ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

قرص ویتامین دی Dدربارداری :مصرف وعوارض

قرص ویتامین دی Dدربارداری :مصرف وعوارض: ویتامین D یک ویتامین استروئید از گروهی از هورمون های پروتئین محلول در چربی است. ویتامین D و بارداری با هم مهم هستند. مادران انتظار دارند که مقدار ویتامین D توصیه شده در دوران بارداری را برای  خوبی و رشد سالم کودک خود داشته باشند. مهم ترین ترکیبات برای رشد انسان D2 و D3 است. سطح پایین ویتامین D در زنان باردار معمول است.

قرص ویتامین دی Dدربارداری :مصرف وعوارض

قرص ویتامین دی Dدربارداری :مصرف وعوارض

آیا ویتامین D در دوران بارداری کافی دارم؟

مطالعه اخیر نشان داد زنان مصرف کننده 4،000 ویتامین D روزانه بیشترین مزایایی را در جلوگیری از زایمان زودرس و تولد و عفونت دارند .

این مطالعه ویتامین D را در این سطح تایید کرده است نه تنها برای شما ایمن است، بلکه برای کودک شما و محققان این مطالعه ،اکنون این دوز روزانه ویتامین D را برای همه زنان باردار توصیه می کنند. متوسط ​​ویتامین پیش از زایمان تنها 400 وات ویتامین D دارد، بنابراین مکمل های اضافی باید روزانه مصرف شود.

چرا ویتامین D در دوران بارداری نیاز دارم؟

ویتامین D برای سلامت شخصی شما مفید است. ویتامین D در حال حاضر تحقیق گسترده ای را در حمایت از نقش خود در عملکرد ایمنی بدن، تقسیم سلول های سالم و سلامت استخوان دارد. ویتامین D برای جذب و متابولیسم کلسیم و فسفر ضروری است. بسیاری از مطالعات ارتباط بین سطح ویتامین D سرم و خطر افزایش برخی انواع سرطان، بیماری های خود ایمنی، بیماری های عصبی، مقاومت به انسولین و بیماری های قلبی عروقی را پیدا می کنند.

ویتامین D با حمایت از رشد استخوان های سالم، به رفاه نوزاد شما کمک می کند. کمبود ویتامین D نیز با پره اکلامپسی مرتبط است .

دوز مصرف ویتامین دی Dدر بارداری

از ابتداي بارداري، روزانه 1000 واحد ویتامین  دی  D مصرف نمایند. این مقدار ویتامين از پایان هفته 16 بارداري در دوز مولتي ویتامين دوران بارداري مورد استفاده قرارمیگیرد.

دوز پيشگيرانه براي كمبود ویتامين دی در مادران باردار یعني 1000 واحد در روز، بدون عارضه

مي باشد.

– عوارض مصرف بالای  ویتامين دی D در بارداري:

دوز هاي بسيار بالا 300.000 ، 500.000 واحد به دليل اوزایش ریسک شرستگي هاي استخواني در بارداري توصيه نمي شوند. بیشترین دوز حداكثر مصرف  ویتامين D دی  براي مادران باردار، 4000 واحد بين المللي 100 iu در روز است  و مصرف مقادیر بيشتر از 000 / 10 واحد در روز مي تواند موجم مسموميت شود.

چه چیزی باعث کمبود ویتامین D می شود؟

در این زمان، 40 تا 60 درصد کل جمعیت ایالات متحده کمبود ویتامین D ، از جمله زنان باردار است.

این غذاها زرده تخم مرغ، ماهی قزل آلا و ماهی کبد هستند، اما اکثر ویتامین D از طریق غذاهای غنی شده مانند شیر مصرف می شود. برای 75 درصد از مردم که لاکتوز غیر قابل تحمل هستند ، محصولات شیری تقویت شده منبع قابل اعتماد مصرف ویتامین D نیستند.

علاوه بر این، بسیاری از عوامل بر توانایی بدن در جذب و جذب ویتامین D تاثیر می گذارند. این عوامل عبارتند از: جایی که شما زندگی می کنید، فصل، چقدر زمان صرف خارج از منزل بدون کرم ضد آفتاب، رنگ پوست، سن، چاقی، آلودگی و داشتن روشی سالم با مطلوب ظرفیت جذب. این عوامل در بازی نقش دارند، زیرا ویتامین D در واقع یک هورمون است و نیاز به نور خورشید دارد تا بدن بتواند آن را به درستی تولید کند.

چه وعده هایی می توانید برای گرفتن ویتامین D دریافت کنید؟

شما می توانید با تلاش برای غذا خوردن ویتامین D بیشتری بخورید. در ادامه، تحقیقات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض نور خورشید (معمولا 5 تا 10 دقیقه قرار گرفتن در معرض افتاب و پاها یا دست ها، بازوها و صورت، 2 یا 3 بار در هفته) نیز می تواند کمک کند.

با این حال، بهترین راه برای حصول اطمینان از ویتامین D کافی از طریق مکمل ساده است. هنگام تکمیل، انتخاب شما بین دو نوع ویتامین D می باشد. Ergocalciferol نوع گیاهی از ویتامین D است و کلالهسیفرول فرم حیوانی است که معمولا از روغن کبد ماهی یا لانولین گوسفند حاصل می شود.

شکل کول کلسیفورول جذب و استفاده از فرم برای بدن است، اما اگر شما گیاهخوار هستید، باید ارگونکسیفرول را انتخاب کنید. روغن حامل ارگانیک، روغن زیتون فوق العاده با ارزش است و در ژل های کوچک و نرم که با بلعیدن بسیار آسان است، وجود دارند.

تزریق آمپول ویتامین دی در بارداری

فقط در صورت نیاز و به دستور مستقیم پزشک مصرف شود. دوز آمپول بالااست و عوارض دارد. اگر کمبود ی هست می توان با مصرف خوراکی مشکل را برطرف کرد.

منابع غذایی افزایش ویتامین D شما

ویتامین D را می توان از طریق رژیم غذایی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا از طریق مکمل دریافت کرد. رژیم غذایی ویتامین D: ویتامین D یک ویتامین است که می تواند در رژیم غذایی سالم دشوار باشد. دستورالعمل های تغذیه توصیه می شود مصرف روزانه 200 تا 800 واحد بین المللی (IU) بسته به سن شما باشد. در مقابل، مطالعات در مورد پیشگیری از سرطان توصیه می شود مصرف روزانه 1000 تا 2000 واحد. ماهی های چرب نیز ممکن است برخی از ویتامین D شما را تامین کنند.

قرص ویتامین دی Dدربارداری :مصرف وعوارض

نور خورشید به عنوان منبع ویتامین  دی D: Sunligh

منبع عالی ویتامین D است اما وابسته به عرض جغرافیایی شما و استفاده از کرم های ضد آفتاب می باشد. مطالعه ای در سال 2016 در کانادا نشان داد که زاویه خورشید در طول سال بسیار کم برای جذب ویتامین D کافی است حتی اگر شما در دی ماه با یک پیراهن آستین کوتاه بیرون بیایید؛. از سوی دیگر، مصرف 15 دقیقه در خارج از منزل  می تواند بدن شما 5000 وات ویتامین D یا بیشتر را تولید کند.

نشریه Dermatoendocrinologyبیان می کند که نور خورشید نامناسب یک مشکل بهداشتی در حال ظهور (به علت کمبود ویتامین D و همچنین سایر دلایل) است .

مکمل های ویتامین D:

بسیاری از مردم از مکمل های ویتامین D استفاده می کنند، اما برای اولین بار با پزشک یا مامای خود صحبت می کنند. او ممکن است توصیه کند قبل از شروع مکمل یک ویتامین D دریافت کند. اگر دکتر شما معتقد است که می توانید از یک مکمل بهره مند شوید، با او درباره بهترین دوز مصرفی صحبت کنید. از آنجا که ویتامین محلول در چربی است، آن را بهتر می شود هنگامی که با یک وعده غذایی که حداقل برخی از چربی وجود دارد مصرف شود. نوع مصرف مکمل ویتامین D می تواند مهم باشد. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند از ویتامین D3 استفاده کنند اما با پزشک خود صحبت کنید.

عوارض ویتامین دی Dدر بارداری

اگر سالم هستید و کلیه های شما به خوبی عمل می کنند، ویتامین D را از طریق منابع غذایی و آفتاب گرفتن دشوار است. با این حال ممکن است مقدار ویتامین D شما زیاد باشد، اگر شما تصمیم به مصرف یک مکمل، به ویژه یک مکمل بسیار بالا دارید. یکی از عوارض جانبی که ممکن است با ویتامین D همراه باشد، سنگ کلیه سنگین دردناک است. با این حال، اگر از پزشک خود بخواهید سطح ویتامین D خود را بررسی کرده و در صورت نیاز توصیه ای از یک مقدار مکمل (ویتامین D3) بدهد، معمولا این امکان وجود دارد که از این خطر بالقوه اجتناب کنید

دریافت ویتامین D بیشتر در روز شما

ویتامین D بیشتر از استخوان ساز است ویتامین D ویتامین محلول در چربی است که نقش اصلی آن کمک به جذب کلسیم و فسفر از روده و ایجاد و نگهداری توده استخوان است. فراتر از عملکرد آن در متابولیسم کلسیم، همچنین نقش مهمی در کاهش التهاب، پیشگیری از رشد سلول های بدخیم، کاهش عملکرد سیستم ایمنی و تنظیم خلق و خوی دارد. سطوح پایین ویتامین D با بسیاری از بیماری ها و شرایط بهداشتی از جمله سرطان، چاقی، بیماری های قلبی عروقی، افسردگی، مولتیپل اسکلروز، آرتروز، دیابت و فشار خون بالا همراه است. ویتامین D در این شرایط از بین می رود. ممکن است که داشتن سطوح پایین این ویتامین در واقع باعث بیماری و تجزیه فرایندهای بدن میشود.

آیا شما احتمالا D-Deficit هستید؟

احتمالا  شما ویتامین D را به اندازه کافی دریافت نمی کنید. بسته به نوع مطالعه ای که شما خواندید، حدود نیم تا دو سوم بزرگسالان کمبود ویتامین D دارند. اگر در داخل خانه کار می کنید، از کرم ضد آفتاب استفاده میکنید، در شمال زندگی کنید ، بیش از 50 سال دارید و / یا مکمل روزانه  ندارید، شما ممکن است در این ویتامین مهم کمبود داشته باشید.

چه مقدار ویتامین D شما نیاز دارید؟

مقدار بالای دوز ایمن معمولا به میزان 2000 واحد در روز اعلام می شود. این نیز یک شماره بحث انگیز است، برخی از کارشناسان می گویند که پایین تر است و بعضی ها می گویند که در مقدار بسیار بالاتر از آن ایمن است.

پس چطور تصمیم می گیرید چقدر نیاز دارید؟

رویکرد محافظه کارانه این است که یک مکمل از 400 IU در روز دریافت کنید و در نور خورشید کامل حداقل 3 بار در هفته در پانزده دقیقه پیاده روی کنید. این ترکیب برای تقریبا تمام زنان یائسه ایمن است. اگر فکر می کنید دچار کمبود ویتامین D هستید، با مامای خود در رابطه با دوزهای مناسب صحبت کنید. او ممکن است دوزهای بزرگتر را برای یک دوره کوتاه مدت توصیه کند، و بعد از آن، دوزهای نگهداری کوچکتر.

سطح پایین ویتامین D در زنان باردار معمول است.

چگونه بفهمم کمبود ویتامین D دارم ؟

یک آزمایش خون ممکن است به عنوان بخشی از ارزیابی قبل از زایمان در بیمارستان یا از طریق دکتر محلی انجام شود .اگر ویتامین D پایین داشته باشید توصیه می شود که در معرض تابش خورشید قرار بگیرید و ویتامین D را در طول بارداری و شیردهی افزایش دهید. مقدار ویتامین D اضافی مورد نیاز بستگی به کم بودن ویتامین D شما دارد. بعد از درمان یک آزمایش پیگیری (پس از 6 هفته) انجام خواهد شد تا میزان ویتامین D شما طبیعی باشد.

چقدر باید ویتامین D مصرف کنم؟

از آنجا که شما هر روز از ویتامین D استفاده می کنید، اگر میزان ویتامین D شما کم باشد، باید هر روز در هنگام بارداری و شیردهی از مکمل های ویتامین D استفاده کنید.ویتامین D در بافت چربی ذخیره می شود. این ممکن است بر مقدار مکمل های ویتامین D تاثیر بگذارد که باید مصرف کنید.

آیا ویتامین D  به نوزاد یا من آسیب میرساند؟

شواهدی وجود ندارد که نشان دهد که مصرف مکمل ها در مقادیر توصیه شده به شما یا کودک شما آسیب می رساند. اما شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد نوزادانی که دچار کمبود ویتامین D هستند می توانند شرایط جدی پزشکی را ایجاد کنند.

آیا کودکم نیاز به ویتامین D اضافی دارد؟

در صورت حاملگی یا کمبود ویتامین D در حین بارداری، باید بعد از 3 تا 6 ماه پس از زایمان نوزاد خود، به خصوص هنگام شیر دادن شیر مادر، مکمل های ویتامین D را ادامه دهید. اگر کودک شما نیاز به مکمل ویتامین D داشته باشد، باید با پزشک یا ماما صحبت کنید.

علائم و نشانه های کمبود ویتامین D

ویتامین D ضروری است ویتامین محلول در چربی استکه بدن شما نیاز به تنظیم جذب کلسیم دارد. کمبود آن می تواند موجب ضعف، استخوان های شکننده شود. كودكانی كه به اندازه كافي نداشته باشند ممكن است با يك بيماري به نام ريچيت مواجه شوند و بزرگسالان با كمبود ويتامين D در معرض خطر بيشتري از پوكي استخوان هستند. در روز مصرف کافی ویتامین D از 200 تا 600 واحد بین المللی (IU) است.

با این حال، بعضی از کارشناسان معتقدند که این تعداد باید افزایش یابد. سه اونس ماهی آزاد شامل حدود 800 IU، یک فنجان شیر فقط بیش از 100 IU، و یک خدمت از غلات صبحانه غنی شده معمولا حدود 40 IU ویتامین D دارد. افراد مبتلا به کمبود ویتامین D ممکن است درد استخوانی و ضعف عضلانی را تجربه کنند، اگرچه ممکن است علائم در ابتدا بسیار ملایم باشد. کودکان مبتلا به ریکیت از استخوان های نرم و ناهنجاری های اسکلت رنج می برند. کمبود در بزرگسالان سبب پوکی استخوان می شود که یک بیماری است که استخوان های شما را ضعیف می کند.

مامای  شما می تواند آزمایش هایی را انجام دهد که سطح  ویتامین D  هیدروکسی را اندازه گیری می کنند. سطح کافی ویتامین D در خون با انواع مختلف بیماری های دیگر مانند دیابت، فشار خون بالا، مولتیپل اسکلروز و برخی از انواع سرطان مرتبط است. با این حال، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا ویتامین D می تواند از هر یک از این اختلالات جلوگیری یا درمان شود، مورد نیاز است.

علل کمبود ویتامین D

نخوردن غذاهایی که حاوی ویتامین D هستند و دریافت ناکافی نور خورشید ممکن است منجر به کمبود ویتامین D شود. نوزادان پستاندار، افراد مسن، افراد خانه دار و افرادی که دارای پوست تیره هستند، در معرض خطر کمبود ویتامین D هستند. افراد مبتلا به مشکلات جذب چربی به علت بیماری مانند بیماری کرون، فیبروز کیستیک، جراحی بایپشت معده یا داشتن شرایط کبد یا کلیه ممکن است ویتامین D را از رژیم غذایی خود دریافت نکنند.

شما نیاز به قرار گرفتن در معرض آفتاب برای گرفتن ویتامین D دارید، اما فقط برای مدت 5 تا 30 دقیقه در معرض تابش آفتاب، دست ها، پاها یا پشت دو هفته بدون کرم ضد آفتاب برای تحریک ویتامین D کافی است. قرار گرفتن در معرض بیش از حد آفتاب، خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد، بنابراین استفاده از کرم های ضد آفتاب مهم است و استفاده از تخت های برنزه را محدود می کند.

ویتامین D به طور طبیعی در بسیاری از غذاها وجود ندارد؛ با این حال، ماهی های روغنی و مخصوصا روغن کبد کدو غنی از ویتامین D هستند. گوشت کبد، تخم مرغ و پنیر نیز حاوی مقدار کمی است. ویتامین D به بعضی از غذاها مانند شیر و غلات صبحانه غنی شده اضافه می شود.

راههای دریافت ویتامین D

راه های مختلفی برای تقویت ویتامین D شما وجود دارد:

آفتاب

Sunshine طبیعی ترین راه برای به دست آوردن ویتامین D است. ویتامین D به شما این امکان را می دهد که بدن شما به راحتی آن را استفاده کند، آن را آزاد می کند و می توانید آن را با تمرین برای یک ترکیب بزرگ استخوانی ترکیب کند. برای زنان سفید پوست که در مناطقی زندگی می کنند که نور آفتاب قوی وجود دارد، حدود 15 تا 20 دقیقه سه بار در هفته معمولا ویتامین D به میزان کافی برای جلوگیری از کمبود آن ایجاد می شود. برای برخی از مردم، نور خورشید دشوار است. اگر لباسهایی را که همه پوست شما را می پوشند، اگر شما در آب و هوای شمالی یا بارانی زندگی می کنید یا اگر پوست تیره دارید، ممکن است آفتاب کافی برای ایجاد سطح کافی ویتامین D نداشته باشید.

قرص ویتامین دی Dدربارداری :مصرف وعوارض

غذا های حاوی ویتامین دی D

منابع غذایی متعددی برای ویتامین D وجود دارد. ماهی هایی مانند ماهی قزل آلا، ماهی تن و ماهی مرکب منابع این ویتامین هستند، مثل زرده تخم مرغ، پنیر و کبد گوشتی. شیر و غذای غنی شده ویتامین D نیز منابع خوبی هستند.

منبع مقدار ویتامین D (IU)
زرده تخم مرغ 25
غلات، غنی شده با ویتامین D، 1 فنجان 40-50
شیر گاو، غنی شده با ویتامین D، 8 اونس 98
شیر سویا، غنی شده با ویتامین D، 8 اونس 100
آب پرتقال، غنی شده با ویتامین D، 8 اونس 100
تغذیه کوکاکی برای زنان گندم فوری، 1 بسته 154
کنسرو ماهی تن، 3 اونس 200
ساردین، کنسرو شده، 3 اونس 231
ماهی قزل آلا، 3 اونس 306
اکثر مولتی ویتامین ها 400
مکمل های نوزاد Tri-Vi-Sol، 1 قطره 400
ویتامینهای پیش از قاعدگی 400
گربه ماهی، 3 اونس 425
ماهی آزاد صورتی، کنسرو شده، 3 اونس 530
روغن کبد چرب، 1 ​​قاشق غذا خوری 1،360
شاه ماهی، 3 اونس 1،383
بدون مکمل های ویتامین D 3 2000 (حداکثر)
نسخه معمول ویتامین D2 برای کمبود آن 50،000 (به صورت هفتگی تا زمان کامل)

ویتامین D و تداخلات  دارویی

تعدادی از داروها وجود دارد که می توانند با ویتامین D ارتباط برقرار کنند. قبل از شروع مصرف مکمل های ویتامین D، قبل از مصرف مکمل های ویتامین D، قبل از شروع مصرف داروها، به پزشک یا ماما مراجعه کنید.

diuretics thiazide، مانند دیوریل (کلروتیایزید) و اندورون (methyclothiazide)، که می تواند سطح کلسیم را بالا ببرد

مسدود کننده های کانال کلسیم، مانند Cardizem (دیلتیازم) و Norvasc (آملودیپین)

داروهای ضد تشنج، مانند فنوتیوین، پرییدون، فنوباربیتال و اسید والپروئیک

کورتیکواستروئیدها، مانند پردنیزون

Xenicaارلیستات)

داروهای کاهش کلسترول است که با متابولیسم چربی مانند کلستیآمینین مواجه می شوند

ویتامین D می تواند دوست خوب شما در یائسگی باشد. پیدا کردن راه های سالم برای به دست آوردن کافی ممکن است به شما کمک کند که قوی بمانید و از بسیاری از مشکلات سلامتی مربوط به سن جلوگیری کنید.

ویتامین D برای زنان باردار و مادران جدید

ویتامین D ویتامین  بسیار مهم برای مادر و نوزاد است. شما باید مطمئن شوید که میزان ویتامین D شما در دوران بارداری و هنگام تغذیه با شیر مادر طبیعی است.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور