ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

تغذیه ماه اول بارداری برای پسر شدن (100%)

تغذیه ماه اول بارداری برای پسر شدن :

تغذیه در بارداری

یکی از اولین سوالاتی که قرار است هنگام اعلام بارداری خود بشنوید ، این است که “آیا پسر یا دختر می خواهید ؟ ما می دانیم که مهمترین چیز برای شما این است که کودک شما سالم و شاد باشد.  اگر اینجا هستید ، به این معنی است که شما می خواهید بدانید که چگونه یک پسر بچه باردار شوید – و این بسیار خوب است . شما تنها کسی نیست که برای باردار شدن باید درست غذا بخورد. رژیم غذایی مرد شما نیز می تواند بر قدرت باروری وی تأثیر بگذارد. به او کمک کنید تا بفهمد به کدام غذاهای باروری احتیاج دارد – و چه غذاهایی را برای جنین پسر سوق دهد.

خوردن غذاهای سالم می تواند به افزایش تعداد اسپرم کمک کند ، در حالی که با نگه داشتن چیزهای نه چندان سالم ممکن است تعداد او کاهش یابد.

اگر شما و همسرتان در حال باردار شدن هستید ، تغییر در عادات غذایی وی ممکن است شما را به هدف خود برای بارداری نزدیک کند.

این غذا های عالی مناسب زمان بارداری، با هر لقمه مواد مغذی زیادی به شما و نوزاد شما میرساند.

حتی اگر شما انواع ویتامین ها و مواد معدنی را در رژیم روزمره ی خود شامل کرده اید، باید هنوز هم نگران رسیدن به رژیم ایده آل زمان بارداری باشید. به ویژه اگر هنوز هم اشتهای شما افزایش نیافته است.

از غذا ها استفاده ی مفید داشته باشید. وقتی در مورد بهترین غذاها در دوران بارداری صحبت میکنیم، باید به دنبال یافتن غذاهایی باشیم که مقادیر زیادی از مواد مغذی را در چندین لقمه به ما برساند و تنها شامل کالری بیهوده نباشد.

این کار به شما و نوزاد شما کمک میکند که ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز خود را به دست آورید. (البته خوردن یک بستنی قیفی یا کوکی گهگاه، هیچ ایرادی ندارد. پس به خاطر مهمان کردن خود به این خوراکی ها، احساس بدی نداشته باشید!)

موادی که از نظر مواد مغذی متراکم هستند، به ویژه زمانی که نیازی به کارامدی و برایند بالاتر داریم مفید تر خواهند بود. مثلا زمانی که شما حالت تهوع دارید، افزایش وزن بیش از حد سریع داشته اید، و یا به اندازه کافی وزن اضافه نکرده اید.

اگرچه در این زمینه همه ی مواد غذایی اهمیت دارند، اما بهترین غذاها در دوران بارداری دارای مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی هستند که نقشی کلیدی در حمایت از رشد و تکامل نوزاد ایفا میکنند. از جمله:

تغذیه ماه اول بارداری برای پسر شدن

  • فولیک اسید. دریافت حداقل 600 میکروگرم روزانه در طول بارداری، منجر به کاهش احتمال اختلالات لوله های عصبی میشود.
  • آهن. در دوران بارداری، نیاز شما به آهن دو برابر شده و برابر 27 میلی گرم روزانه آهن نیاز خواهید داشت. این ماده برای ساخت خون بیشتر خواهد شد که به نوزاد شما اکسیژن رسانی خواهد کرد.
  • کلسیم. تلاش کنید 1000 میلی گرم کلسیم روزانه دریافت کنید. کلسیم برای کمک به نوزاد شما در ساخت استخوان های قوی، دندان، ماهیچه و اعصاب کلیدی است.
  • ویتامین D. این ماده به کلسیم در انجام وظایفش کمک کرده و همچنین سیستم ایمنی شما را قوی نگه میدارد. روزانه باید 600 واحد از آن دریافت نمایید.
  • DHA. یک اسید چرب امگا 3 است. این ماده در تکامل مغز و چشم نوزاد شما نقش دارد. باید روزانه 200 تا 300 میلی گرم از این ماده دریافت نمایید.
  • ید. این ماده ی معدنی باعث پیشرفت تکامل مغز و سیستم عصبی نوزاد شما میشود. شما باید روزانه 290 میکروگرم از آن را دریافت کنید.

بررسی نیازهای غذایی خود در دوران بارداری ممکن است دشوار به نظر برسد، اما انتخاب غذاهای صحیح، میتواند به شما در رسیدن به اهداف خود کمک کند. ( البته این کار باید همراه با دریافت ویتامین های پیش از زایمان باشد). پس تلاش کنید که از غذاهای مغذی در دوران بارداری خود استفاده کنید و آنها را در رژیم غذایی روزمره ی خود قرار دهید.

برای پسردار شدن ناهار چه بخوریم

گوشت های کم چرب

آمینواسیدهای موجود در پروتئین ها، آجرهای سازنده ی سلول ها در بدن شما و نوزاد شما هستند. غذاهای پر پروتئین، همچنین میتوانند منجر به کنترل گرسنگی شما از طریق ثابت کردن قند خون شوند. در نتیجه شما باید تلاش کنید که سه وعده در روز (حدود 75 گرم) پروتئین دریافت کنید.

این مسئله، گوشت کم چرب را تبدیل به یکی از بهترین غذاهایی میکند که میتوانید در طول بارداری استفاده کنید. این گوشت ها علاوه بر اینکه غنی از پروتئین هستند، آهن بسیاری نیز دارند که برای فراهم شدن گلبول های قرمز نوزاد شما و خود شما لازم است.

( حجم خون در زمان بارداری افزایش میابد و این مسئله منجر به رایج بودن کم خونی در دوران بارداری میشود.) آهن همچنین نقش مهمی در تکامل مغز نوزاد ایفا میکند.

چطور مصرف کنید: برش های گوشت گاو کم چرب، مانند گوشت راسته، ران، کمر، و گوشت چرخ کرده با کمتر از 15 درصد چربی، برش های کمر یا شکم خوک، پرندگانی مانند مرغ و بوقلمون، و پا، دست یا راسته ی گوسفند. مقدار اندکی از این مواد بسیار مغذی خواهند بود.

پس گوشت مورد نیاز خود را به سوپ های دارای سبزیجات، سالاد، برنج یا نودل اضافه کنید. در نهایت به خاطر داشته باشید که گوشت خود را کاملا بپزید. برای از بین رفتن باکتری های بیماری زایی مانند ای کولای و سالمونلا، دمای داخلی 160 تا 165 درجه ی فارنهایت لازم است.

عدس

چه گوشتخوار باشید و چه نه، این منبع گیاهی پروتئین، لایق جایگاه خوبی در رژیم شماست. یک فنجان از عدس پخته شده، حدود 17 گرم پروتئین به همراه 7 میلی گرم آهن دارد.تغذیه ماه اول بارداری برای پسر شدن

عدسه مچنین غنی از ویتامین B فولات (که در مکمل ها فولیک اسید نامیده میشود)، است که برای تشکیل مغز و سیستم عصبی نوراد اهمیت دارد و نقش حفاظتی مهمی در مقابل اختلالات لوله ی عصبی مانند اسپاینا بیفیدا دارد. اسپاینا بیفیدا یک اختلال مادرزادی است که در آن ستون فقرات به خوبی شکل نمیگیرد.

عدس همچنین غنی از فیبر میباشد که میتواند منجر به عملکرد بهتر دستگاه گوارش شده و یبوست های مرتبط با بارداری را بهبود ببخشد.

چطور مصرف کنید: یکی دیگر از مزایای عدس این است که پختنش آسان است و تقریبا قابل اضافه شدن به هر غذای هستند. میتوانید از عدس های فرانسوی یا سیاه در سالاد استفاده کرده، عدسهای قهوه ای نرم را به جای نخود در هوموس به کار برده و یا یک سوپ غلیظ و خورشت مانند و خامه ای با عدس قرمز درست کنید.

برای پسر دار شدن چی بخوریم

ماست

نوزاد شما به مقدار کافی از کلسیم برای رشد استخوان نیاز دارد. و شما نیز باید استخوان های خود را قوی نگه داشته و به عملکرد اعصاب و ماهیچه های خود کمک کنید. 3 تا 4 وعده از لبنیات میتواند به شما کمک کند که میزان مورد نیاز از کلسیم روزمره را دریافت نمایید و ماست یکی از بهترین انتخاب هاست.

میزان کلسیم در یک فنجان ماست برابر با یک فنجان شیر است و علاوه بر این، ماست غنی از پروتئین و فولات است. موجودات زنده (باکتری های مفید) که در ماست وجود دارند میتواند از مشکلات معده و همچنین عفونت های مخمری جلوگیری کنند. تغذیه ماه اول بارداری برای پسر شدن

اما همه ی ماست ها در یک رژیم بارداری سالم جای ندارند. ماست های ساده انتخاب بهتری نسبت به ماست های طعم دار هستند، چرا که آنها فاقد شکر اضافه بوده و اینگونه متعادل کردن میزان کالری دریافتیتان آسانتر خواهد بود.

چگونه مصرف کنید: درصورت اندکی عسل یا میوه ی تازه ی خرد شده را برای شیرین کردن ماست امتحان کنید. به جز خوردن ماست با یک فنجان یا کاسه، شما میتوانید ماست را به اسموتی ها اضافه کرده، به آن غلات اضافه کنید تا یک میان وعده ی خامه ای و ترد داشته باشید. همچنین میتوانید از ماست به جای خامه ی ترش یا مایونز در سس ها یا غذاها استفاده نمایید.

سالمون وحشی : تغذیه ماه اول بارداری برای پسر شدن

این ماهی چرب یکی از بهترین غذاها برای مصرف در طول دوران بارداری میباشد. ماهی های آب سرد مانند سالمون، غنی از DHA امگا 3 هستند که برای چندین مسئله ضروری است: خود بدن نمیتواند این مواد را تولید کند، این مواد برای متابولیزه کردن ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین A و E استفاده میشوند. منجر به کاهش ریسک افسردگی حول زایمان شده و برای تکامل چشم و مغز نوزاد ضروری میباشند.

نگران جیوه هستید؟ سالمون یک غذای دریایی سالم برای استفاده در دوران بارداری است. پس مشکلی با استفاده 8 تا 12 اونس ( 2 تا 3 وعده) در طول هفته وجود ندارد. (ساردین ها و هرینگ ها نیز انتخاب های خوبی هستند.) در صورت امکان بهتر است از سالمون های وحشی به جای سالمون های پرورشی استفاده کنید.

چگونه مصرف کنید: فیله های سالمون را کبابی کرده و با سبزیجات یا برنج سرو کنید. میتوانید در کنار آن از سیب زمینی شیرین یا سبزیجات بخار پز نیز استفاده کنید و یا سالمون را همراه با غلات کامل یا سالاد میل کنید.

در ماه اول بارداری چه بخوریم تا جنین پسر شود

تغذیه ماه اول بارداری برای زیبایی جنین

آووکادو :تغذیه ماه اول بارداری برای پسر شدن

این میوه ی سبز خامه ای، غنی از فولات و ویتامین B6 است که منجر به پیشرفت رشد مغز و بافت سالم برای نوزاد شده و میتواند حالت تهوع صبحگاهی شما را بهبود ببخشد.

این میوه همچنین منبعی خوشمزه برای چربی های غیر اشباع و سالم میباشد .که میتواند به بدن شما در جذب بهتر ویتامین های موجود در میوه ها و سبزیجات کمک کند. میزان بالای چربی آووکادو میتواند شما را سیر نگه دارد. و احتمالا شما را از میل به خوردن در لحظه دور نگه میدارد.

چگونه مصف کنید: احتمالا میدانید که آووکادو یکی از مواد اصلی در سس گواکامول است اما این تنها کاربرد آووکادو نیست. شما میتوانید از پوره ی آووکادو به جای پنیر یا مایونز در ساندویچ ها استفاده کنید و یا آووکادوی خرد شده را به سالاد خود بیفزایید.

سویای نارس در غلاف

احتمالا میدانید که دانه ی سویای پخته شده، منبع خوشمزه ای از پروتئین گیاهی است که در هر فنجان حدود 18 گرم پروتئین دارد. اما این ماده غنی از مواد مغذی مورد نیاز دیگر در بارداری نیز میباشد. یک فنجان سویای نارس دارای حدود 100 میلی گرم کلسیم، 3.5 میلی گرم آهن و 482 میکرو گرم فولات است.

چگونه مصرف کنید: بهترین ویژگی این ماده این است که پخت آن آسان میباشد (غلاف های فریز شده میتوانند در چند دقیقه بخارپز شده یا در ماکروویو بپزند) و انواع مختلفی دارد. میتوانید نمک دریایی به سویای نارس اضافه کرده تا یک میان وعده ی سریع و رضایت بخش داشته باشید. همچنین میتوانید آن را با آب لیمو و روغن زیتون پوره کنید تا کرمی برای روی نان داشته باشید و یا از سویا در سالاد به عنوان یک منبع پروتئین استفاده کنید.

مغزها :تغذیه ماه اول بارداری برای پسر شدن

مغزها اگرچه کوچک هستند اما بسیار مقوی میباشند. آجیل منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی مهم مانند منیزم، روی، پتاسیم و ویتامین E همراه با پروتئین، فیبر و چربی های مفید میباشد. به علاوه، جا به جایی آن آسان بوده و میتوانید آن را به عنوان یک میان وعده در دوران بارداری همیشه همراه داشته باشید.

آیا انواع خاصی از مغز ها بهتر از بقیه هستند؟ هرکدام از مغز ها، پروفایل تغذیه ای خاص خود را دارند و همه ی آنها میتوانند در یک رژیم بارداری سالم جای بگیرند. اما برخی از آنها به طور ویژه ای ارزشمند هستند. گردو غنی از امگا 3 است و بادام مقدار خوبی کلسیم دارد. همچنین بادام زمینی غنی از فولات میباشد.

اگرچه مغزها غنی از چربی هستند، این چربی معمولا از نوع سالم است. در صورتی که افزایش وزن شما آهسته است، میتوانید از مقدار زیادی آجیل استفاده کنید و اگر افزایش وزن سریعی دارید، از مقادیری کمتری (مثلا یک مشت!) استفاده کنید.

چطور مصرف کنید: از مغزها به عنوان یک ماده ی خوشمزه ی ترد در ماست یا شیر استفاده کنید و یا آنها را رنده کرده و به عنوان پودر سوخاری در غذاهای دارای ماهی و مرغ استفاده نمایید.

چه ماهی برای پسر دار شدن مناسب است

هویج

رنگ نارنجی روشن هویج به این علت است که این گیاه غنی از بتاکاروتن میباشد. بدن این ماده را به ویتامین A تبدیل میکند و این ماده ی مغذی برای تکامل چشم، پوست و اندام های بدن نوزاد ضروری است.

چگونه مصرف کنید: علاوه بر گاز زدن هویج، شما میتوانید آن را رنده کرده و به شکل پنکیک، مافین یا مایه ی نان فوری دراورید. همچنین میتوانید آن را بخارپز کرده و مانند سیب زمینی شیرین با اندکی کره و دارچین پوره کنید.

فلفل دلمه ای قرمز

این سبزیجات منبع غنی ای از ویتامین C و A هستند و همچنین دارای فیبر هستند که از یبوست جلوگیری میکند. سود مهم دیگر؟ تحقیقات نشان داده است که یک رژیم پر از سبزیجات در طول بارداری، میتواند منجر به کاهش عوارضی مانند فشار خون بالا و پره اکلامپسی شود.

چگونه مصرف کنید: میتوانید از ویژگی ترد بودن آنها استفاده کرده و زمانی که هوس چیپس کردید مصرف نمایید. زمانی که این گیاه را در هوموس، سس رنچ یا حتی ماست بزنید، بسیار لذیذ خواهد شد.

انبه

معده تان با فکر کردن راجع به سبزیجات ناراحت میشود؟ یک خبر خوب: انبه نیز راه خوب دیگری برای تامین ویتامین های A و C  میباشند.

چگونه مصرف کنید: از انبه ی تازه ی  خرد شده در سالسا استفاده کنید. این سس برای ماهی و مرغ بسیار خوشمزه خواهد بود. همچنین میتوانید آن را خرد کرده و فریز کنید و با ماست استفاده کرده یا از آن یک اسموتی شیرین تهیه کنید.

تخم مرغ

احتمالا میدانید که تخم مرغ ارزان، و ساده برای پخت و منبع خوبی از پروتئین میباشد. یک تخم مرغ بزرگ میتواند 6 گرم پروتئین به شما برساند اما این تنها سود آن نیست. تخم مرغ ها یکی از معدود غذاهایی هستند که منبع خوبی از ویتامین D بوده و در هر تخم مرغ بزرگ حدود 44 واحد ویتامین D وجود دارد.

ویتامین D نقشی کلیدی در کمک به کلسیم برای ساخت استخوان ها و دندانهای محکم برای نوزاد شما دارد و همچنین سیستم ایمنی بدن شما را اماده نگه میدارد. علاوه بر این ها، پژوهش ها نشانگر این است دریافت میزان کافی از این ماده ی مغذی خطر دیابت بارداری، پره اکلامپسی و وزن کم نوزاد را کاهش میدهد.

چگونه مصرف کنید: اگر به دنبال ایده ای فراتر از نیمرو هستید، گزینه های بسیاری وجود دارند. یک تخم مرغ آپ پز را با یک کاسه از غلات و سبزیجات و یا سالاد سرو کنید. یا تخم مرغ آب پز سفت شده را خرد کرده و با ادویه ی همه کاره مخلوط نموده به عنوان یک میان وعده از آن لذت ببرید. اما دقت داشته باشید که تخم مرغ را کاملا بپزید تا کاملا سفت شده و مایع نباشد و اینگونه از ابتلا به سالمونلا اجتناب نمایید.

در ماه اول بارداری چه بخوریم تا جنین پسر شود

کلم پیچ

این سبزی برگ برگ، همیشه یک انتخاب خوب به حساب می آید .و یکی از بهترین غذا ها در دوران بارداری میباشد. کلم پیچ دارای فولات، آهن، ویتامین C، کلسیم، ویتامین A، ویتامین E، ویتامین K  و فیبر میباشد که به صورت یک پکیج خوشمزه درآمده و به میلیون ها روش قابل خوردن است.

چگونه مصرف کنید: شما میتوانید از کلم پیچ به جای ریحان در سس پستو استفاده کرده و همراه با پاستا یا ساندویچ و یا تخم مرغ استفاده کنید.

جو دو سر

دریافت میزان توصیه شده از فیبر یعنی 25 تا 30 گرم در روز میتواند به شما کمک کند. که مدت طولانی تری سیر بمانید و از یبوست بارداری مشکل زا دوری کنید. و یک خبر خوب: یک فنجان جو دو سر، بیش از 4 گرم فیبر دارد.

خبر های خوب بهتری میخواهید؟ همین فنجان همچنین بیش از 30 درصد از منیزیم مورد نیاز شما را فراهم کرده که یک ماده ی معدنی دیگر است که نقش کلیدی در ایجاد استخوان ها و دندان های سالم فرزند شما دارد.

چگونه مصرف کنید: علاقه ای به جو دوسر گرم برای صبحانه ندارید؟ میتوانید جو دو سر را در یک غذاساز ریخته و آردی از آن تهیه نموده و به جای آرد همه کاره، از آن در تمام غذاها استفاده کنید.

موز

موز منبع خوشمزه ای از انرژی به ویژه برای زمان هایی است که میل شدید به خوردن چیزی در همان لحظه پیدا میکنید. علاوه بر این، موز به معده فشار زیادی نمی آورد، حتی زمانی که احساس تهوع و ناخوشی داشته باشید. موز همچنین غنی از پتاسیم است و این ماده ی معدنی نقشی کلیدی در ایجاد فشار خون سالم دارد.

علاوه بر این، موز میتواند به شما در کنترل نفخ بارداری کمک کند، چرا  که پتاسیم به دفع مواد معدنی نفخ اور مانند سدیم از طریق ادرار کمک میکند.

چگونه مصرف کنید: اگر یک موز به تنهایی میان وعده ی خوبی برای شما نیست، میتوانید از موز خرد شده بر روی یک نان تست همراه با کره ی بادام زمینی استفاده کنید. و یا قطعه های موز یخ زده را در غذاساز انداخته و یک  بستنی خامه ای و خوشمزه ی غیر لبنی درست کنید.

در بارداری چه بخوریم بچه پسر بشه

سیب زمینی شیرین

یک سیب زمینی شیرین بیش از 400 درصد از ویتامین Aای که به طور روزمره نیاز دارید را فراهم میکند. این مسئله به ویژه در سه ماهه ی اول بسیار مهم است، .چرا که سلول های جنین در این زمان در حال تقسیم با سرعت بالا برای تبدیل به ارگان ها و بخش های مختلف بدن میباشند.

(اگرچه ویتامین A در دوران بارداری اهمیت دارد، اما از مکمل های آن دوری کنید، چرا که دوز بیش از حد از این ماده ی مغذی میتواند منجر به افزایش خطر نقایص مادرزادی شود.).

چگونه مصرف کنید: میتوانید برش های سیب زمینی شیرین را کبابی کرده و در فر بپزید و یا یک وعده ی غذایی تک ظرفی با استفاده از نصف یک سیب زمینی شیرین کبابی، لوبیای پخته شده، پنیر رنده شده و آووکادوی خرد شده داشته باشید.

کینووآ

اگر کینوآ در رژیم غذایی شما پیش از بارداری وجود نداشته، بهتر است آن را به رژیم غذایی خود بیفزایید. این غلات کامل (که در واقع یک دانه است) دارای 8 گرم پروتئین، 5 گرم فیبر و تقریبا 3 گرم آهن در هر فنجان پخته بوده و مقدار کمی کلسیم، منیزیم، پتاسیم و روی نیز دارد.

چگونه مصرف کنید: این خیلی خوب است که کینوآ زیر 20 دقیقه میپزد. مخلوط کردن آن با سیب زمینی شیرین کبابی و لوبیای سیاه را برای یک مایه ی بوریتو امتحان کنید. همچنین میتوانید آن را در شیر پخته و یک فرنی دارای غلات برای صبحانه درست کنید.

شیر کم چرب

میدانید که شیر دارای مقدار زیادی کلسیم برای تقویت استخوان و دندان فرزند شما میباشد. یک لیوان شیر حدود یک سوم از نیاز روزمره ی شما را فراهم میکند. اما شیر همچنین دارای ویتامین D ، ید و مقدار زیادی پروتئین (حدود 8 گرم در هر فنجان) میباشد.

چگونه مصرف کنید: اگر از ایده ی سر کشیدن یک لیوان شیر خوشتان نمی آید، روش های دیگری برای وارد کردن شیر به رزیم غذایی بارداری شما وجود دارد. شما میتوانید شیر را در اسموتی میوه ای استفاده کرده و یا این اسموتی شیر و میوه را در قالب بستنی بریزید و بستنی های یخی خوشمزه و خامه ای درست کنید.

برای پسر دار شدن صبحانه چی بخوریم

میوه های خشک

انجیر، خرما، آلو برغانی، و زردآلوی خشک شده، منابع سریع و غنی ای از انرژی برای زمانی هستند که احساس میکنید قند خون شما در حال افت کردن است. و زمانی که میل به خوردن شیرینیجات دارید، مزه ی مشابه آبنبات طبیعی، انتخاب بهتری از آبنبات است.

و حتی بهتر از این! میوه های خشک منبع ارزشمندی از مواد مغذی مانند فیبر، آهن، کلسیم، پتاسیم و آنتی اکسیدان ها هستند. در نظر داشته باشید که مقدار کمی از این میوه ها غنی از مواد غذایی است، میوه های خشک بیش از میوه های تازه کالری دارند، پس به میزان مصرف خود دقت کنید و سعی کنید از انواعی که بدون شکر افزوده هستند استفاده نمایید.

پگونه مصرف کنید: میتوانید یک مشت از میوه های خشک شده را با یک مشت از مغزیجات به عنوان یک میان وعده ی رضایت بخش استفاده کنید و یا میوه های خشک شده را خرد کرده و در ماست بریزید و یا از آن برای درست کردن یک دسر سالم استفاده کنید: درون خرما ها را با کره بادام زمینی یا کره ی بادام پر کنید و یا زردآلوی خشک شده را در شکلات تلخ آب شده فرو ببرید.

آب

درست است، آب در واقع یک غذا نیست. اما H2O یک ماده ی کلیدی در یک رژیم بارداری سالم است. پس دقت داشته باشید که 8 تا 10 لیوان 8 اونسی آب در روز مصرف کنید.

چرا آب آنقدر اهمیت دارد؟ آب نقشی کلیدی در فراهم کردن مواد مغذی برای فرزند شما ایفا میکند. و میتواند به بدن او برای تشکیل سلول های جدید کمک کند. هیدره ماندن نیز اهمیت فراوانی دارد. دریافت میزان کافی آب، یکی از بهترین راه ها برای دوری از یبوست در طول بارداری میباشد. علاوه بر این، دهیدراتاسیون میتواند منجر به ریسک بالاتر زایمان زودرس شود.

همه ی این فواید به این معناست که شما باید به طور منظم آب بنوشید. پس یک بطری آب بردارید و هرجا میروید آن را به همراه داشته باشید. اگر سر کشیدن لیوان شما را اذیت میکند، میتوانید از جرعه های کوچک در طول روز استفاده کنید.تغذیه ماه اول بارداری برای پسر شدن

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور