ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

زایمان طبیعی : درد | بخیه | ماساژ | زودرس

زایمان طبیعی درد بخیه ماساژ زودرس :یادگیری در مورد زایمان  یکی از بهترین راهها برای کمک به شما در مدیریت درد زایمان در هنگام فرا رسیدن زمان است.

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی درد بخیه ماساژ زودرس

برخی از خانمها به هیچ وجه با استفاده از هیچ دارویی ، زایمان نمی کنند و به جای آن به تکنیک های آرامش بخش و تنفس کنترل شده برای درد اعتماد دارند. اگر می خواهید زایمان بدون داروی درد را تجربه کنید ، در مورد این موضوع با ارائه دهنده خدمات درمانی خود صحبت کنید.

درد در حین زایمان به دلیل انقباضات عضلات رحم و تحت فشار قرار گرفتن  دهانه رحم ایجاد می شود. این درد را می توان به صورت گرفتگی شدید در شکم ، کشاله ران و کمر و همچنین احساس دردناک احساس کرد. بعضي از خانمها در ناحيه ران نيز درد دارند.

از دیگر دلایل درد هنگام زایمان می توان به فشار بر مثانه و روده توسط سر کودک و کشش کانال تولد و مهبل (واژن) اشاره کرد.

درد هنگام زایمان برای هر زن متفاوت است.  از نظر برخی ، گرفتگی  قاعدگی است. برای دیگران ، فشار شدید؛ و برای دیگران ، امواج بسیار قوی که مانند گرفتگی اسهال هستند.

خودتان را آماده کنید

برای کمک به درد هنگام زایمان ، مواردی وجود دارد که می توانید قبل یا در دوران بارداری خود انجام دهید:

ورزش منظم و معقول (می تواند به تقویت ماهیچه ها کمک کرده و بدن را برای استرس زایمان آماده کند. ورزش همچنین می تواند استقامت شما را افزایش دهد ، که در صورت زایمان طولانی کار مفید خواهد بود.

 نکته مهمی که باید با هر نوع ورزش بخاطر بسپارید ، نباید بیش از حد از آن استفاده کنید – و این امر به ویژه در صورت باردار بودن صادق است .

زایمان طبیعی درد بخیه ماساژ زودرس

تکنیک Lamaze پرکاربردترین روش در ایالات متحده است. فلسفه لاماز می آموزد که تولد یک روند طبیعی ، و سالم است و زنان باید به این توانمند شوند که با اطمینان به آن نزدیک شوند. کلاسهای Lamaze به زنان در مورد راه هایی که می توانند درک خود را از درد کاهش دهند ، آموزش می دهند ، مانند تکنیک های آرام سازی ، تمرینات تنفسی ، حواس پرت یا ماساژ توسط یک مربی حامی. 

 روش بردلی (رویکرد طبیعی هنگام تولد و مشارکت فعال پدر کودک به عنوان مربی تولد تأکید دارد. هدف اصلی این روش اجتناب از داروها مگر اینکه کاملاً ضروری باشد. روش بردلی همچنین به عنوان روشی برای مقابله با درد زایمان ، روی تغذیه و ورزش مناسب در دوران بارداری و تکنیک های نرمش و تنفس عمیق تمرکز دارد. 

 روش های عاری از دارو برای رفع درد در هنگام زایمان شامل موارد زیر است:

  • هیپنوتیزم
  • یوگا
  • مراقبه
  • پیاده روی
  • ماساژ یا ضد فشار
  • تغییر موقعیت
  • حمام گرفتن یا دوش گرفتن
  • گوش دادن به موسیقی
  • با شمارش یا انجام فعالیتی که ذهن شما را در غیر این صورت اشغال می کند ، حواس خود را پرت کنید

داروهای ضد درد زایمان طبیعی

بسته به وضعیت ، انواع داروهای ضد درد در حین زایمان و زایمان قابل استفاده است. بسیاری از خانمها به چنین داروهایی اعتماد می کنند و هنگامی که درد به راحتی کاهش می یابد و می توان انرژی را برای گذر از انقباضات متمرکز کرد ، می تواند تسکین بزرگی داشته باشد. 

 مسکن:  مسکن ها درد را تسکین می دهند ،. آنها بر احساس یا حرکت عضلات تأثیر نمی گذارند. به آنها روشهای مختلفی داده می شود. اگر به صورت داخل وریدی (از طریق IV به داخل ورید) یا از طریق شلیک به عضله تزریق شوند ، می توانند بر کل بدن تأثیر بگذارند. این داروها می توانند عوارض جانبی در مادر ایجاد کنند ، از جمله خواب آلودگی و حالت تهوع. آنها همچنین می توانند بر کودک تأثیر بگذارند.

بی حسی منطقه ایاین همان چیزی است که اکثر خانمها در هنگام استفاده از داروهای درد هنگام زایمان به آن فکر می کنند. با مسدود کردن احساس از مناطق خاص بدن ، می توان از این روش ها برای تسکین درد در هر دو زایمان واژن و سزارین استفاده کرد.

Epidurals اپیدورال ، نوعی بی حسی موضعی است که بیشتر درد را از تمام بدن در زیر دکمه شکم ، از جمله دیواره های واژن ، در حین زایمان برطرف می کند. اپیدورال شامل دارویی است که توسط متخصص بیهوشی از طریق سوند نازک و لوله مانند که در قسمت تحتانی کمر زن وارد شده است ، داده می شود. 

با توجه به نیاز خانم می توان میزان دارو را افزایش یا کاهش داد. داروهای بسیار کمی به کودک می رسد ، بنابراین معمولاً از این روش تسکین درد هیچ تأثیری روی کودک نمی گذارد.

ماساژ پیش از زایمان-این چیست و مزایای آن کدامند

بارداری زیباترین و حساس­ترین دوره زندگی یک زن است. هر زنی طی دوره­های قبل و بعد از بارداری تغییرات فیزیکی و هورمونی متعددی تجربه می­کند. تقریبأ تمامی زنان باردار طی بارداری دچار دردهای مشخص، سختی ماهیچه­ای، درد کمر، گرفتگی عضلات و غیره می­شوند. ماساژ پیش از زایمان بهترین گزینه برای اینگونه سفت شدگی­ها و دردهای بدن در زنان باردار، بدون استفاده از گزینه­های دارویی است.

ماساژ پیش از زایمان چیست؟زایمان طبیعی درد بخیه ماساژ زودرس

طی بارداری خواب خوبی داشته باشید

ماساژ پیش از زایمان ماساژی است که طب بارداری بروی زنان باردار انجام می­شود. این ماساژ یکی از بهترین گزینه­ها برای مراقبت­های پیش از زایمان است، زیرا در تسکین بسیاری از ناراحتی­های فیزیکی تجربه شده توسط زنان باردار، مفید است. این ماساژ گردش خون را بهبود می­دهد و اعصاب را آرام می­کند بنابراین منجر به یک بارداری سالم می­شود.

مزایای ماساژ پیش از زایمان: زایمان طبیعی درد بخیه ماساژ زودرس

کاهش تنش از مفصل­های حمایت ­کننده وزن

ماساژ پیش از زایمان شامل تسکین مفصل­های سفت و آرامش دادن به اعصاب است. این تنش را از روی تمامی مفصل­های حمایت­کننده وزن بدن مانند زانوها، بخش پایینی ستون فقرات، پاها و غیره کاهش می­دهد.

بهبود گردش خون

بخاطر ماساژ پیش از زایمان، رگ­ها آرامش می­یابند بنابراین گردش خون بهبودیافته و افزایش می­یابد. بخاطر این موضوع، تأمین اکسیژن و دیگر موادغذایی حیاتی برای مادر و نوزاد در بطن او بطور بهتری صورت می­گیرد.

تسکین بسیاری از ناراحتی­ها و رنج­ها

اکثریت زنان باردار دچار درد پایین کمر، سردردها، تهوع، خستگی، رفلاکس اسیدی، درد مفاصل ران، ماهیچه­های سفت، رگ­های بسته شده، گرفتگی عضلات پا، درد بالای کمر و غیره هستند. ماساژ پیش از زایمان در تسکین تمامی این ناراحتی­ها با یک تکنیک ماساژ صحیح کمک می­کند.

ماساژ پیش از زایمان سیستم عصبی بدن فردی که قرار است مادر شود را با رهایش اندورفین در آن آرام می­سازد. در نتیجه، زنان باردار حس آرامش بیشتری دارند و خواب کامل­تری را تجربه می­کنند.

به حفظ استایل سالم بدن کمک می­کند

ماساژ پیش از زایمان به افزایش انعطاف­پذیری و بهبود عملکرد ماهیچه­ها کمک می­کند. همچنین این به زنان­باردار کمک می­کند تا استایل بدنشان را تنظیم کنند و یک حالت سالم بدنی را با افزایش وزن نوزاد در خود حفظ کنند.

در بارداری و زایمان سالم سهیم است.

ماساژ پیش از زایمان همراه با بهبود دردهای بدنی، به کاهش استرس و افسردگی بطور طبیعی کمک می­کند. بعلاوه، این سبب افزایش گردش خون می­شود و مواد معدنی و ویتامین­های ضروری را برای مادر و نوزاد فراهم می­کند. در نتیجه، این در سلامت کلی و بارداری ایمن سهیم می­شود.

بهترین زمان برای دریافت ماساژ پیش از زایمان چیست؟

هیچ زمان ایده­آلی برای ماساژ پیش از زایمان وجود ندارد، اما متخصصین پیشنهاد می­دهند که بهترین زمان سه ماهه دوم است. در صورتیکه، شما قبل ازبارداری نوشیدنی زیادی مصرف می­کنید یا معتاد به سیگار یا دارو هستید، باید از ماساژ پیش از زایمان امتناع کنید زیرا این ممکن است سبب واکنش­های سم­زدایی[1] در بدن شما شود.

چیزهایی که باید قبل از ماساژ پیش از زایمان در ذهن داشته باشید:

ماساژ پیش از زایمان خود را در سه ماهه اول بارداری شروع نکنید، زیرا این ممکن است منجر به سقط­جنین غیرعمد شود.

از روغن­های ملایم مانند روغن نارگیل، روغن دانه انگور، روغن خردل، و غیره برای ماساژ استفاده کنید. همچنین، کنترل کنید که آیا شما به این روغن­ها حساسیت دارید یا خیر.

فشاردادن نقطه­های خاصی بروی مچ و آرنج ممکن است منجر به انقباضاتی در رحم شود بنابراین اطمینان حاصل کنید که درمانگر شما از تکنیک­های صحیح استفاده می­کند.

اگر حس حال­بهم­­­خوردگی، گیجی، و ناآرامی پس از ماساژ پیدا کردید، به ماساژ ادامه ندهید.

خطر زايمان زودرس

بارداي با دوقلو ريسک بالاتري براي زايمان زودرس دارد که به اين معناست که تولد بعد از 20 هفته اما قبل از پايان 37 هفته رخ ميدهد تنها 40 درصد از بارداري­هاي دوقلو زمان کامل را به اتمام ميرسانند. ميانگين بارداري دوقلو 35 هفته است که اين رقم در بارداري تک­قلو 37 هفته ميباشد.

زايمان زودرس ميتواند به مشکلاتي ختم شود که از جمله آنها ميتوان به موارد زير اشاره کرد:

ريه نابالغ که مشکل تنفس ختم ميشود و نوزادان زودرس بايستي در ونتيلاتور قرار بگيرند تا ريه آنها بالغ گردد.

مشکلات معده و مجراي روده

مشکلات سيستم عصبي از جمله خونريزي در مغز

 وزن پايين در زمان تولد

مشکلات مربوط به خوردن غذا از جمله دشواري در دريافت شير از مادر

به دليل پيشرفتها درتکنولوژي 90 درصد از نوزادان متولد شده بعد از هفته 28 نجات مي­يابند با اين حال حتي کودکاني که از تولد زودرس نجات مي­يابند در خطر تاثيرات بلندمدت قرار دارند عوارض درازمدت تولد زودرس عبارتند از:زایمان طبیعی درد بخیه ماساژ زودرس

ديسپلازياي برونکوپولموناري(بي­پي­دي) يک بيماري مزمن در ريه است که ممکن است براي هفته­ها و يا ماه­ها بعد از تولد به اکسيژن نياز داشته باشد.

مشکلات عمومي تنفس از جمله احتمال بالاتر آسم و عفونتهاي مجراي تنفسي

تاخير رشد

مشکلات يادگيري و در موارد شديد عقب­افتادگي که ممکن است سالها بعد مشخص شود

فلج مغزي

مشکلات بينايي

مشکلات شنوايي

تولد زودرس براي والدين نيز دشوار است که به دليل اينکه نوزادان­شان چند روز چند هفته و يا چند ماه بسته به اينکه زايمان تا چه اندازه زودرس بوده و چه عوارضي داشته در ان­آي­سي­يو مي­بينند دچار استرس ميشوند. عدم توانايي انتقال نوزاد به خانه ميتواند بسيار ناراحت­کننده باشد و ديدن اينکه نوزادتان به تجهيزات ا­ن­آي­سي­يو متصل است ميتواند براي آنها بسيار دردناک باشد.زایمان طبیعی درد بخیه ماساژ زودرس


درد زایمان طبیعی چند ساعت است ؟

در زایمان اول، میانگین 16 ساعت است، البته می تواند خیلی طولانی تر یا خیلی کوتاه تر باشد. برای زایمان های بعدی، متوسط زایمان حدود 10 ساعت است.

درد زایمان طبیعی از هفته چندم شروع میشود؟

از هفته 38 منتظر درد ها هستم تا 40 هفته تمام و به ندرت پیش میاد که زایمان به 41 هفته برسد که در این صورت باید مراقبت روزانه انجام شود. اگر شما قرار است سزارین شوید بهتر است سزارین در هفته 39 بارداری انجام شود تا عوارض مربوط به سلامت جنین در شما به حداقل رسد.

بهترین هفته برای زایمان طبیعی?

بهترین هفته زایمان طبیعی هفته 38تا40 بارداری میباشد.

زایمان با آمپول فشار چقدر طول می کشد؟

ی افراد دو ساعته و برخی 24 ساعته زایمان میکنند. از زمانی که یک خانم باردار وارد اتاق زایمان میشــود، اگر همــه چیز خوب پیش برود، یک ساعت طول میکشــد دهانه رحم باز میشــود و یک ساعت طول میکشد نوزاد متولد شود و در کل 6 تا 7 ساعت طول میکشد تا همه چیز به اتمام برسد. البته بعد از دو ساعت نخست پس از زایمان خانم به بخش منتقل میشود و باقی کارها در آنجا صورت میگیرد.

ایا تاریخ سونوگرافی برای زایمان دقیق است؟

یک بارداری سالم ، 40 هفته از آخرین دوره قاعدگی فاصله داشته باشد، اما در واقع اکثر نوزادان در زمانی بین 37 و 42 هفته بارداری به دنیا می آیند.
سونوگرافی 3 ماهه اول بارداری به خصوص سونوگرافی ان تی جزو دقیق‌ترین سونوگرافی های تعیین‌کننده زمان زایمان است. در حقیقت با این نوع سونوگرافی، سن دقیق جنین و موقع دقیق زایمان قابل تعیین است. با توجه به اینکه زمان عادت ماهیانه، تخمک‌گذاری و لقاح همیشه بالا و پایین است و به اصطلاح به هم نمی‌خورد معمولا سونوگرافی سه ماهه اول به خصوص ان تی (البته با چند روز خطا) دقیق‌ترین تاریخ زایمان را به ما خواهد داد.
بنابراین به پزشکتان اطمینان کنید و بدانید که سونوگرافی ان تی تعیین‌ کننده زمان زایمان شماست. اگر قرار است که به صورت سزارین فرزندتان را به دنیا بیاورید در هفته 38 و چهار پنج روز یا هفته سی ‌و نهم بهترین زمان عمل است.

زایمان چقدر دردناک است؟

درد زایمان دردناک است، اما مانند آنچه دیگران توصیف می کنند نیست. به نظر من، این درد مانند درد قاعدگی است ولی کمی بیشتر از حالت طبیعی است. هنگامی که پریود می شوید گرفتگی عضلات را تجربه می کنید. درد زایمان کمی شدیدتر از آن است

آیا نوزادان در رحم گریه می کنند؟

چه ها ممکن است در رحم گریه کردن را شروع کنند. اولین گریه نوزاد ممکن است در رحم رخ دهد. تحقیقات جدید نشان می دهد که جنین ممکن است نارضایتی خود را از طریق گریه در سکوت در رحم در اوایل هفته بیست و هشتم بارداری نشان دهد

زایمان طبیعی در هفته چندم است ؟

نوزاد نارس یا زودرس قبل از هفته ۳۷ بارداری به دنیا می آید. نوزادان بسیار زودرس از هفته 23 تا 28بارداری به دنیا می آیند. نوزادان زودرس بین هفته ۲۹ تا ۳۳ بارداری به دنیا می آیند

چه مدت طول می کشد تا نوزاد به دنیا بیاید؟

اگر زایمان اول باشد، درد زایمان ممکن است حدود هشت ساعت طول بکشد. این عدد میانگین است، اما می تواند زایمان بیشتر یا کمتر طول بکشد. بعید است زایمان از19 ساعت بیشتر طول بکشد. هنگامی که دهانه رحم شما تا 10 سانتیمتر گشاد می شود، ممکن است قبل از اینکه نوزاد متولد شود، یک یا دو ساعت تلاش کنید..

چه بخوریم دردزایمان بگیریم؟

مصرف غذاهای تند و ادویه دار بهترین روش برای تحریک طبیعی درد زایمان است اگرچه شواهد قابل اعتمادی برای پشتیبانی از این موضوع وجود ندارد اما استفاده از چنین موادی می تواند روده را تحریک کند و باعث انقباضات رحم شود. برگ تمشک وحشی می تواند به صورت دم کرده یا قرص استفاده شود. تصور بر این است که این دارو رحم را تحریک کرده اما برای شروع زایمان طبیعی نباید استفاده شود.

روشهای ایجاد درد زایمان چیست ؟

طب سوزنی برای کمک شروع زایمان طبیعی
استفاده از ادویه کاری برای کمک به شروع زایمان طبیعی
تحریک سرپستان برای شروع زایمان طبیعی
استفاده از آناناس برای کمک به شروع زایمان طبیعی
داشتن رابطه جنسی برای شروع زایمان طبیعی
پیاده روی کمکی برای شروع زایمان طبیعی
روغن کرچک کمک کننده برای شروع زایمان طبیعی
درمان های گیاهی برای شروع زایمان طبیعی
باد کردن بادکنک ، فرض بر این است که این کار باعث فشار به شکم شده و شروع زایمان طبیعی را ترغیب می کند.

پماد برای بخیه زایمان طبیعی جیست ؟

پماد آلفا پمادی صد در صد گیاهی میباشد . ماده موثره آن لاوسون ( 2-هیدروکسی 1-4 نف پماد دزوکسی ریبونوکلئاز توکینون) میباشد که از گیاه حنا بدست میاید.
پماد فیبرینولایزین
این دارو به از بین بردن پوست و بافت های مرده برای بهبود زخم ها، کمک می کند. از این پماد برای اثر بخشی بیشتر التیام زخم هایی مانند سوختگی ، زخم بستر، زخم های جراحی ، ختنه یا اپی زیاتومی(برشی از واژن به سمت مقعد در زنان برای زایمان راحت تر) استفاده می شود.

علت سوزش بخیه زایمان طبیعی چیست؟

علت اصلی بدلیل جوش خوردن محل برش میباشد یا بدلیل باز شدن بخیه ها .

بخیه زایمان طبیعی چند روزه خوب میشه ؟

بخیه زایمان طبیعی بر اساس اندازه و نوع بافت درگیر، طبقه بندی می شوند:
1- برش درجه ۱: یک برش نازک ‌در پوست پرینه بدون بافت ماهیچه ای. این نوع برش ها ممکن است نیاز به چند تا بخیه داشته باشند اما به هر حال در این مورد نیز ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی حداقل به 40 روز زمان نیاز دارد.
2- -برش درجه ۲: یک برش در پوست پرینه و بافت ماهیچه ای. این برش ها نیاز به بخیه دارند و ترمیم زخم های آن حدود دوماه طول می کشد.
3- برش درجه ۳: پزشک بافت ماهیچه ای پرینه و ماهیچه های اطراف مقعد را برش می دهد. زخم ها نیاز به بخیه دارند و حدود دو ماه زمان لازم است تا بهبودی کامل زخم ها حاصل شود.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!