش داشته باشد ، بنابراین باید آن را هیدراته کرده و روزی چند بار از لوسیون یا روغن استفاده کنید.

در این هفته ، ممکن است چیزی را که برخی از آن مغز بارداری می نامند تجربه کنید. به دلیل مشکلات خواب ، هورمون های متغیر و فشار مداوم درون بدن ، ممکن است احساس کنید حافظه شما بدتر می شود و باید همه چیز را بنویسید تا کارهای مهم و قرارهای مهم را فراموش نکنید.

سینه های شما همچنین ممکن است از آغوز (“شیر مادر اولیه”) حاوی پروتئین ، چربی ، IgA ترشح کننده و مواد معدنی نشت کنند. ظرف 1 هفته پس از زایمان ، شیر بالغ با پروتئین ، چربی ، لاکتوز و آب تولید می شود. سطوح بالای IgA در آغوز ، ایمنی غیرفعال را برای نوزاد ایجاد می کند و در برابر باکتری های روده ای محافظت می کند.

آزمایش هفته 28 بارداری

نوزاد در حال حاضر بسیار بزرگ شده است و شکم ممکن است در این مرحله احساس ناراحتی کند. ممکن است در حرکت کردن یا یافتن موقعیت مناسب برای خوابیدن دچار مشکل شوید. ضربان قلب نوزاد در حال حاضر بسیار قوی است. اگر به شکم خود با گوشی پزشکی گوش دهید یا اگر شریک زندگی شما سر خود را روی شکم شما قرار دهد ، می توانید آن را بشنوید.

شما به زودی زایمان خواهید کرد و این واقعیت که پایان دوران بارداری شما نزدیک است ممکن است بسیار طاقت فرسا باشد. اگر احساس ترس می کنید ، گیج می شوید یا به هر نوع راهنمایی یا راهنمایی نیاز دارید ، با ماما یا پزشک خود صحبت کنید.

رابطه جنسی در هفته 28 بارداری

هیچ چیز سالم تر از لذت بردن از صمیمیت با شریک زندگی شما و شما و نوزاد نیست.

ممکن است از صمیمی بودن با کودکی که دائماً لگد می زند احساس ناراحتی کنید ، اما نترسید. اگر پزشک شما اعلام کرد که رابطه جنسی هنوز برای بارداری شما بی خطر است ، از آن لذت ببرید. نوزاد در داخل رحم پناه گرفته و با کیسه آمنیوتیک و “پلاک مخاط” از واژن جدا می شود.

مطمئن باشید که کودک هنگام انجام رابطه جنسی احساس ناراحتی یا فشار نخواهد کرد. در حال حاضر احتمالاً همه چیز را که برای به دنیا آمدن نوزاد نیاز دارید تنظیم کرده اید. شما مهد کودک خود را راه اندازی کرده اید ، همه لوازم مورد نیاز کودک را تهیه کرده اید و خانه خود را تنظیم کرده اید.

حالا وقت آن است که از خودتان مراقبت کنید. وقتی بچه به دنیا آمد زمان زیادی برای آن ندارید. بنابراین همه کتاب های مورد علاقه خود را جمع آوری کنید ، برنامه های تلویزیونی را زیاد تماشا کنید ، با دوستان خود وقت بگذرانید و تمام فعالیت هایی را که می توانید انجام دهید ، به محض زایمان انجام دهید.

خطرات هفته 28 بارداری

در اینجا چند مورد مفید برای هفته 28 بارداری وجود دارد:

  • خرید کتابهای مربوط به دوران نقاهت پس از زایمان
  • پس از به دنیا آمدن نوزاد در مورد کمک گرفتن در خانه صحبت کنید
  • برای مرخصی زایمان برنامه ریزی کنید
  • قبل از زایمان برای تهیه غذا یا آشپزی عمده برنامه ریزی کنید.

در حالی که در مطب پزشک هستید ، در مورد پره اکلامپسی ، به ویژه پره اکلامپسی خفیف ، با آنها صحبت کنید . این وضعیت شدید می تواند بدون هیچ گونه علائم هشدار دهنده ای خزش کند ، بنابراین مطمئن شوید که در مورد علائم اولیه مانند افزایش فشار خون یا تورم صحبت می کنید.

تا آنجا که می توانید از ماما در مورد همه چیز در مورد مراقبت های اولیه نوزاد و تغذیه با شیر مادر مطلع شوید.وزن جنین در هفته 28 بارداری

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

1 دیدگاه
  1. نازنین می گوید

    ممنون بابت مطالب خوبتون

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور