ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر (100%)

علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر: اگرچه جنسیت بچه به صورت ژنتیکی از دقیقه ای که شما باردار شدید، تعیین می شود و اندام های جنسی آن در هفته 11 شروع به شکل گرفتن می کند، ممکن است 4 تا 5 ماه طول بکشد تا سونوگرافی بتواند واقعا جنسیت را تایید کند.

علائم صد در صد جنین پسر

علائم نوزاد پسر در دوران بارداری: آیا قابل اطمینان هستند؟

وقتی باردار هستید ، شما و خانواده تان کنجکاو می شوید جنسیت جنین را بدانید. این کنجکاوی ، در طول نسل های مختلف ، باعث ایجاد چندین فرضیه ، داستان و افسانه در مورد پیش بینی جنسیت جنین شد.

اگرچه ممکن است امتحان این روش ها برای یک زوج جالب باشد ، اما نمی توان آنها را جدی گرفت ، زیرا از نظر علمی اثبات نشده اند. در این پست ، چندین افسانه از این دست به اصطلاح علائم و نشانه های یک جنین پسر در دوران بارداری را برای شما بازگو می کند.

شما در زمان بارداری رژیم پر کالری داشته اید 

یک مطالعه نشان داد که داشتن یک رژیم غذایی با کالری بالا در زمان بارداری و خوردن صبحانه منظم ، احتمال پسر شدن را افزایش می دهد. 

محققان دریافتند که 56 درصد زنانی که بیشترین کالری دریافتی را در زمان بارداری داشتند ، پسر داشتند .تفکر تکاملی این است که پسران بیش از دختران به منابع (یعنی کالری بیشتری) نیاز دارند .

شما در دوران بارداری بیشتر غذا می خورید

آیا این یک دختر است یا پسر؟ اشتهای شما ممکن است سرنخی ارائه دهد. یک مطالعه رژیم های غذایی مادران آینده را پیگیری کرد و دریافت که زنانی که پسران باردار هستند حدود 10 درصد کالری بیشتری نسبت به زنان باردار دختران مصرف می کنند. 

چرا  ؟ محققان گمان می كنند كه تستوسترون ترشحی توسط جنین های پسر می تواند به مادران خود سیگنالی برای خوردن غذای بیشتر ارسال كند. و این می تواند توضیح دهد که چرا نوزادان پسر هنگام تولد بزرگتر از دختران هستند.

شما از غذاهای مورد علاقه قبلی عصیان کرده اید

محققان می گویند هر چقدر زن باردار نسبت به غذاهایی احساس انزجار کند ، احتمال حامله شدن با پسر بیشتر است.

دلیل؟ هنگامی که او سعی می کند از جنین در حال رشد خود محافظت کند ، انزجار به نحوه عملکرد سیستم ایمنی بدن زن بستگی دارد. محققان می گویند ، لزج برای محافظت از جنین نر خصوصاً آسیب پذیر با دور نگه داشتن مادر باردار از مواد بالقوه طراحی شده است.

شما به دیابت بارداری مبتلا می شوید 

برخی تحقیقات نشان داده است که مادران باردار پسران بیشتر در معرض دیابت حاملگی قرار دارند – وضعیت بارداری که با گلوکز بالاتر از حد طبیعی در خون مشخص می شود – در مقایسه با مادران باردار که دختران باردار هستند.

علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر

علایم واضح جنین پسر

 1. ضربان قلب بچه کمتر از 140 ضربه در دقیه است.

این تست جنسیت بچه مطرح کننده این است که اگر قلب بچه سریع تر از 140 ضربه در دقیقه بزند، شما باید اتاق کودک را صورتی رنگ کنید.

علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر

. اگرچه به نظر می رسد یک تشخیص پزشکی باشد، در واقع وقتی یک مطالعه در سال های 1997 تا 2003 روی 477 شکم  در 12 هفته اول بارداری انجام شد، قلب پسرها کمی سریع تر و حدود 154.9 ضربه در دقیقه می زد و دخترها حدود 151.7 بود (در واقع این اختلاف از نظر آماری قابل توجه نیست.

 مطالعه فقط نشان داد که تمام بچه ها، صرف از نظر جنسیت، در سه ماهه اول باید ضربان قلب بالای 140 ضربه در دقیقه داشته باشند. ضربان قلب با ادامه بارداری کاهش می یابد.)

جالب است که در هنگام زایمان، بچه های دختر ضربان قلب سریع تری نسبت به پسرها داشتند.

 • ناخوشی صبحگاه که خیلی هم بد نیست

گفته شده است که زن بارداری که پسر دارد استفراغ کمتری دارد زیرا سطوح بالاتر هورمونی در دختران باعث بدتر شدن ناخوشی صبحگاهی می شود.

همانطور که به خاطر می آورید، کیت پیر بیچاره دچار این حالات برای هر سه بارداری خود بود و در آخر  شانس او را به سمت داشتن دو پسر و یک دختر رهسپار کرد.

بنابراین، این روش پیش بینی قطعی تضمین کننده ای  از پسر بودن بچه نیست. همچنین، اگر بچه اول شما باشد، چطور باید فهمید ناخوشی صبحگاهی بدتر است یا نه؟

علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر
 • پوست و موی درخشان

وقتی زنی یک پسر را حامله است، حکایات زنان قدیمی می گوید پوست شما با احتمال زیادی عاری از جوش (مجددا به دلیل نداشتن هورمون های مزاحم زنانه که گفته می شود باعث بروز آن هاست) و موهایتان ضخیم و درخشان (به دلیل مزایای تستسترون مردانه) می باشد.

در واقع، حاملگی تمام هورمون های شما را به هم می ریزد و تفاوت بین هورمون های پسربچه و دختربچه خیلی قابل توجه نیست.

به هر صورت، چه پوست خوب باشد چه بد، چه موها کم پشت باشد چه پر پشت، این می تواند در دوره 9 ماهه به هر سمتی برود.

 • اگر تمام آن به جلو آمده است

یک باور قدیمی وجود دارد که اگر وزن بارداری شما بیشتر روی باسن و هیپ های شما بیفتد دختر دارید (مجددا به دلیل هورمون مزاحم استروژن) اما اگر بچه فقط رو به جلو برجسته شده باشد، پس احتمال پسر بودن بیشتر است.

طبق BBC، این تئوری آب را حفظ نمی کند، چراکه شکل شکم بستگی به موقعیت جنین دارد: “ اگر به پشت در جلوی شکم مادر قرار داشته باشد، باعث می شود شکم شما به سمت جلو برجسته شود.

اگر پشت بچه موازی با پشت مادر باشد نتیجه این است که شکم پهن تر به نظر برسد. و از آنجا که موقعیت بچه که در طول رشد تطابق می یابد، بسته به جنسیت نیست، این که شکل شکم نشان می دهد پسر دارید یا دختر افسانه است.

علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر

همچنین، قرار گر فتن وزن روی  هیپ ها و باسن یک ذخیره طبیعی موادغذایی است برای غذای اضافی که بچه با هر جنسیتی به آن نیاز دارد. پروفسور کاتلین م. راسموسن می گوید “انتهای پشت، دقیقا همان جاییست که ما می خواهیم یک زن وزن داشته باشد” .

 “چربی ذخیره شده در اینجا احشایی نیست، به بافت سخت تجزیه شونده مثل چربی های شکم تبدیل نمی شود، که از بین رفتن آن را پس از بارداری آسان می کند”.

 • اشتیاق به چیپس، نه بستنی

یک تئوری در این باره وجود دارد که اگر به غذاهای شور و خوش طعم تمایل دارید، پسر دارید و اگر تمایل شدیدی به غذاهای شیرین دارید، احتمالا دختر دارید.

تمام این که “هرچیز خوبی که دختران دوست دارند مطرح کننده دختر بودن است” شبیه یک شعر است که نشان می دهد “قند و ادویه و تمام چیزهای خوب” به معنی دختر است.

علائم جنین پسر در سه ماهگی

بنابراین اگر شما در بارداری قدیمی خود تمایل به ترشی و بستنی باهم داشتید چه؟ ترش و شیرین؟

در واقع، این بچه کوچک درون شما فقط تمام غذاهایی که شما خورده اید را در طول رشد خود دریافت می کند، بنا براین چگونه این که تمایلات شما به چه چیزی است مطرح کننده جنسیت بچه می باشد، صرف نظر از پسر یا دختر بودن، مردود است.

 • اشتهای زیاد

داستان قدیمی که می گوید مادرانی که پسر دارند بیشتر می خورند، درست به نظر می رسد، یک مطالعه امریکایی گزارش کرده است که از 244 زن مورد آزمایش، به طور متوسط آن هایی که پسر داشتند 10% بیشتر از آن هایی که دختر داشتند می خوردند.

در مجله پزشکی بریتانیایی، پروفسور دیمیترو تریکوپولوس می نویسد: یافته های ما از این فرضیه که  پسرها ممکن است نسبت به  جنین دختر به انرژی بیشتری نیاز داشته باشند، حمایت می کند”

علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر
 • ادامه  جنین به پایین رفتن

باور عمومی وجود دارد که شما می توانید با نگاه کردن به آنچه حامله هستید، جنسیت بچه را بگویید، با این تئوری که دختران بالاتر می نشینند و پسران در پایین باقی  می مانند.

همانند که تئوری “وزن شما به کجا می افتد” ، به نظر می رسد دلیل – یا مبنای – خوبی برای این داستان قدیمی وجود نداشته باشد.علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر

پروفسور استیو روبسون، نایب رئیس دانشکده زنان و زایمان دانشگاه سلطنتی استرالیا ونیوزلند به هافینگتن پست استرالیا می گوید “مضخص است که ژنیتال های بچه هیچ اثری روی چگونگی شکل بدن مادر در هنگام بارداری ندارد.  نحوه حمل یک نوزاد بیشتر با اندازه نوزاد در ارتباط است – پس شکم تمایل به بالا آمدن دارد.”

 • چرخش حلقه ازدواج

حلقه خود را به یک قطعه رشته گره زده و آن را جلوی شکم خود نگه دارید. اگر به عقب و جلو نوسان کرد پسر دارید و اگر به صورت دایره ای چرخید دختر دارید ( با این که برخی سایت ها می گویند طور دیگری است، به شما نشان می دهیم که چقدر این افسانه قابل اعتماد است)علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر

 • حقه هفته

همانند ph استخر، می توانید PH ادرار را هم اندازه گیری کنید. افزودن دراینو (صافی خشک) به ادرار شما ظاهرا برای دختران سبز می شود و برای پسران آبی می شود. اگر در آب باشد چه؟ در واقع، بسیاری از سایت ها بیان می کنند این روش نمی تواند رنگ نشان دهنده نتیجه باشد.

همچنین گزارشات خیلی خوب خوانوادگی نشان می دهد که مخلوط کردن این دو ماده بسیار خطرناک است چراکه می تواند منجر به بخاراتی شود که اصلا سالم نیستند.

یک روش ایمن تر توسط  مادران سالم مطر ح شده که آن افزودن بیکارب به ادرار است. که اگر جوشید پسر است.

مدیکال نیوز تودی، می گوید که این صحت ندارد: “اثباتی برای این که جنسیت بچه به دنیا نیامده اثری روی PH ادرار مادر داشته باشد، وجود ندارد. همچنین، عوامل شناخته شده بسیار دیگری ادرار را کمتر یا بیشتر اسیدی می کند.”

 10-نمودار تولد چینی

اهممم. ظاهرا یک سند چینی کهن وجود دارد که فقط نیازمند سال تولد چینی مادر و ماه چینی بارداری برای نشان دادن جنسیت بچه شماست. شما می توانید آن را اینجا امتحان کنید.

اما به عنوان مادر یک دوقلو با یک پسر و یک دختر، چه کسی حدس می زند که در همان ماه باردار شده وقتی در سن من بوده است، این روش با قطعیت 50% برای من شکست خورد.علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر

 11-کلیدی برای بلند کردن

کمی فکر کنید: شما نمی توانید آن را انجام دهید اگر آن را خوانده باشید. یک کلید روبروی زن باردار قرار می گیرد. اگر او کلید را از بالای چاق تر آن بردارد، به جای قسمت دراز و باریک آن، پسر دارد. این روش قطعا بیشتر به سمت داستان یک زن متاهل قدیمی شبیه است.

علایم واضح جنین پسر در ماه اول

 12-پدران لاغر

به نظر می رسد کمی صحت داشته باشد. یک مطالعه دانمارکی نشان داد که پدرانی که وزن بیشتری در زمان حاملگی همسرانشان می گیرند، احتمال بیشتری برای دختر دار شدن دارند.

 13-بهترین پای جلو

The 15th century Distaff Gospels پیشنهاد کرده است که کسانی که در هنگام راه رفتن ابتدا پای راستشان را جلو می گذارند، پسر دارند. تعجبی ندارد که من هیچ تحقیقی در مورد این تئوری پیدا نکردم.علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر

14-غریزه مادری

حدس زدن جنسیت بچه که انتظار می رود 50 درصد از موارد درست در بیاید. اما یک مطالعه علمی جدید اثبات کرده است که غریزه مادر – که مادر فقط یک حس شکم گنده ای دارد- بیشتر اوقات صحیح در می آید با حدس های صحیح حدود 70% موارد.

 15-آزمایش خون

این آزمایش را می توان از هفته حدود نهم انجام داد و گرفتن نتیجه آن تقریبا یک هفته طول می کشد. پاتولوژیست ها در نمونه خون شما به دنبال یک DNA بچه می گردند که می تواند جنسیت بچه را نیز آشکار کند. هدف از این آزمایش بیشتر برای بررسی سندروم داون و دیگر بیماری های ژنتیکی است بنابراین لازم است به این توجه داشته باشید.علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر

16- آزمایش آمینوسنتز

نمونه برداری ویلی کوریونی (که مقداری از جفت را مورد آزمایش قرار می دهد) را می توان در هفته 11 تا 13 انجام داد. آمینو (که مایع آمنیوتیک را مورد آزمایش قرار می دهد) را می توان از هفته 16 تا 20 بارداری انجام داد. با این که این فرایندهای تهاجمی می تواند جنسیت بچه را با دقت 99% پیش بینی کند، هردو دارای خطر سقط می باشند، بنابراین جز برای رد کردن بیماری های ژنتیکی توصیه نمی شود.

17-سونوگرافی

قابل اعتمادترین روش فیلم گرفتن از بچه کوچک و در صورت مقدور بودن، دیدن آن چیزی است که لازم است ببینیم. اما یک هشدار، بچه ممکن است با عکس گرفتن همکاری نکند و در برخی موارد نادر ممکن است اشتباها تشخیص داده شود. سونوگرافی معمولا بین 18 و 26 هفته انجام می شود و یک بخش روتین از آزمایشات پزشکی  پیش از تولد می باشد.

18-تولد

وقتی شک دارید، تا به دنیا آمدن آن صبر کنید. این یک نتیجه کاملا قطعی است که این می شود و یا آن. شما در هر بارداری  50% شانس پسر داشتن دارید.علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر

علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر

علائم جنین پسر در هفته شانزده

 
ویار جنین پسر چیست؟

غذاهای ترش مزه
اگر ویار مواد غذایی ترش مزه را دارید، احتمال بارداری پسر خیلی زیاد است. اگر ویار خاصی ندارید، به برنامه غذایی خود دقت کنید و متوجه می شوید به چه چیزی بیشتر تمایل دارید.
نمک
در حالی که اشتیاق برای غذاهای شیرین به جنین دختر مربوط می شود، غذاهای شور به جنین پسر مرتبط هستند. بنابراین اگر ویار غذاهای شور دارید نوزاد شما پسر خواهد بود.
ادویه های تند
شایع است که برخی از زنان که هرگز غذای تند نمی خورند، در طول بارداری تمایل به غذاهای تند پیدا می کنند. اگر شما یکی از آنها هستید، به احتمال زیاد پسر باردار هستید. مادران زیادی هستند که می گویند در حین بارداری پسر ویار تندی داشته اند.
لیمو
آیا عاشق لیموی خام هستید؟ سپس به احتمال زیاد فرزند شما پسر خواهد بود. در صورتی که قبلا لیمو را به این شکل نمی خوردید احتمال پسر بودن جنین بیشتر می شود. اما تنها اثبات این فرضیه، تجربیات مادران دیگر است که پسر باردار بوده اند و در طول بارداری به لیمو علاقه داشته اند.
گوشت
اگر دوست دارید رژیم بارداری شما بدون سبزیجات باشد، مطمئنا از گوشت خوشتان می آید. ویار گوشت یک عامل تعیین کننده برای پسر بودن فرزند شما است.
ترشی جات
اگر ویار ترشیجات داشته باشید به احتمال زیاد فرزند شما پسر است. دلیل این امر حضور نمک افزوده شده در ترشی است. ویار نمک به عنوان ویار بارداری برای بارداری پسر محسوب می شود بنابراین ترشی جات نیز جزو ویار پسر هستند.
پرتقال
اگر ویار شما نسبت به مرکبات، مانند پرتقال، بیشتر باشد، ممکن است فرزند شما پسر باشد. ممکن است این موضوع پشتوانه علمی نداشته باشد، اما بسیاری از زنان آن را تجربه کرده اند.

تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی با سونوگرافی ؟

بهترین روش تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی با سونوگرافی می باشد. سونوگرافی روشی رایج، در دسترس و امن می باشد که بدون هیچ نگرانی می توان انجام داد.

زمان تعیین جنسیت جنین ؟

جنسیت جنین از زمان لقاح تخمک با اسپرم است ، تشخیص جنسیت جنین از هفته 11 بارداری قابل انجام می باشد که دقت تعیین جنسیت تا 12 هفتگی99 درصد، ۱۲-۱۴ هفتگی ۹۹ درصد و بعد از ۱۴ هفتگی100 درصد می باشد.

تعیین جنسیت جنین در خانه چگونه است؟

ضربان قلب، فشار خون، وضعیت پستان ها، حالت تهوع و تست پاندول برصی از این موارد می باشد. لازم به ذکر است که این روش ها اساس علمی ندارند و اصولا جهت سرگرمی انجام شود.

تعیین جنسیت جنین با نمک چگونه است؟

طبق این روش که بیشتر در آسیا رواج دارد در ظرف آمیخته به نمک ادرار می کنید. اگر واکنشی رخ نداد جنین دختر و اگر واکنش داد و رنگ محلول تغییر کرد جنین پسر می باشد

تشخیص دقیق جنسیت جنین چیست؟

تست خونی که به آن NIPT نیز گفته می شود. این روش در هفته ۱۰ بارداری انجام می شود و هدف اصلی آن پی بردن به وجود نقایص ژنتیکی همانند سندرم داون در جنین می باشد. در این روش DNA جنینی موجود در خون مادر را بررسی می کند. هم چنین با این روش می توان با بررسی کروموزوم جنسی، جنسیت جنین را پیش بینی نمود.
سونوگرافی: در سونوگرافی با بررسی آلت تناسلی جنین و سایر نشانه ها می توان جنسیت جنین را از هفته ۱۱ بارداری مشخص نمود. شرایطی همانند وضعیت جنین در رحم مادر به گونه ای که نتوان آلت را دید و یا دو قلویی تشخیص را سخت تر می کند.
تست ژنتیک: به صورت تهاجمی انجام می شود که ریسک سقط را بالا می برند به همین دلیل در مادران بالای ۳۵ سال یا
کسانی که سابقه ی خانوادگی بیماری های ژنتیکی دارند انجام می شود.
i. آمنیوسنتز: در این آزمایش با سوزن مخصوصی مقداری از مایع آمنیوتیک را بر می دارند و از نظر ژنتیکی بررسی می کنند. در مایع آمنیوتیک سلول های جنینی می توانند حضور داشته باشند. آمنیوسنتز معمولا در هفته ۱۵-۲۰ بارداری انجام می شود.
ii. CVS: در این تست نمونه ی از پرزهای کوریونی رحم برداشته می شود و از نظر ژنتیکی بررسی می شود. پرزهای کورینی جزئی از جفت می باشد. این روش در هفته ۱۱-۱۴ بارداری انجام می شود.
تئوری رمزی: از روی محل جفت که منشا تئوری رمزی است در حال حاضر نمیتوان تعیین جنس نمود .

تعیین جنسیت جنین چینی چیست؟

ا تقویم چینی نیز می توان جنسیت جنین را تعیین نمود. گفته می شود که دقت این روش ۵۰ درصد می باشد. در این روش از سن قمری مادر و ماه انجام لقاح استفاده می شود و از طریق جدول جنس جنین را حدس می زند.

علائم جنین پسر در سه ماهگی چیست ؟

• حالت تهوع اول صبح
• ضربان قلب زیر ۱۴۰
• لکه های پوستی کم
• ویار ترش
• شکل شکم در بارداری پسر به سمت پایین است.
• به دلیل افزایش سطح تستوسترون در بارداری پسر تغییرات شخصیتی بیشتری شاهد هستید و در شما پرخاشگری و حالت تهاجمی بیشتر خواهد بود.
• اگر رنگ ادرار تیره باشد، نوزاد شما پسر است.
• زمانی که سینه سمت راست بزرگ تر ازسینه سمت چپ باشد، احتمالا نوزاد شما پسر است.
• در بارداری پسر عموما پاهای مادر سرد خواهد بود.
• اگر نوزاد، پسر باشد، رشد موها معمولا سریع تراست.
• خشک شدن و پوسته پوسته شدن دست ها یکی دیگر از نشانه های قابل توجه از جنین پسر است.

علائم بارداری پسر در ماه اول چیست ؟

• یکی از علائم جنین پسر در بارداری ضربان قلب وی می باشد،
• با آنکه هنوز مطالعات دقیق در این باره کامل نشده است، اما تحقیقات می گویند جنین پسر دارای ضربان قلب کمتر از ۱۴۰ می باشد.
• به این شکل جنینی که ضربان قلب او بیشتر از ۱۴۰ می باشد یک دختر است. علائم صدی واضح جنسیت جنین پسر

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

2 دیدگاه ها
 1. لیزا می گوید

  من تمام علایمم پسره اما تست خون در هفته دوازدهم دختر نشان داد آیا میتواند اشتباه باشد ممنون

  1. کارشناس مامایی می گوید

   بله ممکن

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور