ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

( تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی )

تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی : تشخیص جنسیت جنین :بعد از این که نتیجه آزمایش مثبت حاملگی را می بینید، سوال بعدی شما احتمالا این است که “وقتی من باید زایمان کنم” و فکر دوم شما احتمالا “من نمیدانم که دختر یا پسر خواهم داشت ” تصور کردن جنسیت کودک خود یک راه برای اتصال  به کوچکولویتان قبل از به دنیا آمدن اوست.

دوستان و خانواده (و حتی غریبه ها) احتمالا کنجکاو خواهند بود، اغلب از شما می پرسند “آیا می دانید که جنسیت بچه چیست؟” و اگر جواب نه باشد،به دنبال آن  معمولا میپرسند “آیا نمیخواهید بفهمید؟”

تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی

تشخیص جنسیت جنین

چگونه باید دانست که  شما یک دختر یا یک پسر خواهید داشت؟

گاهی اوقات، دانستن جنس نوزاد برای اهداف پزشکی مورد نظر است. به عنوان مثال، وقتی یک بیماری خاص ژنتیکی در خانواده اتفاق می افتد و وابسته به جنس است. که اکثر اوقات، مردم از روی کنجکاوی فراوان می پرسند.

برای کسانی که میخواهند بدانند، جستجو برای پاسخ (به ویژه موارد آسان!) رایج است.اینترنت پر از اسطوره ها و داستانها در مورد چگونگی تعیین اینکه آیا شما یک پسر یا یک دختر دارید،است. برخی از “نظریه ها”به نظر میرسد که  کاملا علمی هستند، اما در واقع هیچ مدرک علمی ندارند.

البته، راه های معقولی از نظر پزشکی نیز برای پیدا کردن جنسیت کودک شما در حین بارداری وجود دارد.

در اینجا همه چیزهایی که لازم است درباره پیش بینی جنسیت کودک خود، اسطوره ها و واقعیت ها ،بدانید،آمده است.تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی

راه های پیش بینی جنسیت جنین شما

تقریبا بیش از نیمی از مردان و زنان می خواهند جنسیت نوزاد خود را قبل از تولد پیدا کنند. یک مطالعه نشان داد 57 درصد از زوج ها می خواستند بدانند.

پیدا کردن اینکه آیا  شما پسر یا دختر دارید قبل از اینکه نوزاد متولد شود، انتخاب شخصی شما بر اساس شرایط و اولویت شماست. در حالی که درست یا غلط وجود ندارد، جوانب مثبت و منفی در این مبحث وجود دارد.

در اینجا چند دلیل وجود دارد که والدین ممکن است بخواهند جنسیت را پیش از زمان تولد مشخص کنند:

امیدوارند زودتر پیوند برقرار کنند: هرچه بیشتر در مورد نوزاد بدانید، قبل از آمدن او احساس نزدیکی بیشتری خواهید کرد.تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی

کنجکاوی خالص: هر کسی سورپرایز شدن را دوست ندارد! شما فقط می خواهید بدانید.

برنامه ریزی برای لباس های کودک و یا مراقبت از او: به ویژه اگر شما طرفدار تم ها یا رنگهای مخصوص به جنسیت خاصی هستید، ممکن است بخواهید از پیش برنامه ریزی کنید.

مهمانی های برملا کننده جنسیت نوزاد: امروزه محبوبیت زیادی داردو این مهمانی ها  به شما اجازه می دهند اخبار را با دوستداران به اشتراک بگذارید.

تصمیمات پزشکی: در برخی موارد، تعیین جنسیت نوزاد بخشی از نظارت بر بیماری های مادرزادی است که بیشتر در پسران یا دختران شایع است. با این حال، در این مورد غیر معمول است که فقط به دنبال جنس نوزاد بگردیم. تستهای ژنتیکی اختصاصی تر نیز احتمالا انجام می شود.

با این حال، هر پدر و مادری نمی خواهند جنس فرزند خود را قبل از تولد بدانند. یا گاهی اوقات، یکی از والدین می خواهد بداند، اما دیگری نه. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا والدین ممکن است برای فهمیدن جنسیت صبر کنند:

تشخیص جنسیت جنین

برای شگفت زده شدن: برای برخی، تمایل به شگفت زده شدن در زمان تولد قوی تر از کنجکاوی برای زودتر فهمیدن است.

نگرانی در مورد ناامیدی جنسیتی: ناامیدی جنسیتی بسیار واقعی است. (بیشتر در این زیر آمده است.) در حالی که برخی از افرادی که دارای ترجیح قوی به یک جنسیت  هستند، می خواهند زود متوجه شوند، دیگران عمدا می خواهند فهمیدن خود را به تاخیر بیندازند. با وجود همه  احساسات شاد و خوشحال کننده در زوط تولد ، سخت است که در رابطه با جنس نوزاد در روز تولد نا امید شد.

به رنگ های خاص جنسیتی یا کلیشه ها متصل نیستند: هرکسی فکر نمی کند که پسران باید لباسهای  آبی داشته باشند و دختران باید صورتی بپوشند. یا ممکن است آنها بخواهند دوستان و خانواده خود را تشویق به رفتن بیشتر به سمت  رنگهای خنثی جنسیتی کنند.در  نگه داشتن  جنسیت نوزاد به صورت یک راز،این موارد محتملتر است.

اعتقادات مذهبی یا سنتی: بعضی معتقدند که فهمیدن جنسیت قبل از تولد، بد یمن است یا اینکه با خواسته ی  خدا مغایر است. بعضی ها فقط دارای آداب و رسوم سنتی قوی هستند و ترجیح می دهند که جنسیت را تا زمانی که نوزاد متولد شود،ندانند.

خطرات احتمالی

در حالی که هیچ پاسخ درست یا غلطی در مورد اینکه آیا شما باید جنسیت نوزاد را قبل از اینکه به دنیا بیاید بدانید یا خیر، خطراتی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند.

ناامیدی جنسیتی : تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی

هنگامی که شما به شدت خواهان یک دختر هستید و متوجه می شوید که پسر دارید یا بالعکس، نتیجه می تواند ناراحتی، ناامیدی و حتی غم و اندوه باشد.

گاهی اوقات به عنوان ناامیدی جنسیتی، بسیاری از والدین که از نظر جنس فرزندشان ناراحت هستند، ناراحتی خود را مخفی نگه می دارند. آنها ممکن است از واکنش خود شرمنده باشند. آنها ممکن است فکر کنند که آیا آنها فقط نباید برای داشتن کودک سالم خوشحال باشند؟

هر پدر و مادر خواهان یک کودک سالم هستند، اما آنها همچنین می خواهند یک کودک که متناسب با ایده های خاصی که برای موفقیت دارند،داشته باشند ، مانند اینکه امیدوار باشند که فرزندشان بالاتر ازمیانگین  هوش متوسط ​ ، خوش تیپ یا زیبا، اجتماعی و یا یک انسان فوق العاده باشد. در کنار این موضوع، بعضی والدین نیز به طور خاص به داشتن دختر یا پسر خاص امیدوار هستند. هر پدر و مادر رویاهای خودش را برای کودک خود دارد، حتی اگر آنها را با صدای بلند بیان نکند.

هنگامی که جنسیت را قبل از تولد میفهمید و این پاسخی نیست که امیدوار بودید، احساسات ناامیدکننده ممکن است بیشتر از  فهمیدن در زمان تولد باشد. این احساسات ناشی از فهمیدن  زودهنگام توسط احساس ناشی از به دنیا آمدن یک فرزند در زمان تولد ، متعادل نمی شوند. با این حال، ممکن است ناامیدی جنسیتی را تجربه کنید، حتی اگر تا روز تولد صبر کنید تا جنس فرزندتان را بفهمید.

یکی از مزایای احتمالی فهمیدن زودتر- نسبت به دیرتر- این است که اگر می دانید که از دانستن جنسیت ،پریشان خواهید شد، شما وقت کافی دارید تا یک مشاور متخصص برای مقابله با ترسها و احساسات خود قبل از آمدن نوزاد پیدا کنید.

شناسایی اشتباه جنسیت : تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی

اشتباهات نادر هستند، اما اتفاق می افتند. یک مطالعه نشان داد که در 1 مورد از 100 مورد، جنسیت در طی یک سونوگرافی بعد هفته 14 ،اشتباه است. مطالعات دیگر نشان داده است که وقوع اشتباهات حتی کمتر از 1 درصد است. اگر ناشی از ناهنجاری های مادرزادی دستگاه تناسلی تغییر شکا یافته باشد، احتمال اشتباه افزایش می یابد.

اولتراسوند در طول سه ماهه اول – برخلاف سه ماهه دوم یا سوم – بیشتر احتمال دارد به شناسایی اشتباه جنسیت منجر شود.

تکنسین های سونوگراف می توانند با موفقیت و با دقت ، جنسیت نوزاد را  تنها سه بار از چهار بار در طول 12 هفته اول بارداری شناسایی کنند.

هنگامی روش های غیر علمی برای تعیین جنسیت  به میان می آید، اشتباهات بسیار رایج است. شما نمیخواهید برنامه ریزی کنید یا اینکه  به صورت احساسی وابسته به جنس نوزاد  خود شوید، اگر از تکنیک غیر قابل اعتماد برای تعیین اینکه آیا شما پسر یا دختر دارید، استفاده میکنید.

این یکی از دلایلی است که دانستن افسانه و حقیقت اهمیت دارد.

تشخیص جنسیت جنین

راه های تشخیص جنسیت جنین

آمنیوسنتز در تشخیص جنسیت جنین

آمنیوسنتز یکی از دقیق ترین روش های تعیین جنسیت قبل از تولد است که با دقت نزدیک به 100 درصد است. با این حال، آزمایش به ندرت ، تنها به دلیل پیش بینی جنسیت انجام میشود زیرا این روش خطرات پزشکی دارد.

در طول آمنیوسنتز (آمنیو برای کوتاه مدت)، یک سوزن از طریق شکم به رحم و داخل کیسه آمنیوتیک داخل می شود. سونوگرافی برای هدایت سوزن برای جلوگیری از آسیب رساندن به نوزاد استفاده می شود. سپس سوزن برای کشیدن مایع آمنیوتیک استفاده می شود.

این مایع آمنیوتیک حاوی مواد ژنتیکی از کودک است. از طریق تجزیه و تحلیل کروموزومی، برخی از بیماری های ژنتیکی می تواند تشخیص داده شود. همچنین امکان تعیین  جنسیت نوزاد ، کروموزوم XX نشان دهنده یک دختر و XY نشان دهنده یک پسر ،وجود دارد.

(برخی از اختلالات ژنتیکی وجود دارد که کروموزوم های جنسی معمول نیستند. برای مثال، XXY در سندرم Klinefelter یا XO در سندرم ترنر، با این حال، این موارد نادر هستند).

آمنیوسنتز معمولا زمانی انجام میشود که خطر یا نگرانی در مورد آنومالی های ژنتیکی وجود داشته باشد، مانند زمانی که سن مادر 35 سال یا بالاتر است، اگر سایر آزمایش ها احتمال خطر را نشان داده باشند یا اگر بیماری ارثی بخشی از سابقه خانوادگی باشد.

اگر شما قبلا آزمایشاتی برای آن دلایل پزشکی انجام داده باشید، درخواست تعیین جنسیت نیز امکان پذیر میباشد.

آمنیوسنتز با خطر کم عفونت و خطر سقط جنین همراه است. بسته به نوع مطالعه مورد اشاره، احتمال ابتلا به سقط جنین ممکن است بین 1 تا 200 و 1 در 700 باشد. این خطر همچنین به مهارت تکنسین و زمان انجام آمنیو بستگی دارد. (هر چه تست زودتر انجام شود در دوران بارداری، خطر ابتلا به از دست دادن جنین بیشتر است). همچنین یک خطر بسیار کوچک وجود دارد که سوزن به کودک آسیب برساند.

نمونه برداری از پرزهای کوریونیک(CVS)در تشخیص جنسیت جنین

نمونه برداری از پرزهای کوریونیک (CVS) یکی دیگر از روش های بسیار قابل اعتماد برای پیش بینی جنسیت است که با دقت نزدیک به 100 درصد می باشد. با این حال، مانند آمنیوسنتز، به دلیل این که تهاجمی و همراه با خطر پزشکی است، به ندرت برای تعیین جنس نوزاد انجام می شود.

CVS شامل گرفتن نمونه از بافت جفت (به طور خاص، گرفتن یک نمونه از پرز، قسمت مو مانند  از بافت جفت) و آزمایش آن بافت برای ناهنجاری های کروموزومی است. نمونه بافت نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای تعیین اینکه آیا کودک XX (یک دختر) یا XY (یک پسر) است.تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی

همانند آمنیوسنتز، خطراتی همچون احتمال ابتلا به عفونت و افزایش خطر از دست دادن بارداری وجود دارد. CVS هرگز به منظور تعیین جنسیت نوزاد انجام نمی شود، اما امکان پیش بینی جنسیت در کنار غربالگری بیماری های ژنتیکی وجود دارد.

تست قبل از تولد غیر تهاجمی (NIPT)در تشخیص جنسیت جنین

فرم جدید دیگری از آزمایش قبل از تولد، تست قبل از تولد غیر تهاجمی (NIPT) یک روش با خطر پایین برای تشخیص خطر برخی از اختلالات کروموزومی است.

این آزمایش با جستجوی رشته های DNA است که به صورت آزاد شناور در جریان خون وجود دارند و همچنین به عنوان DNA آزاد سلولی (cfDNA) شناخته می شوند.

هر کس دارای cfDNA منحصر به فرد  در جریان خون دارد، اما یک زن باردار نیز cfDNA از فرزند متولد نشده خود را در خون خود دارد. این cfDNA جنینی از جفت می آید، که تقریبا از نظر ژنتیکی مشابه جنین است.

NIPT عمدتا برای غربالگری ریسک بیماری های مادرزادی استفاده می شود و اگر به نظر برسد که خطر افزایش یافته است، آزمایش های تهاجمی بیشتری (مانند CVS یا آمنیوسنتز) ممکن است برای تشخیص بیماری خاص انجام شود.

NIPT می تواند برای تعیین جنسیت نوزاد با جستجوی قطعات کروموزوم Y  DNA آزاد سلولی استفاده شود. اگر وجود داشته باشد، این نشان می دهد که مادر احتمالا یک  پسر باردار است. اگر هیچ cfDNA ی کروموزوم Y  وجود نداشته باشد، فرض بر این است که نوزاد به احتمال زیاد یک دختر است.

NIPTچقدر در تعیین جنس نوزاد دقیق است؟ گفتن آن دشوار است، زیرا  تست بسیار جدید است. برخی از مواردی که می توانند بر میزان نتیجه تاثیر بگذارند عبارتند از: زمانی که  آزمایش انجام می شود (هر چه زودتر انجام شود دقت کمتری دارد)، کیفیت نمونه خون و تشخیص شرایط ژنتیکی ناشناخته مادر .

با این حال، برخی از مطالعات نشان داده اند که اگر آزمون NIPT پس از  هفته 8حاملگی انجام شود، دقت نزدیک به 100 درصد برای تعیین جنسیت است.

این  دقت نزدیک به 100 درصد ،به زمانی که نتایج آزمون غیر نتیجه بخش باشد، اطلاق نمیشود. یک مقاله مشخص کرد که بین 10 تا 20 درصد از نمونه های NIPT با نتایج غیر نتیجه بخش ،برگشت میخورند. به عبارت دیگر، از بین هر 10 زن که آزمایش را انجام داده اند، بین 1 تا 2 نفر از آنها نتایجی به دست نخواهند آورد.

اگر دوقلوها داشته باشید چه؟ تست NIPT می تواند به شما بگوید اگر شما فقط دختر یا حداقل یک پسر دارید. با این حال نمی تواند تعیین کند که آیا شما یک پسر یا دو پسر دارید  -یعنی میگوید فقط اینکه حداقل یک پسر وجود دارد یا اینکه به نظر نمیرسد هیچ پسری وجود داشته باشد.

تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی

سونوگرافی سنتی در تشخیص جنسیت جنین

فهمیدن اینکه آیا شما در طول سه ماهه دوم  پسر یا دختر دارید،سونوگرافی اولتراسوند محبوب ترین و شناخته شده ترین روش پیش بینی جنسیتی است. به طور معمول بین  هفته18  و 22 بارداری، این سونوگرافی روزمره به عنوان یک روش غربالگری در نظر گرفته شده است.

این اجازه می دهد تا دکتر و والدین (ها) بدانند که همه چیز در مورد بچه متولد نشده خوب پیش میرود.

در این سونوگرافی نیز ممکن است تکنسین با دقت نزدیک به 100 درصد بگوید که آیا شما یک پسر یا یک دختر دارید. آنها به دنبال آنچه که ” علامت همبرگر” (برای یک دختر) نامیده می شود و یا برای یک پسر، آلت تناسلی ممکن است در سونوگرافی به وضوح قابل مشاهده باشد.

شما ممکن است از تکنسین بخواهید که در طول اولتراسوند ، به شما بگوید که جنسیت فرزند شما چیست. یا شما می توانید از آنها بخواهید آن را بر روی یک ورق کاغذ بنویسند و آن کاغذ را در یک پاکت قرار دهند.

ممکن است که این مورد را از آنها بخواهید زمانیکه  که هر دو والد حضور داشته باشند، ولی فقط یکی از آنها  می خواهد جنس نوزاد را بداند، یا اگر شما در حال برنامه ریزی یک جشن برای فاش جنسیت نوزاد خود هستید و میخواهید که این برای شریک زندگیتان یا حتی شما هم سورپرایز باشد.

برای ترتیب یک جشن سورپرایز برای فاش جنسیت جنین، شما ممکن است نتایج خود را به یک برنامه ریز مهمانی حرفه ای، دوستی که  برنامه ریزی جشن را بر عهده دارد، یک قناد  (که  دارد یک کیک با رنگ مخصوص هر جنسیتی تهیه میکند)، و یا گلفروش (که ممکن است بسته بندی  جعبه بادکنک را  برای باز شدن در مهمانی شما را به عهده دارد.)بدهید.

خطر خیلی کمی برای مادر و نوزاد با سونوگرافی وجود دارد. با این حال، قرار گرفتن در معرض اولتراسوند کاملا بی خطر نیست. قرار گرفتن در معرض مکرر یا طولانی مدت ممکن است مضر باشد، و این به ویژه به تکنسین نابلد مربوط است.

اشتباهات سونوگرافی درتشخیص جنسیت جنین

آیا نتایج اولتراسوند شما میتواند اشتباه باشد؟ بله، ممکن است. احتمال آن کم است ، اما ممکن است.

اشتباهات سونوگرافی بیشتر اتفاق می افتد اگر:

در سه ماهه اول انجام شود: در حالی که ممکن است جنسیت جنین را قبل از  هفته بارداری14 بررسی کرد، اشتباهات ولی احتمال اشتباه هم بیشتر است. تصميم گيری يا درگیر احساسی شدن با جنسيت جنین در اوایل بارداری ، ايده خوبی نيست.

اگر ناهنجاری های تناسلی وجود داشته باشد: ناهنجاری های مادرزادی اندام های تولید مثلی می توانند تعیین جنسیت را پیچیده یا غیرممکن کند.

به نظر می رسد یک دختر است: به خصوص در اوایل بارداری، یک “دختر” ممکن است یک پسر باشد که آلت تناسلی او “مخفی” است و یا به وضوح قابل مشاهده نیست به دلیل موقعیت نوزاد یا رحم مادر است.

تکنولوژی سونوگرافی به طور  شگفت آوری دقیق است و اشتباهات ،پس از  هفته18 حاملگی احتمال کمی دارند. این گفته، در کمتر از 1 درصد موارد، اتفاق می افتد.

تکنسین بی تجربه سونوگرافی: تجربه و مهارت تکنولوژی اولتراسوند شما می تواند بر میزان صحت تعیین جنسیت تأثیر بگذارد.

تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی

تعیین جنسیت چقدر دقیق است؟

  • یک مطالعه که شامل 640 حاملگی بود نشان داد که:
  • تعیین جنسیتی که پس از  هفته14 انجام شود، 100 درصد دقیق است.
  • نتایج  بدست آمده 75% دقت داشتند اگر بین هفته 11 تا 14 انجام شوند.
  • نتایج بدست آمده برای جنین های کمتر از 12 هفته، فقط 54 درصد دقیق بود.

روش اولتراسوند رمزی در تشخیص جنسیت جنین

روش اولتراسوند رمزی به نظر بسیار علمی است اما به نظر می رسد شواهد علمی بسیار کمی برای حمایت از آن وجود داشته باشد. بسیاری از سایت ها  که ادعا می کنند این روش از نظر پزشکی معتبر است  تلاش میکنند تا به مطالعه اصلی متصل شوند. با این حال، لینک مطالعه اصلی وجود ندارد ، و مطالعه اصلی به نظر نمی رسد که  آنلاین در دسترس باشد.

روش اولتراسوند رمزی ادعا می کند که شما بر اساس اینکه جفت در کدام سمت رحم است، می توانید تعیین کنید که دختر یا پسر دارید . اگر در سمت چپ باشد، می گوید شما یک دختر دارید. اگر در سمت راست است، این به معنای آن است که شما یک پسر دارید.

هیچ مطالعه هم راستای این مطالعه  در حال حاضر برای تایید دقت آن وجود ندارد.همچنین کسانی که ادعا میکنند این روش کارآمد است هم ، در مورد اینکه آیا روش سونوگرافی  تشخیص درست را به درستی تشخیص میدهد، بحث می کنند. شما ممکن است به تصاویر قرینه نگاه کنید یا .

یا تصویر ممکن است از کنار،برعکس نقطه جلوی شکم  ،گرفته شده باشد. به عبارت دیگر، شما نمی توانید از نگاه کردن به یک عکس سونوگرافی چاپ شده بگویید که جفت در کدام سمت است مگر اینکه از تکنسین بپرسید که از چه نوع جهتیابی برای  گرفتن عکس استفاده کرده است.

کسب و کار و وب سایت های آنلاین وجود دارد که تصاویر زودهنگام اولتراسوند شما را میگیرند و تعیین جنسیت بر اساس روش رمزی انجام می دهند. این کار به میزان زیاد یک اتلاف پول است.

بهتر است یا منتظر سونوگرافی سه ماهه دوم بمانید تا بتواند نتایج دقیقتری به شما بدهد یا آزمایشات NIPT را انجام دهید (که میتواند نتایج را در هفته 9 و 10 بارداری ارائه دهد.)

تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی

تشخیص جنسیت جنین باآزمایشات خانگی

آزمایشات ادرار در تشخیص جنسیت جنین

تعدادی از کیت های تعین جنسیت ادراری خانگی برای خرید آنلاین وجود دارد. هیچ یک از آزمونهای جنسیت ادراری از لحاظ علمی دقیق نیستند.

در حقیقت، برخی از این تستها مستقیما بر روی جعبع می گویند که صرفا  برای اهداف سرگرمی است. درتستهای دیگر، ادعای  سلب مسئولیت را فقط در روی کاغذ داخل جعبه میتوان پیدا کرد. همه این آزمایش ها به  کاربران هشدار می دهند که بر اساس نتایج، تصمیم گیری های مالی و احساسی انجام ندهند.

با تست هایی که رضایت 100 درصدی یا تضمین بازگشت پول را ارائه می دهند فریب نخورید. آنها به این واقعیت اعتقاد دارند که اکثریت مردم هرگز پول خود را پس نخواهند گرفت و واقعیتی که این آزمون ادعا میکند که به طور دقیق حنسیت را تعیین میکند در 50% موارد از روی شانس است.

تشخیص جنسیت جنین

تست های ژنتیکی NIPT در تشخیص جنسیت جنین

همچنین آزمایشات ژنتیکی NIPT خانگی وجود دارد. این آزمایشها مبتنی بر ادرار نیست، اما نیاز به نمونه خون دارد.

برخلاف تست های ادرار خانگی، نتایج این تستها پایه علمی دارد. این آزمایش ها از تست قبل از تولد غیر تهاجمی (NIPT)، همانطور که قبلا در این مقاله توضیح داده شد،استفاده میکنند. آنها به دنبال قطعات DNA آزاد سلولی هستند که رشته های DNA  ای هستند که در جریان خون آزادانه  شناور هستند. اگرکروموزوم  Y از DNA آزاد سلولی  یافت شود، این بدان معنی است که مادر دارای یک پسر است.

از آنجا که این آزمایش کمی پرخطر است، واگر نمونه مستقیما گرفته شود،دقت نتایج حدود 95 درصد است، تضمینی برای دریافت نتایج ندارید.

شما ممکن است  جواب”بی نتیجه ” را دریافت کنید،و این  یا به دلیل نمونه برداری خیلی زودهنگام است (شما باید حداقل 9 هفته باردار باشید) یا اینکه  نمونه خون به دلایلی دارای کیفیت  کافی نبوده است.

اینکه زنان چند بار نتایج بی نتیجه دریافت میکنند هنوز معلوم نشده است.

همچنین اگر شما در مورد جمع آوری نمونه زیاد با دقت نباشید، می توانید به طور تصادفی یک نتیجه “مذکر” را به دلیل  آلودگی نمونه دریافت کنید.

به عنوان مثال، اگر دست شما تماس فیزیکی با یک مرد داشته باشد، این آزمایش می تواند DNA آزاد سلولی کروموزوم Y را دریافت کرده باشد. به همین دلیل است که قبل از نمونه برداری، باید شستشوی کامل دست انجام شود.

بیماری صبحگاهی در تشخیص جنسیت جنین

حکمت عامیانه وجود دارد که می گوید اگر شما یک دختر داشته باشید بیماری صبحگاهی شما  تشدید می شود. این در واقع نسبتا درست است.

تحقیقات نشان داده است که زنانی که بیماری تهوع صبحگاهی شدید دارند – hyperemesis gravidarum بیشتر احتمال دارد که یک دختر داشته باشند تا یک پسر.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که مطالعات در نگاه به “بیماری صبحگاهی”  معمول هیچ تفاوتی پیدا نکرده  است. این تفاوت در نسبت جنسیتی تنها در بیماری صبحگاه شدید ظاهر می شود.

همچنین، hyperemesis gravidarum یک علامت مشخص دختر داشتن نیست. شما بیشتر احتمال دارد که یک دختر باردار باشید. چقدر احتمال دارد؟

یک مطالعه نشان داد که زنانی که به علت hyperemesis gravidarum در بیمارستان بستری بودند، 50 درصد بیشتر از زنان دیگر احتمال داشت که دختر داشته باشند. اگر آنها به مدت سه روز یا بیشتر در بیمارستان بستری بودند، شانس آنها به 80 درصد افزایش می یابد.

ضمیر ناخودآگاه مادردر تشخیص جنسیت جنین

برخی ادعا می کنند که یک زن “میتواند بگوید” که دارای  پسراست یا دختر ، نه بر اساس علائم یا نشانه های خاص، بلکه با تکیه بر “فراست مادرانه”. تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی

یک مطالعه کوچک نشان داد که زنان دارای تحصیلات بیش از 12 سال می توانند جنس فرزند فرزند خود را با دقت 71 درصد پیش بینی کنند، بهتر از زمانیکه با شانس میگویند. زنان کمتر تحصیلکرده کمتر در این زمینه موفق بودند، و جنسیت جنین را تنها در 43% موارد درست گفتند.. معلوم نیست چگونه سطح تحصیلات مادر بر مهارت های “فراست” تاثیر می گذارد.

با این حال، مطالعات دیگر نشان از اینکه که فراست مادر به عنوان یک پیش بینی کننده جنسیتی قابل اعتماد است،نداشت.

صدای قلب جنین در تشخیص جنسیت جنین

برخی ادعا می کنند که صدای قلب جنین برای نوزادان دختر سریع تر از نوزادان پسر است. مطالعات نشان داده اند که این امر اشتباه است.

بین ضربان قلب جنین مونث و مذکر تفاوت آماری معنی داری وجود ندارد.

شکل و اندازه شکم در تشخیص جنسیت جنین

یگ گفته رایج بین مردم این است که  که اگر یک زن شکمش بالا باشد (شکمش بیشتر شبیه یک  توپ بسکتبال در زیر پیراهنش باشد)، او دارای یک پسر است، و اگر شکم او پایین باشد، به این معنی است که او دارای یک دختر است.

حقیقت این است که شما نمیتوانید جنسیت کودک را بر اساس شکل شکم تعیین کنید. شکل شکم شما بیشتر مربوط به ژنتیک شخصی شما، وزن شما قبل و حین بارداری و تعداد بارداریهایی است که قبلا داشته اید،است.

آزمون درانو در تشخیص جنسیت جنین

این افسانه پیش بینی جنسیت ادعا می کند که شما می توانید با مخلوط کردن ادرار با Drano، تعیین کنید که آیا شما دختر یا پسر دارید. محققان در واقع تئوری Drano را در آزمایشگاه آزمایش کرده اند. و نه، کار نکردو شما نمیتوانید جنسیت را با استفاده از مواد شیمیایی لوله ای پیش بینی کنید.

تست Drano نه تنها درست نیست، بلکه می تواند خطرناک باشد. دودوهای درانو می توانند بسیار سمی باشند. شما حتی  زمانی که باردار نیستید هم نمی خواهید با Drano بازی کنید، چه برسد وقتی که باردار هستید.

وب سایتها “نتایج” مختلفی در فهرست خود دارند و برخی از وبسایتها ادعا میکنند که ادرار وقتی که پسر دارید به رنگ قهوه ای یا آبی تغییر رنگ میدهد و زمانیکه دختر دارید به سبز تغییر رنگ میدهد.در حالیکه  سایتهای دیگر ادعا میکنند که برای دختر تغییر رنگ به آبی و برای پسر سبز است. هیچ توافقی در مورد آنچه که رنگ ها چه معنایی میدهند وجود ندارد، به این دلیل که بر اساس واقعیت نیستند.

آزمون جوش شیرین در تشخیص جنسیت جنین

با توجه به آزمایش جوش شیرین، مخلوط کردن ادرار با جوش شیرین می تواند به شما بگوید که شما پسر یا دختر دارید. اگر مخلوط حباب و وز وز  تولید کند، آنها می گویند شما پسر دار میشوید. اگر چیزی اتفاق نیفتد، آنها می گویند شما دارای دختر هستید.

آزمایش جوش شیرین  کار آمد نیست – شما نمیتوانید بر اساس میزان اسیدیته ادرار خود بگویید چه باردارید.

اسیدیته ادرار می تواند تحت تأثیر بسیاری از عوامل باشد، از جمله اینکه چقدر بدن شما دارای آب (هیدراته) است، رژیم غذایی و فعالیت بدنی شما. اما شواهدی وجود ندارد که pH ادرار شما براساس جنسیت نوزاد تغییر کند.

خبر خوب حداقل  این است که این آزمون بی ضرر است. برخلاف Drano، جوش شیرین یک ماده ایمن است. اگر می خواهید ادرار خود را فقط برای سرگرمی با جوش شیرین مخلوط کنید می توانید، اما این به شما جنسیت نوزاد را نمی گوید.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور