ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

موهای ناحیه شرمگاهی

موهای ناحیه شرمگاهی

مورد از حقایقی که باید در مورد موهای ناحیه شرمگاهی بدانید:
موها در همه جای بدن رشد می کنند و ناحیه شرمگاهی از این قاعده مستثنی نیست. تمیز کردن موهای این ناحیه موارد زیادی را در مورد شما آشکار می کند. همه ما به راحتی می توانیم در مورد موهای موجود در صورت یا سر خود صحبت کنیم اما همیشه نمی توانیم به همین راحتی در مورد موهای ناحیه شرمگاهی سخن بگوییم. موهای این ناحیه ممکن است به سرعت رشد کنند و نیاز به اصلاح مداوم داشته باشند. در ادامه سعی می کنیم حقایقی که در این مورد وجود دارد را با هم مرور کنیم.
اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی ها به طور پنهانی به تمیز کردن این ناحیه می پردازند:
یکی از نظرسنجی های اخیر نشان می دهد 80 درصد دختران موهای ناحیه شرمگاهی خود را به طور مرتب تمیز می کنند و 5 درصد خانم ها این ناحیه را به طور روزانه تمیز می کنند. تمیز کردن ماهانه در میان زنان رواج بیشتری دارد. حدود 75 درصد خانم ها موهای این ناحیه را از جلو و خط بیکینی تمیز می کنند. بیش از 60 درصد کودکان کاملا ناحیه شرمگاهی تمیزی دارند. مردان نیز تلاش می کنند این ناحیه از بدن را همیشه تمیز نگه دارند. تقریبا 50 درصد این افراد بر اساس مطالعه اخیر ، به طور منظم به تمیز کردن این ناحیه می پردازند. از میان آن هایی که ناحیه شرمگاهی را تمیز می کنند نزدیک 90 درصدشان موهای جلو و مرکز را تمیز می نمایند و بیش از نیمی از آن ها موهای نواحی دیگر را هم می زنند.
باید مراقب تمیز کردن این ناحیه باشید تا اسیبی بدان وارد نشود:
معمولا زمانی که این ناحیه را تمیز می کنید ممکن است خودتان را ببرید یا بسوزانید. بیش از 25 درصد افرادی که این نواحی را تمیز می کنند دچار اسیب می شوند و زنان بیشتر از مردان مستعد چنین خطراتی هستند. زمانی که می خواهید این بخش ظریف و حساس بدن را تمیز کنید بسیار مراقب باشید. همه ما ممکن است در این شرایط به خود آسیب وارد کنیم. خبر خوب برای دختران و زنان این است که استفاده از موم می تواند خطر وارد شدن آسیب به این ناحیه را کاهش دهد.
مردان باید بیشتر از هر چیزی مراقب پوست کیسه بیضه باشند:
هر گونه برش یا اسیبی در ناحیه تناسلی ممکن است تهدید کننده زندگی باشد و به عفونت های تخریب کننده بافت ها منجر شود. این موضوع از هر 7500 نفر یک نفر را درگیر خود می سازد اما در مردان کهنسال بیشتر دیده می شود و می تواند بیضه آن ها را نابود کند. اگرچه این موضوع در زنان نادر است اما باز هم ممکن است عفونت در لایه های پیچ و تاب خورده خارجی واژن ایجاد شود و به جراحی نیاز داشته باشد.
چرخه قاعدگی می تواند دردناک بودن استفاده از موم را مشخص کند:
اجازه دهید قبل از هر کاری موضوعی را مشخص کنیم. شما می توانید در طول دوران قاعدگی هم موم بندازید.
اما در این دوران درد بیشتری را ممکن است احساس کنید. تحقیقات انجام شده نشان می دهد در دوران قاعدگی و روزهای نزدیک به آن، نوسانات هورمونی می تواند باعث ایجاد درد بیشتری در بدن شود.
73 درصد از پسران و 55.6 درصد از دختران دوست دارند رابطه جنسی بدون مویی داشته باشند:
معمولا همه افراد دوست دارند این ناحیه از بدنشان تمیز باشد. یکی از نظرسنجی های اخیر نشان می دهد بیش از نیمی از زنانی که موهای این ناحیه را شیو می کنند، موم می زنند یا با قیچی می برند رابطه جنسی بهتری دارند. یکی دیگر از مطالعات موجود نشان می دهد تقریبا سه چهارن از مردانی که موهای این ناحیه را تمیز می کنند برای رابطه جنسی این کار را انجام می دهند.
افرادی که موهای این ناحیه را تمیز می کنند بیشتر در رابطه جنسی دهانی شرکت خواهند
هم زنان و هم مردان دوست دارند ناحیه شرمگاهی خود را قبل از رابطه جنسی دهانی آماده کنند و هیچ کس دوست ندارد موهای این ناحیه مانع از انجام کارها شود. مطالعات انجام شده هم بر روی زنان و هم بر روی مردان نشان می دهد رابطه جنسی دهانی که در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است مرتبط با تمیز کردن موهای ناحیه شرمگاهی است.
پاک کردن موهای این ناحیه به طور جادویی باعث افزایش لذت جنسی شما نمی شود:
اینکه بخواهید موهای این ناحیه را به روش های مختلف تمیز کنید یک موضوع شخصی است. انتخاب شخصی شما تاثیر مستقیمی بر روی ارگاسم یا لذتی که از رابطه جنسی می برید نخواهد داشت. به خاطر داشته باشید که موهای ناحیه شرمگاهی مانع اندکی را در برابر این رباطه ایجاد می کند. در طول رابطه جنسی اصطکاک از طریق تماس پوست به پوست رخ می دهد. بدون وجود مو در این ناحیه احتمال سایش پوست و اسیب آن وجود دارد.
خانم ها برای راضی کردن همسر خود موهای این ناحیه را تمیز می کنند:
بیش از 20 درصد خانم هایی که موهای این ناحیه را تمیز می کنند اینکار را برای رضایت همسر انجام می دهد. با اینکه مطالعه اخیر نشان می دهد مردان بیشتر از زنان رابطه جنسی بدون مو را ترجیح می دهند اما همه اینگونه نیستند.
تمیز کردن موهای این ناحیه ممکن است اعتماد به نفس شما را بیشتر کند:
زمانی که موهای این ناحیه را تمیز می کنید به هنگام لخت شدن اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و همین امر رابطه جنسی را گرم تر می کند.
اگر تمیز کردن این ناحیه چنین احساسی به شما می دهد پس حتما اینکار را انجام دهید.
یکی از مطالعات نشان می دهد تمیز کردن کامل موهای این ناحیه می تواند تاثیر مثبتی بر روی اعتماد به نفس زنان داشته باشد. مطالعه دیگر نشان می دهد تمیز کردن این ناحیه باعث افزایش اعتماد به نفس در مردان نیز می شود. البته داشتن مو در این ناحیه کاملا طبیعی است و نباید از آن خجالت کشید.
زمانی که پا به سن می گذاریم ممکن است حوصله تمیز کردن موهای این ناحیه را نداشته باشیم:
زمانی که سن افزایش پیدا می کند معمولا پذیرش بدن و وضعیت طبیعی آن راحت تر خواهد شد. هم مردان و هم زنان با افزایش سن تمایل کمتری برای زدن موهای این ناحیه خواهند داشت.
ملاقات با پزشک 40 درصد زنان را تشویق به تمیز کردن موهای ناحیه شرمگاهی می کند:
ملاقات با پزشک یکی از فاکتورهای تحریک کننده و انگیزه بخش برای تمیز کردن موهای این ناحیه است. مطالعات نشان می دهد 40 درصد افرادی که به سراغ پزشک می روند موهای این ناحیه را از قبل تمیز می کنند. اما کمتر از 20 درصد مردان به هنگام ملاقات با پزشک اینکار را انجام می دهند.
برخی از خانم ها ممکن است به خاطر تمیز نکردن این ناحیه به هنگام مراجعه به پزشک همیشه خود را سرزنش کنند و احساس بدی داشته باشند.
موهای این ناحیه به صورت بی نهایت رشد نخواهند کرد:
برخی از افراد بر این باورند که موهای این ناحیه به طول بی نهایت رشد می کند اما واقعیت اینگونه نیست. معمولا موهای این ناحیه چرخه رشد کوتاه تری دارند.
موهای ناحیه شرمگاهی، سطح تمیزی شما را نشان نمی دهد:
تقریبا 60 درصد خانم هایی که دوست دارند موهای این ناحیه را تمیز کنند بهداشت را دلیل این امر می دانند. حدود 60 درصد از مردان 25 الی 34 سال نیز همین انگیزه را دارند. اما حضور مو در این ناحیه باعث بد شدن ظاهر شما یا بهداشت فردی تان نمی شود.
موهای ناحیه شرمگاهی ممکن است مانعی برای بیماری های STI نباشد اما به پیشگیری از آن کمک می کند:
تحقیقات در مورد این موضوع هنوز در حال انجام است اما برخی از مطالعات نشان می دهد وجود مو در این ناحیه ممکن است سدی برای بیماری های انتقال یافته از طریق روابط جنسی باشد.
این موضوع بدین خاطر است که برخی از روش های تمیز کردن موها در این ناحیه باعث خونریزی و بریدگی می شود و همین امر محیط خوبی برای رش باکتری ها فراهم می آورد. به خاطر اینکه در ناحیه شرمگاهی مو دارید استفاده از کاندوم را فراموش نکنید.
ممکن است در این ناحیه نیز شپش رشد کند:
وجود شپش به چندین سال قبل باز می گردد. برخی از گوریل ها این حشرات را در بدن خود داشتند اما امروزه با وجود روش های متعددی که برای اصلاح موهای ناحیه شرمگاهی وجود دارد رشد این موارد نیز کاهش یافته است.
همانند موهای موجود در سر، موهای ناحیه شرمگاهی نیز با افزایش سن ممکن است سفید شود:
فاکتورهای زیادی وجود دارد که باعث سفید یا خاکستری شدن رنگ موها می شود و حتی موجب کچلی و طاسی افراد می گردد. برای زنان مواردی همچون یائسگی می تواند در چنین شرایطی دخیل باشد. برای مردان، فرآیند طبیعی پیری و کاهش سطح تستوسترون باعث بروز چنین شرایطی می شود. به خاطر داشته باشید هر چیزی که باعث ریزش موی سر می شود( همچون استفاده از داروهای خاص، بیماری های خاص یا شیمی درمانی) می تواند به ریزش موی بدن نیز منجر گردد.
تکرار فرایند موم گذاشتن ممکن است مانع از رشد موها در این ناحیه شود:
بعد از چند ماه موم زدن ممکن است متوجه شوید موها به صورت پراکنده رشد می کنند یا اصلا رشدی ندارند. این موضوع بدین خاطر است که تکرار چنین فرایندی باعث کشتن فولیکول های مو می شود.
شیو کردن باعث ضخیم شدن یا افزایش رشد موها نمی شود:
زمانی که موهای خود را شیو می کنید، موها را در پایه آن ها هدف قرار می دهید و از شر انتهای نرم آن خلاص می شود. برخی از افراد به اشتباه بر این باورند که شیو کردن باعث ضخیم شدن موها می شود و رشد آن ها را بیشتر می کند. دانشمندان بر این باورند که چنین موضوعی صحت ندارد.
خارش یکی از اصلی ترین عوارض جانبی تمیز کردن موهای ناحیه شرمگاهی است:
بیش از 80 درصد افرادی که موهای این ناحیه را تمیز می کنند خارش در ناحیه شرمگاهی را تجربه می نمایند. این خارش ممکن است نتیجه سوختگی ناشی از تیغه باشد. برای کاهش چنین تحریکی، همیشه با تیغه تمیز شیو کنید، پوست را قبل از شیو مرطوب نمایید و در مسیر موها شیو نمایید. باید از روان کننده هم استفاده کنید. برای مبارزه با برآمدگی ها از محصولات حاوی اسید سالیسیلیک استفاده کنید و پوست خود را بعد از اصلاح مرطوب نمایید.
موهای ناحیه شرمگاهی ممکن است همرنگ با موهای ناحیه سر نباشد:
حتی اگر موهای سر خود را رنگ نکرده باشید باز هم ممکن است رنگ این موها در ناحیه شرمگاهی با رنگ موهای سر یکسان نباشد. این موضوع به خاطر مقدار ملانینی است که در لایه خارجی موها وجود دارد و رنگ آن را تعیین می کند. مقدار ملانین در قسمت های مختلف بدن ممکن است متفاوت باشد.
خوب حالا شما همه چیز را می دانید:
زمانی که صحبت از موهای ناحیه شرمگاهی به میان می اید، تمیز کردن یا نکردن موهای این ناحیه به خودتان بستگی خواهد داشت. تمیز نکردن موهای این ناحیه کار نادرستی نیست. بهداشت خوب به داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش کمک خواهد کرد. تمیز کردن موهای ناحیه شرمگاهی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. فقط مراقب باشید که این ناحیه بسیار حساس است. اگر نگرانی در مورد ناحیه تناسلی خود دارید حتما با پزشک مشورت کنید

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور